Skocz do zawartości
IGNORED

Czysty HiEnd-32Bit/1536kHz 24Bit R2R +DSD 1024


andaudion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Sly
Mój Świat się bardzo różni od Twojego. Ja nikogo nie przekupiam wypożyczeniem sprzętu jak Ty to robisz. Od nikogo już też nie chce sprzętu ani nawet kasy od banku. Jestem zupełnie niezależny i pozbawiony, uwolniony od całego tego syfu na tym dzisiejszym świecie.
Wobec powyższego cały Twój wysiłek kieruj nie w moją stronę. Fajnie, że się starasz. Ale kurde... Zejdź przynajmniej z tonu wobec mnie. Bo co ja mogę... Mogę tylko wyrazić swoje zdanie a Ty odrazu - kretyn. Uszanuj innych - tych, którzy nie wchodzą do doopy światu.

Wszystkie swoje pliki 16/44 ripowałem ze swoich CD. Po co miałbym szukać gdzieś plików niepewnej jakości, gdy mam to samo u siebie na CD? Myślisz trochę, czy to za trudne?
Jasne. Na forum tak się pisze. Rutracker - syf jak ch*j. Do kogo nie przychodzę z forum to pisze RIP-ach. A jak przychodzę to widzę pliki z torrenta.
Przykra, żenująca prawda.
Zwłaszcza u tych co kupują sprzęt za pierdylion.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, piorasz napisał:

Ja nikogo nie przekupiam wypożyczeniem sprzętu jak Ty to robisz.

Oszczerstwo i do tego głupie. Po co miałbym to robić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Oszczerstwo i do tego głupie. Po co miałbym to robić?
Nie wiem. Ale Twoi "przyjaciele" cię za to chwalą.... Świat jest bardzo mały.
Zupełnie nie moja sprawa i nie moja bajka. Nie obchodzi mnie to w ogóle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, piorasz napisał:

Jasne. Na forum tak się pisze. Rutracker - syf jak ch*j. Do kogo nie przychodzę z forum to pisze RIP-ach. A jak przychodzę to widzę pliki z torrenta.
Przykra, żenująca prawda.
Zwłaszcza u tych co kupują sprzęt za pierdylion.

Nigdy nie byłeś w domu u nikogo kto ma drogi system. Znam wiele takich osób. Grają z CD, SACD, z plików hires i winyli. Nikt z nich nawet nie tknie plików z niepewnych miejsc. Twoje wymysły to kolejny stek bzdur wymyślony na potrzeby z góry założonej tezy, że niby posiadacze drogich systemów, grają z kradzionych, ruskich plików mp3, bo one są zwykle mp3 czasem upsamplowane wyżej. Bzdury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Nigdy nie byłeś w domu u nikogo kto ma drogi system.



Byłem u Rafała.M z Łodzi. To tyle jeśli chodzi o forumowych znajomych. Całej reszty nie znasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piorasz napisał:


 

 

 


Byłem u Rafała.M

 

 

Czyli on gra z ruskich mp3? Ale go właśnie ośmieszyłeś. A tyle wypisuje o sprzęcie, a to wszystko jest grane na ruskich mp3. No to faktycznie dramat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nikt z nich nawet nie tknie plików z niepewnych miejsc.


To fakt. Co do Ciebie mam wątpliwości. A wiesz dlaczego? Po tym co piszesz mam wątpliwości.
Czyli on gra z ruskich mp3? Ale go właśnie ośmieszyłeś. A tyle wypisuje o sprzęcie, a to wszystko jest grane na ruskich mp3. No to faktycznie dramat.
Ale gadamy teraz o plikach i ich pochodzeniu czy też o tym co pisałeś - czyli o sprzęcie?

Takie perdolenie przenieśmy na priw lub chętnie na tel. Co Ty na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już z tobą gadać. Szkoda mojego czasu. Właśnie testuje nowego Esoterica N-01XD. Jak sam napisałeś, za wypożyczenie musiałem dać łapówkę tak? Dałem 20 butelek łychy, 2 świniaki, 16 bochenków chleba i talon na balon. Ale było warto. 

51 minut temu, piorasz napisał:

widzę pliki z torrenta.
Przykra, żenująca prawda.
Zwłaszcza u tych co kupują sprzęt za pierdylion.

A o czym tu jest napisane?

