Skocz do zawartości
IGNORED

Finansowa apokalipsa nadchodzi.


arturross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Środki FRD mogą być wykorzystane na:

uzupełnienie wynikającego z przyczyn demograficznych niedoboru funduszu emerytalnego,

nieoprocentowaną zwrotną pożyczkę uzupełniającą środki funduszu emerytalnego na bieżącą wypłatę świadczeń, zapewniającą płynność finansową FUS,

zasilenie funduszu emerytalnego z aktywów, o których mowa w art. 58 ust. 2 pkt 4a ustawy o sus, powiększonych o przychody uzyskane z tych aktywów.

Zgodnie z ustawą o sus, FRD lokuje swoje środki w celu osiągnięcia ich maksymalnego bezpieczeństwa i rentowności."

 

Rozumiem wykorzystano zapisy punktu  2 - nieoprocentowana pożyczka czyli trzeba oddać

 

Tusk zabrał z indywidualnych kont. Mojego prywatnego konta w OFE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, arek67 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Środki FRD mogą być wykorzystane na:

uzupełnienie wynikającego z przyczyn demograficznych niedoboru funduszu emerytalnego,

nieoprocentowaną zwrotną pożyczkę uzupełniającą środki funduszu emerytalnego na bieżącą wypłatę świadczeń, zapewniającą płynność finansową FUS,

zasilenie funduszu emerytalnego z aktywów, o których mowa w art. 58 ust. 2 pkt 4a ustawy o sus, powiększonych o przychody uzyskane z tych aktywów.

Zgodnie z ustawą o sus, FRD lokuje swoje środki w celu osiągnięcia ich maksymalnego bezpieczeństwa i rentowności."

 

Rozumiem wykorzystano zapisy punktu  2 - nieoprocentowana pożyczka czyli trzeba oddać

 

Tusk zabrał z indywidualnych kont. Mojego prywatnego konta w OFE.

Tusk tez uchwalil ustawe. Skorzystal z punktu numer 3 i pozyczyl z OFE.  Nie ma kompletnie rzadnej roznicy. 

 

 

Nawet trybunal konstytucyjny potwierdzil ze twoja kasa zostala PRZENIESIONA. 

"Trybunał Konstytucyjny uznał, że reforma OFE jest zgodna z Konstytucją. Państwo nie będzie musiało zwracać do Otwartych Funduszy Emerytalnych 150 mld zł, które na mocy reformy zostały przetransferowane do ZUS" 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.
Arek - czy Ty się łudzisz, że jak coś zabiorą to po to by zwrócić?
To się tak tylko ładnie nazywa - pożyczka, albo przesunięcie...

...do własnych kieszeni. A budżet i tak zrównoważą, tylko z coraz większym deficytem. ?
Jak można myśleć tak jednostronnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty sobie wyobrażasz   ...... przesunięcie do własnych kieszeni. Co to znaczy?

 

Lolo

Różnica zasadnicza. PiS nie zmienił żadnego prawa. Po prostu przesunął i już. Trzeba zwrócić pieniądze zgodnie z umową.

Tusk natomiast znacjonalizował środki z mojego prywatnego konto. Po prostu fizycznie mi je ukradł. PiS mi nic nie ukradł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, arek67 napisał:

Jak Ty sobie wyobrażasz   ...... przesunięcie do własnych kieszeni. Co to znaczy?

To znaczy, że okradają nas w białych rękawiczkach.
Po co politycy pchają się do koryta wszelkimi możliwymi sposobami?
Przecież nie po to, by ludziom żyło się lepiej, tylko po to, by robić takie właśnie "przesunięcia",
albo "pożyczać" pieniądze, ale nigdy później nie oddawać.
A tak na co dzień to pieniądze publiczne kradną w różny sposób...wypłacają sobie, przejadają, albo wydają na prywatne loty.

I nie pisz mi, że w budżecie niczego nie można ukryć, bo ja robię bilanse firm i wiem coś na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, arek67 napisał:

Jak Ty sobie wyobrażasz   ...... przesunięcie do własnych kieszeni. Co to znaczy?

 

Lolo

Różnica zasadnicza. PiS nie zmienił żadnego prawa. Po prostu przesunął i już. Trzeba zwrócić pieniądze zgodnie z umową.

Tusk natomiast znacjonalizował środki z mojego prywatnego konto. Po prostu fizycznie mi je ukradł. PiS mi nic nie ukradł.

Nie znam dokladnie tematu OFE, wczesniej kompletnie nie interesowala mnie polityka. Ale to co rozumiem (lub mi sie wydaje) :

 

Pieniadze z OFE - - twojej dodatkowej emerytury. Powedrowaly do ZUS. Beneficjentami tego byli chorzy i emeryci, szpitale, lekarze itp. 

