Skocz do zawartości
IGNORED

Czy przetworniki C/A mają znaczący wpływ na jakość dźwięku i charakter brzmienia?


bit33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, person napisał:

...chyba borykają się ze starczym ubytkiem słuchu...

Mój słuch jest tak doskonały, że słyszę zmianę brzmienia nawet, gdy nic w systemie nie zmieniam. Nie tylko X od Y odróżniam, ale nawet X od X.

-----

Godzinę temu, iro III napisał:

przelicz 3:46 na sekundy i pomnóż przez 44100

Wyszło 10mln. Jeśli 20tys z 10mln próbek uległo clippingowi, to rzecz chyba ma prawo być słyszalna?

Choć z drugiej strony po włączeniu attenuation -1dB ilość próbek, które uległo clippingowi spadła z 20000 do 14. Wiéc tylko 14 próbek na całą piosenkę rozlazło się o więcej niż 1dB.

Dodatkowo to nawet gdyby wszystkie przesterowane próbki ułożyły się jedna za drugą, to łączny ich czas trwania to tylko 0,5s. W najgorszym wypadku na całąpiosenkę mielibyśmy 0,5s zmienione o mniej niż 1dB, a pozostało bez zmian.

Eee... Pora panowie aby ktoś kumaty wyprowadził mnie z błędu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wziąłeś te 20 tys?

 

A. Cofnąłem się i już widzę. 

Sam byś usłyszał a nie podpierasz się komputerem...

Twoje przemyślenia to spojrzenie na statystykę. 

Czy jest to słyszalne to trzeba posadzić złotouchego jako czujnik i on wyda ocenę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaokrągliłem obserwacje, które opisałem w poprzednim poście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, person napisał:

czy prawidłowo wykonanych technicznych porównań nie odróżniają na słuch urządzenia audio X od Y

Bez prawidłowo technicznie wykonanego porównania zawsze wykrywam różnicę o ile ona zaistnieje, tak jak audiofile robiący testy porównawcze bez przestrzegania zasad, tak że taki "głuchy", wbrew audiofilskiej propagandzie niektórych kolegów nie jestem ?.  

14 godzin temu, szymon1977 napisał:

Mój słuch jest tak doskonały, że słyszę zmianę brzmienia nawet, gdy nic w systemie nie zmieniam. Nie tylko X od Y odróżniam, ale nawet X od X.

Nie ma się czym chwalić, tak ma większość osób porównujących sprzęty w sposób nieuporządkowany. Były przykłady opisowe na forum wykrycia na słuch różnicy pomiędzy dwoma plikami muzycznymi tej samej rejestracji, pochodzącymi z innych źródeł (CD, Tidal) odtwarzanymi na tym samym sprzęcie. Słuchacz/słuchacze wykryli na słuch różnicę pomimo że porównanie obu plików metodą różnicową wykazało że są one identyczne. To akurat nie jest takie dziwne, dziwne bywają wnioski słuchacza z takiego porównania bo często przypisują oni winę za to co usłyszeli sprzętowi a to wynika z zupełnie innych zjawisk, ale kogo to obchodzi, przecież to tylko zabawa ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Lech36 napisał:
14 godzin temu, person napisał:

 

Bez prawidłowo technicznie wykonanego porównania zawsze wykrywam różnicę o ile ona zaistnieje, tak jak audiofile robiący testy porównawcze bez przestrzegania zasad, tak że taki "głuchy", wbrew audiofilskiej propagandzie niektórych kolegów nie jestem ?.  

Lechu, nie bez przyczyny również wstawiłem mordkę na końcu. Oczywiście, że audio klocki, a kolumny w szczególności mają bardzo zróżnicowane charaktery brzmienia, które nawet mój przygłuchy sąsiad, który bez aparatu słuchowego niewiele słyszy, rozróżni je na słuch. Pomiary wykonane prawidłowo z pewnością rozwiałyby wątpliwości, jeśli dwóch audiofilów, czy nieaudiofilów będą spierać się o słyszenie różnic, czy też nie. Ja porównuje to do mierzenia temperatury ciała. Jeśli ktoś ma wysoką gorączkę, to i dłonią przyłażoną do czoła przez inną osobę można to stwierdzić, lecz jeśli ma się tylko stan podgorączkowy, bez termometru nie obejdzie się, bo to zaledwie kilka dziesiętnych stopnia odbiegającego od prawidłowej 36,6.

