Skocz do zawartości
IGNORED

Wielkość kolumn/monitorów do wielkości pokoju


romekjagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, S0nic napisał:

?

Hehe, dobre, dobre. Sorry, nie mam już siły wypożyczać kolejnych monitorów (Sveda Audio Pentu), poddałem się. Kuna, zakładasz takie Audeze LCD 2, 3, XC na globus i zdajesz sobie sprawę, że w 12m2 nigdy nic tak kapitalnie nie zagra. Za mała klitka i tyle. 

3 minuty temu, Uchatek napisał:

Wyobrazasz sobie w 12m2 takie kolumny jak @xajas przedstawil na zdjeciach? 

Chodzi mi o te najwieksze.

? O tak, to właściwy kierunek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, romekjagoda napisał:

Kolego drogi albo ja źle czytam albo coś nie tak jednak napisałeś. Fala jest generowana przez głośnik. Przez miejsce odsłuchu przechodzi całą fala, A nię tylko jej część - nic nie pojawia się za plecami (pomijam tutaj mody, węzły, interferencje). Więc czegoś nie rozumiem

.

Szanowny kolego, fala akustyczna, którą generuje głośnik to całe pasma przenoszenia, więc słyszysz jej różne składowe, ale dociera ona (wysokość  dźwięku) z różnym opóźnieniem o czym wspominałem, jest ono na tyle małe, że nasz mózg tego nie stopniuje. Żeby się o tym przekonać jak będziesz słyszał te niskie częstotliwości zrób prosty eksperyment o którym kolega Uchatek też pisał. Nie wiem jakie są proporcje Twojego pomieszczenia ale jesłi masz taką możliwość ustaw kolumny na krótszej ścianie, dosuwając je do niej i zostawiając dystans 20/30 cm tyle wystarczy do eksperymentu. Po 50 cm od ścian bocznych żeby z rogów nie podbijać niskich tonów o +3/6 dB i ustaw miejsce odsłuchowe po przeciwległej stronie aby maksymalnie wydłużyć dystans do kolumn. Posłuchaj i zmniejszaj ten dystans, bas będzie za każdym nieco inny. Masz potężne kolumny znam je, wiele razy je słuchałem, potrzebują dużego pomieszczenia i wydajnego prądowo wzmacniacza żeby pokazać na co je stać, a stać ja na wiele pozytywnych emocji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Norakam283
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wyobrazasz sobie w 12m2 takie kolumny jak [mention=1239]xajas[/mention] przedstawil na zdjeciach? 
Chodzi mi o te najwieksze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_2478.jpgIMG_2477.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Norakam283 napisał:

słyszysz jej różne składowe, ale dociera ona (wysokość  dźwięku) z różnym opóźnieniem

Zasadniczo tak, to zależy od temperatury, wilgotności i ciśnienia. Ale wiesz, że to są całkowicie pomijalne wartości i zasadniczo prędkość dźwięku od częstotliwości praktycznie wcale nie zależy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Norakam283 napisał:

Posłuchaj i zmniejszaj ten dystans...

...z pilotem w ręku dostosowując volume do nowej odległości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adam 38 napisał:

Hehe, dobre, dobre. Sorry, nie mam już siły wypożyczać kolejnych monitorów (Sveda Audio Pentu), poddałem się. Kuna, zakładasz takie Audeze LCD 2, 3, XC na globus i zdajesz sobie sprawę, że w 12m2 nigdy nic tak kapitalnie nie zagra. Za mała klitka i tyle. 

? O tak, to właściwy kierunek...

Mam tylko 10 m2, u mnie to gra jak powinno i niczego nie brakuje. Zapraszam do siebie żeby się przekonać o ile bywasz czasem we Wrocławiu. Najlepszą rekomendacją  jest opinia kumpeli która jest profesjonalną wokalistką po konserwatorium w Danii. Kiedyś po jej koncercie zrobiliśmy w domu mały after i puściłem jej taka moją płytkę testową, wokali na niej nie ma. Posłuchaliśmy 3 kawałków, no to się pytam jak wrażenia, cytuję "Czułam się jak na zajebiście nagłośnionym koncercie". 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Norakam283 napisał:

Mam tylko 10 m2, u mnie to gra jak powinno i niczego nie brakuje. Zapraszam do siebie żeby się przekonać o ile bywasz czasem we Wrocławiu. Najlepszą rekomendacją  jest opinia kumpeli która jest profesjonalną wokalistką po konserwatorium w Danii. Kiedyś po jej koncercie zrobiliśmy w domu mały after i puściłem jej taka moją płytkę testową, wokali na niej nie ma. Posłuchaliśmy 3 kawałków, no to się pytam jak wrażenia, cytuję "Czułam się jak na zajebiście nagłośnionym koncercie". 
 

