Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-28 11:38
https://dane.gov.pl/pl
18 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Obecna władza na każdym kroku daje ciała ale nie wolno jej ruszać bo inna ....będzie gorsza !Co za idiotyczne rozumowanie .Po pierwsze skąd ta pewność a po drugie  władzę ,która sobie nie radzi należy rozliczać i odsuwać .Ta władza sobie nie radzi nie od lutego czy marca ale od 5 lat.Nie radziła sobie w czasie pokoju to i nie poradzi sobie w czasie nadzwyczajnym .Bo jest niekompetentna  i skorumpowana .

Rżniesz głupa ?Ta policja wykonuje rozkazy PiS a jeśli robi to nadgorliwie to trzeba to ujawniać .

Oni nie potrafią właściwie zinterpretować przepisów, rozkazy ? To jest indywidualne podejście każdego policjanta, jego nieumiejętność w rozstrzyganiu na bieżąco tego typu zachowań z którymi wcześniej nie miał do czynienia . I to jest smutne. Dowcip o pięciu  policjantach wkrecajacych żarówkę ciagle na czasie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo system ziobrzystowski promuje takich bezmyślnych i ślepo posłusznych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Less napisał:

Ale PIS i tak jest super

Bo dobry Pan powinien czasem przecież porządnie wybatożyć, inaczej nie można go szanować, a jak jeszcze czasem rzuci ochłap z pańskiego stołu to i kochać go można. 

I więcej do szczęścia im nie potrzeba.

34 minuty temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Bo system ziobrzystowski promuje takich bezmyślnych i ślepo posłusznych .

Bo rządzący są ponad prawem, więc co ci policjanci mają zrobić. W burdelu się modlić? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, JuG napisał:

Twórczość na kwarantannie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   ?

Potem się ludzie dziwią, ze brakuje papieru toaletowego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, jar1 napisał:

Bo rządzący są ponad prawem, więc co ci policjanci mają zrobić. W burdelu się modlić? 

wykazać choć minimum empatii i używać mózgownicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, JuG napisał:

Twórczość na kwarantannie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   ?

Rewelacja .Ludzka pomysłowość nie zna granic .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jaro_747 napisał:

I myślisz że tymi debilnymi odzywkami zmienisz sytuację w służbie zdrowia?

Debil to ten, który jest przekonany, ze efekt braku myślenia zwykłych ludzi to wina kogokolwiek innego poza nimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Frank napisał:

wykazać choć minimum empatii i używać mózgownicy

Po to się zarządza ludźmi poprzez strach, by tę empatię w podwładnych zabić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Frank napisał:

wykazać choć minimum empatii i używać mózgownicy

Widzisz, bo to jest tak, że takie sytuacje to okazja do krytyki rządu, nie przepuszczą, to oficjalna linia walki POyebów.

2 minuty temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Lepsze, niż konstrukcja do otwierania bramy w Goonies??!

Ciesze się z twojej radości, choć nie wiem z jakiego powodu jesteś taki wesoły ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I PISdzielców którzy nie przepuszcza okazji do wepchania się do Prezesowej dupy. Szczęść Boże!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o filmiku, który zamieścił Jurij, a nie o twojej pustej, durnej gadaninie, Pizdraku.

3 minuty temu, Jacchusia napisał:

Widzisz, bo to jest tak, że takie sytuacje to okazja do krytyki rządu, nie przepuszczą, to oficjalna linia walki POyebów.

Ciesze się z twojej radości, choć nie wiem z jakiego powodu jesteś taki wesoły ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jacchusia napisał:

Jesteś przewidywalny, ale nie aż tak, żeby z twojego każdego pierdnięcia wyciągać wnioski, francaziku ?

Jeżeli chodzi o świąteczne bluzgi to zawsze można liczyć na zaangażowanych katolików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Frank napisał:

wykazać choć minimum empatii i używać mózgownicy

Przemyśl które z tych założeń są realnie dostępne. Po wykreśleniu surrealizmów mi zostało "choć i używać".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Jacchusia napisał:

Widzisz, bo to jest tak, że takie sytuacje to okazja do krytyki rządu, nie przepuszczą, to oficjalna linia walki POyebów.

Okazje ???

