Skocz do zawartości
IGNORED

Wielkość kolumn/monitorów do wielkości pokoju


romekjagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Adam 38 said:

Myślę, że te osoby, które naprawdę mają duże pojęcie o akustyce wiedzą, że temat jet duuużo bardziej złożony i nawet nie zabierają głosu w tym wątku. Xajas wiedzę też ma ale wszystko bardzo upraszcza pod swoje zdanie w tym temacie. Powiem Wam tak, dzwonię do trzech krajowych producentów i mówię: mam 12 m2 i chcę kupić 2,5 drogi kolumny podłogowe i co słyszę w odpowiedzi - panie, to u pana nie zagra, dla pana mamy monitor na piętnastce.

Kuna, czemu oni nie chcą więcej zarobić? 

Hmmm, może dlatego, że to bezpieczna, standardowa, stereotypowa odpowiedź? Nie znają Twojego pokoju, nie widza wykresów charakterystyki, nie wiedzą, czy pokój jest adaptowany, czy to sypialnia czy pokój tylko do audio, etc. Zbyt dużo zmiennych, by przez telefon ustalić KOMPETENTNIE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romku, zobacz jest w dziale akustyka trochę zawodowców, którzy mogliby pociągnąć dalej Twój temat ale jakoś się nie kwapią. Tutaj temat stanął na niskich tonach i chyba już z nich się nie wygrzebie. A gdzie dany system jako całość i związane z tym mnóstwo zależności\możliwości i ograniczeń, a gdzie nasze osobiste upodobania. Temat bez konkretnej odpowiedzi lub niech każdy słucha na tym co jemu najlepiej gra. Ament ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minutes ago, Adam 38 said:

Romku czyli Ty znasz odpowiedź na postawione przez Ciebie pytanie a tylko chcesz trochę ożywić forum?

Zawsze będzie - cytując Ciebie - jakieś "ale" z najróżniejszych powodów i można tu dyskutować bez końca.

Jedyny pozytyw, zachciało nam się pisać ? Pozdrawiam. No i piszmy dalej. 

Adamie, nie wiem czy znam - mam swojá opinię na ten temat, która jest ewidentna jeśli spojrzy się jakiego sprzętu słucham w 16m2, a po trosze też chciałem trochę ciekawej dyskusji nie tylko o sprzęcie (co jest tu dominantą na tym forum). Tylko ja na tym forum wiemjak brzmi mój system, więc trudno przekonywać i podawać moją opinię jako prawdę uniwersalną. Ale reprezentuję podobne stanowisko jak Xajas i, tak jak zasugerowałem w temacie wątku, uważam, że wstawianie małych monitorów do mniejszych pokoi wynika z

a) stereotypów

b) braku wiedzy nt. akustyki / braku świadomości roli jaką ma akustyka i pewnego lenistwa by ją zdobyć.

c) zaufania do "doświadczonych" sprzedawców, powtarzających stereotypy (to normalne, szczególnie gdy ktoś zaczyna przygodę).

Ale ten wątek ma się opierać na czymś więcej niż opiniach. Chodziło mi właśnie, by za pomocą faktów i praw akustyki postawić wyzwanie utartym opiniom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adam 38 napisał:

Drugie pytanie, po co praktycznie wszyscy producenci kolumn w swoich seriach najczęściej oferują monitor na 15 cm wooferku, potem na osiemnastce a następnie podłogowe konstrukcje 2,5 i 3 drożne? Wszystkie zajmą tyle samo miejsca uwzględniając solidne podstawki pod monitor. Skoro  te 3 drogi zagrają "lepiej" w 12m2 jak  monitory na piętnastce od np. Svedy czy Ushera (3 drogi to pełniejsze pasmo, lepsza dynamika itd. ) to po kiego, dla kogo i do jakich zastosowań produkować takie mikrusy? 

Budżet - nie zapomnij, że zazwyczaj jest mocno ograniczony. Więc producenci w tej samej cenie dają nam wybór: niższe zejście dzięki trzeciemu głośnikowi albo lepsza ogólna jakość z dwóch głośników.