Bardziej piłem tu do szymona1977. „Słyszę bas przy cichym słuchaniu, bo mam górkę, lub się przyzwyczaiłem”. ? Zobaczył gdzieś krzywą izofoniczną i już zna odpowiedź. Nie wie nawet jakie mam kolumny, ale wie jaką mają charakterystykę częstotliwościową. 
Szymonie, nie mam żadnej górki w pobliżu, bo mieszkam na Żuławach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, person napisał:

Nie wie nawet jakie mam kolumny...

Jakie byś kolumny nie miał albo wzmacniacz, albo jakie bym nie miał ja, jest bez znaczenia. Bo choć każdy sprzęt hifi utrzymuje pasmo przenoszenia niezależnie od głośności, to spadek ilości basu przy cichym odsłuchu jest wynikiem charakterystyki ludzkiego słuchu, a nie funkcjonowania sprzętu.

Jeden napisze jak słucham cicho to nie mam basu, drugi jak słucham cicho to bas mi nie pulsuje, a trzeci mój system jak gra cicho to tak przyjemnie delikatnie, a wszyscy opisują tylko swoje subiektywne odczucia wywołane tym samym zjawiskiem, a nie samo zjawisko. Jakim słowem ten fakt określisz to rzecz wtórna - istotne że choćbyś nie wiem jak się zapierał, to w jednym z poprzednich postów wprost napisałeś, że ten fakt zauważasz.

Godzinę temu, person napisał:

...piłem...

Jak już wytrzeźwiejesz to użyj mózgu. To nudne po raz kolejny czytać jak komuś się wydaje, że kupując nieco droższy sprzęt od mojego, uwolnił się od ograniczeń ludzkiego organizmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Jakie byś kolumny nie miał albo wzmacniacz, albo jakie bym nie miał ja, jest bez znaczenia. Bo choć każdy sprzęt hifi utrzymuje pasmo przenoszenia niezależnie od głośności, to spadek ilości basu przy cichym odsłuchu jest wynikiem charakterystyki ludzkiego słuchu, a nie funkcjonowania sprzętu.

Nie do końca - przykład: wysokowydajne kolumny przy małych poziomach głośności mogą grać dynamiczniej, pełniejszym pasmem.  Zjawisko może być więc składową sprzętu i niedoskonałości słuchu. Nie bez znaczenia może być też dopasowanie wzmacniacz-głośniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yacool1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, yacool1975 napisał:

Nie do końca - przykład: wysokowydajne kolumny przy małych poziomach głośności mogą grać dynamiczniej, pełniejszym pasmem.

Nie mogą. Te efekty to tyko efekt głośniejszego grania i pewnie innego przebiegu charakterystyki SPL .

19 minut temu, yacool1975 napisał:

Nie bez znaczenia może być też dopasowanie wzmacniacz-głośniki

Tu akurat zgoda, dużo koloryzacji jest efektem współpracy dwóch impedancji tej wyjściowej w miarę stałej wzmacniacza i tej wejściowej, często mocno zmiennej charakterystycznej dla różnych kolumn. W pewnych układach koloryzacje wynikające z tej współpracy mogą dawać mocno słyszalne zmiany w barwie. 

3 godziny temu, person napisał:

Pomiary wykonane prawidłowo z pewnością rozwiałyby wątpliwości

Pomiary nie są aż takie potrzebne, wystarczy test różnicowy na sygnale muzycznym. Niestety ten test też musi być wykonany poprawnie technicznie, jak wszystko co ma stanowić test. Wyobrażasz sobie np. pomiar drogi hamowania samochodu metodą audiofilską i późniejsze opisy wrażeń z takiej próby ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, yacool1975 napisał:

...wysokowydajne kolumny przy małych poziomach głośności mogą grać dynamiczniej, pełniejszym pasmem.

Powtórzę:

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

...każdy sprzęt hifi utrzymuje pasmo przenoszenia niezależnie od głośności...

