Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka jeszcze, większość gitarzystów wybiera wzmacniacze lampowe.....tzn. że takie nagranie słuchane z tranzystora jest naturalne czy nie? Czy tranzystor potrafi to nagranie naturalnie przekazać? (naturalnie że potrafi!)?? Czy też jest to nienaturalny przekaz natury grania lampowego??

się zapętliłem.....?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Pietuisza napisał:

Taka ciekawostka jeszcze, większość gitarzystów wybiera wzmacniacze lampowe.....tzn. że takie nagranie słuchane z tranzystora jest naturalne czy nie? Czy tranzystor potrafi to nagranie naturalnie przekazać? (naturalnie że potrafi!)?? Czy też jest to nienaturalny przekaz natury grania lampowego??

Główną przyczyną używania lamp jest ochrona głośników przed dymem, a przy okazji mamy ciekawe brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, iro III napisał:

Na koncercie emocje są ważne ale ich przepływ między artystą a widownią, wzajemne interakcje ...a nie taka czy inna średnica instrumentu na którym gra, jego głosu, kolejnego dnia artysta nastroi instrument nieco inaczej, złapie bakterię do gardła i co z tą barwą?

Gdy tylko "przeskoczy iskra" między widownią i artystą - dzieją się wielkie rzeczy, bez różnicy czy barwa ( instrumentu, głosu) jest bardziej czy mniej podkolorowana.

Posłuchajcie płyty "Friday Night in San Francisco" od początku, ok. 1 minuty zaczyna się magia (z powodu jednego, pojedynczego okrzyku zachwytu na widowni), słychać to wszystko doskonale.

Barwy brzmienia tych gitar? Who cares?!

...jeżeli granie muzyków jest ....

brzmienie samych instrumentów to bonus, dodatek, niuans, nieistotny dla magii danej chwili, chwil na koncercie. Również i takim koncercie, którego nagrań słuchamy z płyty.

......nie powinienem zapraszać ale zaglądaj tu częściej - poważnie....zobacz co za przypadek...właśnie słuchałam tą płytę (moja ulubiona) mam zwykł kupioną w media markt i  drugą w formacie K2HD i ta właśnie gra....to co robią Ktemy z brzmieniem gitar to jest magia....tu jest różnica i to znaczna na korzyść KTEM.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walnę litra i dam sobie wmówić, że ziemia jest płaska. Natomiast nie dam sobie powiedzieć, że jak emocje, to tylko z lampy. 

Znam systemy w których nie było grama lampy, ale emocji od metra. 

Problem w rozumowaniu leży w nas samych i często polega m. in. na tym, że dobre, naturalne granie nie jest wypadkową li tylko lampy czy trana, jak niektóre uważają. To złożoność i zapewniam, że więcej zrobi dobrze skrojona zg z właściwą zwrotką oraz krawiec akustyk co zszyje to wsio do kupy z pokojem niż stadko lamp. Ale tu mam na myśli dobre skrojenie, a nie łatanie dziur gąbkami. 

Można podkręcić w tv kolory, ze wszystkie babki będą mulatkami, i udawać, że jest ok, ale z naturalnością nie ma to nic wspólnego. 

Wniosek, trzeba też wiedzieć gdzie kończy się naturalność, a kiedy zaczyna pudrowanie noska. Z obserwacji narodu wnioskuje, ze to ost. jest dominujące, niestety. Lubimy sobie dosłodzić. Akceptujemy kobitki z toną tapety na twarzy, tylko rańcem jest zonk i pręciorem szukamy drzwi. 

Takie praktyki przez lata powodują, że za naturalne uważamy to co już przed laty sobie dosłodziliśmy i do czego przywykliśmy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja bez sensu. Lampa daje emocje jak na koncercie? To nie zależy ani od lampy, ani od tranzystora. Żeby były emocje choć trochę zbliżone do tych na koncercie, to poza ogarniętą akustyką, muszą być konkretne, duże kolumny z dużymi driverami na basie, z odpowiednimi na średnicy, z odpowiednią zwrotnicą, musi być żywiołowa dynamika, skala dźwięku, otwarcie, rozciągnięcie, swoboda itd. A czy do tego zapniemy lampę czy tranzystor, to już kwestia mniej ważna. A gdy kolumny są popierdółki, to też można sobie słuchać, ale nie ma co opowiadać o emocjach jak na koncercie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
o tych dużych driverach już sobie darowałem z uwagi na obecnie testowane

A co testujesz ? Bo ja właśnie poszedłem ścieżką 15" na basie i solidnego horna na średnicy i ... Jest koncertowo. Oczywiście bardzo dużo zależy od realizacji nagrania ale to wiadomo.
Jest tylko zagrożenie - to uzależnia. Od czasu przygody z JBL L300 już nic innego mi się nie podoba na basie. No może z jednym wyjątkiem Electro Voice Sentry III. Genialny bas.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, sly30 napisał:

Dyskusja bez sensu. Lampa daje emocje jak na koncercie? To nie zależy ani od lampy, ani od tranzystora. Żeby były emocje choć trochę zbliżone do tych na koncercie, to poza ogarniętą akustyką, muszą być konkretne, duże kolumny z dużymi driverami na basie, z odpowiednimi na średnicy, z odpowiednią zwrotnicą, musi być żywiołowa dynamika, skala dźwięku, otwarcie, rozciągnięcie, swoboda itd. A czy do tego zapniemy lampę czy tranzystor, to już kwestia mniej ważna. A gdy kolumny są popierdółki, to też można sobie słuchać, ale nie ma co opowiadać o emocjach jak na koncercie.

....całkowicie  się z tym nie zgadzam... Ty i szymonfaber macie takie same podejście do dzwięku (nie odbieraj tego jako atak z mojej strony) ale dla Was liczą się tylko perfekcyjne dzwięki a  nie emocje....dlatego szymonfaber tak zjechał Harbeth.....on jak i Ty kompletnie nie czujecie klimatu.....wiesz dlaczego tak twierdzę - bo wszystkie małe kolumny z Harbeth na czele według Ciebie są do dupy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Miroslav1 napisał:

....całkowicie  się z tym nie zgadzam... Ty i szymonfaber macie takie same podejście do dzwięku (nie odbieraj tego jako atak z mojej strony) ale dla Was liczą się tylko perfekcyjne dzwięki a  nie emocje....dlatego szymonfaber tak zjechał Harbeth.....on jak i Ty kompletnie nie czujecie klimatu.....wiesz dlaczego tak twierdzę - bo wszystkie małe kolumny z Harbeth na czele według Ciebie są do dupy....

Ale przecież Harbethy 40-ki nie są małe i mają duże drivery. Nigdzie nie pisałem, że są do dupy. Poza tym mowa była o emocjach jak na kopercie i tu prawda jest brutalna. Nie ma koncertowych emocji z małych kolumn. No po prostu nie ma. Mogą być inne emocje, wzruszenie, nostalgia, melancholia itd, ale koncertowych nie będzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

A co testujesz ?

miałem na myśli Ktemy. 

Ja na '15 już od lat, więc wiecie, rozumiecie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz i kolumny muszą mieć odpowiedni zapas głośności. Dla przeniesienia czysto nagłych spiętrzeń. A nawet tych mniej głośnych - transjenty robią (koncertowe) emocje. Małe skrzynki się nimi duszą i błagają o litość. I to są te inne emocje, które można czuć w stosunku do podstawczaków...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

......nie powinienem zapraszać ale zaglądaj tu częściej - poważnie....zobacz co za przypadek...właśnie słuchałam tą płytę (moja ulubiona) mam zwykł kupioną w media markt i  drugą w formacie K2HD i ta właśnie gra....to co robią Ktemy z brzmieniem gitar to jest magia....tu jest różnica i to znaczna na korzyść KTEM.....

Bo na tej płycie nie ma dolnej średnicy ani basu. Największym problemem Ktem są właśnie szwy tych zakresów oraz bas. Po diabła Serblin pchał się w taką konstrukcję? nigdy nie zrozumiem a On już nam nie odpowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jamówię napisał:

Bo na tej płycie nie ma dolnej średnicy ani basu. Największym problemem Ktem są właśnie szwy tych zakresów oraz bas. Po diabła Serblin pchał się w taką konstrukcję? nigdy nie zrozumiem a On już nam nie odpowie.

...na czym polega problem z basem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Miroslav1 napisał:

...na czym polega problem z basem? 

Jest bytem odrębnym. Ta kolumna jest niespójna fazowo,ale to docenisz jak za miesiąc wrócisz do 40.2 ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jamówię napisał:

Jest bytem odrębnym. Ta kolumna jest niespójna fazowo,ale to docenisz jak za miesiąc wrócisz do 40.2 ? 

Temat był poruszany wiele razy i pisałem o tym, za co niejaki milimetr obraził się na mnie na smierć. I tu nawet nie chodzi o moje zdanie, ale o zdanie mądrzejszych ode mnie. Oni zgodnie uważają, że wszystkie drivery powinny być na frontowej ściance i grać na słuchacza.
Eksperymenty z basami po bokach czy z tylu rodzą problemy spójności, problemy fazowe, ale też problem odczuwania rytmu, ataku, PRATu itd. I o ile można jeszcze próbować kombinować z takimi pomysłami, gdy z tylu jest duży subbas jak np w dużych Von Schweikertach lub z boku jak w Rockportach Arrakis II i model niżej, ale cięty na max 50hz, a na froncie midbas 50-200 czy 300 hz, to gdy cały zakres basu i midbasu jest na innych ściankach niż frontowa, to jest jeszcze większy problem. Minęły lata, milimetr już nie ma tych kolumn. Ma takie gdzie wszystkie drivery są na froncie....hehehe....jak żyć? Ale nic to. Każdy się uczy, wszystko się zmienia, ja też inaczej dziś patrzę na wiele kwestii w audio. Życie.