Wierzysz kobietom? ?

Wklej jak masz ochotę zdjęcie swojego pokoju. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, przemak napisał:

Zasadniczo tak, to zależy od temperatury, wilgotności i ciśnienia. Ale wiesz, że to są całkowicie pomijalne wartości i zasadniczo prędkość dźwięku od częstotliwości praktycznie wcale nie zależy?

Wilgotność i temperatura podawana jest w programach do konstruowania obudów jako ustawienie podstawowe (20 stopni i 30% wilgotności), więc ma ono znaczenie. Ciśnienie nie wiem, chyba przyjął bym raczej nasze samopoczucie bo jak nam ktoś z rana humor sp#$%li to słuchanie i tak nie ma sensu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ten kierunek.

U mnie wszyscy doznają akustycznego orgazmu. 

Do tego wystarczy efektowna kompozycja, aranżacja i podkręcenie głośności.

Jako tako przygotowany salon. Żaden problem.

Natomiast dla koneserów trzeba już poszukać sceny... Tu nie ma potrzeby a nawet nie jest wskazane efekciarstwo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Adam 38 napisał:

Wierzysz kobietom? ?

Wklej jak masz ochotę zdjęcie swojego pokoju. 

Nie ma sprawy można popaczeć ? Mam na teraz tylko taka fotkę z miejsca w którym słucham. Z kobietami różnie bywa?. To był eksperyment, bo ona ma bardzo dobry słuch.
Też mam ten problem co Ty, też myślę czasem co by tu zmienić poprawić. W ciągu roku, wymieniłem kilka pierdół  i wzmacniacz jest lepiej nie przeczę, ale coś ciągle mi brakuje... ale sam już nie wiem co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

28 minut temu, Grzegorz7 napisał:

To nie ten kierunek.

U mnie wszyscy doznają akustycznego orgazmu. 

Do tego wystarczy efektowna kompozycja, aranżacja i podkręcenie głośności.

Jako tako przygotowany salon. Żaden problem.

Natomiast dla koneserów trzeba już poszukać sceny... Tu nie ma potrzeby a nawet nie jest wskazane efekciarstwo...

Potencjometr na godzinę 9, pokój 10 m2 kw i się ludzie pytają, a ile tu jest głośników?, Mówie że dwa, to nie wierzą ?. Scena jest szeroka, głębia też jest ale z tym gorzej  niż z szerokością, bardziej to uzależniam od poziomu realizacji płyty. Są płyty które brzmią fenomenalnie i takie, że sam lepiej nagrałem swój zespół w którym gram. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Norakam283
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Norakam283 napisał:

Nie ma sprawy można popaczeć ? Mam na teraz tylko taka fotkę z miejsca w którym słucham. Z kobietami różnie bywa?. To był eksperyment, bo ona ma bardzo dobry słuch.
Też mam ten problem co Ty, też myślę czasem co by tu zmienić poprawić. W ciągu roku, wymieniłem kilka pierdół  i wzmacniacz jest lepiej nie przeczę, ale coś ciągle mi brakuje... ale sam już nie wiem co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Masz poczucie humoru ?

Chodzi mi o to ostrzeżenie, dobre!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, S0nic napisał:

Okazuje się że chodzi o realne pasmo przenoszenia. Wielkość może w niektórych przypadkach ewentualnie popsuć panoramę jeżeli będziemy np. siedzieli w bliskim polu.

 

Eksperyment myślowy:

Twój pokój, klasyczny monitor z 18cm srednio-niskotonowym z dodatkowo podbitym basem o 6dB w okolicach 80Hz pasmo przenoszenia 40Hz -3dB + wszystkie występujące mody w pomieszczeniu 

I druga kolumna, coś pokroju JBL K2 płaska charakterystyka poniżej 500Hz pasmo przenoszenia 38Hz - 6dB + wszystkie występujące mody w pomieszczeniu, ogromna kolumna na 15 calowym przetworniku basowym

 

Która kolumna będzie pobudzała rezonanse bardziej?

Nie rozumiem jeszcze czy to jest +/-3dB i +/-6dB czy tylko plus czy tylko - w Twoim opisie. Ale to niewazne w sumie. 

Tak na marginesie to mialem takie podstawki z chyba 16cm glosnikiem I podbitymi skrajami. Dali epicon 2.

