Skocz do zawartości
IGNORED

Na co wymienić Dali 450


Jacek Sikorski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, robert19091990 napisał:

@woj999 Na początek wielkie gratulacje, że podjąłeś się tematu modyfikacji Dali 450 pod Daytona.  Zrobiłeś to jako jedyny w tym temacie tak jak powinno się to wykonać a nie jak ta zbieranina szarlatanów na czele z tym, który powywalał rezystory z toru robiące nie tylko za L-Pad ale mające wpływ na zgranie fazowe przetworników a reszta mu podobnych przyklaskiwała, bo miała w paśmie przenoszenia góry i doliny z rozjechaną fazą ale się podobało. Tyle z tego dobrego, że widać kto jakie ma preferencje soniczne. 
 

SZARLATAN - oszust wykorzystujący łatwowierność ludzi, który zwodzi ich swoimi rzekomymi umiejętnościami i kwalifikacjami oraz ciągnie z tego zyski.

Odpowiem jako pierwszy, bo w/g Ciebie Szanowny Forumowiczu należę do tej zbieraniny.

- Nikogo nie wykorzystuję, nie zwodzę żadnymi kwalifikacjami i nie ciągnę zysków. To są MOJE PRYWATNE kolumny, mogę z nimi zrobić co mi się podoba i opisać to tutaj - na tym forum. Być może, masz jakieś kompleksy wynikające z jakichś własnych preferencji ( nie interesuje mnie jakich), więc zamiast leczyć je na forum, może udaj się do dobrego i drogiego specjalisty - życzę Ci byś nie trafił na SZARLATANA. Pozdrówka 🖐️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, marian.ch napisał:

SZARLATAN - oszust wykorzystujący łatwowierność ludzi, który zwodzi ich swoimi rzekomymi umiejętnościami i kwalifikacjami oraz ciągnie z tego zyski.

Odpowiem jako pierwszy, bo w/g Ciebie Szanowny Forumowiczu należę do tej zbieraniny.

- Nikogo nie wykorzystuję, nie zwodzę żadnymi kwalifikacjami i nie ciągnę zysków. To są MOJE PRYWATNE kolumny, mogę z nimi zrobić co mi się podoba i opisać to tutaj - na tym forum. Być może, masz jakieś kompleksy wynikające z jakichś własnych preferencji ( nie interesuje mnie jakich), więc zamiast leczyć je na forum, może udaj się do dobrego i drogiego specjalisty - życzę Ci byś nie trafił na SZARLATANA. Pozdrówka 🖐️

Uderz w stół a nożyce się odezwą 😉 

Oczywiście, że to są twoje prywatne kolumny i możesz sobie z nimi robić co ci się żywnie podoba. a to że nie interesują ciebie moje preferencje obchodzi mnie tyle co zeszłoroczna zima i nie ma to żadnego wpływu na moje dotychczasowe życie, więc przykro mi że ciebie rozczarowałem 😉 

Problemem jest tylko to, że ten temat odwiedzają przypadkowi forumowicze a także użytkownicy tych kolumn wierząc, że praktyki które stosowaliście z jednym z kolegów (notabene, który sprzedawał kombinowane Bolero 300 jako oryginały z midwooferem, który był składany z różnych przypadkowych głośników i ma tak rozjechane parametry jak nogi francuskiej kobiety lekkich obyczajów)  są prawilne i zgodne ze sztuką modyfikacji kolumn co jest kompletnym absurdem.  A później dochodzi do sytuacji, że takie KOMBINOWANE  kolumny z rozstrojoną zwrotnicą lądują na aukcjach jako 'MODYFIKACJA"  : 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Skoro ta modyfikacja jest taka dobra to dlaczego kolumny po pół roku lecą na sprzedaż? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, robert19091990 napisał:

Uderz w stół a nożyce się odezwą 😉 

Oczywiście, że to są twoje prywatne kolumny i możesz sobie z nimi robić co ci się żywnie podoba. a to że nie interesują ciebie moje preferencje obchodzi mnie tyle co zeszłoroczna zima i nie ma to żadnego wpływu na moje dotychczasowe życie, więc przykro mi że ciebie rozczarowałem 😉 

