Skocz do zawartości
IGNORED

komercyjni tunerzy DIY na forum (anty hejt na forum)


lete
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, piorasz napisał:


 

 


No głupio. Nie będę więc nawet próbował.
Jak myślisz? Lepiej było go błagać żeby Jaśnie Pan znalazł jednak dla mnie 4 i 5 termin a ja wziął następny dzień urlopu?
A po wszystkim jeszcze poklepać go po plecach i napisać na forum jaki z niego fajny gość i fachowiec?
Oczywiście mogłem to przemilczeć i długo milczałem ale okoliczności sprawiły (pisanina o szacunku dla jego pracy), że poprostu nie wytrzymałem. Szlag mnie trafia jak takie coś czytam.

 

nie,po prostu powiedziec w sluchawke co i jak,jak facet ,facetowi.a jak trzeba to i ,,,,,rzucic miesem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomek7776 napisał:

nie wiem,skad taki atak na @McGywer ,to juz przegiecie.

chciales pre od niego ,,,dostales,,,dziala? dziala.

termin ci nie pasowal?trzeba bylo nie zamawiac,albo zrezygnowac,

szumi?bo to DIY i zazwyczaj cos jest nie teges..

nalezalo kupic "metkowca" za 10 krotnosc tego co zaplaciles.

chyba jestes dorosly?

kabelek nie pasi? to go zmien.

Mam nadzieję, że nie zajmujesz się w życiu sprzedażą. Czegokolwiek. Bo na dorosłą osobę mi nie wyglądasz, za to na "granatem od pługa oderwanego" starannie od jakiegoś czasu pracujesz (nie umniejszając rolnikom)...
Nie ma znaczenia czy kupujesz od firmy, osoby prywatnej, DIY czy firmowe - znaczenie ma co kupujesz, a tu nie było mowy o niedokończonym produkcie z wadami w postaci szumu ponad 60dB, brumu (gdy zlikwidowałem przyczynę szumu), oraz pisków, trzasków i swobodnie wędrujących komponentów.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Huberto1984 napisał:

Co ten temat robi w dziale hi fi? 

A co "Audio Mity" robi w dziale Hi Fi? ?
Odpowiedź jest prosta - zarabia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
nie,po prostu powiedziec w sluchawke co i jak,jak facet ,facetowi.a jak trzeba to i ,,,,,rzucic miesem.

Żeby to było takie proste... Nie znasz dużo spraw. Nie widzę też ani miejsca ani czasu by to tłumaczyć. Nie jestem też pewien czy mi się chce.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AudioAddicted napisał:

Mam nadzieję, że nie zajmujesz się w życiu sprzedażą. Czegokolwiek. Bo na dorosłą osobę mi nie wyglądasz, za to na "granatem od pługa oderwanego" starannie od jakiegoś czasu pracujesz (nie umniejszając rolnikom)...
Nie ma znaczenia czy kupujesz od firmy, osoby prywatnej, DIY czy firmowe - znaczenie ma co kupujesz, a tu nie było mowy o niedokończonym produkcie z wadami w postaci szumu ponad 60dB, brumu (gdy zlikwidowałem przyczynę szumu), oraz pisków, trzasków i swobodnie wędrujących komponentów.

 

 

zajmuje sie sprzedaza,i to niekiedy za sume kilkuset tys zl,

ale tam nie ma takich ludzi jak na tym forum,dla mnie to jestescie jak "egzotyka",z jakiejs koszmarnej powiesci.

a co bylo przyczyna szumu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piorasz napisał:
5 minut temu, tomek7776 napisał:
nie,po prostu powiedziec w sluchawke co i jak,jak facet ,facetowi.a jak trzeba to i ,,,,,rzucic miesem.

Żeby to było takie proste... Nie znasz dużo spraw. Nie widzę też ani miejsca ani czasu by to tłumaczyć.

no ok,rozprawa na McGywerze sie odbyla,jaki wyrok ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sir.jax napisał:

Podobnie jak u mnie ?

Ach te słowniki,  mnie też się zdarza, że słownik namiesza, ale to zazwyczaj literówka.

Taka rada usuń ze słownika "wziąść" ?

