Skocz do zawartości
IGNORED

GRAMOFON - Kupic czy dac sobie spokoj?


robsonic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Margol napisał:

Świadomość określa byt. Jak mi przestaje działać pralka,zmywarka,lub ekspres do kawy,oddaje go do autoryzowanego serwisu. Tak wygląda NORMALNY świat. Trudno Ci to ogarnać,wiem ale pomalutku jakoś może dojdziesz do tego stanu świadomości.

tak wygląda normalny świat nieudaczników technicznych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, witek_z napisał:

tak wygląda normalny świat nieudaczników technicznych

Rozumiem, że to miała być wg ciebie obelga?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2020 o 23:05, robsonic napisał:

Z pewnoscia latwiej i taniej dzis osiagnac ideal krystalicznej i czystej muzyki w formie cyfrowej

W żadnej formie, w żadnym systemie, pod żadną szerokością geograficzną...nie jest to łatwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Dajcie sobie siana, wypijta po secie i looz. Jest sobota wieczor !

Liczylem , ze na gieldzie bedzie pare gramofonow do kupienia a tu tylko nosniki.:(.. No nic.. Upoluje cos online na swoj warsztacik ? Tak to wygladalo..Ceny od 5 zl za plyte do nawet kilkuset...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, julius-6 napisał:

Miał przed tym Sonym chyba ze 2-3 nowe gramofony, w tym kilkukrotnie droższe od X60, X60 kupił za chyba 1/3-1/4 ceny Clearaudio i rozwaliło ów Clearaudio w tył.

Bardzo lubię takie określenia jak „rozwaliło w pył”, zmiażdżyło i tym podobne. Akurat miałem u siebie przez dwa lata PS-X65. Na winyl.net wykreowano niezły kult tej serii. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2020 o 11:15, robsonic napisał:

Szukam odskoczni i dlatego pytam czy warto sie zaglebic w ten swiat nostalgii.

To takie pytanie z serii : " chciałbym kupić samochód, ale nie wiem czy chcę go kupić, bo po co mam kupić, ale chcę kupić, ale nie chcę kupić, podpowiedzcie czy chcę kupić, bo ja już sam nic nie wiem ". Bez obrazy, ale to w ogóle źle zadana pytanie. Powinieneś raczej zapytać doświadczonych winylowców ( takich tu jest od metra i ciut ciut ), jakie są zalety brzmienia winyli, jakie wady, jakie koszty tej zabawy i dalej samemu analizować, czy Ci się to wszystko spina. Inaczej to dziecinada. Jak mam ochotę na kebaba, to nie pytam się kolegów, czy tę ochotę mam....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AL

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krzysiek napisał:

Bardzo lubię takie określenia jak „rozwaliło w pył”, zmiażdżyło i tym podobne. Akurat miałem u siebie przez dwa lata PS-X65. Na winyl.net wykreowano niezły kult tej serii. 

napisałem w skrócie dlaczego. 
na jakiej konfiguracji grales? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AL napisał:

To takie pytanie z serii : " chciałbym kupić samochód, ale nie wiem czy chcę go kupić, bo po co mam kupić, ale chcę kupić, ale nie chcę kupić, podpowiedzcie czy chcę kupić, bo ja już sam nic nie wiem ". Bez obrazy, ale to w ogóle źle zadana pytanie. Powinieneś raczej zapytać doświadczonych winylowców ( takich tu jest od metra i ciut ciut ), jakie są zalety brzmienia winyli, jakie wady, jakie koszty tej zabawy i dalej samemu analizować, czy Ci się to wszystko spina. Inaczej to dziecinada. Tak to właśnie wygląda.

Czy cierpisz moze na autyzm? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, julius-6 napisał:

napisałem w skrócie dlaczego. 
na jakiej konfiguracji grales? 