Problemem jest tylko to, że ten temat odwiedzają przypadkowi forumowicze a także użytkownicy tych kolumn wierząc, że praktyki które stosowaliście z jednym z kolegów (notabene, który sprzedawał kombinowane Bolero 300 jako oryginały z midwooferem, który był składany z różnych przypadkowych głośników i ma tak rozjechane parametry jak nogi francuskiej kobiety lekkich obyczajów)  są prawilne i zgodne ze sztuką modyfikacji kolumn co jest kompletnym absurdem.  A później dochodzi do sytuacji, że takie KOMBINOWANE  kolumny z rozstrojoną zwrotnicą lądują na aukcjach jako 'MODYFIKACJA"  : 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Skoro ta modyfikacja jest taka dobra to dlaczego kolumny po pół roku lecą na sprzedaż? 

Zapewniam Cię Panie Detektywie, że moich Dali 850 nigdzie nie wytropisz, bo nie są i nie będą na sprzedaż. Ich brzmienie z przypadkowymi Morelami i z NAD 375 satysfakcjonuje mnie w 100 %. Z oryginalnymi Vifami było  90, a z Daytonami 95 %. Zakończyłem poszukiwanie lepszego brzmienia, bo słuchanie muzyki traktuję jako którąś tam rzędną sprawę. Fajnie jak sobie gra w tle...

... a rozjechane kobiece nogi  (niekoniecznie francuskiej prostytutki) bardzo mi się podobają 😉👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robert19091990 Dzięki za miłe słowa. Ale więcej luzu... nie ma co podnosić ciśnienia sobie i innym bez potrzeby. Jak ktoś zauważył, w swoich kolumnach można robić co się komu podoba. Byleby tylko nie narzucać swojego "jedynie słusznego" rozwiązania innym. Zresztą ja też jestem świadomy, że moja zwrotnica nie musi się wszystkim podobać w odsłuchu ...ba niektórzy powiedzą, że to niepoprawny badziew. Ale cóż każdy lubi co innego, grunt żeby się szanować. Sam po tygodniowym odsłuchu moich czasem zastanawiać się czy delikatnie nie stłumić góry, bo troszkę się w niektórych utworach wybija. Włączam inny utwór i góry w sam raz...a przeważnie mam tak, że brakuje mi pewnych dźwięków w górze pasma więc raczej nie będę nic tłumił - a może to skutek przesiadki ze Scana o którym pisałem.

Co do modyfikacji wcześniejszych o których wspomniałeś to mimo, że technicznie niepoprawnie to w odsłuchu i tak wg. mnie lepiej niż oryginalny stan. Zresztą oryginalne Dali 450 jak wynika z pomiarów też technicznie można powiedzieć są niepoprawne, a jednak odniosły sukces. Co do samych pomiarów i dołka na średnicy to wynika to z braku zgrania fazowego wooferów. Niestety tak to już jest w 2.5 way że bywa z tym problem. A jeśli jeszcze na siłę stosuje się łagodne filtrowanie, bo takie jest uważane za "audiofilskie" to tak to wygląda. Dodatkowo bez wyrównania czasowego tweetera z midwooferem takie łagodne podziały kończą się właśnie rozjechaną fazą. Moje odsłuchy potwierdzały, że średnie bywają czasem schowane a w innych momentach nawet zbyt wyeksponowane (mówię cały czas o stanie oryginalnym Dali 450) - być może ma to pewien plus jak wspominałem kiedyś w kreowaniu przestrzenności dźwięku, ale to jest sztuczne i jak się już widzi z czego to wynika to przestaje się podobać.

