Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki audio technology z Danii


S0nic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, 747 napisał:

Akustyka - wpływ jest przereklamowany, nie jest konieczna żadna akustyka, potrzebny jest ośrodek drgający wysokiej klasy, który wpompuję nam jakość do pomieszczenia, - dowolnego, takiego jakim akurat dysponujemy, akustyka jest tu reaktywna, osoby, które na tym polu doszukują się Bóg wie czego - pozostaną rozczarowane.

 

Kolega natomiast ma rację w pozostałych kwestiach.

Nie zgadzam sie, zwinę dywan, zdejmę panele i będzie nie lekki pogłos a echo
przesunę kolumny i nie będzie basu
itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, slawek.xm napisał:

to może ja pójdę się pochlastać z wrażenia

Sławku, to nie chodzi o nic innego, jak tylko aby po prostu mieć świadomość w przypadku zestawów wielodrożnych, na jakim rzeczywiście trudnym gruncie się poruszamy.

Nic więcej.

Wszystko można robić, bawić się, dobierać, zestawiać etc, ale nie można nie wiedzieć jak to zagra w zestawieniu z arcydziełem NS 5000 Yamaha.

Już choćby dla świętego spokoju.

 

Pzdr.

 

12 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Nie zgadzam sie

Nie rozumiemy się, piszesz na temat oczywisty, ja przekazuje jednak cokolwiek innego, mianowicie to, że samo oczekiwanie od akustyki jako od elementu, poprawy jakości jest drogą donikąd.

 

Zwiń dywan i wstaw Black Gate 20 000uF/80V / w końcówce mocy /  zamiast kondensatorów do zastosowań przemysłowych, często Koreańskich, lub gorzej europejskich..jakie siedzą w sprzęcie tu często polecanym czy posiadanym w zakładce...

Będziesz kochał ten dźwięk ..bez dywanu..

Co dopiero tematyka okablowania..czy generalnie wszelkich elementów i materiałów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

beryl aplikowałem sam , accutona nie na elliptiorach słucham teraz

kolega robi kolumny wg moich założeń na proponowanych przeze mnie głosnikach i porównuje do tych kolumn , które miał poprzednio , stąd relacje i róznice jakie on słyszy

jeśli nie pasują Ci moje opinie to nie będziemy dyskutować

a co do amatorszczyzny to Twoje wypowiedzi cuchną nią na kilometr

np kopułki jedwabne mają wiele małych rezonansów w ostatniej oktawie podbarwiających dźwiek i nigdy precyzją nie zbliżą się do berylu , który ma tylko jeden rezonans membrany poza pasmem akustycznym

gdybys to wiedział nie pisałbyś głupot amatorze

 

Gdybys to słyszał nie pisał byś tych bajek. Ja to znam na pamięć - kolega kolegi sklecił w piwnicy kolumny i zwrotkę bo ma laptopa, mikrofon i programik pomiarowy i zna się na datasheetach. To wszystko oczywiście na pożal się Boże systemie w przypadkowymsrodowisku akustycznym. 

Sławuś takie bajania to możesz pisać niedoświadczonym kolegom z Naimem czy innym Rotelem - ale ze mną o tych bajkach to zapomnij. 

747 wie że gdzieś dzwonią - ale nie wie w którym kościele (akustycznym). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, babatular napisał:

747

Nie pisz w ten sposób, wykonaj najlepszą akustykę świata, wstaw boomboxa i słuchaj.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się bawię, koledzy co nic nie robią sprzeczają się z kolegami którzy przynajmniej coś próbują!

Jak dla mnie jeśli chodzi o jakikolwiek przyrost jakości to ci próbujący wygrywają już przynajmniej 1:0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, ASURA napisał:

Świetnie się bawię, koledzy co nic nie robią sprzeczają się z kolegami którzy przynajmniej coś próbują!

Jak dla mnie jeśli chodzi o jakikolwiek przyrost jakości to ci próbujący wygrywają już przynajmniej 1:0

No tak zapomniałem - słuchanie muzyki w najwyższej jakości to mecz i rywalizacja kto ma większego.

A już argumentacja, że lepiej słyszą Ci co coś klecą w piwnicy od tych którzy nie klecą a słuchają to już jest groteska

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tym co nic nie robią płyta się zacięła ... "nie na temat".

he, he, he.

 

A definicji hi-endu nie było, nie ma i nie będzie. Bo z hi-endem jak z dupą, każdy ma swoją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pmcomp napisał:

Bo tym co nic nie robią płyta się zacięła ... "nie na temat".

he, he, he.