Oczywiście wybór nie jest nieograniczony, i np w Tannoy serii Mercury M/Revolution R, przechodząc z 1x13cm w M1 do 2x16, 5cm w R3, nie miałem do wyboru np monitorka 1x18cm. A szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, Adam 38 said:

Romku, zobacz jest w dziale akustyka trochę zawodowców, którzy mogliby pociągnąć dalej Twój temat ale jakoś się nie kwapią. Tutaj temat stanął na niskich tonach i chyba już z nich się nie wygrzebie. A gdzie dany system jako całość i związane z tym mnóstwo zależności\możliwości i ograniczeń, a gdzie nasze osobiste upodobania. Temat bez konkretnej odpowiedzi lub niech każdy słucha na tym co jemu najlepiej gra. Ament ?

Celowo założyłem temat w HiFi, a nie w dziale Akustyka. W dziale Akustyka są ludzie zasadniczo bardziej świadomi zjawisk, o których piszemy. Zresztą, kiedyś w przeszłości (mam wrażenie) już taki temat założyłem, ale było to przed zmianą silnika forum i jest on nieznajdowalny chyba.

23 minutes ago, Adam 38 said:

Romku, zobacz jest w dziale akustyka trochę zawodowców, którzy mogliby pociągnąć dalej Twój temat

Dosłownie kilku.

Poza tym akustyka, choć trudna, to nie jest voodoo i można podstawy samemu opanować. Jest dużo materiałów nawet na YT (oczywiście nie wszystkie, nawet robione przez zawodowców, są w pełni przekonywujące,) ale można się edukować i dowiedzieć czegoś na ten temat z taką łatwością, o jakiej jeszcze 15 lat temu nie było mowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, romekjagoda napisał:

...można się edukować i dowiedzieć czegoś na ten temat z taką łatwością, o jakiej jeszcze 15 lat temu nie było mowy.

Dziś to trzeba przede wszystkim uważać, żeby nie natknąć się na zwykłe bzdury, powielane przez samozwańczych internetowych specjalistów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minutes ago, szymon1977 said:

Dziś to trzeba przede wszystkim uważać, żeby nie natknąć się na zwykłe bzdury, powielane przez samozwańczych internetowych specjalistów.

Zdecydowanie trzeba nauczyć się odsiewać ziarno od plew, ale można. Jak w każdej dziedzinie. Są dostępne opracowania, można ściągnąć podręczniki do akustyki (to dla b. wytrwałych), ale są też opracowania, które jeśli podają źródła można traktować jako w miarę poważne, etc. Jak ze wszystkimi informacjami w internecie w obecnych czasach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, xajas napisał:

Pierwsze testy/pomiary wypadly pozytywnie

zapewne spięte wszytko z DSP ?

A testowałeś ustawienie z drugiej foty z dolnym wooferem również podniesionym, np. 1/3 czy 1/4 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, xajas napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_2511.thumb.png.12931e7191962fd1641d9a535564ed66.png

 

 

I teraz usiądź półtora metra od tych kolumn i słuchaj muzyki. Scena rozjechana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
zapewne spięte wszytko z DSP ? A testowałeś ustawienie z drugiej foty z dolnym wooferem również podniesionym, np. 1/3 czy 1/4 ? 

 

Tak wszystko strowane aktywnie jako po czesci 5-drozny system.

Nie, podniesionych wooferow nie probowalem, bo wtedy niskosredniotonowy bylby za wysoko

 

I teraz usiądź półtora metra od tych kolumn i słuchaj muzyki. Scena rozjechana.

Ja nie musze siedziec poltora metra od tych kolum. Moj odstep wynosi 2,8 m i to wystarcza. Nic nie jest rozjechane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, xajas said:



Ja nie musze siedziec poltora metra. Moj odstep wynosi 2,8 m i to wystarcza

Witam

A czy mając  do dyspozycji  15m  nadal byś celował  w takie kolumny???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adam 38 napisał:

A tak z ciekawości, do ilu m2 pokój dla klamotów audio uznajemy za mały, potem średni i w końcu duży? ?

Uwaga. Odpowiadam ?

Załóżmy, że w muzyce coś się dzieje przy 50Hz. 

Dla dźwięku (340m/s) to prawie 7 metrów długości fali (jeden okres).

Między przeszkodami np. ścianami zachodzą jakieś tam np. odbicia. Nie wnikając w fazy, strzałki i węzły, czy jak to tam zwał... porównajmy taką długość fali z gabarytami pomieszczenia. 

