Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Margol napisał:

Ale ja Cię chłopie o nic nie pytałem.

Ale  chłopie ja odpowiedziałem - za Damazego.

Mam nadzieję że Damazy się za to na mnie nie obrazi - w końcu to równy chłop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, babatular napisał:

Ale  chłopie ja odpowiedziałem - za Damazego.

Mam nadzieję że Damazy się za to na mnie nie obrazi - w końcu to równy chłop.

Ale nikt Cię o to nie prosił. Radzę sobie jako tako w werbalnych kontaktach międzyludzkich. Twoje pośrednictwo jest zbędne. Poza tym posługujemy się z Damianem tym samym językiem,więc twoje nieudolne  tłumaczenie na nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Margol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kart audiofilskich, historii, pamiętam jak lud się bronił ręcami i nogami po forach głosząc, że Audio Research CD 7,5 nie grajet po RCA.

Wtedy, celem porównania rca vs xlr wraz z moim nadwornym elektronikiem, powołaliśmy Rewizyjną Spółkę z Ogromną Odpowiedzialnością, aby prawdy stało się zadość. 

.., i wyszło nam, że po rca też grajet ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Margol napisał:

Ale nikt Cię o to nie prosił. Radzę sobie jako tako w werbalnych kontaktach międzyludzkich. Twoje pośrednictwo jest zbędne.

to w takim razie werbalnie Cie pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....chyba  Krzyżak w tym wątku opisywał przymiarkę RCA i XLR  do  FBI.....wyszło z korzyścią na XLR..... Sly 30 napisał podobnie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, iro III napisał:

.i były pod tego maranza podłączone w jednym czasie dwa takie same egzemplarze Krella z wyrównanymi poziomami głośności? ?

Iro noe gniewaj się bo to co zaraz napiszę nie będzie złośliwe albo jakoś tam kąśliwe?

Otóż ja 25 lat temu robiłem porównania na tej samej głośności itd. Teraz już mam na tyle wyrobioną pamięć słuchową że nie potrzebuje robić takich porównań bo one są wręcz mylące i nic nie wnoszą. Potrafię zapamiętać jak brzmi barwa dźwięku jak brzmi bas, średnica i góra pasma. Jak się ma dynamika i gęstość jak się ma holografię scena szerokość głębokość jak się ma selektywność itd. Domyślam się o co Ci chodzi a mianowicie że sprzęt po wyłączeniu i ponownym włączaniu bez żadnych zmian już może zagrać inaczej albo my możemy odebrać to jako inny dźwięk. Ale ja już jestem za stary żeby nie brać takich rzeczy pod uwagę. Tylko nie odbieraj tego że ja się tutaj teraz mądruje bo daleki jestem od tego. Chcę Cię uświadomić że braliśmy pod uwagę różne czynniki w tym porównaniu. A najlepiej proponuję sprawdzić samemu ? Wtedy nie trzeba będzie żadnych dowodów przedstawiać. Albo usłyszysz że Krell gra lepiej po XLR albo nie usłyszysz i wszystko będzie jasne ?

1 godzinę temu, babatular napisał:

Mam nadzieję że Damazy się za to na mnie nie obrazi - w końcu to równy chłop.

A w życiu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, damazy napisał:

Iro noe gniewaj się bo to co zaraz napiszę nie będzie złośliwe albo jakoś tam kąśliwe?

Otóż ja 25 lat temu robiłem porównania na tej samej głośności itd. Teraz już mam na tyle wyrobioną pamięć słuchową że nie potrzebuje robić takich porównań bo one są wręcz mylące i nic nie wnoszą. Potrafię zapamiętać jak brzmi barwa dźwięku jak brzmi bas, średnica i góra pasma. Jak się ma dynamika i gęstość jak się ma holografię scena szerokość głębokość jak się ma selektywność itd. Domyślam się o co Ci chodzi a mianowicie że sprzęt po wyłączeniu i ponownym włączaniu bez żadnych zmian już może zagrać inaczej albo my możemy odebrać to jako inny dźwięk. Ale ja już jestem za stary żeby nie brać takich rzeczy pod uwagę. Tylko nie odbieraj tego że ja się tutaj teraz mądruje bo daleki jestem od tego. Chcę Cię uświadomić że braliśmy pod uwagę różne czynniki w tym porównaniu. A najlepiej proponuję sprawdzić samemu ? Wtedy nie trzeba będzie żadnych dowodów przedstawiać. Albo usłyszysz że Krell gra lepiej po XLR albo nie usłyszysz i wszystko będzie jasne ?

