Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny omnipolarne - kto słuchał, czy warto kupić?


fan-brzydkich-rzeczy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rochu nadszedł czas, żebyś oświecił nas maluczkich, jakie to firmy na świecie produkują świetne kolumny, skoro u nas powstaje tylko badziewie.....uwaga...werble....jedziesz...!!!!!! ??????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, rochu napisał:

A kimże ty jesteś by mi coś zakazywać?

niczego Ci nie zakazuję ,po prostu mam odmienne zdanie ,mogę mieć?

 

22 minuty temu, rochu napisał:

A gdzie wypunktowane?

liniowa charakterystyka,zgranie fazowe,jak najniższe zniekształcenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, szpotek73 napisał:

liniowa charakterystyka,zgranie fazowe,jak najniższe zniekształcenia

15-20 lat temu wstecz, gdy byłem w temacie audio jeszcze szczylem, miałem takie same podejście.

Od tego czasu posłuchałem tego i owego, nieco przemyśleń i refleksji a potem ogląd tematu stał się zupełnie inny.

Audio to coś więcej niż urządzenia laboratoryjne do prostej rekonstrukcji zapisu dokonanego na płycie.

59 minut temu, SynSama napisał:

Rochu nadszedł czas, żebyś oświecił nas maluczkich, jakie to firmy na świecie produkują świetne kolumny, skoro u nas powstaje tylko badziewie.....uwaga...werble....jedziesz...!!!!!! ??????

A samemu posłuchać, poszukać, przemyśleć -  nie łaska?

To proste, trzeba tylko nieco czasu poświęcić zamiast zasiadywać się na podrzędnych forach.

I wcale nie musisz przepłacać. Dodam tylko, że najtańsze świetnie grające kolumny można znaleźć za kilka stówek. Pisałem z resztą o nich kiedyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, rochu napisał:

samemu posłuchać, poszukać, przemyśleć -  nie łaska?

No dokładnie takiej odpowiedzi się spodziewałem ???? Polskie złe, zagraniczne dobre, ale konkretnie jakie - historia milczy. Poszukać ? Ok, ale myślę, że i u naszych misiów coś tam się znajdzie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, rochu napisał:

Audio to coś więcej niż urządzenia laboratoryjne do prostej rekonstrukcji zapisu dokonanego na płycie.

oczywiście , każdy konstruktor inaczej modeluje brzmienie pod swój gust,używając pewnych określonych materiałów membran ,zamysłów konstrukcyjnych,itd,to temat rzeka ,nie ma całkowicie neutralnych kolumn,każda gra trochę inaczej,ale podstawowe warunki techniczne muszą zostać spełnione,właśnie te o których pisałem

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szpotek73 napisał:

oczywiście , każdy konstruktor inaczej modeluje brzmienie pod swój gust,używając pewnych określonych materiałów membran ,zamysłów konstrukcyjnych,itd,to temat rzeka ,nie ma całkowicie neutralnych kolumn,każda gra trochę inaczej,ale podstawowe warunki techniczne muszą zostać spełnione,właśnie te o których pisałem

pozdrawiam

Brawo zaczynasz coś czaić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko ,czaję od dawna,ideału koncertu na żywo i tak nie dogonimy,myślę o klasyce bez sprzętu nagłaśniającego,bywałem w miarę często,no ale teraz ta cholerna epidemia....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szpotek73 napisał:

spoko ,czaję od dawna,ideału koncertu na żywo i tak nie dogonimy,myślę o klasyce bez sprzętu nagłaśniającego,bywałem w miarę często,no ale teraz ta cholerna epidemia....

Nie dogonimy.

Dlatego uważam za bezsens budowanie sprzętu audio, który odda znakomicie wszystkie technikalia nagrania, łącznie z aurą sali koncertowej i kaszlem pana z trzeciego rzędu po prawej a muzyki nie pokaże wcale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za reakcje. Wszyscy odnoszą się do MBLa (który jest legendą) i innych ominpolarnych. Jednak nikt nie wspominał o firmie German Physisks. Tak sie składa ze je tez mogę kupić w cenie 50tys. A nowe (starsza ich wersja kosztowała prawie 200tys).

