Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz dla B&W 805s


nurni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów,

Po latach błądzenia, postanowiłem zawrócić ze ścieżki kina domowego, na drogę przyzwoitego stereo:) 

W tym tygodniu stanęły u mnie kolumny B&W 805s - nominalnie 8Ω / 88dB spl (2.83V, 1m). Obecnie jestem na etapie dobierania do nich właściwego wzmacniacza i dotarło do mnie, że nie jest to taka prosta sprawa...

Pokój ma powierzchnię ~23 m2., ze względów rodzinnych sączyć z głośników będzie się w tle głównie muzyka chilloutowa, może nu jazz, ALE ponieważ w duszy jestem starej daty rockmanem, od czasu do czasu będzie też rockowo, a nawet heavy metalowo. Jako źródła dźwięku przewiduję CD, bluetooth aptx (mobile), PC oraz po likwidacji kina domowego będzie tam wchodził sygnał z TV. W przyszłości całość uzupełni gramofon.

Ze względu na charakter kolumn, w grę wchodzą wzmacniacze, które nie grają zbyt jasno - sam lubię ciepły i miękki dźwięk, jako były perkusista zwracam zawsze uwagę na brzmienie bębnów.

Najpierw oczywiście zacząłem od przeglądu opisów i testów sprzętu w internecie, tworząc listę potencjalnych kandydatów do odsłuchu. Jestem również po wizycie w 4 salonach audio, ale o tym za chwilę.

Kolejność przypadkowa:

Cambridge Audio CXA81 - rewelacyjna opinia w What HiFi, na pokładzie DAC i BT aptx, z drugiej strony tylko (?) 80W.

Vincent SV-227MK / Vincent SV-237MK - hybryda, wg opinii oferuje chyba najbliższy moim gustom dźwięk (szczególnie po zmianie lamp),  DAC nie najwyższych lotów, brak trybu standby, 150W

Yamaha A-S1100 - podobno gra ciepło, miękko i szczegółowo, brak DAC, 90W

Rotel RA-1572 - kompletny pod względem wejść, 120W

Audiolab 8300A - klasyczny brytyjczyk, bez DAC, 75W

Roksan K3 - brak DAC ale jest BT aptx, pojedyncze wyjście na kolumny, 140W

Naim Nait XS3 - nagroda What HiFi 2019, brak DAC, pojedyncze wyjścia na kolumny

NAD C375Bee - podobno mięsisty, dobry do mocniejszej muzyki, opcjonalnie moduł MDC DAC 2, 200W

Advance Acoustic X-I125 - opcjonalne moduły BT i 125W

Atoll IN200 Signature - opcjonalny moduł DAC i 120W

 

Przesłuchanie każdego z tych sprzętów oznacza dobre 2 -mce testowania - idealnie gdyby udało mi się zawęzić tę listę do powiedzmy 3 pozycji. Stąd moja obecność tutaj - może ktoś z Was jest w stanie podpowiedzieć co warto sprawdzić w pierwszej kolejności?

Co do moich wizyt w salonach (Katowice). W 2 przypadkach na 4, usłyszałem że jeśli chcę posłuchać sprzętu, mam przyjechać z kolumnami - nie wypożyczają (w jednym przypadku mogą przyjechać do mnie, obciążając kosztami jeśli nie kupię). Może gdybym powiedział, że mam do wydania 20 tys na wzmacniacz i 30 tys na kable, wtedy rozmowa może byłaby inna...

Podsumowując, w salonach sugerowano: 

- Yamahę, Rotela i Nad'a ( w takiej kolejności)

- Naima, Roksana

- Vincenta - tutaj usłyszałem, że Cambridge, Audiolab mimo wszystko zagrają zbyt jasno.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie bardziej doświadczonych kolegów ?

