Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Miroslav1 napisał:
37 minut temu, maciek36 napisał:

 

 Herbatniki 40.2 sam mam, no miałem.

....pozbyłeś się m40.2 ?? 

ha ha, długa historia, nie na forum. W każdym razie obecnie jestem bez kolumn ?
Mam nadzieję po nowym roku coś się wyjaśni w kwestii nowego nabytku.

 

39 minut temu, Miroslav1 napisał:

....w porównaniu do m40.2 też Ktema była zbyt jasna  - ale jest to kwestia lamp i kabli - spokojnie to ogarnę....

dokładnie, w kolejnych odsłuchach już nie miałem takiego wrażenia i świetnie się słuchało tych kolumn. 
Kwestia ich dogięcia, odgięcia również, ale też wydaje mi się Sebastian coś kombinował z podstawkami pod nie. Żeby trochę stały wyżej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwizdki skierowane powyżej uszu i spadek słyszanej charakterystyki na wysokich tonach i mniejszy w związku z tym jazgot przy źle nagranym materiale muzycznym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly30.

Rozumiem go.

Ta zależność jest znana powszechnie w historii. I regularnie zatacza koło.

Chyba zdecydowana większość zgodzi się, że sly30 odsłuchał dość szerokie spektrum kolumn i elektroniki.

Jednocześnie po tych kilku latach, nie można mu odmówić (tak samo jak Miroslav1-owi) prawa do słuchania tego, co mu się zgrywa w akustyce jego pokoju i w sposób jaki lubi. W końcu to wypadkowa jego doświadczeń i gustu. Mamy narzucać komuś co kto ma lubić ???

Stąd prosty wniosek, że po jego doświadczeniach, od budżetowych aż po wielotysięczne systemy, gdyby coś zabrzmiało lepiej to by to po prostu kupił i tym się cieszył ?

A że miał szczęście obcować z topowymi zestawami. Ma punkt odniesienia i wie gdzie jest jego "ściana" i co mu się podoba.

Nie znam chyba nikogo, kto po przesłuchaniu w bezpośrednim porównaniu np. trzech systemów w swoim pokoju, wybierze ten najgorzej grający.

Druga sprawa.

W żadnym markowym, ze znaną metką garniturze ani żadnej markowej koszuli nie chodziło mi się tak wygodnie jak uszytym przez krajowego krawca, który potrafi, potocznie mówiąc, wziąć miarę i zna swój zawód. To samo dotyczy szewca i zrobionych przez niego butów. To nie to forum ale... czy wiecie, że stosunkowo dużo ludzi ma dwie swoje stopy niesymetryczne ? W sensie, że się różnią ? Są inne. To nie są duże rzecz jasna różnice ale jeśli Twoja prawa lub lewa stopa w  jednym bucie bardziej "pije" każdy sprzedawca powie - ułożą się. W sensie, tu rozciągną się nieco, tam rozchodzą a po tygodniu się Pan przyzwyczaisz. Tyle, że 90% kolekcji ubrań i butów jest szykowane z założeniem, że te 90% populacji się zmieści w typową rozmiarówkę. Problem ma tylko te 5% populacji za małych i 5% za dużych.

Kolumny robione pod indywidualne zamówienie mają ogromne szanse wpasować się akustycznie w 100% a nie może, może 90%. Bo są robione pod konkretne założenia pokoju gdzie będą grać i z jaką resztą systemu.

Po za tym. Dlaczego deprecjonujecie naszych krajowych producentów. Czy to, że ktoś prowadzi własną firmę legalnie 5,10 czy 20 lat. Płaci w naszym kraju podatki. Ale nie przeznacza wszystkich zarobionych pieniędzy na reklamę. Cokolwiek to oznacza ? Tym bardziej jeśli tworzy nowym model, który przecież ma szanse zawitać do jego stałej oferty.

To tak jakby powiedzieć, że np. Aston Martin tworząc jednostkowy model swojego pojazdu dla jakiegoś szejka zrobiło coś DIY. Bo jest wykonany na indywidualne zamówienie i wykonany tylko w jednej sztuce. Jeżeli coś wykonała firma, wystawiła na to dokument sprzedaży, to jest to jej produkt firmowy z metką.

Serbin, czy twórca Herbatników też kiedyś zaczynał. Jest naprawdę dużo Polaków w zagranicznych korporacjach, którzy mają wykształcenie, doświadczenie i wiedzę co z tym mogą zrobić. Przecież oni pracują w tym samym kraju.

Trzecia.

Z g.... bata nie ukręcisz.

Użycie topowych rozwiązań uznanego producenta. Jest gwarancją otrzymania produktu o pewnym już z automatu wysokim poziomie jakości.