-----

43 minuty temu, Lech36 napisał:

...dużo koloryzacji jest efektem współpracy dwóch impedancji tej wyjściowej w miarę stałej wzmacniacza i tej wejściowej, często mocno zmiennej charakterystycznej dla różnych kolumn. W pewnych układach koloryzacje wynikające z tej współpracy mogą dawać mocno słyszalne zmiany w barwie. 

Ale ta "współpraca impedencji" jest zmienna i to w taki sposób, że w efekcie da podbicie basu takie jak w loudness? Eee...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Jak już wytrzeźwiejesz to użyj mózgu. 

Zgoda. Żal mi tylko takich jak Ty, którzy nawet na trzeźwo nie potrafią myśleć trzeźwo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, person napisał:

Zgoda. Żal mi tylko takich jak Ty, którzy nawet na trzeźwo nie potrafią myśleć trzeźwo. 

Ignorancie-dyletancie: dwie osoby napisały, gdzie błąd, przepraszam błędy popełniasz, a jest ich kilka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lech36 napisał:

Pomiary nie są aż takie potrzebne, wystarczy test różnicowy na sygnale muzycznym. Niestety ten test też musi być wykonany poprawnie technicznie, jak wszystko co ma stanowić test. Wyobrażasz sobie np. pomiar drogi hamowania samochodu metodą audiofilską i późniejsze opisy wrażeń z takiej próby ?

Próbowałem Cię zrozumieć, ale zauważyłem, że na punkcie tych pomiarów i testów różnicowych masz już takiego hopla, że chyba nawet kaszlu od pierdnięcia nie odróżnisz. 
 

Wyłączam się, bo to chyba jakiś Główny Urząd Miar a nie forum audio.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, person napisał:

Próbowałem Cię zrozumieć

I co Koledze wyszło, oczywiście chodzi o technikę a nie o to co Kolega sądzi o mnie na przykładzie "kaszlu i pierdnięcia" ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Lech36 napisał:

I co Koledze wyszło...?

Kolega nad Twoje zrozumienie choćby podstaw tematu, postawił własny zrozumienia brak i wyszło mu, że jego nieco droższy od mojego system, prostuje w uszach krzywe FM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Powtórzę:

-----

Ale ta "współpraca impedencji" jest zmienna i to w taki sposób, że w efekcie da podbicie basu takie jak w loudness? Eee...

Pierwszy z brzegu artykuł - akurat słuchawki, ale głośniki mają chyba podobnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, yacool1975 napisał:

...głośniki mają chyba podobnie?

O ile dobrze widzę  "współpraca impedencji" działa przeciwnie do wymaganej dla cichego odsłuchu korekcji. Dobrze widzę?

A swoją drogą to wartości impedancji dla kolumn i słuchawek są mocno różne, więc czy można to bezpośrednio przełożyć? Nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Kolega nad Twoje zrozumienie choćby podstaw tematu, postawił własny zrozumienia brak i wyszło mu, że jego nieco droższy od mojego system, prostuje w uszach krzywe FM.

Krzywe FM obrazują proces ochronny jaki zachodzi w naszym organiźmie. Ucho niejako automatycznie odcina najniższe częstotliwości które są najbardziej szkodliwe. Z drugiej strony żeby zmysł nie był "poszkodowany" mózg sam sobie "dorabia" automatycznie te niesłyszalne częstotliwości tak byśmy nie czuli z tego powodu dyskomfortu ... 

Jeżeli ktoś ma problem z odbiorem basu przy niskich poziomach głośności lub z krzywymi FM to zdecydowanie ma problem z głową albo jakiś kiepski wzmacniacz ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
O ile dobrze widzę  "współpraca impedencji" działa przeciwnie do wymaganej dla cichego odsłuchu korekcji. Dobrze widzę?
A swoją drogą to wartości impedancji dla kolumn i słuchawek są mocno różne, więc czy można to bezpośrednio przełożyć? Nie wiem.

Tam nie ma mowy o impedancji, jest rozny wykres pasma pezenoszenia tych samych sluchawek dla roznych poziomow glosnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, yacool1975 napisał:

akurat słuchawki, ale głośniki mają chyba podobnie?

Nie.

Przy słuchawkach wymiana padów na szczelniejsze już dużo zmienia. Przecież to zamknięta komora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
poprawka

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, yacool1975 napisał:

Tam nie ma mowy o impedancji, jest rozny wykres pasma pezenoszenia tych samych sluchawek dla roznych poziomow glosnosci.

