Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, piorasz napisał:


 

 


Dopisałem do postu niżej.

 

.... mógłbyś jeszcze raz napisać co mu dolega....jest buczący/za bardzo obszerny/zwalisty/ bułowaty itp ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
.... mógłbyś jeszcze raz napisać co mu dolega....jest buczący/za bardzo obszerny/zwalisty/ bułowaty itp ?
Ciężko mi to nazwać ale spróbuję.
W nagraniach, gdzie jest tego basu dużo, gdzie jest bardzo obszerny muszę z gałką od głośności zjechać w dół, gdyż robi się nieprzyjemnie. To nie wina pokoju, gdyż mody mam powiedzmy opanowane.
Testując u siebie JBL 4429 tego problemu nie wykazywały. Nawet przed modyfikacją moich sztuk też tego problemu nie było.
Chcąc całkowicie rozwiązać ten problem potrzebne są większe skrzynki i tyle.
Oczywiście te problemy, o których tu piszę to tylko drobna niedogodność a nie żadna katastrofa. Niedoświadczony audiofil nie uznał by tego za wadę o czym kilkakrotnie się przekonałem :)
Żeby była jasność piszemy tu o perfekcji grania a nie jakiejś katastrofalnej wadzie tych paczek. Da się z tym żyć tylko wiesz jak jest :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, piorasz napisał:



Oczywiście te problemy, o których tu piszę to tylko drobna niedogodność a nie żadna katastrofa. Niedoświadczony audiofil nie uznał by tego za wadę o czym kilkakrotnie się przekonałem ?
Żeby była jasność piszemy tu o perfekcji grania a nie jakiejś katastrofalnej wadzie tych paczek. Da się z tym żyć tylko wiesz jak jest ?
 

.... i to jest najbardziej odpowiedni moment by przypomnieć  słowa Piano bo pasują tu jak ulał.....o dzielnicy, domach i posesji.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
.... i to jest najbardziej odpowiedni moment by przypomnieć  słowa Piano bo pasują tu jak ulał.....o dzielnicy, domach i posesji.....
Ależ ja to rozumiem. Nijak mi jednak nie pasuje to porównanie do grania o zupełnie przeciwległych biegunach - jak to opisałeś :)
Jeśli lubisz ściany pokoju w kolorze białym to po co malować je na różowo? :)
Masz wypracowane swoje brzmienie przez lata i świetnie. Po co sobie życie utrudniać? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piorasz napisał:


Masz wypracowane swoje brzmienie przez lata i świetnie. Po co sobie życie utrudniać? ?

....puki co  jest to  przyjemność i duże doświadczenie móc posłuchać u siebie  KTEMY..... problem polega na tym że miałem plan przesłuchać Essence (ale wyszło inaczej - pokusa) ? i  w przypadku gdyby mi się spodobały to stanęłyby obok m40.2 (są szczupłe więc by się zmieściły) i sprawa byłaby załatwiona.....wilk syty i wilk syty ?  natomiast z Ktemą sprawa wygląda inaczej....albo m40.2 albo Ktemy.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, piorasz napisał:

Jeśli lubisz ściany pokoju w kolorze białym to po co malować je na różowo? :)

nie oceniam, nie moja sprawa, jednak trochę rozumiem wewnętrzną potrzebę zmian, ucieczkę w inność, a nawet rodzaj wyzwania, sprawdzenia się w innych okolicznościach.

Choć w zadumie przyznam, że różowe ściany u faceta, to faktycznie wyzwanie ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...są wpisy które chciałbym  nacisnąć dwa razy ,,lubię to,, i ,,haha ,,  ale mogę tylko raz, więc wybrałem ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Miroslav1 napisał:

albo m40.2 albo Ktemy.

To zamiast jednych dobrych lub drugich dobrych, poszukałbym jednych bardzo dobrych, wyraźne lepszych od tych nad którymi się zastanawiasz. Jakiego rzędu jest teraz koszt takich Ktem na rynku wtórnym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sly30 napisał:

To zamiast jednych dobrych lub drugich dobrych, poszukałbym jednych bardzo dobrych, wyraźne lepszych od tych nad którymi się zastanawiasz. Jakiego rzędu jest teraz koszt takich Ktem na rynku wtórnym?