Mówię tu o wykorzystaniu ogólnie dostępnych podzespołów. Lub też nawet chomikowanych, specjalnych wersji tylko dla firmy X. Tak naprawdę jest niewiele firm, które od początku do końca mają własne w 100% komponenty. Którymi z nikim się nie dzielą.

Bo czy o kolumnach Franco Serblin ktoś pisze, że to składaki z podzespołów innych firm ? Kto wie, może nawet wykorzystywany przez nich MDF jest zrobiony z tego samego drewna, które wykorzystuje IKEA.

Oddzielną kwestią jest fakt, że tu już od takich cech jak: talent, osłuchanie, doświadczenie jest to co kto potrafi z tym zrobić. Przykład Franco Serblin czy choćby Alana Shaw. Są przecież ludzie, którym te kolumny się podobają, jako całościowy produkt.

Popatrzmy na F1.

Wiele firm korzysta z tych samych silników i podzespołów. Słowem ktoś by powiedział składaki.

Williams dla którego jeździł Kubica z Russellem korzysta min. z takich samych silników Mercedesa, takich samych opon oraz innych wspólnych części.

Tylko, że inżynierowie z Williamsa inaczej poskładali ze wspólnych części swój bolid, wprowadzili swoje poprawki. I co... ? Ciągle zajmowali ostatnie miejsca. Tymczasem Mercedes ciągle czołówka ścisła.

W tym sezonie Williams nadal w ogonie. Ale...

W GP Sakhir Russell dostał szansę zastąpienia Hamiltona i gdyby nie błędy zespołu. Ostatni kierowca w stawce !!! Praktycznie by wygrał wyścig.

Dlatego powtórzę. Praktyka mówi, że użycie topowych rozwiązań uznanego producenta. Jest gwarancją otrzymania produktu o pewnych już z automatu cechach o wysokim i pożądanym poziomie jakości. Pod warunkiem, że wie się co z tym można zrobić. Bo jak widać powyżej pomimo, że oba to, obiektywnie super bolidy na tor. Jeden jest permanentnym zwycięzcą a drugi permanentnym przegranym.

Chyba nikt tu nie będzie udowadniał, że gorzej się mu jeździ autem po autostradzie z silnikiem o 300 koniach niż tym o mocy 50 ?

W końcu topowe kolumny grają na najlepszych dostępnych dla danej firmy podzespołach i rozwiązaniach a nie tych z niskiej półki. Każdy produkt ma swoje ograniczenia. Talent to jeszcze za mało. Muszą być dobre podzespoły, produkt. Wtedy talent może się wykazać.

A min. Ellipticory użyte przez sly30. Uważam, że takimi są. I też wierzę mu, że na podstawie doświadczenia sly30 grają jego kolumny jak topowe marki. Nie muszę jechać osobiście bolidem Williamsa aby wiedzieć, ze jest obiektywnie szybki i reprezentuje wysoki poziom mimo, że od zwycięzcy dzieli go np. jedna sekunda

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem Mirkowi ze będę grzeczny wiec najdelikatniej jak potrafię.

Kolumny głośnikowe i ich  interakcja z pomieszczeniem to absolutnie najslabszy element toru audio...i najtrudniejszy do zestrojenia. Zrobienie kolumn ktore świetnie brzmią jest trudne - w zasadzie to bardzo trudne. Wiec opowiastki ze najlepiej samemu zrobic kolumny za 5,10,20,50, 100tys zl mnie po prostu śmieszą.

Wiele lat temu próbowałem zrobić/zlecić  branży DIY/"producenci" wykonanie kolumn - dajcie spokój. Porażka. Zarowno amatorzy jak i firmy tzw."profesjonalnie" zajmujące się wykonywaniem kolumn nie mają pojecia o najwyzszej jakosci brzmienia i wykonania. Recepta zawsze ta sama - topowe głośniki Accutona, Scan Speaka, Etona,itd, w zwrotnicy Duelundy i Mundorfy, obudowy grube jak ściany nośne, komputer, mikrofon, pomiary - brzmienie przecięte lub slabe jak na jakosc zastosowanych elementów.

Jeden ze stroicieli, znany "profesjonalista", sprzedajacy głośniki, części do kolumn - na moją uwage że kolumny brzmią po prostu słabo i czy w ogóle ich słuchał w systemie, odpowiedział - " a po co - mamy super pomiary - nie da sie lepiej zestroić tych kolumn".

Drugi zawodowiec się obraził jak mu powiedzialem ze kiepścizna to jego strojenie i sie nie da słuchać. Trzeci przyparty do muru - jak zrozumiał ze bylejakosc u mnie nie przejdzie sie wycofal tylnymi drzwiami. Kolejny miał nos zadarty do góry, jak to w metkowych firmach naciagaja i sie nie znaja - jak przyszlo do odsluchu jego kolumn/systemu to rzeźnia jak w zakładach mięsnych.