Skąd tam,przecież można było dokładnie określić nakazy,czy też zakazy,nie widzę żadnego problemu

Minister w TV wypowiadający się w temacie: "pozostawiam do do interpretacji policjantów będących na służbie" kompromituje siebie i cały rząd

To nie powinno mieć miejsca

Niestety tak u nas jest od lat - typowy przykład: dowolność interpretacji przepisów dokonywana przez urzędy skarbowe

Żadne znaki na ziemi i w powietrzu nie wskazują by cokolwiek w tej materii się zmieniło

Sympatie polityczne nic tu do rzeczy nie mają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Less napisał:

Ale PIS i tak jest super

Jak nie jak tak

Cytat

Z opublikowanego w sobotę sondażu dla "SE" wynika, że gdyby wybory do Sejmu miały odbyć się najbliższą niedzielę, na partię Jarosława Kaczyńskiego głosowałoby prawie 44 proc. uprawnionych.

To wynik o dwa punkty procentowe lepszy niż w poprzednim badaniu w drugiej połowie marca. Przewaga PiS nad resztą stawki się powiększa, bo nieznaczny spadek poparcia zanotowała Koalicja Obywatelska – czytamy w artykule.

Z sondażu wynika, że na PiS głosowałoby 43,96 proc. badanych, na KO – 22,44 proc., na Lewicę – 15,66 proc., na PSL – 8,73 proc., a na Konfederację – 7,71 proc. Pozostałe 1,5 proc. badanych poparłoby inną partię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

21 minut temu, Jaro_747 napisał:

Jeżeli chodzi o świąteczne bluzgi to zawsze można liczyć na zaangażowanych katolików.

"Pierdniecie" to bluzgi? Debil i głupek to tak, ale to twoja działka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w służbie zdrowie też jest super... niedługo poparcie społeczne dla PiS osiągnie 100%.

"

Epidemiczne domino

W wielu polskich szpitalach naprawdę nie da się dziś operować już nawet wyrostka. W Szpitalu Praskim w Warszawie trzeba było zamknąć blok operacyjny. W Mazowieckim Szpitalu Klinicznym na radomskim Józefowie liczba zakażeń pacjentów i personelu może już oscylować około setki – liczba osób objętych tam kwarantanną sięgnęła 500. W warszawskim Szpitalu Bródnowskim naliczono do środy 38 pracowników i 43 pacjentów zakażonych koronawirusem. Około 500 pracowników tej naprawdę dużej placówki poddano kwarantannie. Całkowicie zamknięta została tam gastrologia. Z kolei w trybie improwizowanych oddziałów zakaźnych pracują interna, chirurgia, kardiologia i ginekologia – oddziały są izolowane, pracuje tam poddany kwarantannie szpitalnej personel a sami pacjenci – niezależnie od swych pierwotnych schorzeń również poddani są kwarantannie i tym samym traktowani jak zakażeni koronawirusem. Dolnośląskie Centrum Płuc wciąż nie przyjmuje nowych pacjentów – tymczasem po przebadaniu tam około 550 osób (personel i pacjenci) aż 53 okazały się zakażone. Testy wciąż trwają. Można tak długo wyliczać. Kalisz – zamknięty cały szpital po zakażeniu na chirurgii. Toruń – zamknięta hematologia. Krotoszyn – oddział wewnętrzny. I tak dalej – zresztą wyliczeń jeszcze nie skończyliśmy.

Tracimy szpitale. Tracimy je jeden po drugim w całej Polsce. Zamykane są zarówno pojedyncze oddziały, jak i całe placówki. Setki lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników medycznych zostały już zakażone kronawirusem. Tysiące trafiły na kwarantannę. Zamknięcie każdego oddziału szpitalnego oznacza wyłączenie z gry do kilkudziesięciu osób z „białego personelu”. To niebezpieczne dla każdej służby zdrowia, jednak dla polskiej wyjątkowo. W skali całej Unii Europejskiej mamy bowiem najmniej lekarzy na 1000 mieszkańców (dane Komisji Europejskiej), jesteśmy też trzeci od końca jeśli chodzi o współczynnik liczby pielęgniarek. Lekarzy mamy ledwie, 2,4 na 1000 Polaków (unijna średnia to 3,6) a pielęgniarek 5,1 na 1000 Polaków (unijna średnia to 8,5). GUS podaje jeszcze niższy współczynnik liczby lekarzy – 2,3 na 1000 mieszkańców."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Jacchusia napisał:

Jak nie jak tak

 

"Pierdniecie" to bluzgi? Debil i głupek to tak, ale to twoja działka.

Ja nie jestem hipokrytą który wyciera sobie gębę religią a zachowuje się jak yebniety fanatyk na każdym kroku podżegający do nienawiści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaro_747 napisał:

I PISdzielców którzy nie przepuszcza okazji do wepchania się do Prezesowej dupy. Szczęść Boże!