Sa jednak miłośnicy i takich kolumn. Ich prawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sly30 napisał:

Oni zgodnie uważają, że wszystkie drivery powinny być na frontowej ściance i grać na słuchacza.

A jak coś promieniuje kuliście, to co znawcy na taki fakt?

A może oni są na razie na etapie wąskich kątów promieniowania. Niech się uczą i za jakiś czas znowu ich zapytaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Wuelem napisał:

A jak coś promieniuje kuliście, to co znawcy na taki fakt?

A może oni są na razie na etapie wąskich kątów promieniowania. Niech się uczą i za jakiś czas znowu ich zapytaj.

No nie. Mają swoje zdanie. Jeśli promieniuje kuliście i materiał muzyczny jest nagrany pod taki typ promieniowania, to ok. Ale jeśli materiał jest nagrany klasycznie pod klasyczny system stereo, który gra przed słuchaczem, promieniejąc na słuchacza, a taki jest dostępny w 99.9999%, a odtwarzamy to z driverów promieniujących dookolnie czy kuliście, to robi się problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofer promieniuje kuliście w najniższych częstotliwościach :-))

Fala wszystko opływa i odbija się tak wiele razy, że dobiega wszechkierunkowo. Serblin nie robił kolumn od miesiąca, żeby popełnić miał szkolne błędy. Tak samo jest z ulokowaniem bas-refleksu (taki otwór do basu) - nie ma znaczenia gdzie czołg lufą wyceluje. Najwyżej jak od razu w ścianę, to ogólne ciśnienie wzrośnie. Ale nie stroi się w zależności od odległości od ściany, tylko na daną częstotliwość. A ta "wyjdzie", gdzie jej pozwolisz.

Co innego jak masz 2 takie same głośniki obok siebie. Ale i z tym konstruktor sobie radzi (pomijam DIY), bo inaczej by został przy jednym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne zdanie. O ile bas do ok 50hz można uznać za wszechkierunkowy, to już taki 50-200hz jest lokalizowalny dość łatwo. Nie gra wszędzie tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sly30 napisał:

50-200hz

200 Hz to nie jest...

 

46 minut temu, Wuelem napisał:

w najniższych częstotliwościach

W tej zakładce jest walka o 20 - 40 Hz, czyli to, co się WYCINA z nagrań :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Wuelem napisał:

W tej zakładce jest walka o 20 - 40 Hz, czyli to, co się WYCINA z nagrań :-))

I tak i nie. Mam płyty z organami, gdzie grają ok ok 16hz i to czuć. Poza tym jeśli gra od 20hz i jakość 40 czy 60hz też jest inna poprzez wyższe harmoniczne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Wuelem napisał:

 Serblin nie robił kolumn od miesiąca, żeby popełnić miał szkolne błędy.

Serblin robił doskonale monitory,nie był inżynierem i duże kolumny wychodziły mu różnie. Specjalnie użyłem eufemizmu,bo mam szacunek do jego dokonań. Pytanie,czy Ty w ogóle słuchałeś Ktem,czy tylko teoretyzujesz? Te kolumny się rozjeżdżają i wystarczy parę nutek aby się o tym przekonać,warunkiem jest obcowanie na co dzień z kolumnami spójnymi,koherentnymi. Myślę nawet,że właściciele i fani Tannoy mogliby być zszokowani,jak dziwnie to gra,ale to wszystko jest nieistotne,Mirek ma możliwość zdobywania fajnych doświadczeń i wydawania na nie własnej kasy. To jest bezcenne,zobaczymy co się stanie za miesiąc,lub parę ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sly30 napisał:

Temat był poruszany wiele razy i pisałem o tym, za co niejaki milimetr obraził się na mnie na smierć. I tu nawet nie chodzi o moje zdanie, ale o zdanie mądrzejszych ode mnie. Oni zgodnie uważają, że wszystkie drivery powinny być na frontowej ściance i grać na słuchacza.
Eksperymenty z basami po bokach czy z tylu rodzą problemy spójności, problemy fazowe, ale też problem odczuwania rytmu, ataku, PRATu itd. I o ile można jeszcze próbować kombinować z takimi pomysłami, gdy z tylu jest duży subbas jak np w dużych Von Schweikertach lub z boku jak w Rockportach Arrakis II i model niżej, ale cięty na max 50hz, a na froncie midbas 50-200 czy 300 hz, to gdy cały zakres basu i midbasu jest na innych ściankach niż frontowa, to jest jeszcze większy problem. Minęły lata, milimetr już nie ma tych kolumn. Ma takie gdzie wszystkie drivery są na froncie....hehehe....jak żyć? Ale nic to. Każdy się uczy, wszystko się zmienia, ja też inaczej dziś patrzę na wiele kwestii w audio. Życie.