O jakosci wykonania - nawet nie chce mi sie gadać. Kolumny Dali, Audiovector, B&W, Dynaudio, Monitor Audio, Sonus Faber to perfekcja przy tych DIYowych wypocinach. Zawsze cos w tych domowych wyrobach jest nie tak - albo lakierowanie kiepskie, albo frezowania slabe, albo forniry nieodpowiednio dobrane, albo gdzieś jakiś zaciek, albo niedoróbka stolarska, albo elementy metalowe niedopracowane, itd

A no i jeszcze kontakt, terminy, wymówki- ten kto coś zlecał DIYowcom/"producentom"wie o co chodzi.

Więc chcecie Mirkowi powiedzieć że zamiast KTEMY ma sobie wystrugać kolumny u DIYowca w przydomowym warsztacie ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Mirek w życiu sam żadnej kolumny nie wystrugał i nie wystruga skąd takowe Baba podejrzenie ;D

 

Kolejna sprawa jeśli mu to ktoś wystruga to dlaczego akurat DIY-owiec, czy nie ma firm które działają już jakiś czas na rynku?

A może Baba ty tak lubisz tępić te nasze krajowe firmy i wrzucasz je do DIY które przypominam jest ruchem oddolnym pasjonatów a nie niechcianym bękartem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jager napisał:

sly30.

Rozumiem go.

Ta zależność jest znana powszechnie w historii. I regularnie zatacza koło.

Chyba zdecydowana większość zgodzi się, że sly30 odsłuchał dość szerokie spektrum kolumn i elektroniki.

Jednocześnie po tych kilku latach, nie można mu odmówić (tak samo jak Miroslav1-owi) prawa do słuchania tego, co mu się zgrywa w akustyce jego pokoju i w sposób jaki lubi. W końcu to wypadkowa jego doświadczeń i gustu. Mamy narzucać komuś co kto ma lubić ???

Stąd prosty wniosek, że po jego doświadczeniach, od budżetowych aż po wielotysięczne systemy, gdyby coś zabrzmiało lepiej to by to po prostu kupił i tym się cieszył ?

A że miał szczęście obcować z topowymi zestawami. Ma punkt odniesienia i wie gdzie jest jego "ściana" i co mu się podoba.

Nie znam chyba nikogo, kto po przesłuchaniu w bezpośrednim porównaniu np. trzech systemów w swoim pokoju, wybierze ten najgorzej grający.

Druga sprawa.

W żadnym markowym, ze znaną metką garniturze ani żadnej markowej koszuli nie chodziło mi się tak wygodnie jak uszytym przez krajowego krawca, który potrafi, potocznie mówiąc, wziąć miarę i zna swój zawód. To samo dotyczy szewca i zrobionych przez niego butów. To nie to forum ale... czy wiecie, że stosunkowo dużo ludzi ma dwie swoje stopy niesymetryczne ? W sensie, że się różnią ? Są inne. To nie są duże rzecz jasna różnice ale jeśli Twoja prawa lub lewa stopa w  jednym bucie bardziej "pije" każdy sprzedawca powie - ułożą się. W sensie, tu rozciągną się nieco, tam rozchodzą a po tygodniu się Pan przyzwyczaisz. Tyle, że 90% kolekcji ubrań i butów jest szykowane z założeniem, że te 90% populacji się zmieści w typową rozmiarówkę. Problem ma tylko te 5% populacji za małych i 5% za dużych.

Kolumny robione pod indywidualne zamówienie mają ogromne szanse wpasować się akustycznie w 100% a nie może, może 90%. Bo są robione pod konkretne założenia pokoju gdzie będą grać i z jaką resztą systemu.

Po za tym. Dlaczego deprecjonujecie naszych krajowych producentów. Czy to, że ktoś prowadzi własną firmę legalnie 5,10 czy 20 lat. Płaci w naszym kraju podatki. Ale nie przeznacza wszystkich zarobionych pieniędzy na reklamę. Cokolwiek to oznacza ? Tym bardziej jeśli tworzy nowym model, który przecież ma szanse zawitać do jego stałej oferty.

To tak jakby powiedzieć, że np. Aston Martin tworząc jednostkowy model swojego pojazdu dla jakiegoś szejka zrobiło coś DIY. Bo jest wykonany na indywidualne zamówienie i wykonany tylko w jednej sztuce. Jeżeli coś wykonała firma, wystawiła na to dokument sprzedaży, to jest to jej produkt firmowy z metką.