....jeżeli miałbym kupić Ktemy to tylko nowe i te w jasnej okleinie - bardziej mi pasują....

  ...widzę że cały czas chcesz mi wskazać drogę.....umówmy się tak....jak się zagubię to napiszę do Ciebie gdzie mam podążać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Miroslav1 napisał:

...są wpisy które chciałbym  nacisnąć dwa razy ,,lubię to,, i ,,haha ,,  ale mogę tylko raz, więc wybrałem ? 

to może ja nacisnę ;-))

8 minut temu, sly30 napisał:

To zamiast jednych dobrych lub drugich dobrych, poszukałbym jednych bardzo dobrych, wyraźne lepszych od tych nad którymi się zastanawiasz. Jakiego rzędu jest teraz koszt takich Ktem na rynku wtórnym?

TAD? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, piano napisał:

TAD? ?

Nic nie chce nikomu wciskać ani za nikogo szukać jego drogi. Mam świadomość, że każdy musi sam przejść swoją drogę i choć czasem kusi mnie, żeby komuś pomóc przeskoczyć kilka etapów, by nie tracił kolejnej kasy i kolejnych 10 lat, ale też nie mogę kogoś uszczęśliwiać na siłę. TAD Ref.1 są bardzo dobre, ale na rynku wtórnym rzadkie, a nowe, dziś, to ok pół miliona.

Sam przeszedłem drogę zmian w przyspieszonym tempie i uważam, że dla świadomego audiofila tylko projekt szyty na miarę, na jego miarę. Ale taki człowiek musi wiedzieć, co lubi jako tweeter, co lubi na średnicy, jaki lubi bas. Musi mieć sprecyzowane oczekiwania i świadomość swojego gustu oraz warunków pokojowych. Za 100 tys.pln można zrobić super kolumny dyplomatycznie powiem...nie gorsze niż TADy czy Wilsony za 500 tys. I do tego na każdym etapie skrojone pod nasz gust i nasz pokój. O poziomie ktem czy harbethów w tym przypadku nawet nie wspominam, bo to inne światy. 

Ale wiem też, że ludziom brakuje odwagi. Mają marzenia i nawet często mają na to kasę, ale odwagi brak. O czymś tam marzą ale nie decydują się na realizacje. Dlatego nigdy nie jeżdżą Mercem S-klasy czy BMW 7. Zadowalają się oplem, fiatem, czasem Fordem. Bo tak wydaje się im, że jest bezpieczniej. Jak znudzi się Fiat, to wymienią na VW i znajdą powody i argumenty dla których to VW może faktycznie będzie lepsze o 5%, a może i 10%. Nie odważą się jednak wejść dużo wyżej, by uzyskać poprawę nie 5, ale 70%. Tak już jest. Może tak musi być. 
 

Na szczęście czasem zdążają się odważni i decydują się na takie indywidualne projekty. Nie dawno został zakończony taki jeden. Klient wymagający, bardzo majętny i wiedzący czego chce. Przesłuchał kilka różnych par kolumn w cenach od 500 tys.w górę. Mógł kupić dowolne kolumny za bańkę czy dwie. Ale był tak średnio zachęcony. Grało to ok, ale ok to dla niego było za mało. Zdecydował się na projekt indywidualny. Duże kolumny, super drivery, super zwrotnice, wykończenie na wysoki połysk. Wygląd bajka, a gra tak, że buty spadają. I zapłacił połowę mniej niż za te z metkami. Jest mega zadowolony. 

Sam też przez to przeszedłem. Trudny temat, 3 lata prac, potem kilka etapów strojeń i tunningu ale od ok 2-3 miesięcy jestem mega zadowolony. Dzień wiem jak i gdzie to zrobić. Też musiałem się tego nauczyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sly30 napisał:

dla świadomego audiofila tylko projekt szyty na miarę, na jego miarę. Ale taki człowiek musi wiedzieć, co lubi jako tweeter, co lubi na średnicy, jaki lubi bas. Musi mieć sprecyzowane oczekiwania i świadomość swojego gustu oraz warunków pokojowych. Za 100 tys.pln można zrobić super kolumny

 ze tak powiem, we wcześniejszych postach próbowałem to przemycić miedzy słowami, bo po co mi innemu gorzej życzyć, podczas, gdy sam bym tak zrobił. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sly30 napisał:

Nic nie chce nikomu wciskać ani za nikogo szukać jego drogi. Mam świadomość, że każdy musi sam przejść swoją drogę i choć czasem kusi mnie, żeby komuś pomóc przeskoczyć kilka etapów, by nie tracił kolejnej kasy i kolejnych 10 lat, ale też nie mogę kogoś uszczęśliwiać na siłę. TAD Ref.1 są bardzo dobre, ale na rynku wtórnym rzadkie, a nowe, dziś, to ok pół miliona.