A w życiu ?

Przy użyciu jakiego przyrządu robiliście wyrównanie poziomów głośności?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Margol napisał:

Przy użyciu jakiego przyrządu robiliście wyrównanie poziomów głośności?

No właśnie  poziomu głośności nie braliśmy pod uwagę bo to nie ma znaczenia w porównaniach albo odsłuchach. Porównanie XLR vs RCA było robione na ucho ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdzie się więc ktoś, ktokolwiek, kto wyjaśni, lub chociaż spróbuje technicznie wyjaśnić fenomen degradacji brzmienia za pomocą wyjścia RCA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, iro III napisał:

Nie znajdzie się więc ktoś, ktokolwiek, kto wyjaśni, lub chociaż spróbuje technicznie wyjaśnić fenomen degradacji brzmienia za pomocą wyjścia RCA?

Olej z węża. Przy długościach domowych IC i asymetrycznej topologii 99% audiogratów gra jak zwykle wyobraźnia. Przy symetrycznych urządzeniach i kilometrowych IC,może jakieś różnice by były. Canony wprowadzono zasadniczo na potrzeby studiów nagraniowych/masteringowych,audiofilom one na nic.

32 minuty temu, damazy napisał:

No właśnie  poziomu głośności nie braliśmy pod uwagę bo to nie ma znaczenia w porównaniach albo odsłuchach. Porównanie XLR vs RCA było robione na ucho ?

Niestety Damian,na ucho to można czapkę naciągnąć,ale wyrównanie poziomów,choćby do takiego 0,5 dB,jest niemożliwe,mamy za ułomny narząd słuchu,bez urazy ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Margol napisał:

Niestety Damian,na ucho to można czapkę naciągnąć,ale wyrównanie poziomów,choćby do takiego 0,5 dB,jest niemożliwe,mamy za ułomny narząd słuchu,bez urazy ? 

Spoko ja tam daleki jestem od obrażania się ?? 

Ale rozumiem że różnice w dźwięku na kablach słyszycie? To pytanie do Ciebie Margol oraz do Iro III 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, damazy napisał:

Spoko ja tam daleki jestem od obrażania się ?? 

Ale rozumiem że różnice w dźwięku na kablach słyszycie? To pytanie do Ciebie Margol oraz do Iro III 

Odpowiem za siebie,tak mi się wydaje ? ale żadne testy tego nie potwierdzają. Natomiast jest tu na Forum taki osobnik,któremu rozmiar konta całkowicie zamazał ogląd sytuacji i  nie jest w stanie zaakceptować podstaw fizyki,oraz matematyki. Dlatego dziwi się w swojej stopce,abstrahując od tego,że jest to niezgodne z Regulaminem,że słuchanie kolejno po sobie wzmacniaczy,nie jest ŻADNĄ NAUKOWĄ METODOLOGIĄ POZNAWCZĄ,tylko słuchaniem na podstawie którego nie da się wyciągnąć żadnych,oprócz audiofilskich poematów,poważnych wniosków. Żałosne to,ale ten pogląd wyraża spora grupa ludzi,choć nikomu na świecie nie udało się rozróżnić dwóch poprawnie zaprojektowanych wzmacniaczy z wyrównanym do min 0,2 dB poziomu głośności. NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI. Oczywiście ów osobnik wypisuje długie audiopoematy z kompletną pustką w środku i nigdy nie zdobędzie się na tak proste doświadczenie,jakim jest NAUKOWE porównanie dwóch wzmacniaczy w opisanej już lata temu metodologii,bo wówczas jego świat zapadłby się jak czarna dziura. Powtarzam dotyczy to wzmacniaczy. W związku z tym,rzeczony osobnik będzie się odbijał od wątku do wątku i plótł androny,których w żadnym zakątku świata nie potwierdziła nauka a ta przypomnę w kontekście fizyki jest zasadniczo taka sama dla całego globu. Damazy namawiam Cię sympatyczny Kolego do krytycznego zainteresowania się ważnymi aspektami tego hobby,m in po to żeby na swojej drodze unikać np takich jak ów osobnik niedouków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Margol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Margol napisał:

Damazy namawiam Cię sympatyczny Kolego do krytycznego zainteresowania się ważnymi aspektami tego hobby,m in po to żeby na swojej drodze unikać np takich jak ów osobnik niedouków.

