Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-28 10:06
https://dane.gov.pl/pl
6 godzin temu, Jaro_747 napisał:

No wiesz, ja te tematy to zawodowo przerabiałem, więc cieszę się że się poddajesz już teraz. Gdybyśmy weszli na grunt hipotez statystycznych to dopiero mogło by być ciekawie.

To wejdźmy. Ty się tylko przechwalać jak na razie potrafisz. Zarzucasz mi, że "Gdybyś jarzył to byś napisał w trzech słowach od siebie" a sam gó...o wyjaśniłeś, tylko wszystko negujesz.

6 godzin temu, Jaro_747 napisał:

A co do meritum to powtarzam - w tym akurat momencie nie jesteśmy w stanie stwierdzić jaki jest trend, bo to nie giełda - przykład jest z dupy wzięty. Za kilka dni zobaczymy czy nachylenie się zmienia, czy dalej mamy to, co mamy.

Oczywiście, że JESTEŚMY - dla okresu który badamy i z dostępnymi na dzień dzisiejszy danymi, czyli od początku pandemii do dzisiaj i na podstawie analizy właśnie tych danych określamy trend. Może za kilka dni się zmieni ale z tych danych, które są dostępne jednoznacznie trend jest spadkowy.

"giełda - przykład jest z dupy wzięty" - na prawdę świetny argument. Bo przecież powszechnie wiadomo, że liczby na giełdzie zachowują się inaczej niż w przypadku pandemii ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, skynyrd napisał:

Przedstawcie się grzecznie i po sprawie.

Mamy różne przekonania, później wyciągnijcie siekiery.

Jakie przekonania, to są twarde dane, liczby. Czy tu trzeba fefnastu fakultetów, żeby wyciągnąć właściwy wniosek? Drugi wykres pokazuje, że od ok trzech tygodni mamy tendencję spadkową i trzeba być ślepym, żeby tego nie widzieć. Pierwszy z resztą tak samo pokazuje spadek, tylko jest mniej czytelny, że względu na duże piki i spadki.

Do tego dodajmy jeszcze coraz większą liczbę testów i "ozdrowieńców" i chyba wszystko jest jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

spa.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr n. med. Zbigniew Martyka: „Patomorfolodzy wypowiadają się, że na swoim stole nie spotkali ani jednej osoby, która zmarłaby z powodu koronawirusa”.

Powiem krótko, z punktu widzenia medycyny, koronawirus to nie pandemia.

Na pytanie , czy najgorsze jest za nami specjalista odpowiedział: ” Trudno powiedzieć. Na pewno spodziewaliśmy się większych objawów zachorowań, natomiast pacjenci, których mieliśmy do tej pory w zasadzie dosyć lekko przechorowywali. Porównałbym to z jakimś cyklem lekkiej grypy”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Amator 2b napisał:

Porównałbym to z jakimś cyklem lekkiej grypy”.

To powiedz to 7.500 rodzin w Niemczech albo 50.000 we Francji i Hiszpanii. Oni ci odpowiedzą co na ten temat myślą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, A3Dzoszu napisał:

To powiedz to 7.500 rodzin w Niemczech albo 50.000 we Francji i Hiszpanii. Oni ci odpowiedzą co na ten temat myślą.

A co powiesz tym, którzy stracili kogoś z powodu nowotworu, odwołanych zabiegów i tym którym już bieda zagląda w oczy z powodu tej medialnej sraki i dociśnięcia kagańca?

Oni też ci powiedzą co na ten temat myślą.

Zobaczymy jak będziesz pierdział za kilka lat jak skutki tej hucpy staną się naszą rzeczywistością.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, Amator 2b napisał:

Dr n. med. Zbigniew Martyka: „Patomorfolodzy wypowiadają się, że na swoim stole nie spotkali ani jednej osoby, która zmarłaby z powodu koronawirusa”.

Ten dr n. med. albo kłamca albo ignorant. Albo jedno z drugim.

