Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Zbig napisał:

Poproszę o wiarygodne źródło tych rewelacji.

w kilku lokalnych gazetach widziałem reportaze skargi posiadaczy instalacji o wstrzymaniu odbioru pradu z powodu przeciazenia sieci i odbywa sie to bez informacji ze do takich sytuacji dochodzi

co mam ci odszukac ? te gazety ?

skoro przeciaza lokalna siec przesyłową domowa fotowoltaika to o czym my marzymy ?

u  mnie na ulicy jedynie ja mam dwa przyłącza energetyczne

wiekszosc ma 10-12 pare osób ma 30 i nic wiecej nie dadza

gdzie te ładowarki podłączyc ?

13 minut temu, Lolo2 napisał:

Przyrost jest przeogromny to raz. 

Holandia i finlandia sprzedaje juz tylko elektryczne. 

wiec oglądamy inne statystyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lolo2 napisał:

A kwestie BHP mnie nawet interesuja xD 

Jestem ich ciekaw, wyjasnisz?

Przykładowe oś. Tysiąclecia w Katowicach. Mieszka tam ponad 25 tyś ludzi. Było zaprojektowane w dawnym systemie, modernizowane i przebudowywane. Miejsc parkingowych jak na lekarstwo. Wyobraź sobie teraz setki, tysiace samochodów na osiedlu upchane dosłownie wszedzie. I teraz te setki, tysiące samochodów są podpięte kablami pod jakieś słupki nocą czy dniem. Slalom dla pieszych to raz, matki z wózkami będą chyba fruwać, kable musiałyby być fluorescencyjne lub podświetlane by te setki czy tysiace kabli było nocą widać. Jeśli myślisz, że na takim osiedlu jest parking gdzie równo stoi kilka tysięcy aut to się mylisz. Te auta stoją jakkolwiek się da, gdziekolwiek się da. Te słupki musiałyby być postawione niemal wszędzie na takim osiedlu, wszedzie tam gdzie się da zaparkować. Czyli trzeba przekopać całe osiedle wielkości małego miasta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, yayacek napisał:

Oby, bo inaczej sobie nie wyobrażam korzystania z elektryka. To nie może być dyskomfort dla kierowcy. To musi być tak samo wygodne jak ropa i pochodne. Jeśli będzie szybko jak na CPNie to jestem za.
A to, że prąd podrożeje, cóż takie życie. Bo, ze podrożeje to pewne - zwiekszone zapotrzebowanie i zwiekszone zużycie zawsze powoduje podwyżkę ceny.

Niestety nic nie musi, ale może.  W technologiach elektrycznych jest ogromny potencjał, problem w tym że konserwatywny do bólu sektor motoryzacyjny opóźniał jak mógł rozwój przełomowych technologii słusznie widząc w tym ryzyko dla swojego w miarę bezpiecznego status quo.  Niestety duże międzynarodowe prywatne biznesy mają spory problem z myśleniem długofalowym, 99% energii idzie  w robienie bieżącego wyniku i planowanie na 2-3 lata do przodu.  Jak w końcu zaczęli być porządnie przymuszani to okazało się że król jest nagi, co powoduje chwilowe paradoksy takie jak wycena wartości Tesli wyższa niż Toyoty.  Dlatego najbliższe lata nie wiadomo co przyniosą i jak to podziała na rynek.  Podobny zamęt był w telefonii w latach 90-tych i w wideo w pierwszej dekadzie XXI wieku, ale nic się nie powtarza tak samo no i skala o wiele większa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, yayacek napisał:

Przykładowe oś. Tysiąclecia w Katowicach. Mieszka tam ponad 25 tyś ludzi. Było zaprojektowane w dawnym systemie, modernizowane i przebudowywane. Miejsc parkingowych jak na lekarstwo. Wyobraź sobie teraz setki, tysiace samochodów na osiedlu upchane dosłownie wszedzie. I teraz te setki, tysiące samochodów są podpięte kablami pod jakieś słupki nocą czy dniem. Slalom dla pieszych to raz, matki z wózkami będą chyba fruwać, kable musiałyby być fluorescencyjne lub podświetlane by te setki czy tysiace kabli było nocą widać. Jeśli myślisz, że na takim osiedlu jest parking gdzie równo stoi kilka tysięcy aut to się mylisz. Te auta stoją jakkolwiek się da, gdziekolwiek się da. Te słupki musiałyby być postawione niemal wszędzie na takim osiedlu, wszedzie tam gdzie się da zaparkować. Czyli trzeba przekopać całe osiedle wielkości małego miasta.