 

Pieniadze z FRD - - - czyli defakto takze zabezpieczenia naszych emerytur. Powedrowaly na propagande w postaci 14 emerytur - - specjalnie tak to nazwali i wyplacaja jednorazowo przed wyborami. 

 

W pierwszym przypadku kozysc osiagnelo spoleczenstwo poprzez zastrzyk gotowki dla zus. Towoja emerytura i tak czy siak z roku na rok jest powiekszana wiec teoretycznie dostaniesz kase "spowrotem". Dodatkowo nie zabieraliby kasy gdyby nie bylo to zapewne konieczne, dobze zdawali sobie sprawe ze straca duza czesc wyborcow a jednak to zrobili?  Czyli czym sie kierowali? Wygranymi wyborami? raczej nie.   Kase zabrali do swoich kieszeni? raczej nie. Wiec czym??? 

NIE wiem gdzie dokladnie powedrowala ta kasa, to jedynie moje przypuszczenia. 

 

W drugin przypadku PIS-owskim. Kasa powedrowala na PROPAGANDE SPOLECZNA. Kozyscia posrednia sa emeryci ale oni nie potrzebowali tych pieniedzy nie bylo zadnego ryzyka ze gloduja, jest to najwyklejsze rozdawnictwo pieniedzy itp.   Korzysc uzyskalo jedynie PIS poprzez dobra reklame i wieksza ilosc glosow w wyborach. 

 

KTO tu jest wiekszym zlodziejem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Bredzisz....."Po prostu fizycznie mi je ukradł. PiS mi nic nie ukradł."

 

Przeciez zabral reszte cos ok tez 120 mld plus oplata manipulacyjna .... ok 20mld OFE nie ......juz ci od Buzka mowili ze to nie sa nasze pieniadze tylko akwizytorzy funduszy wciskali kit....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się z wami nic wyjaśnić. Ludzie teoretycznie biznesowi a mieszaja groch z kapustą. Ja mówię, że pożyczka a odpowiedź, że kradną. Ja mówię, że okradli mnie z prywatnego konta a odpowiedź, że poszło na emerytów i chorych.

Passs. Polegniecie w tym kryzysie z taką wiedzą o rzeczywistości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, toptwenty napisał:

Z dumą kupiłem sobie w Pewexie za 7 dolców takie pasy do Opla Rekorda.

Podpatrzyłem je w Szwecji i tez chciałem w takich jeździć. To było ponad 40 lat temu.

Nie mogłeś przyjść do mnie? Na Kredytową? ?

Zapłaciłbyś 4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, arek67 napisał:

Nie da się z wami nic wyjaśnić. Ludzie teoretycznie biznesowi a mieszaja groch z kapustą. Ja mówię, że pożyczka a odpowiedź, że kradną. Ja mówię, że okradli mnie z prywatnego konta a odpowiedź, że poszło na emerytów i chorych.

Passs. Polegniecie w tym kryzysie z taką wiedzą o rzeczywistości.

Poprostu mam inne zdanie.

Mozemy sie klocic dalej. Ale pamietaj ze sedzia w naszym sporze bedzie sad. A Sad - w postaci Trybunalu Konstytucyjnego jest po mojej stronie. wiec:

Wygralem. 

Stawiasz mi piwo.!!!! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koronawirus a bezpłodność u mężczyzn. Hipoteza chińskich naukowców

 

Z Wuhan docierają głosy, że zakażenie koronawirusem może mieć negatywny wpływ na płodność u mężczyzn. Póki co dowodów brakuje, ale naukowcy powołują się na badania, które kilkanaście lat temu dowiodły, że wirus SARS – podobny do nowego koronawirusa – daje powikłania w postaci zapalenia jąder

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomek7776 napisał:

Koronawirus a bezpłodność u mężczyzn. Hipoteza chińskich naukowców

 

Z Wuhan docierają głosy, że zakażenie koronawirusem może mieć negatywny wpływ na płodność u mężczyzn. Póki co dowodów brakuje, ale naukowcy powołują się na badania, które kilkanaście lat temu dowiodły, że wirus SARS – podobny do nowego koronawirusa – daje powikłania w postaci zapalenia jąder

Plodny juz nie musze byc. Juz zrobilem swoje i starczy. Wiec nie powinno mi zalezec. W sumie moze nawet i fajnie by bylo xD Xd

 

No chyba ze jest ryzyko amputacji jaj. Wtedy trzeba sie pilnowac. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, arek67 napisał:

Ja mówię, że pożyczka a odpowiedź, że kradną

Dobra...nazwę to pożyczką bezzwrotną, a nie kradzieżą.
Jak oddadzą tę pożyczkę to daj mi znać...natychmiast odszczekam. ?