I to nie "podbijanie" sprzedawcy, tylko od prywatnego, co przeslał mi w mms że ma papiery jako pierwszy właściciel i paragon w Euro.

Wszyscy mową (bo też wyczytałem od trzech osób na forach zagranicznych) ze nowsze wersje Germanów (Carbon) sa znacznie gorsze, nie maja już głośnika basowego na środku obudowy tworzącego też stelaż i membramy "odbijajacej" ponoć drugiego basowca. Tylko w nowych jeden założony od dołu. 

Aby inny może mogli skojarzyć, to są nowe "karbony"

spacer.png

 

W dniu 2.05.2020 o 18:45, sly30 napisał:

Kolumny MBL mają bardzo kiepski bas, oderwany od reszty przekazu. Czasem buczy i nie daje odczucia dobrego basu

Serio  sly? A można widzieć gdzie słuchałeś ich też i czy to były te duże "cebule" MBL ?

Ja dwa razy z AudioShow nie miłem aż takiego uczucia. Takiego odczucia negatywnego, a pomieszczenia powiedzmy sobie nie do muzyki tam są - pod względem akustyki kiepskie. Fakt że były tam napędzane najwyższymi modelami ich firmowych końcowek, żeby nie napisać "spawarek".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, omnipolary nie są tak złe, jak je się tu maluje, a maluje się je porównując do jakichś mitycznych świetnych głośników klasycznej budowy. No, ale nikt nie twierdzi, że omnipolary są najlepsze na świecie. Jest to bardzo konkretna, bardzo charakterystyczna szkoła dźwięku i na Twoim miejscu fanie-brzydkich-rzeczy kupiłbym, posłuchał i miał wszystkie te nasze tu opinie głęboko w "D" pamiętając, że lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem po kilka razy największego zestawu MBL X-Treme i najsłynniejszego modelu 101. Model 101 byłem gotowy kupić. Ale w 101 bas jest fatalny. W X-Treme jest z tym lepiej. Kolumny German Phisics są nieodsprzedawalne. Byłbym ostrożny z decyzją zakupu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, #Szakovsky said:

Akurat nie mogę się zgodzić. 
Jakość samych przetworników poszła znacznie do przodu, głównie ze względu na lepszą technologię pomiarową. 

Ale sama jakość aplikacji znacząco spadła. Wystarczy spojrzeć, że większość producentów nie potrafi nawet utrzymać liniowej charakterystyki. A co dopiero mowa o zgraniu fazowym, czystym wodospadzie czy o zniekształceniach wynikających z zachodzenia. 
Co mogę się zgodzić z @rochu, większość polskich kolumn to dramat na kółkach. Głównie przez fatalnej, wręcz tragicznej jakości literaturę w naszym ojczystym języku. 
Ale są kwiatki wychodzące z tego letargu. 

Na jakiej podstawie tak sądzisz? Nikt obecnie nie stroi kolumn tak samo bo każdy ma swoje upodobania. Każdy praktycznie producent robi jakieś poświęcenia czy to w impedancji, fazie, charakterystyce na osi czy kątowej, ale wiedzą co robią ponieważ wiedza ta jest obecnie szeroko dostępna.

Opowiadacie takie głupoty że mam wrażnie że robicie to specjalnie.

11 hours ago, rochu said:

 

Chyba czegoś nie rozumiesz.

Skonstruowanie dobrze grających kolumn to sztuka, która niewielu jest dana.
Niby są charakterystyki przetworników, teoria, wzory, programy do projektowania, komory bezdechowe, etc, a jednak nie tak łatwo.