A propos maseczek też kłamie.

https://www.fastcompany.com/90501603/masks-prevent-the-spread-of-covid-19-landmark-analysis-of-64-studies-finds

Artykuł prowadzony przez Rogera Chou, dyrektora Centrum Praktyki opartej na dowodach naukowych w Pacific Northwest w OHSU i profesora medycyny w OHSU School of Medicine, był meta-badaniem, w którym przeanalizowano wyniki 64 oddzielnych badań dotyczących wpływu środków ochrony osobistej na transmisję wirusa. Pochodzą one z 2003 r. kiedy rozpoczął się wzrost SARS, uwzględniają dane dotyczące MERS (po raz pierwszy zgłoszone w 2012 r.), a nawet obejmóją kilka wczesnych badań nad SARS-Cov-2 (wirusem wywołującym COVID-19).

„Próbowaliśmy znaleźć przypadki dla wirusów, które naszym zdaniem najbardziej przypominałyby COVID-19”, mówi Chou, zauważając, że we wszystkich analizowanych badaniach badano nowe koronawirusy, które powodowały podobne objawy górnych dróg oddechowych. Konkluzja? „Zdaje się, że PPE zdecydowanie pomogły” - mówi. „Pod względem wpływu. . . ogólnie rzecz biorąc, jeśli spojrzysz na [poszczególnych pracowników opieki zdrowotnej] używających masek w porównaniu z tymi bez masek, ryzyko zarażenia spada od 50% do 80%. ”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapierd.. w maseczce Jurek.

Możesz przez całe lato i w tej samej.

"Ale jakąś prewencję maseczki jednak mają?”

Na to pytanie dziennikarza padła konkretna odpowiedź: „Jak ktoś kaszle, kicha, to nie rozsiewa do innych”.

Maseczki jako placebo? – „Czyli to takie placebo, które ogranicza panikę?” – specjalista jednoznacznie odparł: „Panikę należy ograniczać, ale ona jest wciąż rozsiewana. Kolejne pytania od moich pacjentów: „Pan wie, ile osób zmarło na grypę”. „Tak, o wiele więcej niż na „kowina” – odpowiadam. „Dlaczego nikt nie robi kwarantanny z powodu grypy?” „Nie wiem” – odpowiadam. Na inne choroby zakaźne umarło już w tym roku ponad 3 miliony ludzi. I nie było paniki, izolatek, maseczek…”

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Amator 2b

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Amator 2b napisał:
31 minut temu, A3Dzoszu napisał:

To powiedz to 7.500 rodzin w Niemczech albo 50.000 we Francji i Hiszpanii. Oni ci odpowiedzą co na ten temat myślą.

A co powiesz tym, którzy stracili kogoś z powodu nowotworu, odwołanych zabiegów i tym którym już bieda zagląda w oczy z powodu tej medialnej sraki i dociśnięcia kagańca?

Oni też ci powiedzą co na ten temat myślą.

Zobaczymy jak będziesz pierdział za kilka lat jak skutki tej hucpy staną się naszą rzeczywistością.

Powiem to samo każdemu, że mi przykro i współczuję.
A powiedz, ile było takich przypadków, o których piszesz. Kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt, kilkaset? Masz takie dane? To ci powiem tak, nawet gdyby ich było kilkaset, w co wątpię, no ale może było bo nie wiemy to alternatywą były tysiące jak nie dziesiątki ofiar. Rozumiesz to???

8 minut temu, Amator 2b napisał:

"Ale jakąś prewencję maseczki jednak mają?”

Na to pytanie dziennikarza padła konkretna odpowiedź: „Jak ktoś kaszle, kicha, to nie rozsiewa do innych”.

Maseczki jako placebo? – „Czyli to takie placebo, które ogranicza panikę?” – specjalista jednoznacznie odparł: „Panikę należy ograniczać, ale ona jest wciąż rozsiewana. Kolejne pytania od moich pacjentów: „Pan wie, ile osób zmarło na grypę”. „Tak, o wiele więcej niż na „kowina” – odpowiadam. „Dlaczego nikt nie robi kwarantanny z powodu grypy?” „Nie wiem” – odpowiadam. Na inne choroby zakaźne umarło już w tym roku ponad 3 miliony ludzi. I nie było paniki, izolatek, maseczek…”

 

Tu możesz kontynuować poszerzanie swojej wiedzy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez A3Dzoszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wywiad z rosyjskim patologiem. https://www.ntv.ru/novosti/2324326/ z

„To nie jest zapalenie płuc”: patolog mówił o uszkodzeniu płuc w zakażonym koronawirusem

Patolog, farmakolog kliniczny Aleksander Ediger wyraził opinię, że u pacjentów z koronawirusem nie rozwija się zapalenie płuc w „czystej postaci”, ale coś innego.