Wkleje jeszcze raz, moze jasnie pan  kliknie i zobaczy jak to wyglada w jeszcze wiekszych aglomeracjach. 

 

 

A tak wygladaja blokowiska w holandii (nie gornicze slampsy) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2018-07-03-10-48-43.jpg

 

Gdzie ty tu widzisz niebezpieczenstwo z BHP. Wszystko ladne, schludne, nie rzucajace sie a oczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, cir napisał:

gdzie te ładowarki podłączyc ?

Ale ja dziennie średnio przejeżdżam 65 km, do tego nie potrzebuję żadnej ładowarki, większość aut przejeżdża jeszcze mniej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Zbig napisał:

Alternatywnie Kowalski może w ogóle nie mieć auta tylko zapier****ć na piechotę albo na rowerze

Dokładnie! To mniej więcej tak, jak @szymon1977nie mogąc mieć w Sharanie 2.5B kupił 2.0TDI. Jako alternatywa zapier...nia piechotą 2.0TDI jest dobre, tak jak każdy elektryk jest dobry, nawet Panda Elettra sprzed 30lat. Ale elektryki usiłuje się wciskać jako alternatywę dla spalinowych, a są gorsze i droższe.

5 minut temu, Zbig napisał:

Ale ja dziennie średnio przejeżdżam 65 km...

A ja codziennie raczej 6,5km, ale codziennie ma też swiadomość, że mogę codziennie ot tak 650km  i czasem z tej możliwości korzystam. Bo po to kupiłem auto, aby móc nie pojechać, a nie żeby nie móc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Shenzhen na filmie mamy parking ładowniczy dla taksówek czyli nikt tam nie mieszka, dodatkowo jak mówi pan prowadzący jest tam parking dla samochodów prywatnych mogących podładować się w ciągu dnia.
Blokowiska w Holandii nie umywają się do wielkich osiedli w Polsce. Tysiąclecia w Katowicach to nie slumsy, to raz a dwa na tysiącleciu nie ma miejsc parkingowych stricte. Parkuje się gdzie się da.

7 minut temu, Lolo2 napisał:

Wkleje jeszcze raz, moze jasnie pan  kliknie i zobaczy jak to wyglada w jeszcze wiekszych aglomeracjach. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, yayacek napisał:

Blokowiska w Holandii nie umywają się do wielkich osiedli w Polsce. Tysiąclecia w Katowicach to nie slumsy, to raz a dwa na tysiącleciu nie ma miejsc parkingowych stricte. Parkuje się gdzie się da.

Dlatego to sa slampsy.... 

W cywilizowanych miastach sa normalne parkingi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, yayacek napisał:

Tysiąclecia w Katowicach to nie slumsy, to raz a dwa na tysiącleciu nie ma miejsc parkingowych stricte. Parkuje się gdzie się da.

Czyli takie półslumsy 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zbig napisał:

A to stąd te skargi na TDI?

Z wiedzy i doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś jeszcze nie łapie zagadnienia to niech sobie wyobrazi miasto New Delhi w Indiach (był ktoś?). Tam jest ponad 12 milionów samochodów. Proszę sobie teraz wyobrazic ile stacji ładowniczych trzeba tam postawić. A to tylko jedno miasto. Do tego dodać Bombaj, Kalkutę i inne. Ile diesiątek milionów stacji ładowniczych trzeba postawić, ile dodatkowej energii trzeba wyprodukowac dla tych wszystkich elektryków. Ile nowych reaktorów musiałyby postawić Indie by dostarczyc prąd do tych wszystkich aut?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Zbig napisał:

Ale ja dziennie średnio przejeżdżam 65 km, do tego nie potrzebuję żadnej ładowarki, większość aut przejeżdża jeszcze mniej...

ok naładujesz z usb laptopa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, yayacek napisał:

A jak ktoś jeszcze nie łapie zagadnienia to niech sobie wyobrazi miasto New Delhi w Indiach (był ktoś?). Tam jest ponad 12 milionów samochodów. Proszę sobie teraz wyobrazic ile stacji ładowniczych trzeba tam postawić. A to tylko jedno miasto. Do tego dodać Bombaj, Kalkutę i inne. Ile diesiątek milionów stacji ładowniczych trzeba postawić, ile dodatkowej energii trzeba wyprodukowac dla tych wszystkich elektryków. Ile nowych reaktorów musiałyby postawić Indie by dostarczyc prąd do tych wszystkich aut?

Zaraz dojdziemy do afryki oraz eskimosow. Tam wogole pradu nie maja 🙂

 

Smieszny jestes. Nie masz konkretnych argumentow i wymyslasz jakies pierdoly.