Podam taki przykład. Każdy lepiej lub gorzej posługuje się językiem, nawet pewna część populacji robi to w sposób prawidłowy. Znane są zasady kompozycji, prowadzenia narracji, gramatyki, logiki, etc. Dostępne są świetne edytory tekstu, dostęp do materiałów tematycznych nieomal nieograniczony. Każdy może zatem napisać jakąś powieść i to raczej bez większego wysiłku. Mało tego - może nawet ją opublikować.
I co? Pomimo takich możliwości jak wiele osób jest w stanie stworzyć takie "Wahadło Foucaulta" czy "Grę w klasy"?

Pomimo wielkich możliwości pojawiają się raczej nowi Remigiusze Mrozowie a nie następcy Eco czy Cortazara.


Podobnie jest w audio. Zaplecze i możliwości przeogromne.
Trzeba tylko mieć to "coś".

Taki cytat znalazłem:*

“Audiophiles listen with their ears, not with their hearts,(...)”

Dodałbym do tego, że na audiostereo słuchają głównie - portfelem.

Z reguły pustym.

 

* źródełko cytatu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Już dawno wyrosłem z magicznych historyjek o audio - takie teksty to się sprzedają w folderach promocyjnych.

11 hours ago, rochu said:

 

Chyba czegoś nie rozumiesz.

Skonstruowanie dobrze grających kolumn to sztuka, która niewielu jest dana.
Niby są charakterystyki przetworników, teoria, wzory, programy do projektowania, komory bezdechowe, etc, a jednak nie tak łatwo.

Podam taki przykład. Każdy lepiej lub gorzej posługuje się językiem, nawet pewna część populacji robi to w sposób prawidłowy. Znane są zasady kompozycji, prowadzenia narracji, gramatyki, logiki, etc. Dostępne są świetne edytory tekstu, dostęp do materiałów tematycznych nieomal nieograniczony. Każdy może zatem napisać jakąś powieść i to raczej bez większego wysiłku. Mało tego - może nawet ją opublikować.
I co? Pomimo takich możliwości jak wiele osób jest w stanie stworzyć takie "Wahadło Foucaulta" czy "Grę w klasy"?

Pomimo wielkich możliwości pojawiają się raczej nowi Remigiusze Mrozowie a nie następcy Eco czy Cortazara.


Podobnie jest w audio. Zaplecze i możliwości przeogromne.
Trzeba tylko mieć to "coś".

Taki cytat znalazłem:*

“Audiophiles listen with their ears, not with their hearts,(...)”

Dodałbym do tego, że na audiostereo słuchają głównie - portfelem.

Z reguły pustym.

 

* źródełko cytatu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Już dawno wyrosłem z magicznych historyjek o audio - takie teksty to się sprzedają w folderach promocyjnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sly30 napisał:

Kolumny German Phisics są nieodsprzedawalne.

Wszystko jest odsprzedawalne, kwestia ile czasu trzeba poczekać, to raz. Dwa, pewnie zejść z ceny ciut więcej niżbyśmy chcieli, ale to już ogólne ryzyko w tej zabawie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, piter z napisał:

Już dawno wyrosłem z magicznych historyjek o audio - takie teksty to się sprzedają w folderach promocyjnych.

Odtwarzanie materiału audio jest kreacją czy tego chcesz czy nie.

Bajki o studyjnym dźwięku w domu, o wyciskaniu wszystkiego co możliwe z materiału nagranego na płycie czy o materializowaniu muzyków to domena audiofilów nuworyszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, #Szakovsky napisał:

No chyba raczej nie. 
Wieczorem podeślę pomiary czegoś fajnego z PL ? 
Bo są ludzie którzy robią fajne rzeczy, głównie wzmacniacze ale też od kolumn ktoś się znajdzie ?

 

 

Dawaj te kolumny, bo strasznie ciekawy jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Allmr napisał:

Dawaj te kolumny, bo strasznie ciekawy jestem.

