Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-27 12:57
https://dane.gov.pl/pl
32 minuty temu, tomek7776 napisał:

jedz na biwak w bieszczady

Lepiej nie. Zaczną zamykać miasta / miasteczka to będzie miał gdzieś na wygwizdowie biwak kilkutygodniowy.

*

A najlepsza jest zapowiedź rządu, że NIE PLANUJĄ zamykać sklepów.

Oczywiście, taka konieczność wyniknie sama z siebie. Będą kryci, nie planowali. Zostali zmuszeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tomek7776 napisał:

widzisz,i to blad,bo jak masz lęki,to trzeba.

tylko nie siej paniki,miej jaja.

w tym watku,powinnismy sie radami wymieniac,zeby gladko przez to gowno przejsc.a nie teoretyzowac na bezsensowne tematy.

Ty mi to mówisz? To chyba w tobie się pojawił jakiś lęk albo panika. Ja tylko patrzę na to co mnie otacza i staram się wysnuć racjonalne wnioski. Zjec czostku, natrzyj się Amolem, ale nie pij go. Mieszanie procentów gryzie się pod kopułą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z internetu:

"Skonczcie już pierd..--ć,że rzad nic nie robi.Robi.Wiecej robi niz kazden inny.Zaczyna się jedna wielka kwarantanna.Nie przyjmuja do szpitali poza nagłymi przypadkami,zaczynaja nie przyjmować do przychodni,wszędzie widać jakieś działania prewencyjne.Jakiś inny rząd co by wg was zrobił?Znając poprzednie rzady to zrobiłby cokolwiek dopiero gdy byłoby juz "po ptokach".A tak w ogóle to czego wy oczekujecie?Bo jedyne co mozna jeszcze zrobić to wysłać wojsko na ulice by strzelali do kazdego kto chce opuscic chałupę.Trzymajcie dystans do innych i róbcie swoje.Albo sie zarazicie albo nie.I tyle.Macie swoje cukrzyce,zawały,raki,nerki,watroby,często stoicie jedna noga na tamtym swiecie a się nie boicie.A tymczasem media tak was nastraszyły na koronusa,ze dostaniecie zawału uciekając przed nim.Aha, tylko zeżryjcie potem to coscie w domach nagromadzili,przez was sam musiałem zrobić mały zapasik bo przez wasze szaleństwo nie bede miał czym d.... podetrzeć."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr-1

ja nie wypisuje czegos,co moglobyc uznane za sianie lekow,i paniki,w przeciwienstwie do Ciebie,chyba ze nie panujesz nad tym co piszesz.jak otaczaja Cie jakies demony,to wez leki,juz pisalem,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek7776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Wuelem napisał:

A najlepsza jest zapowiedź rządu, że NIE PLANUJĄ zamykać sklepów.

Oczywiście, taka konieczność wyniknie sama z siebie. Będą kryci, nie planowali. Zostali zmuszeni.

Oczywiście, że tak będzie. Po prostu pracownicy nie przyjdą do sklepów i rząd powie : " no co..nie nasza wina, sami się zamknęli " :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, przemak napisał:

Wprawdzie uważam się za bluesowego fanatyka, ale tego wykonawcy nie znam... ?

..też nie znam gościa …..dlatego przepraszam.....oczywiście że J.L Hooker....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tomek7776 napisał:

Piotr-1

ja nie wypisuje czegos,co moglobyc uznane za sianie lekow,i paniki,w przeciwienstwie do Ciebie,chyba ze nie panujesz nad tym co piszesz.jak otaczaja Cie jakies demony,to wez leki,juz pisalem,

Ale Tobie się coś myli. To nie jest dziennik telewizyjny żeby siać panikę na cały naród, to jest mały wątek na forum. Nie jestem prepersem, ani nie sieję paniki, nie znam się na sytuacjach kryzysowych, moje poglądy należy traktować jako prywatne poglądy kogoś tam. Sytuacja mi się udziela jak każdemu. Lęk czy panika jest naszą reakcją na ocenę sytuacji i pewnego rodzaju bezradność. Panika nie jest dobrym doradcą, ale ostożności nigdy za wiele. Błędów nie unikniemy. Kiedyś byłem bardziej kozak, dzisiaj jestem starszy i ostrożniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szczęścia (ad. działań rządu) jest w tym, że trafiło na czas przed wyborami. Obawa o klapę zintensyfikowała wysiłki.

