Skocz do zawartości
IGNORED

Używany odtwarzacz do 4 tys zł


Saper91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

Nawet jeśli za 2 tygodnie od kupna będziesz robił pogrzeb trupowi. Świetne porady. Pogratulować :)

Ale to chyba normalne że jak ktoś kupuje high end za 4k PLN to urządzenie ma 20-30 lat i mechanika może paść. To Tak jak ktoś płaci 5k EUR za Lampkę WE i ona padnie po tygodniu. Sam teraz testuje swoje lampy i 2 już do kosza. Z tym hugh endem jest czasem jak z samochodami, kupno 15 letniego BMW może wygenerować wieksze koszty niż kupno 15 letniej Toyoty.

Jeśli chodzi o porady, bo trochę ich tu mało, jak szukałbym cd który pasuje mi dźwiękowo a nie patrzył czy to high end. To i tak i umowne okreslenie. Ja lubię top loadery bo oprócz accuphase to reszta tych szuflad chodzi słabo. Moze jakiś Ayon/Raysonic, Lector, Wadia jeśli nie top loader.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, babatular napisał:

Główny odlew był aluminiowy. Reszta części w tych przedpotopowych transportach CD to plastik/fantastic

Gówno wiesz, w nogach spisz jak mawiał klasyk ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i wracając do tematu. Mój typ do 4 tysięcy to pioneer pd-50 niestety nie produkowany od kilku lat ale można kupić z drugiej ręki (coraz rzadziej). Pożądne zrobiony i rozsądnie wyceniony bo kupisz za około 2 tys zł. Reszta zadanie Co na płyty lub na buty dla żony i każdy będzie zadowolony :)
Osobiście go posiadam i nie dam złego słowa powiedzieć a drobne modyfikacje w zasilaniu zmieniają go nie do poznania.
Do 4 tyś a nawet wyżej nie wiedzę konkurenta (mowa tu o kilkuletnich urządzeniach dobrze grających a nie o złomach).



Ale to chyba normalne że jak ktoś kupuje high end za 4k PLN to urządzenie ma 20-30 lat i mechanika może paść. To Tak jak ktoś płaci 5k EUR za Lampkę WE i ona padnie po tygodniu. Sam teraz testuje swoje lampy i 2 już do kosza. Z tym hugh endem jest czasem jak z samochodami, kupno 15 letniego BMW może wygenerować wieksze koszty niż kupno 15 letniej Toyoty.
Jeśli chodzi o porady, bo trochę ich tu mało, jak szukałbym cd który pasuje mi dźwiękowo a nie patrzył czy to high end. To i tak i umowne okreslenie. Ja lubię top loadery bo oprócz accuphase to reszta tych szuflad chodzi słabo. Moze jakiś Ayon/Raysonic, Lector, Wadia jeśli nie top loader.


Źłe porównanie. Jeśli padnie Ci niedostępna część w bmw nie zamienisz ją częścią od Toyoty prawda? Możesz tylko sztukować ale czy to będzie to samo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell KAV280CD laser Philips VAM1201 dostępny i tani. 
Krell KAV250CD MkII laser Philips CDM12 dostępny i tani 
Krell KAV300CD laser Sony KSS240 dostępny i niedrogi 
Krell KAV300CD MkII laser Sony KSS213 dostępny i BARDZO tani
Meridiany serii 500 lasery Philips serii CDM12, dostępne 

Do sporej częśc starszych cedeków lasery są dostępne bez problemu. Ważne żeby to sprawdzać przed zakupem, a nie po.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Ale to chyba normalne że jak ktoś kupuje high end za 4k PLN to urządzenie ma 20-30 lat i mechanika może paść.

 

Jak ktoś kupuje takie urządzenie wiedząc, że nie ma części za cenę znacznie przewartościowaną (czyt. nie po cenie złomu) to dla taki ktoś jest kaskaderem. Każdy jednak ma prawo wyboru.

Krell KAV280CD laser Philips VAM1201 dostępny i tani.  Krell KAV250CD MkII laser Philips CDM12 dostępny i tani 

Krell KAV300CD laser Sony KSS240 dostępny i niedrogi 

Krell KAV300CD MkII laser Sony KSS213 dostępny i BARDZO tani

Meridiany serii 500 lasery Philips serii CDM12, dostępne 

Do sporej częśc starszych cedeków lasery są dostępne bez problemu. Ważne żeby to sprawdzać przed zakupem, a nie po.