 

A definicji hi-endu nie było, nie ma i nie będzie. Każdy ma swoją.

Oczywiście, że jest. Wielokrotnie ją przytaczałem na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, babatular napisał:

Oczywiście, że jest. Wielokrotnie ją przytaczałem na forum.

Znajdź mi taką ... unormowana jak definicja hi-fi.

Bo to Twoje to nie definicja tylko zbiór twoich wyobrażeń czy marzeń. A Ty dla mnie jesteś żadną wyrocznią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmcomp napisał:

Znajdź mi taką ... unormowana jak definicja hi-fi.

Bo to Twoje to nie definicja tylko zbiór twoich wyobrażeń czy marzeń. A Ty dla mnie jesteś żadną wyrocznią.

To po co piszesz w zakładce HiEnd skoro nawet nie potrafisz jej zdefiniować. Wynika z tego że nie wiesz o czym mówisz.

Wyrocznia - a to jakas sekta jest czy co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

A definicji hi-endu nie było, nie ma i nie będzie. Bo z hi-endem jak z dupą, każdy ma swoją.

Mam wrażenie, że nie czytasz postów, na które odpowiadasz.

Powyżej masz ponownie co sądzę nt. definicji hi-endu. Wczytaj się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Powyżej masz ponownie co sądzę nt. definicji hi-endu.

Tylko jakie ma znaczenie, co ty sądzisz? Możesz uważać, że Ziemia jest płaska. Tylko kogo to obchodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sly30 napisał:

Tylko jakie ma znaczenie, co ty sądzisz? Możesz uważać, że Ziemia jest płaska. Tylko kogo to obchodzi?

Takie samo jak to co ty sądzisz. Akurat Twoja definicja hi-endu to ... kasa, kasa, kasa. Z tej strony dałes sie poznać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, pmcomp napisał:

Takie samo jak to co ty sądzisz. Akurat Twoja definicja hi-endu to ... kasa, kasa, kasa. Z tej strony dałes sie poznać. 

Nie silę się na definiowanie klas audio. Po prostu robię swoje. Tobie pozostaje tylko opowiadanie i rozmyślanie o czymś z czym nie masz  styczności. Tkwisz w latach 80-tych i twoje prawo, tyle tylko, że tym samym nie masz nic do powiedzenia o high endzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdę mówiąc to śmiech mnie ogarnia jak czytam teoretyków gawędziarzy, którzy nigdy nie próbowali nawet skonstruować jakiejkolwiek kolumny, a na ten temat wydaja sie wiedzieć wszystko

Tak kasa ma znaczenie bo bez niej nie można zrobić żadnego projektu na najwyższym poziomie

takie mamy czasy ,że jakość kosztuje naprawdę dużo.

Wybór odpowiedniego projektu jego analiza i zależności każdego elementu systemu poznanie tych zagadnień nauka dopasowania elementów systemu od strony technicznej i brzmieniowej zgranie w całość z pierwiastkiem artyzmu to lata doświadczeń poszukiwań i włożonych dużych pieniędzy

doprowadzenie do finalnej wersji wybranego projektu to również sporo czasu, prób i wiedzy , którą nabywa sie na podstawie własnych eksperymentów

jeśli finał jest zadowalający jest radocha jeśli jest przeciętny należy  próbować dalej, az do skutku

ważne jest to co ostatecznie wg subiektywnej oceny jest najlepsze i żadne teorie i opinie tego nie sa w stanie zmienić

wg mnie obecnie najlepszymi głośnikami średnio tonowymi są osiemnastki Ellipticora, czekałem tylko na opinie jednego kolegi w tej kwestii, który wg mnie ma podobnie szaleńcze podejście do hi-endu

może się doczekam ?

reszta opinii ludzi którzy nigdy nie mieli do czynienia z rozbudowanym projektem na tych głośnikach oraz plujących na diy w jakiejkolwiek formie jest dla mnie zupełnie nie istotna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, babatular napisał:

No tak zapomniałem - słuchanie muzyki w najwyższej jakości to mecz i rywalizacja kto ma większego.

A już argumentacja, że lepiej słyszą Ci co coś klecą w piwnicy od tych którzy nie klecą a słuchają to już jest groteska

Masz rozbuchane ego ale nie musisz innym wkładać swoich słów na siłę. Małe kroczki ale częste mogą cieszyć bardziej niż tylko jeden duży

 

Czemu nie na strychu? lub w wynajmowanym pomieszczeniu? Masz jakąś taką fascynację piwnicami?