Oj uwierz mi na słowo że staram się krytycznie podchodzić do tego hobby. Zresztą nie tylko do tego. Do własnej osoby także ? Ja słucham i albo coś słyszę albo nie. Nie wnikam za bardzo dlaczego coś słyszę albo dlaczego tego nie słyszę. I to jest najlepsze w tym hobby. Cieszyć się że coś tam się dzieje w tym naszym życiu. I lepiej za bardzo nie wnikać bo może się okazać że wszystko to tylko iluzja. Nawet to że istniejemy ? Jakbyśmy się pasjonowali doznaniami powiązanymi ze zmysłem wzroku to dopiero było by o co się spierać. Co widać a czego nie ?? Jak to mózg odbiera i czy to co widzimy faktycznie jest czy tylko nam się zdaje ? Ale troszkę zszedłem z tematu. Przepraszam że pozwoliłem sobie na taką małą dygresje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię to hobby,pozwala mi ono na słuchanie ulubionej muzyki na poziomie wysokiej wierności. Doskonale słyszę różnicę pomiędzy kolumnami,analogowymi napędami,czy wkładkami,rozróżniam też zasadniczo różne odtwarzacze CD,oraz przetworniki DA,choć te ostatnie z uwagi na szalony progres w eliminacji jittera co raz gorzej,ale to wszystko wynika z wymiernych,opisanych,zbadanych,opublikowanych i zrozumiałych,oraz dobrze pomierzonych parametrów. W przypadku poprawnie zbudowanych wzmacniaczy tak to nie działa. Są całe dzieła napisane przez inżynierów z jakiego powodu tak to nie działa.Nie trzeba dupska ruszać z kanapy,wystarczy poczytać opracowania Petera Walkera,jak ktoś nie zna angielskiego to pomoże mu tłumacz Google,ale trzeba chcieć. Niestety łatwiej jest pleść duby smalone mając łeb napchany opowieściami sprzedawców,lub audiopoetów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, damazy napisał:

Ale rozumiem że różnice w dźwięku na kablach słyszycie? To pytanie do Ciebie Margol oraz do Iro III 

Na jakież to zasadzie? Przecież nie na zasadzie "wsłuchiwania się". Sam doskonale wiesz jak działa wsłuchiwanie się - potem wśród dowolnej liczby uczestników pojawia się dowolna ilość sprzecznych ze sobą opinii.

Wiem, że są "wytrychy" od lat stosowane na "wyjaśnienie" takich (czasem nawet wstydliwych) "różnic" - różne systemy i wkomponowywanie się, układanie się, wygrzewanie, za słaby system, brak synergii, itp. itd.

Połączenia w domowym audio to nie parametry LINII DŁUGICH.

Chyba nie chcesz mnie namówić na roztrząsanie "domniemanych różnic" w takich połączeniach?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Margol napisał:

Olej z węża. Przy długościach domowych IC i asymetrycznej topologii 99% audiogratów gra jak zwykle wyobraźnia. Przy symetrycznych urządzeniach i kilometrowych IC,może jakieś różnice by były. Canony wprowadzono zasadniczo na potrzeby studiów nagraniowych/masteringowych,audiofilom one na nic.

Dla audiofilii główny zysk z symetryczności toru jest w innym miejscu. W sygnale symetrycznym wzmacniania jest różnica sygnałów (+) i (-), a sygnały wspólne są odrzucane (Common mode). W przypadku w pełni symetrycznego źródła cyfrowego w którym obie połówki sygnału są przetwarzane przez osobne takie same przetworniki CA, do których dostarczany jest ten sam strumień danych cyfrowych, część szumów i zakłóceń powstających w obu przetwornikach odejmuje się od siebie, stąd np. lepsza dynamika przy połączeniu XLR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kaviter napisał:

Dla audiofilii główny zysk z symetryczności toru jest w innym miejscu. W sygnale symetrycznym wzmacniania jest różnica sygnałów (+) i (-), a sygnały wspólne są odrzucane (Common mode). W przypadku w pełni symetrycznego źródła cyfrowego w którym obie połówki sygnału są przetwarzane przez osobne takie same przetworniki CA, do których dostarczany jest ten sam strumień danych cyfrowych, część szumów i zakłóceń powstających w obu przetwornikach odejmuje się od siebie, stąd np. lepsza dynamika przy połączeniu XLR.

To co piszesz ma sens,pytanie ile takich plejerów jest na Ziemi?no i rozmowa toczyła się o sens XLR we wzmacniaczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, iro III napisał:

Chyba nie chcesz mnie namówić na roztrząsanie "domniemanych różnic" w takich połączeniach?