 

Na prawdę też warto usunąć i użyć naprawdę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tomek7776 napisał:

zajmuje sie sprzedaza,i to niekiedy za sume kilkuset tys zl,

ale tam nie ma takich ludzi jak na tym forum,dla mnie to jestescie jak "egzotyka",z jakiejs koszmarnej powiesci.

Dlatego, że pomimo "mniejszych sum" wciąż mamy oczekiwania, iż kupujemy to co oczekujemy/nam zaoferowano? Litości...

 

 

10 minut temu, tomek7776 napisał:

a co bylo przyczyna szumu?

Rezystor pierwszej siatki - stukrotnie za wysoka wartość. Brumienia nie udało się w pełni zlikwidować, ale po przeróbce wewnątrz poziom brumu spadł do akceptowalnego poziomu.
To samo pre po tym jak je przerobiłem. Zmiany to m.in. inne trafo, rozmieszczenie elementów, oddzielenie zdalnego sterowania od potencjometru, przewody i centralny punkt masy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AudioAddicted
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na prawdę też warto usunąć i użyć naprawdę .
Nie do końca:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, AudioAddicted napisał:

A co "Audio Mity" robi w dziale Hi Fi? ?
Odpowiedź jest prosta - zarabia...

Na glupocie podobno najlatwiej... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AudioAddicted napisał:

Dlatego, że pomimo "mniejszych sum" wciąż mamy oczekiwania, iż kupujemy to co oczekujemy/nam zaoferowano? Litości...

 

 

Rezystor pierwszej siatki - stukrotnie za wysoka wartość. Brumienia nie udało się w pełni zlikwidować, ale po przeróbce wewnątrz poziom brumu spadł do akceptowalnego poziomu.
To samo pre po tym jak je przerobiłem. Zmiany to m.in. inne trafo, rozmieszczenie elementów, oddzielenie zdalnego sterowania od potencjometru, przewody i centralny punkt masy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a co na to McGywer?

ile ten pre kosztowal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, AudioAddicted napisał:

Brumienia nie udało się w pełni zlikwidować

Podobno ekran na kondensatorze, w niektórych przypadkach pomaga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Zygmunt opisał co i jak ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomek7776 napisał:

a co na to McGywer?

Przez jakiś czas próbował znaleźć przyczynę szumu i brumu. Jak u kolegi kolejna wymiana wadliwego pre pokazywała co rusz to nowsze kwiatki przestał się udzielać. Kolega został z tym, co widać na wideo kilka stron wstecz.
 

 

4 minuty temu, tomek7776 napisał:

ile ten pre kosztowal?

Dokładnie tyle na ile zgodziły się obie strony transakcji ?

6 minut temu, MariuszZ. napisał:

Podobno ekran na kondensatorze, w niektórych przypadkach pomaga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Zygmunt opisał co i jak ? 

Dzięki! Podpytam Ziggiego co i jak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AudioAddicted napisał:

Dzięki! Podpytam Ziggiego co i jak ?

Tam widzę miflexa i on jest odwrotnie podłączony do masy. Powinien okładziną być na masę przylutowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MariuszZ. napisał:

Tam widzę miflexa i on jest odwrotnie podłączony do masy. Powinien okładziną być na masę przylutowany.

On nie jest podłączony do masy - to jest kond na wyjściu sygnału. Faktem jest że na foto był podłączony odwrotnie. Zostało to później skorygowane ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
A wcześniej wkleiłeś zdjęcia wykopalisk archeologicznych sprzed kilkunastu lat. One się mają nijak do screenów z mojej aktualnej strony. Rozumiesz teraz?
Raczej to TY udajesz że nie rozumiesz, że to dwie różne sprawy.

Swoją drogą, w związku z tym że (prawdopodobnie na skutek Twoich zgłoszeń) mój wpis został skasowany, sprawdzę w wolnej chwili na co faktycznie poszły moje pieniądze.

EOT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Skoro tak, to ja sobie coś wkleję.
A co mi tam?
 
Hala Sportowa w Łodzi, styczeń 1983r, drugi bis

BTW.