Co do samych pomiarów to napisz też jak je robiłeś (odległość mikrofonu i długość bramki) i w jakim pomieszczeniu. Weź też pod uwagę, że u Ciebie jest 80 db w skali Y więc pofalowania mniej się rzucają w oczy. Wg mojego oka w moich dołek jest około 7dB. Natomiast doprecyzuj, czy łączyłeś pomiary z pola bliskiego z dalekim. Ja z Holmimpulsa korzystałem krótko wiele lat temu (ja jeszcze na Speaker Workshop "wychowany"😉) W Holmie wykresy wychodziły mi zbyt ładne względem SW - pewnie kwestia ustawień bo to też dobry program ale nie korzystam. Mody pomieszczenia oczywiście mam - nawet ostatnio robiłem trochę pomiarów i jest z nimi problem - ale da się to sporo poprawić, bo mam wysoki współczynnik WAŻ. Natomiast oczywiście przy pomiarach bramkowanych mody nie odgrywają żadnej roli ( a już szczególnie przy 2,5kHz). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, robert19091990 napisał:

Druga sprawa - nie było innego tweetera w Dali 450 jak Seas 25TFC/G-DA i absolutnie jest to praktycznie Seas 25TFFC tylko ze zmienionym frontem,  założoną siatką i foliowym kółkiem na siatce pełniącym rolę korektora fazy. Napęd, membrana i cewka są te same.

Jeszcze odnośnie seasa to ferrofluidu w nim nie ma (zresztą zgodnie z nazwą TFC) . Więc 25TFFC może być jak piszesz ale bez dodanego ferrofluidu. Fotki (stan tweeterów ideał)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) image003.thumb.jpg.ea35ceab14fb87d86775f4a13326a9c7.jpgimage001.thumb.jpg.f3ab20fc2642f89a019467b775602cdc.jpgimage004.thumb.jpg.d1a218cacf3ae5640c83d1da8bfcd109.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) órych wyciągałem ferrofluid. Tylko wydaje mi się, że tutaj materiał membrany jest jakiś delikatniejszy - 25TFF zapamiętałem jako nieco grubszą membranę. Po takiej operacji było jakby szczegółowiej ale lekka szorstkość się pojawiała - tylko to było tak dawno, że mogłem wszystko pomieszać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woj999 

Jest luz i spokój 😉 natomiast mam mocny awers do czegoś takiego jak grzebanie w zwrotnicy bez prawilnego wykonania pomiarów i zszycia tego najlepiej jak na to pozwalają możliwości techniczne samej kolumny.  
Różnica między tym co proponowano w tym wątku kilka miesięcy temu a tym co Ty zrobiłeś jest taka, że tamto było robione od pały a Ty wykonałeś to w należyty sposób i od strony technicznej jest to zrobione tak jak być powinno

Co do pomiarów - 7 db to mimo wszystko i tak dużo, to powinno mocno rzucać się w uszy. U mnie tego nie słyszałem a porównywałem z dwoma zestawami, których charakterystyka mieści się w tolerancji +/- 2db a jeden z tych zestawów jest właśnie na HDS-ie 😉 czyli dzisiejszym SS 913000.  

Nie pamiętam już z jakim bramkowaniem robiłem pomiar, w każdym razie pomiar robiony z 1 metra i były do pomiary łączone. 
Zazwyczaj korzystam z Holmimpulse ale pomiary eksportuje do XSim i na nim pracuje choć powoli chce się przerzucić i spróbować na VituixCAD  😉

38 minut temu, woj999 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) órych wyciągałem ferrofluid. Tylko wydaje mi się, że tutaj materiał membrany jest jakiś delikatniejszy - 25TFF zapamiętałem jako nieco grubszą membranę. Po takiej operacji było jakby szczegółowiej ale lekka szorstkość się pojawiała - tylko to było tak dawno, że mogłem wszystko pomieszać

Tak, to też jest pewna zmiana w stosunku do fabrycznego TFFC, który miał ferrofluid (też go miałem i potwierdzam). Natomiast w materiale membrany nie zauważyłem zmiany a być może była tylko nie przyglądałem się dokładnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, robert19091990 napisał:

Nie pamiętam już z jakim bramkowaniem robiłem pomiar, w każdym razie pomiar robiony z 1 metra i były do pomiary łączone. 
Zazwyczaj korzystam z Holmimpulse ale pomiary eksportuje do XSim i na nim pracuje choć powoli chce się przerzucić i spróbować na VituixCAD  😉

Zdecydowanie przerzuć się na duet Arta / VirtuixCAD.

