Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mirek

 Mam nadzieję, że KTEMY które masz u siebie mają inny numer seryjny niż 299.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Kazik II napisał:

Tym tęż nic nie brakuje, na żywo prezentują się lepiej niż na foto ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ja słuchałem tych

1.thumb.jpg.66bb07b52460c23dccac9e3cf557875c.jpg

3.thumb.jpg.d4500a7cc2e82fb75d6a3f1260223344.jpg

Te tez sie dobrze prezentują

IMG_0326.thumb.jpg.47653e1064f3908694f57c3388d218ae.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, babatular napisał:

Mirek

 Mam nadzieję, że KTEMY które masz u siebie mają inny numer seryjny niż 299.

....Ktemy o tym numerze to jakieś koślawe są ??.... u mnie jest 333

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Miroslav1 napisał:

....Ktemy o tym numerze to jakieś koślawe są ??.... u mnie jest 333

to dobrze że nie 299 - bo te były rozkręcone przez mistrzów śrubowkrętarstwa i czort wie jak je skręcili

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.12.2020 o 10:11, babatular napisał:

eraz zbiłeś se w garażu z desek kolumny, zamontowałeś Scan Speaki czy tam Accutony i masz takie które ci się podobają dźwiękowo za koszt 4 toreb śliwek. Grają tak samo  lub lepiej jak markowe kolumny w cenie domu.

obudowy zamawiam u profesjonalnego stolarza,sam robię tylko prototypy ?mam kilka par kolumn,w dużym pomieszczeniu stoją wielkie 100 litrowe,w sypialni małe podłogówki,nie kosztowało to 4 toreb śliwek,niestety ,bywają tańsze hobby,wypracowałem sobie brzmienie,które MNIE się podoba,gra dla mnie tak samo dobrze jak markowe kolumny w cenie domu?

przepraszam gospodarza wątku za offtop,niestety nie słyszałem ktem,natomiast harbethy tak i podobało mi się takie brzmienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, babatular napisał:

to dobrze że nie 299 - bo te były rozkręcone przez mistrzów śrubowkrętarstwa i czort wie jak je skręcili

 

Miło, że ostrzegasz przed grzebanymi ale to bez znaczenia ponieważ Miroslav1 i tak na 99,9 % wybierze swoje Harbeth. Czy byłby w stanie dla nowych paczek poświęcić swoją lampę i Harbeth? W życiu! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... dziś po raz drugi przeczytałem recenzję Ktemy napisaną przez szymonfabera......  dość często a na pewno w tych najważniejszych aspektach odnosi się/porównuje do Harbeth m40.1.... wiem że jest to bardzo trudne ale czy niemożliwe ??....  chciałbym  (oczywiście jest to prośba z mojej strony) aby Naczalstwo Forum AS dało możliwość Szymonowi by w połowie stycznia chociaż na godzinę zajrzał do tego wątku - by porozmawiać/popisać  ze mną o tych kolumnach.....nawet jakby miał wyjść z tego pierdolnik to i tak bym tego nie żałował....nie chodzi mi by przekonać Szymona do Harbeth ale by normalnie porozmawiać/popisać.....

.....jeszcze jedna i dość istotna sprawa - przynajmniej dla mnie....szymonfaber odnosił się do m40.1 a ja cały czas do m40.2....

...tak w telegraficznym skrócie różnice między tymi kolumnami i te największe są na basie....kiedyś w innym wątku ten bas porównałem do boksu ? a jakże by mogło być inaczej....a konkretnie do pojedynku między Muhammadem Alim a Georgem Foremanem.....bas w m40.1 to uderzenia piekielne mocne Foremana ....trochę zwalisty, misiowaty, może zbyt obszerny ale mocny....natomiast m40.2 to te nokautujące uderzenie w 8 rundzie które  wyprowadził Ali  ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Adam 38 napisał:

Miło, że ostrzegasz przed grzebanymi ale to bez znaczenia ponieważ Miroslav1 i tak na 99,9 % wybierze swoje Harbeth. Czy byłby w stanie dla nowych paczek poświęcić swoją lampę i Harbeth? W życiu! ?

możliwe że tak będzie. Obojetnie co wybierze-  po takim okresie czasu obcowania z Ktemą i M40.2 w swoim systemie wybierze dla siebie dobrze. I o to chodzi. Oczywiście zakładając, że chodzi wyłacznie o brzmienie i nie bierze pod uwagę kwestii finansowych.

