Skocz do zawartości
IGNORED

Tanie kable zasilające


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, andaudion napisał:
14 minut temu, malikali napisał:

Chyba najłatwiejsza sprawa pod słońcem to podrabianie wszelakich audio-voodo w tym kabli sieciowych. Grunt to zrobić tak samo wyglądające i zagrają, a klient się nie skapnie, no chyba że trafi na artykuł jak rozebrać i podejrzeć sobie takowy w środku, bo zwyczajnie na ucho nie usłyszał ?

Przecież napisałem że jutro rozbiorę i będą fotki, jaki problem...

Ano taki, że sprawa powinna być jasna bez tego rozbierania ? Tyle tu się naczytałem o firmach i ich technologiach w produkcji kabli utajonych przed całym światem, a tu się okazuje, że w Chinach trzepią i jest problem z rozpoznaniem na słuch ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że nas tu w większości nie interesuje co w środku, to ma grać i takie jest moje zadanie na dzisiaj- opisać na gorąco jak te kable grają.

Muszę przyznać że przyjemności mam co niemiara, w tej chwili przeszedłem na spokojniejsze klimaty.

 Gra Diana Krall The Lool Of Love SACD- Besame Mucho. Z pewnością wszyscy znają, to przecież nasz alfabet. Od początku nagrania wiele planów, czysty i piękny głos wokalistki, jest ciepełno jak z lampy, doskonały wgląd w nagramie.

Zauważyłem jeszcze jedno w tych kablach, a w zasadzie te kable to spotęgowały- dźwięk wydobywa się z głośników tak bez kompleksów, tak swobodnie. Bas narasta w mgnieniu oka i równie szybko znika. Do tego kapitalna precyzja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KALIBER napisał:

 

Pieprzysz chłopie głupoty , złodziejem jest się wtedy , gdy tą kradzież mu się udowodni .

W takim razie kiedy cię okradną a sprawca nigdy nie zostanie schwytany to będzie znaczyło że nic się nie stało i żadnej kradzieży nie było. Bo skoro nie ma sprawcy, to nie ma też czynu zabronionego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Fashi napisał:

A nie pisałem , że zaraz się zacznie ? ??

Ee tam...rozmowa na luzie. Pelna kultura. Zwykla dyskusja. Czasem trzeba zrobic brejka od Sansui  ? ? 

8 minut temu, KALIBER napisał:

złodziejem jest się wtedy , gdy tą kradzież mu się udowodni

Troche z tematu zeszliscie, ale tak dla weryfikacji to kradnac cokolwiek jestes zlodziejem bez wwzgledu na to czy ktos Cie zlapie czy nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Huberto1984

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Huberto1984 napisał:

Sory, wyprobowalem pewnie wiecej sieciówek niz wiekszosc w tym temacie. Ostatnio pisalem nawet do tellurium q pytac o specyfikacje ich kabli, zeby miec pewnosc, ze mi wzmaka nie spierdziela...o kablach tez pisalem do gryphon audio. 

Smieszne to jest, ze jedni w tym temacie pouczaja, ze kable musza sie zgrywac z systemem kilka dni, ze trzeba miec dobre akustycznie pomieszczenie i system zeby bylo slychac roznice, inni po podlaczeniu kabla za 80zl momentalnie slysza jak tv gra jak grand utopie. Podejrzewam, ze dyskusja z tymi, ktorzy nie slysza, albo chca sie dowiedziec jak uslyszec bylaby bardziej merytoryczna gdyby takich kwiatkow nie bylo. 

Ktos tu wczesniej napisal wedlug mnie madre zdanie. Inwestycja w kable I wydane pieniadze sa niewspolmierne do zmian jakie (o ile jakies) przynosza. To jest margines toru. Na sieciówki moge wydac 1% wartosci urzadzenia, bo nie mam podstaw twierdzic, ze "zmiany" jakie wprowadza sa warte wiecej. 

Teraz pytanie jak moge uslyszec to co inni? Sluch mam bardzo dobry. 2 razy wydawalo mi sie, ze slysze sieciowke, ale sam nie umialem tego potwierdzic. Trzeba miec pod nie podstawki, zeby zagraly wyraznie lepiej czy co? 

