Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, plastik1989 napisał:

No właśnie, tylko czemu sporo kolumn topowych firm jest droższa od nowej 7ki...?

skala produkcji.

i unifikacja czesci.

o bmw  pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, sly30 napisał:

 

Z czego? Z 2 drożnych kolumienek, które nie przenoszą połowy dźwięków? Moj znajomy, wybitny spec od audio i to nie tylko na polskiej arenie, z 45 letnim doświadczeniem, zawsze śmieje się z takich kolumn i mówi, że to jak słuchanie orkiestry przez dziurkę od klucza w drzwiach filharmonijnego kibelka... :-))

Słuchanie muzyki w domu za pośrednictwem zestawu hifi,zawsze będzie tylko reprodukcją,imitacją wydarzenia,które jest wtedy odtwarzane. Jeżeli twój znajomy z 45 letnim doświadczeniem twierdzi,że z dwu,lub trzymetrowych kolumn tak nie będzie a to wprost wynika z twojej wypowiedzi,to jest zwykłym głąbem,który podobnie jak Ty raczej nie bywa na live music. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....jakbym poświęcił tyle czasu na Ktemy jak ten gość z tego mądrego przysłowia Śląskiego to wiele bym stracił - wiem to na sto procent.....Serblin poprzez Ktemy zaprasza do swojego pięknego i wyrafinowanego świata muzyki.....moje tłumaczenie w większości zamazuje obraz ale inaczej nie potrafię...własnie tak lubię......muzyka Ktemy jest jak mysli Frderyka Nietzsche wyjątkowa głęboka i wyrafinowana i można jej nie akceptować ale nie można jej nie docenić....natomiast m40.2... są piękne  w swej prostocie jak opowiadania A. Czechowa  które zawsze mnie bawią i sprawiają radość.... 

....myslę że popełnię błąd porównując te kolumny ze sobą.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed lockdownem Sony złożyło duże zamówienie w Harbeth do swoich studiów nagraniowych na całym świecie. Co za debile,mogli trochę poczekać,poczytać Audiostereo i dowiedzieliby się,że to głośniki z których nie usłyszą połowy muzyki i mieliby szanse zamówić jakieś costomizowane 3 metrowe mastodonty,z których słuchanie muzyki z pewnością nie byłoby doświadczeniem zza dziurki od klucza. Idiotami z pewnością są też inżynierowie Adama,czy Geithaina,przecież te barany,których głośniki są praktycznie we wszystkich studiach świata,też produkują MONITORY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Jamówię napisał:

Przed lockdownem Sony złożyło duże zamówienie w Harbeth do swoich studiów nagraniowych na całym świecie. Co za debile,mogli trochę poczekać,poczytać Audiostereo i dowiedzieliby się,że to głośniki z których nie usłyszą połowy muzyki i mieliby szanse zamówić jakieś costomizowane 3 metrowe mastodonty,z których słuchanie muzyki z pewnością nie byłoby doświadczeniem zza dziurki od klucza. Idiotami z pewnością są też inżynierowie Adama,czy Geithaina,przecież te barany,których głośniki są praktycznie we wszystkich studiach świata,też produkują MONITORY.

U ciebie słabo z rozumieniem tekstu. Mój znajomy nie miał na myśli Harbethów, tylko ogólnie 2 drożne kolumienki podstawkowe. A na muzyce Live z pewnością zna się lepiej od nas wszystkich w tym wątku. Inna kwestia, to zachwyty nad kolumnami do studia też są dziwne, bo tam finezji zwykle nie ma wcale. Nie dla finezji są strojone kolumny studyjne. To jest sprzęt do pracy i ma zarabiać kasę. Ma być tanio, praktycznie, ergonomicznie, bezawaryjnie i brzmieniowo tak by realizator wyraźnie słyszał. To tak jakby miłośnik motoryzacji zachwycał się samochodami używanymi jako taksówki. Ani tam piękna, ani finezji, bo one nie dla piękne są, tylko do zarabiania kasy. Wyjątkiem od tej reguły są właśnie tylko duże modele studyjne, ale te są drogie i z oczywistych względów rzadko zamawiane „do pracy”. Inna kwestia, to o kolumnach studyjnych też zbyt wiele nie wiesz, bo uznawane za najlepsze jak np Ray Audio Kinoshita, czy JMF to wielkie, ciężkie smoki, a nie małe kolumienki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sly30 napisał:

U ciebie słabo z rozumieniem tekstu. 