Podrzucę to co mam, bo pomiarów jeszcze nie dostałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) thd.thumb.jpg.11c9ed44245cd2727aeeaa319c43f0eb.jpg
To ta sama kolumna. Chciałem mieć wyskalowane aby łatwiej było odczytać pomiar. 
Peak thd to brakeup C30 (teraz jest C25 który ma niższe thd i nie ma tego peaku w paśmie).
Pierwszy pomiar to sam m-w dlatego jest slope. Ale można sobie to w głowie poprawić o tweeter. 
Gdzieś mam jeszcze pomiar fazy która jak mnie pamięć nie myli była +- 30 stopni od zera, bez phase wrappów ofc.

Pomiar z Clio oczywiście. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, #Szakovsky napisał:

Podrzucę to co mam, bo pomiarów jeszcze nie dostałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) thd.thumb.jpg.11c9ed44245cd2727aeeaa319c43f0eb.jpg
To ta sama kolumna. Chciałem mieć wyskalowane aby łatwiej było odczytać pomiar. 
Peak thd to brakeup C30 (teraz jest C25 który ma niższe thd i nie ma tego peaku w paśmie).
Pierwszy pomiar to sam m-w dlatego jest slope. Ale można sobie to w głowie poprawić o tweeter. 
Gdzieś mam jeszcze pomiar fazy która jak mnie pamięć nie myli była +- 30 stopni od zera, bez phase wrappów ofc.

Pomiar z Clio oczywiście. 

Co to za kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, S0nic napisał:

Co to za kolumny?

Nie chcę być posądzany o bycie nieobiektywnym i promowania produktu. 
Powiem tyle, że są z Poznania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, #Szakovsky napisał:

Nie chcę być posądzany o bycie nieobiektywnym i promowania produktu. 
Powiem tyle, że są z Poznania. 

Nie będziesz, zapodaj nazwę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, noaudiofil napisał:

 

aż się wzruszyłem :))

Piękne studium do ogródka, jak pogrążyć firmę reklamą. Oto bowiem mamy w reklamie bubka, który nie dość, że wiesza swoje oblicze na ścianie w wersji a la Andy..potem opierdala sprzedawcę płyt za niepopełnione grzechy, a potem jest już szczęśliwy ?. No chyba, że to jest typowy klient firmy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2020 o 08:36, rochu napisał:

Bajki o studyjnym dźwięku w domu, o wyciskaniu wszystkiego co możliwe z materiału nagranego na płycie czy o materializowaniu muzyków to domena audiofilów nuworyszy

Nie bardzo to rozumiem. To po co w takim razie wierny hi-end?

Przecież oto chodzi, aby jak najwierniej przekazać zawartość muzyczną. A właśnie sprzęt hi-fi pokazuje właśnie dźwięki na pierwszym planie, a te " pod"już mam problem z wyodrębnieniem odpowiednio. A dobry Hi-End powinien pokazać co jest na płycie. Oczywiście nie klinicznie i szczupło.

Jak to twierdzi mój znajomy który swoją drogą kończył właśnie realizacja dźwięku, ze musi być zimo i szczegółowo do bólu, bo jest neutralnie.  (swoja drogą miał też praktyki u Pana, znanego realizatora i właściciela kilku studiów, którego tu przetaczacie co produkuje polskie kolumny ZZ

Ale, kupować audiofilskie kolumny czy sprzęt dla samej kreacji, dobrej barwy dźwięku, a reszte tego, co na płycie zakłamywać, czy zatajać? Przecież bez względu jak w przyszłości polepszy sie technika, nigdy nie odzyskamy, czy wydobędziemy czegoś, co zastało utracone, czy za mało wyodrębnione da drodze przetwarzania cyfry z powrotem na analog.  I tutaj nie ma dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2020 o 17:56, rochu napisał:

15-20 lat temu wstecz, gdy byłem w temacie audio jeszcze szczylem, miałem takie same podejście.