Serbin, czy twórca Herbatników też kiedyś zaczynał. Jest naprawdę dużo Polaków w zagranicznych korporacjach, którzy mają wykształcenie, doświadczenie i wiedzę co z tym mogą zrobić. Przecież oni pracują w tym samym kraju.

Trzecia.

Z g.... bata nie ukręcisz.

Użycie topowych rozwiązań uznanego producenta. Jest gwarancją otrzymania produktu o pewnym już z automatu wysokim poziomie jakości.

Mówię tu o wykorzystaniu ogólnie dostępnych podzespołów. Lub też nawet chomikowanych, specjalnych wersji tylko dla firmy X. Tak naprawdę jest niewiele firm, które od początku do końca mają własne w 100% komponenty. Którymi z nikim się nie dzielą.

Bo czy o kolumnach Franco Serblin ktoś pisze, że to składaki z podzespołów innych firm ? Kto wie, może nawet wykorzystywany przez nich MDF jest zrobiony z tego samego drewna, które wykorzystuje IKEA.

Oddzielną kwestią jest fakt, że tu już od takich cech jak: talent, osłuchanie, doświadczenie jest to co kto potrafi z tym zrobić. Przykład Franco Serblin czy choćby Alana Shaw. Są przecież ludzie, którym te kolumny się podobają, jako całościowy produkt.

Popatrzmy na F1.

Wiele firm korzysta z tych samych silników i podzespołów. Słowem ktoś by powiedział składaki.

Williams dla którego jeździł Kubica z Russellem korzysta min. z takich samych silników Mercedesa, takich samych opon oraz innych wspólnych części.

Tylko, że inżynierowie z Williamsa inaczej poskładali ze wspólnych części swój bolid, wprowadzili swoje poprawki. I co... ? Ciągle zajmowali ostatnie miejsca. Tymczasem Mercedes ciągle czołówka ścisła.

W tym sezonie Williams nadal w ogonie. Ale...

W GP Sakhir Russell dostał szansę zastąpienia Hamiltona i gdyby nie błędy zespołu. Ostatni kierowca w stawce !!! Praktycznie by wygrał wyścig.

Dlatego powtórzę. Praktyka mówi, że użycie topowych rozwiązań uznanego producenta. Jest gwarancją otrzymania produktu o pewnych już z automatu cechach o wysokim i pożądanym poziomie jakości. Pod warunkiem, że wie się co z tym można zrobić. Bo jak widać powyżej pomimo, że oba to, obiektywnie super bolidy na tor. Jeden jest permanentnym zwycięzcą a drugi permanentnym przegranym.

Chyba nikt tu nie będzie udowadniał, że gorzej się mu jeździ autem po autostradzie z silnikiem o 300 koniach niż tym o mocy 50 ?

W końcu topowe kolumny grają na najlepszych dostępnych dla danej firmy podzespołach i rozwiązaniach a nie tych z niskiej półki. Każdy produkt ma swoje ograniczenia. Talent to jeszcze za mało. Muszą być dobre podzespoły, produkt. Wtedy talent może się wykazać.

A min. Ellipticory użyte przez sly30. Uważam, że takimi są. I też wierzę mu, że na podstawie doświadczenia sly30 grają jego kolumny jak topowe marki. Nie muszę jechać osobiście bolidem Williamsa aby wiedzieć, ze jest obiektywnie szybki i reprezentuje wysoki poziom mimo, że od zwycięzcy dzieli go np. jedna sekunda

 

 

 

 

zlote pioro za te motoryzacyjne wypociny.ty naprawde tak myslisz jak piszesz....

to cie informuje ze to sa bzdury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, maciek36 napisał:

ha ha, długa historia, nie na forum. W każdym razie obecnie jestem bez kolumn ?
Mam nadzieję po nowym roku coś się wyjaśni w kwestii nowego nabytku.

....całej historii nie chcę znać tylko odpowiedz na pytanie - nowy nabytek to już nie Harbeth ?? 

9 godzin temu, maciek36 napisał:

ha ha, długa historia, nie na forum. W każdym razie obecnie jestem bez kolumn ?
Mam nadzieję po nowym roku coś się wyjaśni w kwestii nowego nabytku.

 

dokładnie, w kolejnych odsłuchach już nie miałem takiego wrażenia i świetnie się słuchało tych kolumn. 
Kwestia ich dogięcia, odgięcia również, ale też wydaje mi się Sebastian coś kombinował z podstawkami pod nie. Żeby trochę stały wyżej ?

..Ktemy są wrażliwe nawet na delikatne przesunięcie - zaraz reagują....przećwiczyłem różnie ustawienia i chyba trafiłem na właściwe...