Szczęść Boże , darz Bór, czołem?
 
 Ja tam nie wiem kto komu do dupy wchodzi oraz ilu się w dupie zmieści . Jedno wiem, za dużo wolnego robi w głowach sieczkę ????‍♂️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, notoryczny napisał:

Szczęść Boże , darz Bór, czołem?
 
 Ja tam nie wiem kto komu do dupy wchodzi oraz ilu się w dupie zmieści . Jedno wiem, za dużo wolnego robi w głowach sieczkę ????‍♂️

Bez przesady. PiSowcy jak mieli sieczkę w głowach tak dalej mają, tu nic sie nie zmieniło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jaro_747 napisał:

Bez przesady. PiSowcy jak mieli sieczkę w głowach tak dalej mają, tu nic sie nie zmieniło.

No jakże by inaczej, standardzik ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Co do sieczki to tak ,standardzik .

Jedni mają sieczkę, natomiast jest cała rzesza cwaniaczków, która dyma szpitale. Sieczki nie mają, za to kasy w bród .

cyt. z Wyborczej „Tonący w długach poznański szpital przy Lutyckiej wydał na pensje jednego lekarza ok. 750 tys. zł w ciągu roku. Ale to nie wyjątek: w szpitalu w Kaliszu inny lekarz zarobił prawie 600 tys.”

I jak ma być dobrze,ech ??‍♂️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobiegłem i sprawdziłem w zeznaniu podatkowym .Na szczęście to nie byłem ja.Chociaż w sumie dlaczego na szczęście ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, notoryczny napisał:

I jak ma być dobrze,

Jak ustaliła "Wyborcza", na ekstremalnie wysokie zarobki kardiologa złożyło się: 489 wykonanych zabiegów (jakich konkretnie, czy rzadkich, szpital nie podaje. Prawdopodobnie chodzi o dobrze wyceniane przez NFZ zabiegi elektrokardiologiczne), 66 dyżurów w oddziale szpitalnym i 275 godzin pracy w poradni. To znaczy, że mniej więcej lekarz miał jeden-dwa dyżury w tygodniu w szpitalu.

- Myślę, że takie zarobki w zadłużonym szpitalu to skandal - mówi Zbigniew Czerwiński, radny wojewódzki PiS, który zapytał urząd marszałkowski, ile wynoszą największe pensje lekarzy i pielęgniarek w 20 podległych mu placówkach medycznych.

W wojewódzkim szpitalu w Kaliszu rekordowe roczne wynagrodzenie na kontrakcie wyniosło ponad 595 tys. zł. W wojewódzkim szpitalu w Koninie - ok. 468 tys. zł. W szpitalu w Lesznie - 424 tys. zł. 

W Specjalistycznym ZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu (ma oddziały przy Krysiewicza,  Jarochowskiego i Nowowiejskiego ) - ponad 417 tys. zł.

W Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii - 333 tys. zł brutto. Podobnie w szpitalu wojewódzkim "Dziekanka" w Gnieźnie, gdzie jeden z psychiatrów zarobił rok temu ponad 335 tys. zł. W mniejszych szpitalach psychiatrycznych - w Sokołówce i Kościanie - pensje na kontrakcie są już o wiele mniejsze i wynoszą ok. 150 tys. zł brutto rocznie.

Lekarze na kontrakcie sami muszą odprowadzać podatek dochodowy i opłacić ZUS. Zarabiają więcej, bo negocjują lepsze stawki i nie obowiązują ich ograniczenia wynikające z norm czasu pracy. Sami ustalają, ile chcą pracować, i zwykle pracują dużo. Przykład: w pogotowiu ratunkowym w  Poznaniu lekarz na kontrakcie zarobił rok temu 160 tys. zł. Dla porównania na etacie najwyższa pensja wyniosła tu 63 tys. zł.

Leszek Sobieski, dyrektor wojewódzkiego szpitala wojewódzkiego w Koninie: - Rekordzista z naszego szpitala pracuje na oddziale ratunkowym i bierze ogromną liczbę dyżurów. Bywa, że nawet 20 w miesiącu. Dlaczego jest tak często na dyżurach? Nie ma go kto zastąpić. 

Ile zarabiają lekarze na etacie?

