Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Twój pomysł - Ty sobie kup. Nie znam gorszej formy trolingu niż wymyślanie bzdur i przypisawienie ich oponentom.

Przypisawienie - LOL

Ogólnie rzecz biorąc, wyobraźnia nie jest Twoją mocną stroną...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Zbig napisał:

Przypisawienie

Tak, przypisywanie. Ja nie kupiłbym diesla, więc nie wiem dlaczego nim argumentujesz. Twój pomysł z ID3 nie stanie się dobry tylko dlatego, że przeciwstawisz go z innym swoim kiepskim pomysłem TDI.

Ps. Na wesele lepiej iść w dresie niż bez gaci, ale ja chodzę w garniturze.

Psps. Patrząc na ceny Leaf, to oddając 5-cio letni TDI za darmo być może wyjdzie się lepiej, niż odsprzedając 5-cio Letnie ID3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zbig napisał:

Kup dizla, zobaczymy za ile go sprzedasz za 5 lat 🙂

Dizelek zawsze w cenie! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Zbig napisał:

Spalanie, przeglądy, tarcze i klocki... Eksploatacja ID3 ma dystansie 100 kkm wyjdzie ze 30 tys zł taniej...

dla ludzi, którzy kupują takie gówna to może być 10 lat albo więcej, po za tym nie o cenie eksploatacji mówimy.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5 lat po Unii Gejropejskiej i tym całym Zielonym Wale może nie pozostać nawet smród.

Więc kochajmy dizelki! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szymon1977 napisał:

A spasek wartości liczyłeś? Ile to arcydzieło eco-techniki będzie warte z padniętą baterią?

Mając takie podejście lepiej zdecydować się na korzystanie z komunikacji miejskiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, frank1 napisał:

Mając takie podejście lepiej zdecydować się na korzystanie z komunikacji miejskiej

Jakie podejście? To nie ja wpadłem na pomysł, aby liczyć koszty - ja kupuję to co chce, a koszty biorę na klatę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Jakie podejście? To nie ja wpadłem na pomysł, aby liczyć koszty - ja kupuję to co chce, a koszty biorę na klatę.

O tak tak.  Każdy kupuje to co chce ale już niekoniecznie to co chciałby 😉

1 godzinę temu, fetek napisał:

dla ludzi, którzy kupują takie gówna to może być 10 lat albo więcej, po za tym nie o cenie eksploatacji mówimy.

 

 

Nie ma czegoś takiego jak cena eksploatacji.  Natomiast jest koszt eksploatacji i nie ma nic innego, chyba że ktoś jest ekonomicznie świadomy inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Zbig napisał:

Nie ma czegoś takiego jak cena eksploatacji.  Natomiast jest koszt eksploatacji i nie ma nic innego, chyba że ktoś jest ekonomicznie świadomy inaczej.

nie czepiaj się słówek bo zaraz zaczniemy wyciągać Twoje genialne pomysły i wyliczenia, wypowiedzi w których sam zaprzeczasz sobie już odpuścimy bo i tak wyjdzie cyrk.

Na papierze elektryk ma niski koszt eksploatacji  w praktyce jest rożnie, nawet tesla wycofuje sie z najlepszych ekonomiczne (dla klienta) pomysłów. Po za tym jak juz wspominano wielu drugi raz elektryka nie kupuje, chyba że ma drugi samochód. Dla mnie to super sprawa dla żony, który dojeżdża do pracy wozi dzieci i nic więcej. Każde inne zastosowanie jest gorzej i nadzwyczajnie się uwsteczniamy.

Kolega na testy ma elektrycznego transita, dobre do wożenia paczek po mieście, trasa zwłaszcza z towarem to jedna wielka kpina. Autobusy też wysiadają, ostatnio musieli holować.

Zobaczymy co będzie za 10 lat jak te wszystkie lewackie mordy forsując zielone wszystko delikatnie mówiąc rozp....

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, fetek napisał:

Zobaczymy co będzie za 10 lat jak te wszystkie lewackie mordy forsując zielone wszystko delikatnie mówiąc rozp....

Poglądy polityczne nie mają tu nic do rzeczy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, frank1 napisał:

lepiej zdecydować się na korzystanie z komunikacji miejskiej

E tam! Lepiej dizelek! 🙂 Dziś wracam z roboty, 174 kunia, podwójne turbo, idzie jak strzała a na komputerze 6.6l/100km. 🙂 Powiedzieć, gdzie ja mam te wszystkie Tesle? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, frank1 napisał:

Poglądy polityczne nie mają tu nic do rzeczy

 

niektórzy nie potrafią dyskutować na żaden temat inaczej niż przez pryzmat polityki

1 godzinę temu, fetek napisał:

nie czepiaj się słówek bo zaraz zaczniemy wyciągać Twoje genialne pomysły i wyliczenia, wypowiedzi w których sam zaprzeczasz sobie już odpuścimy bo i tak wyjdzie cyrk.

