Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.01.2021 o 23:04, Chicago napisał:

 

Jak dla mnie, to jest przerost formy nad treścią i ta tzw. integra FBI, to generalnie typowy power amp z płytką pre. Nie widzę sensu kupowania takiej integry - ale oczywiście każdy wybiera jak chce i co chce.

Masz rację. Nie ma sensu.  Lepiej kup pre/power w podobnym budżecie. Kable Cię nie będą więcej kosztowac bo interkonekt do połączenia pre/power kupisz przecież za 10zł,a kabel zasilający do PRE za 15zł. Dodatkowej platformy pod pre też nie musisz kupować - więc bez kosztów. 

Jak to pisałeś - wyrosłeś z drogich kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma pod pre, platforma pod wzmacniacz, platforma totutotam, dodatkowe kable.... faktycznoie wasza hajendowość - nie opłaca się. Za duże koszta - wracam do hajfajowa. Hajendów jest za drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Chicago napisał:

Platforma pod pre, platforma pod wzmacniacz, platforma totutotam, dodatkowe kable.... 

...a do tego jeszcze przyjdzie taki jeden z drugim na od-słuchy i nawet jak nie w oczy to póżniej na forum obsmaruje, że niby taki Haj  ...a nie gra ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dla was propozycję zapiszcie się do Klubu ch*jowego Audiofila i życie staje się dużo prostrze, naprawdę.

Więcej luzu Panowie, audio to nie jest coś co ma powodować wzrost ciśnienia tylko zabawa, a nie kto ma dłuższego.

Mirek się fajnie bawi, po co mu psuć zabawę, ja kibicuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...słyszałem że gdzieś taki klub istnieję  ? 

....no dobra trza coś napisać o kolumnach które u mnie gościnnie stoją.....

.....nie będę za bardzo rozpisywał się na temat  brzmienia Ktemy+ i88...ale słówko jak najbardziej wskazane....już o tym wspominałem  wcześniej....kilka lat temu takie zestawienie można było sprawdzić/posłuchać i ocenić na Audio Show.....wiadomo do tego trzeba podejść z pewnym dystansem....aby coś więcej uzyskać dowiedzieć  się to już  dany sprzęt trza u siebie  wypróbować.....warto  tylko przypomnieć  jakie były wtedy komentarze i nie są to moje gdybania/domysły/przypuszczenia.... a tylko  to co ludziska  napisali na forum.....zawsze szczególną uwagę przykładam do dwóch pokoi...tam gdzie jest Jadis i Harbeth.... i właśnie  tandem Ktemy + i88  dostał  sporo pozytywnych słów za ogólnie pojmowaną muzykalność....w tym pokoju była muzyka, relaks i coś  bardzo miłego i przyjemnego dla ucha.... nie było basu który wciskał w krzesło czy dynamiki która porywa....za to była muzyka  która sprawiała radość  słuchania......jako  miłośnik lampy i firmy Jadis z pełną świadomością i odpowiedzialnością piszę....dla mnie osobiście.....w moim pokoju - zaznaczam w moim pokoju.... połączenie Ktemy + FBI bardziej mi się podoba....jakie te audio dziwne....przynajmniej dla mnie - cały czas mnie zaskakuje.... 

.....teraz trza golnąć jednego coby się lepiej pisało....proszę nie zadawajcie teraz żadnych pytań puki nie skończę - bo to rozprasza ? 

