Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, piano napisał:

ale nikt się nie urwał z choinki. My to wiemy. Przerabiali. Sęk w tym, że nie o to się rozchodzi. znamy te numery z odwracaniem uwagi, aby zatuszować wpadkę. 

Tylko jakie mają być wnioski z tych wpisów? To, że wszystkie współczesne firmy opanowane przez fundusze inwestycyjne robią błędy konstrukcyjne, używają tanich chińskich drutów i mamy robić kolumny DIY ? Oczywiście wszystko można robić samemu. Po co jeździć do serwisu jak można sobie samemu auto naprawić czy wybudować dom, zrobić bimber i wychodować świniaka. Oczywiści też koniecznie trzeba samemu go ubić i zrobić z niego kiełbaski, bo kto by w dzisiejszych czasach jadł tą zatrutą sklepową żywność ? Można też założyć jakiś mały kościół i samemu w nim msze odprawiać do swoich wyznawców. Mam już na oku nawet kandydata na proboszcza ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie pamiętam w tym czy jakimś innym wątku....wrzuciłem filmik nagrany telefonem i ktoś odpisał....nie zacytuje dosłownie....ale....,, brzmienie Harbeth można rozpoznać nawet  z takiego filmiku ,, uważam że dla Alana Shaw takie słowa to duży komplement - rozpoznawalność dzwięku ....akceptowalność takiej stylistyki to już inna bajka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Roxi napisał:

Tylko jakie mają być wnioski z tych wpisów? To, że wszystkie współczesne firmy opanowane przez fundusze inwestycyjne robią błędy konstrukcyjne, używają tanich chińskich drutów i mamy robić kolumny DIY ? Oczywiście wszystko można robić samemu. Po co jeździć do serwisu jak można sobie samemu auto naprawić czy wybudować dom, zrobić bimber i wychodować świniaka. Oczywiści też koniecznie trzeba samemu go ubić i zrobić z niego kiełbaski, bo kto by w dzisiejszych czasach jadł tą zatrutą sklepową żywność ? Można też założyć jakiś mały kościół i samemu w nim msze odprawiać do swoich wyznawców. Mam już na oku nawet kandydata na proboszcza ? 

 

Wniosek jest taki, że jeżeli drogie markowe kolumny są zbudowane z parszywych podzespołów to warto się rozejrzeć za czymś innym. Jeżeli znasz się na konstruowaniu kolumn to możesz pobawić się w DIY. Jeżeli się nie znasz a chciałbyś mieć fajne kolumny gdzie cena za użyte komponenty jest główną składową ich wartości to warto rozważyć zamówienie takiego zestawu w mniejszej manufakturze.

 

Teraz, Miroslav1 napisał:

...nie pamiętam w tym czy jakimś innym wątku....wrzuciłem filmik nagrany telefonem i ktoś odpisał....nie zacytuje dosłownie....ale....,, brzmienie Harbeth można rozpoznać nawet  z takiego filmiku ,, uważam że dla Alana Shaw takie słowa to duży komplement - rozpoznawalność dzwięku ....akceptowalność takiej stylistyki to już inna bajka...

bo ktoś napisał tak na forum, błagam....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, S0nic napisał:



 

bo ktoś napisał tak na forum, błagam....

.... a czego mam się trzymać jak nie tego że ktoś napisał na forum...przecież jesteśmy na forum...to nie jest dogmat, tylko zdanie z którym się zgadzam....Harbeth m40.2 mają specyficzną i rozpoznawalną stylistykę grania...takie jest moje zdanie z którym możesz  się nie zgadzać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Roxi napisał:

Tylko jakie mają być wnioski z tych wpisów?

ze wartość pieprzenia baby w kwestii wielodrożności jest tyle samo warta ile jego pieprzenie o beznadziejności lamp, które sobie cenicie i chwalicie. 

