Skocz do zawartości
IGNORED

Klon Sansui AU-70 - Reduktor Szumu


yacool1975
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie "sklejałem" takiego wzmacniacza, ale mogę napisać, że faktycznie emocje są niezwykłe przy budowaniu każdego wzmacniacza lampowego, jego uruchamianiu i szeregu odsłuchów w zależności od gatunku muzyki. To nie to co dziś końcówki mocy w klasie "D", grają bez "duszy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę ze tytułowy wzmacniacz jest mocno przereklamowany. Owszem tego typu konstrukcja ma pewne zalety w stosunku do np. układów pentodowych czy UL. W przypadku układów ze sprzężeniem katodowym nie ma zmniejszenia mocy tak jak w przypadku sprzężenia UL.  I to jest  chyba jedyna, istotna przewaga tego układu nad UL.  Jednak ta moc w większości przypadków i tak nie jest potrzebna, mnie wystarcza  2-3W 

Myślę że można zbudować równie dobrze brzmiący wzmacniacz przy użyciu lamp EL84/6P14P stosując prostsze rozwiązania i mniej kosztowne.  Większość stosuje w układach PP z tymi lampami jako sterującą ECC83 i to nie jest najlepsze rozwiązanie. W przypadku PP na EL84/6P14P ta lampa lubi być sterowana ze źródła o małej rezystancji wewnętrznej. Bardzo dobrze w tej roli sprawdza się E88CC w układzie z dzielonym obciążeniem. 

Nie wierzę w takie rzeczy, że ktoś odkrył  najwspanialej grający układ lampowy jedyny w swoim rodzaju.  Znaczna cześć osób które porwały się na budowę tego wzmacniacza ma nikłe doświadczenie w budowie wzmacniaczy lampowych. Nie mówiąc już o braku podstawowego sprzętu, którym można wykonać pomiary, choćby pasmo przenoszenia, poziom zniekształceń, przesunięcia fazowe. 

Ja do tej pory nie widziałem nawet jak wyglądają przebiegi trójkąt, prostokąt w zakresie pasm akustycznego. A takie gadanie, że gra świetnie ale pomiary ma fatalne i są one nieważne, to szkoda nawet komentować.  

Liczę na to że może się ktoś odważy i zrobi rzetelne pomiary tego klona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Roman_66094 napisał:

A ja myślę ze tytułowy wzmacniacz jest mocno przereklamowany.

Na jakiej podstawie taka opinia? Składałeś, słuchałeś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie "słuchał" to znaczy że-czuje i mu się wydaje, w dzisiejszych czasach to wystarczy, żeby mieć zdanie/opinie na temat wszystkiego, jeżeli robi to dla "beki" to ok, jeżeli nie, to nie powinien, używać słowa "myślę", tylko "wydaje mi się", "wierzę"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, igsaudio napisał:

Na jakiej podstawie taka opinia? Składałeś, słuchałeś? 

Z doświadczenia nie z tym konkretnym klonem, ale ogólnie z elektronika i wieloma innymi rozwiązaniami układowymi. 

Nie twierdzę że ten wzmacniacz jest zły, ale że z innych  rozwiązań można uzyskać rowie dobre efekty. 

Myślę że zachwyt nad tym wzmacniaczem bierze się stad że ktoś wreszcie opracował  i wykonał porządne transformatory głośnikowe. 

W dobrze przemyślanym i wykonanym układzie UL przy zastosowaniu dobrych transformatorów brzmienie będzie tak samo dobre. Niestety ciężko o dobre transformatory pod układy UL.         

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, januszowe napisał:

to nie powinien, używać słowa "myślę", tylko "wydaje mi się", "wierzę"

Może lepiej nie pouczaj innych jakich słów powinni używać a jakich nie. Wolność wypowiedzi chyba nadal tu obowiązuje, czy cos się zmieniło?

Wiem że są osoby które "wierzą" w jedyne słuszne rozwiązanie tego wzmacniacza, ale ja do nich nie należę, przykro mi bardzo że nie podzielam ich przekonań i proszę nie mieć i tego za złe, być może jestem człowiekiem "małej wiary"      

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roman_66094

Każdy może wyrazić swoje zdanie ale ... by wyrażać je, tak stanowczo, jeżeli się nawet nie słuchało wzmacniacza AU70?? Nawet w swoim niezbyt doskonałym systemie. 