..na FBI można narzekać/psioczyć że nie to czy tamto, ale przynajmniej w dwóch aspektach nie zawiedzie....MOC....i że potrafi  trzymać  kolumny w ''żelaznym uścisku'' .... pamiętam jak Damazy kiedyś powiedział (słuchaliśmy m40.2 + FBI) ,, po raz pierwszy słyszę że m40.2 to są monitory,, ....nie chodziło że dzwięk się zrobił szczupły/chudy ale  o to że FBI trzymał m40.2 w tym ''żelaznym uścisku'' i to jest wielka zaleta tej integry....aby opisać m40.2 użyję jednego słowa....prostota....natomiast na opisanie KTEMY potrzebuję dwóch słów....wyrafinowanie i subtelność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  ..przez pierwsze dwa dni Ktemy i FBI (tylko do tego połączenia będę się odnosił) słuchałem na srebrnych kablach głośnikowych.... wiedziałem że chyba nie są  za bardzo wskazane do tego wzmacniacza....ale zrobiłem to z pewną ''premedytacją'' chciałem żeby ten dzwięk mnie  w jakiś sposób zmęczył czy  drażnił....ale coś  takiego  nie nastąpiło ...brzmienie był angażujące, wciągające i tym byłem zaskoczony.....całymi godzinami słuchałem z wielką przyjemnością.....pozytywny objaw/zwiastun to jak w trakcie słuchania robię co chwila głośniej bo chcę więcej tego dzwięku i tak właśnie było.....tak jak wcześniej napisałem FBI przez wiele tygodni stał odłączony od prądu więc wypadało dać mu  trochę czasu na rozgrzewkę....więc dałem dwa dni i podłączyłem kable miedziane....i teraz mogę powiedzieć że zachwycił mnie ten dzwięk.....jako meloman powiem....muzykalność na wysokim poziomie....jako audiofil powiem - wszystkiego jest w sam raz....jeżeli chodzi o bas, dynamikę, rozdzielczość, wysokie, średnicę...itd....zawsze można lepiej ale to co usłyszałem uważam za połączenie kompletne (mam na myśli zintegrowane połączenie)...... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...muzykę słuchałem cicho i bardzo cicho, głośno i bardzo głośno,  momentami bardzo, bardzo głośno.... nawet w tych chwilach FBI trzymał Ktemy w tym ''żelaznym uścisku''..... na jeden zakres szczególnie zwróciłem uwagę....mianowicie bas.....chciałem doszukać się tej pewnej słabości o której chłopacy wcześniej wspomnieli.......nie doszukałem się....może akurat mój pokój  ma w tym temacie coś do ''powiedzenia'' ....i tak....przerzuciłem różne płyty...Black Sabbath, Pearl Jam, AC/DC, Pink Floyd, Depeche Mode, Nirvana, Tool, ZZ TOP, System Of A Down.. i jeszcze wiele innych płyt z tego gatunku.... dla mnie wszystko było OK..... 

 

....z basem w Ktemach jest bardzo prosto...(przynajmniej u mnie) jeżeli wzmacniacz całkowicie kontroluje kolumny to wystarczy je lekko przesunąć w stronę ściany (tak uczyniłem) by usłyszeć mocniejsze uderzenie....co ważne, bas wtedy nie traci na jakości.....to jest jak uderzenie w punkt na szczękę nie trzeba mocno  walnąć żeby gość się wywrócił....tylko trza trafić w ten  punkt.... wcześniej chyba Piano to napisał ,, najlepszy bas to ten którego nie mam,, i tak właśnie tak  jest u mnie....niby jest ale tak robi  jakby go nie było....nie zwraca na siebie uwagę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomek7776 napisał:

czym okablowales.

....gościu rozpraszasz ? .....jeszcze nie skończyłem, wszystko opiszę.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..są płyty które szczególnie zasługują na podkreślenie....pomijam żeński wokal który jest przepiękny.....ale płyty Unplugged.....i moja najlepsza  z tego gatunku....jak niewiele brakowało by nie doszło do tego koncertu....mowa o ,,Unplugged In New York,, Nirvany.....oddanie akustyki sali tego klimatu jest dosłownie obłędne.....dalej....Paco De Lucia....(nie tylko on ale ogólnie ta muzyka) .....chwilami Ktemy zamieniają się w ''żywy'' instrument....

ale najlepsza muzyka oczywiście moim zdaniem, która wywarła na mnie największe wrażenie......to...przypomnę moje proste  porównanie do Klubu studenckiego Odnowa w Toruniu....tam odbywają się zajebiste koncerty a klimat który potrafi tam zapanować - określiłbym jako artystyczny bałagan żeby nie powiedzieć pierdolnik....to ma swój urok i właśnie takie są m40.2....natomiast Ktemy porównałem do sali w filharmonii....no właśnie....

 

Ktemy, pomimo tego że wszystko grają na wysokim lub bardzo wysokim poziomie to właśnie są stworzone jakby do ......SYMFONIKI ...ta muzyka zrobiła na mnie ogromne wrażenie... dosłownie cymes....coś niesamowitego, nie dane mi było jeszcze czegoś takiego  u siebie słuchać.....