9 minut temu, piorasz napisał:

Byłem u Rafała.M

I tu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie chce mi się już z tobą gadać. Szkoda mojego czasu. Właśnie testuje nowego Esoterica N-01XD. Jak sam napisałeś, za wypożyczenie musiałem dać łapówkę tak? Dałem 20 butelek łychy, 2 świniaki, 16 bochenków chleba i talon na balon. Ale było warto. 
A o czym tu jest napisane?
Twoje łapówki mnie nie interesują. Ja biorę sprzęt bez łapówek.. A właściwie już nie biorę bo mi się już nie chce dźwigać. Skupiam się tylko nad adaptacją pokoju. W przyszłym roku next zmiany. Nie potrzebuje sprzętu przez najbliższe lata. Muzyka, muzyka, muzyka. To mnie naprawdę kręci. Nie dziwię się więc, że nie masz o czym ze mną gadać.


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sly30 napisał:

To co trzeba zrobić żeby wiedzieć więcej czy też lepiej?

Trzeba mieć system którego nie można pokazać na forum i słuchać MP3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, przemak napisał:

Powtórzę, o jakie 32 bity chodzi? 

32, 352,8, floating point

jednocześnie podsyłam fajny wywiad , porusza, a właściwie to omija temat MQA i generalnie opowaiada o masteringu. O tym formacie więcej of 12 min.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, McGyver napisał:

Trzeba mieć system którego nie można pokazać na forum i słuchać MP3.

No tak.... :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sly30 napisał:

Nigdy plik 16/44 nie zagrał lepiej ze streamera niż z CD. 

Nigdy CD nie zagrało lepiej niż plik 16/44. Sprawdzone na odtwarzaczach CD do 12 tys €. Dalej nie chciało mi się sprawdzać bo to i tak abstrakcja.

Śmieciowy nettop z drugiej ręki za 150€ jest LEPSZYM źródłem niż CD za 12 tys. €. Sprawdzone, wypróbowane. I jest to logiczne, bo CD zawsze wprowadza błędy związane ze specyfiką odczytu (laser, napęd talerzyka). PC-Audio z założenia jest tych błędów pozbawione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sly30 napisał:

Prawda jest taka, że 90-95% muzyki jakiej słuchamy, jaka jest w ogóle dostępna, to max jakość CD czyli pliki Wave 16/44. I te zawsze, niestety ciągle, grają lepiej z CD niż ze streamera. 

odnosząc się dostwierdzenia dotyczącego jakości  odtwarzania muzyki z CD, to jest duże uogólnienie i do tego z kilkoma założeniami. Rzeczywiście tak może być jeżeli jakość streamera, lub sieci komputerowej jest słaba, a CD jest dużo lepszej jakości, wtedy rzeczywiście tak może być. Niemniej jeżeli oprogramowanie streamera jest zoptymalizowane, wydajność procesora jest wystarczająca i sieć komputerowa nie przenosi zakłóceń do streamera, to CD nie powinno grać lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, il Dottore napisał:

Nigdy CD nie zagrało lepiej niż plik 16/44. Sprawdzone...

Ale po co to sprawdzać, skoro to jedno i to samo? To jak test porównawczy Opla Astry i Vauxhala Astry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, przemak napisał:

Czyli 24. Do przewidzenia ?

no nie, sprzedają też 24, ale od kilku miesięcy udostępniają również 32

5 minut temu, szymon1977 napisał:

Mówi coś istotnego o masteringu ponad to, co powiedział @przemak? Bo nie wiem czy warto oglądać.

hmm, chyba nie ?

Poza tym, że jest tak kilka ciekawostek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tatomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Ale po co to sprawdzać, skoro to jedno i to samo? To jak test porównawczy Opla Astry i Vauxhala Astry.

To NIE JEST TO SAMO.

O ile na HDD/SSD i na płycie CD masz ten sam plik, to CD odczyta go ZAWSZE z większym błędem, niż PC-Audio.

Pytanie jest o to, co gra lepiej. Pewnie że plik 16/44 i płyta CD zawierają tą samą informację, ale żaden CD-player na tej planecie nawet nie zbliżył się precyzją odczytu do instalacji PC-Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tatomek napisał:

no nie, sprzedają też 24, ale od kilku miesięcy udostępniają również 32

Oczywiście, tylko że pliki float jako "delivery medium" są bez sensu i NIC nie dają. W zasadzie również jako pliki sesyjne, jeżeli ktoś nie renderuje czegoś w międzyczasie. Ale kasę wziąć można, to biorą. Jeżeli słyszysz różnice to nie jest dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, przemak napisał:

Jeżeli słyszysz różnice to nie jest dobrze

?