Lekarz wyjaśnił, że zapalenie płuc charakteryzuje się zapalnym początkiem choroby z drobnoustrojowym lub drobnoustrojowo-wirusowym patogenem lub tworzeniem złożonego połączenia patogenów. Co więcej, proces zapalenia jest dość ograniczony w czasie i tylko w najbardziej ekstremalnym przypadku prowadzi do śmierci, zauważył.

Aleksander Ediger zauważył, że w przypadku koronawirusa dochodzi do uszkodzenia ścian naczyń krwionośnych i naczyń krwionośnych. Według lekarza płuca są w tym przypadku narządem docelowym, ale nie stają się „narządem docelowym numer jeden”.

Aleksander Ediger, patolog: „Wpływa to na receptory znajdujące się nie tylko w płucach, ale także w naczyniach i przewodzie pokarmowym”.

Przypomniał również, że zgodnie z ustaleniami chińskich naukowców wirus atakuje hemoglobinę w czerwonych krwinkach - z tego powodu pojawia się zespół hipoksyczny, gdy powstaje brak tlenu.

Aleksander Ediger: „Widziałem już 15 osób żywych i 7 przypadków zgonów, jako patolog szczegółowo ich zbadałem i mogę powiedzieć, że to nie jest czyste zapalenie płuc. Ten wniosek jest fundamentalnie ważny. Mamy do czynienia z bardzo specyficzną zmianą płucną. Ten wirus dał nam wiele niespodzianek.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, A3Dzoszu napisał:

Powiem to samo każdemu, że mi przykro i współczuję.
A powiedz, ile było takich przypadków, o których piszesz. Kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt, kilkaset? Masz takie dane?

Ja również.

Ale to nic nie zmienia. Ludzie bombardowani medialną sraczką są już w takim stadium odmóżdżenia, że bardziej boją się wirusa niż nowotworu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Amator 2b napisał:
10 minut temu, A3Dzoszu napisał:

Powiem to samo każdemu, że mi przykro i współczuję.
A powiedz, ile było takich przypadków, o których piszesz. Kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt, kilkaset? Masz takie dane?

Ja również.

Ale to nic nie zmienia. Ludzie bombardowani medialną sraczką są już w takim stadium odmóżdżenia, że bardziej boją się wirusa niż nowotworu.

ZMIENIA - napisałem ci jaka była/jest alternatywa - kilkaset vs. kilkadziesiąt tyś ofiar czy to dla ciebie to samo???
I mów za siebie okej? Jak ciebie odmóżdżyło, to nie znaczy, że innych również...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, A3Dzoszu napisał:

jaka tu jest wiedza potrzebna, żeby stwierdzić czy tendencja spadkowa czy nie?

Żeby z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić tendencję (spadkową, czy wzrostową) to potrzeba dłuższego czasu. Na tych wykresach widać co najwyżej chwilową stabilizację, albo zwykłą korektę silnego trendu wzrostowego, która równie dobrze może być później kontynuowana dalszym wzrostem. Wykresy jak najbardziej są potrzebne, bo dają pewien obraz i sygnały, ale nie są to sygnały pewne, ani przewidywalne, bo ta pandemia w każdym kraju jest inna, rządzi się swoimi prawami i zbyt wiele czynników wpływa na słabą jakość tych wykresów, a przede wszystkim niewiarygodne dane o liczbie zachorowań i zgonów.
Oczywiście można tymi danymi tak manipulować, aby wykresy układały się w książkowe trendy, ale to też będzie świadczyło o tym, że będą niewiarygodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, Amator 2b napisał:

To zapierd.. w maseczce Jurek.