Denon DL-110, 103R, Goldring 2500 i Benz Micro Ace SL. Nuda II od Krzysztofa / Verto, również Rega Aria. Obok stała nowa Rega RP6 i stary Planar 3 z lat 80. Sony był po pełnej renowacji. Różnica względem RP6 była w granicach 5-10% procent na korzyść Sony, jeśli lubiło się bardziej konturowe granie. Z kolei Rega z Arią lepiej się zgrywaly w komplecie. Sonego zreanimowal mi Esdarek. Przed serwisem stary Planar grał lepiej od Sonego. Sony zaczął grać dopiero po serwisie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rochu napisał:

Rozumiem, że to miała być wg ciebie obelga?

to tylko stwierdzenie faktów na wpis Margola

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, witek_z napisał:

to tylko stwierdzenie faktów na wpis Margola

Przeceniasz siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, krzysiek napisał:

Denon DL-110, 103R, Goldring 2500 i Benz Micro Ace SL. Nuda II od Krzysztofa / Verto, również Rega Aria. Obok stała nowa Rega RP6 i stary Planar 3 z lat 80. Sony był po pełnej renowacji. Różnica względem RP6 była w granicach 5-10% procent na korzyść Sony, jeśli lubiło się bardziej konturowe granie. Z kolei Rega z Arią lepiej się zgrywaly w komplecie. Sonego zreanimowal mi Esdarek. Przed serwisem stary Planar grał lepiej od Sonego. Sony zaczął grać dopiero po serwisie. 

Prawda jest taka, że Sony to solidny gramofon z epoki. Żodyn hajend. Daje spore możliwości wieszania na ramieniu niemal pełnego spektrum wkładek, natomiast w mojej ocenie to gramofon słabszy od Kena 990. No i jeżeli ów przecietniak gra i tak lepiej NOWEJ Regi... no to miło. Szczególnie, że mówimy o graniu, bo co do wygody obsługi/automatu/obrotów itd to już mamy no contest...

Z ciekawości co tam było w Soniaczu do zrobienia? Tj. na czym polegała ów renowacja? 
Rekabling? Jakis serwis ramienia? jakieś łożyska? Czy po prostu kondziochy bo obroty były nieokej? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez julius-6

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, robsonic napisał:

Panowie! Dajcie sobie siana, wypijta po secie i looz. Jest sobota wieczor !

Wyluzuj chłopie , to że wątek skręca niekiedy na boczny tor , to norma !

Napisałbyś jaki masz wzmacniacz i kolumny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, robsonic napisał:

Czy cierpisz moze na autyzm? ?

Kurcze. O to samo Ciebie miałem zapytać, zastanawiałem się tylko czy wypada :-). Teraz już widzę, że tak, więc pytam i Ciebie :-)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, KALIBER napisał:

Wyluzuj chłopie , to że wątek skręca niekiedy na boczny tor , to norma !

ostatnio wszystkie wątki skręcają na ten sam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, witek_z napisał:

tak wygląda normalny świat nieudaczników technicznych

Lord Finchley chciał naprawić kontakt. 

Prąd go zabił.

Słusznie zginał on tak. 

Gdyż człek rozumny i posiadający wykształcenie 

winien rzemieślnikowi dawać zatrudnienie. 

55 minut temu, krzysiek napisał:

Bardzo lubię takie określenia jak „rozwaliło w pył”, zmiażdżyło i tym podobne

Zjada na śniadanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, julius-6 napisał:

Tak się składa, że kolegę Myszora znam osobiście. 

Tak się składa,że kolegę Myszora lubię czytać,ma dystans i gładkie pióro a jego przygody wkleiłem nie po to,żeby go dyskredytować,tylko po to,żeby przestrzec przed takimi zakupami młodych adeptów analogu,których taki bolo,takimi propozycjami uwielbia wsadzać na miny. Tylko tyle. Klepanie mantry,kup stary bo zagina cały dzisiejszy chłam,w myszorowym i nie tylko jego wątku,po prostu nie wytrzymuje konfrontacji z faktami.

