Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Lolo2 napisał:

Mam toyoty/lexusy w rodzinie nawet z 2008 roku i 400 000km od nowosci.  Moim zdaniem auta bezawaryjne. 

Stryjo w latach 90-tych kupił Camry 2,4l no i pojechał do serwisu Toyoty na przegląd. Tam mu wydają samochód, mówią że wymienili filtry, olej i w jakim stanie zawias, hamulce itp.

A stryjo pyta:

- A silnik?

Mechanik:

- A jaki to przebieg?

Stryjo:

- 158 tys.

Mechanik:

- A to będziemy się przejmować przy 300 tysiącach. 🙂

Do dziś stryjo ma Toyotę (jakiś inny model) - tak starą że uszczelki parcieją i przepuszczają, ale poza tym wóz za cholerę nie chce się popsuć. A że garażowany to nie gnije.

Córka Yarisa I sprzedała, jak mechanik powiedział, że dziadek co prawda w stanie idealnym ale zaraz zupełnie przegnije i lepiej sprzedać.

Toyota prędzej zardzewieje niż się popsuje. 🙂

13 godzin temu, Zbig napisał:

z normalnym 4-cylindrowym silnikiem,

"Polski" silnik 1,5 (podstawowy silnik w Yarisie Cross) to jest R4 a więc jednostka jak najbardziej "normalna". 

Corolla HB to jest mały kompakt - zatem auto dla innego klienta, niż Yaris Cross.

Ale po doświadczeniach z użytkowania Ecoboosta we Fieście syna muszę przyznać, że silniki 3cyl to nie jest wcale jakaś tam wielka tragedia. Przeciwnie. Przyzwoity motorek do miejskiego auta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, il Dottore napisał:

"Polski" silnik 1,5 (podstawowy silnik w Yarisie Cross) to jest R4 a więc jednostka jak najbardziej "normalna". 

Nie wydaje mi się.  Z dostępnych opisów jasno wynika, że to jest pochodna dwulitrowej jednostki DF powstała przez obcięcie jednego cylindra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

50 minut temu, il Dottore napisał:

Corolla HB to jest mały kompakt - zatem auto dla innego klienta, niż Yaris Cross.

No tak, Yaris Cross jest dla tych co by chcieli RAV4 ale ich nie stać 😉

Jak ktoś kupił siedlisko i potrzebuje autko 4x4 dla żony to ma sens, ale fakty są takie że 90% suvów jest kupowanych w wersji 2x4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zbig napisał:

Z dostępnych opisów jasno wynika,

No jasno wynika...

d05f1085d5ee0.png

Godzinę temu, Zbig napisał:

No tak, Yaris Cross jest dla tych co by chcieli RAV4 ale ich nie stać

Jasne. Podobnie Mercedes C jest dla tych co by chcieli Klasę S ale ich nie stać.

"Jedną ze zmian jakie wprowadzono do tego modelu jest czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,5 l. Taki właśnie mieliśmy w naszym Yarisie."

Całość:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, il Dottore napisał:

"Jedną ze zmian jakie wprowadzono do tego modelu jest czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,5 l. Taki właśnie mieliśmy w naszym Yarisie."

W najnowszych Yarisach silnik 1.5 ma 3 cylindry.

obraz.thumb.png.35f365500e04f1aa02f6acaa3ab894ec.png

Więc w Cross też.https://www.auto-data.net/pl/toyota-yaris-cross-1.5-120hp-4wd-cvt-41416

obraz.thumb.png.c0d1c17876e2b1e94f0956d630be3562.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, JuG napisał:

W najnowszych Yarisach silnik 1.5 ma 3 cylindry.

zgadza sie dosc ciekawe brzmi a dodatkow jest bardziej  żwawy w porównaniu z poprzednim

2 godziny temu, Zbig napisał:

fakty są takie że 90% suvów jest kupowanych w wersji 2x4

przeciez do miasta kupuja

krawęznik przejedziesz 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, il Dottore napisał:

"Jedną ze zmian jakie wprowadzono do tego modelu jest czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,5 l. Taki właśnie mieliśmy w naszym Yarisie."