 

.... i tak na koniec żeby więcej już nie przynudzać....nie chodzi o wybór między  Ktemy a m40.2....tu chodzi o połączenie....m40.2 + i88....lub  Ktemy + FBI.....do tego dochodzą jeszcze kable....każdy z tych zestawów potrzebuje innych kabli ....serce by mnie krwawiło/pękło  jakbym miał wymienić  m40.2+ i88 na ten drugi.....jeszcze przez tydzień będę słuchał Ktemy a następnie przechodzę na moje kolubryny.....jeżeli za jakiś czas zatęsknię to będę miał o czy myśleć.. ?   

Rzekłem 

....teraz ponownie sobie golnę coby kulawo nie chodzić ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek

 Kiedy ostatnio sluchaleś M40z I88 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek7776 napisał:

czym okablowales.

  ....do FBI....sieciowy + IC XLR Wile Ton 2020....głośnikowy Tara Labs 0.8 i topowy Audiomica.....

14 minut temu, babatular napisał:

Mirek

 Kiedy ostatnio sluchaleś M40z I88 ?

....gdzieś w połowie grudnia.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Miroslav1 napisał:

  ....do FBI....sieciowy + IC XLR Wile Ton 2020....głośnikowy Tara Labs 0.8 i topowy Audiomica.....

....gdzieś w połowie grudnia.....

No to powrót bedzie bolesny. I to bardzo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Miroslav1 napisał:

...gdzieś w połowie grudnia.....

ta ja sie spakowałem na odsłuchy......

alkohol bez większego problemu wypiłem, ale paprykarz chyba się już zepsuł.....

 

3 godziny temu, Miroslav1 napisał:

.sieciowy + IC XLR Wile Ton 2020....głośnikowy Tara Labs 0.8 i topowy Audiomica..

hmm to jak już coś się będzie działo, to wezmę parę miedzianych druciaków, może coś się jeszcze zmieni;-)

i parę płyt oczywiście...

3 godziny temu, Miroslav1 napisał:

.jeżeli za jakiś czas zatęsknię to będę miał o czy myśleć.. ?

drugi pokój do słuchania by się przydał;-)))

4 godziny temu, Miroslav1 napisał:

teraz ponownie sobie golnę coby kulawo nie chodzić ?

Tak fajnie to wszystko opisałeś, że golnę sobie z Tobą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, wit-told napisał:

Tak fajnie to wszystko opisałeś, że golnę sobie z Tobą?

No trudno się z Tobą nie zgodzić ?

Miroslav1 odpowiedział już na wszystkie pytania także może ja się pochwale swoimi nowymi kolumnami ?

Ubiq Audio Model One a do tego dostałem od znajomego na testy świetny i ciekawy odtwarzacz CD T+A MP 3000 HV. 

Nie pytany od razu odpowiem ? że w tych kolumnach zakochałem się od pierwszych sekund. Dosłownie może 10 sekund i to w sumie cichego słuchania i już zwróciły na siebie moją pozytywną uwagę. Rzadko to piszę ale jestem z nich bardzo zadowolony. Grają każdą muzykę. Sprawdzają się i w audiofilskich odsłuchach jak i do kotleta. Muzyka z YouTube też wypada świetnie o ile jakość nagrania pozwoli ? koncerty przy głośnym słuchaniu robią piorunujące wrażenie. Lubie sobie przez sprzęt stereo zobaczyć czasami jakiś dobry film i w tej roli Ubiqi też się dobrze sprawdzają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, damazy napisał:

Dosłownie może 10 sekund

jesteś w takim razie rekordzistą w ocenie kolumn ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, damazy napisał:

Ubiq Audio Model One

nie One, a Two ?

gościnnie u Maćka 2016

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, babatular napisał:

No to powrót bedzie bolesny. I to bardzo ?

....zobaczymy....jednego może mi brakować, już teraz to wiem - zgadnij, odpowiem szczerze ? 

10 godzin temu, wit-told napisał:

 

alkohol bez większego problemu wypiłem, ale paprykarz chyba się już zepsuł.....

 

....najważniejsze że alkohol nie poszedł na marne....paprykarz jest trwały, mam pasztetową Yoa przyniesie mortadele i będziemy mieś zajebistą wyżerkę ?

10 godzin temu, wit-told napisał:

 

hmm to jak już coś się będzie działo, to wezmę parę miedzianych druciaków, może coś się jeszcze zmieni;-)

i parę płyt oczywiście...