Poza tym akurat Ktemy potrzebują wyrafinowanego systemu - i obawiam się że te Jadisy to po prostu "za mało" jak na Ktemy. Dla M40.2 wystarczy - te kolumny bardzo wielu aspektów brzmienia nie pokazują i przykrywają wady elektroniki, kabli, akcesoriów, akustyki.Przygaszą, nie pokażą,zamażą to powoduje subiektywne odczucie tzw"muzykalności".

 

Prawda jest taka że Ktemy to po prostu wyższa jakośc brzmienia niż M40. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Miroslav1 napisał:

chciałbym  (oczywiście jest to prośba z mojej strony) aby Naczalstwo Forum AS dało możliwość Szymonowi by w połowie stycznia chociaż na godzinę zajrzał do tego wątku - by porozmawiać/popisać  ze mną o tych kolumnach.....nawet jakby miał wyjść z tego pierdolnik to i tak bym tego nie żałował....nie chodzi mi by przekonać Szymona do Harbeth ale by normalnie porozmawiać/popisać.....

mozesz to zrobic na jego stronie w komentarzach

nie podobają mi sie próby stwarzania takiego precedensu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

mozesz to zrobic na jego stronie w komentarzach

nie podobają mi sie próby stwarzania takiego precedensu

...wiem o tym, tyle że nie zaglądam/ nie piszę na żadnym innym forum jak AS....

5 minut temu, babatular napisał:

Oczywiście zakładając, że chodzi wyłacznie o brzmienie i nie bierze pod uwagę kwestii finansowych.

 

....nie żeby mi się przelewało ale Ktemy (jak zdecyduję że zostają) ogarnę spokojnie.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon odsłuchuje najczęściej z dCS-em, miałem w domu i wiem ze w dużym stopniu narzuca własną charakterystykę,
dlatego mając inną elektronikę u siebie nie sugerowałbym się czyjąś opinią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
to dobrze że nie 299 - bo te były rozkręcone przez mistrzów śrubowkrętarstwa i czort wie jak je skręcili
 
Te rozkręcane przez Szymcia są na giełdzie na sprzedaż chyba. Podobnie jak kabelki Jego ulubione. Ten sam sprzedawca:)

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Miroslav1 napisał:

Naczalstwo Forum AS dało możliwość Szymonowi by w połowie stycznia chociaż na godzinę zajrzał do tego wątku

Szymona nie ma na forum, bo opanował do poziomu Master Robienie dla siebie PR cudzym kosztem. A na to zgody nie ma, bo tradycyjny, a przynajmniej oficjalny język handlowy jest bardziej subtelny. Trochę tak jak wpuszczenie do lokalnego biotopu obcego gatunku, który żywi się ikra pozostałych rybek ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, Miroslav1 napisał:

.... dziś po raz drugi przeczytałem recenzję Ktemy napisaną przez szymonfabera......  dość często a na pewno w tych najważniejszych aspektach odnosi się/porównuje do Harbeth m40.1.... wiem że jest to bardzo trudne ale czy niemożliwe ??....  chciałbym  (oczywiście jest to prośba z mojej strony) aby Naczalstwo Forum AS dało możliwość Szymonowi by w połowie stycznia chociaż na godzinę zajrzał do tego wątku - by porozmawiać/popisać  ze mną o tych kolumnach.....nawet jakby miał wyjść z tego pierdolnik to i tak bym tego nie żałował....nie chodzi mi by przekonać Szymona do Harbeth ale by normalnie porozmawiać/popisać.....