6dB podbicia to duzo przy np. 80dB, ale tu chodzi jeszcze o samo poruszanie sie membrany i powietrza, bo dzwiek to wibracja. Wiec im wiecej powietrza poruszysz tym tej wibracji powinno byc wiecej (nie jestem ekspertem fizyki, wiec moze sie mysle?). Co do dlugosci fal to juz osobny temat. Czesc fal, ktora dociera do naszego ucha to odbicia. 

Nie da sie wedlug mnie jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie, ale oczekujesz odpowiedzi, ze pierdziawka z podbitymi 80hz, ze wzgledu na +6db podbicia I dlugosc fali. Jednak nie uwzgledniamy natezenia dzwieku czy tez tego jak glosno gra kazda kolumna i ktora frekwencja (hz) sluza za odnosnik. 1000hz czy np. 80hz, czy jeszcze inna. 

Jakiekolwiek by ta odpowiedz nie byla, kolumny, ktore doslownie zajmuja cala sciane tak, ze wygladaja jak komoda to bezsensowne rozwiazanie dla mnie. 

Pol forum nabija sie z @5z0p3n, ze ma kolumny pod sciana w jego watku a tu jest debata i nastawienie, ze tak jest w sumie lepiej, ale kolumna musi miec xx cm na basie chyba? Nie wiem nawet jak to odbierac, ale jest to zalosne (to nie do Ciebie S0nic). 

Rece opadaja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej "bacówce" brakuje mi tylko poroża jelenia. No paskudnie ten pokój wygląda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem jeszcze czy to jest +/-3dB i +/-6dB czy tylko plus czy tylko - w Twoim opisie. Ale to niewazne w sumie.  Tak na marginesie to mialem takie podstawki z chyba 16cm glosnikiem I podbitymi skrajami. Dali epicon 2.

6dB podbicia to duzo przy np. 80dB, ale tu chodzi jeszcze o samo poruszanie sie membrany i powietrza, bo dzwiek to wibracja.

Nie da sie wedlug mnie jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie, ale oczekujesz odpowiedzi, ze pierdziawka z podbitymi 80hz, ze wzgledu na +6db podbicia I dlugosc fali. Jednak nie uwzgledniamy natezenia dzwieku czy tez tego jak glosno gra kazda kolumna i ktora frekwencja (hz) sluza za odnosnik. 1000hz czy np. 80hz, czy jeszcze inna. 

Jakiekolwiek by ta odpowiedz nie byla, kolumny, ktore doslownie zajmuja cala sciane tak, ze wygladaja jak komoda to bezsensowne rozwiazanie dla mnie. 

 

 

Da sie jednoznacznie odpowiedziec.

 

Jesli czestotliwosc modu jest ok. 40Hz to ta mala pierdziawka bedzie brzmiala bardziej nadeta bo ma -3dB przy 40Hz w porownaniu z -6dB zestawu z 15“, czyli jest „glosniejsza“ o 3dB przy czestotliwosci modu. I oczywiscie „natezenie“ jest uwzglednione, gdyz takie pomiary robi soe przy wzorcowych 80dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

zakładasz takie Audeze LCD 2, 3, XC na globus i zdajesz sobie sprawę, że w 12m2 nigdy nic tak kapitalnie nie zagra.

No nie wiem. Zależy jak na to popatrzeć. Ani słuchawki nie zagrają jak kolumny ani kolumny jak słuchawki. 

PS. Gratuluję słuchawek - testowałem niedawno dwa tygodnie LCD 2 i były naprawdę fajne. Jedyny problem jaki  z  nimi miałem to waga i cena. W rocku DT990 PRO za 550zł sprawują się lepiej. A w innych gatunkach gdzie LCD 2 błyszczą różnica jakościowa nie była na tyle duża żeby uzasadnić ich cenę. Ale zdecydowanie lepsze niż np. Hifiman Sundara czy Beyerdynamic Amiron.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, xajas napisał:

 

Da sie jednoznacznie odpowiedziec.

