Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Miroslav1 napisał:

....zrobię tak....za kilka dni mam dostać kilka par kabli z topowymi Audio Note Kondo na czele i lampy które wejdą w w miejsce TFK ecc802s.....żeby z tego nie wyszedł jakiś serial brazylijski to o wszystkich tych zmianach nie będę pisał...na temat Ktem dopiero napiszę w połowie stycznia jak zdecyduje które zostają.....Ktemy czy m40.2 

Rzekłem 

... do tego czasu coby za dużej ciszy nie było mogę napisać coś o boksie/szachach/bimbrze/kobietach/klubie Od Nowa... ? ....ewentualnie..... m40.1 vs m40.2 ? 

Świat nie kończy się na ktemach czy harbethach. Jest wiele innych opcji. Wiele dróg prowadzi do Rzymu... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sly30 napisał:

Świat nie kończy się na ktemach czy harbethach. Jest wiele innych opcji. Wiele dróg prowadzi do Rzymu... :-))

...tak, masz racje - świat nie kończy się na Ktemach i Harbetah....i jest przy tym wiele dróg....tyle że ja nie pytam o drogę, dlatego że podążam swoją ścieżyną ? .....i mam pewność że podejmę dobrą decyzję.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pietuisza napisał:

Jeśli kogoś interesuje, mogę wrzucić nagranie z Tannoy Gold LSU 15" + Lampi + Fisher 500c, super w tym zestawie zgrywają się kable z miedzi monokrystalicznej Furukawa, polecam Furukawa też do starych JBL i Goodmans Axion 301.

...co z tym nagraniem - dawaj....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, piorasz napisał:

Wszystko to kwestia gustu ale i też lata, lata słuchania muzyki a nie sprzętu, sprzyja bardziej radykalnej ocenie jego brzmienia.

proponuję ustalić Narodowy wzorzec brzmienia ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i muszę szczerze przyznać że fajnie poznać opinie na temat różnych sprzętów z wyższej półki cenowej użytkowników i testujących. Dopiero zaczynam swoją przygodę z takim sprzętem więc wielu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.

Pozdrawiam wszystkich ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
proponuję ustalić Narodowy wzorzec brzmienia ;-)))
To akurat będzie proste, gdyż większość audiofilów jest pod wpływem sugestii osób trzecich. Dochodzi do tego "popularność" marki lub konkretnego klocka. Zyskają na tym tylko dystrybutorzy/sprzedawcy.
Niestety większość ludzi kupuje klocki, które można odsprzedać bez większego trudu. To jest ślepa uliczka prowadząca do nikąd.
Żeby tego uniknąć to trzeba wiedzieć dokładnie czego się chce ale też w jakich warunkach ma to grać.
Myślę, że autor tego wątku jest tego świadom i potrafił pogodzić jedno i drugie a przymiarka do czegoś innego to tylko zabawa, która wiadomo jak się skończy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...myślę a wręcz jestem przekonany że to nie tak...na pewnym poziomie zabawy w audio  całkiem inaczej to wygląda....dobrze  Piano to ujął stronę wcześniej ,, bój prowadzi się nie o dzielnice czy ulice ale o posesje,, ...na sugestie każdy jest podatny ale w szczególności mam na mysli chłopaków którzy dopiero zaczynają zabawę w audio...

... tak jak napisałem na początku tego wątku - jeżeli nasze pisanie komuś będzie pomocne to tylko się cieszyć, i tego się trzymajmy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



dobrze  Piano to ujął stronę wcześniej ,, bój prowadzi się nie o dzielnice czy ulice ale o posesje,, ...