 

 

Doceniam. Koledze w 250 wylały się kondensatory. Dużo problemów. Kondy oczywiście sprowadził ale też nie bez problemów. Kto co woli. I żeby nie było nie czepiam się tych złomów jako złomów tylko ich wyceny na rynku wtórnym/durnym.Jakbym dorwał takiego Krella 280 wycenionego za uczciwe pieniądze być może bym się nawet skusił. Ale 6 czy 5 tyś za złom? Sorry. Nie wspomnę już o przerabianym zasilaniu z USA na europejski.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, McGyver napisał:

Wcześniej twierdziłem że Philipsa 960 co najwyżej na obrazku oglądałeś, ale to co piszesz teraz świadczy o tym, że nawet takiego trudu sobie nie zadałeś. nie przyjrzałeś się nawet fotce którą sam wkleiłeś, a już choćby na tej fotce widać wyraźnie co tam jest metalowe, a co plastikowe.  Nawet szuflada ma tam metalowy szkielet i porusza się na metalowych, precyzyjnie wykonanych prowadnicach. A soczewka lasera jest szklana, nie plastikowa.
Tyle sensu jest w twoich wynurzeniach co plastiku w tym urządzeniu. 

Proszę  Cię. Ta plastikowa szuflada to co to ma być. Widziales w ogóle CD Philipsa 960 ?  33 letni trup - o czym my w ogóle mówimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, piorasz napisał:

A i wracając do tematu. Mój typ do 4 tysięcy to pioneer pd-50 niestety nie produkowany od kilku lat ale można kupić z drugiej ręki (coraz rzadziej). Pożądne zrobiony i rozsądnie wyceniony bo kupisz za około 2 tys zł. Reszta zadanie Co na płyty lub na buty dla żony i każdy będzie zadowolony :)
Osobiście go posiadam i nie dam złego słowa powiedzieć a drobne modyfikacje w zasilaniu zmieniają go nie do poznania.
Do 4 tyś a nawet wyżej nie wiedzę konkurenta (mowa tu o kilkuletnich urządzeniach dobrze grających a nie o złomach).


 

 


Źłe porównanie. Jeśli padnie Ci niedostępna część w bmw nie zamienisz ją częścią od Toyoty prawda? Możesz tylko sztukować ale czy to będzie to samo?

 

ostatnia kwestia,to kula w plot,bo ostatnio bmw i toyota maja ze soba duzo wspolnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ostatnia kwestia,to kula w plot,bo ostatnio bmw i toyota maja ze soba duzo wspolnego.
"ostatnio" - my to mówimy o historii z przed wieków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
O ...to szuflada ma wplyw na dzwiek ...a jak nie ma szuflady...co wtedy....litosci !!!!!

Ostatnio ktoś napisał, że przeszkadza mu długie wczytywanie płyty. Uszanuj. Każdy patrzy na coś innego. U mnie np srebrny kolor obudowy "gra" gorzej niż czarny :)
hehe,a na co komus przeszlosc?

O tym tu piszemy... Przynajmniej kilka postów wyżej. A "na co komu" to już inna bajka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Rozumie ...oltarzyki ...pedzelki , biale rekawiczki.....telewizory posrodku..u mnie srebro..czern...zloto ...

A u mnie na stole 0.7 Johnego i w czytniku japońskie wydanie "Blue Train". Jestem szczęśliwy i spełniony...

Gra na PD-50. 5affa004f0a67acd356d180cde4b7a33.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
i tak ,,,sam???lipa!!!

Nie. W tajemnicy... Szwagier ze szwagierką - obojętni na muzykę i sprzęt co jakiś czas łypią okiem z niedowierzaniem "o co chodzi - 1957r ta płyta Coltrana?" Żona już kuma i śmieje się kącikem ust :)  

 

 

Reszta zadanie Co na płyty  

 

 

 

 

 

Errata.

Reszta Ci zostanie na płyty.

Mój tel jest niegrzeczny :)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, szczypior88 said:

Hehe fajne to audiostereo. Gość założył wątek, licząc na podpowiedzi. Ale jak zwykle 70% to zlot filozofów i później odgrzebujesz z tej sterty gowna czegos konkretnego. 

Dno i kupa mułu

Niech założy w innej zakładce. Gdyby napisał 4 tyś ojro, dolarów, funtów to rozumiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Floki napisał:

Niech założy w innej zakładce. Gdyby napisał 4 tyś ojro, dolarów, funtów to rozumiem. 