Całość:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jakaś prehistoria, poprzednia generacja modelu, w tej chwili wszystkie stosowane jednostki są 3 cylindrowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5 minut temu, cir napisał:

krawęznik przejedziesz

To chyba taki jak ten z dowcipu o Hondzie Civic 😉

 

10 minut temu, cir napisał:

zgadza sie dosc ciekawe brzmi a dodatkow jest bardziej  żwawy w porównaniu z poprzednim

A nowy Yaris wygląda bardzo sympatycznie

Na Yarisie nie koniec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaris Cross - pierwsze testy w Europie. Za nieco ponad 70 tysi to jest fajny wózek.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zbig napisał:

A nowy Yaris wygląda bardzo sympatycznie

wygląda zdecydowanie bardzo dobrze

wnętrze równiez

jedyny feler to zaczeli uzywac troche  gównianej jakosci plastików we wnetrzu i ta nakładka ze swiatłami na tylnej klapie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pierwsze wrażenia po niemiecku: za 74900 to jest fajna propozycja. Gdybym potrzebował więcej miejsca to oczywiście Duster. Poza tym nie widzę nic w segmencie SUV w tej cenie. Niby jest Jeep Renegade od 75950 ale technicznie to jest padło, niestety. Szkoda bo autko śliczne.

Suzuki Vitara od 81500, ale to już leciwy model, za to znany z niezawodności.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cir napisał:

vitara w srodku to jakis koszmar z ubiegłego wieku

Tak - jak to się pięknie mówi: widoczne skutki zderzenia z Rydwanem Czasu. 😉

Godzinę temu, fetek napisał:

za małe i za ciasne, choć nie ukrywam że fotele i środek jak na gabaryt całkiem spoko.

Komu ciasno, to w tej cenie ma tylko Dustera. W połowie miesiąca Duster ma premierę FL. W końcu będą automaty ale ma podrożeć niestety. 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 godzin temu, cir napisał:

vitara w srodku to jakis koszmar z ubiegłego wieku

Znajoma niedawno kupiła - żadnego koszmaru nie widać. Jedynie do sterczącego dzyndzelka przy zegarach do przełączania czegoś tam można się przyczepić. Plastyki średniej jakości ale nie gorsze niż w Yarisie.

Za tą cenę (okolice 80.000) nic lepszego nie kupisz. Najnowsza wersja z mild hybrid lepiej przyspiesza, jest oszczędniejsza i start-stop jest niezauważalny (w odróżnieniu np. od Dustera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem takich zabaw, ale niech tam! 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat jestem posiadaczem VW Sharan. Pora na podsumowanie:

- przez dwa lata chyba podwoił wartość (dołożyłem tyle, ile zapłaciłem),

- żre jak smok (nie widzę jakiejś istotnej oszczędności w porównaniu 2.0D do 1.6B),

- w końcu udało się znaleźć pozycję za kierownicą, która nie tylko jest wygodna, ale też ergonomiczna (pomijając, że kierownica zasłania zegary).

Jest to ostatni diesel, ostatni automat i ostatni VW, którego kupiłem. A poza marudzeniem to auto jest super, bezkonkurencyjne pod względem przestrzeni i wynikającego z niej komfortu. Szczerze polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szymon1977 napisał:

Szczerze polecam.

😁

12 minut temu, szymon1977 napisał:

ostatni automat

ciężko będzie kupić auto bez ale rozumiem Ciebie w 100%. Z aut, którymi jeździłem fabrycznie tylko porsche ma fajnie zestrojone automaty, troszkę gorzej ale też akceptowalnie wybrane modele BMW i Audi, głównie skrzynie hydrauliczne. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Merolu skrzynia 7G-Tronic w porównaniu do 5G jest na pewno oszczędniejsza, bo trzyma niższe obroty, ale tak samo leniwa. Przełączenie w tryb Sport tak samo jak w poprzdniczce niewiele daje.

Może 9G-Tronic jest lepsza, ale póki co Mercedes stawia na relaks za kółkiem i wytrzymałość elementów mechanicznych bo te skrzynie pracują wolno ale za to nie sposób je zajechać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, il Dottore napisał:

W Merolu skrzynia 7G-Tronic w porównaniu do 5G jest na pewno oszczędniejsza, bo trzyma niższe obroty, ale tak samo leniwa. Przełączenie w tryb Sport tak samo jak w poprzdniczce niewiele daje.

Może 9G-Tronic jest lepsza, ale póki co Mercedes stawia na relaks za kółkiem i wytrzymałość elementów mechanicznych bo te skrzynie pracują wolno ale za to nie sposób je zajechać.