Taki dołek, który wyszedł u mnie często jest widoczny w pomiarach w gazetkach typu AUDIO. Jeśli robiłeś z 1m to ten dołek powinien być wręcz jeszcze większy. Przy tak łagodnej filtracji wooferów jaka jest w oryginalnych Dali 450 nie ma opcji, żeby nie było rozjazdu fazy i problemów z "klejeniem" wykresów na średnich częstotliwościach. Dodatkowo łągodna filtracja tweetera robi swoje z fazą. Wydaje mi się, że umknęło Ci to albo na wygładzaniu albo zbyt długiej bramce - a najpewniej na obu tych rzeczach. Jakieś ubytki w kondensatorach w moich egzemplarzach wykluczyłem (a też początkowo brałem pod uwagę że rozjazd fazy jest bo może kondy straciły parametry) ale symulacje na gołych charakterystykach przetworników potwierdzają rozjazd faz. Często pomiary robię w lepszych warunkach w dużej hali i tam z 2m spokojnie da się zrobić dobry pomiar. Może jak się ociepli to jeszcze tak zrobię ale to już różnice niewielkie (czyt. żadne będą) bo salon mam też duży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co Koledzy,którzy wykonujecie modyfikacje sprzętu zgodnie z inżynieryjną sztuką, czyli pomiarami, obliczeniami, wykresami itd, itp. Podziwiam Was i chwała Wam. Mi się po prostu nie chce, opieram się na własnym, niedoskonałym słuchu. Tak samo jak z innymi zmysłami. Jeśli czuję, słyszę, widzę zmianę na + to dla mnie jest ok. Czy wszyscy mają się trzymać sztywnych receptur ? Smak, węch,wzrok, słuch to indywidualne zmysły. Czy nazywanie kogoś szarlatanem za to , że woli zimną zupę niż gorącą, ciepłe piwo niż zimne,  że bardziej ceni AC/DC niż Bacha jest uzasadnione ? W/g mnie NIE. Dziękując za wyrozumiałość, kończę w temacie o Dali 450, przeca mam Dali 850. Co ja tutaj robię, co ty tutaj robisz ? 🤔🤗

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marian.ch

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę też coś od siebie. 3 tygodnie temu wymieniłem wysokotonówki na daytony. Teraz prowadzę odsłuchy. Póki co najcudowniejszą rzeczą jaką zauważyłem to jest to, że to są w tym momencie pierwsze kolumny które mnie nie męczą i da się dłużej słuchać. Z zachwytu nad tym faktem może jeszcze nie dostrzegam niedoskonałości innych aspektów dźwięku z nich płynących (owszem słychać mniejszą ilość detali na tonach wysokich i jakby mniejsza przestrzeń). Ciekawą modyfikacją jest to co zrobił woj999, ale u siebie bałbym się, że znowu będzie za głośno albo coś innego zacznie przeszkadzać. Tak czy siak słuchanie muzyki z kolumn a nie tylko słuchawek zaczęło mi na nowo sprawiać przyjemność😀pozdrawiam Wszystkich i dzięki za inspirujące modyfikacje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, marian.ch napisał:

Jeśli czuję, słyszę, widzę zmianę na + to dla mnie jest ok. Czy wszyscy mają się trzymać sztywnych receptur ? Smak, węch,wzrok, słuch to indywidualne zmysły