 

Zreszta... 

"Jak poinformował Biznesalert.pl, zgonie z planami nowego rządu Indii po 2030 roku będą w tym kraju sprzedawane tylko samochody elektryczne. Ma to być sposób na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza. W tej chwili przyczynia się ono do przedwczesnej śmierci ponad 1.2 milionów ludzi rocznie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, yayacek napisał:

Ile nowych reaktorów musiałyby postawić Indie by dostarczyc prąd do tych wszystkich aut?

dlatego przy obecnym stanie techniki to gruszki na wierzbie

wiekszosc panst europejskich do 2030 roku kręci sie na poziomie elektryków  15 % całego rynku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cir napisał:

ok naładujesz z usb laptopa

Nie, z gniazdka 220V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lolo2 napisał:

i wymyslasz jakies pierdoly.

jeśli pierdołą jest skąd i jak brać energię to wysiadam z tej rozmowy. To problem odwieczny naszej cywilizacji! Jak produkować energię jak najmniejszym kosztem i tak by była dostępna dla wszystkich? Elektryki to koszmar - zabraknie energii jeśli chcielibyśmy wszystkie auta przestawić na prąd. Europa to skansen ale Azja i jej wielomilionowe miasta z wielomilionowymi samochodami to już wielki problem. Nowe reaktory, nowe linie przesyłowe, wyzsze ceny pradu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, eugeniusz28 napisał:

Nie, z gniazdka 220V

to jaka moc masz podłączona w garażu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt z was nie zauwazyl jednego

w cenie paliwa ponad polowa to podatki.

jak rzad wyrowna te strate.jak myslicie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomek7776 napisał:

nikt z was nie zauwazyl jednego

w cenie paliwa ponad polowa to podatki.

jak rzad wyrowna te strate.jak myslicie....

Pisałem o tym wiele razy. Ciekaw też jestem, jak już wszyscy będziemy mieć elektryki, to jak wszyscy razwm zmieścimy się na buspasie i w centrum eco-miasta? Skończą się sztucznie kreowane zalety elektryków i wady spalinowych, to zostanie szara rzeczywistość, czyli pojazd gorszy i droższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo opodatkuje prad do elektrykow.i cala tzw ekonomika pojdzie w pi...u

chodz juz jest do kitu.

 

1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Pisałem o tym wiele razy. Ciekaw też jestem, jak już wszyscy będziemy mieć elektryki, to jak wszyscy razwm zmieścimy się na buspasie i w centrum eco-miasta? Skończą się sztucznie kreowane zalety elektryków i wady spalinowych, to zostanie szara rzeczywistość, czyli pojazd gorszy i droższy.

wtedy przyjemnie bedzie sie jezdzilo normalnym pasem  vw tdi. piec l na sto km

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, cir napisał:

to jaka moc masz podłączona w garażu ?

Dane z naklejki na ładowarce dostarczanej fabrycznie z samochodem - 12A, 230V/AC

Jedna faza, standardowe zabezpieczenie. Tyle potrzeba. 

I jeszcze jedno. Ta dyskusja dotyczy głównie szybkich ładowarek. Tak naprawdę samchód ładuje się w nocy ze standardowego gniazda. Z szybkiej ładowarki na mieście korzystam awaryjnie - wolne ładowanie wydłuża żywotność baterii.

Wiem, że nie jest to rozwiązanie dla mieszkańca blokowiska, ale trochę domów jednorodzinnych chyba w kraju jest?

Pozdrawiam z krainy fiordów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomek7776 napisał:

jaka pojemnosc ma bateria w twoim elektryku

 

Nie pamiętam. Hyundai Ioniq, rok prod. 2018.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, cir napisał:

wiekszosc panst europejskich do 2030 roku kręci sie na poziomie elektryków  15 % całego rynku

Czyli w 2040 na rynku 10-cio letnich aut używanych nadal  będzie aż 85% spalinowych. Ufff... wszystko wskazuje na to, że przestanę jeździć autem zanim dopadnie mnie ecorewolucja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, eugeniusz28 napisał:

Wiem, że nie jest to rozwiązanie dla mieszkańca blokowiska...

Ogólnie rzecz biorąc to elektryk, przez ułomość w wykonywaniu podstawowej funkcji, jest tylko małą niszą dla wąskiej grupy zamożnych odbiorców. A konkurencją dla auta spalinowego nie jest żadną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomek7776 napisał:

to pelny elektryk czy hybryda

plug-in

Pełny elektryk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.