Sam przeszedłem drogę zmian w przyspieszonym tempie i uważam, że dla świadomego audiofila tylko projekt szyty na miarę, na jego miarę. Ale taki człowiek musi wiedzieć, co lubi jako tweeter, co lubi na średnicy, jaki lubi bas. Musi mieć sprecyzowane oczekiwania i świadomość swojego gustu oraz warunków pokojowych. Za 100 tys.pln można zrobić super kolumny dyplomatycznie powiem...nie gorsze niż TADy czy Wilsony za 500 tys. I do tego na każdym etapie skrojone pod nasz gust i nasz pokój. O poziomie ktem czy harbethów w tym przypadku nawet nie wspominam, bo to inne światy. 

Ale wiem też, że ludziom brakuje odwagi. Mają marzenia i nawet często mają na to kasę, ale odwagi brak. O czymś tam marzą ale nie decydują się na realizacje. Dlatego nigdy nie jeżdżą Mercem S-klasy czy BMW 7. Zadowalają się oplem, fiatem, czasem Fordem. Bo tak wydaje się im, że jest bezpieczniej. Jak znudzi się Fiat, to wymienią na VW i znajdą powody i argumenty dla których to VW może faktycznie będzie lepsze o 5%, a może i 10%. Nie odważą się jednak wejść dużo wyżej, by uzyskać poprawę nie 5, ale 70%. Tak już jest. Może tak musi być. 
 

Na szczęście czasem zdążają się odważni i decydują się na takie indywidualne projekty. Nie dawno został zakończony taki jeden. Klient wymagający, bardzo majętny i wiedzący czego chce. Przesłuchał kilka różnych par kolumn w cenach od 500 tys.w górę. Mógł kupić dowolne kolumny za bańkę czy dwie. Ale był tak średnio zachęcony. Grało to ok, ale ok to dla niego było za mało. Zdecydował się na projekt indywidualny. Duże kolumny, super drivery, super zwrotnice, wykończenie na wysoki połysk. Wygląd bajka, a gra tak, że buty spadają. I zapłacił połowę mniej niż za te z metkami. Jest mega zadowolony. 

Sam też przez to przeszedłem. Trudny temat, 3 lata prac, potem kilka etapów strojeń i tunningu ale od ok 2-3 miesięcy jestem mega zadowolony. Dzień wiem jak i gdzie to zrobić. Też musiałem się tego nauczyć. 

Bardzo rozsądna wypowiedź mz. dla.... osób poszukujących na prawdę bardzo dobrego dźwięku... Jednak przy zamawianiu u  młodej firmy czegoś ekstremalnego należało by się w ramach wspólnej randki w ciemno jednak umówić na jednak znacznie niższe gaże mając świadomość ile kosztują komponenty, obróbka na maszynach oraz robocizna. Nie może być tak że przyznajmy jednak za naukę przy ekstremalnym projekcie koszty ponosi tylko jedna strona. powinno to być coś takiego jak obecne projekty rakiet Muska czy Virgin.. a nie stare projekty rodem z NASA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sly30 napisał:

Trudny temat, 3 lata prac, potem kilka etapów strojeń i tunningu

Załóż osobny temat i poddaj ten wytwór osądowi.

Poza wielkością nikt raczej nie jest w stanie nic nowego wymyślić. Rynek ma sporo wartościowych propozycji, szczególnie...

2 godziny temu, sly30 napisał:

za bańkę czy dwie.

DIY to wpychanie się na minę. Rządzi fart i stara dobra statystyka: wyjdzie - nie wyjdzie. A jeśli to firma - podaj i po sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, piorasz napisał:

Można by powiedzieć, że moje jbl są bliżej grania Twoich Harbeth - choć oczywiście to też trochę inny styl grania.

