Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana Onkyo na ... no właśnie.


Mieciu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Dolby atmos, tak "prawilnie", powinny być na suficie."

Inżynierowie z Dolby opracowali wwiele wariantów. Sam ich nie wymyśliłem, z tym, że głosnikiem górnej warstwyt nie może być jakikolwiek głośnik, tylko taki, który spęnia standard. Pytanie, kto ustala warunki: czy producenci kolumn, zeby : "żeby kupowali, nawet jak nie mają warunków na dolby atmos." Czy jednak twórca standardu a produceci sie muszą do standardu dostosować, tak, żeby klient mógł zdecydowac jaki wybierze wariant ?

Kliknij w link poniżej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

przeprowadziłem ponowna kalibrację i juz jest OK, nie mam pojęcia dlaczego tak wyszło poprzednio.

 

Daj spokój z tymi " inżynierami".

To jest tak zrobione,. żeby Kowalski kupił, nad tym właśnie pracują inżynierowie.

"Spełniające warunki", czyli takie, za które producent zabulił dla dolby..

Nie bądź pelikanem.

 

Kup głośniki, zamontuj pod sufitem (jak nie możesz na suficie) i tyle w temacie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup  nakładki na kolumny. Zostaniesz bohaterem AS. Koledzy się wymądrzają ponieważ zazdroszczą Ci odwagi i nowoczesnego podejścia do zagadnienia. Tak naprawdę głośniki nie powinny być na suficie ani w suficie tylko zwisać z sufitu. No ale na to tylko ja mogę sobie pozwolić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@melodyman Dokładnie tak jak kolega pisze. Bądź bohaterem...
Z całym szacunkiem, po tylu tematach, tylu wypocinach wszystkich przerabiających ten temat, ktoś chce jeszcze kolumienki do atmosa jako odbijające od sufitu to ręce opadają. Pic na wodę.
Czyli najlepiej samemu sprawdzić. Tyle. Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, STELVIO napisał:

@melodyman Dokładnie tak jak kolega pisze. Bądź bohaterem...
Z całym szacunkiem, po tylu tematach, tylu wypocinach wszystkich przerabiających ten temat, ktoś chce jeszcze kolumienki do atmosa jako odbijające od sufitu to ręce opadają. Pic na wodę.
Czyli najlepiej samemu sprawdzić. Tyle. Pozdro.

Sorry, a nie wystarczyło podesłać linków do tych temetów ? Każdy z Was już w kołysce wyssał tą wiedzę z mlekiem matki ? Nie czytałem tych tematów.

@WARMSTONE może podrzucić coś więcej o tych głosnikach zwisających z sufitu ? Najprawdopodobniej nie wypali to u mnie, ale nic nie szkodzi sie zapoznać. I proszę podeślij link do konkretnych głośników, skoro głośniki do zabudowy sie nie nadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagajacy kolega patrze , no jak pomagać to z linkami i dowodami że tak a nie inaczej jest bo nie to kolega na złość zrobi i kupi rykoszetowe glosniczki i wtedy nam się głupio zrobi ... ciężki orzech 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagający, tylko "szukajka" nie za bardzo hula, więc trudno samemu znaleźć temet zwiążany z zagadnieniem, bo jak sądzę, w tym temacie to wynikł przy okazji.

Cytat

Z całym szacunkiem, po tylu tematach, tylu wypocinach wszystkich przerabiających ten temat

Też chciałbym się z nimi zapoznać.

Na innych forach tematycznych nie jest to żadne zdziwienie i zaden problem podanie linku do konkretnego tematu, tematów poświęconego zagadnieniu. No, ale skoro to jest problem, to bardzo przepraszam.że poprosiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na paru forach są te tamaty poruszane. Nawet na tym są. Nie musimy o nich pamiętać bo już są dla wielu nie potrzebne. Nie trzyma się ich w "ulubionych" specjalnie dla tych co nie umieją szukać.

Pomijając wszystko. The Best /na suficie lub w suficie. Najgorsze to odbijające od sufitu.

Jak jeszcze 10 osób to napisze to będzie ok?

Zresztą, czy to jest wątek na ten temat?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś kilka opini że odbicia nie zdają egzaminu ale mimo to potrzeba ci dowodu i linków bo sam chcesz przeczytać... nie ufaj więc nikomu i kup te rykoszety wtedy twoje wypowiedzi będzie się cytowało następnym niedowiarkom za przykład jak można się dać nabić w butle producentom .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym, że nie dostałem żadnej opinii, dlaczego nie zastosować "rykoszetowych". Nie, bo nie, a wystarczyło napisać jedno sensownie zbudowane zdanie, góra dwa.

