Skocz do zawartości
IGNORED

Platformy antywibracyjne i inne akcesoria audio


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pod kolumnami mam Soundcare superpike. Już od dawna, kiedyś kupiłem I nie zastanawiałem nawet. Jak przedstawiam kolumny to zabezpieczają podłogę , a nie jak kolce

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

A mnie bardzo nie podeszły mosiężne spu 4. Kupiłem używki z ciekawości i szybko odsprzedalem. Rzeczywiście dawały wrażenie lepszej separacji, kontura, detalu. Było to okupione przesunięciem akcentu na wyższą średnicę i wyszczupleniem dźwięku, brakowało wypełnienia.  Lubię słuchać spokojnie, relaksująco a te podkładki wprowadzały u mnie nerwowość.

Generalnie nie lubię podkładek z metalu.

Co system i człowiek, to różne oczekiwania. Potwierdza to tylko, że małe kółeczka działają. Z drugiej strony, czy aby na pewno od acoustic revive? Bo niestety ich produkty są podrabiane, a zresztą podobne lub niemal identycznie wyglądających podkładek bez liku na ali. Ważny jest stop, z którego są wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pantagruel napisał:

Co system i człowiek, to różne oczekiwania. Potwierdza to tylko, że małe kółeczka działają. Z drugiej strony, czy aby na pewno od acoustic revive? Bo niestety ich produkty są podrabiane, a zresztą podobne lub niemal identycznie wyglądających podkładek bez liku na ali. Ważny jest stop, z którego są wykonane.

A z jakiego stopu wykonane "oryginały" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pantagruel napisał:

Potwierdza to tylko, że małe kółeczka działają.

To nie jest kwestia samych podkładek Acoustica. Wszystko co stoi pod sprzętem czy kolumnami wpływa w jakiś sposób na dzwięk. Jedne materiały dają lepszy efekt końcowy inne gorszy. Sztuką jest takie połączenie materiałów w podkładkach żeby zgrywały się z systemem i pozytywnie na niego wpływały. Nie znam podkładek zrobionych z jednego materiału, które dawały by taki efekt. Takie podkładki zawsze dają jakiś kompromis, coś polepszają, coś psują. Nawet superspike, które znam dobrze i mam obecnie u siebie są dalekie do perfekcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2024 o 17:20, Ministerolnictwa napisał:

A mnie bardzo nie podeszły mosiężne spu 4. Kupiłem używki z ciekawości i szybko odsprzedalem. Rzeczywiście dawały wrażenie lepszej separacji, kontura, detalu. Było to okupione przesunięciem akcentu na wyższą średnicę i wyszczupleniem dźwięku, brakowało wypełnienia.  Lubię słuchać spokojnie, relaksująco a te podkładki wprowadzały u mnie nerwowość.

Generalnie nie lubię podkładek z metalu.

Wystarczyło pod nie podłożyć plaster maty bitumicznej  i akcent na wyższą średnicę by znikł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, folab napisał:

A mnie bardzo nie podeszły mosiężne spu 4. Kupiłem używki z ciekawości i szybko odsprzedalem. Rzeczywiście dawały wrażenie lepszej separacji, kontura, detalu. Było to okupione przesunięciem akcentu na wyższą średnicę i wyszczupleniem dźwięku, brakowało wypełnienia.

Naturalnie. Co komu pasuje do systemu i jego oczekiwań. Swoją drogą opisałeś coś, co jest chyba japońskim sznyten w brzmieniu. Tak jak te ich płyty cd shcd i wszelkie inne inkarnacje. Już się z nich wyleczyłem.

Edytowane przez pantagruel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No tak, widać, że rolnictwo i audio to dwie zupełnie różne dziedziny .....
Nie, dlaczego. W rolnictwie jak gleba kiepska to i słabo rośnie. Tak samo w audio, jak podłoże z kiepskiego materiału to choćbyś super sprzęt na nim postawił to słabo zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, folab napisał:

Wystarczyło pod nie podłożyć plaster maty bitumicznej  i akcent na wyższą średnicę by znikł.

Pewnie tak by było. Pytanie czy wtedy góra nie byłaby schowana?

 

3 godziny temu, pantagruel napisał:

Naturalnie. Co komu pasuje do systemu i jego oczekiwań.

Pełna zgoda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Ministerolnictwa said:

Pewnie tak by było. Pytanie czy wtedy góra nie byłaby schowana?

Z pewnością. Wyobraźnia może wszystko. Szkoda, że mało kto tym pamięta. Potem robi się różne rzeczy bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

Pewnie tak by było. Pytanie czy wtedy góra nie byłaby schowana?