Co do reszty, to z grubsza ująłem to w ost, zdaniu # 1390

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, S0nic napisał:

Wniosek jest taki, że jeżeli drogie markowe kolumny są zbudowane z parszywych podzespołów to warto się rozejrzeć za czymś innym. Jeżeli znasz się na konstruowaniu kolumn to możesz pobawić się w DIY. Jeżeli się nie znasz a chciałbyś mieć fajne kolumny gdzie cena za użyte komponenty jest główną składową ich wartości to warto rozważyć zamówienie takiego zestawu w mniejszej manufakturze.

 

bo ktoś napisał tak na forum, błagam....

Problemem tego kraju jest to,że wszyscy znają się na wszystkim,wiec oczywista na konstruowaniu kolumn też i to najlepiej na całej ziemi. 50 lat komunizmu,podczas którego w normalnym świecie powstawały najwybitniejsze do tej pory projekty,my przeskoczyliśmy w tydzień,no ale skoro wystrzeliliśmy Hermaszewskiego w kosmos,to 50cio letnia strata w doświadczeniach to betka. Dwa razy zlyszałem taki projekt kolumn i dwa razy uciekłem z krzykiem. Oczywiście przed prezentacją zjadały wszystko na śniadanie bez popitki,więc ja głuchy po prostu jestem i oczywiście uprzedzony o czym zostałem poinformowany po wyrażeniu swoich uwag ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, S0nic napisał:

Wniosek jest taki, że jeżeli drogie markowe kolumny są zbudowane z parszywych podzespołów to warto się rozejrzeć za czymś innym. Jeżeli znasz się na konstruowaniu kolumn to możesz pobawić się w DIY. Jeżeli się nie znasz a chciałbyś mieć fajne kolumny gdzie cena za użyte komponenty jest główną składową ich wartości to warto rozważyć zamówienie takiego zestawu w mniejszej manufakturze.

A jakie to drogie i markowe kolumny są zbudowane z parszywych podzespołów? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Miroslav1 napisał:

.... a czego mam się trzymać jak nie tego że ktoś napisał na forum...przecież jesteśmy na forum...to nie jest dogmat, tylko zdanie z którym się zgadzam....Harbeth m40.2 mają specyficzną i rozpoznawalną stylistykę grania...takie jest moje zdanie z którym możesz  się nie zgadzać 

Miro nie dawaj się wpuszczać w kanał o tym że Harbethy grają specyficznym dźwiękiem,to idiotyzm powielany przez ludzi,którzy nie mają pojęcia czym jest naturalny,niezniekształcony dźwięk. Harbethy nie zniekształcają i to jest ich największa siła. Jak ktoś wychował się na jazgocie i lubi jazgot,to powiela takie bzdety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jamówię napisał:

Problemem tego kraju jest to,że wszyscy znają się na wszystkim,wiec oczywista na konstruowaniu kolumn też i to najlepiej na całej ziemi. 50 lat komunizmu,podczas którego w normalnym świecie powstawały najwybitniejsze do tej pory projekty,my przeskoczyliśmy w tydzień,no ale skoro wystrzeliliśmy Hermaszewskiego w kosmos,to 50cio letnia strata w doświadczeniach to betka. Dwa razy zlyszałem taki projekt kolumn i dwa razy uciekłem z krzykiem. Oczywiście przed prezentacją zjadały wszystko na śniadanie bez popitki,więc ja głuchy po prostu jestem i oczywiście uprzedzony o czym zostałem poinformowany po wyrażeniu swoich uwag ? 

Okazuje się, że jesteśmy również potęgą w budowie dróg. Nasz minister właśnie ogłosił, że jesteśmy już lepsi niż Niemcy i Francuzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Miroslav1 napisał:

.... a czego mam się trzymać jak nie tego że ktoś napisał na forum...przecież jesteśmy na forum...to nie jest dogmat, tylko zdanie z którym się zgadzam....Harbeth m40.2 mają specyficzną i rozpoznawalną stylistykę grania...takie jest moje zdanie z którym możesz  się nie zgadzać 

brawa dla konstruktora bo ktoś na forum napisał, że dźwięk nagrany przy użyciu telefonu i odtworzony na jakimś sprzęcie pokazuje jak świetnie brzmią M40.2...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, piano napisał:

wpierw czytam, że;

a next w #1604 tego samego autora(!) czytam m.in., że;

Wielodrożność kolumny głośnikowej to kłopoty - kłopoty z fazą, "zszyciem" głośników . 

czując się skołowany, zaglądam w łamy i co widzę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nawiasem, ciekawe co na to lajkowicze, nie zauważyli czy nie chcieli zauważyć ?