....jak najbardziej wskazane....tylko że do FBI potrzebny jest XLR....z sieciowym nic nie zrobimy, bo we wzmacniaczu jest inne wejście....na dodatek potrzebny jest kabel długi (mam 2.70cm) 

10 godzin temu, wit-told napisał:

 

Tak fajnie to wszystko opisałeś, że golnę sobie z Tobą?

....takie słowa aż miło się czyta... ? 

9 godzin temu, slawek.xm napisał:

jesteś w takim razie rekordzistą w ocenie kolumn ?

 

...faktycznie, była minuta jak również 30sek ale 10 sek to jest rekord - muszę z Damazym to przegadać ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek

 Będzie ci brakować jednego: JAKOŚCI

2 godziny temu, piano napisał:

nie One, a Two ?

gościnnie u Maćka 2016

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piano

A mój wzrok przykuwa pierwszy plan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, babatular napisał:

Mirek

 Będzie ci brakować jednego: JAKOŚCI

Piano

A mój wzrok przykuwa pierwszy plan.

a mi serce ukradło i co zrobić, taki lajf ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, damazy napisał:

No trudno się z Tobą nie zgodzić ?

Miroslav1 odpowiedział już na wszystkie pytania także może ja się pochwale swoimi nowymi kolumnami ?

Ubiq Audio Model One a do tego dostałem od znajomego na testy świetny i ciekawy odtwarzacz CD T+A MP 3000 HV. 

Nie pytany od razu odpowiem ? że w tych kolumnach zakochałem się od pierwszych sekund. Dosłownie może 10 sekund i to w sumie cichego słuchania i już zwróciły na siebie moją pozytywną uwagę. Rzadko to piszę ale jestem z nich bardzo zadowolony. Grają każdą muzykę. Sprawdzają się i w audiofilskich odsłuchach jak i do kotleta. Muzyka z YouTube też wypada świetnie o ile jakość nagrania pozwoli ? koncerty przy głośnym słuchaniu robią piorunujące wrażenie. Lubie sobie przez sprzęt stereo zobaczyć czasami jakiś dobry film i w tej roli Ubiqi też się dobrze sprawdzają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mi się najbardziej podoba że się "zakochałeś od pierwszych sekund" - a to oznacza że są wielkie emocje i endorfiny szczęścia. O to w tej zabawie chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....nie słuchałem chyba nigdy, przynajmniej nie pamiętam - jak grają  Ubiq ONE/TWO ...że tak się wyrażę...najbliżej im do??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, slawek.xm napisał:

jesteś w takim razie rekordzistą w ocenie kolumn ?

hahaha no najwidoczniej tak?

Z dźwiękiem jest jak z kobietami. Są takie które na pierwszy rzut oka nie robią wrażenia ale po bliższym poznaniu stają się w naszych oczach pociągające. Ale są też takie które jak tylko się pojawią robią takie wrażenie że przysłaniają całą otaczającą nas rzeczywistość. I nie chodzi mi tylko o wygląd zewnętrzny ?

A tak poważnie to ja ich nie oceniłem po 10 sekundach. Oceniałem je przez dwa a może nawet trzy tygodnie zanim zdecydowałem się na zakup. Po prostu już po 10 sekundach wiedziałem że mam odczynienia z produktem wyjątkowym produktem który chcę poznać i go mieć na stałe. Później zacząłem szukać dziury w całym i oczywiście znalazłem ale te dziury mi nie przeszkadzają i nie przysłaniają zalet. Oczywiście piszę o kolumnach wyjątkowych dla mnie ?

14 minut temu, babatular napisał:

Mi się najbardziej podoba że się "zakochałeś od pierwszych sekund" - a to oznacza że są wielkie emocje i endorfiny szczęścia. O to w tej zabawie chodzi.

Dzięki mi też to się podoba ? Baba możemy się nie zgadzać jeżeli chodzi o gust ale wydaję mi się że podejście do tematu mamy podobne ?

 

21 minut temu, wit-told napisał:

Bardzo ciekawy, niedoceniany u nas sprzęt....