 

Pełna zgoda

Dźwięk mocno się dopełnia  ,góra traci trochę na jasności ,ale ja bym powiedział że porządkuje się .  Mata bitumiczna daje spektakuralne efekty ,dopełnia i prawie nic nie psuje ,w niektórych sytuacjach troche spowalnia i lekko przymula ,ale to wtedy gdy dźwięk nie potrzebuje dociążenia lub gdy za dużo warstw podłoże

11 godzin temu, bum1234 napisał:

Z pewnością. Wyobraźnia może wszystko. Szkoda, że mało kto tym pamięta. Potem robi się różne rzeczy bez sensu.

Nie sprawdz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) iłeś ,zamilcz ..WhatsAppImage2024-01-16at10_23_04.thumb.jpeg.7953b5c3ba169a3a9d7e2d88457e7131.jpeg

WhatsApp Image 2024-01-16 at 10.23.26.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez folab
zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, folab napisał:

Dźwięk mocno się dopełnia  ,góra traci trochę na jasności ,ale ja bym powiedział że porządkuje się .  Mata bitumiczna daje spektakuralne efekty ,dopełnia i prawie nic nie psuje ,w niektórych sytuacjach troche spowalnia i lekko przymula ,ale to wtedy gdy dźwięk nie potrzebuje dociążenia lub gdy za dużo warstw podłoże

Nie sprawdz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) iłeś ,zamilcz ..WhatsAppImage2024-01-16at10_23_04.thumb.jpeg.7953b5c3ba169a3a9d7e2d88457e7131.jpeg

WhatsApp Image 2024-01-16 at 10.23.26.jpeg

Bitumiczna czy butylowa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tedi02 napisał:

Bitumiczna czy butylowa ?

Bitumiczna ,butylowa jest przyklejona do aluminium i daje kiepski efekt.  Mase bitumiczną wykorzystują czasem producenci sprzętu audio ,przyklejali pod napędem CD.  Koszt takiego plastra A4 to kilkaście złotych ,warto spróbować .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez folab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minutes ago, folab said:

zamilcz .

Dlaczego? Bo pokazuję, że te bajki to czysta strata czasu?

Przecież "działanie" takich zabawek można w bardzo prosty sposób sprawdzić ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bum1234 napisał:

Dlaczego? Bo pokazuję, że te bajki to czysta strata czasu?

Przecież "działanie" takich zabawek można w bardzo prosty sposób sprawdzić ....

To najpierw sprawdź a potem się wypowiadaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskoczyłeś , zwykła bitumiczna u mnie 

Teraz, bum1234 napisał:

Dlaczego? Bo pokazuję, że te bajki to czysta strata czasu?

Przecież "działanie" takich zabawek można w bardzo prosty sposób sprawdzić ....

I czego nie sprawdzisz ? Jak zwykle tekst w twoim stylu ,żenada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że wkładasz te podkładki wszędzie , gdzie tylko możesz, nawet na górę obudowy (!), a zupełnie nie przeszkadza ci bałagan w okablowaniu, który może być źródłem rzeczywistych problemów.

1 minute ago, folab said:

o najpierw sprawdź a potem się wypowiadaj.

Ale co mam sprawdzać?

Bajki?

Nie żartuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, folab napisał:

Bitumiczna ,butylowa jest przyklejona do aluminium i daje kiepski efekt.  Mase bitumiczną wykorzystują czasem producenci sprzętu audio ,przyklejali pod napędem CD.

Nie bitumiczna tylko butylowa ,ona nie musi mieć aluminium .   Muzg też  okleja swoj dac butylowa z alu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bum1234 napisał:

Ciekawe, że wkładasz te podkładki wszędzie , gdzie tylko możesz, nawet na górę obudowy (!), a zupełnie nie przeszkadza ci bałagan w okablowaniu, który może być źródłem rzeczywistych problemów.

Od góry działa jako docisk ,efekt wręcz namacalny, bałagan mam i nad tym ubolewam ,ale mam tak mało miejsca że mój system audiofilski to słuchawki, na szczęscie moje kable nie wrażliwe na ułożenie,są dobrze ekranowane,ale masz racje ,mam z tylu burdel i nic z tym nie mogę zrobić.

2 minuty temu, tedi02 napisał:

Nie bitumiczna tylko butylowa ,ona nie musi mieć aluminium .   Muzg też  okleja swoj dac butylowa z alu.

Bitumiczna jest zwarta i sztywna i daje dużo lepszy efekt od butylowej która zmula wyraźnie ,miałem obie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

10 minut temu, bum1234 napisał:

Ciekawe, że wkładasz te podkładki wszędzie , gdzie tylko możesz, nawet na górę obudowy (!), a zupełnie nie przeszkadza ci bałagan w okablowaniu, który może być źródłem rzeczywistych problemów.