7 metrowe ściany dla czegoś zbliżonego do równobocznego prostokąta pokoju da powierzchnię pokoju prawie 50m2. 

3 metrowe ściany to mniej jak tylko 10m2.

Dwa pokoje o gigantycznie różnych powierzchniach a czym one różnią się dla odtwarzania takiej fali basowej? Ta fala nawet nie może się ani w jednym ani w drugim zmieścić ?

Co to znaczy pokój mały? Zapewne taki jaki wyprodukował nam PRL w blokowiskach; do 10m2.

Pokój duży? Zapewne salon w wybudowanym domku; 40-60m2.

Średni to coś pomiędzy.

I czymże one się różnią względem takiej fali 50Hz?  

Niczym. 

Pojęcie wielkości pokoju jest więc zbędne do rozważań akustycznych. 

Basy rozchodzą się falowo na wolnych przestrzeniach, dużych salach koncertowych. Te same basy rozchodzą się ciśnieniowo w samochodzie i słuchawkach. W naszych pomieszczeniach ch,j wie jak się rozchodzą ?

Ale w jednym nasze pomieszczenia będą optymalne dla basów. Dla wszystkiego tego czego nie lubimy; dudnienia, wygaszanie. W końcu to świetne pudła rezonansowe dla dołu zakresu akustycznego.  

I ma tu rację @xajas. Co do rzeczy ma wielkość głośników. Każdy znakomicie może napędzać ten samograj; pudło rezonansowe naszego pokoju. Byle mocy stało. 

Jeszcze raz dwa ekstremalnie różne powierzchnią pokoje. Jeden ściana 3m, drugi dwa razy tyle. Można powiedzieć ściany oddalone półfalowo i całofalowo. Zjawiska te same. Ot zamiast strzałek wyjdą węzły. Dalej dupa na basie...

Edit:

To oczywiście przybliżenia. Oby żaden aptekarz nie kłócił się o centymetry...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szymon1977 napisał:

Dziś to trzeba przede wszystkim uważać, żeby nie natknąć się na zwykłe bzdury, powielane przez samozwańczych internetowych specjalistów.

Np.

5 godzin temu, szymon1977 napisał:

Więc producenci w tej samej cenie dają nam wybór: niższe zejście dzięki trzeciemu głośnikowi albo lepsza ogólna jakość z dwóch głośników.

 

2 godziny temu, Ronaldo9 napisał:

A czy mając  do dyspozycji  15m  nadal byś celował  w takie kolumny???

Wszyscy zapominają o jednym: należy bowiem jeszcze mieć na uwadze czy jest to komnata przeznaczona tylko do muzyki słuchania czy też pokój "do życia" i to w dodatku dla całej rodziny.

W pierwszym przypadku - dlaczego nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - aby nagłośnić na tym samym poziomie dwa pokoje np. 15m2 i 40m2 raczej oczywistym jest, że w przypadku mniejszego głośniki muszą oddać mniejszą moc.

Mniejsza moc = mniejsza energia fal dźwiękowych = słabsze odbicia = mniejszy wpływ modów = mniejsze problemy z akustyką.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

Ja nie musze siedziec poltora metra od tych kolum. Moj odstep wynosi 2,8 m i to wystarcza. Nic nie jest rozjechane emoji3.png

Czyli już rozumiesz problem małego pokoju i dużych kolumn ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, iro III said:

Np.

 

Wszyscy zapominają o jednym: należy bowiem jeszcze mieć na uwadze czy jest to komnata przeznaczona tylko do muzyki słuchania czy też pokój "do życia" i to w dodatku dla całej rodziny.

W pierwszym przypadku - dlaczego nie?

Zgadza się i przyznam ze miałem na myśli 15m poświęcone  tylko dla hi fi.na koniec zapytam ponownie czy ktoś słuchał tych wielkich pralek w 12 -15m bo jak na razie to widzę  same zdjęcia a zero recenzji. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli już rozumiesz problem małego pokoju i dużych kolumn

Nie, nie rozumiem.