Warto zauważyć, co zrobiła telewizja informacyjna, jak mądrze postępują. Wprowadzili rotacyjne dyżury wiodących dziennikarzy, czyli ktoś  prowadzi wszystko jednego dnia. Gdyby w jakimś dniu stwierdzono zarażenie i cała ekipa obsługująca musiała mieć przymusowe wolne, to ekipa zastępcza (dziennikarz innego dnia - nie będący wtedy w ogóle w pracy) wchodzi do akcji.

Podobnie cały zarząd firmy korporacyjnej nigdy nie wsiada do jednego samolotu. Dzielą przynajmniej na pół (na 2 loty), żeby miał kto sterować w krytycznej sytuacji. Bardzo uczące postępowanie, ale to trzeba mieć włączony odpowiedni styl myślenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Miroslav1 napisał:

..

Mirek od czasu do czasu zrób przerwę w piciu tego specyfiku ?  napisz cos potem o sprzęcie audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Miroslav1 napisał:

..też nie znam gościa …..dlatego przepraszam.....oczywiście że J.L Hooker....

Spoko. Mordka oznacza, że nie trzeba się przejmować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek7776 napisał:

a o jakim smaku?

 

…. nie jest to żaden anyż, śliwka czy inny kalafior (przerobiłem wszystkie możliwe smaki) to jest Hennessy ? 

9 minut temu, asterix1 napisał:

Mirek od czasu do czasu zrób przerwę w piciu tego specyfiku ?  napisz cos potem o sprzęcie audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

…..będę miał to na uwadze, ale puki co, zamówiłem  u tego wirtuoza  trunek o mocy 60% - tylko dlatego że wczoraj ogłosili pandemię ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Miroslav1 napisał:

…. nie jest to żaden anyż, śliwka czy inny kalafior (przerobiłem wszystkie możliwe smaki) to jest Hennessy ? 

…..będę miał to na uwadze, ale puki co, zamówiłem  u tego wirtuoza  trunek o mocy 60% - tylko dlatego że wczoraj ogłosili pandemię ? 

Od specjalistów z pracy(wiedza co mówią) informowali mnie ze trunki w okolicy 70 % aktywnie zwalczają te świństwo ?

Kolega jeden wspomina ze browar tez wspomaga walkę ale mu nie wierzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zdrowia wszystkim

4 minuty temu, toptwenty napisał:

A więc spoko.

Ktoś tutaj zalecał depopulację - i oto słowo ciałem się staje!

Oda do młodości! - po polsku.

Takie cos az trudno skomentować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, toptwenty napisał:

Nigdzie nie napisałem, oszuście, że sobie nie poradziły, bo sobie poradziły.

Natomiast pozostaje faktem,  oszuście, że tę epidemię władze PRL sprokurowały.

Tepier poniał, a?

Wskaż chamski pieniaczu, w którym miejscu napisałem, iż to napisałeś. Nie potrafisz przeczytać kilku zdań ze zrozumieniem. Poza tym przytocz fakty i dokumenty, które świadczą o tym, że "władze PRL sprokurowały" epidemię ospy prawdziwej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj komuchu swój chamski post, a potem idź się .....ś.

Co do dzisiejszego wirusa - ta zła i "lewacka" UE przekaże Polsce miliard euro na walkę z koronawirusem. Pozostaje mieć nadzieję, że PiS nic nie ukradnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, toptwenty napisał:

Przeczytaj komuchu swój chamski post, a potem idź się .....ś.