Hahaha a pewnie że chce Cie namówić ? Dawaj! Ciekawi mnie inne podejście do tematu okablowania. I nie żebym się chciał kłócić a wręcz przeciwnie ?

57 minut temu, Margol napisał:

Ja bardzo lubię to hobby,pozwala mi ono na słuchanie ulubionej muzyki na poziomie wysokiej wierności.

No i w tej kwestii to chyba wszyscy na tym forum się zgadzamy ? Czyli jest coś co nas wszystkich łączy ?

59 minut temu, Margol napisał:

W przypadku poprawnie zbudowanych wzmacniaczy tak to nie działa. Są całe dzieła napisane przez inżynierów z jakiego powodu tak to nie działa.

Kurcze możesz mnie wtajemniczyć o co chodzi bo albo coś mi umknęło albo gdzieś się zgubiłem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Margol napisał:

rozmowa toczyła się o sens XLR we wzmacniaczach.

Ale jak kolega pisał wyżej, wszystko musi być symetryczne, nie można mówić tylko o wzmacniaczach.

Tak wiele urządzeń na siłę robi się zbalansowanych i potem różne cuda się dzieją przy osłuchach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, damazy napisał:

 

Kurcze możesz mnie wtajemniczyć o co chodzi bo albo coś mi umknęło albo gdzieś się zgubiłem ?

Damian tu nie ma żadnej tajemnicy,to czysta inżynieria,choć biznes audio uwielbia tworzyć nimb tajemniczości wokół wszystkich prostych i wymiernych naukowo spraw. Firmy prześcigają się wręcz w bzdurach,takich jak np pamięć sygnałowa w tranzystorach,której istnienia nie udało się nikomu udowodnić w naukowych procedurach. Sprawa jest prozaiczna,nikt na świecie nie potrafił do tej pory rozróżnić dwóch prawidłowo zbudowanych wzmacniaczy,przy wyrównanej do poziomu 0,2dB głośności,co obala całą audiopoezję nt kolosalnych różnic pomiędzy wzmacniaczami. Oczywiście na tym Forum jest cały wianuszek bufonów,którzy naukę mają za nic i oczywiście "słyszą"  Jak nie wierzysz,to przy założeniu o którym rozmawiamy,poproś ich żeby te swoje fantasmagorie udowodnili,jak już osuszywszy łzy,które napłyną ci do oczu ze śmiechu na widok ich min,zacznij inwestować pieniądze w te miejsca tego hobby,które wymiernie przyniosą korzyść z zainwestowanych środków. Reszta to olej z węża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kaviter napisał:

Dla audiofilii główny zysk z symetryczności toru jest w innym miejscu. W sygnale symetrycznym wzmacniania jest różnica sygnałów (+) i (-), a sygnały wspólne są odrzucane (Common mode). W przypadku w pełni symetrycznego źródła cyfrowego w którym obie połówki sygnału są przetwarzane przez osobne takie same przetworniki CA, do których dostarczany jest ten sam strumień danych cyfrowych, część szumów i zakłóceń powstających w obu przetwornikach odejmuje się od siebie, stąd np. lepsza dynamika przy połączeniu XLR.

Nie. Odwrotnie jest, szumy się dodają i sygnały też. Tylko szum jest nieskorelowany więc dwa szumy to 3dB więcej a dwa takie same sygnały to 6dB więcej, czyli zysk jest. Ale szumy się nie odejmują

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ku rozwadze. Bardzo zachęcam do poczytania powyższego,bez emocji i na chłodno. Tiefenbruna zawsze będę szanował za to,że jako jedyny twórca imperium audio,miał jaja i zgodził się na udział w tym badaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
55 minut temu, Margol napisał:

Oczywiście na tym Forum jest cały wianuszek bufonów,którzy naukę mają za nic i oczywiście "słyszą"

No, jest tak, jak piszesz. Przy czym do nauki też trzeba podchodzić z dystansem, spokojem, refleksją. Czytasz coś o fizyce kwantowej, nawet o kosmologii? Wciąż dowiadujemy się nie tyle, ile wiemy, ale ile nie wiemy. Na razie na tym polega nasz postęp w największym stopniu w rozumieniu świata. Ale za bufona się nie uważam,  a Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Margol napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ku rozwadze. Bardzo zachęcam do poczytania powyższego,bez emocji i na chłodno. Tiefenbruna zawsze będę szanował za to,że jako jedyny twórca imperium audio,miał jaja i zgodził się na udział w tym badaniu.