Cytat

Wykorzystanie głośników Atmos na wysokości uszu (ukierunkowanie dźwięku na sufit) będzie znacznie gorszym rozwiązaniem niż umiejscowieniem ich na suficie. Głośniki sufitowe oddadzą więcej immersyjności dźwięku i pozwalą widzowi czerpać więcej przyjemności z bezstratnej ścieżki audio Dolby Atmos. Słuchacz będzie znajdował się w samym środku “kopuły” dźwięków, będzie atakowany dźwiękami z niemalże każdej strony

Sam juz sobie znalazłem odpowiedź, więc już temat jest powiedzmy załatwiony. Aczkolwiek bedę korzystał raczej tylko ze stratnych ściezek audio, ale to tylko może jeszcze pogorszyłoby temat.

Z drugiej strony, wcale nie jestem pewny, czy każdą opinię powinienem brać poważnie.

Czy Dali Alteco lub Klipsch RP-140SA nadają się do powieszenia na suficie ?

Jeszcze od biedy ujdzie opinia powieszeniea pod sufitem, ale chyba nie na.. Po przeszukaniu sieci, poza głośnikami instalacyjnymi nie znalazłem typowych głosników montowanych pod sufitem, o któych wspomniał. WARMSTONE. Może nie umiem szukać ? ale tak jakoś wyszło. Wszystkie jakie się pokazały sa instalacyjne. Szukama więc dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez melodyman

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głośnikach atmos dobieranych już do istniejącego zestawu najważniejsze jest jako takie spasowanie tweetera z tym co już masz , reszta czyli kształt,  rodzaj i wygląd to sprawy drugorzędne.  Tweeter bo cięte będą i tak na 100 -140hz więc służą typowo do swistów i gwizdów.  Szczerze to nawet nie wiem czy można odróżnić kilka rodzai głośników atmos przy projekcji filmu ( w ślepym teście) więc kup takie na jakie budżet pozwala i skończ szukanie bo szkoda życia,  mogą być nawet jakieś gotowe płaskie podstawkowe przykrecone do sufitu.  

Ps. Nie wiem czemu bierzesz pod uwagę klipscha 140sa jeżeli masz resztę Dali??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę pod uwagę Klipscha, tylko podałem go jako przykład głośnika o konkretnej budowie, która powoduje, że dźwiekk jest ukierunkowany tak, żeby padał na słuchacza powieszony na ścianie lub postawiony naa frontowym i odbijający od sufitu, a głośnik typowo sufitowy emituje dźwięk dookoła, więc chyba nie ma sensu tego typu głonkików wieszac na suficie, a taką porade dostałem.

. Celowałem w Dali Phantom E-60, ale zastanawiam sie, czy jest sens wydać tyle kasy na głosniki efektowe i zgadzam sie z Tobą, że w ślepym teście zapewne bym nie odróżnił ich od innych. I się waham, bo na upartego w cenie jednego Phantoma E-60 kupie dwa inne, np. Magnat ICQ82, tylko że on ma impedancje 4 ohm, a reszta moich 6 ohm.

20 minut temu, Xpedite999 napisał:

mogą być nawet jakieś gotowe płaskie podstawkowe

musiałyby byc w wersji slim, chyba jednak montażowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez melodyman

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Magnaty są ok. Bardzo dobrze słychać to co ma być słyszalne. Ja mam budżetowe 'płytkie' ? surroundy. Stx E-200n. Na tą chwilę daję radę. Mogą być także heco music style 200f. Nie każdemu będą odpowiadać wizualnie. Jeśli jest możliwość wpuszczenia w sufit podwieszany dedykowanych to jeszcze lepiej. Ale... Nie mów mi o odbijających. To tak jak byś super kino chciał mieć na sounbarze.

W przenośni- ja wydałem na głośniki sufitowe 5zł. Są też za 5000zł. Ale super efekt dadzą także za 300/500zł. Nie dajmy się zwariować.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, STELVIO napisał:

Jeśli jest możliwość wpuszczenia w sufit podwieszany dedykowanych to jeszcze lepiej.