 

Jesli czestotliwosc modu jest ok. 40Hz to ta mala pierdziawka bedzie brzmiala bardziej nadeta bo ma -3dB przy 40Hz w porownaniu z -6dB zestawu z 15“, czyli jest „glosniejsza“ o 3dB przy czestotliwosci modu. I oczywiscie „natezenie“ jest uwzglednione, gdyz takie pomiary robi soe przy wzorcowych 80dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak 80dB masz ustawione na 40hz to Twoj rysunek juz jest bledny. Stad napisalem wyzej, ze zalezy czy ustawiamy na 1000hz, 80hz, 40hz czy jeszcze inaczej. Do tego wiekszy glosnik porusza wiecej powietrza (chyba). Tak czy inaczej nawet gdybym sie mylil, to I tak nie chce mi sie o tym dydyskutowac nie jest to dla mnie wazne, ale dobrze, ze jednoznacznie zgadzasz sie z moimi przypuszczeniami co do odpowiedzi. Dziekuje 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechcący otworzyłem Puszkę Pandory z tymi hercami :-) Sorki chłopaki ? Temat nieco zboczył z kursu, a może i dobrze, ktoś się czegoś nowego dowie,  ból głowy się pojawi na pewno... Dobrej nocy życzę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Norakam283 napisał:

ból głowy się pojawi

Alez wodzu, co wódz... Alkohol spożywany z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Huberto1984 napisał:

...nawet gdybym sie mylil, to I tak nie chce mi sie o tym dydyskutowac nie jest to dla mnie wazne...

Miszcz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak 80dB masz ustawione na 40hz to Twoj rysunek juz jest bledny. Stad napisalem wyzej, ze zalezy czy ustawiamy na 1000hz, 80hz, 40hz czy jeszcze inaczej. Do tego wiekszy glosnik porusza wiecej powietrza (chyba). Tak czy inaczej nawet gdybym sie mylil, to I tak nie chce mi sie o tym dydyskutowac nie jest to dla mnie wazne, ale dobrze, ze jednoznacznie zgadzasz sie z moimi przypuszczeniami co do odpowiedzi. Dziekuje     

 

 

z niczym sie nie zgadzam 

Szukasz dziury w calym

 

Popatrz na ten przyklad.

 

Pomiar czerwony ma -11dB przy 40Hz i +3dB przy 60Hz

Pomiar czarny ma -3dB przy 40Hz i +11dB przy 60Hz.

 

I obojetnie ktora czestotliwosc wezniesz za punkt odniesienia, to jesli mod ma 60Hz, to czarny zawsze bedzie mocniej dudnic (bo jest o 8dB „glosniejszy“)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie w tym wszystkim radość z muzyki ???? Wykresiki, pierdoły.... Podziwiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do „radosci z muzyki“ wystarczy radio kuchenne. Czy sluchasz muzyki na takim radiu, czy na lepszym sprzecie? A jesli na lepszym sprzecie, to dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, Huberto1984 said:

forum nabija sie z @5z0p3n, ze ma kolumny pod sciana w jego watku a tu jest debata i nastawienie, ze tak jest w sumie lepiej, ale kolumna musi miec xx cm na basie chyba? Nie wiem nawet jak to odbierac, ale jest to zalosne (to nie do Ciebie S0nic). 

Rece opadaja. 

Kolego ten temat, debata i rozważania nie są o tym jak zabudować ścianę głośnikami tylko rozmowa i wymiana poglądów (w celach edukacyjnych, dodam) o powtarzanych bezrefleksyjnie stereotypach audiofilskich. Nie wiem czy słuchałeś kolumn z dużymi membranami. - może ktoś Ci je odradził albo sam znuch zrezygnowałes i nie czujesz dlaczego inni dążą do posiadania takich kolumn, a jednocześnie nie poddają się powtarzanym stereotypom. My tu dyskutujemy i udało się Już pokazać dlaczego te stereotypy są tak fałszywe - bo wiele osób nie rozumie podstaw akustyki, czy fizyki dźwięku. I chodzi tu o sprawy absolutnie podstawowe. 
pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xajas napisał:

Do „radosci z muzyki“ wystarczy radio kuchenne. Czy sluchasz muzyki na takim radiu, czy na lepszym sprzecie? A jesli na lepszym sprzecie, to dlaczego?

Nie wystarczy radio kuchenne do radości z muzyki... Ale nie wystarczy też ględzenie o wykresach, Hz, dB, akustyce itp.

Kupcie sobie normalne kolumny wzmacniacz i źródło i "włala" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, xajas said:

z niczym sie nie zgadzamemoji6.png 

Szukasz dziury w calym

 

Popatrz na ten przyklad.

 

Pomiar czerwony ma -11dB przy 40Hz i +3dB przy 60Hz

Pomiar czarny ma -3dB przy 40Hz i +11dB przy 60Hz.

 

I obojetnie ktora czestotliwosc wezniesz za punkt odniesienia, to jesli mod ma 60Hz, to czarny zawsze bedzie mocniej dudnic (bo jest o 8dB „glosniejszy“)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Puchar za cierpliwość.