Ogólnie można napisać takie wpisy są niepoważne. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pomiar to na trafach IGS pasmo jest 10-60kHz, liniowo, bez spadków. Zmierzone. Jeśli chodzi o brzmienie to jest ono b. dobre, pisałem o tym wcześniej. Warto sprawdzić z innymi lampami w pre. Mnie Psvane nie pasują, telefunkeny również. Ja lubię granie bezpośrednie, rozdzielcze i lampy EH jak na razie sprawdziły się najlepiej mimo złej opinii. W sterujących zamiana Sylvanii na RCA nie przyniosła słyszalnej różnicy. Dobre są jeszcze RFT jak dla mnie. Każdemu co kto lubi......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lulu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Roman_66094 zwrócił słusznie uwagę że do tej pory (74 podstrony wątku) nie pojawiły się przebiegi choćby prostokąta. 

Brzmienie jest subiektywne.

Kibicuję bardzo temu projektowi od początku i mam nadzieję że go złożę w przyszłości, ale tego subiektywizmu odnośnie brzmienia jest tutaj bardzo dużo - począwszy od porównania traf do oceny całej konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt ukierunkowany na Audiofili i tyle w temacie. Kto ma grubą kasę, to nie będzie mu szkoda wydać tyle na ten wynalazek, bo jest "sławny". Co więcej ma przekonanie, że łatwo go odsprzeda. Pobożne życzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ampman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ampman napisał:

Projekt ukierunkowany na Audiofili i tyle w temacie. Kto ma grubą kasę, to nie będzie mu szkoda wydać tyle na ten wynalazek, bo jest "sławny". Co więcej ma przekonanie, że łatwo go odsprzeda. Pobożne życzenia.

A może dla tych, jak ja , którzy chcą sami sobie zrobić wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Odnośnie pomiarów, kwadratów itp. Miałem wzmacniacze, które pismo przenoszenia miały od 10Hz do 50khz (-1db) i idealne przebiegi prostokątne a póki co wylądowałem z takim który ma pasmo 15hz-15khz (-3db) - piszę tu o rezystancyjnym obciążeniu bo przy realnym trochę inaczej to wygląda. Czasem więcej o brzmieniu powie rozkład harmonicznych ale w ich interpretacji też jestem ostrożny.

Tak czy inaczej trochę brakuje opinii osoby, która mogła wzmacniacz RSa postawić obok kilku innych, niekoniecznie budżetowych i porównać najlepiej też na kilku zestawach kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2023 o 14:39, Roman_66094 napisał:

  Znaczna cześć osób które porwały się na budowę tego wzmacniacza ma nikłe doświadczenie w budowie wzmacniaczy lampowych. Nie mówiąc już o braku podstawowego sprzętu, którym można wykonać pomiary, choćby pasmo przenoszenia, poziom zniekształceń, przesunięcia fazowe. 

Ja do tej pory nie widziałem nawet jak wyglądają przebiegi trójkąt, prostokąt w zakresie pasm akustycznego. A takie gadanie, że gra świetnie ale pomiary ma fatalne i są one nieważne, to szkoda nawet komentować.  

Liczę na to że może się ktoś odważy i zrobi rzetelne pomiary tego klona.

Ja mam podstawowy sprzęt  i wiem jak używać, ale jest pewien problem, który być może trochę tłumaczy brak pomiarów. Otóż żadne z wyjść wzmacniacza nie jest połączone z masą układu. Przewód "zimny" jest połączony z masą przez uzwojenie sprzężenia zwrotnego.  Proste połączenie oscyloskopu powoduje, w którym masy sond są połączone z przewodem neutralnym  z takim samym generatorem w którym masa jest połączona z przewodem neutralnym uniemożliwia proste sprawdzenie na przykład pasma. Oczywiście można użyć oscyloskopu i /lub generatora zasilanego z baterii, ale ja nie mam. Praktycznie wszyscy amatorzy używają do trochę bardziej skomplikowanych pomiarów karat muzycznych i softu typu Right Mark Analyzer. Z  powyższego powodu nie da się zmierzyć poprawnie tego wzmacniacza bez trafa separującego audio. A nawet to trafo to nie wszystko. Problem jest tu jest jeszcze większy bo wspólna masa wejść karty zwiera ze sobą zimne przewody obu wyjść wzmacniacza . Trzeba by było każdy kanał osobno. 