No i to jest najważniejsze, żeby się nam podobało. Prawdą jest też, że osoba doświadczona i osłuchana bez pomiarów zrobi moda lepiej niż początkujący z pomiarami. Rownież producenci kolumn duży nacisk klada na koncowe odsłuchy i szlify na słuch, bo to ma się podobać człowiekowi a nie maszynie lubiącej równy wykres. Oczywiście poprzedzone jest to pomiarami, bo chyba dzisiaj nikt już nie liczy zwrotnic z kalkulatora. Gorzej jak produkt ma być masowy i gust większości ma pierwszeństwo przed upodobaniami konstruktora. No i wlaśnie tu jest temat ktory poruszyłeś. Wszystko zależy z czym mieliśmy do czynienia wcześniej. Bo np. byłem kiedyś na obiedzie u kuzyna i jak zobaczyłem ile soli sypie BO LUBI to mnie zmroziło.....JEMU smakowało😆

Przez ostatni rok zmieniałem kolumny conajmniej 4 razy i w każdej były rzeczy ktore mi się podobały lub nie podobały. Ta droga nie ma końca i to jest piękne😀 Dane zwrotnice można też szlifować w nieskonczoność w zależności od formy i nastroju danego dnia, ale kiedyś trzeba zamknąć projekt. Mój mod tych Dali to też pewnie jakaś dawka wiedzy i wykresów dla osób które dalej chcą się bawić i modyfikować pod swój gust niekoniecznie zgodny z moim. To temat dla hobbystów i każda wiedza dodatkowa jest na plus i może komuś pomóc. Ja nie raz tak miałem, że coś mnie denerwowało w dźwięku i już głupiałem co to może być. Wtedy pomiary i wielkie AHA teraz wszystko jasne. Bywało też tak, że robiłem pomiary kolumn diy doświadczonego konstruktora i okazało się, że biegunowość tweeterów zła i dołek w paśmie. To czasem naprawdę trudno na słuch wychwycić tymbardziej przy stromych filtrach jak się robi kolumny bez pomiarów. 

 

3 godziny temu, pawelforrest napisał:

Ja dorzucę też coś od siebie. 3 tygodnie temu wymieniłem wysokotonówki na daytony. Teraz prowadzę odsłuchy. Póki co najcudowniejszą rzeczą jaką zauważyłem to jest to, że to są w tym momencie pierwsze kolumny które mnie nie męczą i da się dłużej słuchać

Teraz spróbuj posłuchać na większych poziomach głosności. Jesli nadal będzie sie podobać to masz 2 opcje:

1. Zostawić jak jest i cieszyć się dzwiękiem

2. Porównać z czymś lepszym i brnąć w dalsze modyfikacje 😀

Dla mnie przy glosniejszym odsluchu poziom znieksztalcen i natłok szeleszczących sz,cz i tym podobnych był jednak niakceptowalny. Jak sie sluchalo cicho to az tak nie denerwowalo. Na moich zwrotnicach jest lepiej pod tym wzgledem ale drugi moj zestaw i tak gra wyraźnie czyściej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, woj999 napisał:

Dla mnie przy glosniejszym odsluchu poziom znieksztalcen i natłok szeleszczących sz,cz i tym podobnych był jednak niakceptowalny. Jak sie sluchalo cicho to az tak nie denerwowalo.

A jak było w stosunku do oryginału jeśli chodzi o sybilanty? W sensie czy na oryginalnych głośnikach były mniej męczące czy więcej niż na Daytonie (przed pozbyciem się rozjechanej fazy)?

Ps. Swoją drogą kawał dobrej roboty @woj999.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winą za sybilanty nie można obciążać wyłącznie głośników. Nie mam dużego

doświadczenia, ale kable IC i wzmacniacze są odpowiedzialne za to

może nie w równym stopniu, ale niewiele mniej.

IC wymieniony na solid poważnie ograniczył to zjawisko, a kolejny ruch

wymuszony złomowaniem wzmacniacza i wymianie na nowy i sybilanty

zginęły niemal bez śladu. A kopułki te same od lat ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Exciter555 napisał:

A jak było w stosunku do oryginału jeśli chodzi o sybilanty

Nie potrafie teraz odpowiedzieć jednoznacznie bo minelo troche czasu odkad sluchalem wersji oryginalnej ale tu i tu byl z tym problem. Z seasem moglo byc bardziej odczuwalne bo byl głośniejszy ale tu midwoofer też robi swoje bo wysoko i łagodnie cięty. 