2 godziny temu, babatular napisał:

Obiecałem Mirkowi ze będę grzeczny wiec najdelikatniej jak potrafię.

 

 

 

...pamiętaj że w połowie stycznia porozmawiamy/popiszemy sobie na temat Ktemy i m40.2....tak więc nie wchodz w żadne zwarcie i wszystkie przed walki trzymaj na dystans - dasz radę ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Miroslav1 napisał:

pamiętaj że w połowie stycznia porozmawiamy/popiszemy sobie na temat Ktemy i m40.2....

nie mogę się doczekać. czy już teraz mogę zarezerwować miejsce w pierwszym rzędzie? ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piano napisał:

nie mogę się doczekać. czy już teraz mogę zarezerwować miejsce w pierwszym rzędzie? ;-))

...powinienem powiedzieć że masz bilety przy samym ringu, tam są najlepsze....ale Ty będziesz u mnie w narożniku jako trener cobym się nie pogubił  ? ....a wszystko przez te dzielnice itd....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, babatular napisał:

Kolumny głośnikowe i ich  interakcja z pomieszczeniem to absolutnie najslabszy element toru audio...i najtrudniejszy do zestrojenia. Zrobienie kolumn ktore świetnie brzmią jest trudne - w zasadzie to bardzo trudne. Wiec opowiastki ze najlepiej samemu zrobic kolumny za 5,10,20,50, 100tys zl mnie po prostu śmieszą.

Tym wpisem sam sobie przeczysz, bo właśnie kolumny firmowe są robione dla wszystkich i dla nikogo. Mają grać w każdym pokoju ale każdy pokój jest inny. To właśnie kolumny robione na zamówienie z uwzględnieniem uwarunkowań akustycznych danego pokoju, mają szanse na lepszą z nim integrację.

4 godziny temu, babatular napisał:

Wiele lat temu próbowałem zrobić/zlecić  branży DIY/"producenci" wykonanie kolumn - dajcie spokój. Porażka. Zarowno amatorzy jak i firmy tzw."profesjonalnie" zajmujące się wykonywaniem kolumn nie mają pojecia o najwyzszej jakosci brzmienia i wykonania. Recepta zawsze ta sama - topowe głośniki Accutona, Scan Speaka, Etona,itd, w zwrotnicy Duelundy i Mundorfy, obudowy grube jak ściany nośne, komputer, mikrofon, pomiary - brzmienie przecięte lub slabe jak na jakosc zastosowanych elementów.

To jest prawda. Tak było i często nadal tak jest ale są już możliwości by zrobić to lepiej. Oczywiście nie w przydomowym garażu i nie u stolarza od szafek kuchennych.

4 godziny temu, babatular napisał:

O jakosci wykonania - nawet nie chce mi sie gadać. Kolumny Dali, Audiovector, B&W, Dynaudio, Monitor Audio, Sonus Faber to perfekcja przy tych DIYowych wypocinach. Zawsze cos w tych domowych wyrobach jest nie tak - albo lakierowanie kiepskie, albo frezowania slabe, albo forniry nieodpowiednio dobrane, albo gdzieś jakiś zaciek, albo niedoróbka stolarska, albo elementy metalowe niedopracowane, itd

Większość z tego co wymieniłeś, to ma jakość ale tylko z wyglądu, bo dobrego grania w tym nie ma na pewno. Pamiętam Audiovectory, jakiś ich top model. Pięknie wykonane, to fakt, ale grały nędznie. I do tego durny projekt. Z przodu małe drivery, a z tyłu od góry cała bateria małych basówek, takich popierdółek. Śmiechu warte, a cena ponad 100 000 euro! Monitor Audio, to nawet nie warto się rozpisywać, a Sonus Faber, już od wielu lat, to tani chińczyk, poza najdroższymi modelami, które zresztą fatalnie grają. Produkty robione przez ksiegowych dla zysku i odcinanie kuponów od nazwy. Jedynie wygląd fajny. Tak, że piękne teorie, piękne nazwy, emblematy, tylko dobrego grania nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te dwie strony bicia piany związane sa z tym ze sly kupił sobie kolejne kolumny u JBN  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, cir napisał:

czy te dwie strony bicia piany związane sa z tym ze sly kupił sobie kolejne kolumny u JBN  ?

Są związane z tym, że odkrył, że można zrobić taniej i lepiej ? Z tym, że rynek DIY podobnie jak Vintage od lat ma sie świetnie i zwolenników tych rozwiązań nie potrzeba szukać i do tego zachęcać.