.....jeszcze jedna i dość istotna sprawa - przynajmniej dla mnie....szymonfaber odnosił się do m40.1 a ja cały czas do m40.2....

...tak w telegraficznym skrócie różnice między tymi kolumnami i te największe są na basie....kiedyś w innym wątku ten bas porównałem do boksu ? a jakże by mogło być inaczej....a konkretnie do pojedynku między Muhammadem Alim a Georgem Foremanem.....bas w m40.1 to uderzenia piekielne mocne Foremana ....trochę zwalisty, misiowaty, może zbyt obszerny ale mocny....natomiast m40.2 to te nokautujące uderzenie w 8 rundzie które  wyprowadził Ali  ? 

Mirosław, dotąd odbierałem (i odbieram Ciebie) jako człowieka zupełnie niezależnego w sądach i nie baczącego na opinie innych. Swoich racji i wyborów broniłeś jak Częstochowy. A teraz?... Potrzebujesz opinii innych, np. Szymona? Co Ci to da? Odwołując się do stylistyki boksu, jakbyś leżał na deskach i czekał te dziewięć sekund, żeby nabrać tchu, a może trener (Szymon?) coś podpowie? Coś nie po Twojemu jakby..., myślę. I myślę też, że chcesz niejako "publicznie" przekonać się (do czego wewnętrznie jesteś już przekonany pewnie), że, trudno, trzeba budować dwa systemy... No i ja to rozumiem?. I w związku z tym, powodzenia. Następny etap, to będzie szukanie nowego napędu/odtwarzacza pod FBI i K lub dzielonki, a może toru czysto plikowego? Kto wie?... Ale fanie mi poznawać Twoje zmagania. Więc walcz, bokserze! Kibic z trybun pozdrawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Mirek trochę się pogubił i sam nie do końca wie czego szuka? Może potrzebuje podpowiedzi innej osoby, którą uważa za autorytet? A może zauważył że i to i tamto gra fajnie, choć tak różnie od siebie? No i co teraz wybrać? Budować 2 systemy? Coś tak po kościach czuje, że taka myśl chodzi mu po głowie. Dla mnie to bez sensu, dlatego podpowiadałem rozważenie kolumn szytych na miarę, które będą lepsze od obu obecnych u niego i które będzie można dostroić do jego pokoju i jego systemu. A finalne strojenie będzie można zrobić takim lub innym okablowaniem. Lubi lampy? Fajnie. Można dostroić pod lampy. Lubi FBI, też fajnie. Można dostroić pod FBI, albo pod inny dobry tranzystor.

Kolumny z porządną obudową antydyfrakcyjną, z odpowiednią grubością ścianek i usztywniającym matrixem w środku. Koncepcja albo dobrze dostrojony BR, albo OZ. Sekcja basowa do jego pokoju minimum 2x10 cali, lub 2x12 cali, ewentualnie ogień na basie,czyli świetne 2x11 cali Etona. Średniak to opcje 3....Ellipticor, SB Textreme lub AT, te które miałem u siebie. Tweeter, to zależy czy lubi miękkie, to wtedy Ellipticor, jeśli twarde to wysoko cięty SB Beryl, albo coś pośrodku, to nowy SB Satori Textreme. No i ważna zwrotnica. Tu można poszaleć. Na tweeter koniecznie Duelund CAST Pio Cu-SN, na średnicę np Alumeny Z-Cap, ale są też inne opcje. Oczywiście dobrze dobrane okablowanie na poszczególne sekcje różne przekroje, monokrystaliczną miedź, żadnych srebrzonek. Odpowiednie terminale do kabli SP itd. No i wykończenie jak kto lubi. Czy na mat czy na połysk, czy metalic lakier. To wszystko można zrobić. Czy to zagra lepiej od tych które teraz ma Mirek? Pozwolę sobie nie odpowiadać... :-)) To tylko pomysł, taki od serca, a nie żeby Mirka zdołować. A, że pomysł nie znalazł zrozumienia? Trudno. Każdy sam decyduje o swojej drodze w audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sly30 napisał:

Czy to zagra lepiej od tych które teraz ma Mirek?

tak

w każdym aspekcie

11 minut temu, sly30 napisał:

ewentualnie ogień na basie,czyli świetne 2x11 cali Etona.

lepiej jeden 38we

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, slawek.xm napisał:

lepiej jeden 38we

Ale tu już chyba pojemność obudowy musi być większa, co czyni kolumny znacznie większymi. Moja opcja to tak do pokoju 20-30m2. Jeśli pokój większy, jest kasa i akceptacja dla większej obudowy kolumn, to pewnie, że lepiej 15 cali. Czy akurat Ellipticor 15 cali, to już kwestia do przemyśleń. Jest jednak bardzo drogi, ok 16 tys.za pare. Dobre AE 15 cali z serii TD wyjdą ok 6-7 tys.za parę. SB też ma niezły 15 cali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eton nie schodzi nisko ale ma niezły AF

podobnie 38we

powstaje już na zamówienie projekt 38we/21we/18we/ tweet

może warto poczekać i posłuchać

6 minut temu, sly30 napisał:

Dobre AE 15 cali z serii TD wyjdą ok 6-7 tys.za parę. SB też ma niezły 15 cali

w stosunku do rozwiązań ellipticora to już prawie zabytki

poza tym Ktemy maja 87 db a kolumny na 38we będą ok 95db z łatwa impedancją dla niezbyt mocnej lampki tu nie ma nawet o czym dyskutować, tylko ,ze taki projekcik to ok 100000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

Eton nie schodzi nisko ale ma niezły AF

podobnie 38we

powstaje już na zamówienie projekt 38we/21we/18we/ tweet

może warto poczekać i posłuchać

To super. Bardzo mnie to cieszy, że ludzie poszukują, że nie boją się wyzwań, że kreują ten swój świat audio choć trochę pod siebie. Życzę powodzenia projektowi i zadowolenia, a nawet dumy właścicielowi tegoż projektu. Jeśli mam kontakt z kimś, kto ma system, z którego jest zadowolony, którego słucha sobie 5h na tydzień i ogólnie nie szuka zmian, to nawet mu nie mówię, że można tak czy inaczej. Ale gdy jest ktoś mocno siedzący w temacie i poszukujący, to warto rozważyć różne opcje. Sam wiem jak myślałem 12 lat temu. Sądziłem że mając Grande Utopie mam najlepsze co można mieć, a bas to mam już the best ever i to grający od 16hz. Czas, pomiary itd pokazały inny świat. Bas realnie grał od 30hz. Kolumny były fajne, ale z czasem zrozumiałem, że można inaczej, można lepiej. Musiałem się tego nauczyć, nabrać pokory, zdystansować się do zapewnień uznanych producentów i dalej poszukiwać, a także nauczyć się słuchać ludzi, różnych ludzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sly30 napisał:

dlatego podpowiadałem rozważenie kolumn szytych na miarę, które będą lepsze od obu obecnych u niego i które będzie można dostroić do jego pokoju i jego systemu

Dżizas

To jednak krawiectwo - kolumny szyte na miarę. Szyte w dodatku przez kogo ? Przez "profesjonalistę" w garażu.

Sly podałeś receptę na kolumny, którą dokładnie opisałem w poście  #1534: "...Recepta zawsze ta sama - topowe głośniki Accutona, Scan Speaka, Etona,itd, w zwrotnicy Duelundy i Mundorfy, obudowy grube jak ściany nośne, komputer, mikrofon, pomiary - brzmienie przecięte lub slabe jak na jakosc zastosowanych elementów."

U licha skąd ja to wiedziałem.

Od ognia, wojny i kolumn szytych na miarę przez "profesjonalistów" uchowaj nas Panie. 

Mirek gdybyś jednak zdecydował się na krawiectwo - to nie zapomnij o Duelundzie wykonanym przez ojca PIO - bez tego cały misterny plan - w pizdu.