Zmień płytę,bo mającym inne doświadczenia odpisujesz tak samo. Harbethy są dwudrożne,za wyjątkiem linii 40, i shl(2,5 drogi) a wyszydzane przez twojego doświadczonego znajomego Ls3/5a,które są malutkimi podstawkowcami,a które mają więcej muzyki,niż tuzin wydumanych i naszpikowanych kosmiczną technologią hajendów razem wziętych,to wizytówka którą ty mu wystawiasz.W ogóle w tym wątku jest przekomicznie.Ci wszyscy nieudani zachodni konstruktorzy oszczędzili by sobie sporo rozczarowań,gdyby choć na moment odwiedzili tę zakładkę. Dowiedzieliby się wówczas,że istnieje taki naród między Odrą a Bugiem,który mimo tragicznych losów rozbiorów,wojny i okropieństw komunizmu,od lat tworzy zespoły głośnikowe,które swoją wielkością i doskonałością przyćmiewają wszystko,co ten głupi,zgniły zachód stworzył na przestrzeni wieków. La La Poland normalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Jamówię napisał:

Ls3/5a,które są malutkimi podstawkowcami,a które mają więcej muzyki,niż tuzin...

w ich muzykalność chyba nikt nie wątpi ze mną włącznie.

jeśli dobrze odczytuję treść, to Sly chodzi o oddanie skali Hz/ dB w kontekście lajf. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piano napisał:

w ich muzykalność chyba nikt nie wątpi ze mną włącznie.

jeśli dobrze odczytuję treść, to Sly chodzi o oddanie skali Hz/ dB w kontekście lajf. 

Nie tylko. Malutkie, dwudrożne kolumny, generują spore zniekształcenia, bo małe drivery, zmuszone do grania szerokiego zakresu częstotliwości, zwyczajnie słabo sobie z tym radzą i poza muzyką, generują też duże zniekształcenia. Mała membrana musząc grać zarówno bas jak i średnice, musi pracować w nienaturalny sposób, wyginać się nierównomiernie, czym przeczy idei tłokowej pracy membrany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piano napisał:

w ich muzykalność chyba nikt nie wątpi ze mną włącznie.

....mogę się mylić ale czy nie Ty podważałeś określenie ''muzykalność''....nie chodzi mi o te kolumny ale tak ogólnie....jak ''udowodnić'' że kolumny są muzykalne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sly30 napisał:

generują spore zniekształcenia, bo małe drivery, zmuszone do grania szerokiego zakresu częstotliwości, zwyczajnie słabo sobie z tym radzą i poza muzyką, generują też duże zniekształcenia.

jakby nie było, jest to wypadkową ograniczonego Hz i dB ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2020 o 10:21, sly30 napisał:

Mogę je dowolnie tuningować w każdym aspekcie. Zresztą niedawno właśnie to zrobiłem. Mam całą nową sekcje MTM. 

W dniu 27.12.2020 o 10:36, slawek.xm napisał:

to przyznaj wreszcie to , ze elli pobiły Twoje AT ?

W dniu 27.12.2020 o 10:40, babatular napisał:

to wiadomo

Dokładnie, nie musi przyznawać, bo wiadomo już od wielu miesięcy, kiedy to po raz pierwszy wspomniał o ''elli'' :)... I można było się domyślić, że na MF z Ellipticor-ami ma jeszcze lepiej niż poprzednio z AudioTechnology.

21 godzin temu, sly30 napisał:

Owszem, ale tylko trochę, No może 20%. AT też są świetne.

Jeszcze na HF-e z kilka/kilkanaście % podciągnęłoby się gdybyś miał wysokotonowe Revel RT025BE1-4 z 1" berylową kopułką w opatentowanym odlanym z aluminium i powleczonym ceramiką Acoustic Lens WaveGuide (falowód z soczewką akustyczną). 