Z tym, że dobrze jeśli ktoś chce się bawić w DIY miał wiedzę techniczną, a nie tylko użytkową, bo inaczej równie szybko wpadnie w macki lokalnego fachowca jak w korporacyjny bełkot.  Różnica taka, że jak się zrobi bubla DIY, to już się z nim zostaje, a jak z metką, to zawsze ktoś się znajdzie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, cir napisał:

czy te dwie strony bicia piany związane sa z tym ze sly kupił sobie kolejne kolumny u JBN  ?

Nie, po prostu ktoś zapomniał zablokować babatulara w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cir napisał:

czy te dwie strony bicia piany związane sa z tym ze sly kupił sobie kolejne kolumny u JBN  ?

Nie kupiłem kolumn u JBN. 

49 minut temu, Roxi napisał:

Są związane z tym, że odkrył, że można zrobić taniej i lepiej

Moim celem nie było taniej, tylko lepiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, piorasz napisał:

Ja wraz z nową zwrotnicą praktycznie odrazu poszedłem z CC 77VDC||77VDC nie miałem okazji sprawdzić jak gra bez :)

...bez CC, czyli ze zwykłymi wykonałbyś jedynie skok w bok! A po wdrożeniu nieznanego schematu, w niektórych aspektach mogłoby być gorzej niż z oryginalnymi - skok w tył!

Przed podpięciem ogniw, słuchaliśmy (bez CC) - i padły słowa właściciela 3-way monitorów, że nawet nowych komponentów by nie zamawiał żeby wiedział, że to tak znikoma, prawie jak żadna różnica. Że przy tych monitorach ze standardowymi crossoverami nie opłaca się inwestować w droższe pozostałe komponenty systemu.

Grałoby Ci niemalże jak na początku przed tuningami.

Tylko byś sobie nerwy zszarpał i poszedł do sklepu po piersióweczkę ;)... Jak przez różnych ''audiostereo''-wiczów... Którzy Ci nerwy zszarpali.

Przechodzenie ze standardówki na standardówkę, lub podmiana komponentów w standardowych crossoverach - to grzebanie w goownie!

Dopiero podpięcie CC 77VDC||77VDC uradowało :) go i wgniotło z wrażenia.

Z prądowymi zwrotnicami głośnikowymi tak daleki skok w przód!, że wcześniej grające ze standardówkami, zostały tak daleko w tyle!, że ich nawet byś nie dojrzał. Chyba że z lunetą. Taka to różnica.

Możesz sobie dokupić drugą parę tych 3-way monitorów (w całości z papierowymi przetwornikami), wstawić nową standardówkę i porównać ze swoimi ''z CC 77VDC||77VDC''. Wersja standardowa (bez CC) zagra na pułapie brzmieniowym tego co miałeś kiedyś wyjściowo na starcie, bez żadnych modyfikacji. Czyli i podobnie do trochę innej wersji monitorów L100 Century użytkownika @triode - wpiąłbyś je do swego systemu i także miałbyś poziom/pułap wyjściowy, coś jak u siebie na początku. Dla nas, wszystko tak słabo, że nawet nie ma co porównywać do wersji z CC 77VDC||77VDC. Z CC (ich stare papierówki) są nie do poznania (jak z innej planety) - przechodząc tak totalną metamorfozę/ zmianę na plus.

I śmiało możesz konfrontować z Harbeth-ami usera Miroslav1.

14 godzin temu, Roxi napisał:

Ciekawe jakby wyszło porównanie tych kolumn w ślepym teście i gdyby ktoś jeszcze nie znał ich ceny ? 

Dwa różne zestawy głośnikowe (Harbeth Monitor 40.2 vs. Franco Serblin KTÊMA) to za mało - trzeba 3-y.

Wszystkie muszą być z tą samą maksymalnie neutralną/rzetelną tranzystorową elektroniką, by ukazywało faktyczne brzmienie kolumn. Przełączanie utworów pomiędzy poszczególnymi zastawami głośnikowymi do maksymalnie 10-u sekund. Z każdego gatunku muzycznego, wybrane utwory, puszczane z zestawów w różnych kolejnościach. Odsłuchujący w podwójnych ślepych testach, zaznaczają/punktują na listach każdy zestaw przy każdym utworze. A na końcu podsumowanie ich wyników. Wygrywa ten zestaw głośnikowy, który po podsumowaniu nazbiera ogólnie najwięcej punktów.