Przepraszam wszystkich, którym napsulem nerwów. Ale gdyby nie ja, to wielu nie miało by okazji do tradycyjnych kłótni i przepychanek, potwierdzajacych, kto tu jest najlepszym i najbardziej osłuchanym audiofilem, które są nieodzowną częścią forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Saper91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Niech założy w innej zakładce. Gdyby napisał 4 tyś ojro, dolarów, funtów to rozumiem. 
No ja bym też to zrozumiał gdybyś mi wyjaśnił - kim Ty jesteś i czym jest dla Ciebie Hiend? Dużym wydatkiem (jeśli tak to określ sumę) czy też dźwiękiem najwyższej jakości? Sorry być może masz większą wiedzę niż ja ale wyskoczyłeś z nikąd (?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, piorasz said:
31 minutes ago, Floki said:
Niech założy w innej zakładce. Gdyby napisał 4 tyś ojro, dolarów, funtów to rozumiem. 

No ja bym też to zrozumiał gdybyś mi wyjaśnił - kim Ty jesteś i czym jest dla Ciebie Hiend? Dużym wydatkiem (jeśli tak to określ sumę) czy też dźwiękiem najwyższej jakości? Sorry być może masz większą wiedzę niż ja ale wyskoczyłeś z nikąd (?).

A skąd miałem wyskoczyć, z kapelusza?jutro założę temat, kable głośnikowe za 2k PLN tutaj, inny typ że szuka wzmacniacza za 2.5k itp. 

Admin powinien to przenieść. 

Niech sobie chłopaki mają zakładkę dla siebie,oni obaracja innymi sumami, posiadają platformy pod klocki, kolce z księżyca itp,kable wytwarzane w próżni czy bezpieczniki ze złota. 

Ich pieniądze 

Ja mam hajend w domu, wymienić muszę tylko playera bo to słabe ogniwo. Mam wymieniony sprzęt  w profilu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Krell KAV280CD laser Philips VAM1201 dostępny i tani. 

Krell KAV250CD MkII laser Philips CDM12 dostępny i tani 

Krell KAV300CD laser Sony KSS240 dostępny i niedrogi 

Krell KAV300CD MkII laser Sony KSS213 dostępny i BARDZO tani

Meridiany serii 500 lasery Philips serii CDM12, dostępne 

Do sporej częśc starszych cedeków lasery są dostępne bez problemu. Ważne żeby to sprawdzać przed zakupem, a nie po.

 

Tylko tak. Nie gniewaj się, gdyż nie piję tylko do Ciebie.

Klient kupuj w/w złom. Na przykładzie mojego kumpla wylewają mu się kondensatory. Ściąga je z USA (oryginalne). Czeka. Płaci. Wreszcie je dostaje. Mija już miesiąc. Potem wysyła sprzęt do Ciebie. A Ty... Ty oczekujesz od klienta szacunku z Twoją pracę - nie kryjesz się z tym publicznie nawet na forum. Ten klient i tak już stracił cierpliwość... Ale Ty uparcie stoisz za swoim - nie klient jest ważny tyko Ty. To tak w wielkim skrócie... To jaki ma sens się pakować w kłopoty? Dla mnie to jakiś absurd.

Będę powtarzał do znudzenia. Każdy ma swój łeb. Jeśli ktoś jako klient lubi być bity po głowie to jego sprawa... Może niektórzy sobie myślą, że mimo wszystko warto. Ja myślę inaczej. Trzymam się z daleka od uzależnień od czynników drugich i niepewnych gruntów.

Przepraszam wszystkich, którym napsulem nerwów. Ale gdyby nie ja, to wielu nie miało by okazji do tradycyjnych kłótni i przepychanek, potwierdzajacych, kto tu jest najlepszym i najbardziej osłuchanym audiofilem, które są nieodzowną częścią forum.

Nie masz za co przepraszać. Szacun dla ciebie. Tylko od ciebie zależy co wyciągniesz z tego co tu napisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gdyby sami serwisanci podchodzili do tematu z godnością dla klienta była by inksza inkszość. Znasz taki serwis na mojej ulicy w Katowicach? Jbl, pioneer sony itd. Znam właściciela od lat. On wie na czym polega serwis i kontakt z klientem. Zadzwoń kiedyś tam jako "podstawiony klient" . Może się czegoś nauczysz.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Drizzt napisał:

Koniecznie dobry kabel cyfrowy, w końcu to zakładka hi-end.

Potrzebowałem kiedyś kupić coś taniego do trzeciego systemu i padło na zestaw Pioneera AE i PD30. W PD wymieniałem napęd na gwarancji, praktycznie od razu po zakupie. Nie czytał SACD chociaż powinien. Ciekawe ile lat zajęłoby dojście do takiego stanu zużycia Marantzowi CD10?