Może kiedyś będę miał więcej miejsca ,teraz ratunkiem dla mnie mogą być urządzenia typu wszystko w jednym ,myślę zrezygnować z IFI stream i kupić Naim Headphone , Dac ,wzmacniacz słuchawkowy i streamer w jedym .  Kiedyś miałem takie interkonekty które nie mogły nic dotykać bo dźwięk się psuł ,te co mam teraz jak nie połozył nie słyszę wpływu na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, folab napisał:

Od góry działa jako docisk ,efekt wręcz namacalny, bałagan mam i nad tym ubolewam ,ale mam tak mało miejsca że mój system audiofilski to słuchawki, na szczęscie moje kable nie wrażliwe na ułożenie,są dobrze ekranowane,ale masz racje ,mam z tylu burdel i nic z tym nie mogę zrobić.

Bitumiczna jest zwarta i sztywna i daje dużo lepszy efekt od butylowej która zmula wyraźnie ,miałem obie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może kiedyś będę miał więcej miejsca ,teraz ratunkiem dla mnie mogą być urządzenia typu wszystko w jednym ,myślę zrezygnować z IFI stream i kupić Naim Headphone , Dac ,wzmacniacz słuchawkowy i streamer w jedym .  Kiedyś miałem takie interkonekty które nie mogły nic dotykać bo dźwięk się psuł ,te co mam teraz jak nie połozył nie słyszę wpływu na dźwięk.

Ty z nim dyskutujesz   ?  Żadnej wiedzy nie zaczerpniesz , daj sobie spokój 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 12.01.2024 o 10:01, kaviter napisał:

Było już wałkowane milion razy. Fundamentalna poprawa w każdym aspekcie, nie wyobrażam sobie słuchania bez podstawek. U siebie mam kombinację Nordosta/ Franca / Finite Elemente

Ja tak samo.. Na początku eksperymentowałem z tańszymi, ale efekt był raczej placebo. Potem były Pro Audio Bono 7SN i te już były całkiem dobre.. Ale jak kupiłem Stillpoints Ultra SS i Ultra Mini, wtedy zaczęła się magia..

W dniu 13.01.2024 o 09:15, Ministerolnictwa napisał:

To nie jest kwestia samych podkładek Acoustica. Wszystko co stoi pod sprzętem czy kolumnami wpływa w jakiś sposób na dzwięk. Jedne materiały dają lepszy efekt końcowy inne gorszy.

Dokładnie. Podkładki antywibracyjne współpracują nie tylko z elektroniką, ale i z tym na czym stoją. Tutaj bez dobrego stolika audio się nie obejdzie. Wszelkiego rodzaju komody, szafki z płyty wiórowej, degradują dzwięk w sposób znaczący..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mariush74 napisał:

Ja tak samo.. Na początku eksperymentowałem z tańszymi, ale efekt był raczej placebo.

 

Co dla mnie bardzo ciekawe, te podstawki z Ali są teoretycznie bardzo podobne do tych markowych, w sensie też mają kulki w środku itp. a w ogóle nie działają. Znak że to tylko pozornie prosta sprawa. Mam takiego kolegę który od lat szuka złotego graala na Ali i kupuje te wszystkie Odyny za 100zł, kupił ze 3 różne komplety tych podstawek za paczkę czipsów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kaviter
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
38 minut temu, pantagruel napisał:

do oryginałów i stwierdził drobne różnice

 

Hmm no to ciekaw jestem co to były te oryginały, bo słuchałem takich które wyglądały identycznie (w przypadku Ali trudno być pewnym, że to był dokładnie ten sam produkt) i można powiedzieć że one praktycznie w ogóle nie działały, w stosunku do np. Nordosta BC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

BYć może jego wpis jest w tym wątku gdzieś wyżej.

O znalazłem, to kolega jeszcze1 napisał do mnie:

Tak mi się wydaje po jednokrotnej zmianie. Bardziej nie drążyłem tematu. Dźwięk chyba jest bardziej utwardzony, czyli jakby były mniej sprawne niż oryginały. Ale i tak robią swoje. W lampie bardzo. Mi to pasuje.

Ale różnica była subtelna i bez bezpośredniego porównywania, jedne i drugie ok.