Masz oczywiście wiele racji, ale przeczytaj moje pierwsze wpisy, w których dokładnie tłumaczyłem, że najpierw zmodyfikowałem zwrotnice w kolumnach montując między innymi kablsilver/gold itd. Przed tym zabiegiem na tych kolumnach mogłem drut od lampki podłączyć i niewiele by to zmieniło.

Natomiast faktycznie zaraz po podłączeniu grało ciemno i płasko przez jakieś 2 godziny. Ja to nazywam spasowaniem się elektrycznym, ktoś inny powie że się wygrzewa jak zwał tak zwał. Zresztą zawsze jak mam kilka godzin na odsłuch to najpierw włączam sprzęt, robię kawę i dopiero zaczyna się zabawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huberto1984- a jak widzisz Nordosty na tle tych które właśnie testuję ? Są 5-10 razy droższe ale to nadal groszowa sprawa, miałeś je u siebie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę wam tej lekkości pióra. Mnóstwo recenzji i testów sprzętu napisałem i ciągle tak nie umiem. Nie twierdzę, że bym tak pisał ale nie umiem 

Co do tych różnic i ich rozpoznawania zwłaszcza po wygrzaniu, już dawno proponowałem prosty test weryfikacyjny na sobie. Bez odzewu rzecz jasna, ale może w końcu? Prosta sprawa, dla siebie, nie trzeba pisać o efektach, tylko się zastanowić. Test dla posiadaczy systemów z dokładną cyfrową regulacją głośności, potrzebna żona z kuchni. Żona ustawia jakąś głośność, my wracamy z kuchni i z zasłoniętym wzmacniaczem słuchamy dowolnie długo wszystkiego, czego chcemy. Następnie wychodzimy, żona robi zdjęcie i zmienia poziom na inny, żeby nie został. Na drugi dzień dowolnie długo słuchając wszystkiego czego chcemy ustawiamy taką samą głośność, jaką byłaś wczoraj. Ktoś spróbuje? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, McGyver napisał:

W takim razie kiedy cię okradną a sprawca nigdy nie zostanie schwytany to będzie znaczyło że nic się nie stało i żadnej kradzieży nie było.

Piszesz tu o anonimowym złodziejstwie , Chińczycy robią kable z wtykami Accuphase i Krell jawnie , jeszcze raz , toczy się jakaś sprawa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, andaudion napisał:

Masz oczywiście wiele racji, ale przeczytaj moje pierwsze wpisy, w których dokładnie tłumaczyłem, że najpierw zmodyfikowałem zwrotnice w kolumnach montując między innymi kablsilver/gold itd. Przed tym zabiegiem na tych kolumnach mogłem drut od lampki podłączyć i niewiele by to zmieniło.

Natomiast faktycznie zaraz po podłączeniu grało ciemno i płasko przez jakieś 2 godziny. Ja to nazywam spasowaniem się elektrycznym, ktoś inny powie że się wygrzewa jak zwał tak zwał. Zresztą zawsze jak mam kilka godzin na odsłuch to najpierw włączam sprzęt, robię kawę i dopiero zaczyna się zabawa.

Czyli kto ma racje. Ten, kto slyszy od razu czy po tygodniu... ten kto mowi, ze trzeba miec dobra akustyke, czy w stodole tez zagra. Czy trzeba dobry zestaw czy moja wieza w jadalni wystarczy? 

Dla mnie brak w tych wypowiedziach spojnosci. Gila mnie co kto slyszy I jak wydaje swoje pieniadze, ale sam daze do jak najlepszego dzwieku i dlatego staram sie rozwijac swoja wiedze o wszystkim co z audio zwiazane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemak napisał:

Zazdroszczę w aż m tej lekkości pióra. Mnóstwo recenzji i testów sprzętu napisałem i ciągle tak nie umiem. Nie twierdzę, że bym tak pisał ale nie umiem ?