Mnie też ta maseczka mocno przeszkadza. Uważam też, że warunki jej stosowania są zbyt szerokie: po co ta maseczka np. na spacerze z psem na pustych ulicach? W skupiskach ludzi - sklepach, transporcie, ... - jak najbardziej maseczka ma sens.

Np. w Japonii i przed obecną pandemią była kultura noszenia maseczek. Zwłaszcza przez osoby chore np. na grypę czy anginę. Ma to sens - przez "maseczkowy" szacunek do innych ludzi w Japonii zwykle mają znacznie mniej zakażeń. W Polsce by też przydała taka "tradycja".

Z nowym wirusem jest problem długiego okresu bezobjawowego, kiedy jeszcze nie masz objawów choroby (albo wcale nie zachorujesz) a już zarażasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, soundchaser napisał:
8 godzin temu, A3Dzoszu napisał:

jaka tu jest wiedza potrzebna, żeby stwierdzić czy tendencja spadkowa czy nie?

Żeby z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić tendencję (spadkową, czy wzrostową) to potrzeba dłuższego czasu.

Napisałem wyraźnie, że określamy trend dla tego okresu jaki mamy - od początku pandemii do teraz. Od trzech tygodni widać spadek, czy to taki krótki okres na na 2 miesiące pandemii? Jaki ma być wg ciebie ten wystarczająco długi okres, napisz, chętnie się dowiem?

Sytuacja z tym wirusem jest tak dynamiczna, że jak będziemy czekać z analizami, a co za tym idzie z reakcjami, to się możemy obudzić na Powązkach...

6 minut temu, JuG napisał:

Np. w Japonii i przed obecną pandemią była kultura noszenia maseczek. Zwłaszcza przez osoby chore np. na grypę czy anginę. Ma to sens - przez "maseczkowy" szacunek do innych ludzi w Japonii zwykle mają znacznie mniej zakażeń. W Polsce by też przydała taka "tradycja".

Ja ostatnio pogoniłem na kopach dwóch gówniarzy, którzy bez maseczek prawie weszli na moją Żonę i jeszcze zaczęli się prężyć, że o co mi chodzi. Nie ma zmiłuj, chodzi o życie i zdrowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, A3Dzoszu napisał:

ZMIENIA - napisałem ci jaka była/jest alternatywa - kilkaset vs. kilkadziesiąt tyś ofiar czy to dla ciebie to samo???
I mów za siebie okej? Jak ciebie odmóżdżyło, to nie znaczy, że innych również...

Co to zmienia/ zmieniłoby gdyby takie statystyki były podawane razem ze statystykami zgonów na koronaświrusa?

Nic. 

SSyny z WHO zmieniły definicję pandemii na potrzeby producentów farmaceutyków.

SSyny z rządów sukcesywnie pozbawiają społeczeństwa praw na potrzeby zamordyzmu i większej kontroli.

Ludzie oglądają TV i się boją wirusa chodząc w jednej maseczce przez cały dzień.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Amator 2b napisał:
20 minut temu, A3Dzoszu napisał:

ZMIENIA - napisałem ci jaka była/jest alternatywa - kilkaset vs. kilkadziesiąt tyś ofiar czy to dla ciebie to samo???
I mów za siebie okej? Jak ciebie odmóżdżyło, to nie znaczy, że innych również...

Co to zmienia/ zmieniłoby gdyby takie statystyki były podawane razem ze statystykami zgonów na koronaświrusa?

Pewnie są to w takim razie pojedyncze przypadki, skoro liczby nie są ujęte w statystykach. Inna sprawa, że gdyby były znaczące to Czerska i Wiertnicza ryczałyby na całą Europę, że PiS morduje ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, A3Dzoszu napisał:

Ja ostatnio pogoniłem na kopach dwóch gówniarzy, którzy bez maseczek prawie weszli na moją Żonę i jeszcze zaczęli się prężyć, że o co mi chodzi. Nie ma zmiłuj, chodzi o życie i zdrowie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Amator 2b napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tatuś ci pokazał jak się wkleja takie klipy? Brawo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, A3Dzoszu napisał:

Napisałem wyraźnie, że określamy trend dla tego okresu jaki mamy - od początku pandemii do teraz. Od trzech tygodni widać spadek, czy to taki krótki okres na na 2 miesiące pandemii? Jaki ma być wg ciebie ten wystarczająco długi okres, napisz, chętnie się dowiem?