Co do dzisiejszego wirusa - ta zła i "lewacka" UE przekaże Polsce miliard euro na walkę z koronawirusem. Pozostaje mieć nadzieję, że PiS nic nie ukradnie.

Ukradną ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się izoluję:

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, toptwenty napisał:

Przeczytaj komuchu swój chamski post, a potem idź się .....ś.

I tu pokazujesz swoje prawdziwe oblicze trolla i hejtera. Nazwałeś mnie oszustem, zapytany o fakty i dokumenty:

15 minut temu, Zyzol napisał:

Poza tym przytocz fakty i dokumenty, które świadczą o tym, że "władze PRL sprokurowały" epidemię ospy prawdziwej.

wyzywasz od komuchów. Twoje chamstwo i pieniactwo pokazuje, że w dyskusji na argumenty jesteś nikim.

Dzisiaj o tamtej epidemii można przeczytać, ze zmarło tylko 7 osób ( z czego 4 były pracownikami służby zdrowia). Dlaczego tylko 7? Dlatego, że WHO oceniała wówczas, ze epidemia może potrwać nawet dwa lata i pochłonąć nawet 2000 ofiar śmiertelnych. Polska poradziła sobie z epidemia tej choroby lepiej niż inne państwa w Europie.

To, co wypisujesz to zwykłe awanturnictwo wobec powszechnie znanych faktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niewtajemniczonych (wg Wiki, ulubionej krynicy wiedzy niejakiego Z):

Epidemia ospy we Wrocławiu była ostatnią w Polsce i jedną z ostatnich w Europie epidemią ospy prawdziwej, która wybuchła latem 1963 roku we Wrocławiu.

Chorobę przywlókł do Polski w maju 1963 wracający z Indii lub Birmy czy Wietnamu Bonifacy Jedynak, oficer Służby Bezpieczeństwa. Pierwszą ofiarą była pielęgniarka, córka salowej, która miała styczność z zakażonym. Ofiara zaraziła się prawdopodobnie 20 maja, a od 23 maja znajdowała się na terytorium Wrocławia. Stan epidemii ogłoszono (dopiero) 17 lipca,

Czyli władza PRL ją SPROKUROWAŁA.

Żeś komuch - sam się chwalisz, ba - szczycisz się tym mianem.

Poza tym jesteś pomiotem Mijala i ideowym bratankiem Moczara.

 

4 minuty temu, Zyzol napisał:

Nazwałeś mnie oszustem, zapytany o fakty i dokumenty:

Nazwałem Cię oszustem bo kłamiesz i oszukujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomek7776 napisał:

to co znalismy z filmow,dzieje sie naprawde,

A może uczestniczymy w jednym wielkim reality show?

Godzinę temu, SynSama napisał:

Oczywiście, że tak będzie. Po prostu pracownicy nie przyjdą do sklepów i rząd powie : " no co..nie nasza wina, sami się zamknęli " :-).

A jak tak pozamykają wszystko, nikt już nie będzie pracował i nałożą obowiązek niewychodzenia z domów pod groźbą nawet rozstrzelania, to wszyscy zdechniemy z głodu we własnych mieszkaniach. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, soundchaser napisał:
Godzinę temu, SynSama napisał:

 

A jak tak pozamykają wszystko, nikt już nie będzie pracował i nałożą obowiązek niewychodzenia z domów pod groźbą nawet rozstrzelania, to wszyscy zdechniemy z głodu we własnych mieszkaniach

Jest taka nadzieja. Teraz karaluchy przejmą kwadrat ( Ziemię ), co było już przewidywane dawno, dawno dawno :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, toptwenty napisał:

Dla niewtajemniczonych (wg Wiki, ulubionej krynicy wiedzy niejakiego Z):

(...)

Żeś komuch - sam się chwalisz, ba - szczycisz się tym mianem.

Poza tym jesteś pomiotem Mijala i ideowym bratankiem Moczara.

 

Tym wywodem udowadniasz, ujemny poziom swojej inteligencji i nadmierne pieniactwo oraz to, że jesteś naprawdę topowo jeb...ty.