Tylko, że sam napisałeś, że Harbeth i KTM to dwa odległe bieguny.
No chyba, że posesja ma być w kosmosie ale w tej samej dzielnicy... :)
Jak dla mnie to science fiction ale zazdroszczę wyobraźni :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak,  są to dwa odmienne bieguny - zgadza się....jakbyś miał możliwość te kolumny posłuchać u siebie to myslę że potwierdziłbyś moje zdanie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
...tak,  są to dwa odmienne bieguny - zgadza się....jakbyś miał możliwość te kolumny posłuchać u siebie to myslę że potwierdziłbyś moje zdanie....
Miroslav1.
Ja mam naprawdę sporo możliwości aby wziąć i posłuchać tego i owego u siebie w domu. Ale po pierwsze mi się już nie chce a po drugie nie ma takich kolumn w żadnym sklepie które by były dla mnie warte, żeby się tak męczyć - dźwigać, ustawiać itd.
Wiem dokładnie czego chcę i jeśli przyjdzie na to czas to pójdę w tym kierunku a nie w obok.
Ciebie z jednej strony podziwiam ale zaś z drugiej trochę nie rozumiem. W zasadzie to chyba rozumiem ale nie rozumiem po co Ci to :) -
Jednak każdy ma swoje potrzeby i staram się to uszanować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wysłuchałeś już płyty Willego Devilla ale mam jeszcze jedną fantastyczną płytę, którą powinieneś wysłuchać na obu kolumnach i werdyk będzie oczywisty.
Ta płyta to żadna rewelacja jeśli chodzi o jakość nagrania ale realizm przy dobrym sprzęcie powala na kolana.
Idealna płyta do sprawdzenia co system potrafi.
Jeśli zagra źle to.... :) ebb79d85fb3f463da2d7450dc9b8a1d9.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piorasz napisał:

Tylko, że sam napisałeś, że Harbeth i KTM to dwa odległe bieguny.

Bo to prawda. Czym innym jest audiofilstwo, a czym innym ostre śmiganie po szutrach i pagórkach.... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bo to prawda. Czym innym jest audiofilstwo, a czym innym ostre śmiganie po szutrach i pagórkach.... :-))
No tak. Tylko ciągle mi nie pasuje ta dzielnica na ziemi a na niej posesja w kosmosie :)
Chyba, że są jakieś stairway to heaven a ja o tym nie wiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2020 o 18:47, Wuelem napisał:

się nimi duszą i błagają o litość

W dniu 17.12.2020 o 17:52, sly30 napisał:

gdy kolumny są popierdółki, to (...)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piorasz napisał:

a po drugie nie ma takich kolumn w żadnym sklepie które by były dla mnie warte, żeby się tak męczyć - dźwigać, ustawiać itd.
Wiem dokładnie czego chcę

na jakich głośnikach grasz/ cenisz sobie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sly30 napisał:

Bo to prawda. Czym innym jest audiofilstwo, a czym innym ostre śmiganie po szutrach i pagórkach.... :-))

 

To tak jak puścili moje ulubione nagranie na wystawie, pokój nagle opustoszał i komfortowo słuchałem muzyki, a nie sprzętu ?

 

próbka ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
na jakich głośnikach grasz/ cenisz sobie?
Gram na jbl l100 century z zupełnie nową zwrotnicą. Dla mnie dobre granie jest na papierzakach. Na basie musi być minimum 10 cali :)
Cenię sobie raczej starsze konstrukcje.
Niektóre starsze kolumny Tannoy też są dla mnie choć to zupełnie inne granie niż z jbl. Nie pogardziłbym również niektórymi starszymi modelami Klipsch.
Ważne (co zawsze powtarzam) jest to aby kolumny były dopasowane do wielkości pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

...te jbl I 100 przy KTM (jak je nazywasz) to jak Trabant przy luksusowym Mercedesie ? 

KTM to bardzo fajna marka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
...te jbl I 100 przy KTM (jak je nazywasz) to jak Trabant przy luksusowym Mercedesie  
Uwierz mi, że bym się nie zamienił.. :)
To zupełnie inny styl grania a jak mówiłem Ktem to nie moja bajka.
Można by powiedzieć, że moje jbl są bliżej grania Twoich Harbeth - choć oczywiście to też trochę inny styl grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, S0nic napisał:

KTM to bardzo fajna marka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

....też tak uważam....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, piorasz napisał:

Uwierz mi, że bym się nie zamienił.. ?
To zupełnie inny styl grania a jak mówiłem Ktem to nie moja bajka.
Można by powiedzieć, że moje jbl są bliżej grania Twoich Harbeth - choć oczywiście to też trochę inny styl grania.

...wierzę, dlaczego mam nie wierzyć.... to oznacza że masz swój dzwięk 

... Harbeth jest bardziej nasycony na średnicy od JBL i również ciemniej grają (przynajmniej tak jest u mnie) JBL są za bardziej zrywne/dynamiczne i przejrzyste..... 