11 godzin temu, julius-6 napisał:

 

zapytaj kol myszora. 
dziwkowo, funkcjonalnosciowo, budową. 

Pod pręgierzem takich argumentów,każdy mężczyzna przyzna Mu rację :)))

10 godzin temu, witek_z napisał:

tak wygląda normalny świat nieudaczników technicznych

Tak wygląda bidaświat rodzimych majserklepków,co to na forach chwalą się,że z pralki Frani zrobili łunochod a w realnym życiu nie umieją zarobić na siebie i dać zarobić innym.

9 godzin temu, krzysiek napisał:

Bardzo lubię takie określenia jak „rozwaliło w pył”, zmiażdżyło i tym podobne. Akurat miałem u siebie przez dwa lata PS-X65. Na winyl.net wykreowano niezły kult tej serii. 

Regsoft rulez:))))

9 godzin temu, julius-6 napisał:

napisałem w skrócie dlaczego. 
na jakiej konfiguracji grales? 

Julius Drogi Kolego,z Twoją wiedzą ryzykownie jest powoływać się na tego typu argumenty. Tak wyśmiewana przez Ciebie Rega,to przy tym farbowanym Marantzu,z tym tragicznym ramieniem Clearaudio,jawi się husaria przy orkiestrze podwodnej,daj spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, julius-6 napisał:


Z ciekawości co tam było w Soniaczu do zrobienia? Tj. na czym polegała ów renowacja? 
Rekabling? Jakis serwis ramienia? jakieś łożyska? Czy po prostu kondziochy bo obroty były nieokej? 

 

Czyli rzeczy,na które narażony jest każdy namówiony przez Was jelonek,który chciał tylko cieszyć się muzyką z czarnych placków za swoje ciężko zarobione pieniądze. Że też na forach moto,jak ktoś pyta o zakup współczesnego auta,nikt mu nie doradza kupna Simki z lat 70-tych,która co prawda nie jeździ,ale jak zacznie,to pogoni do budy wszystkie współczesne kompakty. Ludzie litości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, AL napisał:

Kurcze. O to samo Ciebie miałem zapytać, zastanawiałem się tylko czy wypada :-). Teraz już widzę, że tak, więc pytam i Ciebie :-)))))

Skoro juz sam sobie jej udzieliles to po co pytac?

9 godzin temu, KALIBER napisał:

Wyluzuj chłopie , to że wątek skręca niekiedy na boczny tor , to norma !

Cos sie chyba Tobie mlodziencze pomylilo.

 

9 godzin temu, bolo_senor napisał:

ostatnio wszystkie wątki skręcają na ten sam

Jakie forum taka merytoryka.. A temat naprawde banalny..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, julius-6 napisał:

Prawda jest taka, że Sony to solidny gramofon z epoki. Żodyn hajend. Daje spore możliwości wieszania na ramieniu niemal pełnego spektrum wkładek, natomiast w mojej ocenie to gramofon słabszy od Kena 990. No i jeżeli ów przecietniak gra i tak lepiej NOWEJ Regi... no to miło. Szczególnie, że mówimy o graniu, bo co do wygody obsługi/automatu/obrotów itd to już mamy no contest...

Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz, ale wczoraj czytałem sobie forum ze smartfona, niewygodnie się z niego pisze.

Według Ciebie tylko solidny. Tymczasem wiele osób twierdzi, że to istny miażdżyciel czegokolwiek innego. Za używanego PS-X65 plus renowację dałem mniej od RP6, która zresztą kiedyś kosztowała znacznie mniej, niż obecnie. Moją nową RP6 w sklepie kupiłem za 3340 zł. Tymczasem, jak pisałem, różnica w dźwięku była w granicach 5-10% na plus Sony i to tylko pod warunkiem, że lubiło się określony typ grania czy prezentacji. Osoby preferujące granie niepodkolorowane wybrałyby zapewne Regę. Na obu gramofonach wieszałem te same wkładki, miałem też dwie identyczne DL-110 i tylko przełączałem sobie na szybko kabelki w przedwzmacniaczu. Żałuję, że nigdy nie wypróbowałem gramofonu Rega z wkładką Rega. Zdjęcia i porównanie wrzucałem na audiomaniaków, gdzie pisuję pod nickiem blackholesun.