6 godzin temu, sly30 napisał:

Sądziłem że mając Grande Utopie mam najlepsze co można mieć, a bas to mam już the best ever i to grający od 16hz

Sly - proszę Cie.......nie żartuj 

.........no i monokrystaliczna miedź - bez tego ani rusz. Chociaż co to jest ta monokrystaliczna miedź to nikt nie wie. Żadnej "srebrzonki" - cokolwiek to ma być.

Ale jaja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla uzupełnienia - co jest tu grane.

Tweeter Elipticor kosztuje 2400 zł - zakładając, że konstruktor przefiltruje taki tweeter ze spadkiem 18dB/okt ( czyli tzw. 3-ci rząd)to musi wydać na dwa kondy (powiedzmy 3,9 uF i 6,8uF) Duelenda ok 4500zł.  O kosztach kilku metrów miedzi "monokrystalicznej" nawet nie pisze - bo zapewne będzie w cenie kawalerki w Warszawie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki może ze dwie ( w zależności co tam wyduma "profesjonalny" stroiciel) - tu koszty nieduże - tak po 500-600 zł za cewkę Duelunda. Ze dwa, trzy rezystory Duelunda po 200 zł.

Taka sekcja wysokotonowa dla jednej kolumny to koszt ok 10 000 zł. [ 2400 + 4500 + 1200 + 600 + 1300 ( kable po taniości do tweetera)]

Średniak i basowce  - będzie tylko drożej. A to wszystko - x2. Obudowa, logistyka, strojenia, elementy stalowe - wyjdzie cenowy kosmos - a ograniczeniem i tak będą kompetencje stroiciela.

No i oczywiści taki uszyty garnitur - to "utopione pieniądze" - niemożliwe do odsprzedania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje coś zgoła odmiennego, bo rozumiem, że Miro może być skołowany, a forumowe przepychanki tylko ów odczucie potęgują. Połowa audio kraju patrzy mu na ręce, a to stres. Forum, to jedno, bo nie zdziwiłbym się, ze dostaje kopę telefonów i złotych rad co ma zrobić i jak żyć. Będąc na jego miejscu, chyba bym nie chciał być pod taką presją.

Milczenie bywa złotem, więc proponuje dać mu spokój, czas, nie pisać, niech sam zdecyduje, bez nacisków, sugestii itp. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, babatular napisał:

a ograniczeniem i tak będą kompetencje stroiciela.

osobiście znam 4 firmy polskie , które zrobią to lepiej niż Włosi , Francuzi czy Brytyjczycy

jedynym aspektem do bardzo wnikliwej i długotrwałej dyskusji jest forma zewnętrzna, która musi zawierać upodobania estetyczne właściciela , walory akustyczne pozwalające na maksymalne wykorzystanie potencjału głośników oraz mistrzostwo w wykonaniu do ostatniego akcentu

I tu można pokusic sie o zlecenie udokumentowanego projektu obudów uznanej firmie z odpowiednim doświadczeniem z poza Polski jeśli taki będzie kaprys

Jesli kupujemy produkt markowy to w przypadku odsprzedaży nalezy sie liczyć ze strata ok 50% kasy w stosunku do produktu nowego i jest to norma

Jesli ktokolwiek ma ochotę rzucić sie na "głęboka wodę" i tak jak Sylwek poszukać własnego układu dopasowanego do gustu i własnych wyobrażeń brzmienia na głosnikach typu Ellipticor to musi miec świadomość ,że cena markowych kolumn na tych przetwornikach bedzie oscylować wokół miliona zł

przy ewentualnej odsprzedaży strata może byc o wiele wieksza niz koszt wykonania projektu na zamówienie  obecnie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slawek.xm napisał:

na głosnikach typu Ellipticor to musi miec świadomość ,że cena markowych kolumn na tych przetwornikach bedzie oscylować wokół miliona zł

a tam miliona - 10 milionów złotych bo Elipticory to głośniki z najnowsza technologią z NASA.