Jak ustaliła "Wyborcza", lekarze zatrudnieni na umowie kontraktowej średnio zarabiają przy Lutyckiej ok. 14o tys. zł rocznie. Czyli kilka razy mniej niż rekordzista. Zapytaliśmy dyrekcję szpitala przy Lutyckiej w piątek (od maja szpitalem kieruje nowy dyrektor), czy ośrodek na to stać, czy stawka - ok. 750 tys. rocznie - nie jest horrendalna? Czy jest wciąż aktualna? Czy szpital nie ma innego wyjścia, bo np. oddział trzeba by zamknąć?  Ale na te pytania nie dostaliśmy odpowiedzi.

Zbigniew Czerwiński: - Zapytałem o zarobki lekarzy w kontekście protestujących fizjoterapeutów, diagnostów i techników elektroradiologii, dla których nie ma pieniędzy na podwyżki. Jak to możliwe, że część osób zarabia tak ogromne sumy w publicznych ośrodkach medycznych? Uważam, że należy to ukrócić.

Ale Czerwiński zapytał też o najwyższe zarobki lekarzy, którzy pracują na umowę o pracę. Z raportu, jaki przygotował urząd marszałkowski, wynika, że rekordową pensję - ok. 472 tys. zł brutto lekarzowi na etacie - rok temu wypłacił również szpital przy Lutyckiej.

Szpital twierdzi znów, że to ewenement, bo lekarze zatrudnieni na umowę o pracę średnio otrzymują ok. 15  tys. zł miesięcznie brutto, czyli zarabiają 180 tys. zł rocznie. Skąd te ogromne różnice? - Zarobki lekarzy w szpitalu są zróżnicowane i zależne od wielu czynników. Wpływ na ich wysokość mają charakter umowy, składniki stałe i zmienne, takie jak dodatki funkcyjne, wysługa, dodatek naukowy, specjalny, premie, wynagrodzenia urlopowe. Istotny wpływ mają dyżury. Na pensje ma też wpływ liczba przeprowadzonych operacji i zabiegów - wyjaśnia Konrad Napierała, rzecznik prasowy szpitala przy Lutyckiej.

Jak wynika z raportu w Poznaniu dobrze płaci też Wielkopolskie Centrum Onkologii - lekarz zatrudniony na umowę o pracę zarobił tu ok. 419 tys. zł. Co ciekawe, o prawie 100 tys. zł więcej niż najlepiej opłacany w szpitalu lekarz na kontrakcie (310 tys. zł). W Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii (m.in. przeszczepia płuca) - rekordowa pensja wynosiła 331 tys. zł.

Ale nie wszędzie zarobki są tak duże. W zakładzie opiekuńczo-leczniczym w Śremie lekarze - zarówno na umowę o pracę, jak i na kontrakcie - zarabiają ok. 55 tys. zł rocznie. Więcej od nich zarabiała tu jedna z pielęgniarek: jej roczne wynagrodzenie wyniosło 118 tys. zł. 

Pensje pielęgniarek także poszły w górę: w Koninie największa pensja lekarza i pielęgniarki na etacie była na podobnym poziomie (ok. 185 tys. zł).  

Jeśli PiS chce rozliczać lekarzy to niech zatrzyma uciekających za granicę

- Wynagrodzenie 700 tys. zł jest absolutnie z kosmosu. Nikt tyle nie zarabia w Poznaniu. Może  w dużych ośrodkach, w Warszawie?  Tam podobno można zarobić nawet milion - mówi dyrektor jednego z poznańskich uniwersyteckich szpitali (chce zachować anonimowość): - My najwięcej płacimy anestezjologom, bo jest ich mało na rynku pracy. Ich miesięczna pensja wynosi ok. 30 tys. zł brutto. Pensje powyżej 20 tys. w całym szpitalu ma raptem kilka osób. Lekarz na etacie zarabia średnio ok. 8 tys. brutto.  No chyba, że bierze dużo dyżurów.

Za całodobowy dyżur lekarz może zarobić od 1,6  do 2,4 tys. zł  (w święta) w Poznaniu.  

Znany poznański chirurg (z innego ośrodka): - Roczne wynagrodzenie na poziomie pół miliona w przypadku bardzo dobrych lekarzy przestaje być egzotyką w krajowym systemie ochrony zdrowia. Może jedynie oburzać, że dotyczy to zadłużonego szpitala. Nadal nam  daleko jednak do zarobków lekarzy z zachodniej Europy. Czy 80 - 100 zł za godzinę dyżuru na oddziale to dużo? Jeśli PiS chce rozliczać dziś lekarzy z pensji, to niech zatrzyma uciekających za granicę młodych lekarzy. Bo nie ma kto nas zastąpić na dyżurach, na bloku operacyjnym. To przecież posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz mówiła do rezydentów: "Niech jadą!". 