jest, tylko musze trochę popracować : wyciąć otwór, zrobić pudeło dla każdego głośnika, wyłozyc je pianką, czołgać się po poddaszu, tarzać w wełnie, dlatego przez chwile kombinowałem jak koń pod górkę. Pozostanę przy tych Magnatach. Ale chyba dopiero jesienia, bo teraz mam na poddaszu w dzień chyba z 50 stopni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jest, tylko musze trochę popracować : wyciąć otwór, zrobić pudeło dla każdego głośnika, wyłozyc je pianką, czołgać się po poddaszu, tarzać w wełnie, dlatego przez chwile kombinowałem jak koń pod górkę. Pozostanę przy tych Magnatach. Ale chyba dopiero jesienia, bo teraz mam na poddaszu w dzień chyba z 50 stopni.
Rozumiem o co chodzi.
Nie składaj broni. " Będzie Pan Zadowolony".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2020 o 20:52, melodyman napisał:

Po przeszukaniu sieci, poza głośnikami instalacyjnymi nie znalazłem typowych głosników montowanych pod sufitem, o któych wspomniał. WARMSTONE.

Przecież napisałem, że tylko ja tak mogę. Chcąc zmieścić się we wszystkich wytycznych Atmosa musiałem głośniki sufitowe obniżyć z 4 m o ponad pół metra. Wyszukałem takie uchwyty 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Głośniki skierowane są na słuchacza. Oczywiście uchwyty mogą być inne i krótsze. Mój pomysł jest innowacją w kinie domowym ale w prawdziwych kinach głośniki górne są w podobnej pozycji zamocowane do konstrukcji stalowej. Swojego czasu jeden z użytkowników forum zainstalował piękne głośniki za grosze Infinity Oreus na podobnej zasadzie. Pamiętajmy o tym, że żaden system dźwięku przestrzennego nie powstał dla użytku domowego tylko prawdziwego kina  i zarówno nakładki oraz głośniki IC do zastosowania w warstwie górnej są wymysłem wymuszonym zazwyczaj niewielką wysokością pomieszczeń . W tej chwili moim oczkiem w głowie jest system w sypialni. Niegroźna wymiana ekranu zakończyła się kapitalnym remontem sypialni i dwóch pokoi sąsiednich. Wymiana instalacji elektrycznej, czterech drzwi z ościeżnicami, paneli podłogowych na kafle, wentylatory sufitowe, przełożenie instalacji wentylacyjnej i malowanie. Nie było czasu na trollenie. Ale do rzeczy. Zakładałem skromne 5.0.2 ale po umieszczeniu bocznych surround na tylnej ścianie oddalonej od głowy o ok. 1,40 m jest problem. Dźwięki, które powinny wybrzmiewać z boku czasami tak łupną nienaturalnie z tyłu, że aż odruchowo obracam się. Pogłówkowałem, no i dam radę zrobić siedem dolnych głośników na dole  jeden boczny zamocuję do boku szafy. Ale jak do tego się będą miały swa górne ? Stosując myk z podwieszeniem i obniżeniem z 3 m na 2, 5 m głośników tylnych górnych dam radę. No, ale powstaje kolejny problem. Amplituner. Do 5.0.2 wystarczył bądź a teraz 9.2 plus jakaś końcówka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez WARMSTONE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem. Faktycznie warunki mieszkaniowe dla bardzo wielu nieosiagalne. Niestety nie mam innego wyjścia jak zamontowac dwa głosniki instalacyjne w suficie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą teraz Anthemy i Arcamy panie Martyn?  Tego 4700 to odsłuchałeś nie wyciągając z pudełka?  Stetoskopem jak doktur?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, lepiej jak przyłożysz ucho do mojej dupy i sprawdzisz jak mi serce bije ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, melodyman napisał:

Jestem pod wrażeniem.

Absolutnie nie miałem zamiaru szpanować. Zwracam tylko uwagę na fakt, że głośniki IC są jedynie zaadoptowane do Atmosa a nie dedykowane. Natomiast co do nakładek to jakoś na forum żaden posiadacz nie napisał swojej opinii.  Także tylko gdybamy.

 

6 godzin temu, Xpedite999 napisał:

Będą teraz Anthemy i Arcamy panie Martyn? 