Dzięki

Oczywiście, że nie słyszę ? nie ma takiej siły, ale

pytanie jak DAC sobie radzi z dekodowaniem i jak są realizowane nagrania Zakłądam że lepiej i wtedy to już można usłyszeć, Przy 16, 44.1 filtry zapewne są dużo bardziej agresywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tatomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, il Dottore napisał:

PC-Audio z założenia jest tych błędów pozbawione.

Ale wprowadza inne błędy, jak słychać jeszcze gorsze. 

12 minut temu, il Dottore napisał:

ale żaden CD-player na tej planecie nawet nie zbliżył się precyzją odczytu do instalacji PC-Audio.

Nie prawda. Wręcz przeciwnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, tatomek napisał:

jednocześnie podsyłam fajny wywiad

Posłuchałem, o co im chodzi - logicznie nie można niczego zarzucić, pod warunkiem, że jest w nagraniach cokolwiek poniżej tych -144dBFS, które chcielibyśmy zachować i które mogą mieć wpływ na brzmienie PO OBRÓBCE w domu (eq, room correction). Tylko wtedy już nie jest to delivery medium tylko do dalszej obróbki no i przede wszystkim zasadniczo nie ma w normalnym dźwięku poniżej -144 nic, co by się chciało mieć ?

10 minut temu, tatomek napisał:

Przy 16, 44.1 filtry zapewne są dużo bardziej agresywne

Rodzielczość to jedno a częstotliwość to drugie. Obróbka sygnału obecnie praktycznie zawsze odbywa się z większą rozdzielczością (zwykle float) i często z oversamplingiem, zarówno w produkcji jak i w domu, pliki wejściowe nie muszą mieć z tym związku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, il Dottore napisał:

To NIE JEST TO SAMO.

O ile na HDD/SSD i na płycie CD masz ten sam plik, to CD odczyta go ZAWSZE z większym błędem, niż PC-Audio.

Pytanie jest o to, co gra lepiej. Pewnie że plik 16/44 i płyta CD zawierają tą samą informację, ale żaden CD-player na tej planecie nawet nie zbliżył się precyzją odczytu do instalacji PC-Audio.

Teoretycznie masz rację. A w praktyce? Myślisz, że błędy odczytu w odtwarzaczach CD-Audio zdarzają się na tyle często i na tyle systematycznie, że nie tylko układają się w globalną zmianę brzmienia płyty, ale też nie powodują trzasku/ciszy/przeskoku/zatrzymania odtwarzania? Nie wydaje mi się.

Ps. Na CD-Audio choć dane cyfrowe są te same, to nie są ułożone w pliki... ale mniejsza o szczegóły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2020 o 20:37, szymon1977 napisał:

Teoretycznie masz rację. A w praktyce? Myślisz, że błędy odczytu w odtwarzaczach CD-Audio zdarzają się na tyle często i na tyle systematycznie, że nie tylko układają się w globalną zmianę brzmienia płyty, ale też nie powodują trzasku/ciszy/przeskoku/zatrzymania odtwarzania? Nie wydaje mi się.

Ps. Na CD-Audio choć dane cyfrowe są te same, to nie są ułożone w pliki... ale mniejsza o szczegóły.

Czyżbyś odkrył Amerykę ?

Przed chwilą przyznałeś że płyta CD wprowadza błędy odczytu, że na płycie CD nie ma plików tylko strumień muzyki (łopatologicznie mówiąc bo tu nikt tego nie rozumie).

Zaraz ktoś Cię od idiotów wyzwie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, andaudion napisał:

nie ma plików tylko strumień muzyki (łopatologicznie mówiąc bo tu nikt tego nie rozumie).

Najważniejsze że Ty to rozumiesz ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO MODERATORA- Chłopie czy Ty naprawdę czegoś nie rozumiesz ? Chcesz być moderatorem audiofilskiego forum, a słuchasz kilku kolesi, zamiast wykazać się wiedzą ?

Założyłem wątek o hiendzie, jakim w 100% jest muzyka zapisana w DSD1024, a tu taki Sly i kilku innych miłośników 16 bitów  wciska kit że najlepsze na świecie są pliki 16,44.1 i podobne bzdury.

Nie zgadzam się że przesadzam, że nadużywam zwrotów cały świat itp. Po prostu jeśli płyta CDR jest wyprodukowana z użyciem prawdziwego złota (taki GOLD się nazywa) to jest i koniec. Może po prostu nie życzę sobie aby ktoś podważał takie oczywiste fakty ?