 

Baba, 

Jak to jest wielodrożność, to w przypadku ZG firmowych czytaj ładnych, to in plus, a w przypadku diy in minus? ;-)))

 

fsktema (2).png

    Naprawdę koledzy Szanowni - Piano i Sly30  - ciężko z Wami prowadzić jakąkolwiek dyskusję o zaawansowanych systemach audio/hi-end skoro nie potraficie prostego tekstu przeczytać ze zrozumieniem. 

Przytoczę fragment mojego postu #1604, na który się Piano powołuje a Sly30 mu wtóruje:

"Po pierwsze - zapamiętaj jedną rzecz - Duża  ilość głośników i Wielki Rozmiar kolumn - to nie jest oznaka JAKOŚCI. Co więcej - PRZEWAŻNIE jest tak, że im więcej głośników w kolumnie i czym są większe tym więcej przysparzają kłopotów. Wielodrożność kolumny głośnikowej to kłopoty - kłopoty z fazą, "zszyciem" głośników . Bardzo często takie wielgachne kolumny mają problemy z mikrodynamiką, różnicowaniem barwy, subtelnościami, a przed wszystkim spójnością brzmienia. Audiofilom się wydaje, że jak jest głośny i duży dźwięk to jest jakość - w żadnym razie. 

    Czy rozumiecie sens słowa PRZEWAŻNIE, BARDZO CZĘSTO.  Oznacza to -  że NIE ZAWSZE.  Czyli w tym kontekście - ni mniej ni więcej - tylko tyle zdarzają się  kolumny (np. takie jak Ktemy) - które POMIMO wielodrożności grają super.  To tylko świadczy o wysokiej jakości konstruktora. Poza tym KTEM do wielkich mastodondów głośnikowych chyba nikt nie zaliczy. 

    Aczkolwiek skoro już jesteśmy przy firmie Franco Serblin to uważam, że w kwestii eteryczności, precyzji, detalu, jakości średnio-wyskotonowej 2way Accordo są troszkę lepsze od Ktemy.  Natomiast Ktema dodaje oddech na dole, większy zakres dynamiki, rozmachu dźwięku - ale zawsze jest coś za coś.  Więc najbardziej optymalnym rozwiązaniem są wg mnie Accordo Essence ( z zastrzeżeniem, że to kolumny do niewielkich pomieszczeń).

     Piano nie pomstuj na "lajkowiczów" - oni - jak widać - w przeciwieństwie do Ciebie potrafią czytać ze zrozumieniem.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, damazy napisał:

Dla mnie tacy ludzie jak Alan Shaw czy Franco Serblin itd. Mają swój własny szlif.

Mylisz jednak zasadnicze kwestie. Muzycy grają różnie, mają swój styl i to wszystko prawda. Oni tworzą muzykę. Ale sprzęt audio nie ma tworzyć muzyki, a tylko ją odtwarzać i co więcej pokazać obiektywnie te różnice twórcze muzyków. I gdy dokłada od siebie za dużo, to nie może pokazać tych twórczych różnic muzyków, lub mocno to zmienia. Oczywiście idea absolutnie neutralnego i obiektywnego sprzętu jest fikcją, bo każdy sprzęt jest jakiś i zawsze wnosi jakiś tam element swojej natury. Niemniej jednak nie powinno się mylić założeń twórczych muzyków z odtwórczyni cechami sprzętów audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jamówię napisał:

Problemem tego kraju jest to,że wszyscy znają się na wszystkim,wiec oczywista na konstruowaniu kolumn też i to najlepiej na całej ziemi. 50 lat komunizmu,podczas którego w normalnym świecie powstawały najwybitniejsze do tej pory projekty,my przeskoczyliśmy w tydzień,no ale skoro wystrzeliliśmy Hermaszewskiego w kosmos,to 50cio letnia strata w doświadczeniach to betka. Dwa razy zlyszałem taki projekt kolumn i dwa razy uciekłem z krzykiem. Oczywiście przed prezentacją zjadały wszystko na śniadanie bez popitki,więc ja głuchy po prostu jestem i oczywiście uprzedzony o czym zostałem poinformowany po wyrażeniu swoich uwag ? 

Nie rozumiem połowy tego wpisu, wszyscy znają się na wszystkim? Są firmy w Polsce które specjalizują się z produkowaniu sprzętu audio, nie robią nic innego. Konkretnie co słyszałeś i gdzie, z czym porównywałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, piano napisał:

ze wartość pieprzenia baby w kwestii wielodrożności jest tyle samo warta ile jego pieprzenie o beznadziejności lamp, które sobie cenicie i chwalicie

Tak ? A to ciekawe. Patrz: mój poprzedni post

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babatular,

Teraz będziesz wyginał śmiało ciało, aby się wykręcić od bubla?

Mleko się rozlało i już nic nie zrobisz.

Jedynie lajkujący mogą odszczekać swoje lajki, a ja będę udawał, że ich nie widziałem ?

Taaa, Wesołego Alleluja i smacznego jajka, ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Roxi napisał:

A jakie to drogie i markowe kolumny są zbudowane z parszywych podzespołów? 

Mam napisać chronologicznie czy alfabetycznie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, S0nic napisał:

brawa dla konstruktora bo ktoś na forum napisał, że dźwięk nagrany przy użyciu telefonu i odtworzony na jakimś sprzęcie pokazuje jak świetnie brzmią M40.2...

....nie napisałem jak świetnie brzmią m40.2 tylko że ta stylistyka  jest rozpoznawalna - one brzmieniowo kompletnie mogą komuś nie pasować i to jest co innego....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Miroslav1 napisał:

...nie pamiętam w tym czy jakimś innym wątku....wrzuciłem filmik nagrany telefonem i ktoś odpisał....nie zacytuje dosłownie....ale....,, brzmienie Harbeth można rozpoznać nawet  z takiego filmiku ,, uważam że dla Alana Shaw takie słowa to duży komplement - rozpoznawalność dzwięku ....akceptowalność takiej stylistyki to już inna bajka...

Tylko nasuwa się pytanie czy to dobrze czy to źle. Już nawet nie chodzi o same Harbethy, a ogólnie o kolumny. Czy powinno być tak, że zawsze narzucają swój charakter brzmienia? I czy wtedy różnicują nagrania, bo stoi to trochę w sprzeczności. Każdy sam sobie musi na to odpowiedzieć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, S0nic napisał:

Mam napisać chronologicznie czy alfabetycznie?

Jasne, chętnie zobaczę. Pokaż zdjęcia, zrób opisy. Oczywiście z tego co miałeś u siebie ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, S0nic napisał:

Nie rozumiem połowy tego wpisu, wszyscy znają się na wszystkim? Są firmy w Polsce które specjalizują się z produkowaniu sprzętu audio, nie robią nic innego. Konkretnie co słyszałeś i gdzie?

Konkretnie jesteś branżystą?czy tylko publicznie samoprzekonującym się posiadaczem jakiegoś DIY gniota?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jamówię napisał:

Miro nie dawaj się wpuszczać w kanał o tym że Harbethy grają specyficznym dźwiękiem,to idiotyzm powielany przez ludzi,którzy nie mają pojęcia czym jest naturalny,niezniekształcony dźwięk. Harbethy nie zniekształcają i to jest ich największa siła. Jak ktoś wychował się na jazgocie i lubi jazgot,to powiela takie bzdety.