Ja pisze o 30AE a to zupełnie inny odtwarzacz od 30. 

30AE nie czyta SACD. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Drizzt napisał:

Ciekawe ile lat zajęłoby dojście do takiego stanu zużycia Marantzowi CD10?

Zero lat, zero dni, zero godzin, zero sekund. Te odtwarzacze wyjeżdżały z fabryki nie czytając SACD ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Saper91 napisał:

Pioneer Pd30 odpada. Plyta ładuje sie tam za długo, a to żart jak na sprzęt bodajże z 2018 roku. To w Marantz cd 63 kis, robi to z sekunde

Ale ja cały czas pisze o AE, PD-30AE a on wczytuje płyty szybciej niż każdy odtwarzacz SACD jaki miałem. 

Najszybciej płyty wczytują Marantze 72 albo Accuphase np 65 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale ja cały czas pisze o AE, PD-30AE a on wczytuje płyty szybciej niż każdy odtwarzacz SACD jaki miałem. 

Najszybciej płyty wczytują Marantze 72 albo Accuphase np 65 

@muda44

A co z pd50? Już nie jest the Best?

Mam wyszukać Twoje posty?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Saper91 napisał:

Dziękuję za porade. Zamieściłem temat w tej zakładce, bo wielu twierdzi , że nawet Krell 280, to hi end.A idzie go kupić w tym pieniadzach

Tego Krella oceniam najgorzej z odtwarzaczy wyższej klasy jakie miałem. Pisałem tu o tym, cały wątek jest. Działanie szuflady to KOSZMAR, to samo przewijanie. Musi stać non stop pod prądem żeby grać a gra po RCA gorzej niż PD-50 Pioneera. 

Trzeba się też liczyć że większość egzemplarzy na rynku wtórnym to reanimowany złom. 

 

Jak kto woli. 

 

Teraz, piorasz napisał:

@muda44
A co z pd50? Już nie jest the Best?

Pisałem o szybkości wczytywania płyty. 

Jako fabryczny, bez modyfikacji nadal jest the Best w tej i wyższej cenie tylko dostań nową sztukę... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pisałem o szybkości wczytywania płyty. 

Jako fabryczny, bez modyfikacji nadal jest the Best w tej i wyższej cenie tylko dostań nową sztukę... 

Oj. Panie muda. Podpadłeś mi Pan.

A tak Cię niedawno broniłem. Nikt tu nie jest głupi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, muda44 napisał:

30AE nie czyta SACD. 

W takim razie wolę moje PD30 z wymienionym napędem na gwarancji (już czyta SACD) ? a w to, że w AE już nie padają napędy, bo Muda tak pisze, to po mojej przygodzie na słowo nie uwierzę. Kiedyś robiono dużo solidniejsze napędy CD i tyle. Nawet nie ma co porównywać z tym obecnym chińskim badziewiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, piorasz napisał:

Oj. Panie muda. Podpadłeś mi Pan.

A tak Cię niedawno broniłem. Nikt tu nie jest głupi.

Ale że co? 

Pisałem o szybkości wczytywania płyty a później potwierdziłem że szukając fabrycznego odtwarzacza w tej cenie  PD50 nadal według mnie nie ma konkurencji. 

12 minut temu, Drizzt napisał:

W takim razie wolę moje PD30 z wymienionym napędem na gwarancji (już czyta SACD) ? a w to, że w AE już nie padają napędy, bo Muda tak pisze, to po mojej przygodzie na słowo nie uwierzę. Kiedyś robiono dużo solidniejsze napędy CD i tyle. Nawet nie ma co porównywać z tym obecnym chińskim badziewiem.

SACD napędy zawsze miały znacznie niższą trwałość od czytników samych  CD. 

 

Tak, kiedyś. To było i nie wróci. Tyle że solidność napędu nie jest wyznacznikiem jakości brzmienia odtwarzacza CD. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale że co? 
Pisałem o szybkości wczytywania płyty a później potwierdziłem że szukając fabrycznego odtwarzacza w tej cenie  PD50 nadal według mnie nie ma konkurencji. 
Marcin.... Daj spokój. Wyjdzie ci na dobre. Nie drąż bo jak cię lubię.... Znasz mnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, muda44 napisał:

SACD napędy zawsze miały znacznie niższą trwałość od czytników samych  CD. 

Znacznie niższą trwałość??? Ja go reklamowałem natychmiast po zakupie i próbie odtworzenia PIERWSZEJ płyty SACD. To tylko świadczy o (nieistniejącej) kontroli jakości w fabryce tego chińskiego badziewia, niczym więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.