Nie rozumiem dlaczego w tak agresywny, nachalny i wulgarny sposób atakujesz publicznie użytkownika [mention=3550]McGyver[/mention]. Proszę i wzywam Cię abyś się opamiętał i abyś zaprzestał wszelkich ataków na McGyvera.
IMHO jest o jeden z najbardziej wartościowych użytkowników tego forum. Jest aktywny od lat, rozszerza i rozwija swoją wiedzę, widać też wyraźnie, że jest to jego prawdziwa pasja. Jako jeden z nielicznych aktywnych użytkowników posiada coraz bardziej unikatową wiedzę na tematy:
1. Lamp elektronowych i ich zastosowania w układach, włącznie z lampami typu NOS i ich zamiennikami.
2. Przetworników DAC w układach audio od pierwszych TDA począwszy.
3. Budowy i modyfikacji transportów i odtwarzaczy CD.
i na pewno wiele innej wiedzy, którą zawsze chętnie dzieli się z innymi użytkownikami forum.
[mention=3550]McGyver[/mention] zawsze chętnie odpowiada na pytania użytkowników, włącza się w dyskusje i udziela porad. Mam wrażenie, że czyni to naprawdę spontanicznie i chętnie. Chyba wielu z nas skorzystało przez lata z jego niełatwo zdobytej wiedzy. Nie miałem nigdy takiej potrzeby - a może odwagi -  ale jestem przekonany, że gdybym poprosił McGyvera o pomoc to bym ją otrzymał. 
Natomiast czym innym jest prosta słowna wskazówka niewymagająca zaangażowania czasu i środków i czym innym np. doradztwo albo naprawa serwisowa czy modyfikacja sprzętu, które to siłą rzeczy muszą kosztować i obarczone są zawsze ryzykiem niepowodzenia. Zwłaszcza jeśli sprzęt jest leciwy lub unikatowy. Naprawa elektroniki tak jak jej konstruowanie to nie jest prosta składanka z klocków Lego.
Prowadzenie własnej działalności, nawet malutkiej "one man" firmy nie jest łatwe. W dziedzinie elektroniki użytkowej tym bardziej. Od początku trzymałem kciuki za projekt "Audiosurgery" i zawsze będę życzliwie patrzył i odnosił się do każdej zarobkowej aktywności tego użytkownika, którego osobiście nie znam. Ktoś kto buduje nowe konstrukcje, nawet jeżeli częściowo oparte są o gotowe moduły ma prawo do popełniania błędów. Produkty też mają prawo się psuć.
Brutalne niszczenie osoby użytkownika@McGyver i personalne ataki na niego są nie na miejscu.
Pozdrawiam Cię [mention=51526]Sine Metu[/mention] i życzę równowagi. [mention=3550]McGyver[/mention] wyrazy szacunku i wszystkiego najlepszego.




nie wiem,skad taki atak na @McGywer ,to juz przegiecie.
chciales pre od niego ,,,dostales,,,dziala? dziala.
termin ci nie pasowal?trzeba bylo nie zamawiac,albo zrezygnowac,
szumi?bo to DIY i zazwyczaj cos jest nie teges..
nalezalo kupic "metkowca" za 10 krotnosc tego co zaplaciles.
chyba jestes dorosly?
kabelek nie pasi? to go zmien.
 


http://valvencore.pl/cennik/
http://valvencore.pl/kontakt/

Gdzie tu widzisz DIY? Przecież to firma jest, z cennikiem i NIP.

c16e4d1469a65f0e03c40bab73286420.jpg
4242d0b9a5840f2610a8eb8398036df5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piorasz napisał:

Ja nikomu nic do zupy nie wrzucam.

Ja Tobie Piotr oczywiście wierzę, ale masz na to jakieś dowody? ? Kilu świadków oczywiście z należytym stażem pomogą uwiarygodnić Twoją wersję. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Ja niczego nie zgłaszałem. Tym bardziej nie wziąłem od ciebie żadnych pieniędzy. Z teoriami spiskowymi to do audio mitów proszę. 
Tobie się zapewne wydaje, że to PiS czy wręcz sam Kaczyński dał Ci kasę na to, ale prawda jest inna.