By zdobyć ww. przetworniki wysokotonowe zintegrowane z soczewką akustyczną w falowodzie - musiałbyś na ich rzecz poświecić monitory M126Be, tzn. (jak to ktoś kiedyś nazywał) ''wydłubać oczy'' :( tym maleństwom :

Cytat

Revel-M126Be-Messe01.jpgRevel-M126Be-09.jpgRevel-M126Be-06.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Miroslav1 napisał:

....mogę się mylić ale czy nie Ty podważałeś określenie ''muzykalność''...

a kto go tam wie, tyle już tuszu poszło ? 

10 minut temu, Miroslav1 napisał:

jak ''udowodnić'' że kolumny są muzykalne...

a cholera go wie ? 

trzeba czuć Bluesa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jeżeli piszemy że sprzęt/kolumny jest dynamiczny, rozdzielczy, selektywny itp....to wiadomo o co chodzi....Pany jak określić muzykalność ? ...może wystarczy jak noga chodzi przy muzyce a może coś więcej...może dwie nogi, to bardziej muzykalne kolumny....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sly30 napisał:

Nie tylko. Malutkie, dwudrożne kolumny, generują spore zniekształcenia, bo małe drivery, zmuszone do grania szerokiego zakresu częstotliwości, zwyczajnie słabo sobie z tym radzą i poza muzyką, generują też duże zniekształcenia. Mała membrana musząc grać zarówno bas jak i średnice, musi pracować w nienaturalny sposób, wyginać się nierównomiernie, czym przeczy idei tłokowej pracy membrany. 

Chyba, że jest to przetwornik Mangera, którego membrana nie jest "ideowa" :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przekazuj obiektywnie swoje subiektywne oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sovereign napisał:

Dokładnie, nie musi przyznawać, bo wiadomo już od wielu miesięcy, kiedy to po raz pierwszy wspomniał o ''elli'' :)... I można było się domyślić, że na MF z Ellipticor-ami ma jeszcze lepiej niż poprzednio z AudioTechnology

akurat wskutek zbiegu okoliczności jego przekonanie do elli wynikło z mojego powodu i umowa byla ,że napisze jasno ktore wg niego średniaki sa lepsze dlatego miałem prawo otwarcie zapytac bez silenia się na domysły i półśrodki

 

mało ludzi ma jeszcze świadomośc co potrafia te glosniki a Sylwek wg mnie jest z racji swego doświadczenia i mozliwości niekwestionowanym autorytetem w audio i jego zdanie się liczy dlatego wg mnie jest to najlepsza rekomendacja dla tej serii SS

 

1 godzinę temu, Jamówię napisał:

Idiotami z pewnością są też inżynierowie Adama

gdyby monitory były spełnieniem marzen po cholerę Adam konstruowałby Tensor czy Olympusa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slawek.xm napisał:

 

 

 Sylwek wg mnie jest z racji swego doświadczenia i mozliwości niekwestionowanym autorytetem w audio 

 

....uuu niezły cukier poszedł ;-)....też się liczę z jego zdaniem chociaż nie zawsze się zgadzam....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, slawek.xm napisał:

akurat wskutek zbiegu okoliczności jego przekonanie do elli wynikło z mojego powodu

To prawda. Tak było. To Sławek polecił mi Ellipticory na średnice i mocno przyczynił się do decyzji o totalnym tuningu moich kolumn. Byłem trochę sceptyczny, bo to co miałem grało fajnie, a drivery AT, które miałem, robione na zamówienie są rewelacyjne, nie tylko moim zdaniem, ale przyznać trzeba, że Ellipticory okazały się petardą. To nie jest przepaść. Jedne i drugie grają po ciemniejszej stronie mocy i czynią to świetnie. Ellipticor daje jeszcze trochę większy wgląd w nagranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Miroslav1 napisał:

jak ''udowodnić'' że kolumny są muzykalne...

trochę bardziej na serio,

to nie jest tak hop, przynajmniej z mojego punktu widzenia, bo głośnik sam nie gra i nie zagra.

Muzykalność, to wypadkowa złożoności systemu, charakterystyki pokoju oraz tego jak Maciek postrzega reprodukcję. 

Z grubsza, od lat jestem sympatykiem reprodukcji, która jest skrzyżowaniem hmmm.., i tu mam problem jak to opisać, aby każdy zrozumiał bez wątpliwości, interpretacji czy nadinterpretacji.