 

17 minut temu, audioburak napisał:

. A kopułki te same od lat

A jakie to kopułki jeśli można spytać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez woj999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, audioburak napisał:

Vifa XT 25 z "pierwszego tłoczenia"

Nie miałem, a nie lubię się wypowiadać o czymś czego nie miałem🙃 Ale z wiedzy teoretycznej to dobry glośnik i nie powinien dawać problemu z sybilantami - pod warunkiem że nie jest nisko cięty (o czym już rozmawialiśmy) bo wtedy jest ponoć zupełnie odwrotnie. Vifę Dx25 miałem i tak średnio ją oceniam, choć nie było nic uciążliwego w niej. Chętnie pobawiłbym się z nią znowu bo minęło już trochę lat od tamtej pory a wiadomo doświadczenie jakieś sie zdobywa i grunt to dobra aplikacja o czym świadczy choćby ProAc. Łączyłem to wtedy z stx 15 średniotonowym mcx w 3 way i niestety rozczarowany byłem niezgodnością parametrów stx'a z notą katalogową która wygląda ładnie. Może duży rozrzut parametrów między seriami mieli i źle trafiłem. Dlatego pisze, że chętnie sprobowalbym tej Vify jeszcze raz z czymś innym....może byłoby łatwiej to zgrać i Vifa wypadłaby lepiej. Vifa trzymała parametry jak w nocie. 

Co do wzmacniacza to tak, zgadzam się z tym. Różnice są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woj999     Początkowo też próbowałem nisko I rząd 😉 ale grało gorzej,

niż tytanowy Paradigm. A względem teoretycznego podejścia  ( zszycie pasma ) i raczej

dla szwaczek 😉 uzyskałem idealne charakterystyki ( co prawda w Holmie ).

Rozjechałem to jednak o min 1 kHz i jak dla mnie brzmi to jeszcze lepiej. Ale co kto lubi.

Zresztą wystarczy obejrzeć wiele "dzieł" profesjonalistów w Stereophile czy AUDIO

gdzie dziury są rzędu kilkunastu decybeli i kłamstwa w f podziału,

ale tu decyduje rynek i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam - ja się czuję tylko półkrwi 😉 

Są czasem tak proste rzeczy właśnie jeśli idzie o upgrade, że aż dziwne,

że ludzie graty sprzedają zamiast spokojnie się zastanowić i ulepszyć.

Tym bardziej, że w ww. temacie kopułek nie jest wymagany doktorat ...

A co do trzymania parametrów jest stosunkowo świeża strona chyba UA

pod nickiem hificompass i sporo z naszej branży można podejrzeć ...

i się ostatecznie zniechęcić 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronka fajna, znam, nawet miałem podesłać Ci wcześniej odnośnie vify xt25 . Jeśli chodzi o tego średniononowego stx m15mcx to w pomiarach wyszedł breakup 18dB!!!! A w nocie wyglądał ok. I nie była to wina sprzętu pomiarowego, bo równolegle mierzyłem seasy i vify i były zgodne z notami. Nawet miałem chwilę później stx niskośredniotonowego w15mcx i tam wyszło już dobrze. Ale dziś może już powtarzalność parametrów mają lepszą więc nie to, że się obraziłem na firmę.😜 Wręcz przeciwnie, mam o nich pozytywne zdanie i dobrze że są bo im większa konkurencja to dla nas taniej😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na Daytonach słucham juź 3 tygodnie. Jeżeli ktoś lubi łagodny, miękki i ciepły dźwięk tweetera to polecam zdecydowanie z Dali 450. Jak dla mnie rewelacja.

Pozdrowionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2022 o 23:02, Domi napisał:

Na Daytonach słucham juź 3 tygodnie. Jeżeli ktoś lubi łagodny, miękki i ciepły dźwięk tweetera to polecam zdecydowanie z Dali 450. Jak dla mnie rewelacja.