Trzeba 3-y, więc... Do tego jeszcze monitory jak u użytkownika @piorasz, albo i np. takie podłogówki Spendor Classic 200 / 200Ti :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - Price (w czasie testu 200Ti w Hi-Fi News): £19,800

Spendor-Classic-200Ti-Review-3.gifSpendor-Classic-200Ti-Review-4.jpgSpendor-Classic-200Ti-Review-2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cytat

Pros and cons (Spendor Classic 200):

+ Harmonious, relaxed reproduction allows extended listening
+ very good dynamics
+ excellent-powerful bass
+ sonicated effortlessly large rooms
+ excellent workmanship
+ most significant real wood veneer

- holographic image only when strong Einwinklung
- Playback does not completely neutral
- only two veneers variants available

Spendor Classic 200 (bez Ti) - tańsze. £16,000 (na stronie magazynu What Hi-Fi?) w czasie testu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cytat

OUR VERDICT

The Spendor Classic 200s are an appealing mix of retro design, unforced dynamics, subtlety and muscle

+ FOR

Smooth, effortless presentation

Subtlety and refinement

Lovely midrange, excellent bass

Unfussy nature

- AGAINST

Sound is a little on the gentle side

Lack true transparency

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Roxi napisał:

Z tym, że dobrze jeśli ktoś chce się bawić w DIY miał wiedzę techniczną, a nie tylko użytkową, bo inaczej równie szybko wpadnie w macki lokalnego fachowca jak w korporacyjny bełkot.

Przede wszystkim musi wiedzieć czego oczekuje, co lubi itd. Bo jeśli sam nie wie czego chce i zaczyna się gadka, że może by tak, a może inaczej, a czy nie można taniej itd, to szkoda zachodu. Poza tym jeśli to ma być projekt na tanio, czyli kopia czegoś znanego, ale za 1/3 ceny, to w ogóle nie o to chodzi. Taki cel to bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sly30 napisał:

Moim celem nie było taniej, tylko lepiej. 

Szczerze gratuluje. Kolumny zresztą to dopiero początek prawdziwej przygody DIY. W kablach dopiero jest potencjał do rozwoju i prawdziwego progresu... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piano napisał:

mi tam na święta najbardziej smakuje diyowy sernik babuni ?

Jest nie do podrobienia i w związku z tym ciężko naruszyć prawa autorskie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, sly30 napisał:

Nie kupiłem kolumn u JBN. 

czyli jednak tajemnica jakaś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było pytania za tym Sly wróżką nie jest. Poza tym podanie nazwy danego producenta od razu jest uważane na tym forum za kryptoreklamę i nie warto tu się za bardzo afiszować bo dany producent więcej traci niż zyskuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

Nie było pytania za tym Sly wróżką nie jest. Poza tym podanie nazwy danego producenta od razu jest uważane na tym forum za kryptoreklamę i nie warto tu się za bardzo afiszować bo dany producent więcej traci niż zyskuje

Uderz w stół...

1 godzinę temu, Roxi napisał:

Szczerze gratuluje. Kolumny zresztą to dopiero początek prawdziwej przygody DIY. W kablach dopiero jest potencjał do rozwoju i prawdziwego progresu... ?

O tak,kable to wprost ocean i bezmiar progresu ? Cóż skoro slajowi gra,to nic nam do tego i należy cieszyć się jego szczęściem. Ja na swojej audiodrodze nigdy nie spotkałem powalającego mnie na glebę projektu DIY. To pewnie kompilacja kilku spraw,po pierwsze,mój gust dość mocno ewoluował od czasu komuny i kolumny składające się z głośników,oraz pudełka po butach Relax nie wywołują już u mnie ekstatycznych spazmów,po drugie bardzo zraża mnie niczym niezmącone samozadowolenie lokalnych spawaczy,którzy w czeluściach swoich warsztatów klecą same Kondo,Gryfony,Accu,Luxy,czy Maki. To jest właściwie oczywiste i już na etapie omawiania warunków brzegowych,potencjalny Kowalski dowiaduje się w jakiej dupie był,ale od teraz jego życie stanie się nieustającym pasmem nirvany. Unikam jak ognia takich sytuacji,bo dbam o swoje zdrowie psychiczne,jak równierz za wszelką cenę pragnę uniknąć kryminału za zbrodnie w afekcie,mam jednak wrażenie,że projekt sly to już wyższa gałąź ewolucji,gdzie używa się obrabiarek sterowanych komputerowo,zamiast szlifierki kątowej i obieraczki do ziemniaków ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Jamówię napisał:

mam jednak wrażenie,że projekt sly to już wyższa gałąź ewolucji,gdzie używa się obrabiarek sterowanych komputerowo,zamiast szlifierki kątowej i obieraczki do ziemniaków ? 