 

A teraz do rzeczy:

5 minut temu, toptwenty napisał:

Epidemia ospy we Wrocławiu była ostatnią w Polsce i jedną z ostatnich w Europie epidemią ospy prawdziwej, która wybuchła latem 1963 roku we Wrocławiu.

Dalej wikipedia podaje, że Polska nie była wówczas żadnym wyjątkiem: "W latach 1950–1971 choroba wystąpiła także w Czechosłowacji, Belgii, Francji, NRD, RFN (w Niemczech po zakończeniu wojny odnotowano 12 epidemii[13]), Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, ZSRR, Holandii, Szwajcarii i Szwecji[11]. Ostatnią epidemią w Europie była epidemia w Jugosławii w roku 1972, w której odnotowano 175 zachorowań, z czego 35 (20%) było śmiertelnych[11][14].

Czyli Polska nie była tu wyjątkiem w Europie.

10 minut temu, toptwenty napisał:

Chorobę przywlókł do Polski w maju 1963 wracający z Indii lub Birmy czy Wietnamu Bonifacy Jedynak, oficer Służby Bezpieczeństwa. Pierwszą ofiarą była pielęgniarka, córka salowej, która miała styczność z zakażonym. Ofiara zaraziła się prawdopodobnie 20 maja, a od 23 maja znajdowała się na terytorium Wrocławia. Stan epidemii ogłoszono (dopiero) 17 lipca,

Czyli władza PRL ją SPROKUROWAŁA.

Kolejny dowód na twoją manipulację. Fakty są takie: "Niektóre rzeczy wydają się tak straszne i nieprawdopodobne, że wypychamy je z umysłu szukając innych wyjaśnień. I tak musiało być na początku czerwca 1963 roku we Wrocławiu. W maju wrócił do Polski oficer Służby Bezpieczeństwa, podpułkownik Bonifacy Jedynak. Podróżował po Indiach, Wietnamie i Birmie kontrolując tamtejsze placówki SB. Paszport i książeczka zdrowia niezbędne do wyjazdu zostały wystawione na fałszywe nazwisko. Jedynak spędził za granicą tylko kilka dni, więc gdy po powrocie pojawiła się u niego gorączka, dreszcze i pojedyncze, podobne do trądziku wykwity na skórze nie podejrzewano niczego groźnego. W Instytucie Chorób Tropikalnych w Gdyni, do którego pojechał wraz z lekarzem Jedynak stwierdzono, że to malaria. Faktycznie, chory miał we krwi zarodźce malarii, jednak prawdziwym problemem były wirusy ospy prawdziwej. Czujność uśpił fakt, że silny organizm Bonifacego Jedynaka zwalczył chorobę i 15 czerwca, po kilku dniach pobytu w izolatce mężczyzna opuścił szpital.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Już ta tej podstawie widać, że tylko idiota lub psychol może wysuwać oskarżenie o sprokurowanie tej epidemii przez władze PRL. Bo na pewno nie można tak określić błędnej diagnozy w najlepszej wówczas polskiej klinice specjalistycznej.

"7 osób zmarło. Tylko 7

W tym czasie Światowa Organizacja Zdrowia oceniała, że epidemia może potrwać nawet dwa lata, a liczna ofiar śmiertelnych sięgnąć 2000 osób. Na szczęście masowe szczepienia, izolowanie ludzi i odcięcie miasta poskutkowało. 10 sierpnia zachorowała ostatnia osoba znajdująca się poza szpitalami i izolatoriami.

W sumie podczas epidemii zachorowało 99 osób, z czego zmarło 7 (4 to pracownicy służby zdrowia). Mimo późnego rozpoznania choroby, problemów ze sprzętem ochronnym i pojawiąjących się błędów w zarządzaniu sytuacją kryzysową ostatecznie akcja prewencyjna i leczenie okazały się bardzo skuteczne. Szczególnie ważna była bardzo szeroko zakrojona akcja szczepień.