A przy okazji jeszcze pytanie - czy warto podłączyć te kolumny w bi-wire ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wpadnij do nas z kolumnami. Możemy posłuchać Yamahy A-S1100, Nada C375BEE, Rotela RA-1572. Każdy z tych wzmacniaczy może Ci się spodobać z tymi kolumnami, więc posłuchałbym trzech, jeden po drugim. 

Zapraszamy 

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Osobiście słyszałem jak grał Roksan Kandy z B&W 804s i było bardzo fajnie. Wyraźnie zaznaczona średnica,nie męczące wysokie tony, fajny bas.  Do listy tej na pewno bym dodał Yamahę, i Rotela (polecany do B&W), Może jeszcze Nad-a ale to na końcu. Co do reszty niech wypowiedzą się inni.   P.s głośniki masz fajne ale i wymagające względem wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dawno, dawno temu, posłuchałem zestawienia: Jolida 202 + B&W 805s (stara, bodajże pierwsza wersja). Było to dla mnie wzorcowe granie, bez wad, i już prawie kupiłem ten sprzęt... życie jednak się potoczyło w swoją stronę.

Być może dzisiaj już bym tak entuzjastycznie nie oceniał, niemniej jednak polecam Ci to zestawienie do sprawdzenia. I nie patrz na to, że wzmacniacz lampowy na mniej watów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży rozstrzał cenowy. Różnica pomiędzy Audiolabem a Naim  nie tylko jakościowa ale także cenowa. Może sprecyzuj czy szukasz wzmacniacza do 5 tys czy powyżej 10 tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2020 o 15:43, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

wpadnij do nas z kolumnami. Możemy posłuchać Yamahy A-S1100, Nada C375BEE, Rotela RA-1572. Każdy z tych wzmacniaczy może Ci się spodobać z tymi kolumnami, więc posłuchałbym trzech, jeden po drugim. 

Zapraszamy 

 

Idealnie gdybym mógł ich posłuchać u siebie, w warunkach w jakich będą grać na co dzień ?

 

W dniu 27.01.2020 o 16:13, danielzy napisał:

Witam. Osobiście słyszałem jak grał Roksan Kandy z B&W 804s i było bardzo fajnie. Wyraźnie zaznaczona średnica,nie męczące wysokie tony, fajny bas.  Do listy tej na pewno bym dodał Yamahę, i Rotela (polecany do B&W), Może jeszcze Nad-a ale to na końcu. Co do reszty niech wypowiedzą się inni.   P.s głośniki masz fajne ale i wymagające względem wzmacniacza.

Właśnie kolumny bardzo mi odpowiadają, dlatego nie chcę spudłować ze wzmacniaczem i dobrze dobrać go m.in. do pomieszczenia.

Też doczytałem o synergii mdz B&W i Rotelem - generalnie chyba dobrze powinno się z nimi sprawdzić tzw brytyjskie brzmienie.

 

W dniu 27.01.2020 o 17:36, Łukasz_62438 napisał:

Cześć. Dawno, dawno temu, posłuchałem zestawienia: Jolida 202 + B&W 805s (stara, bodajże pierwsza wersja). Było to dla mnie wzorcowe granie, bez wad, i już prawie kupiłem ten sprzęt... życie jednak się potoczyło w swoją stronę.

Być może dzisiaj już bym tak entuzjastycznie nie oceniał, niemniej jednak polecam Ci to zestawienie do sprawdzenia. I nie patrz na to, że wzmacniacz lampowy na mniej watów ?

Dzięki za sugestię - właśnie dlatego zainteresowałem się również Vincentem, który podobno po zmianie lamp potrafi naprawdę dobrze zagrać...