823af64dec119a4ce5186029c5da338f.jpgd9330dd51b320e7d2bb97a12a687dfd6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie się wydaje że jestem zwolennikiem Kaczyńskiego i PISu. Nie będę nawet próbował wyprowadzać cię z błędu. Na tym forum tematów politycznych nie poruszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, notoryczny napisał:

Na prawdę też warto usunąć i użyć naprawdę .

Na prawdę piszemy osobno wtedy, kiedy mowa o rzeczowniku prawda ?

Ale wiem co masz na myśli ?

Nie mam w słowniku " na prawdę" sorry ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, McGyver napisał:

Tobie się wydaje że jestem zwolennikiem Kaczyńskiego i PISu. Nie będę nawet próbował wyprowadzać cię z błędu. Na tym forum tematów politycznych nie poruszam.

dlaczego Twoj pre szumial i brumil?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AudioAddicted napisał:

Nie musimy silić się na na wymyślaniu czy to było DIY, czy manufaktura - bo nie ma to większego znaczenia. Urządzenia zostały zakupione u Adama, nie od ValvEncore i to należy podkreślić. Owe pre to był forumowy projekt o nazwie "Keishō", każdy zainteresowany składał dla siebie. Trzech z nas z braku czasu lub umiejętności otrzymało propozycję od @McGyver. Dlatego na obudowie widnieje nazwa "Keishō" i nazwa Forum. Jedynym wyjątkiem było pre na wideo, gdzie po prostu użyto inną obudowę - z nazwą "Protagonist". Projekt forumowy wygląda jak na foto poniżej:
 

Moment, chwilę.

To w końcu chodzi o peamp Protagonist, ValvEncore  czy też o jakąś forumową wydumkę, którą wymyśliliście na audiomaniakach a wykonanie zleciliście McGyverowi?

Pytam bo od kilku lat posiadam pre Protagonist  i jest zupełnie inne w środku niż to co pokazałeś na zdjęciu i za cholerę nie ma ani grama szumu, brumu czy innego buczenia. A kolumny w systemie gdzie ten pre był wykorzystany mają 92-93 dB/1m skuteczności.

Cisza na wyjściu, co jest rzadkością w lampach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja Tobie Piotr oczywiście wierzę, ale masz na to jakieś dowody?  Kilu świadków oczywiście z należytym stażem pomogą uwiarygodnić Twoją wersję.
Ależ ja mam gdzieś cokkolwiek uwiarygodniać. Chcesz to wierz nie chcesz to nie wierz. Uważam, że każdy z nas odpowiada za to co robi czy nawet pisze. Jeśli ktoś robi coś złego to prędzej czy później zostanie rozliczony i może nawet ukarany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rochu napisał:

Moment, chwilę.

To w końcu chodzi o peamp Protagonist, ValvEncore  czy też o jakąś forumową wydumkę, którą wymyśliliście na audiomaniakach a wykonanie zleciliście McGyverowi?

Pytam bo od kilku lat posiadam pre Protagonist  i jest zupełnie inne w środku niż to co pokazałeś na zdjęciu i za cholerę nie ma ani grama szumu, brumu czy innego buczenia. A kolumny w systemie gdzie ten pre był wykorzystany mają 92-93 dB/1m skuteczności.

Cisza na wyjściu, co jest rzadkością w lampach.

Nie chodzi ani o jedno ani o drugie. Co do Protagonista wyraźnie napisałem wcześniej iż jedynie użyto obudowy. Co do drugiego  - Adam zasugerował inicjatywę poprowadzenia kilku Użytkowników zainteresowanych budową pre. Gdzieś w trakcie padł pomysł forumowej obudowy, projektem zajął się Adam.
W owym wątku zapytałem czy ktoś podjąłby się zbudowania egzemplarza również dla mnie - zgłosił się Adam. Zaoferował się również dwóm innym Użytkownikom.

Owe pre szumiało nie tylko na moich kolumnach o skuteczności 99dB. Szumiało również na Keswick Audio Research Volante o skuteczności 86dB.
Jak wspomniałem wyżej - szum powyżej 60dB. Skutecznie przysłaniał buczenie - odkryte po rozwiązaniu problemu z szumem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.