Pokoj 15qm wystarcza na odstep 2m, a to wystarcza na rozmiarowo sensowne glosniki a nie tylko na pudelka po butach

 

Poza tym nie rozumiem, na czym polega propblem/roznica sluchania z tej samej odleglosci 2m tego lewego i tego prawego zestawu. Tylko nie zacznij opowiadac o „spojnosci“. Jak widziales powyzej, mam male i duze, konwencjonalne i koaxialne, i te mniejsze albo koaxialne wcale nie brzmialy „spojniej“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xajas napisał:


Nie, nie rozumiem.
Pokoj 15qm wystarcza na odstep 2m, a to wystarcza na rozmiarowo sensowne glosniki a nie na pudelka po butach emoji6.png

No ale jak ktoś ma 10-13 metrów? No nie wciśniesz tam takich paczek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy zestawem z przetwornikami 4“ a zestawem z przetwornikami 18“ jest jeszcze kilka innych posrednich rozmiarow, dlatego uwazam takie pytania za bezsensowne

 

Powtorze sie

nie rozumiem, na czym polega problem/roznica sluchania z tej samej odleglosci 2m tego lewego i tego prawego zestawu. Tylko nie zacznij opowiadac o „spojnosci“. Jak widziales powyzej, mam male i duze zestawy, konwencjonalne i koaxialne, i te mniejsze albo koaxialne wcale nie brzmialy „spojniej“ niz te wieksze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosze wrazenie, ze towarzystwo ma wiecej pojecia o Autach niz o Audio, wiec siegne do dobrej, wczesniej wspomnianej przenosni z problemem parkowania wielkimi autami.

 

Dawno dawno temu, ktos stwierdzil, ze wielkimi autami trudno jest parkowac. I powtarzal i rozpowszechnial ta historyjke na lamach forum tak czesto i tak zaparcie, ze w miedzyczasie wiekszosc czytelikow tego forum „dojrzala“ do tego, ze mozliwosci parkowania samochem sa najwazniejszym kryterium przy wyborze i zakupie samochodu.

 

Ja ignoruje taki bezsens i wybieram/kupuje moje auta w oparciu o inne kryteria niz mozliwosci parkowania

 

Identyczna psychoza i histeria rozpowszechniana na tym forum, to problemy powodowane przez BR a szczegolnie umieszczony z tylu.

 

Mogl bym wymienic kilka dalszych „psychoz“, bedacych specjalnoscia tego forum a nie spotykanych na innych forach w innych krajach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, iro III napisał:

Np.

Ano. Bo jakbyś nie kombiniwał, to mając do wydania powiedzmy £350-400, staniesz przed wyborem np. podłogowe Monitor Audio Bronze 5 lub podstawkowe Monitor Audio Silver 1. Salonu w tym budżecie nie przebudujesz, więc zawsze podłogowa będzie mieć "więcej" basu, a podstawkowa wyższą jakość. A ponieważ ten bas jest "zbędny", to choć teoretycznie lepsze 2,5-3drożne, to zazwyczaj lepiej wybrać 2drożne. I na nic to się zda zagłębianie w techniczne zawiłości. Ani tym bardziej rozmydlanie tematu 2drożnymi podłogowymi, albo 3drożnymi monitorami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, S0nic said:

No ale jak ktoś ma 10-13 metrów? No nie wciśniesz tam takich paczek ?

Wciśniesz, tylko ile wycisniesz z tak dużych kolumn???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, iro III napisał:

...aby nagłośnić na tym samym poziomie dwa pokoje np. 15m2 i 40m2...

Niby tak, ale idąc do sklepu hifi, pokoju nie dobierasz do kolumn, tylko kolumny dobierasz do pokoju. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ano. Bo jakbyś nie kombiniwał, to mając do wydania powiedzmy £350-400, staniesz przed wyborem np. podłogowe Monitor Audio Bronze 5 lub podstawkowe Monitor Audio Silver 1. Salonu w tym budżecie nie przebudujesz, więc zawsze podłogowa będzie mieć "więcej" basu, a podstawkowa wyższą jakość. A ponieważ ten bas jest "zbędny",...

 Nie rozumiem tej kalkulacji. 

Jesli kupuje monitory, to odejmuje z tych £350-400 okolo £100-150 na standy. Pozostaje £200-300. Czy wtedy nadal mozesz kupic Monitor Audio Silver 1 ?

 

Czy monitory za £200-300 maja „wyzsza jakosc“ niz podlogowce za £350-400?