W klubie lub kinie domowym jest większa skłonność aby zlecić profesjonalistom cały system. Znam ludzi, którzy się na tym znają i pewnie są w stanie zrobić profesjonalne pomiary i zaprojektować kolumny. Z tym, że home audio, to jednak tam trochę zabawa w eksperymenty, ewolucje i podmianki. Tak więc nie do końca chcemy, aby ktoś to w całości zrobił za nas i zabrał nam zabawę. Trochę jak z aktywnymi kolumnami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sovereign napisał:

Dla nas, wszystko tak słabo, że nawet nie ma co porównywać do wersji z CC 77VDC||77VDC. Z CC (ich stare papierówki) są nie do poznania (jak z innej planety) - przechodząc tak totalną metamorfozę/ zmianę na plus.

I śmiało możesz konfrontować z Harbeth-ami usera Miroslav1.

Pisałem nieśmiało o tym wyżej. Będąc na AVS i słuchając Harbethów 40.2 oraz 40.1 pomyślałem, że z moimi kolumnami nie ma wcale wstydu. 

Oczywiście nie twierdzę, że któreś z tych dwóch par lepiej czy gorzej grają - pomyślałem sobie tylko po prostu, że to podobny poziom choć nieco inne granie. 

Nie zamierzam tego konfrontować bo mi się już nie chce w to bawić (póki co) ale niezmiernie mnie cieszy, że projekt "przemiany" się udał. 

Oczywiście warto przypomnieć, że to Ty namówiłeś mnie do tego CC. 

Jeszcze raz dzięki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jamówię napisał:

Uderz w stół...

O tak,kable to wprost ocean i bezmiar progresu ? Cóż skoro slajowi gra,to nic nam do tego i należy cieszyć się jego szczęściem. Ja na swojej audiodrodze nigdy nie spotkałem powalającego mnie na glebę projektu DIY. To pewnie kompilacja kilku spraw,po pierwsze,mój gust dość mocno ewoluował od czasu komuny i kolumny składające się z głośników,oraz pudełka po butach Relax nie wywołują już u mnie ekstatycznych spazmów,po drugie bardzo zraża mnie niczym niezmącone samozadowolenie lokalnych spawaczy,którzy w czeluściach swoich warsztatów klecą same Kondo,Gryfony,Accu,Luxy,czy Maki. To jest właściwie oczywiste i już na etapie omawiania warunków brzegowych,potencjalny Kowalski dowiaduje się w jakiej dupie był,ale od teraz jego życie stanie się nieustającym pasmem nirvany. Unikam jak ognia takich sytuacji,bo dbam o swoje zdrowie psychiczne,jak równierz za wszelką cenę pragnę uniknąć kryminału za zbrodnie w afekcie,mam jednak wrażenie,że projekt sly to już wyższa gałąź ewolucji,gdzie używa się obrabiarek sterowanych komputerowo,zamiast szlifierki kątowej i obieraczki do ziemniaków ? 

Jak najbardziej masz rację. Generalnie wygląda to tak jak opisujesz. I też tego unikam jak ognia. A mój projekt w sumie trudno zakwalifikować do DIY. Prace trwały 3 lata, stał za tym sztab ludzi pracujących nie tylko dla audio ale też dla kilku znanych zachodnich koncernów np z branży motoryzacyjnej, a zaawansowana obrabiarka CNC pod okiem inżyniera CAD/CAM chodziła bez wytchnienia przez wiele miesięcy. To nie ma nic wspólnego z garażową produkcją i nawijaniem makaronu na uszy przez Pana Kondo z Kozich Głów, czy Pana Passa ze Świętochłowic. 

A i tak po wszystkim okazało się, że potrzebne są dalsze strojenia i tuningi, które zajęły kolejny rok czasu. I dopiero teraz jestem zadowolony. Tak więc na pewno trudny temat i nie dla każdego. Z pewnością łatwiej jest kupić coś gotowego, wstawić do pokoju i gra muzyka, ale....a to już dłuższy temat i nie na ten wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sly30 napisał:

3 lata, stał za tym sztab ludzi pracujących nie tylko dla audio ale też dla kilku znanych zachodnich koncernów np z branży motoryzacyjnej, a zaawansowana obrabiarka CNC pod okiem inżyniera CAD/CAM chodziła bez wytchnienia przez wiele miesięcy.

Jak już tyle informacji na ich temat przedstawiasz, to nawet dla zasady i poszanowania rozmówców tego wątku mógłbyś zamieścić ich zdjęcie tutaj. Może to faktycznie zmotywuje kogoś do indywidualnego projektu. W końcu jeden obraz jest warty więcej niż tysiąc słów ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piano napisał:

zdjęcia były zamieszczane, ja mam, nie spałem na lekcji ?

Gratuluję. Z tym, że ja zostałem wykluczony przez grono pedagogiczne i muszę się edukować eksternistycznie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jam też letko nie miał, bo rózgą dostał i w kącie wylądował bez prawa głosu. Potem wylali z uczelni na bruk ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.