Wszystkie nowsze skrzynie nisko trzymają obroty i wrzucają luz, mulą bo muszą wyrobić normy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, fetek napisał:

😁

 

Po prawdzie Sharan to zaje...ste o niepowtarzalne dziś auto, pełne zalet nieosiągalnych dla modnych SUV. Tylko na mój gust powinno mieć pod maską 2.5-3.0B/170-200KM i ręczną skrzynię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, JuG napisał:

Znajoma niedawno kupiła - żadnego koszmaru nie widać. Jedynie do sterczącego dzyndzelka przy zegarach do przełączania czegoś tam można się przyczepić. Plastyki średniej jakości ale nie gorsze niż w Yarisie.

YuG niestety bajdurzysz

Vitara w srodku to koszmar , buda atrakcyjna , lakiery atrakcyjne ale srodek to kpina z ludzi

20 minut temu, il Dottore napisał:

W Merolu skrzynia 7G-Tronic w porównaniu do 5G jest na pewno oszczędniejsza, bo trzyma niższe obroty, ale tak samo leniwa. Przełączenie w tryb Sport tak samo jak w poprzdniczce niewiele daje.

do skrzyni 7G sprzedali mi lata temu  pedał gazu z jakąs kostką która zdecydowanie skracała czas rekacji skrzyni

nie było innego sposobu aby ją ożywić , tryby nie zmieniaja  okresu zwłoki w tej skrzyni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fetek napisał:

Wszystkie nowsze skrzynie nisko trzymają obroty...

I to jest tragedia. Stała prędkość i masz 1050obr/min. Wciskasz gaz i albo jest próba przyspieszania bez redukcji z efektami jak w Ursusie c330, albo redukcja o 2-3 biegi i kark skręcony. Jak ktoś ma więcej trybów to może coś dla siebie znajdzie, ale u mnie tylko D lub S, który się do niczego nie nadaje (zbyt wysokie obroty i redukcje do 1 w korku).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, szymon1977 napisał:

I to jest tragedia. Stała prędkość i masz 1050obr/min. Wciskasz gaz i albo jest próba przyspieszania bez redukcji z efektami jak w Ursusie c330, albo redukcja o 2-3 biegi i kark skręcony. Jak ktoś ma więcej trybów to może coś dla siebie znajdzie, ale u mnie tylko D lub S, który się do niczego nie nadaje (zbyt wysokie obroty i redukcje do 1 w korku).

Widzisz 🙂

Masz kolejnego plusa dla elektryka. Nie ma kompletnie zadnego problemu ze skrzynia, reakcja na pedal gazu i opoznieniem ze zmiana biegow 🙂 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szymon1977 napisał:

Wciskasz gaz i albo jest próba przyspieszania bez redukcji z efektami jak w Ursusie c330, albo redukcja o 2-3 biegi i kark skręcony. Jak ktoś ma więcej trybów to może coś dla siebie znajdzie, ale u mnie tylko D lub S, który się do niczego nie nadaje

zrób w skrzyni soft, wszystkie bolączki / elementy które Cie denerwują znikną. Chyba że ktoś sp...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lolo2 napisał:

Nie ma kompletnie zadnego problemu ze skrzynia, reakcja na pedal gazu

Jeździłem Nissanem Leaf. Dostępność pełnego momentu obrotowego już od dotknięcia gazu sprawia, że reakcje auta są nienaturalne. I w rezultacie mamy miejskie toczydło z przyspieszeniem jak w dwustukonnym aucie, tylko nie wiadomo po co, bo zawieszenie jest od miejskiego toczydła. Pomieszanie z poplątaniem.

Rezultat zabawy taki, że ten Leaf, którego kumpel kupił dla żony, został przez nią po 2 miesiącach rozbity. Zero zdziwienia, bo sam z trudem nad tym autem panowałem. A z BMW 535d 272KM i 560Nm momentu nie miałem żadnych problemów, bo wóz ciągnął jak wściekły ale rozwijał tę moc harmonijnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lolo2 napisał:

Widzisz 🙂

Masz kolejnego plusa dla elektryka. Nie ma kompletnie zadnego problemu ze skrzynia, reakcja na pedal gazu i opoznieniem ze zmiana biegow 🙂 🙂

Niby tak... ale tylko niby. Kapryszę bo mam wygórowane wymagania, a 99% konsumentów faktu wogóle nie zauważy. A to tylko niezbyt wyszukana skrzynia sprzed 10 (lub więcej) lat.