Sa jednak miłośnicy i takich kolumn. Ich prawo.

No i Rockporty Arrakis II jek weszły do produkcji tak wyszły  z niej mimo fajnego designu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jamówię napisał:

wystarczy parę nutek aby się o tym przekonać

zatrzymałem się kiedyś na dłużej przy Accordo/ Jadis, serio...

natomiast przy Ktemach jeszcze dłużej, ale z innego powodu - głowiłem się o co chodzi ludowi, że tak wzdycha i ślini. 

I wtedy pomyślałem o.., Hostessach, ale nic takie się nie wydarzyło. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....można w jeden dzień obskoczyć całe Audio Show i być ''ekspertem'' w wydawaniu opinii....dlatego uważam za bezcenne doświadczenie muc słuchać Ktemy u siebie....nie pamiętam czy kiedyś m40.2 ładnie się zaprezentowały na Audio Show...zawsze gdy wychodziłem z pokoju mówiłem do kumpli ,, u mnie lepiej gra,, ? 

...jeszcze jedna sprawa....Milimetr jest estetą, miał przez wiele lat Ktemy  i  jakoś nie wyobrażam sobie żeby przez tyle lat mordował się z kiepskim basem....

jeżeli zmienił wzmacniacz to za tym poszły i kolumny - nie doszukiwałbym się  drugiego dna....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

traktujemy wątek poważnie. Liczymy na odrobinę rewanżu.

Naprawdę sądzisz, ze my tu z szołkiem, to tak na poważnie? Za stare na takie numery. ?

Słuchali też poza szołkiem, a stare już dawno przestali wierzyć w cuda pod choinku i Św. Mikołaja. 

Nie chcemy obrzydzić, a jedynie zwrócić uwagę, ze Ktema, to żeńskie, a co żeńskie, to gdzieś jest haczyk. ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piano napisał:

traktujemy wątek poważnie. Liczymy na odrobinę rewanżu.

Naprawdę sądzisz, ze my tu z szołkiem, to tak na poważnie? Za stare na takie numery. ?

Słuchali też poza szołkiem, a stare już dawno przestali wierzyć w cuda pod choinku i Św. Mikołaja. 

Nie chcemy obrzydzić, a jedynie zwrócić uwagę, ze Ktema, to żeńskie, a co żeńskie, to gdzieś jest haczyk. ?

 

 

... oczywiście że poważnie traktuję to co piszesz, chociaż czasami  się z tym  nie zgadzam i muszę napić się melisy ....mamy inne zdanie ale zawsze zachowujemy pewien dystans coby pózniej nie żałować ? ... chcąc nie chcąc pokazujemy że w przypadku różnicy zdań potrafimy rozmawiać - inaczej, dajemy przykład że można ? 

....Maciek, napisz co Tobie  nie pasuje  w Ktemach i z jaką elektroniką słuchałeś.....

...jeżeli po miesiącu przejdę na m40.2 i zatęsknię do Ktem to wracam do nich....

....jeżeli nie zatęsknię to wiem na 100% że żadne inne kolumny  już u mnie nie zagoszczą ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Miroslav1 napisał:

 

...jeżeli po miesiącu przejdę na m40.2 i zatęsknię do Ktem to wracam do nich....

....jeżeli nie zatęsknię to wiem na 100% że żadne inne kolumny  już u mnie nie zagoszczą ? 

 

Uuuła,poważna deklaracja,no chyba że Alan coś wymyśli ? 

2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

 

...jeszcze jedna sprawa....Milimetr jest estetą, miał przez wiele lat Ktemy  i  jakoś nie wyobrażam sobie żeby przez tyle lat mordował się z kiepskim basem....

Przemek jest przede wszystkim bardzo osłuchanym i doświadczonym audiofilem i sroce z pod ogona nie wypadł,ale czasem tak jest,że jak człowieka po początkowym zafascynowaniu coś uwiera,to albo od razu dąży do zmiany,albo walczy z nadzieją na szczęśliwy finał. Któż z nas tego nie miał?Bywa też tak,że gdzieś usłyszymy lepsze granie i to jest impuls do tego żeby dalej się nie męczyć. Nie rozmawiałem z Przemkiem dlaczego kupił Ktemy,ale mówił mi dlaczego teraz gra na tym na czym gra i ja to rozumiem ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.