W Polsce pracuje 140 420 lekarzy wykonujących zawód. - Nie odstajemy od średniej europejskiej według OECD - mówił w grudniu minister zdrowia Łukasz Szumowski. Ale ze szpitalnych raportów wynika, że na oddziałach w całej Polsce jest dziś 68 tys. wakatów.

Nie ma dziś lecznicy, która nie szukałaby lekarzy i pielęgniarek.  - Lekarze przyjeżdżają do nas z różnych miast, popracują trochę i odchodzą gdzie indziej. System ochrony zdrowia w Polsce działa tylko dlatego, że lekarze pracują na wielu etatach, w kilku miejscach. Ale dla części ważne są już nie tylko pieniądze, ale też komfort pracy: doświadczenie zespołu, optymalna liczba dyżurów, możliwość rozwoju. Nikt nie chce umrzeć z przepracowania - mówią dyrektorzy.

Rekordowe pensje nie biorą się tylko z przepracowanych godzin. Publiczne szpitale podkopują sobie wzajemnie korzenie działalności, przekupując lekarzy. Żeby zatrudnić lekarza czy pielęgniarkę, podbijają stawkę: dają więcej niż inni. Bo inaczej będą musieli zamknąć oddziały.

Leszek Sobieski, dyrektor szpitala w Koninie: - Ogromne zarobki wynikają często z braku uregulowań płac lekarzy. Brak limitów zatopi w końcu szpitale w długach. To się musi skończyć katastrofą. Zarządzanie szpitalem dziś to gra bez reguł. Dobrze, że radny Czerwiński poruszył temat lekarskich pensji, niestety wylał dziecko z kąpielą. Jeśli PiS chce rozwiązać problem wysokich stawek, to niech  „ucywilizuje" zasady wynagradzania pracowników szpitali. Rząd wie jednak, że tego problemu nie da się rozwiązać,  jeśli lekarzy będzie w Polsce wciąż brakować, a nakłady na zdrowie są jedne z najniższych w Europie. 

Rekordowe chorobowe w kraju. Ponad 76 tys. zł za dwa miesiące na zwolnieniu

Tydzień temu pisaliśmy, że lekarze nie chcą pracować w "wieczorynce" w szpitalu przy ul. Krysiewicza. Choć dyrekcja płaci 100 zł za dyżur w święta (to najwyższa stawka w mieście, progowa - na granicy opłacalności). - Za ekstremalny - całodobowy - dyżur 11 listopada dyżurujący dostał 2,4 tys. zł - mówiła nam Urszula Łaszyńska, rzeczniczka prasowa placówki. - Mimo to mamy obecnie problem z obsadzeniem grafiku pracy na nadchodzące święta.  

Szpital odwołał planowe przyjęcia. Teraz przyznaje: Zabrakło łóżek dla chorych

W Kaliszu także wielki problem

Tej jesieni w Kaliszu z pracy odeszło ośmiu z dziewięciu psychiatrów. - Od pięciu miesięcy mieliśmy ogromny problem z obsadzeniem dyżurów. Szukaliśmy chętnych, ale nikt nie chciał się zgłosić do pracy. Lekarzy psychiatrów brakuje, bo stawki u nas były niższe niż w innych szpitalach. Chcieliśmy to zmienić, ale usłyszeliśmy, że oddział przynosi straty i trzeba ściąć liczbę łóżek o połowę. Praca stała się gehenną - opowiada Rafał Żelanowski, były już ordynator 60-łóżkowego oddziału psychiatrii w szpitalu w Kaliszu, działacz Platformy Obywatelskiej. Tworzył oddział i kierował nim przez 15 lat.

Rafał Żelanowski: - Brak lekarzy jest dziś problemem w całym kraju. Znam przykład ordynatora, któremu  szpital płaci za tydzień pracy na oddziale, choć - za wiedzą dyrekcji - spędza na nim trzy dni. Czy to etyczne? Trudne pytanie, bo dzięki temu lekarzowi - który ma do pracy dojeżdża ponad 100 km - ten oddział w ogóle działa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chore to są zarobki w spółkach skarbu państwa ,agencjach państwowych itd,w dodatku niezależnie od wyników

Dobrzy lekarze to elita i powinna być jak elita wynagradzana 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.