Tak łopatologicznie, to rodzaj skrzyżowania dźwięku studyjnego, ale nie potocznie interpretowanego jako suchy, bezduszny ( nawiasem, skąd się to wzięło?!) z dźwiękiem z zapisu analogowego wielościeżkowego, rodzaj taśmy matki z naciskiem na to ostatnie. Językiem kucharskim - jedna łyżka studia, dwie analogu, dobrze wymieszać i na letkim ogniu. ? 

żadnych czarów marów, dodawania od siebie, akcentowania średnicy dla potocznych cudownych wokali. Krótko mówiąc, najlepsza strona naturalności grania, która mz, mylnie często kojarzona jest z neutralnością. Ma być gęsto, tłusto, ale nic poza tym co zapisane na materiale źródłowym, bardzo ostrożnie z pudrowaniem noska.  

Stronię od akcentowania basem, bo mz, najlepszy, to taki, gdy "go nie ma". Bas, to nie karabin maszynowy i nie koniecznie musi być ultra szybki, a taki jaki jest w materiale źródłowym. Lubię górę pasma jakby "lekko schowaną", jeśli kto wie co mam na myśli. Stronię od ostatnio modnych jasnych, rozdzielczych prezentacji i stadionowej sceny. 

 W duuużym uproszczeniu, lubię  - to co zapisane w materiale źródłowym i.., żadnych, własnych pomysłów ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, slawek.xm napisał:

gdyby monitory były spełnieniem marzen po cholerę Adam konstruowałby Tensor czy Olympusa?

Oczywiście, że tak. I żeby była jasność. Nie odbieram nikomu przyjemności słuchania na malutkich kolumnach. Ja nawet w aucie mam przyjemniej z muzyki i to nawet z mp3-320kb. Ona broni się sama. Do małego pokoju trudno wstawiać wielkie potwory, choć przykłady z Japonii czy Hong Kongu, pokazują, że nawet do małych pomieszczeń oni tam wybierają duże, a często wręcz wielkie kolumny. A przecież są narodami, które kultywują idee minimalizmu. Tak więc muszą widzieć sens w używaniu wielkich kolumn. Na złość sobie tego przecież nie robią. 

Niemniej jednak, rozsądek polskich audiofilów powoduje, że do małych pokoi, wstawiają małe kolumny. I ok. To ma sens. Nie zgadzam się tylko z twierdzeniem, że to jest ideał, najlepsza opcja, jedyna słuszna i docelowy wybór. To po prostu kompromis. Zresztą nieduże kolumny nie muszą być tylko dwudrożne. Przykład TAD CR1 czy Harbethów 40x, pokazuje, że nawet te jakby nie było, uznane firmy, same potwierdzają, że opcja 3-Way jest lepsza, niż 2-Way. Proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Miroslav1 napisał:

....uuu niezły cukier poszedł ;-)....też się liczę z jego zdaniem chociaż nie zawsze się zgadzam....

Daleki jestem od jakiegokolwiek "cukrowania" bo znam Sylwestra poglądy na wiele spraw i sporo dyskutowaliśmy i na forach i prywatnie znam ogólnie przynajmniej całą metamorfozę jaka przeszedł od Utopii i jak bardzo pogłębił swoja wiedzę i do jakich wyników przez to doszedł

.... od czasu gdy za pomocą butelki koniaku opisywałem działanie bas refleksu ?

jednak uczciwie trzeba przyznać ,że szanuję go za to ,że mu się chciało , że poświęcił czas i środki na niepewny z punktu widzenia większości kolegów rezultat i ze dzięki temu otwarty jest na wszelkie pomysły i skłonny do doświadczeń nie tylko przez zmiany elektroniki i kabli ale również przez ingerencję w konstrukcję wydawałoby sie skończoną świeżą i dającą zadowolenie , bo to wymaga odwagi miłości dla muzyki i zaufania innemu człowiekowi

Jego przykład świadczy o tym ,ze nasze poszukiwania praktycznie nie mają końca bez względu na półki cenowe i subiektywne zadowolenie, bo zawsze może być lepiej i nie inaczej tylko naprawdę lepiej a właściwie bliżej subiektywnego ideału sytemu, do którego dążymy w miarę możliwości i dostępnych środków.