9 godzin temu, julius-6 napisał:

Z ciekawości co tam było w Soniaczu do zrobienia? Tj. na czym polegała ów renowacja? 
Rekabling? Jakis serwis ramienia? jakieś łożyska?

Chyba wszystko, o czym piszesz. Zakres prac mechanicznych zamykał się w 12 punktach, obejmował naprawę i kalibrację automatyki, luzy ramienia, okablowanie, optykę i coś tam jeszcze. Do tego pakiet kosmetyczny ?

Kupiłem ten gramofon w pełni świadomy faktu, że od razu pojedzie na taką renowację, po której zresztą wyglądał super. Chciałem go doprowadzić do stanu możliwie najbliższego stanowi fabrycznemu i porównać z tak znienawidzoną tu deską Regi, na której, w różnych odmianach, grałem 7 lat. Dwa lata pograłem na Sony. Obecnie, po 9 latach choroby analogowej, od roku jestem bez gramofonu i poważnie się zastanawiam, czy chcę mieć kolejny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysiek

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi podpowiedziec co wplywa na cene tak wiekowej unitry? Czesci zamienne wciaz sa dostepne, wiec to nie jest jakis unikat..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mysle, ze za 4 koce to mozna miec cos znacznie lepszego. Choc nie jestem specjalista moje oko widzi tutaj naciaganie, chyba ze jest inaczej to poprawcie mnie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robsonic napisał:

Jakie forum taka merytoryka.. A temat naprawde banalny..

jako założyciel wątku masz chyba możliwość banowania i usuwania debilnych wpisów z tematu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minutes ago, robsonic said:

co wplywa na cene tak wiekowej unitry

Myślę , że granie na sentymencie dawnych lat. Swego czasu gramek legenda bo nigdzie go (prawie) nie dało sie kupić a miał opinie najlepszego Made in Poland. Tutaj dochodzi jeszcze "audiofilskość" wkładki i kabla zasilającego nie zapominając o wtyczce. A i ogranicznik do drzwi jako nogi (z Leroya chyba)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzysiek napisał:

tak znienawidzoną tu deską Regi,

znienawidzona bo za droga , jak na tak prostą konstrukcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Margol napisał:

Tak wygląda bidaświat rodzimych majserklepków,co to na forach chwalą się,że z pralki Frani zrobili łunochod a w realnym życiu nie umieją zarobić na siebie i dać zarobić innym.

Myślę że wymiana np bezpiecznika to nie jest taki wielki koszt usługi dla przeciętnego polaka żeby lepiej sytuowani mający marne pojęcie o sprawach technicznych wypominali w swojej bufonadzie innym brak kompetencji. Ludzie którzy mają pieniądze i nie potrafią nic naprawić niech korzystają dalej z usług, natomiast ci bardziej rozgarnięci dla których naprawienia jakiegoś urządzenia nie jest problemem nie mają potrzeby wzywania serwisanta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, witek_z napisał:

bardziej rozgarnięci

Uważasz się za bardziej rozgarniętego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robsonic napisał:

Cos sie chyba Tobie mlodziencze pomylilo.

Przypomniałem sobie - fajnie być młodym , a może chodzi o staż na forum ?

Zamieszczasz gramofon z absurdalną ceną , kup sobie coś adekwatnie do systemu który posiadasz , bo zawracasz d...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Margol napisał:

Tylko tyle. Klepanie mantry,kup stary bo zagina cały dzisiejszy chłam,w myszorowym i nie tylko jego wątku,po prostu nie wytrzymuje konfrontacji z faktami.