Rochu ja nadal jestem szczylem w temacie audio ... dlatego proszę Cię serdecznie wprost, o podanie tych firm a najlepiej konkretnych modeli dobrze grających kolumn. Podziel się na forum swym bogatym doświadczeniem a sprawisz, że wielu początkujących audiofilów zaoszczędzi wiele czasu i pieniędzy na poszukiwaniach dobrego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo to rozumiem. To po co w takim razie wierny hi-end?
Przecież oto chodzi, aby jak najwierniej przekazać zawartość muzyczną. A właśnie sprzęt hi-fi pokazuje właśnie dźwięki na pierwszym planie, a te " pod"już mam problem z wyodrębnieniem odpowiednio. A dobry Hi-End powinien pokazać co jest na płycie. Oczywiście nie klinicznie i szczupło.
Jak to twierdzi mój znajomy który swoją drogą kończył właśnie realizacja dźwięku, ze musi być zimo i szczegółowo do bólu, bo jest neutralnie.  (swoja drogą miał też praktyki u Pana, znanego realizatora i właściciela kilku studiów, którego tu przetaczacie co produkuje polskie kolumny ZZ
Ale, kupować audiofilskie kolumny czy sprzęt dla samej kreacji, dobrej barwy dźwięku, a reszte tego, co na płycie zakłamywać, czy zatajać? Przecież bez względu jak w przyszłości polepszy sie technika, nigdy nie odzyskamy, czy wydobędziemy czegoś, co zastało utracone, czy za mało wyodrębnione da drodze przetwarzania cyfry z powrotem na analog.  I tutaj nie ma dyskusji.
Najwierniej, ale co to znaczy wg kogo? Kto słyszał jak to grało live, żeby mówić o wierności.
Hi end to hobby. Z jednej strony melomanów słuchających muzyki, aby ona sprawiała jak nawiązką PRZYJEMNOŚĆ i tylko to się wg mnie liczy.
Jeden woli taki nas, drugi beryl, trzeci esotara itd itd itd. Dla każdego to jego naturalność, czyli jego gust, a tu każdy ma swój.
Z drugiej oczywiście hi end to hobby snobistyczne. Wygląd, wielkość, biżuteria etc. To też sprawia przyjemność. Odczucia wzrokowe są ważne.

Posłuchaj więc i kup co się Tobie podoba.
Oczywiście rady innych są ważne, mogą naprowadzic.
Nikt nie zna jednak co Tobie w duszy gra, no i jak oczywiście.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szpakowski napisał:

Rochu ja nadal jestem szczylem w temacie audio ... dlatego proszę Cię serdecznie wprost, o podanie tych firm a najlepiej konkretnych modeli dobrze grających kolumn. Podziel się na forum swym bogatym doświadczeniem a sprawisz, że wielu początkujących audiofilów zaoszczędzi wiele czasu i pieniędzy na poszukiwaniach dobrego dźwięku.

Nie kpij, proszę.

Jesteś na forum 10 lat i mogłeś ten czas spożytkować na nabycie doświadczenia i wiedzy w temacie audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rochu napisał:

Nie kpij, proszę.

To nie kpiny ... a tak na prawdę mój post w zasadzie dotyczy wielu użytkowników forum. Wielu szczyci się swą "wiedzą" (cokolwiek miało by to oznaczać) i doświadczeniem ... jednak gdy przychodzi co do czego zawsze robi się z tego tzw gównoburza ...

Przez 10 lat miałem parę audio-doświadczeń, wnioski wyciągnąłem (zgoła inne niż większość audiofili) ... chciałbym je w miarę możliwość skonfrontować chociażby na podstawie kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szpakowski napisał:

Przez 10 lat miałem parę audio-doświadczeń, wnioski wyciągnąłem (zgoła inne niż większość audiofili) ... chciałbym je w miarę możliwość skonfrontować chociażby na podstawie kolumn.

No popatrz, parę audio-doświadczeń.

A jak się czyta twoje wpisy to można odnieść wrażenie, że pisał to ktoś, kto w swoim mniemaniu przerósł Kisiela i Pacułę i całą resztę innych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.