Też nie. Nie jestem biegły w angielskim, ale tam się nic nie zmienia oprócz głośności, a wykres przedstawia jak my to odbieramy, czyli jest to wykres przedstawiający typowy wpływ krzywych izofonicznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, yacool1975 napisał:

Tam nie ma mowy o impedancji...

Ale bez "współpracy impedancji" to wogóle nie istnieje.

19 minut temu, januss73 napisał:

...

-----

53 minuty temu, szpakowski napisał:

Jeżeli ktoś ma problem z odbiorem basu przy niskich poziomach głośności lub z krzywymi FM...

To, co obrazują krzywe FM zauważa każdy. Tylko jedni są w stanie rzeczywistość zaakceptować, a inni wolą podbudowywać ego wmawianiem sobie, że mają tak zaje...sty system, że im krzywe FM prostuje.

 

21 minut temu, januss73 napisał:

...tam się nic nie zmienia oprócz głośności, a wykres przedstawia jak my to odbieramy, czyli jest to wykres przedstawiający typowy wpływ krzywych izofonicznych.

Racja! Chylę czoła.

No i właśnie rzecz w tym, że sprzęt niezależnie od głośności gra zawsze "tak samo", a my odbieramy to inaczej. KAŻDY sprzęt niezależnie od głośności gra ZAWSZE "tak samo", a MY to odbieramy to inaczej.

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

O ile dobrze widzę  "współpraca impedencji" działa przeciwnie do wymaganej dla cichego odsłuchu korekcji. Dobrze widzę?

Źle widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, januss73 napisał:

...tam się nic nie zmienia oprócz głośności, a wykres przedstawia jak my to odbieramy...

Jeden to po prostu zrozumie, drugi zjawisko potraktuje jako wadę sprzętu i będzie w nieskończoność próbować go naprawić, a trzeci będzie pier...lić jakieś audiofilskie bzdety i po raz kolejny powiększać przerośnięte już ego pisaniem, jaki to jego system nie jest lepszy od systemu szymon-a1977. Ehhh...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powtórzę - mam dość budżetowy zestaw Atoll in100se plus BW Preference 5 i Quadral Ascent 90le i na żadnych z tych kolumn nie potrzebuje podbijać loudness, wręcz przeciwnie wydaje mi się że przy cichym słuchaniu  jest go całkiem dużo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego? To tylko opis Twoich subiektywnych wrażeń, a nie faktu. Fakt masz opisany krzywymi FM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś basu ze zmniejszaniem głośności przybywa to niech tego nie lekceważy. 

To może być początek czegoś poważniejszego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Jak komuś basu ze zmniejszaniem głośności przybywa to niech tego nie lekceważy. 

To może być początek czegoś poważniejszego...

Chyba jedynie nowego audiofilskiego zabobonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Jak komuś basu ze zmniejszaniem głośności przybywa to niech tego nie lekceważy. 

To może być początek czegoś poważniejszego...

Tak, ałdiofilskiego pie... lca jak u co niektórych ? nie mówię że przybywa, ale nie mam potrzeby używania funkcji loudness. Ktoś ma, ktoś nie ma. Miałem kiedyś monitory, notorycznie brakowało basu, obecnie mam basu pod dostatkiem niezależnie od poziomu głośności...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, marcinmarcin napisał:

Miałem kiedyś monitory, notorycznie brakowało basu, obecnie mam basu pod dostatkiem niezależnie od poziomu głośności...

Powtórzę:

36 minut temu, szymon1977 napisał:

No i co z tego? To tylko opis Twoich subiektywnych wrażeń, a nie faktu. Fakt masz opisany krzywymi FM.

Jak każdy wątek tak i ten musiał zostać strolowany audiofilskimi baśniami. Ehhh...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc inaczej, odpowiada mi charakterystyka jaka jest na każdym poziomie głośności który używam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Mówiąc inaczej, odpowiada mi charakterystyka jaka jest na każdym poziomie głośności który używam 

 

2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Powtórzę:

 

38 minut temu, szymon1977 napisał:

No i co z tego? To tylko opis Twoich subiektywnych wrażeń, a nie faktu. Fakt masz opisany krzywymi FM.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.