To nie spadek, tylko stabilizacja. Po każdym gwałtownym wzroście musi przyjść tego typu reakcja. To czy będziemy mieli do czynienia z dalszym spadkiem, czy też kontynuacją wzrostu zależy od wielu czynników: od ilości przeprowadzanych dziennych testów, zachowań ludzi, polityki rządu, wreszcie ogólnoświatowego scenariusza - ogłoszą koniec ćwiczeń, to nastąpi wygaszanie - wtedy będziesz miał swój wymarzony spadek, a jeśli dalej będą się z nami bawić - to masek jeszcze dłuuugo nie zdejmiemy, a i ilość zachorowań i zgonów wzrośnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dbajmy o siebie. Możliwe że niektórzy z nas to po prostu muszą przejść.

Na pewno jest prawdą że dobry stan zdrowia pomoże nam przejść chorobę obronną ręką, normalnie.

Na pewno jest kłamstwem że wykitować może każdy, nawet zdrowy i silny. To już jest medyczna propaganda próbująca zrównać wszystkich w dół, byle czuli się bezradni, słabi i zależni od farmaceutyków.

Tak kruwa, rzeczy mają znaczenie, czynniki mają znaczenie. I nie panikować, przechorować na spokój, odpoczynek, nie forsować się, jeść zdrowo, jeść konkretnie, nie marznąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, A3Dzoszu napisał:

To powiedz to 7.500 rodzin w Niemczech albo 50.000 we Francji i Hiszpanii. Oni ci odpowiedzą co na ten temat myślą.

Nie twierdzę, że cv nie może prowadzić do śmierci, ale zwróć uwagę na trzy sprawy.
1. Ludzie zarażeni umierają przede wszystkim na choroby towarzyszące.
2. Według statystyk dotyczących Polski ponad 85% osób zmarłych miało 60-89 lat.
3. W 2018 roku w Polsce (nie na świecie, ale w Polsce) zmarło ponad 400 tys. osób.
Jak to wszystko ma się do pandemii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Amator 2b napisał:

Dr n. med. Zbigniew Martyka: „Patomorfolodzy wypowiadają się, że na swoim stole nie spotkali ani jednej osoby, która zmarłaby z powodu koronawirusa”.

Powiem krótko, z punktu widzenia medycyny, koronawirus to nie pandemia.

Na pytanie , czy najgorsze jest za nami specjalista odpowiedział: ” Trudno powiedzieć. Na pewno spodziewaliśmy się większych objawów zachorowań, natomiast pacjenci, których mieliśmy do tej pory w zasadzie dosyć lekko przechorowywali. Porównałbym to z jakimś cyklem lekkiej grypy”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wytłumaczenie jest bardzo proste.Nie wykonuje się sekcji w tych przypadkach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Mrok napisał:

Nie twierdzę, że cv nie może prowadzić do śmierci, ale zwróć uwagę na trzy sprawy.
1. Ludzie zarażeni umierają przede wszystkim na choroby towarzyszące.
2. Według statystyk dotyczących Polski ponad 85% osób zmarłych miało 60-89 lat.
3. W 2018 roku w Polsce (nie na świecie, ale w Polsce) zmarło ponad 400 tys. osób.
Jak to wszystko ma się do pandemii?