W studiach nagraniowych nikt nigdy i nigdzie na świecie nie nagrywał i nie nagrywa płyt CD i koniec. Może nie życzę sobie żeby ktoś w oczy kłamał że jest inaczej ? W każdym studio nagraniowym na świecie nagrywa się gęste pliki, a dopiero potem, jeśli jest zapotrzebowanie robi się z tego płytę i tyle. Czy coś jeszcze wytłumaczyć ?

 

 

8 minut temu, yacool1975 napisał:

Najważniejsze że Ty to rozumiesz ? 

Dokładnie tak i dlatego chętnie dzielę się wiedzą...

W dniu 7.11.2020 o 10:04, lete napisał:

Usuńcie wreszcie ten wątek. Tytuł jest tak głupi, że naprawdę szkoda komentować... 

Jeśli masz jakieś merytoryczne pytania to proszę chętnie odpowiem.

Mnie też nie podoba się ta nawalanka, zakładając temat, zresztą bardzo ciekawy prosiłem żeby 16 bitowcy tu nie włazili.

PS- cieszę się że temat tak się spodobał, chociaż proszę uprzejmie o merytoryczne wpisy.

Za niewiele czasu nie będzie DACa na świecie o niższych parametrach jak ten z tematu wątku.

Na naszym Forum format studyjny jest mocno wyczekiwany, stąd takie zainteresowanie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, andaudion napisał:

...prosiłem żeby 16 bitowcy tu nie włazili.

Kolejny trol, co zarejestrował się na Forum, a zasad jego funkcjonowania nie ma: nie chcesz "16-bitowców", to znajdź takie forum, na którym ich nie ma. A publikując swoje przemyślenia na forum publicznym, poddałeś je publicznej dyskusji.

20 minut temu, andaudion napisał:

...proszę uprzejmie o merytoryczne wpisy.

A na wpisy merytoryczne reagujesz nie uprzejmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, andaudion napisał:

chętnie dzielę się wiedzą...

To czym się "dzielisz" to nie jest żadna wiedza tylko twoje urojenia.

 

54 minuty temu, andaudion napisał:

jakieś merytoryczne pytania to proszę chętnie odpowiem.

Szkoda fatygi, przecież twoje odpowiedzi NIE będą merytoryczne. 

 

54 minuty temu, andaudion napisał:

proszę uprzejmie o merytoryczne wpisy.

To trzeba pousuwać twoje wpisy. Większość pozostałych wpisów JEST merytoryczna.

 

56 minut temu, andaudion napisał:

Na naszym Forum format studyjny jest mocno wyczekiwany

Ta, szczególnie ten wątek świadczy o tym jak bardzo mocno "wyczekiwany" jest ów format ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2020 o 17:15, sly30 napisał:

Nigdy nie byłeś w domu u nikogo kto ma drogi system. Znam wiele takich osób. Grają z CD, SACD, z plików hires i winyli. Nikt z nich nawet nie tknie plików z niepewnych miejsc. Twoje wymysły to kolejny stek bzdur wymyślony na potrzeby z góry założonej tezy, że niby posiadacze drogich systemów, grają z kradzionych, ruskich plików mp3, bo one są zwykle mp3 czasem upsamplowane wyżej. Bzdury.

Ale przyznasz że ta światowa nawalanka na SACD odbyła się z powodu zabezpieczenia płyt przed kopiowaniem. Gdyby nie to dzisiaj ze świeczką trzeba byłoby szukać słuchających starodawnych, badziewnych płyt CD...

5 godzin temu, szymon1977 napisał:

Kolejny trol, co zarejestrował się na Forum, a zasad jego funkcjonowania nie ma: nie chcesz "16-bitowców", to znajdź takie forum, na którym ich nie ma. A publikując swoje przemyślenia na forum publicznym, poddałeś je publicznej dyskusji.

A na wpisy merytoryczne reagujesz nie uprzejmie.

Masz specjalny dział START dla amatorów 16 bitów i mp3. Specjalnie założyłem swój bardzo ciekawy temat w zakładce hiend, żeby z mądrymi ludźmi wymienić się informacjami na temat gęstych formatów.

 Chłopie co masz do powiedzenia na temat plików DSD1024 ?

PS- Panowie zacznijcie pisać na temat, bo młodzi ludzie czytają i pomyślą, że byle telewizor lepiej gra niż starodawny odtwarzacz CD.

A tak serio to ze smartfona gęsty plik DSD256 zagra o niebo lepiej od odtwarzacza CD za milion zielonych, oczywiście przy tym samym DACu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.