5 godzin temu, Miroslav1 napisał:

...wierzę, dlaczego mam nie wierzyć.... to oznacza że masz swój dzwięk 

... Harbeth jest bardziej nasycony na średnicy od JBL i również ciemniej grają (przynajmniej tak jest u mnie) JBL są za bardziej zrywne/dynamiczne i przejrzyste..... 

....czasami jak piszę o innej stylistyce grania to są ludziska którzy w to nie wierzą i twierdzą że nie chcę napisać wprost że są gorsze....wiedziałem o  od dawna....wczoraj gość do mnie właśnie tak napisał....prywatna rozmowa więc nie wypada.....

4 godziny temu, piorasz napisał:

My mówimy tu o graniu, którego nie mogłeś nigdzie słyszeć. Z tego co się orientuję to nikt w Polsce nie ma drugich takich kolumn.

Przez kilkadziesiąt lat w PL przewinęło się spokojnie ponad 100-o tych kolumn głośnikowych - wliczając wszelkie wersje L100 Century [3-4] i 4310, 4311, 4311B - z których jedne są mniej, inne bardziej podobne - a wszystkie z papierowymi przetwornikami w całym zakresie, w tym i różne modele z tymi samymi crossoverami.

Po tuningu z prądowymi zwrotnicami głośnikowymi, są jak Best Buy. Brzmienie do ceny - wybitne!

Przy nowszych/lepszych, byłoby jeszcze lepiej z CC. Gdyż nawet bez tuningów, grały lepiej (wtedy/ w tamtym czasie) od także nietuningowanych (bez CC) ww. kolumn z papierowymi przetwornikami.

4 godziny temu, piorasz napisał:

Testując u siebie JBL 4429 tego problemu nie wykazywały. Nawet przed modyfikacją moich sztuk też tego problemu nie było.

Jak przed modyfikacją nie było tego twego problemu na LF; a po wdrożeniu schematu stworzonego przez Dennis'a Murphy'ego - się pojawił - to może sam sobie wdrożyłeś problem na LF.

Tamte 12-ki na sztywnym zawieszeniu, mają krótki, szybki, zwarty, dynamiczny bas. Powyżej basu z papierówek na MF i HF (dopiero z CC) mikro-detal i jego ilość jak nigdy wcześniej (do tego bez rozjaśniania), uniwersalność, ładne wokale, świetna rozdzielczość, scena pod każdym względem lepiej rozbudowana - dosłownie wszystko na plus. Tkanka/barwa gęsta, mocna, rozdzielcza; nie kleisty/zlepiony cukier lukier.

Ty masz wersje z ostatecznym wooferem (JBL 123A-3) do starych L100-ek - udało Ci się trafić jak na loterii. Kupując, pewnie nie wiedziałeś, że będziesz miał z najnowszym wooferem.

4 godziny temu, Miroslav1 napisał:

Piano

@piano, także posiadał (podobne do zestawów posiadanych przez @piorasz'a) 3-way monitory na papierówkach :

I najważniejsza kwestia, przy tych starych monitorach na ''papierówkach'' :

''Słyszeć te stare kolumny na papierowych przetwornikach, a nie słyszeć z CC 77VDC || 77VDC, to to samo co w ogóle nie słyszeć!''

''Więc na świecie prawie nikt ich nie słuchał :)''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, ASURA napisał:

Bardzo rozsądna wypowiedź mz. dla.... osób poszukujących na prawdę bardzo dobrego dźwięku... Jednak przy zamawianiu u  młodej firmy czegoś ekstremalnego należało by się w ramach wspólnej randki w ciemno jednak umówić na jednak znacznie niższe gaże mając świadomość ile kosztują komponenty, obróbka na maszynach oraz robocizna. Nie może być tak że przyznajmy jednak za naukę przy ekstremalnym projekcie koszty ponosi tylko jedna strona. powinno to być coś takiego jak obecne projekty rakiet Muska czy Virgin.. a nie stare projekty rodem z NASA

Racja i dlatego kosztuje to np 100 tys.a nie 400 tys.

28 minut temu, Wuelem napisał:

DIY to wpychanie się na minę.