Zakażenie koronawirusem wywołuje miąższowe zapalenie płuc co prowadzi do niewydolności oddechowej .W przypadku chorób towarzyszących ( np. niewydolności serca ) prowadzi to do zaostrzenia tychże chorób .Zapalenie to daje bardzo charakterystyczny obraz w KT klp .Nie do pomylenia z niczym innym .Gdybyście zobaczyli takie badanie ( może są w necie ?) to nawet laik przekonałby się jakie zniszczenia w tkance płucnej to wywołuje .Tak więc w ciężkich przypadkach  zapalenie wywołuje krańcową i nieodwracalną  niewydolność oddechową prowadzącą do śmierci .To nie jest choroba towarzysząca ale przyczyna .Prawdą jest ,że częściej chorują ludzie starzy ale u młodych też się zdarza i ma czasami ciężki przebieg .Tłumaczy się to nadmierną reakcją układu odpornościowego jak np. w chorobach z autoagresji .Obecnie można już chyba stwierdzić ,że w Polsce z jakichś powodów mamy łagodniejszy przebieg epidemii ( może to efekt wczesnej izolacji ludzi ,zamknięcia szkół ?) .Przygotowania były na miarę Włoch a pacjentów jest dużo mniej i mniej jest zgonów .Wydaje się ,że zamknięcie całego kraju było przesadne a ograniczenia praw za daleko idące .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Obecnie można już chyba stwierdzić ,że w Polsce z jakichś powodów mamy łagodniejszy przebieg epidemii ( może to efekt wczesnej izolacji ludzi ,zamknięcia szkół ?) .Przygotowania były na miarę Włoch a pacjentów jest dużo mniej i mniej jest zgonów .Wydaje się ,że zamknięcie całego kraju było przesadne a ograniczenia praw za daleko idące .

Trochę sam sobie przeczysz. Skoro uważasz, że w Polsce przebieg pandemii jest łagodniejszy z powodu izolacji ludzi, to skąd wiesz, czy zaniechanie zamknięcia granic nie spowodowałoby możliwości wtargnięcia do nas zmutowanych postaci tego wirusa, o dużo większej inwazyjności i śmiertelności?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, soundchaser napisał:

Żeby z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić tendencję (spadkową, czy wzrostową) to potrzeba dłuższego czasu. Na tych wykresach widać co najwyżej chwilową stabilizację, albo zwykłą korektę silnego trendu wzrostowego, która równie dobrze może być później kontynuowana dalszym wzrostem. Wykresy jak najbardziej są potrzebne, bo dają pewien obraz i sygnały, ale nie są to sygnały pewne, ani przewidywalne, bo ta pandemia w każdym kraju jest inna, rządzi się swoimi prawami i zbyt wiele czynników wpływa na słabą jakość tych wykresów, a przede wszystkim niewiarygodne dane o liczbie zachorowań i zgonów.
Oczywiście można tymi danymi tak manipulować, aby wykresy układały się w książkowe trendy, ale to też będzie świadczyło o tym, że będą niewiarygodne.

No właśnie. Ale żeby to rozumieć to trzeba mieś jakąś wiedzę, tu populistyczne pierdolenie nieuka w stylu "widać gołym okiem" nic nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem .Myślę,że wszystkiego o tej chorobie dowiemy się za rok dwa jak będą badania kliniczne .

dp sounchasera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, A3Dzoszu napisał:

To wejdźmy. Ty się tylko przechwalać jak na razie potrafisz. Zarzucasz mi, że "Gdybyś jarzył to byś napisał w trzech słowach od siebie" a sam gó...o wyjaśniłeś, tylko wszystko negujesz.

Kłamiesz. Zapytałem bo chciałem cie sprawdzić i oczywiście wyszedłeś na kompletnego laika, bo fachowiec w sekundę wyłapie na tej stronie sformułowanie : Daily new cases of COVID-19 vs time, with a 10-day average.

Dlatego wszelkie dyskusje z tobą na temat faktów uważam za bezcelowe - strata czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, soundchaser napisał:

To nie spadek, tylko stabilizacja. Po każdym gwałtownym wzroście musi przyjść tego typu reakcja.

No ewidentnie masz rację, po wzroście była stabilizacja a od ok 20 kw. czyli od 3 tygodni widać spadek. Okres trzech tygodni, na dwa miesiące pandemii to chyba raczej nie jest anomalia, z badawczego puntu widzenia . No chyba, że dwa różne wykresy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1 godzinę temu, soundchaser napisał:

To czy będziemy mieli do czynienia z dalszym spadkiem, czy też kontynuacją wzrostu zależy od wielu czynników

Ale ocenie poddajemy to co było, prawda/ Czy chcesz się bawić we wróżkę?

Godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Na pewno jest kłamstwem że wykitować może każdy, nawet zdrowy i silny.

To ciekawe... Zważywszy na to, że odnotowano takie przypadki i wcale nie są takie rzadkie.

Godzinę temu, Mrok napisał:
3 godziny temu, A3Dzoszu napisał:

To powiedz to 7.500 rodzin w Niemczech albo 50.000 we Francji i Hiszpanii. Oni ci odpowiedzą co na ten temat myślą.

Nie twierdzę, że cv nie może prowadzić do śmierci, ale zwróć uwagę na trzy sprawy.
1. Ludzie zarażeni umierają przede wszystkim na choroby towarzyszące.
2. Według statystyk dotyczących Polski ponad 85% osób zmarłych miało 60-89 lat.
3. W 2018 roku w Polsce (nie na świecie, ale w Polsce) zmarło ponad 400 tys. osób.
Jak to wszystko ma się do pandemii?

Ano tak, że sobie z nią w dobrze poradziliśmy. Równie dobrze mogliśmy mieć już kilkadziesiąt tysięcy zgonów jak inne kraje. Co byś w takiej sytuacji teraz napisał, że to paranoja i propaganda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:
1 godzinę temu, Mrok napisał:

Nie twierdzę, że cv nie może prowadzić do śmierci, ale zwróć uwagę na trzy sprawy.
1. Ludzie zarażeni umierają przede wszystkim na choroby towarzyszące.
2. Według statystyk dotyczących Polski ponad 85% osób zmarłych miało 60-89 lat.
3. W 2018 roku w Polsce (nie na świecie, ale w Polsce) zmarło ponad 400 tys. osób.
Jak to wszystko ma się do pandemii?

Zakażenie koronawirusem wywołuje miąższowe zapalenie płuc co prowadzi do niewydolności oddechowej .W przypadku chorób towarzyszących ( np. niewydolności serca ) prowadzi to do zaostrzenia tychże chorób .Zapalenie to daje bardzo charakterystyczny obraz w KT klp .Nie do pomylenia z niczym innym .Gdybyście zobaczyli takie badanie ( może są w necie ?) to nawet laik przekonałby się jakie zniszczenia w tkance płucnej to wywołuje .Tak więc w ciężkich przypadkach  zapalenie wywołuje krańcową i nieodwracalną  niewydolność oddechową prowadzącą do śmierci .To nie jest choroba towarzysząca ale przyczyna .Prawdą jest ,że częściej chorują ludzie starzy ale u młodych też się zdarza i ma czasami ciężki przebieg .Tłumaczy się to nadmierną reakcją układu odpornościowego jak np. w chorobach z autoagresji .Obecnie można już chyba stwierdzić ,że w Polsce z jakichś powodów mamy łagodniejszy przebieg epidemii ( może to efekt wczesnej izolacji ludzi ,zamknięcia szkół ?) .Przygotowania były na miarę Włoch a pacjentów jest dużo mniej i mniej jest zgonów .Wydaje się ,że zamknięcie całego kraju było przesadne a ograniczenia praw za daleko idące .

Brawo. W ten sposób należy rozmawiać.

42 minuty temu, Jaro_747 napisał:

No właśnie. Ale żeby to rozumieć to trzeba mieś jakąś wiedzę, tu populistyczne pierdolenie nieuka w stylu "widać gołym okiem" nic nie da.

A ty jesteś prostakiem.

P.S. Poczytałem trochę wstecz tematy na bocznicy i rzeczywiście, jak tam ktoś pisał ty się znasz na wszystkim tylko argumenty masz na poziomie żula...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez A3Dzoszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, A3Dzoszu napisał:

A ty jesteś prostakiem.

Wiem o czym mówię i tępię populistycznych hochsztaplerów. Jak pisałem grzecznie to dalej bredziłeś, sam się prosisz wiec nie płacz jak Zajkowski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.