Nie każdy ma tyle odwagi i woli bezpieczne  asekuracyjne rozwiązania dlatego dla mnie postawa Sylwestra zasługuje na uznanie i docenienie nawet jeśli nie zgadzamy się w innych kwestiach

29 minut temu, piano napisał:

Bas, to nie karabin maszynowy i nie koniecznie musi być ultra szybki, a taki jaki jest w materiale źródłowym

Niskie częstotliwości muszą mieć czas narastania wypełnienia czy wybrzmienia i zbyt szybkie wygaszenie powoduje niedokończoną definicję , brak pełni dźwięku

obrazowo można to porównać do zbyt szybkiego wygaszania drgań struny kontrabasu dotykiem dłoni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, slawek.xm napisał:

Niskie częstotliwości muszą mieć czas narastania wypełnienia czy wybrzmienia i zbyt szybkie wygaszenie powoduje niedokończoną definicję , brak pełni dźwięku

obrazowo można to porównać do zbyt szybkiego wygaszania drgań struny kontrabasu dotykiem dłoni

Tak właśnie się dzieje, szczególnie w kolumnach z małymi driverami, gdzie sekcja basowa jest niewydolna i wybrzmienie basu zbyt krótkie. Często bywa to mylone z szybkością., bo owszem, taki bas jest szybki ale nie pełny. I co ciekawe, audiofile próbują tą sytuacje ratować okablowaniem lub wzmocnieniem( lampa ), które nieco spowalnia bas, samo z siebie robi bułę na basie i swoimi wadami poprawia wady takiej sekcji basowej. Jest wtedy wrażenie, że tego basu jest trochę więcej, bo nieco dłużej wybrzmiewa. Niemiej jednak użycie tego samego sposobu spowolnienia basu na kolumnach z dużymi driverami natychmiast pokazuje, że to kiepski pomysł i spowolniony, przewalony i bułowaty bas, psuje cały przekaz, zalewa średnice i ogólnie robi się kiepskie granie. Tak więc dany kabel w jednych kolumnach może trochę leczyć ich wady, a w innych będzie psuł przekaz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Miroslav1 napisał:

jak ''udowodnić'' że kolumny są muzykalne...

Jak zmieniasz płyty i słuchanie sprawia to radość ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Miroslav1 napisał:

może wystarczy jak noga chodzi przy muzyce a może coś więcej...może dwie nogi, to bardziej muzykalne kolumny....

Jak noga chodzi, to jest PRaT - wtedy jest dobry. Muzykalność badamy inaczej, ale jeszcze nie wiem jak, bo jak zbadać muzykalność kolumny głośnikowej podczas słuchania niemuzykalnej muzyki, na przykład wybranych rzeczy Roscoe Mitchella, Anthony Braxtona, Petera Brotzmanna, Marilyn Crispell, Sama Riversa, George Lewisa... ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jamówię napisał:

Przed lockdownem Sony złożyło duże zamówienie w Harbeth do swoich studiów nagraniowych na całym świecie. Co za debile,mogli trochę poczekać,poczytać Audiostereo i dowiedzieliby się,że to głośniki z których nie usłyszą połowy muzyki i mieliby szanse zamówić jakieś costomizowane 3 metrowe mastodonty,z których słuchanie muzyki z pewnością nie byłoby doświadczeniem zza dziurki od klucza. Idiotami z pewnością są też inżynierowie Adama,czy Geithaina,przecież te barany,których głośniki są praktycznie we wszystkich studiach świata,też produkują MONITORY.

Aha - to zamówienie przechodziło przez Twoje biurko - stąd wiesz.

Aczkolwiek biorąc pod uwagę jak firma SONY fatalnie nagrywa swoje płyty - to jest możliwe,  że monitorują proces nagrywania Harbethami.

Nie rozumiesz słowa MONITOR.

Godzinę temu, sly30 napisał:

znane firmy, same potwierdzają, że opcja 3-Way jest lepsza, niż 2-Way.

Tak ? Opcja 2way jest lepsza niż 3way ? 2way - to brak basu, a 3way - to zapewnienie tego basu ? Jak to "wykoncypowałeś" że opcja 3way jest lepsza niż 2way ?  