Czy się nie da coś zmierzyć, - no da się.  Ja na przykład ja co tam mogę to mierzę, ale tu nie zmierzyłem, mimo, że jakbym się uparł to pewnie by się udało . Zapewne powodem, dla którego nie chciało mi się robić tych pomiarów jest na prawdę świetny dźwięk tego wzmacniacza. Czy zasługuje na miano dream amp. Nie wiem, ja się wystrzegam takich deklaracji. Mnie się bardzo podoba, ale innym nie musi. Ja go wykonałem za naprawdę małe pieniądze jak na lampowiec i nie żałuję każdej wydanej złotówki. Dokupiłem kwadrę lamp mocy na zapas i gram. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki grot do lutowania tego projektu najlepszy?

Daje linka help

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Screenshot_20230805_143316_eBay.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Bc2 lub bc3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2023 o 16:15, tomek_j napisał:

Praktycznie wszyscy amatorzy używają do trochę bardziej skomplikowanych pomiarów karat muzycznych i softu typu Right Mark Analyzer. Z  powyższego powodu nie da się zmierzyć poprawnie tego wzmacniacza bez trafa separującego audio. A nawet to trafo to nie wszystko.

Praktycznie każdy interfejs ma wejście symetryczne, które pozwala na takie pomiary. Można też podłączyć oscyloskop bez bolca. Metody są. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, przemak napisał:

Praktycznie każdy interfejs ma wejście symetryczne, które pozwala na takie pomiary. Można też podłączyć oscyloskop bez bolca. Metody są. 

są - napisałem , że nie ma? Po prostu jest trochę z tym mały kłopot. Mój interfejs nie ma na przykład wejść symetrycznych.  Bez bolca? czy ja wiem czy to dobry pomysł..... Poza tym nie rozwiązuje to wspólnych mas wszystkich wejść oscyloskopu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, tomek_j napisał:

są - napisałem , że nie ma? Po prostu jest trochę z tym mały kłopot. Mój interfejs nie ma na przykład wejść symetrycznych.  Bez bolca? czy ja wiem czy to dobry pomysł..... Poza tym nie rozwiązuje to wspólnych mas wszystkich wejść oscyloskopu. 

Chodziło mi o to:

W dniu 3.08.2023 o 16:15, tomek_j napisał:

nie da się zmierzyć poprawnie tego wzmacniacza bez trafa separującego audio

Otóż da się. 

Co do obu kanałów naraz - rzadko się tak mierzy. 

Wejścia symetryczne przy pomiarach to w zasadzie konieczność i oczywistość. Separacja mas wejść i wyjść też. Ten wzmacniacz nie jest wybitnie wyjątkowy pod tym względem, w "zwykłym" też nikt nie łączy podczas pomiaru masy wejściowej z wyjściową (chyba, że chce coś głupiego udowodnić albo nie ma pojecia). 

Na studiach miałem laborkę, w której oscyloskop był bez uziemienia i na obudowie miał 600V. Była kartka, instrukcja, gałki plastikowe i studenty drugiego roku chyba. Nikt nie zginął, ale to było w ustroju słusznie minionym 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, przemak napisał:

Chodziło mi o to:

Otóż da się. 

Co do obu kanałów naraz - rzadko się tak mierzy. 

Wejścia symetryczne przy pomiarach to w zasadzie konieczność i oczywistość. Separacja mas wejść i wyjść też. Ten wzmacniacz nie jest wybitnie wyjątkowy pod tym względem, w "zwykłym" też nikt nie łączy podczas pomiaru masy wejściowej z wyjściową (chyba, że chce coś głupiego udowodnić albo nie ma pojecia). 

Na studiach miałem laborkę, w której oscyloskop był bez uziemienia i na obudowie miał 600V. Była kartka, instrukcja, gałki plastikowe i studenty drugiego roku chyba. Nikt nie zginął, ale to było w ustroju słusznie minionym 😉

ok - nie będę udowadniał że moja racja jest mojsza. Generalnie chodziło mi o to ,że trudno tu wykonać pomiary stosunkowo prostymi metodami na przykład karta dźwiękową z wejściami/wyjściami SE. Też o to że trzeba uważać na pomiar dwu kanałów na raz oscyloskopem i nie można zwierać masy z wyjściem głośnikowym. Takie tam, żeby się nie rozpędzać z standardowymi amatorskimi pomiarami, w których w przyrządach pomiarowych separacji mas nie ma. Żeby nie bić piany nadaremno zaproponuj praktyczny sposób pomiaru np. zniekształceń nieliniowych rzeczonego wzmacniacza  za pomocą jakiegoś w miarę dostępnego sprzętu i softu. Najlepiej sprawdzony w praktyce. Czegoś się dowiemy i będzie pożytek z tego gadania.    Oscyloskop bez uziemienia pomińmy.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tomek_j napisał:

ok - nie będę udowadniał że moja racja jest mojsza. Generalnie chodziło mi o to ,że trudno tu wykonać pomiary stosunkowo prostymi metodami na przykład karta dźwiękową z wejściami/wyjściami SE. Też o to że trzeba uważać na pomiar dwu kanałów na raz oscyloskopem i nie można zwierać masy z wyjściem głośnikowym. Takie tam, żeby się nie rozpędzać z standardowymi amatorskimi pomiarami, w których w przyrządach pomiarowych separacji mas nie ma. Żeby nie bić piany nadaremno zaproponuj praktyczny sposób pomiaru np. zniekształceń nieliniowych rzeczonego wzmacniacza  za pomocą jakiegoś w miarę dostępnego sprzętu i softu. Najlepiej sprawdzony w praktyce. Czegoś się dowiemy i będzie pożytek z tego gadania.    Oscyloskop bez uziemienia pomińmy.   

Rew (czy co kto lubi) i jakikolwiek interfejs z wejściem symetrycznym. Najtańszy behringer styknie. Ludzie przecież mają scarletty, claretty i lepsze. 

Po co pomiar dwóch kanałów naraz? Oddzielnie będzie inaczej? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, przemak napisał:

Rew (czy co kto lubi) i jakikolwiek interfejs z wejściem symetrycznym. Najtańszy behringer styknie. Ludzie przecież mają scarletty, claretty i lepsze. 

Po co pomiar dwóch kanałów naraz? Oddzielnie będzie inaczej? 

Dla wygody, do wychwycenia różnic pomiędzy kanalami z nałożonymi wykresami na siebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bumpalump napisał:

Dla wygody, do wychwycenia różnic pomiędzy kanalami z nałożonymi wykresami na siebie

Ja rozumiem, ale dlaczego trzeba naraz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.08.2023 o 12:07, przemak napisał:

Ja rozumiem, ale dlaczego trzeba naraz? 

Była odpowiedź:

"do wychwycenia różnic pomiędzy kanalami".

😏

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tam sprzężenie zwrotne do lamp przedwzmacniacza? Nie. A no w takim celu.

W dniu 20.07.2021 o 22:44, Piotr84 napisał:

Temat dość mocno Mnie zaciekawił, pierwszy raz widzę taki schemat lampowego wzmacniacza. Nie wiem czy dobrze rozumie? katody lamp wyjsciowych(mocy) podłączone są przez uzwojenie wtórne transformatora do masy. Wygląda to tak jakby realizacja dodatniego sprzężenia zwrotnego, ujemne realizowane jest klasycznie z odczepu 16R aż do rezystorów katodowych pentody wejściowej. W jakim celu te sprzężenie trafo z katodami?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widzisz tam sprzężenie zwrotne do lampy przedwzmacniacza? A no nie. Także w takim celu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyż to nie przypomina ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam te wszystkie dyskusje za i przeciw... Sorry ale dla mnie to jedno wielkie plewum. Ale mam w sumie co poczytać codziennie słuchając muzyki na moim DreamAmp-ie   :) 

Naprawdę mam wyjechane na to jakie on ma tam przebiegi, jakie pasma, itp, itd. Mam, słucham, podoba mi się jak gra, nigdy nie miałem nic lepszego. Czego mi trzeba więcej? :) Obrzucacie się tu czasami "adiofilizmem", "audiowoodo", itp. chyba zapominając do czego toto ma służyć: DO PRZYJEMNOŚCI.   :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mori napisał:

Uwielbiam te wszystkie dyskusje za i przeciw... Sorry ale dla mnie to jedno wielkie plewum. Ale mam w sumie co poczytać codziennie słuchając muzyki na moim DreamAmp-ie   🙂

Naprawdę mam wyjechane na to jakie on ma tam przebiegi, jakie pasma, itp, itd. Mam, słucham, podoba mi się jak gra, nigdy nie miałem nic lepszego. Czego mi trzeba więcej? 🙂 Obrzucacie się tu czasami "adiofilizmem", "audiowoodo", itp. chyba zapominając do czego toto ma służyć: DO PRZYJEMNOŚCI.   🙂

A czy słuchałeś może dobrej 300b albo 2a3? Lub AU na lampach NOS mullard lub telefunken 7189?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Pietuisza napisał:

A czy słuchałeś może dobrej 300b albo 2a3? Lub AU na lampach NOS mullard lub telefunken 7189?

Ja używam oryginalnych 7189 hitachi , rewelacyjne lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.