 

W dniu 27.01.2020 o 17:52, piotrek7 napisał:

Duży rozstrzał cenowy. Różnica pomiędzy Audiolabem a Naim  nie tylko jakościowa ale także cenowa. Może sprecyzuj czy szukasz wzmacniacza do 5 tys czy powyżej 10 tys

A podobno to nie cena gra ? To dwie skrajne opcje z listy, ale większość oscyluje w granicach 6-8 tys i powiedzmy, że celuję w taką właśnie þółkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus One HD ma wszystko DAC, BT z aptx  , przedwzmacniacz gramofonowy, wzmacniacz słuchawkowy, 2 x 100 W przy 6 Ohm Tylko że z  B&W może być za ostro. Odsłuchaj jak będzie okazja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Robert 7800 napisał:

Cyrus One HD ma wszystko DAC, BT z aptx  , przedwzmacniacz gramofonowy, wzmacniacz słuchawkowy, 2 x 100 W przy 6 Ohm Tylko że z  B&W może być za ostro. Odsłuchaj jak będzie okazja.

Nie no, to jakiś żarcik chyba ? Też Cyrus to się nadaje do głośników za 3 tysie, a nie poważnych monitorów za 10 koła. Nie doceniasz tych głośników. Kiedyś to fajnie brzmiało z Yamahą AS2000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nurni napisał:

A podobno to nie cena gra

Ale jakość - tak. A ta niestety często przekłada się na cenę Poszukaj coś z oferty Moon. Albo z wyprzedaży z zapasów poprzedniego dystrybutora albo na rynku wtórnym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Tonnii99 napisał:
17 godzin temu, Robert 7800 napisał:

Cyrus One HD ma wszystko DAC, BT z aptx  , przedwzmacniacz gramofonowy, wzmacniacz słuchawkowy, 2 x 100 W przy 6 Ohm Tylko że z  B&W może być za ostro. Odsłuchaj jak będzie okazja.

Nie no, to jakiś żarcik chyba ? Też Cyrus to się nadaje do głośników za 3 tysie, a nie poważnych monitorów za 10 koła. Nie doceniasz tych głośników. Kiedyś to fajnie brzmiało z Yamaha AS2000

żarcik

Jeśli kolega Nurni sam w temacie wymienia wzmacniacze z podobnej półki cenowej np: Audiolab 8300A - 3999zł,  NAD C375BEE - 4799zł , czy Advance Acoustic X-i125 - 5850zł to czemu nie Cyrus one HD za 4899zł który spełnia wszystkie jego wymagania?

Najlepiej zaproponować dzielonego Mcintosh z nonoblokami- to każdy potrafi.

Widzę, że jako naród znamy się na wszystkim budownictwie, prawie, i na muzyce. 

Zauważyłem ostatnio, że na naszym forum jakieś 30% tematów kończy się kłótnią. I to osób postronnych, a nie założyciela wątku- smutne.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz wzmacniacza do 8tyś, to bym proponował pomyśleć o Yamaha A S-2100, zamiast 1100.

Yamaha 2100, jest wzmacniaczem zbalansowanym, i niektórzy rezygnowali z A S-3000, na rzecz 2100.

Bardziej im odpowiadał dźwiękowo A S-2100. Powodzenia w poszukiwaniach, pozdrawiam.

P.S. Z używek Yamaha można jeszcze  spróbować  A S-2000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, nurni napisał:

Właśnie kolumny bardzo mi odpowiadają, dlatego nie chcę spudłować ze wzmacniaczem i dobrze dobrać go m.in. do pomieszczenia.

Też doczytałem o synergii mdz B&W i Rotelem - generalnie chyba dobrze powinno się z nimi sprawdzić tzw brytyjskie brzmienie.

Spróbuj sobie z Atoll'em IN200 Siganture lub którąś z hybryd Vincenta Również ciekawą opcją w tym wypadku będzie Haiku Bright lub wyższy. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Jeśli szukasz wzmacniacza do 8tyś, to bym proponował pomyśleć o Yamaha A S-2100, zamiast 1100.
Yamaha 2100, jest wzmacniaczem zbalansowanym, i niektórzy rezygnowali z A S-3000, na rzecz 2100.


