Skocz do zawartości
IGNORED

Wysyłka kolumn podłogowych, firma.


D4ncer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

a ja robiłem za kuriera miesiąc w pewnym ogromnym magazynie pewnej ogromnej firmie w Polsce:)

od tego czasu BARDZO mocno unikam korzystania z firm kurierskich, tym bardziej jeśli chodzi o drogi delikatny sprzęt.

będę wdzięczny za nie cenzurowanie ale opisze sprawę dobitnie. 

przesyłkami się nie rzuca:) przesyłkami się napierdala:)

w każdym z takich magazynów zawsze brakuje jednego .... CZASU

Edytowane przez Alojz
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Głośniki wysyłamy tylko i wyłącznie na palecie. Nawet jak owiniesz metrową warstwą foli bąbelkowej, kurierzy, magazynierzy będą tym rzucać. Folia bąbelkową, styropian, zabezpieczą głośnik przed rysami i wgniotkami, ale siła wstrząsu jest w stanie oderwać ciężki magnes od klosza głośnika. Jest to standardowe uszkodzenie występujące bardzo często w wysyłkach głośników.

Takie uszkodzenie z zewnątrz jest nie widoczne, o ile magnes nie oderwie się całkowieciei nie lata w obudowie, to stwierdzenie usterki odbywa się po jakimś czasie. Nawet po 1-2 dniach, po odebraniu paczki, z kolumną bez widocznych zewnętrznych uszkodzeń bardzo ciężko udowdnić uszkodzenie w przesyłce. 

Paleta to jedyny sensowny sposób wysyłki, zawsze ma jasno wyznaczoną górę i dół, w teorii nie daje się nią rzucić i to jedyny sensowny sposób wysyłki kolumn. Sprzęty do 5 tys zł wysyłałem GLSem, bo do tej kwoty mają ubezpieczenie. Sprzęty droższe, albo odbiór osobisty albo paleta. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisali powyżej - tylko paleta, pancernie zabezpieczona.

Ja dodatkowo na górę wysyłanego towaru dopakowuję jakiś nieregularny kształt, jakiś karton, dużo zwiniętej folii, cokolwiek. Uchroni to paletę przed piętrowaniem.

Często też używam taśmy klejącej z nadrukiem, albo specjalnego streczu - od razu wtedy widać czy przesyłka jest po przygodach i była na terminalu przepakowana. I koniecznie zdjęcia przed podjęciem przez kuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2022 o 11:27, plastik1989 napisał:

Sprzęty do 5 tys zł wysyłałem GLSem, bo do tej kwoty mają ubezpieczenie.

Po raz nie wiem który napiszę. Ubezpieczenie dotyczy zdarzeń losowych - niezależnych od kuriera (człowieka).

Za resztę odpowiada firma przewozowa (kurier) i trzeba zgłaszać to z ich OC. Czyli udowodnić zawinione uszkodzenie rzeczy w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 16.05.2022 o 21:35, Wuelem napisał:

Po raz nie wiem który napiszę. Ubezpieczenie dotyczy zdarzeń losowych - niezależnych od kuriera (człowieka).

Za resztę odpowiada firma przewozowa (kurier) i trzeba zgłaszać to z ich OC. Czyli udowodnić zawinione uszkodzenie rzeczy w środku.

Bardzo możliwe, że tak jest. Ale ubezpieczenie przesyłki w GLS, widocznie jest ubezpieczeniem z nazwy, a realnie jest to usługa będąca defacto, pewnego rodzaju gwarancją zwrotu zadeklarowanej wartości w przypadku uszkodzenia przesyłki przez przewoźnika. Skorzystałem z tego  trzy razy, zawsze wypłacali pieniądze bez żadnych problemów, konieczne było spisanie protokołu uszkodzenia paczki przez kuriera i (chyba) dowód potwierdzający wartość wysłanego produktu. Mi w trzech różnych przypadkach zwrócili pieniądze, raz na kwotę ok 200zł, kolejny koło 500, a ostani raz na niecałe 3000 zł. Powyżej kwoty 5000 zł nie da się już ubezpieczyć. Te informacje były aktualne jakieś 2 lata temu, od tamtej pory nie miałem żadnych uszkodzonych przesyłek, więc nie wiem jak to wygląda dziś. 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka która do mnie dotarła była tak rzucona, że złamało piny  do wsuwek przewodów w głośnikach, róg kolumny lekko ubity...  nienawidzę wysyłać kolumn nie dość, że źle się to pakuje i zabiera dużo czasu to jeszcze musisz później siedzieć jak na szpilkach bo nie wiesz czy paczka dojdzie cała, a wysyłanie kolumn podłogowych to już w ogóle szaleństwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego się powtórzę.

Audio wysyła się na palecie, szczególnie kolumny. 

Właśnie dziś otrzymałem paletę DHL. 130 kg. Stan otrzymania - perfekt. 

To już nie wiem która paleta z audio. Każda została dostarczona w stanie perfekt. 

gdybym przewidział Twój post, to bym zrobił zdjęcie tuż po otrzymaniu 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paczka nawet dobrze zapakowana(nie paleta). może mieć pecha w takiej postaci że będzie leżeć na samym dnie w kracie z przesyłkami.

powiedzmy laptop:) ... sam pomysł mnie bawi:)

więc laptop trafił na samo dno kraty. 

Następnymi przesyłkami jakie trafią do tej kraty są np. 10kg hantle komplet 6 sztuk. akumulatory się trafiały(tak te duże klocki). Idalną rzeczą jaką należy pierdolnąć(opis dosłowny) na pudło z laptopem jest komplet amortyzatorów do auta. ciężkich, nie foremnych, i destrukcyjnych przesyłek jest po pachy. A do tego przecież płyny różnego rodzaju których wysyłać nie wolno są wysyłane bez żadnego problemu. Akcje w stylu że jakaś przesyłka przecieka i zalewa inne to norma.

generalnie na samym końcu pakowania kraty mamy jakąś tonę leżącą na laptopie:)

 

miłego wysyłania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.05.2022 o 17:43, Dune napisał:

Paczka która do mnie dotarła była tak rzucona, że złamało piny  do wsuwek przewodów w głośnikach, róg kolumny lekko ubity...  nienawidzę wysyłać kolumn nie dość, że źle się to pakuje i zabiera dużo czasu to jeszcze musisz później siedzieć jak na szpilkach bo nie wiesz czy paczka dojdzie cała, a wysyłanie kolumn podłogowych to już w ogóle szaleństwo. 

U mnie ostatnio we wzmacniaczu Xindak gniazda glosnikowe wgiely tylna płytę, a blacha chyba jedynka. Nie wiem z jakiej wysokości go rzucili. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.