Myszor ma jakies tam podstawowe umiejetnosci techniczne i ze względów hobbystycznych naprawiał gramofon samodzielnie. Można też zrobić jak kolega Krzsiek GDYBY coś  było nie tak (bo nie jest tak, że wszystkie sztuki wymagaja aż tyle pracy) po prostu oddać do serwisu i za to zapłacić. 

Fakt, że gramofon ten jest auto/semi auto, co jest szalenie wygodne, ma bardziej uniwersalne ramie i nadal jest tańszy (po naprawie) i nadal gra lepiej...  i nie traci na wartości po zakupie... hmm no jak dla mnie to wciąż jest poważny argument ZA a  nie przeciw. 

Godzinę temu, krzysiek napisał:

Według Ciebie tylko solidny. Tymczasem wiele osób twierdzi, że to istny miażdżyciel czegokolwiek innego. Za używanego PS-X65 plus renowację dałem mniej od RP6, która zresztą kiedyś kosztowała znacznie mniej, niż obecnie.

To, że chłopaki z winyl.net się nad tymi gramofonami przesadnie bryndzlują to jedno, w japonii można  je kupić dosłownie za parę stówek... Jest cała masa lepszych epokowców, lepszych ramion... tylko niektore kosztują sporo więcej...

Tzn ja uważam, że Sony tam w budżecie ok 2k to jest kapitalny zakup, bo na ramieniu powiesisz właściwie co tam sobie wymyślisz + jest mega wygodny w obsludze, ale żeby jego potencjał docenić raczej wypadałoby pójść raczej w twardsze wkładki....

Myszor wieszał tam Windfelda, Kiseki, Corala, Denony 103r, OC9, Rohmnanna, Jubilee itd, a uważam że to bardzo, bardzo duży plus gramofonu (ramienia), że masz możlwość zabawy wkładkami tej klasy i przynajmniej przyzwoitego ich skalibrowania. Wiaodmo, że przy tych lepszych wkładkach aż prosi się o lepsze ramię, ale wciąż za 10k Windfeld+Sony z rynku wtórnego to jest baaaaardzo długo no contest. 

Sam miałem X50, która również ma to samo PUA co 65, gdybym nie miał nervosy i chciał komfortowo słuchać muzyki to ma dokładnie wszystko co powinien meć gramofon. Łącznie z wygodnym autostopem, możliwością rozwoju itd a zapłaciłem za super stan chyba 1200zł... 
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bolo_senor napisał:

znienawidzona bo za droga , jak na tak prostą konstrukcję.

Ale równiez podobny hejt wylewał się tu na stare modele planara, które onegdaj można było kupić za ok. 150-200 funtów.

Miałem parę egzemplarzy planara 3 z lat osiemdziesiątych - dla mnie to był pancerny gramofon, przyjeżdżał z Wysp kurierem w paczce i grał idealnie od razu po wypakowaniu. Nawet trzydziestoletnie paski były ok. Najmilej wspominam czasy, gdy na początku powrotu do analogu dziesięć lat temu grałem na takim planarze i wkladce AT-95, a potem DL-110, podłączone do przedwzmacniacza gramofonowego wbudowanego w przedwzmacniacz Rotela. W porównaniu do mojego Bernarda z tego samego okresu, lat 80-tych, to był kosmos ?

Notabene kiedyś zamieszczałem porównania, ile Rega kosztowała w latach 80-tych, a ile obecnie i jak to wygląda po skorygowaniu o inflację. Wychodziło plus minus tyle samo. To, że obecnie w Polsce planar 3 kosztuje prawie cztery koła to faktycznie gruba przesada, ale zdaje się, że inflacja mocno poleciała, to chyba temat na inną rozmowę... ?

zresztą, mówisz droga jak na tak prostą konstrukcję - zobacz, ile ludzie płacą za kable czy podkładki różnej maści ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.