Czym innym jest DIY, a czym innym firmowy projekt na indywidualne zamówienie lub częściowo konfigurowalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , także posiadał (podobne do zestawów posiadanych przez

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 'a) 3-way monitory na papierówkach :
I najważniejsza kwestia, przy tych starych monitorach na ''papierówkach'' :
''Słyszeć te stare kolumny na papierowych przetwornikach, a nie słyszeć z CC 77VDC || 77VDC, to to samo co w ogóle nie słyszeć!''
''Więc na świecie prawie nikt ich nie słuchał :)''


Ja wraz z nową zwrotnicą praktycznie odrazu poszedłem z CC 77VDC||77VDC nie miałem okazji sprawdzić jak gra bez :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, sly30 napisał:

Racja i dlatego kosztuje to np 100 tys.a nie 400 tys.

Czym innym jest DIY, a czym innym firmowy projekt na indywidualne zamówienie lub częściowo konfigurowalny.

a na jakich komponentach byl ten opisywany projekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Wuelem napisał:

Załóż osobny temat i poddaj ten wytwór osądowi.

Poza wielkością nikt raczej nie jest w stanie nic nowego wymyślić. Rynek ma sporo wartościowych propozycji, szczególnie...

DIY to wpychanie się na minę. Rządzi fart i stara dobra statystyka: wyjdzie - nie wyjdzie. A jeśli to firma - podaj i po sprawie.

DIY dobry jest na początku jak ktoś nie może sobie pozwolić na zakup lepszych kolumn lub na końcu zabawy jak już najlepsze projekty ktoś przerobił i chce zdobyć nowe doświadczenia. Dla większości ludzi ryzyko za duże. WIększość projektów niesprzedawalna, większość fachowców uważa się za wybitnych geniuszy i każde sobie sporo płacić. Budowa z najdroższych komponentów nie gwarantuje sukcesu ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tomek7776 napisał:

a na jakich komponentach byl ten opisywany projekt.

Tweeter Elipticor, MTM układ ze średniakami Elipticor i 4 basówki po 10 cali na każdą kolumnę, albo SB albo Etony. Porządne zwrotnice, okablowanie dedykowane do poszczególnych sekcji z monokrystalicznej miedzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiem,że nie rozumiem w czym jest problem :)

wrzucenie do jednego worka tak odmiennych brzmieniowo kolumn jak stare JBL,Harbeth czy Scan Speakowy Sonus Faber.

przypomina to tytułową rozterkę:lampa czy tranzystor.

Najlepiej mieć oba ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sly30 napisał:

Tweeter Elipticor, MTM układ ze średniakami Elipticor i 4 basówki po 10 cali na każdą kolumnę, albo SB albo Etony. Porządne zwrotnice, okablowanie dedykowane do poszczególnych sekcji z monokrystalicznej miedzi. Do tego porządne obudowy z matrixami. Oczywiście antydyfrakcyjne.

 

13 minut temu, Roxi napisał:

Dla większości ludzi ryzyko za duże.

To jak z własnym biznesem. Ryzyko duże więc ludzie wolą etaty. Ale niektórym się udaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sly30 napisał:

mogę kogoś uszczęśliwiać na siłę. TAD Ref.1 są bardzo dobre, ale na rynku wtórnym rzadkie, a nowe, dziś, to ok pół miliona. 500 tys.

(x2)

Ale żeś Pan cenę podbił z 250 tys. PLN (za sklepowe ''TAD Ref.1'') na 500 tys. :)

TAD Reference One - nowe kosztowały w USA do około 70~75k$

TAD Reference One MK2 - także nowe - stoją w kartonach w Kalifornii za ''US $65,000.00'' 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cytat

Seller information

jl4411 (5923)

100% Positive feedback

W jego opisie zestawów podana (oryginalna/detaliczna cena) :

Cytat

Retail price on these speakers [TAD Reference One MK2] is $82,000.

 

...a on sprzedaje za ''US $65,000.00''

Czym się różni MK2? Jakieś nowe przetworniki doszły, nowy/inny projekt crossoverów, czy tylko jakieś kosmetyczne zmiany (?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Roxi napisał:

Budowa z najdroższych komponentów nie gwarantuje sukcesu ? 