Chyba w końcu powinienem je kupić, zamiast dywagować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2024 o 15:18, venom200 napisał:

Czy ktoś z was używa podkładek antywibracyjnych pod np wzmacniacz z aliexpres

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

ponieważ moim zdaniem żródło jest czulsze a dodatkowo z powodu  napędu ,cd ma jakieś wibracje te podkładki znakomicie się u mnie sprawdziły , mam je od kilku miesięcy , więc sprawdzone , jak na chiński wyrób świetna jakość . dźwięk zyskał - jest bardziej otwarty , więcej powietrza i detali a zarazem nie stracił na dynamice i wypełnieniu , oczywiście musiałem trochę zmodyfikować podstawki a właściwie wymontować je i postawić na wystających śrubkach podkładki antywibracyjne ale gra była warta świeczki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kaviter napisał:

Hmm no to ciekaw jestem co to były te oryginały, bo słuchałem takich które wyglądały identycznie (w przypadku Ali trudno być pewnym, że to był dokładnie ten sam produkt) i można powiedzieć że one praktycznie w ogóle nie działały, w stosunku do np. Nordosta BC.

Bo dokładnie tak jest.. Takie produkty z Ali Ex nie działają, tylko wyglądają.. Oczywiście, zawsze może nastąpić jakaś drobna zmiana, bo cokolwiek podłożymy, czy to będzie gumowa piłeczka przecięta na wpół, metalowa śruba, żelki Haribo, zmiana jakaś może nastąpić. Natomiast tego nie można porównywać z profesjonalnymi produktami.

Przede wszystkim materiał z którego są zrobione elementy antywibracyjne. Stal z którego jest zrobiony element antywibracyjny ma kluczowe znaczenie.  Pracuje zawodowo przy obróbce cieplno chemicznej stali. Są setki gatunków stali a każdy gatunek różni się składem chemicznym. Do tego wraz z odpowiednią obróbką cieplną zmieniają się całkowicie parametry stali. Opcji są tysiące.

Z przykładu, stal węglowa rdzewieje, bo zawiera węgiel, ale będzie bardzo twarda i krucha.  Stal z dodatkiem chromu i niklu już rdzewieć nie będzie. Z wyglądu jest to nie do odróżnienia, to srebrne i to, ale właściwości  kompletnie odmienne.

Z Ali Ex wygląda na stal, ale jaką? Zawsze to będzie gównolit. Bo obróbka stali do odpowiednich wartości jest bardzo droga. A tam produkty są niezwykle tanie, cudów nie ma i nie będzie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mariush74 napisał:

Zawsze to będzie gównolit

Nie zawsze. 8Cr13MoV. Chińska. Bardzo przyzwoita. Choć na pewno sporo jej brakuje do najlepszych. Le nie bez powodu używa się jej w pajączkach i motylkach

7 minut temu, mariush74 napisał:

A tam produkty są niezwykle tanie, cudów nie ma i nie będzie.

Efekt skali. To oczywiście tylko jedna składowa ale jeśli mamy mówić o konkretach, nie ma sensu przemilczać jednej zmiennej aby podkreślić znaczenie drugiej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wnętrze takiej nóżki antywibracyjnej zawierającej np. kulki ceramiczne. Te z Aliexpress są zrobione z czego? No właśnie.. Kulki ceramiczne znowu potrafią być bardzo drogie.. Gdyby były faktycznie z odpowiedniej ceramiki a ta kosztuje, to same kulki byłyby 10razy droższe niż całe stopki oferowane na Ali.. No chyba że producenci sprzedają po niżej kosztów produkcji.. Ale wiemy, że tak nie jest..

14 minut temu, piotrek7 napisał:

8Cr13MoV.

8% chromu,13% molibdenu, oraz wanad. Tutaj kluczowe są procenty tych pierwiastków a nie ich sama obecność.. Potem dopiero dochodzi obróbka, kucie na zimno, lub gorąco. Walcowanie na zimno lub gorąco. To znowu ma ogromne znaczenie. Sam gatunek stali który przytoczyłeś to dopiero początek. Co z nią będzie potem robione sprawi, że jej cena wzrośnie 100 krotnie, a za nią dopiero właściwości tego gatunku materiału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mariush74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krzystekov napisał:

ponieważ moim zdaniem żródło jest czulsze a dodatkowo z powodu  napędu ,cd ma jakieś wibracje te podkładki znakomicie się u mnie sprawdziły , mam je od kilku miesięcy , więc sprawdzone , jak na chiński wyrób świetna jakość . dźwięk zyskał - jest bardziej otwarty , więcej powietrza i detali a zarazem nie stracił na dynamice i wypełnieniu , oczywiście musiałem trochę zmodyfikować podstawki a właściwie wymontować je i postawić na wystających śrubkach podkładki antywibracyjne ale gra była warta świeczki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a może kluczowy element poza oczywiście rodzajami metalu pełni wkładka silikonowa między dwoma rodzajami , w tym wypadku jakiś metal zewnętrzny raczej stal a środkowy coś w kierunku aluminium

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.