1 hour ago, slaaawek said:

Panowie gdzie w tym wszystkim radość z muzyki ???? Wykresiki, pierdoły.... Podziwiam:)

Ależ to jest o muzyce tylko z innej strony. Dyskutujemy oswoimy hobby. Niektorzy tak maja ze lubią od strony analitycznej, ze musza zrozumieć, etc. To niecstoi w opozycji do dyskusji o nowych albumach, etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xajas napisał:

 

 

6 godzin temu, szymon1977 napisał:

 

 

1 minutę temu, romekjagoda napisał:

 

Juz sie nie wtracam. Macie racje. Ja w ogole malo slyszalem ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, slaaawek said:

Ale nie wystarczy też ględzenie o wykresach, Hz, dB, akustyce itp.

Bez zrozumienia tych podstaw trudno o świadome budowanie systemu, który ma aspiracje do w miarę wiernego i dobrego odtwarzania dźwięku/muzyki.

5 minutes ago, slaaawek said:

Kupcie sobie normalne kolumny wzmacniacz i źródło i "włala" ?

Większość osób już ma normalne. Czyli często mainstream. Gra muzyka. Ale może grać lepiej. I o tym jest ten wątek (i czasem to forum ? )

3 minutes ago, Huberto1984 said:

Juz sie nie wtracam. Macie racje. Ja w ogole malo slyszalem ?

Ej, ale nie obrażaj się. Nie wiemy ile słyszałeś etc. Jeśli mało słyszałeś to nie jest to powodem do wstydu - po prostu trzeba zmienić podejście i chcieć się czegoś nowego nauczyć, otworzyć umysł i mieć odwagę zakwestionować podstawy własnych wierzeń. To zawsze trudne, ale alternatywa jest zamknięcie się i pozostanie tam gdzie byłeś - tak jest łatwiej, ale niczego się nie nauczysz. Wybór jest twój - biała czy różowa pigułka ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, romekjagoda napisał:

Bez zrozumienia tych podstaw trudno o świadome budowanie systemu, który ma aspiracje do w miarę wiernego i dobrego odtwarzania dźwięku/muzyki.

Większość osób już ma normalne. Czyli często mainstream. Gra muzyka. Ale może grać lepiej. I o tym jest ten wątek (i czasem to forum ? )

Niestety nie mogę się zgodzić... Może zawsze grać lepiej jeśli sobie wbijesz to do głowy... Poczytaj o psychoakustyce.. podświadomości.. ile sobie można wytłumaczyć w swoim ja, że kupując np. kolumny o doskonałych parametrach grają rewelacyjnie... Tymczasem przychodzi kolega nic nie wiedząc o parterach i mówi: "kicha Panie to kiepskie jest"

Już miałem takie dwa przypadki w życiu... Po prostu te wykresy i cała otoczka techniczna nijak się ma do rzeczywistych wrażeń odsłuchowych. Nawet pójdę dalej... Że im parametry bardziej wyśrubowane granie staje się techniczne, suche, pozbawione barwy i tej właśnie radości ....ale z czasem dojdziecie do tego:)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, romekjagoda napisał:

 

Ej, ale nie obrażaj się. Nie wiemy ile słyszałeś etc. Jeśli mało słyszałeś to nie jest to powodem do wstydu - po prostu trzeba zmienić podejście i chcieć się czegoś nowego nauczyć, otworzyć umysł i mieć odwagę zakwestionować podstawy własnych wierzeń. To zawsze trudne, ale alternatywa jest zamknięcie się i pozostanie tam gdzie byłeś - tak jest łatwiej, ale niczego się nie nauczysz. Wybór jest twój - biała czy różowa pigułka ? 

Robie pomiary halasu w pracy. Nie jest to tak zlozone jak wasze pomiary, ale "pojecie" mam. Duzych kolumn tez sluchalem np. focal utopia scala, tannoy z chyba 25cm basowcem  (w starym domu, ale metraz bardzo podobny) itd. Mimo tego wybralem do swoich 17m kolumny z 2x 14cm basowcem (tak wiem, mikrus)...Sam bylem zaskoczony. 

Poprostu dyskusja w temacie nie dla mnie. Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie wystarczy radio kuchenne do radości z muzyki... Ale nie wystarczy też ględzenie o wykresach, Hz, dB, akustyce itp.

Kupcie sobie normalne kolumny wzmacniacz i źródło i "włala"

To dosc rozpowszechnione podejscie - dyskredytowanie wszystkiego, czego samemu sie nie rozumie.

Ale sa tez tacy, ktorzy korzystaja z okazji i sa chetni i otwarci na nauczenie/poznanie czegos nowego, co by rozszerzylo dotychczasowe horyzonty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.