No ciekawe doświadczenie i szacun dla Tiefenbruna. Niemniej jednak przy takich próbach jednak ma duży wpływ zmęczenie materiału czyli zmysłu słuchu. To samo dzieje się z węchem. No po paru testach różnych perfum czujemy tylko alkohol. Nie ma opcji żeby dobrze rozróżnić zapachy i celnie je ocenić. A jednak kobiety potrafią celnie ocenić zapach danego perfumy na jakiejś osobie. Być może takie coś się dzieje ze słuchem. No to już jest kwestia nie do udowodnienia czy ktoś słyszy różnice czy tylko został przez kogoś albo samego siebie zasugerowany. Ale ciekawy temat lubię takie sprawy rozkminiać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pantagruel napisał:

No, jest tak, jak piszesz. Przy czym do nauki też trzeba podchodzić z dystansem, spokojem, refleksją. Czytasz coś o fizyce kwantowej, nawet o kosmologii? Wciąż dowiadujemy się nie tyle, ile wiemy, ale ile nie wiemy. Na razie na tym polega nasz postęp w największym stopniu w rozumieniu świata. Ale za bufona się nie uważam,  a Ty?

Nie uważam Cię za bufona.

8 godzin temu, damazy napisał:

 Ale ciekawy temat lubię takie sprawy rozkminiać ?

I to jest postawa godna człowieka myślącego. Mnie też kiefyś w kontekście tego hobby zachęcono do zgłębiania wiedzy a nie brania wszystkiego na wiarę i to był w moim audiożyciu ważny moment. Uwielbiam to hobby i właściwie trudno mi sobie wyobrazić życie bez niego,ale krytyczny stosunek do bzdur jest niezbędny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, damazy napisał:

Dawaj! Ciekawi mnie inne podejście do tematu okablowania. I nie żebym się chciał kłócić a wręcz przeciwnie

Proszę bardzo - "Daję!"

Okablowanie ma WYŁĄCZNIE funkcję ŁĄCZENIA dwóch urządzeń audio.

1. odpowiednia długość.

2. dopasowane rodzajem i stabilnością mechanicznego połączenia do gniazd, wtyczki/końcówki.

3. solidna "konfekcja" wtyczek.

4. przyjazna elastyczność izolacji/oplotu.

5. obecność ekranu - w zależności od warunków i otoczenia innymi przewodami.

Materiał - wystarczy powszechnie dostępna miedź OFC

*parametr pojemności (nie więcej jak 100pF) bywa istotny tylko w połączeniach gramofon--> pre-phono.

Takie jest moje podejście do tematu okablowania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pantagruel napisał:

No, jest tak, jak piszesz. Przy czym do nauki też trzeba podchodzić z dystansem, spokojem, refleksją. Czytasz coś o fizyce kwantowej, nawet o kosmologii? Wciąż dowiadujemy się nie tyle, ile wiemy, ale ile nie wiemy. Na razie na tym polega nasz postęp w największym stopniu w rozumieniu świata. Ale za bufona się nie uważam,  a Ty?

Do nauki to trzeba podchodzić z otwartą głową z dystansem to trzeba podchodzić do „efektu pamięciowego tranzystorów” ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Margol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, iro III napisał:

Proszę bardzo - "Daję!"

Okablowanie ma WYŁĄCZNIE funkcję ŁĄCZENIA dwóch urządzeń audio.

1. odpowiednia długość.

2. dopasowane rodzajem i stabilnością mechanicznego połączenia do gniazd, wtyczki/końcówki.

3. solidna "konfekcja" wtyczek.

4. przyjazna elastyczność izolacji/oplotu.

5. obecność ekranu - w zależności od warunków i otoczenia innymi przewodami.

Materiał - wystarczy powszechnie dostępna miedź OFC

*parametr pojemności (nie więcej jak 100pF) bywa istotny tylko w połączeniach gramofon--> pre-phono.

Takie jest moje podejście do tematu okablowania.

 

Spoko. Zakładając że masz rację to jak wytłumaczyć że jednak dużo ludzi i także w tym ja, słyszą różnice w dźwięku po zmianie okablowania. Mogę nawet się zgodzić że z tą poprawą wychodzi różnie ale zmiana w dźwięku jest i to spora. Możesz mi to jakoś wytłumaczyć. Dlaczego słyszymy różnice w dzięku? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.