Co do tych różnic i ich rozpoznawania zwłaszcza po wygrzaniu, już dawno proponowałem prosty test weryfikacyjny na sobie. Bez odzewu rzecz jasna, ale może w końcu? Prosta sprawa, dla siebie, nie trzeba pisać o efektach, tylko się zastanowić. Test dla posiadaczy systemów z dokładną cyfrową regulacją głośności, potrzebna żona z kuchni. Żona ustawia jakąś głośność, my wracamy z kuchni i z zasłoniętym wzmacniaczem słuchamy dowolnie długo wszystkiego, czego chcemy. Następnie wychodzimy, żona robi zdjęcie i zmienia poziom na inny, żeby nie został. Na drugi dzień dowolnie długo słuchając wszystkiego czego chcemy ustawiamy taką samą głośność, jaką byłaś wczoraj. Ktoś spróbuje? ?

chyba kazdy z nas nie ma z tym problemu.moze cos naprawde trudnego

 

1 minutę temu, Huberto1984 napisał:

Czyli kto ma racje. Ten, kto slyszy od razu czy po tygodniu... ten kto mowi, ze trzeba miec dobra akustyke, czy w stodole tez zagra. Czy trzeba dobry zestaw czy moja wieza w jadalni wystarczy? 

Dla mnie brak w tych wypowiedziach spojnosci. Gila mnie co kto slyszy I jak wydaje swoje pieniadze, ale sam daze do jak najlepszego dzwieku i dlatego staram sie rozwijac swoja wiedze o wszystkim co z audio zwiazane. 

widzisz.ty poglebiasz swoja wiedze.a ja slucham muzyki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, przemak napisał:

Zazdroszczę w aż m tej lekkości pióra. Mnóstwo recenzji i testów sprzętu napisałem i ciągle tak nie umiem. Nie twierdzę, że bym tak pisał ale nie umiem ?

 

Z tym się trzeba urodzić , bez urazy oczywiście ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KALIBER napisał:

Piszesz tu o anonimowym złodziejstwie , Chińczycy robią kable z wtykami Accuphase i Krell jawnie , jeszcze raz , toczy się jakaś sprawa ?

Nie ma czegoś takiego jak "anonimowe złodziejstwo". Co najwyżej sprawca może nie zostać schwytany. Tak czy inaczej ten kto kradnie jest złodziejem niezależnie od tego czy został za to ukarany czy nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, przemak napisał:

Zazdroszczę w aż m tej lekkości pióra. Mnóstwo recenzji i testów sprzętu napisałem i ciągle tak nie umiem. Nie twierdzę, że bym tak pisał ale nie umiem ?

Co do tych różnic i ich rozpoznawania zwłaszcza po wygrzaniu, już dawno proponowałem prosty test weryfikacyjny na sobie. Bez odzewu rzecz jasna, ale może w końcu? Prosta sprawa, dla siebie, nie trzeba pisać o efektach, tylko się zastanowić. Test dla posiadaczy systemów z dokładną cyfrową regulacją głośności, potrzebna żona z kuchni. Żona ustawia jakąś głośność, my wracamy z kuchni i z zasłoniętym wzmacniaczem słuchamy dowolnie długo wszystkiego, czego chcemy. Następnie wychodzimy, żona robi zdjęcie i zmienia poziom na inny, żeby nie został. Na drugi dzień dowolnie długo słuchając wszystkiego czego chcemy ustawiamy taką samą głośność, jaką byłaś wczoraj. Ktoś spróbuje? ?

Nie da sie tego zrobic. To dlatego, ze ucho przyzwyczaja sie do natezenia dzwieku. 

Inny test...zrob test sluchu popoludniu (np. po sluchaniu muzyki na ok 85dB) I zaraz po obudzeniu. Wyniki beda inne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Huberto1984 napisał:

Nie da sie tego zrobic. To dlatego, ze ucho przyzwyczaja sie do natezenia dzwieku. 

Inny test...zrob test sluchu popoludniu (np. po sluchaniu muzyki na ok 85dB) I zaraz po obudzeniu. Wyniki beda inne. 

Ale gdzie tam, jak widzisz wyżej:

 

4 minuty temu, tomek7776 napisał:

chyba kazdy z nas nie ma z tym problemu.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomek7776 napisał:

Fashi

no i czytelnik musi byc podatny na te bajki.

Też fakt. Niektórzy po lekturze testów są tak podpaleni, że biegną do salonu po np nowego Denona ?

A później płacz na forum , że nie gra . A w gazecie napisali , że gra i to jeszcze jak!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemak napisał:

Ale gdzie tam, jak widzisz wyżej:

 

?

Moze jak ktos ma skale na wzmaku od 1-10. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Huberto1984 napisał:

Moze jak ktos ma skale na wzmaku od 1-10. 