Wszystkie trzy mają taką samą zbalansowaną końcówkę mocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli preferujesz cieplejszy charakter brzmienia i chciałbyś wycisnąć z nich co tylko się da to polecam w szczególności Atoll in200, Vincent 227mk ( nie 237, ponieważ gra bardziej loudnesowo) lub  jeśli chciałbyś bezkompromisowe brzmienie to Bladelius Brage ale tutaj podejrzewam, że może być problem z ceną.

Jeśli tylko masz taką możliwość to zapraszamy na odsłuch w naszym salonie. Jeśli coś przypadnie Ci do gustu to możemy wypożyczyć sprzęt do domu.

 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dopiero Yamaha 2100 jest zbalansowa jeżeli założyciel wątku nie potrzebuje xlr to można pójść niżej w cenie i wybrać as1100 która na rca spisze się równie dobrze jak 2100. Ale oczywiście bez odsłuchu ani rusz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celując w 6-8000zl do tych kolumn i tego czego szukasz to tylko używany  Musical M6i.

Da Ci brzmienie bardzo dynamiczne , selektywne , plastyczne i o rewelacyjnej stopie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, santa napisał:

A da się go nazwać z imienia i nazwiska?

Da się. Możemy nazwać go Kazio Nowak ?

Choć Vincent wsadził do wzmacniacza płytkę z przetwornikiem Burr Brown PCM5100A. Jaki reprezentuje poziom? Taki aby podłączyć telewizor, konsolę do gier czy inne pierdoły. Czyli tak samo jak w przypadku Kambodży czy Audiolaba. Wsadzanie do wzmacniaczy przetworników (na tym poziomie cenowym) to bajer podnoszący wszechstronność urządzenia. Jakość? Nie jest tu priorytetem. Większość dostępnych przetworników za kilkaset zł nie zostawia suchej nitki na przetwornikach zabudowanych w takich wzmacniaczach. O takich "zabawkach" jak Topping, Nostromo czy SMSL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, muda44 napisał:

Celując w 6-8000zl do tych kolumn i tego czego szukasz to tylko używany  Musical M6i.

Da Ci brzmienie bardzo dynamiczne , selektywne , plastyczne i o rewelacyjnej stopie .

Ten opis świetnie wpisuje się także w charakterystykę wzmacniaczy Rotela: RA1572 albo najlepiej RA1592 ale ten to tylko używany w takiej cenie.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minutes ago, piotrek7 said:

Większość dostępnych przetworników za kilkaset zł nie zostawia suchej nitki na przetwornikach zabudowanych w takich wzmacniaczach.

Z ciekawości poproszę o podrzucenie jakiś konkretnych modeli, które masz na myśli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wcale się nie zdziwię, jeśli także ten okazałby się lepszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A Toppingi? Zobacz na ofertę i bierz w ciemno. Także najtańsze z dostępnych

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek7 dzięki, będę patrzył. Widzę, że Nostromo i Topping to polskie konstrukcje. Nie byłem świadom ich istnienia.

Ty też jesteś zwolennikiem architektury DAC + końcówka mocy (może nieco lamerskie pytanie)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping to akurat rasowy, pełnokrwisty Chińczyk. Niemniej bardzo dobry. Nostromo to polska marka. Ma swój klub na forum. Jeśli szukasz niedrogiego ale bardzo porządnego przetwornika, warto ją wciągnąć na listę

11 minut temu, santa napisał:

Ty też jesteś zwolennikiem architektury DAC + końcówka mocy

Nie. Przez jakiś czas wykorzystywałem to rozwiązanie. Ma swoje zalety ale dobre granie (jak dla mnie) nie może obejść się bez lampy w przedwzmacniaczu. Dlatego - lampowy przedwzmacniacz i tranzystorowa końcówka mocy. To jest TOOOOO !!!!!!!!! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minutes ago, piotrek7 said:

dobre granie (jak dla mnie) nie może obejść się bez lampy w przedwzmacniaczu. Dlatego - lampowy przedwzmacniacz i tranzystorowa końcówka mocy

Czyli Vincent? Czy coś innego, w Twoim wypadku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.