... myślałem że  Ty mnie zrozumiesz o co mi chodzi.... ta specyficzność o której piszę nie ma nic wspólnego ze złym dzwiękiem.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jamówię napisał:

Konkretnie jesteś branżystą?czy tylko publicznie samoprzekonującym się posiadaczem jakiegoś DIY gniota?

Tak też myślałem, słuchałeś na zdjęciach w telefonie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piano napisał:

Babatular,

Teraz będziesz wyginał śmiało ciało, aby się wykręcić od bubla?

Mleko się rozlało i już nic nie zrobisz.

Jedynie lajkujący mogą odszczekać swoje lajki, a ja będę udawał, że ich nie widziałem ?

Taaa, Wesołego Alleluja i smacznego jajka, ?

No tak myślałem - nie bardzo wiesz co mi odpowiedzieć - więc lepiej się zasłonić - słowami "wykręcić", "bubel" , "mleko" "odszczekać".

Bardzo merytorycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, babatular napisał:

Czy rozumiecie sens słowa PRZEWAŻNIE, BARDZO CZĘSTO.  Oznacza to -  że NIE ZAWSZE.  Czyli w tym kontekście - ni mniej ni więcej - tylko tyle zdarzają się  kolumny (np. takie jak Ktemy) - które POMIMO wielodrożności grają super. 

A to ciekawe co piszesz, bo akurat w kwestii zszycia driverów i zgodności fazy, to Ktemy w zakresie basu mają problem i zauważają go nawet miłośnicy marki i sympatycy tych kolumn. Tak że znów kulą w płot. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sly30 napisał:

Tylko nasuwa się pytanie czy to dobrze czy to źle. Już nawet nie chodzi o same Harbethy, a ogólnie o kolumny. Czy powinno być tak, że zawsze narzucają swój charakter brzmienia? I czy wtedy różnicują nagrania, bo stoi to trochę w sprzeczności. Każdy sam sobie musi na to odpowiedzieć. 

...jakbyś miał dziurę na dupie to Harbeth by to ''zakamuflował'' a Ktemy jeszcze bardziej to dziurę na dupie pokazują - które są lepsze....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, S0nic napisał:

Tak też myślałem, słuchałeś na zdjęciach w telefonie ?

Za stary jestem na takie pierdy z octem mój drogi. Parę lat temu byłem poważnie zainteresowany kolumnami szerokopasmowymi. Miałem wtedy rachityczną lampkę i uległem namową takichszamanów jak Ty. Po zaprezentowaniu mi dwóch par mastodontów z Lowtherem udało mi się uciec przed gilotyną,zanim złapałem się za portfel. Słuchałem potem jeszcze dla sportu z tuzin różnych wystawianych karmników i do tego się nadawały,jako budki lęgowe dla ptaków. Więcej Ci się tłumaczyć nie będę,bo nie reprezentujesz tutaj żadnego ciała pedagogicznego do spraw jakości budowanych w Polsce kolumn

8 minut temu, Miroslav1 napisał:

... myślałem że  Ty mnie zrozumiesz o co mi chodzi.... ta specyficzność o której piszę nie ma nic wspólnego ze złym dzwiękiem.... 

Właśnie dlatego Miro że bardzo dobrze cię rozumiem,to napisałem żebyś nie ulegał takiej narracji,bo potem zaczynasz się tłumaczyć a nie masz z czego ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Roxi napisał:

Jasne, chętnie zobaczę. Pokaż zdjęcia, zrób opisy. Oczywiście z tego co miałeś u siebie ?  

Chyba logiczne, że nie miałem u siebie kolumn które są zbudowane z kiepskich podzespołów. Po co miałbym to robić? ?

Myśl...