 

Dlaczego ten bas jest zbedny? Czy bas (tudziez jego brak albo jego gorsza jakosc) nie nalezy do czynnikowk decydujacych o „wyzszej jakosci“?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu kalkulacje i argumentacje przypominaja mi moje codzienne „pole zawodowe“ -> poradnictwo w dziedzinie analizy procesow i systematyczna implementacja inowatorskich rozwiazan. Czyli to ciagla konfrontacje z ludzmi, ktorzy wiecej energi i kreatywnosci inwestuja w wymyslanie powodow i wymowek, dlaczego proponowane „cos“ nie moze funkcjonowac, niz zastanawianie sie nad tym, co by trzeba zrobic, aby to „cos“ zadzialalo.

 

Gdyby polowe tej „negatywnej“ energi i pomyslowosci inwestowali w „pozytywne“ myslenie, to byli by juz o dziesiatki lat do przodu.

 

Nad moim biurkiem wisi tylko jeden maly plakacik

 

„Wszyscy mowili, ze tego problemu nie mozna rozwiazac, a potem przyszedl taki, ktory tego wiedzial i go rozwiazal“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, xajas napisał:

Mam miarke mikrometryczna i laserowa (ta ostatnia do ustawienia„skrecania“ glosnikow) Utopie sa za male. Moje plany sa ambitniejsze.Pierwsze testy/pomiary wypadly pozytywnie emoji6.png

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_2511.thumb.png.12931e7191962fd1641d9a535564ed66.png

 

 

 

 Ja mam zarowno Polo jak i Tuarega (OK, moze nie dokladnie Tuarega, ale porownywalnie wielkie SUV). Zapytaj mojej zony (ktora nimi jezdzi), ktore woli i ktore lepiej sie sprawdzaja

-> odpowiedz jest prosta: SUV ?

 

 

To sa wszystko „teoretyczne“ uwagi i dyskusje osob, ktore jeszcze nigdy takich „Utopii“ w swoim pokoju nie slyszaly tudziez jeszcze nigdy takim Tuaregiem nie jezdzily

Spytaj Żony dlaczego woli dużego SUV-a, 

Odpowiedź: bezpieczniejszy, wysoko siedzi, lepszy widok, krawężniki niestraszne, w terenie sobie poradzi itp.

Potem spytaj czym woli parkować w zatłoczonym mieście albo poruszać się po parkingu podziemnym

Potem sam wybierz się tymi autami na kręte wąskie drogi albo na tor i przekaż wnioski:)

Duże kolumny: moc, potęga, nieograniczone  możliwości itp

Małe kolumny: precyzja, subtelność itp

Czyli co kto lubi i ceni bardziej.

Osobiście preferuję średniej klasy sedany, z lekkim sportowym charakterem i tradycyjnym napędem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, xajas napisał:

Nie rozumiem... 

Zanudziłeś mnie. Czytaj, aż zrozumiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, audiofan01 napisał:

Spytaj Żony dlaczego woli dużego SUV-a, 

Odpowiedź: bezpieczniejszy, wysoko siedzi, lepszy widok, krawężniki niestraszne, w terenie sobie poradzi itp.

Potem spytaj czym woli parkować w zatłoczonym mieście albo poruszać się po parkingu podziemnym

Jak jedzie do miasta, ma mozliwosc wyboru mojego mniejszego auta. A mimo to ZAWSZE jedzie wiekszym. Jesli jedziemy w dwojke, mam "zakaz" siadania za kierownice, zawsze jestem pasazerem (co mi bardzo odpowiada).

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy w pewnej odległości od meritum to dodam argument, że z wiekiem o wiele łatwiej operuje się skrzynką o masie 10kg niż 40kg ?

Wbrew pozorom to nie jest śmieszne gdy trzeba przetestować kilka par we własnym pomieszczeniu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, audiofan01 napisał:

Duże kolumny: moc, potęga, nieograniczone  możliwości itp

Małe kolumny: precyzja, subtelność itp

Skad sie bieze "precyzja i subtelnosc"? Co to jest "precyzja i subtelnosc"?  Ktore elementy/parametry zestawu glosnikowego sa odpowiedzialne za "precyzje i subtelnosc"? 

15 minut temu, szymon1977 napisał:

Zanudziłeś mnie. Czytaj, aż zrozumiesz.

To nie czytaj, nie musisz zrozumiec ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.