Może. Ale jak widzisz mamy pierwszy test, że to pestka. To w takim razie to rzeczywiście słychać i to jeżeli "bez problemu" to chyba bardziej/łatwiej, jak wpływ kabli. Proste. Czyli jeżeli ktoś tego testu z wynikiem <0,2dB nie zrobi, to kabli nie słyszy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, andaudion napisał:

Problem w tym że nas tu w większości nie interesuje co w środku, to ma grać i takie jest moje zadanie na dzisiaj- opisać na gorąco jak te kable grają.

Muszę przyznać że przyjemności mam co niemiara, w tej chwili przeszedłem na spokojniejsze klimaty.

 Gra Diana Krall The Lool Of Love SACD- Besame Mucho. Z pewnością wszyscy znają, to przecież nasz alfabet. Od początku nagrania wiele planów, czysty i piękny głos wokalistki, jest ciepełno jak z lampy, doskonały wgląd w nagramie.

Zauważyłem jeszcze jedno w tych kablach, a w zasadzie te kable to spotęgowały- dźwięk wydobywa się z głośników tak bez kompleksów, tak swobodnie. Bas narasta w mgnieniu oka i równie szybko znika. Do tego kapitalna precyzja.

Co gra lepiej accuphase czy krell? Według opinii ludzi na Aliexpress z całego świata... Krell zmiótł Accuphase

Jak jest w rzeczywistości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, przemak napisał:

Może. Ale jak widzisz mamy pierwszy test, że to pestka. To w takim razie to rzeczywiście słychać i to jeżeli "bez problemu" to chyba bardziej/łatwiej, jak wpływ kabli. Proste. Czyli jeżeli ktoś tego testu z wynikiem <0,2dB nie zrobi, to kabli nie słyszy ?

W sumie chyba odpowiedziales na moje wczesniejsze pytanie do iro, ale zapytam dla scislosci. W jakim stopniu kable moga zmienic dzwiek? Ponizej 0,2dB? 

I jeszcze jedno. Od czego to zalezy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyglądają te kable.

Tak jak u mnie-niby Acrolink-aż trudno wzrok oderwać.Zaiste precjoza wykończone w najdrobniejszych szczegółach.Ale jakby nie było to podróbka lub żeby zabrzmiało bardziej dyplomatycznie-przewody opasane zdefraudowanym logo.

Jednak...

Miałem ze 2 lata temu siatkę przewodów na testy od jednej z rodzimych firm zajmujących się sieciówkami.Było więc z czym porównywać.I ten niby Acrolink wcale nie był gorszy.

 

 

59 minut temu, andaudion napisał:

No i stało się jak obiecywałem jakiś czas temu.

Przed kilkoma godzinami przyszły kabelki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, McGyver napisał:

Co najwyżej sprawca może nie zostać schwytany.

Znasz coś takiego ? sprawca kradzieży jest znany lub sprawca kradzieży jest nieznany , Jeżeli Chińczycy którzy umieszczają  jawnie logo Accuphase i Krell są złodziejami jak ich określasz , to podaj tu konkretne informacje że te dwie firmy roszczą sobie od Chin odszkodowania etc za  kradzież .

Nie można kogoś nazywać złodziejem , dopóki nie jest skazany prawomocnym wyrokiem przez sąd .

Koniec .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KALIBER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Fashi napisał:

A nie pisałem , że zaraz się zacznie

He he było o piwie,później próba zagrzybienia,a tera paserka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Huberto1984 napisał:

Czyli kto ma racje. Ten, kto slyszy od razu czy po tygodniu... ten kto mowi, ze trzeba miec dobra akustyke, czy w stodole tez zagra. Czy trzeba dobry zestaw czy moja wieza w jadalni wystarczy? 

Dla mnie brak w tych wypowiedziach spojnosci. Gila mnie co kto slyszy I jak wydaje swoje pieniadze, ale sam daze do jak najlepszego dzwieku i dlatego staram sie rozwijac swoja wiedze o wszystkim co z audio zwiazane. 