Ja tego nie wiem - więc chętnie się dowiem - mówię całkiem poważnie. W domu mam 2way i 3way - i wcale bym nie powiedział, że 3way jest lepsze.

Przecież to zależy od tak wielu czynników. Rozumiem, że w myśl tej tezy 4way jest lepszą opcją niż 3way, a 5way lepszą opcją niż 4way ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

Niskie częstotliwości muszą mieć czas narastania wypełnienia czy wybrzmienia i zbyt szybkie wygaszenie powoduje niedokończoną definicję , brak pełni dźwięku

obrazowo można to porównać do zbyt szybkiego wygaszania drgań struny kontrabasu dotykiem dłoni

racja, ale nie chciałem się zbytnio rozpisywać, kto by to czytał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, babatular napisał:

Aha - to zamówienie przechodziło przez Twoje biurko - stąd wiesz.

Aczkolwiek biorąc pod uwagę jak firma SONY fatalnie nagrywa swoje płyty - to jest możliwe,  że monitorują proces nagrywania Harbethami.

Nie rozumiesz słowa MONITOR.

Tak ? Opcja 2way jest lepsza niż 3way ? 2way - to brak basu, a 3way - to zapewnienie tego basu ? Jak to "wykoncypowałeś" że opcja 3way jest lepsza niż 2way ?  

Ja tego nie wiem - więc chętnie się dowiem - mówię całkiem poważnie. W domu mam 2way i 3way - i wcale bym nie powiedział, że 3way jest lepsze.

Przecież to zależy od tak wielu czynników. Rozumiem, że w myśl tej tezy 4way jest lepszą opcją niż 3way, a 5way lepszą opcją niż 4way ??

Nie chodzi tylko o bas. Cześć odpowiedzi masz w moim wpisie #1899. Poza tym, to nie ja wymyśliłem 3-Way. Widać większość firm uważa, że 3-Way jest lepsze niż 2-Way, zakładając że reszta czynników jest na podobnym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość, jeżeli mówimy o graniu myzyki bezpośrednio, pochodzi z nagrania, a ściślej od rzeczywistego brzmienia, mikrofonów, ustawienia muzyków na scenie i ich doświadczenia oraz świadomości. Głośniki w studio i ich klasa oraz typ nie mają większego znaczenia - monitor służy po to, żeby konfrontować dżwięk realny z tym co wychodzi z głośników monitorujących - ma być tak samo, chociaż paradoksalnie nie będzie tak samo, bo w jednym studio będą zastosowane monitory Dynaudio, w innym B&W lub Adam, a w jeszcze innym Genelec, Kirk, Yamaha... itd. Ale człowiek wykształcony technicznie i artystycznie, czyli inżynier nagrań lub nie inżynier, ale słyszący i znający się na rzeczy, pojmujący idee oraz słyszący, nagra dobrze brzmiący zespół na byle czym - nawet na starym przedepokowym sprzęcie, co udowodnił mój przyjaciel, który nie jest ani inżynierem nagrań ani żadnym wybitnym muzykiem - jest po po prostu bardzo dobrym lutnikiem (specjalność: bas) i nagrał oraz zmiksował koncert naszego wspólnego przyjaciela przy pomocy starego, pewnie z początków lat 80-tych, dwukanałowego miksera Yamahy. I co? I to, że przy pomocy starego zasyfiałego sprzętu zrealizował imprezę niemalże hi-endowo. Bylem na tym koncerciku i mam z niego płytkę i muszę powiedzieć, że wszystko co tam zostało zrealizowane przez MM, to mistrzowstwo świata. Jak widać, nie wszysko złoto, co się świeci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

 

Niskie częstotliwości muszą mieć czas narastania wypełnienia czy wybrzmienia i zbyt szybkie wygaszenie powoduje niedokończoną definicję , brak pełni dźwięku

obrazowo można to porównać do zbyt szybkiego wygaszania drgań struny kontrabasu dotykiem dłoni

... te  ,, zbyt szybkie wygaszanie,, o którym wspomniałeś usłyszałem kiedyś  na integrze Gryphona Diablo.....może to tylko moje mylne wrażenie ale tak słyszałem.....,,niedokończoną definicję,, i ,,brak pełni dzwięku,, ....tych cech  nie ma FBI....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.