Ci co nie klecą to czego słuchają i czy w ogóle dają radę słuchać jak coś jest sklecone, może to jakiś zabobon lub lęk pierwotny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

Tak kasa ma znaczenie bo bez niej nie można zrobić żadnego projektu na najwyższym poziomie

To prawda.

Jednak nie jedyna, one nie są względem siebie w opozycji, przeciwnie, dopełniają się.

Oprócz kasy potrzebny jest czas, mnóstwo czasu, a czas to pieniądz.

 

Zastanów się na spokojnie, bez emocji, na poważnie, - kto poważny, ale naprawdę poważny, bierze się do projektowania czegokolwiek w hi end, dla wytworzenia jednej sztuki ?

Sławku, - nikt, nikt kto naprawdę rozumie o co w tym wszystkim chodzi.

Jak już pisałem, dla zabawy można wszystko, wręcz zachęcam by cieszyć się wasnym wykonaniem.

 

Poważne działanie w hi end, to uwzględnienie innych, pozostałych najlepszych wykonań i uzyskanie znacząco, podkreślam, znacząco lepszego rezultatu najczęściej w wyniku zastosowania autorskiej wiedzy jako wartości dodanej.

......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pmcomp napisał:

Takie samo jak to co ty sądzisz. Akurat Twoja definicja hi-endu to ... kasa, kasa, kasa. Z tej strony dałes sie poznać. 

Akurat Sly miał/ma w systemie tyle hi-endowych urządzeń że 99,9% tu piszących może tylko o tym pomarzyć. A Ty jesteś na poziomie - że hi-end to kasa - i tacy jak ty to klientela Lampizatora, Sulka i innych wynalazków. 

4 godziny temu, ASURA napisał:

Masz rozbuchane ego ale nie musisz innym wkładać swoich słów na siłę. Małe kroczki ale częste mogą cieszyć bardziej niż tylko jeden duży

 

Czemu nie na strychu? lub w wynajmowanym pomieszczeniu? Masz jakąś taką fascynację piwnicami?


Ci co nie klecą to czego słuchają i czy w ogóle dają radę słuchać jak coś jest sklecone, może to jakiś zabobon lub lęk pierwotny?

Nie. Żadne przerośnięte ego. Po prostu ryje że śmiechu z tych domorosłych konstruktorków którzy na takich forach swoje DIYowe rozumy pozjadali - a jak w realu przyszło do żestrojenia prostego układu to się okazali ze nie mają pojęcia co to jest dźwięk najwyższej jakości i hi-end. Tym wszystkim mistrzom reverse nullów, wodospadów i charakterystyk się wydaje że jak kupią drogie uznane głośniki i skleca to do kupy to maja hi-enda. 

Ja to wszystko znam na pamięć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, slawek.xm napisał:

prawdę mówiąc to śmiech mnie ogarnia jak czytam teoretyków gawędziarzy, którzy nigdy nie próbowali nawet skonstruować jakiejkolwiek kolumny, a na ten temat wydaja sie wiedzieć wszystko

Tak kasa ma znaczenie bo bez niej nie można zrobić żadnego projektu na najwyższym poziomie

takie mamy czasy ,że jakość kosztuje naprawdę dużo.

Wybór odpowiedniego projektu jego analiza i zależności każdego elementu systemu poznanie tych zagadnień nauka dopasowania elementów systemu od strony technicznej i brzmieniowej zgranie w całość z pierwiastkiem artyzmu to lata doświadczeń poszukiwań i włożonych dużych pieniędzy

doprowadzenie do finalnej wersji wybranego projektu to również sporo czasu, prób i wiedzy , którą nabywa sie na podstawie własnych eksperymentów

jeśli finał jest zadowalający jest radocha jeśli jest przeciętny należy  próbować dalej, az do skutku

ważne jest to co ostatecznie wg subiektywnej oceny jest najlepsze i żadne teorie i opinie tego nie sa w stanie zmienić

wg mnie obecnie najlepszymi głośnikami średnio tonowymi są osiemnastki Ellipticora, czekałem tylko na opinie jednego kolegi w tej kwestii, który wg mnie ma podobnie szaleńcze podejście do hi-endu

może się doczekam ?

reszta opinii ludzi którzy nigdy nie mieli do czynienia z rozbudowanym projektem na tych głośnikach oraz plujących na diy w jakiejkolwiek formie jest dla mnie zupełnie nie istotna

Oj Sławuś. CI co nie próbowali skonstruować kolumny to właśnie nie wiedzą jakie to trudne i czym jest światek DIY. Oczywiście nie mam nic przeciwko DIY jako takiemu. Super ze ludzie coś tam dłubią. Ja protestuje tylko przed tym że tym wszystkim domorosłym lutowaczom się wydaje że wiedzą lepiej niż ludzie z Magico, Dynaudio, Gryphona, Accuphase. W realu okazuje się że to DIY to amatorszczyzna najczystszej wody. 