Może lepiej odpuścić Martinowi. Ewidentnie wpadł w tarapaty finansowe. Denony z małą stratą sprzeda a raty spłaci albo i nie. Życie. Swoją droga to co się dzieje z cenami Denonów i Marantzów to jakieś kpiny. Onkyo i Pionieer jest cały czas na tym samym poziomie cenowym. Yamaha też trochę za droga. Było kupić dwa Subfanowe  Marntz SR 6013 i miałbym spokój na kilka lat. Teraz używki są droższe a na nowy 9.2 z możliwością 7.x.4 prawie 5 koła trzeba. Koszmar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, WARMSTONE napisał:

Może lepiej odpuścić Martinowi. Ewidentnie wpadł w tarapaty finansowe. Denony z małą stratą sprzeda a raty spłaci albo i nie. Życie

Żadne tarapaty finansowe... tam gdzie kupiłem Denona nie maja modelu z serii 6, a sprzedając obydwa dokładam tylko 300-400€ wiec to nie jest tak dużo jak by się mogło wydawać... z drugiej strony chce system 5.2.2 lub 5.2.4 wiec najwyższy model jest mi nie potrzebny... można by zainwestować te pieniądze w końcówkę mocy 3 kanałowa bo centralny schodzi do 2,8 ohm a fronty do 3,2 ohm według pomiarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Tak jak pisałem jakiś czas temu 4700 i 2600 lądują na sprzedaż... dodam iż 4700 jest srebrny  i nie rozpakowany natomiast 2600 jest czarny używany pół roku z pełnym wyposażeniem... zainteresowanych zapraszam na PW... 

Czekaj czekaj 4700 kupiłeś pewnie ze 2tyg temu?
czemu sprzedajesz?
Za ile chcesz sprzedać??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fanek napisał:

Czekaj czekaj 4700 kupiłeś pewnie ze 2tyg temu?
czemu sprzedajesz?
Za ile chcesz sprzedać??

Tego nie ogarniesz o co mu chodzi więc nie pytaj bo on sam tego nie wie a jak wie to nie umie racjonalnie wyjaśnić.  Kto przy zdrowych zmysłach kupuje coś,  po kilku dniach sprzedaje ze stratą,  zmienia plany i się tak miota? To naprawdę nie jest śmieszne i nie pisze tego żeby mu dokuczyć ale coś jest "off" w nim samym . Ktoś coś robi to zmienia jak mu się znudzi normalnie a nie w połowie rezygnuje i takie ruchy wykonuje. Normalnie to zachowanie pod wpływem substancji jest dosłownie takie gdy masz wzloty masz plany , optymizm ci uszami tryska i masz chęć wszystko zrobić i masz na to energie . Budzisz się rano i zmieniasz zdanie , wiesz że źle poszedłeś po bandzie i zmieniasz plany na dużo bezpieczniejsze ale tak masz do następnego strzału optymizmu i niezniszczalnosci i tak w kółko....powiedzcie że nie ma z tego dużo w nim ?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Xpedite999 napisał:

Tego nie ogarniesz o co mu chodzi

Ja to ogarniam bo pomieszkuję czasami w DE. OTTO daje dogodne raty bez względu na historię kredytową. Martin to nie tylko król trollingu na AS, ale co do finansów cwana gapa jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Fanek napisał:

Czekaj czekaj 4700 kupiłeś pewnie ze 2tyg temu?
czemu sprzedajesz?
Za ile chcesz sprzedać??

Poszło na PW

11 minut temu, WARMSTONE napisał:

Ja to ogarniam bo pomieszkuję czasami w DE. OTTO daje dogodne raty bez względu na historię kredytową. Martin to nie tylko król trollingu na AS, ale co do finansów cwana gapa jest.

Nie jestem cwana gapa no chyba ze mówisz o sobie! Mam tam konto i skorzystałem z promocji... proste... a tak nawiasem mówiąc co Cię to obchodzi gdzie kupuje,  jak kupuje i za ile? Tyczy to się również Xpedite... jesteś moim prawnikiem, czy księgowym ? Kupuje to na co mam ochotę i guzik wam obydwu do tego! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Martin Rejek napisał:

jesteś moim prawnikiem, czy księgowym ?

Jestem twoim opiekunem. Właściwie jestem życzliwy dla wszystkich ludzi i mam wiele empatii dla niepełnosprawnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, WARMSTONE napisał:

Jestem twoim opiekunem. Właściwie jestem życzliwy dla wszystkich ludzi i mam wiele empatii dla niepełnosprawnych.

Ty się zacznij martwić o swoja Cizie i o swoja dupe! Uważałem Cię za kogoś innego ale jednak się myliłem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WARMSTONE nie dokucza się osobom z butami na rzepy . Tzn można bo sam to robię ale satysfakcja z tego marna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak ktoś chce kupić tanio całkiem fajny amplituner jest teraz na Ebay.co.uk / ebay.pl w jednym sklepie wyprzedaż Denona AVR-X4500H, wychodzi około 4200zł za nówkę z transportem z UK. I on jeszcze jest na zasilaniu w klasie AB, co uważam akurat za zaletę. Sprzedało się w ciągu kilka dni kilkadziesiąt sztuk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.