17 lat później Światowa Organizacja Zdrowia uznała ospę za chorobę wyeliminowaną. Nie zdarzają się już przypadki zachorowania na nią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie 2000, a tylko 7 ofiar śmiertelnych. Nie 2 lata, a tylko kilkadziesiąt dni trwania epidemii. Lepszej pochwały działania władz PRL w tym przypadku nie trzeba.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem tylko o sprokurowaniu, a nie o przebiegu i pokonaniu tej epidemii.

Dotarło?

Gdyby władze PRL nie popełniły błędów, które popełniły, do wybuchu epidemii i zamknięcia miasta mogłoby nie dojśc.

 

Tak samo awarię w Czarnobylu sprokurowała władza sowiecka.

Kto wie, może się okazać, że epidemię koronawirusa w Polsce sprokurował KEP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, toptwenty napisał:

Pisałem tylko o sprokurowaniu, a nie o przebiegu i pokonaniu tej epidemii.

Dotarło?

Nie dotarło. Pytam raz jeszcze o konkrety: czym PRL sprokurowała tę epidemię oraz fakty i dokumenty poświadczające to fałszywe oskarżenie.

I nie doczekam się, ponieważ to ty jesteś tym oszustem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wuelem napisał:

Odpowiem. NIC SIĘ NIE STANIE.

Lepszy taki scenariusz, niż ludzie psioczący, że na telefon nikt do nich nie dojechał. Najlepiej ci po mszy 5 dni wcześniej.

Stanie się bardzo wiele. Liczba żywności jaką jest w stanie wyprodukować rolnictwo jest ograniczona, a ograniczenia te wciąż rosną z powodu zmian klimatu. Stąd widzisz drożejącą w sklepach żywność. 

Więc stanie się coś nie raz, a trzy razy:

1. Zapłacisz za jedzenie, którego nie zjesz i je wyrzucisz. Zużyjesz swoje zasoby finansowe i zasoby do produkcji żywności. 

2. To spowoduje podniesienie cen, bo jeść musisz cały rok, więc zapłacisz po raz drugi za to jedzenie, które wyrzuciłeś, żeby przeżyć resztę roku. Co więcej, zapłacisz za nie już wyraźnie drożej, bo zasoby są ograniczone. 

3. Podwyżka cen żywności dotknie najuboższych więc rząd wypłaci im rekompensaty. Z Twoich podatków. Tym sposobem zapłacisz za swoją lekkomyślność po raz trzeci. 

I najgorsze jest to, że my razem z Tobą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zyzol napisał:

czym PRL sprokurowała tę epidemię

Tym, o czym sam piszesz we własnym, wybielającym PRL poście. 

- więc gdy po powrocie pojawiła się u niego gorączka, dreszcze i pojedyncze, podobne do trądziku wykwity na skórze nie podejrzewano niczego groźnego - czyli zlekceważono objawy (towarzysze, nie róbcie paniki, wiecie, rozumiecie)

- stwierdzono, że to malaria. (błędna diagnoza, ale malaria tez jest b. groźna, a chorego zwolniono do domu - towarzysz, wiecie rozumiecie, wrócił z Wietnamu czy Syjonu, ma wypryski, pewnie coś zjadł albo za mało wypił)

- już na tej podstawie widać, że tylko idiota lub psychol może bronić władz PRL. Bo na pewno trzeba błędne diagnozy "najlepszej" wówczas (jak się okazało - nie najlepszej) polskiej kliniki specjalistycznej i prawie 60 dniowe spóźnienie z ogłoszeniem epidemii -  nazwać sprokurowaniem.

Można było w zarodku powstrzymać epidemię ospy we Wrocławiu? - Można było. 

Powstrzymano? - Nie!

Czyli sprokurowano.

Podobnie jak awarię w Czernobylu.

PS. - Jakie wnioski wyciągnęły władze PRL po epidemii w 1963 odnośnie jej przyczyn w Polsce?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.