Bardzo lubie czytać te ich wypociny  jak to inżynierowie z Dynaudio skaszanili zwrotkę, a Gryphon spapral układ wzmaka. Rozbawiąją mnie to do łez

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, slawek.xm napisał:

beryl aplikowałem sam , accutona nie na elliptiorach słucham teraz

kolega robi kolumny wg moich założeń na proponowanych przeze mnie głosnikach i porównuje do tych kolumn , które miał poprzednio , stąd relacje i róznice jakie on słyszy

jeśli nie pasują Ci moje opinie to nie będziemy dyskutować

a co do amatorszczyzny to Twoje wypowiedzi cuchną nią na kilometr

np kopułki jedwabne mają wiele małych rezonansów w ostatniej oktawie podbarwiających dźwiek i nigdy precyzją nie zbliżą się do berylu , który ma tylko jeden rezonans membrany poza pasmem akustycznym

gdybys to wiedział nie pisałbyś głupot amatorze

 

Nie wiem po co ci lajkuja te wpisy. Kolega  czy ty słucha tych Accutonow diamentowych, beryli, Elipticorow gdzie? W kuchni, w salonie? Ile macie m. Kw. płaskich scian, powierzchni, jakie macie chłopcy systemiki?? 

Aplikujecie??? Tabletki se aplikujcie na te diyowe rozpalone głowy. 

A właśnie co do aplikacji - wyślij swoje CV do Gaudera bo oni kuleją ze, strojeniem tych Accutonow. Sonus ma problemy z jedwabiem, w Magico chętnie przyjmą speca od aplikacji topowych głośników. Wysyłaj swoje aplikacje ale wartko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, babatular napisał:

W realu okazuje się że to DIY to amatorszczyzna najczystszej wody. 

jak podpowiada mi nie tylko ucho me, ale i kiwalność nóżki, to w realu różnie z tym bywa. Bywa też i tak, ze wcale nie szukam drzwi i z przyjemnością wołam o następna kawę. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, slawek.xm napisał:

ostatnio kolega napisał mi ,że beryl jest bardziej rozdzielczy i detaliczny u niego od accutona

bez wątpienia. 

Przyznam jednak, że mimo chęci, nie mogę się z nim zaprzyjaźnić. Albo ja nie lubię beryla, albo on mnie, jakoś tak ?

Innymi słowy, mam wrażenie, że on ma skłonności do głębszego zagląda pod spódnicę, a ja jako osobnik pci męskiej nie w każdym przypadku mam na to ochotę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, 747 napisał:

Nie pisz w ten sposób, wykonaj najlepszą akustykę świata, wstaw boomboxa i słuchaj.

 

ujmę to po chłopskiemu;

- goowno będzie mniej śmierdziało

Usłyszymy też zamierzone na etapie projektu niedoskonałości produktu, który z grubsza, nie powstał ku audiofilskiej uciesze, a skierowany jest bardziej ku grupie młodych, jurnych, którym bliżej do łup, łup i wiecznej zabawy, niż do słuchania blasku w blasku talerza. 

Innymi słowy, w subiektywnym spojrzeniu na reprodukcję nawet tak ułomnego i ograniczonego w paśmie produktu,  bez wątpienia przyjemniej słucha mi się mojego boombox,a w zaadaptowanym pomieszczeniu niż w np. w garażu. Z przymrużeniem oka, ale sprawdzone ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

Nie wiem po co ci lajkuja te wpisy

miałem tu nie pisać ,ale poczułem się wywołany do tablicy,bo to ja podlajkowałem post sławka xm,bo pisze merytorycznie i jego obserwacje pokrywają się z moimi

 

2 godziny temu, babatular napisał:

Tabletki se aplikujcie na te diyowe rozpalone głowy.

to nie było miłe,kultura wypowiedzi słaba

 

2 godziny temu, babatular napisał:

A właśnie co do aplikacji - wyślij swoje CV do Gaudera bo oni kuleją ze, strojeniem tych Accutonow. Sonus ma problemy z jedwabiem, w Magico chętnie przyjmą speca od aplikacji topowych głośników. Wysyłaj swoje aplikacje ale wartko

ten wpis świadczy o ogromnym kompleksie niższości wobec tzw. zachodu,tak, Polacy to głuche ciemniaki,nie mają pojęcia o technice,umiemy tylko małpować geniuszy z lepszego świata.....no cóż ,po 11 latach pracy w zachodniej Europie mam diametralnie inne zdanie,nie zdziwił bym się też ,gdyby się okazało,że w tych super firmach projektuje jakiś Polak, Serb,Rosjanin czy Słowak....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, babatular napisał:

A Ty jesteś na poziomie - że hi-end to kasa - i tacy jak ty to klientela Lampizatora, Sulka i innych wynalazków. 