....czasami jak piszę o innej stylistyce grania to są ludziska którzy w to nie wierzą i twierdzą że nie chcę napisać wprost że są gorsze....wiedziałem o  od dawna....wczoraj gość do mnie właśnie tak napisał....prywatna rozmowa więc nie wypada.....

... u mnie też coś szwankuje i nie mogę edytować 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
...wierzę, dlaczego mam nie wierzyć.... to oznacza że masz swój dzwięk 
... Harbeth jest bardziej nasycony na średnicy od JBL i również ciemniej grają (przynajmniej tak jest u mnie) JBL są za bardziej zrywne/dynamiczne i przejrzyste..... 
....czasami jak piszę o innej stylistyce grania to są ludziska którzy w to nie wierzą i twierdzą że nie chcę napisać wprost że są gorsze....wiedziałem o  od dawna....wczoraj gość do mnie właśnie tak napisał....prywatna rozmowa więc nie wypada.....
... u mnie też coś szwankuje i nie mogę edytować 
Nie, nie Miroslav1.
Moje jbl nie grają jak oryginalne. Nowa zwrotnica to zupełnie inne granie. Nie ma mowy o jasnym graniu jak w oryginałach, gdzie na midwoofer i twetter nakładały się częstotliwości. Ja nie lubię jasnego grania i wystrzegam się tego jak ognia.
Bas jest również nie do poznania w porównaniu z oryginałem, gdzie głośnik basowy nie był w ogóle filtrowany.
My mówimy tu o graniu, którego nie mogłeś nigdzie słyszeć. Z tego co się orientuję to nikt w Polsce nie ma drugich takich kolumn.
Nie chcę się tu chwalić ale jeżdżąc na AVS i słuchając wielu kolumn to zawsze myślę sobie, że nie mam się czego wstydzić.
Oczywiście moje jbl to nie koniec świata i mam świadomość ich wad i zalet ale z drugiej strony ciężko je przebić w rozsądnych pieniążkach.
Ćwiczyłem to i kilka kolumn przytachalem do domu aby sobie "polepszyć". Kończyło się jak dotąd zawsze tak samo - czyli zostaję nadal z moimi.
Jest jeszcze kilka kolumienek na które poluję od dawna i gdybym je zdobył to istnieje bardzo duża szansa, że bym je "przytulił" . Czekam cierpliwie i obserwuję aukcje :)
Oczywiście nie chcę na razie zdradzać o jakie chodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
...jeżeli masz świadomość ich wad, to napisz  jakie mają ? 
Główną wadą jest bas, który to powinien być wraz z tą zwrotnicą w większej obudowie 66 l.
Temat jest znany i opracowany przez samego Troelsa Gravesena - gdyż on opracował również nową zwrotnicę do tych kolumn. Można by powiedzieć, że moja zwrotnica jest bardzo podobna ale opracowana przez ameryjanskiego znanego DIY-owca.
Chodzi mi po głowie wymiana skrzynek. Na stronie Troelsa Gravesena jest nawet projekt skrzynki z obliczonymi wymiarami do tego projektu.
Wszystko jest oczywiście udokumentowane poprzez pomiary.
Dużo by pisać ale nie chcę zaśmiecać.

Oczywiście w starych skrzynkach bas jest do przyjęcia i nawet bardzo dobry ale brakuje mu nieco swobody oraz precyzji jaką mógłby osiągnąć w większych skrzynkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piorasz napisał:

Główną wadą jest bas, który to powinien być wraz z tą zwrotnicą w większej obudowie 66 l.
Temat jest znany i opracowany przez samego Troelsa Gravesena - gdyż on opracował również nową zwrotnicę do tych kolumn. Można by powiedzieć, że moja zwrotnica jest bardzo podobna ale opracowana przez ameryjanskiego znanego DIY-owca.
Chodzi mi po głowie wymiana skrzynek. Na stronie Troelsa Gravesena jest nawet projekt skrzynki z obliczonymi wymiarami do tego projektu.
Wszystko jest oczywiście udokumentowane poprzez pomiary.
Dużo by pisać ale nie chcę zaśmiecać.

...jeżeli piszesz na temat to nie ma mowy o zaśmiecaniu....co jest z tym basem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



co jest z tym basem?


Dopisałem do postu niżej.

Na razie poradziłem sobie z tym basem dobierając odpowiednie lampy do pre oraz wzmacniacze operacyjne. Jest dobrze ale wiem, że niedźwiedź śpi i można by go obudzić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.