cztery firmy ? - to ja poproszę o uchylenie rąbka tajemnicy - które to firmy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna z nad morza druga z wielkopolskiego trzecia z głębokiego południa, czwarta z mazowieckiego

a teraz kombinuj ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slawek.xm napisał:

jedna z nad morza druga z wielkopolskiego trzecia z głębokiego południa, czwarta z mazowieckiego

a teraz kombinuj ?

naprawdę mam to już za sobą

Ciężko tu pisać wprost - bo konspiracja.  Ale rozumiem bo te firmy działają zapewne w podziemiu ( czytaj: w garażu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, babatular napisał:

Ciężko tu pisać wprost - bo konspiracja.  Ale rozumiem bo te firmy działają zapewne w podziemiu ( czytaj: w garażu)

nie, te firmy mają swoje produkty na rynku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pantagruel napisał:

Mirosław, dotąd odbierałem (i odbieram Ciebie) jako człowieka zupełnie niezależnego w sądach i nie baczącego na opinie innych. Swoich racji i wyborów broniłeś jak Częstochowy. A teraz?... Potrzebujesz opinii innych, np. Szymona? Co Ci to da? Odwołując się do stylistyki boksu, jakbyś leżał na deskach i czekał te dziewięć sekund, żeby nabrać tchu, a może trener (Szymon?) coś podpowie? Coś nie po Twojemu jakby..., myślę. I myślę też, że chcesz niejako "publicznie" przekonać się (do czego wewnętrznie jesteś już przekonany pewnie), że, trudno, trzeba budować dwa systemy... No i ja to rozumiem?. I w związku z tym, powodzenia. Następny etap, to będzie szukanie nowego napędu/odtwarzacza pod FBI i K lub dzielonki, a może toru czysto plikowego? Kto wie?... Ale fanie mi poznawać Twoje zmagania. Więc walcz, bokserze! Kibic z trybun pozdrawia.

....fajny wpis, serio....który  uświadomił mi jak kiepsko muszę tłumaczyć....Szymona opinia nie jest mi potrzebna by przekonać mnie do Ktemy....całkowicie nie o to mi chodziło.....może jeszcze raz, i zrobię to najszybciej jak tylko potrafię..... ja chcę bronić/przekonywać do tego jak dobre są m40.2  na tle Ktemy...nie mam pewności czy i teraz to dobrze wytłumaczyłem....po wczorajszym dniu jeszcze nie bardzo się czuję.....boks jest tylko moim odniesieniem a przy tym bardzo lubię o na ten temat rozmawiać ale moją ukochaną dyscypliną jest Judo....dziekuję za pozdrowienia od kibica.... ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

No i oczywiści taki uszyty garnitur - to "utopione pieniądze" - niemożliwe do odsprzedania. 

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Śmiejesz się z właścicieli sprzętów lampowych ale sam pozostajesz na poziomie entry level w audio, bo boisz się innych rozwiązań niż niskiej klasy kolumny firmowe. Wszystko w życiu, to w pewnym sensie utopione pieniądze. Płacimy za wrażenia. Wypad w Himalaje, objazd Kalifornii z Nevadą czy nurkowanie na Bali, to też są wyrzucone pieniądze wg,twoich kryteriów.

Przy drogich markowych kolumnach, spadek wartości przy odsprzedaży, to 70-80%. SF Aida, gdy rozpuściłem wici, że chce kupić, a później że już jednak nie chcę, to dostawałem oferty -70% na nówki w kartonach. Wiem jak było, gdy sprzedawałem Avalon Isis czy Utopie. Dopiero mój szyty na miarę projekt uwolnił mnie od kłopotu sprzedawania dużych, drogich kolumn. Mogę je dowolnie tuningować w każdym aspekcie. Zresztą niedawno właśnie to zrobiłem. Mam całą nową sekcje MTM. 
 

Ale Piano ma racje. Niech Mirek wybierze co mu pasuje. W końcu to nie mój problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.