Pozdrowionka.

Dobrego dnia. A zwrotnica modyfikowana czy oryginalna? Dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2022 o 08:52, Leo24 napisał:

Dobrego dnia. A zwrotnica modyfikowana czy oryginalna? Dzieki

Sprawdzałam na oryginalnej jak i ze zmianami na zwrotnicy z różnymi wartościami rezystorów. Najlepiej jak dla mnie 1.8 ohm wywalony, wstawiony 1 ohm i 22 ohm wywalony.

Ale to kwestia spasowania z resztą toru, akustyką i gustu. Najlepiej ustawić te wartości pod siebie. Gotowej recepty raczej nie ma bo każdy ma inny sprzęt i wymagania co do jasności itp. Natomiast jak ktoś ma bardzo jasny tor i akustyke też średnią to myślę że nawet modyfikacja zwrotnicy by nie byla potrzebna. Ale to tylko moje osobiste dywagacje.

Jeśli chodzi o sybilanty to znikły u mnie  zupełnie, wcześniej na oryginale troszkę występowały.

Do oryginałów już nie wrócę.

Ja się tylko nie mogę nadziwić jak te Daytony super grają w stosunku do ceny. A mam porównanie bo wcześniej miałam kolumny Dynaudio Audience 72SE z bardzo dobrym tweterem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Domi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Domi napisał:

A mam porównanie bo wcześniej miałam kolumny Dynaudio Audience 72SE z bardzo dobrym tweterem.

Fajnie, że kolejna osoba "dłubie" w kolumnach i dzieli się odczuciami ale mam pytanie : długo miałeś U SIEBIE te Dynaudio? Dawno to było? Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku były w moim posiadaniu. Niestety ze względów finansowych trzeba było je sprzedać. Zaraz po nich, może tydzień jako tańsza alternatywa  zostały zakupione Dali 450 po czym może po 2 tygodniach modyfikacja.

Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Domi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...może ucho szybko się przyzwyczaja do czegoś innego jak nie ma bezpośredniego porownania...sam wiem po sobie. Ale dla mnie te sybilanty niestety glównie z winy Vify byly spore.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, woj999 napisał:

Hmm...może ucho szybko się przyzwyczaja do czegoś innego jak nie ma bezpośredniego porownania...sam wiem po sobie.

Tak może być jak najbardziej. Przy bezpośrednim porównaniu już by tak zapewne kolorowo nie było, ale i tak jak za tą cenę Daytonów spodziewałem się gorszego dźwięku, a tu miłe zaskoczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym unikał tej klasyfikacji, bo nie tylko mogą być te same np. Vify XT

w niedrogich monitorach, jak w Sonusach. Zależy tylko od tego czy ktoś mówiąc

eufemistycznie zwali aplikację czy też zrobi to dobrze.

A lepszy słuch mają kobiety i mniej bym je obciążał tzw. oswojeniem z agresją barwy.

Częste zjawisko u kolegów, co dobierają do shitowych kolumn jakiś wzmacniacz

z pasmem najlepiej do 8 kHz, bo te lepsze już się nie nadają 😉 

Piszę, bo sądzę z lektury, że @Domi jest osobą przeciwnej płci 😉 w tym hobby

co mnie bardzo cieszy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rzeczywiście było jak byk napisane "sprawdzałam", a ja tak z rozpędu "na Pan" za co przepraszam🙃 Ja też zawsze żonę pytam o opinie jak to gra i ma już naprawdę wyszkolone ucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tej strony płeć żeńska;) @woj999 nie ma za co przepraszać. Oczywistym faktem jest . że zdecydowaną większością osób wypowiadających się na tego typu forach oraz zainteresowanych taką tematyką to są Panowie, więc o pomyłkę nie trudno 😉

Co  by nie było my kobiety też czasem lubimy posłuchać muzyki w lepszej jakości 😉

Pozdrowionka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.