 

I ponownie nie zrozumiałeś przeczytanego tekstu lub go nie przeczytałeś.

4 godziny temu, babatular napisał:

Akurat Sly miał/ma w systemie tyle hi-endowych urządzeń że 99,9% tu piszących może tylko o tym pomarzyć.

Tylko przebywanie wśród wybitnych muzyków nie czyni Cię ... żadnym muzykiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szpotek73 napisał:

miałem tu nie pisać ,ale poczułem się wywołany do tablicy,bo to ja podlajkowałem post sławka xm,bo pisze merytorycznie i jego obserwacje pokrywają się z moimi

 

to nie było miłe,kultura wypowiedzi słaba

 

ten wpis świadczy o ogromnym kompleksie niższości wobec tzw. zachodu,tak, Polacy to głuche ciemniaki,nie mają pojęcia o technice,umiemy tylko małpować geniuszy z lepszego świata.....no cóż ,po 11 latach pracy w zachodniej Europie mam diametralnie inne zdanie,nie zdziwił bym się też ,gdyby się okazało,że w tych super firmach projektuje jakiś Polak, Serb,Rosjanin czy Słowak....

ale ja nigdzie nie pisze o POLAKACH tylko o DIYowcach. W Niemczech, Japonii, Szwajcarii - też są tacy nawiedzenie DIYowcy - dokładnie jak u nas. Gdzie ty widzisz jakiś kompleks "zachodu" ??? Jak w "tych" firmach projektuje "jakiś Polak" to super - duma mnie rozpiera.

Gigawatt, Franc Audio Accessories, JTL, Audio Philar  - mają kompleks zachodu ????????????

43 minuty temu, pmcomp napisał:

I ponownie nie zrozumiałeś przeczytanego tekstu lub go nie przeczytałeś.

Tylko przebywanie wśród wybitnych muzyków nie czyni Cię ... żadnym muzykiem.

Przebywanie wśród byle jakich muzyków - tym bardziej nie czyni nikogo żadnym muzykiem.

Ja wolę przebywać wśród wybitnych muzyków niż byle jakich ( którym się tylko wydaje ze są wybitni)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, babatular napisał:

W Niemczech, Japonii, Szwajcarii - też są tacy nawiedzenie DIYowcy - dokładnie jak u nas.

no właśnie z takich pasjonatów wywodzą się firmy hi-endowe ,większość to małe manufaktury przecież

 

49 minut temu, babatular napisał:

Gdzie ty widzisz jakiś kompleks "zachodu"

w twoich wypowiedziach i przytaczaniu ciągle nazw zachodnich firm jako referencji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, 747 napisał:

Nie pisz w ten sposób, wykonaj najlepszą akustykę świata, wstaw boomboxa i słuchaj.

 

Wykonaj najlepszą akustykę na świecie, wstaw najlepsze kolumny na świecie z najlepszymi kondensatorami, wstaw najlepsze wzmocnienie, najlepsze akcesoria - i jako źródło wepnij do tego systemu zdechłe  monofoniczne Bambino...więc nie pisz w ten sposób

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ,a teraz może by tak merytorycznie w temacie wątku,coś o tych głośnikach....

wg 747 najważniejsze są kable....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szpotek73 napisał:

no właśnie z takich pasjonatów wywodzą się firmy hi-endowe ,większość to małe manufaktury przecież

 

w twoich wypowiedziach i przytaczaniu ciągle nazw zachodnich firm jako referencji

 

4 minuty temu, szpotek73 napisał:

no właśnie z takich pasjonatów wywodzą się firmy hi-endowe ,większość to małe manufaktury przecież

 

w twoich wypowiedziach i przytaczaniu ciągle nazw zachodnich firm jako referencji

A co mam przytoczyć jako referencję kabel zasilający Sulka za 25 tys z wtyczkami od żelazka czy Lampizatora z dechą w środku i nasmajkanymi glutami ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.