Ok ale co ma wynikać z tego wpisu ? Pytałem Cię o Nordosty, a Ty że trzeba dążyć do dobrego dźwięku, wszyscy tu tak robimy bez wyjątku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, KALIBER napisał:

Nie można kogoś nazywać złodziejem , dopóki nie jest skazany prawomocnym wyrokiem przez sąd

No nie wiem. Złodziej to sprawca kradzieży, a kradzież to zabór mienia. Wikipedia w tym kontekście nic o sądzie nie wspomina ?

18 minut temu, Huberto1984 napisał:

W sumie chyba odpowiedziales na moje wczesniejsze pytanie do iro, ale zapytam dla scislosci. W jakim stopniu kable moga zmienic dzwiek? Ponizej 0,2dB? 

I jeszcze jedno. Od czego to zalezy?

Jest oficjalny test różnicowy kabli sieciowych zrobiony przez producenta tychże:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z wykorzystaniem chyba miksera analogowego. Plik różnicowy na poziomie góra -80, czyli różnice (we wszystkim, paśmie, poziomie, fazie, łotewa) czyli około 0,001dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Huberto1984 napisał:

W sumie chyba odpowiedziales na moje wczesniejsze pytanie do iro, ale zapytam dla scislosci. W jakim stopniu kable moga zmienic dzwiek? Ponizej 0,2dB? 

I jeszcze jedno. Od czego to zalezy?

0,2dB to dowcip ? Te kable które wymieniłem wewnątrz kolumn (patrz wątek " Castle Knight2 zamienione kondensatory" degradowały dźwięk w sposób masakryczny o kilka dB. Przed ich wymianą nie było mowy o usłyszeniu czegokolwiek oprócz tzw. brytyjskiego brzmienia- zgroza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, KALIBER napisał:

 

Nie można kogoś nazywać złodziejem , dopóki nie jest skazany prawomocnym wyrokiem przez sąd 

 

Kaliber, takie procesy nie maja zazwyczaj sensu, bo kosztuja wiecej niz to wszystko warte o ile w ogole doszlyby do skutku. A firma by w 20min zostala przeniesiona do chaty dalej i trzepala te podrobki dalej. 

Poza tym mylisz sam fakt kradziezy z jego mozliwym skutkiem czyli osadzeniem. Jak dziecko w szkole ukradnie drugiemu pisaki to kim jest? Albo Ci wypalajacy plyty i sprzedajacy na targach (przynajmniej kiedys). Myslisz, ze kazdemu "piratowi" sony Polska sprawe toczyla? By na prawnikow nie zarobili.

Nie wiem czy to jeszcze dziala, ale kiedys kradziez ponizej 200zl to byla mala szkodliwosc spoleczna i nikt nikogo nie sadzil. 

Teraz, andaudion napisał:

Ok ale co ma wynikać z tego wpisu ? Pytałem Cię o Nordosty, a Ty że trzeba dążyć do dobrego dźwięku, wszyscy tu tak robimy bez wyjątku...

Od nordost sie gryphon'y pala  ? nie mialem i nie zamierzam kupowac.

Mialem kimber, russ andrews, tci, chord, audioquesty cos tam jeszcze. Nie pamietam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, andaudion napisał:

0,2dB to dowcip ? Te kable które wymieniłem wewnątrz kolumn (patrz wątek " Castle Knight2 zamienione kondensatory" degradowały dźwięk w sposób masakryczny o kilka dB. Przed ich wymianą nie było mowy o usłyszeniu czegokolwiek oprócz tzw. brytyjskiego brzmienia- zgroza.

Wątek jest o kablach sieciowych, to raz. Dwa, że usłyszenie różnic w poziomie 0,2dB w odstępie czasu dłuższym niż "już" jest po prostu niemożliwe. Oczywiście nie przeszkadza to jak widać twierdzić, że to pikuś. Jeżeli wymiana kabla sieciowego powoduje zmiany większe niż 0,2dB w czymkolwiek, to jest to łatwo mierzalne nawet w domowych warunkach. Producentowi kabla wychodzą różnice stukrotnie mniejsze (i to w decybelach) i tym się chwali. To ja już nie wiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o co Wam chodziło z tymi dB.

Faktycznie ogólna moc (poziom sygnału na mierniku) może być podobny, ale tu chodzi o mikroinformacje, o czytelność wysokich tonów i szybkość narastania sygnału czy podobne parametry, co tu ma do rzeczy głośność ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.