Na papierze elektryk ma niski koszt eksploatacji  w praktyce jest rożnie, nawet tesla wycofuje sie z najlepszych ekonomiczne (dla klienta) pomysłów. Po za tym jak juz wspominano wielu drugi raz elektryka nie kupuje, chyba że ma drugi samochód. Dla mnie to super sprawa dla żony, który dojeżdża do pracy wozi dzieci i nic więcej. Każde inne zastosowanie jest gorzej i nadzwyczajnie się uwsteczniamy.

Kolega na testy ma elektrycznego transita, dobre do wożenia paczek po mieście, trasa zwłaszcza z towarem to jedna wielka kpina. Autobusy też wysiadają, ostatnio musieli holować.

Zobaczymy co będzie za 10 lat jak te wszystkie lewackie mordy forsując zielone wszystko delikatnie mówiąc rozp....

 

 

 

 

I jak zwykle - dużo gadania o niczym i kompletnie poza pierwotnym tematem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szymon1977 napisał:

Ps. Na wesele lepiej iść w dresie niż bez gaci, ale ja chodzę w garniturze.

No wiesz, niektórzy jak sobie dobiorą i założą garnitur, to już lepiej jakby wybrali dobrze skrojony dres 😉

 

10 godzin temu, szymon1977 napisał:

Twój pomysł z ID3 nie stanie się dobry tylko dlatego, że przeciwstawisz go z innym swoim kiepskim pomysłem TDI.

Jak weźmiesz benzynę, wcale nie będzie lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Zbig napisał:

Twój pomysł z ID3 nie stanie się dobry tylko dlatego, że przeciwstawisz go z innym swoim kiepskim pomysłem TDI.

Tak,TDI nie jest takie złe

Nasz forumowy doktor uwielbia takie motory i niech tak pozostanie :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, frank1 napisał:

Poglądy polityczne nie mają tu nic do rzeczy

Polityka ma przełożenia na wszystko i bierze czynny udział w naszym życiu. To co się aktualnie dzieje z motoryzacja to zwykła polityka, więc wytłumacz mi jak mamy ja pomijać ?

Tu nie ma zasad, to nie jest wolny rynek to jest nakaz polityczny.

1 godzinę temu, Zbig napisał:

Jak weźmiesz benzynę, wcale nie będzie lepiej

obie jednostki sa spoko, zwłaszcza że w cenie gównianego elektryka można mieć wypas... Jeszcze bo przecież VW oficjalnie kończy z takimi silnikami i przez matołów ślepo wierzących w prąd wszyscy będą musieli jeździć gównami elektrycznymi.

Ale co by nie gadać dzięki Muskowi ładnie dzisiaj zrobiłem 🙂 manipulacja level expert. Będzie trzeci raz.

1 godzinę temu, Zbig napisał:

niektórzy nie potrafią dyskutować na żaden temat inaczej niż przez pryzmat polityki

uderz w stół...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Zbig napisał:

Jak weźmiesz benzynę, wcale nie będzie lepiej

Ciężko wyczuć co będzie gdy lobby już wykończy auta spalinowe. Ale na pewno skończą się dopłaty czy ulgi do zakupu elektryka, zwolnienie z podatku drogowego, jazda buspasem, zamiast taniego prądu będzie akcyza jak za paliwo... pozostanie mały zasięg i duży czas ładowania.

-----

16 godzin temu, il Dottore napisał:

E tam! Lepiej dizelek! 🙂 Dziś wracam z roboty, 174 kunia, podwójne turbo, idzie jak strzała a na komputerze 6.6l/100km. 🙂 Powiedzieć, gdzie ja mam te wszystkie Tesle? 🙂

Masz je ma prawym pasie (w IRL na lewym): turlają się 90km/h, bo przy 100km/h mogą nie dojechać a wtedy pół godzinki przerwy na szybkie ładowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2021 o 02:59, szymon1977 napisał:

Ale na pewno skończą się dopłaty czy ulgi do zakupu elektryka, zwolnienie z podatku drogowego, jazda buspasem, zamiast taniego prądu będzie akcyza jak za paliwo... pozostanie mały zasięg i duży czas ładowania.

bredzisz... to tylko spekulacje o których już wszyscy słyszeli a niektórzy nawet zaczęli wprowadzać...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fetek napisał:

bredzisz

Nie, ja w przeciwieństwie do fanboyów electro-eco-motoryzacji używam mózgu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

il Dottore , jeszcze taki znaczek na maskę , dodaje koniów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  , po byku 20 cm średnicy , połóż sobie średni talerz na masce i porównaj ze swoją bidulą 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2021 o 10:40, il Dottore napisał:

E tam! Lepiej dizelek! 🙂 Dziś wracam z roboty, 174 kunia, podwójne turbo, idzie jak strzała a na komputerze 6.6l/100km. 🙂 Powiedzieć, gdzie ja mam te wszystkie Tesle? 🙂

W piatek musialem jechac w trase Toyota Corolla - hybryda 2.0 bodajze 180 kucy. 