To prawda, ale zwiększa szanse. Na pewno musi to zbudować ktoś kto się na tym zna. Z drugiej strony mamy obecne produkty firmowe, cena uwzględnia narzuty kilku pośredników, a same kolumny bardzo średnie, bywa że drivery ze średniej półki i do tego zwrotnice wartości stęka z drinkiem, a cena 100 czy 200 tys,pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sly30 napisał:

To jak z własnym biznesem. Ryzyko duże więc ludzie wolą etaty. Ale niektórym się udaje.

Tylko, że czegoś to do końca nie rozumie. Skoro, to zabawa dla odważnych ludzi sukcesu, to motywacją nie jest chyba oszczędność, bo tacy ludzie sięgają po najlepsze projekty jak sam twierdzisz.

A gdzie w tym wszystkim te zaplecza inżynieryjne topowych firm, wieloletnie doświadczenia, testy, dostęp do komponentów na zamówienie ... skoro tak łatwo można zrobić kolumny, które dopiero są w stanie zapewnić pełną satysfakcję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Roxi napisał:

gdzie w tym wszystkim te zaplecza inżynieryjne topowych firm, wieloletnie doświadczenia, testy, dostęp do komponentów na zamówienie ... skoro tak łatwo można zrobić kolumny, które dopiero są w stanie zapewnić pełną satysfakcję?

To piękna legenda. Też kiedyś w nią wierzyłem. Dziś rządzą księgowi i celem jest maksymalizacja zysku. Komponenty na zamówienie dla dużych firm, oznacza dziś zamówienie okrojonych wersji tańszych serii driverów od SB lub od SS, byle sztuka wyszła jak najtaniej. Okablowanie kolumn, to tani Chińczyk ze szpulki, a zwrotnice, tak ważny element kolumn, to już woła o pomstę do nieba. Najczęściej cała zwrotnica warta tyle co lepsza butelka łychy. Nawet obudowy często nędzne. Największy nakład idzie na wygląd zewnętrzny, piękne lakiery, złote emblematy i marketing.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Roxi napisał:

tak łatwo można zrobić kolumny,

Nigdzie nie pisałem, że to łatwe. Wręcz przeciwnie. Pisałem, że to trudny temat i trudna droga, ale można. 20 lat temu w Polsce było to praktycznie niemożliwe, ale dziś jest już możliwe. Trudny temat ale....No może nie dla każdego. 

2 minuty temu, triode napisał:

zaczął bym rozmowę o top end od adekwatnego pomieszczenia ?

często,gęsto jest to problem.

Owszem ale ten problem wstępuje niezależnie czy masz kolumny firmowe czy na zamówicie. Co więcej przy firmowych nie zrobisz już z tym nic, a przy projekcie na zamówienie możesz dostroić go pod dany pokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sly30 napisał:

To piękna legenda. Też kiedyś w nią wierzyłem. Dziś rządzą księgowi i celem jest maksymalizacja zysku. Komponenty na zamówienie dla dużych firm, oznacza dziś zamówienie okrojonych wersji tańszych serii driverów od SB lub od SS, byle sztuka wyszła jak najtaniej. Okablowanie kolumn, to tani Chińczyk ze szpulki, a zwrotnice, tak ważny element kolumn, to już woła o pomstę do nieba. Najczęściej cała zwrotnica warta tyle co lepsza butelka łychy. Nawet obudowy często nędzne. Największy nakład idzie na wygląd zewnętrzny, piękne lakiery, złote emblematy i marketing.

Legenda oczywiście jest, ale nie jest to zero jedynkowe. Legendy są wartością dodaną do wypracowanej wartości i później dopiero cena może odlecieć w kosmos. Są oczywiście firmy, które próbują wrócić kolejność, ale to inny temat. W większości najlepszych projektów pewnie jednak nie ma oszczędności. A jakie mogą być konsekwencję przeniesienie produkcji do Chin, to przekonał się Krell czy Thiel. Zresztą teraz Chińczycy kupują znanych producentów i dają im zastrzyk kapitału, świat się jednak ciągle zmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
zaczął bym rozmowę o top end od adekwatnego pomieszczenia
często,gęsto jest to problem.
Cały czas o tym mówię i zwracam na to uwagę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.