6 minut temu, skynyrd napisał:

Będzie mniej parzgawców.

Ten wirus ma ograniczyć populację na świecie.
Działania idą dwutorowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ile na dziś mamy ludzi bez pracy ? Kolejny tydzień bez danych.

Zbliża się 31.03.2020. To dzień wypłat za marzec. Zacznie się. Najpierw delikatnie ... 

ps.: całe szczęście, że nie ma u nas Euro. Dodruk pln jest poza kontrolą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, janunio napisał:

Zacznie się. Najpierw delikatnie ... 

 

12 godzin temu, boomaga napisał:

Pisowcy mogą spać spokojnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, janunio napisał:

No to ile na dziś mamy ludzi bez pracy ? Kolejny tydzień bez danych.

Zbliża się 31.03.2020. To dzień wypłat za marzec. Zacznie się. Najpierw delikatnie ... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Udało mi się skompletować większość zabawek jeszcze przed koronawirusem. Teraz przerzuciłem się na DIY. Polecam - to zdecydowanie tańsze zabawki, pod warunkiem że nie padną sklepy, w których jeszcze można kupić groszowe kondensatory, rezystory, lampy i inne podzespoły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, janunio napisał:

No to ile na dziś mamy ludzi bez pracy ? Kolejny tydzień bez danych.

Zbliża się 31.03.2020. To dzień wypłat za marzec. Zacznie się. Najpierw delikatnie ... 

ps.: całe szczęście, że nie ma u nas Euro. Dodruk pln jest poza kontrolą.

 

Od tego tygodnia dopiero sie zacznie zwalnianie. 

Znajome mi firmy biora sie juz za redukcje zatrudnienia. 

Ich dzialalnoscia byly uslugi dla niemiec, szwecji i francji. Zamowien brak i brak jest perspektywy na przyszlosc. Wiec lepiej zwalniac kogo sie da teraz aniezeli puscic bankructwo i wtedy zaden pracownik nie dostanie ani wyplaty ani odprawy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie będzie - każdy dla siebie. Właśnie dopóki jeszcze są części i pieniądze chyba kupię sobie trochę lamp, transformatorów, innych części - bo za rok, dwa tego wszystkiego już może nie być

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ArturR napisał:

Nikt nie będzie - każdy dla siebie. Właśnie dopóki jeszcze są części i pieniądze chyba kupię sobie trochę lamp, transformatorów, innych części - bo za rok, dwa tego wszystkiego już może nie być

Prądu też, to i dynamko se kup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Prądu też, to i dynamko se kup.

Mam w domu kilka rowerów. Jak domownicy się dosiądą - to można będzie posłuchać muzyki...

A tak na poważnie, prąd pewnie zostanie, ale branża elektroniczna może przeżyć zagładę totalną - jednak bardzo niewielka ilość osób tym się interesuje, większość elektroniki nie jest już produkowana - stopniowo wszystko przechodzi na układy scalone, no i marże są niewielkie, a ceny groszowe. 

Większość sprzętu hi-endu jest produkowana w niewielkich zakładach i to może nie przetrwać wirusa. Abym się mylił. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

A może te małe właśnie przetrwają ?

Kibicuję im wszystkim, ale jeśli to nie jest firma rodzinna, a w większości przypadków nie jest, to przy zaprzestaniu działalności będą musieli zwolnić ludzi, no i chyba obniżyć ceny - aby przetrwać na rynku, bo jeśli bezrobocie sięgnie 30%, to takich dóbr przez wiele lat nikt kupować nie będzie.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs złotego na dnie. To zmieni układ sił na rynku wewnętrznym. Np. telewizory montowane w Polsce będą tańsze od tych ze strefy euro. Zdaje się, że tylko SAMSUNG TV nie ma u nas montowni. 

16 godzin temu, Lolo2 napisał:

Od tego tygodnia dopiero sie zacznie zwalnianie. 

Znajome mi firmy biora sie juz za redukcje zatrudnienia. 

Ich dzialalnoscia byly uslugi dla niemiec, szwecji i francji. Zamowien brak i brak jest perspektywy na przyszlosc. Wiec lepiej zwalniac kogo sie da teraz aniezeli puscic bankructwo i wtedy zaden pracownik nie dostanie ani wyplaty ani odprawy. 

Owszem, ale płaca należy się wyłącznie za świadczoną pracę (Kodeks Pracy). Patrz strajk nauczycieli. Jeżeli firma uniemożliwia Wam świadczenie pracy to pracę niby masz ale bez wynagrodzenia. Do wypłat został tylko tydzień ...  Płaca za marzec będzie dla wielu tylko za 10 roboczo-dniówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.