Caly czas 150 - 160km/h Spalanie 6.4 litra.  Az jestem w szoku ze tak malo spalilo przy takich predkosciach. 

Wiec nie tylko dizelek musi byc ekonomiczny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.05.2021 o 19:37, jarekb napisał:

il Dottore , jeszcze taki znaczek na maskę ,

Ty się śmiejesz a mi kiedyś z C-klasy jakiś łobuz podprowadził gwiazdę. Ona jest osobnym elementem przypinanym na zatrzaski do czarnego grilla. I kurka niefajnie bo bez Gwiazdy nie ma jazdy! Trzeba kupić nową. Gdy zobaczyłem cenę w necie to resztki włosów mi się zjeżyły. 😞 Minęło dobre kilka dni, nim znalazłem gdzieś w Reichu taniej. Ale i tak byłem mocno wkurzony.

Nowa Honda HR-V. W salonach jeszcze w tym roku. Kompaktowy SUV z hybrydową technologią. Niestety - o benzynowej wersji 180KM znanej z poprzednika można zapomnieć. Podziękujcie ekooszołomom. Ładny, bardzo spokojny design. Tylna klamka ukryta w słupku, na wzór poprzednika i mojej niegdysiejszej Alfy 147.  W środku wręcz ascetycznie. W końcu normalny infotainment. Niestety - bezprzewodowe połączenie z telefonem tylko dla Apple. Android Auto wciąż na kabelek. 😞 Nawiewy w stylu VW Phaetona - bez przeciągu. 🙂 Słuszny powrót do idei Magic Seats. Honda tania nie jest, więc cena za gołą wersję wystartuje gdzieś z okolic minimalnie poniżej 100 tysi. Ale wóz mi się podoba. Taki czysty i prosty design, trochę po włosku, jak dawne Fiaty.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja dla Yamahy Tricity 300 - Kymco CV3 wreszcie w Europie. Silnik 550 więc osiągi konkretne. Cena też, niestety. Można spodziewać się, że tajwański producent zażyczy sobie ok 40 tys. cebulionów.  Trójkołowiec wygląda niczym z Gwiezdnych Wojen. Gdyby odpalił torpedy protonowe to bym się nie zdziwił. 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, il Dottore napisał:

Ładny, bardzo spokojny design. Tylna klamka ukryta w słupku, na wzór poprzednika i mojej niegdysiejszej Alfy 147.  W środku wręcz ascetycznie. W końcu normalny infotainment. Niestety - bezprzewodowe połączenie z telefonem tylko dla Apple. Android Auto wciąż na kabelek.

Dupcia ładna ale przód straszny. W środku elegancko aczkolwiek z przodu wygląda ciasnawo.  W obecnej wersji przy maksymalnym odsunięciu fotela wciąż miałem przykurcz kolan.  No i pewnie bagażnik jak to w suvie o trzy numery za mały w stosunku do wielkości auta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Zbig napisał:

No i pewnie bagażnik jak to w suvie o trzy numery za mały w stosunku do wielkości auta.

Właściciel takiego szykownego autka nie wozi świń, worków kartofli i pojemników z gnojem, tylko kartę kredytową i szczoteczkę do zębów. 🙂 Na tyle bagażnik wystarczy. Mi wystarczał bagażnik w Alfie 147 żeby zapakować się na wakacje z 2 dzieci. Więc spokojnie da się.

To jest mniej auto rodzinne a bardziej lifestyle. A rolnikom i straganiarzom pozostawmy Transita.

26 minut temu, Zbig napisał:

przód straszny.

Mi się właśnie przód specjalnie podoba. Odejście od idei czarnego czy chromowanego grilla to wielka nowość w designie.

Tesla wgl nie ma grilla ale przecież HR-V to nie elektryk.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, il Dottore napisał:

Właściciel takiego szykownego autka nie wozi świń, worków kartofli i pojemników z gnojem, tylko kartę kredytową i szczoteczkę do zębów

Nie wszyscy jeżdżą tylko do spa i all inclusive resorts wyposażeni jedynie w klapki i kąpielówki.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zbig napisał:

Nie wszyscy jeżdżą tylko do spa i all inclusive resorts wyposażeni jedynie w klapki i kąpielówki.  

To prawda. I tacy kupią sobie Octavię w kombiaku. Jest target i dla targetu robi się auto pod tegoż targetu potrzeby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochajmy dieselki! 🙂

xlarge

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.