No powiem Ci że to intrygujące urządzenie. Taki kombajn multimedialny. Ale co najważniejsze to jest świetny odtwarzacz CD. Podoba mi się dynamika, bas, rozdzielczość no i oddanie naturalnej przestrzeni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Miroslav1 napisał:

paprykarz jest trwały, mam pasztetową Yoa przyniesie mortadele i będziemy mieś zajebistą wyżerkę ?

znaczy zbierasz na Ktemy ?

to ja moge smalczyk podrzucić na czyms tę "martwą helę" trza by podgrzać ? ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Miroslav1 napisał:

....nie słuchałem chyba nigdy, przynajmniej nie pamiętam - jak grają  Ubiq ONE/TWO ...że tak się wyrażę...najbliżej im do??

Nie mam pojęcia do czego je porównać. Ja jeszcze czegoś takiego u siebie nie słyszałem. Przede wszystkim one u mnie zagrały pełnym pasmem ze świetnym basem i złagodzoną wyższą średnicą. Dosłownie żaden dźwięk na żadnej płycie nie kłuje w ucho. A co najważniejsze oddają wyraźny i holograficzny obraz sceny dźwiękowej. Im głośniej się ich słucha tym dźwięk staje się bardziej koncertowy. Dosłownie jakbym stał pod sceną na koncercie. Takie mam wrażenie bo mam bliski odsłuch coś koło 2,3 mb od kolumn. Dynamika i bas jest wręcz stworzony pod mój pokój. Ale co najważniejsze świetnie brzmią przy normalnym a nawet cichym słuchaniu i to jest ich największy atut. To nie jest jakiś tam wyrafinowany dźwięk ale też nie jest surowy a wręcz przeciwnie. Jest gęsto i rozdzielczo jest ciepło i analitycznie. Wiem że te sprawy się wykluczają ale ja u siebie właśnie tak to słyszę. No i oczywiście to nie zasługa tylko kolumn ale całego systemu w tym Jadis I88. Te kolumny pokazały na co stać Jadisa. To jest wyjątkowo dobry wzmacniacz i pod względem dynamiki czy basu i wydajności prądowej. Znasz Mirku moje zdanie na temat Jadis I88 vs Krell FBI ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, damazy napisał:

Nie mam pojęcia do czego je porównać. Ja jeszcze czegoś takiego u siebie nie słyszałem. Przede wszystkim one u mnie zagrały pełnym pasmem ze świetnym basem i złagodzoną wyższą średnicą. Dosłownie żaden dźwięk na żadnej płycie nie kłuje w ucho. A co najważniejsze oddają wyraźny i holograficzny obraz sceny dźwiękowej. Im głośniej się ich słucha tym dźwięk staje się bardziej koncertowy. Dosłownie jakbym stał pod sceną na koncercie. Takie mam wrażenie bo mam bliski odsłuch coś koło 2,3 mb od kolumn. Dynamika i bas jest wręcz stworzony pod mój pokój. Ale co najważniejsze świetnie brzmią przy normalnym a nawet cichym słuchaniu i to jest ich największy atut. To nie jest jakiś tam wyrafinowany dźwięk ale też nie jest surowy a wręcz przeciwnie. Jest gęsto i rozdzielczo jest ciepło i analitycznie. Wiem że te sprawy się wykluczają ale ja u siebie właśnie tak to słyszę. No i oczywiście to nie zasługa tylko kolumn ale całego systemu w tym Jadis I88. Te kolumny pokazały na co stać Jadisa. To jest wyjątkowo dobry wzmacniacz i pod względem dynamiki czy basu i wydajności prądowej. Znasz Mirku moje zdanie na temat Jadis I88 vs Krell FBI ?  

Z opisu jest to co ja lubię, ciepło ma sie pojawiać wtedy kiedy powinno z odpowiednim natężeniem względem przedstawienia, jak piszesz glosy powinny byc dociążone (ale nie zagęszczone) bez przesadnej wyrazistości bo w realu to tylko pila tartaczna jest podbita na średnicy a nie ludzkie glosy (chu... nagłośniony koncert tez może mieć)
Gratuluje następnego doświadczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, damazy napisał:

Nie mam pojęcia do czego je porównać.

Cytuję (to chyba sporo wyjaśnia co do celu):

We tried to make a different kind of speaker for which our inspiration was the old Altec VOT A7 and AR 9LSI. Why Altec and AR instead of Sonus faber or JMlab, you ask? We wanted to make a speaker which could play at low and high levels, do Rock or classical equally well and which would never be harsh, analytical or boring.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.