BTW Mam za to 1000km zasięgu po 5min tankowania - jak elektryk zrobi 500km po 15min ładowania, to dopiero na brak skrzyni zwrócę uwagę. W obecnej postaci elektrykami nie zawracam sobie głowy, bo nawet za 10 lat nie będzie senasownych na rynku aut używanych, a za 20 lat mogę już nie być kierowcą. Jest duża szansa, że ja do końca życia będę kopcić.

-----

1 godzinę temu, il Dottore napisał:

...miejskie toczydło z przyspieszeniem jak w dwustukonnym aucie, tylko nie wiadomo po co...

Możemy popisywać się przed kumplami nastoletniego syna lub straszyć teściową. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, il Dottore napisał:

Jeździłem Nissanem Leaf. Dostępność pełnego momentu obrotowego już od dotknięcia gazu sprawia, że reakcje auta są nienaturalne. I w rezultacie mamy miejskie toczydło z przyspieszeniem jak w dwustukonnym aucie, tylko nie wiadomo po co, bo zawieszenie jest od miejskiego toczydła. Pomieszanie z poplątaniem.

Gadasz glupoty... 

Trzeba kilku godzin do przywykniecia do nowego stylu jazdy. A jak juz przywykniesz to ni hu hu nie bedziesz chcial wrocic do tradycyjnej skrzyni. 

To tak samo jak ze skrzyniami automatycznymi. Znajdziesz dziwakow ze beda psioczyc ze Manual, ze nie chce automata bo sramto. itp.  A pokazesz takiemu auto okolo 180 koni w automacie 7 stopniowym to sie zakocha.

 

Jako ciekawostka. 

W elektryku przebieg 110 000km i ani razu jeszcze nie byly wymieniane klocki hamulcowe!!!!    Na spokojnie sobie pomysl dla czego. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Lolo2 napisał:

W elektryku przebieg 110 000km i ani razu jeszcze nie byly wymieniane klocki hamulcowe!!!!    Na spokojnie sobie pomysl dla czego. 

Golf vs ID3 100000zł różnicy, a klocki hamulcowe.... eee...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Lolo2 napisał:

Gadasz glupoty... 

Gadasz głupoty.

26 minut temu, Lolo2 napisał:

jak juz przywykniesz to ni hu hu nie bedziesz chcial wrocic

No ja o niczym innym nie marzyłem, jak tylko o powrocie do normalnego samochodu. 🙂

27 minut temu, Lolo2 napisał:

W elektryku przebieg 110 000km i ani razu jeszcze nie byly wymieniane klocki hamulcowe!!!! 

O, stary! SZACUN!!! Jestem pod wrażeniem!!! Zaoszczędziłeś psi grosz na klockach hamulcowych! 🙂 Na co przeznaczysz to BOGACTWO? Na wakacje na Seszelach? 😄

Ja bym jednak z Seszelami uważał, bo w elektrycznym samochodzie bateryjka lubi sobie paść. I co wtedy? Hybryda - pół biedy. Bateria (co prawda nie nowa ale regenerowana i trzeba swoją oddać) to tylko 8 tysi. Ale full elektryk? Weźmy Teslę Model 3 - koszt wymiany baterii to 61 000 złotych(!!!).  Cena ze stycznia 2021. To ja już wolę klocki wymieniać. Bo taki akumulator jak w telefonie - padnie szybciej niż później. Albo będziesz jeździł jak dziad na baterii o połowie słabszej, albo szukał frajera, co ten wynalazek kupi. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, il Dottore napisał:

O, stary! SZACUN!!! Jestem pod wrażeniem!!! Zaoszczędziłeś psi grosz na klockach hamulcowych!

Kupił modny i drogi gadżet bo go stać? Niech się cieszy! Ale po co na siłę dorabiać sens racjonalny to nie wiem... no chyba, że żona czyta a kazała kupić Opla Astrę a nie Teslę.

-----

50 minut temu, Lolo2 napisał:

A pokazesz takiemu auto okolo 180 koni w automacie 7 stopniowym to sie zakocha.

Nie. Ale niech będzie, ja jestem dziwakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.