Dwa przykłady z głowy, tak dla porządku moich wpisów:

 

PMC Fenestria - tweeter za 200zł w kolumnie za 100 000zł

WLM Diva - tweeter za 80zł w kolumnie za 17 000zł

 

 

 

10 minut temu, Miroslav1 napisał:

....nie napisałem jak świetnie brzmią m40.2 tylko że ta stylistyka  jest rozpoznawalna - one brzmieniowo kompletnie mogą komuś nie pasować i to jest co innego....

tak stylistyka jest rozpoznawalna, słuchając tego na innych kolumnach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sly30 napisał:

A to ciekawe co piszesz, bo akurat w kwestii zszycia driverów i zgodności fazy, to Ktemy w zakresie basu mają problem i zauważają go nawet miłośnicy marki i sympatycy tych kolumn. Tak że znów kulą w płot. 

Zszycia Driverów i zgodności fazy ??? Których driverów - basowych - są źle "zszyte"  ze średniotonowymi  ?

Miłośnicy marki - czyli kto tak mówi ?  Bas w Ktemie jest dobrej jakości, nawet bardzo dobrej jakości - ale tam potrzeba jakości i wydajności w zasilaniu tych metalowych basowców.

Miałeś Ktemy w domu i zauważyłeś problem z basem, niezgodność fazy  ?

Gdzie ta kula ? W płocie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jamówię napisał:

Za stary jestem na takie pierdy z octem mój drogi. Parę lat temu byłem poważnie zainteresowany kolumnami szerokopasmowymi. Miałem wtedy rachityczną lampkę i uległem namową takichszamanów jak Ty. Po zaprezentowaniu mi dwóch par mastodontów z Lowtherem udało mi się uciec przed gilotyną,zanim złapałem się za portfel. Słuchałem potem jeszcze dla sportu z tuzin różnych wystawianych karmników i do tego się nadawały,jako budki lęgowe dla ptaków. Więcej Ci się tłumaczyć nie będę,bo nie reprezentujesz tutaj żadnego ciała pedagogicznego do spraw jakości budowanych w Polsce kolumn

 

Widzisz ja to młody jestem ?

szerokopasmowce, po tylu latach coś takiego....

podaj kilka przykładów tych karmników i nie pisz esejów jak to nie chce ci się tłumaczyć i ile to nie masz lat tylko konkrety proszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Roxi napisał:

Jasne, chętnie zobaczę. Pokaż zdjęcia, zrób opisy. Oczywiście z tego co miałeś u siebie ?  

Dam Ci taki przykład z mojego podwórka. Jest firma Focal - JM Lab. Od lat oferują kolumny. Co kilka lat wprowadzali nowości i nie można im było odmówić innowacyjności. Wiem, że nie wszyscy lubią brzmienie ich kolumn, ale tak jest z każdą inną firmą. Kiedyś wprowadzili Grande Utopie, po kilku latach wersje z berylem, a po kolejnych kilku wersje EM z regulowanym pochyłem, z regulacją Gainu poszczególnych driverów i elektromagnetycznym subbasem. To było coś nowego na rynku. Obudowa z grubego mdfu, elementy zwrotnicy na tanio, wew.okablowanie też słabe, ale całościowo projekt ciekawy, choć nie tani. Wtedy 500 tys. Miałem, grałem na nich kilka lat. Było ok. Na rok 2008 były to kolumny nowatorskie i miały zwolenników. 
Po kilku latach zbliżał się czas na prezentacje następcy. Liczyłem, że tradycyjnie znów pokażą coś nowatorskiego, ale tak się nie stało. Firmę przejął fundusz inwestycyjny i zrobił to co robi każdy taki fundusz, czyli zero inwestycji w nowe projekty, odcinanie kuponów od istniejących rzeczy, podnoszenie cen, drenowanie marki i jakieś tam inwestycje tylko w marketing. Po 12 latach od premiery wersji EM, nie ma nic nowego. To co było akceptowalne w roku 2008, nie jest w 2020r. Cenę podnieśli z 500 tys.do 700 tys.i do nazwy dopisali Evo. Ale to nadal to samo. I wątpię czy przez kolejne 10 lat coś się zmieni na plus. Dlatego zrezygnowałem z tej opcji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.