Skocz do zawartości
IGNORED

Joe Biden Prezydentem USA - Trzymamy kciuki | Wątek ogólny o USA


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Chicago napisał:

więc może to i dobrze, że dostaną porządnego kopa w doopę

Byłeś przekonany jak to trampek wygra w cuglach, więc kwalifikacje na wyrocznię masz minimum marne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę śledziłem dyskusję która toczyła się w Stanach po katastrofalnym wizerunkowo wycofaniu się z Afganistanu. Było sporo przerzucania odpowiedzialności i wzajemnych pretensji. Były też analizy jak przyjmą to sojusznicy i jak to wpłynie na wizerunek USA w ich oczach i na wzajemne zaufanie. Nie chcę w tej chwili więcej o tym pisać, ale paradoksalnie sojusznicy Stanów w dłuższej perspektywie mogą na tym zyskać, o ile będą umieli wykorzystać ten moment. Oczywiście na PiSowskiej dyplomacji można postawić krzyżyk bo w tej chwili praktycznie jej nie ma a wszystko jest podporządkowane utrzymaniu się przy władzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, nie byłem przekonany, a nawet wiedziałem wcześniej niż wszyscy tutaj obecni, że bidon wygra, ale prawdą jest, że chciałem wygranej Trumpa, jak każdy normalny człowiek. Ale dla twojej wiadomości i innych lewych półkul - stoję ponad tym całym zamieszaniem i nie muszę udawać, że pachnie fiołkami, płynąc w rzecze goowna i nurkując w niej do samego dna. O nie - nie o to mnie chodzi w życiu. W zasadzie najbardziej interesują mnie kobiety i jazz. Po prostu jestem obserwatorem ludzkich nastrojów w USA, a że znam środowisko, to tym bardziej mam możliwość w miarę realnej oceny sytuacji. Oczywiście zawsze mogę się mylić, bo obecny świat jest nieprzewidywalny, bo co jak co, ale nigdy nie przypuszczałbym, że bidon i przyjaciele nasrają na swój kraj - tego chyba nikt nie przewidział, i fakt, tu muszę przybić piątkę co niektórym - amerykańskie lewactwo jest gorsze niż ruskie. I to wszystko nie wiadomo po kiego kija, bo przecież i tak za chwilę lewaki zaczną się gwałcić nawzajem i podgryzać sobie szyjki, jak to lewactwo ma w standardzie. Ludziki są śmieszne, i mnie to bawi szczerze mówiąc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Chicago napisał:

No nie, nie byłem przekonany, a nawet wiedziałem wcześniej niż wszyscy tutaj obecni, że bidon wygra, ale prawdą jest, że chciałem wygranej Trumpa, jak każdy normalny człowiek. Ale dla twojej wiadomości i innych lewych półkul - stoję ponad tym całym zamieszaniem i nie muszę udawać, że pachnie fiołkami, płynąc w rzecze goowna i nurkując w niej do samego dna. O nie - nie o to mnie chodzi w życiu. W zasadzie najbardziej interesują mnie kobiety i jazz. Po prostu jestem obserwatorem ludzkich nastrojów w USA, a że znam środowisko, to tym bardziej mam możliwość w miarę realnej oceny sytuacji. Oczywiście zawsze mogę się mylić, bo obecny świat jest nieprzewidywalny, bo co jak co, ale nigdy nie przypuszczałbym, że bidon i przyjaciele nasrają na swój kraj - tego chyba nikt nie przewidział, i fakt, tu muszę przybić piątkę co niektórym - amerykańskie lewactwo jest gorsze niż ruskie. I to wszystko nie wiadomo po kiego kija, bo przecież i tak za chwilę lewaki zaczną się gwałcić nawzajem i podgryzać sobie szyjki, jak to lewactwo ma w standardzie. Ludziki są śmieszne, i mnie to bawi szczerze mówiąc.

Co Ty pier**lisz Chicago? Cały Twój post jest prawacki... My też dopingowaliśmy Trumpa. Lubisz kobiety i jazz? Ja lubię kobiety, jazzu uczył mnie nieboszczyk Magus od Lancastera.  Proszę bardzo

Al Di Meola, John McLaughlin, Paco De Lucia - Friday Night In San Francisco 1981

Charlie Haden & Antonio Forcione - Heartplay 2006

Charlie Haden & Pat Metheny - Beyond The Missouri Sky 1997y

John McLaughlin, Al Di Meola, Paco De Lucia - Passion, Grace & Fire 1983

Tylko tego mnie nauczył. Zyzio coś o tym wie.

Daj Boże, by mój Pzyjaciel Magus spał spokojnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - 'Friday Night in SF' - jazz po chooju. Tak samo jak Antonio Forcione. Zresztą Metheny i Haden, to też żaden jazz, ale jakkolwiek myślisz przyjacielu, a nie myślisz żle, to i tak Cię lubię, ale nie pier**l głupot na temat jazzu, please - słuchaj, myśl, i pytaj jakby co 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Chicago napisał:

No tak - 'Friday Night in SF' - jazz po chooju. Tak samo jak Antonio Forcione. Zresztą Metheny i Haden, to też żaden jazz, ale jakkolwiek myślisz przyjacielu, a nie myślisz żle, to i tak Cię lubię, ale nie pier**l głupot na temat jazzu, please - słuchaj, myśl, i pytaj jakby co 😁

Chicago - właśnie słucham sobie tego plumkania. Nie znam się na prawdziwym Jazzie. Nie zrobisz, Przyjacielu z indyka orła, więc wy***rdalaj. Ale to zaszczyt dla mnie, że Cię poznałem. Tym bardziej, że bardzo kochałem Magusa od Lancastera. A właśnie Magus, uczył mnie jezzu, z dość marnymi skutkami.

 

Widzisz Chicago - zrobiłeś coś wspaniałego!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i git. W realu pewnie polubilibyśmy się też - i Ty i Ja kochamy szczerość, a to cenię najbardziej - w każdym kontekście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Chicago napisał:

Wojcysiu kochany - albo musisz się ponownie zaszprycować, albo uderzyć młotkiem w głowę, tak porządnie, żeby prawa półkula zaczęła wreszcie robić.

Bidon, to idiota, a właściwie chory człowiek, który nie wie co mówi i co robi. Im szybciej go odsuną od obowiązków, tym lepiej.

Ja to samo mogę powiedzieć o Trumpie co nie zmienia faktu,że nie odpowiedziałeś na pytanie .

Jesteś prawo czy leworęczny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, Jaro_747 napisał:

paradoksalnie sojusznicy Stanów w dłuższej perspektywie mogą na tym zyskać

I znowu głęboka myśl Kolegi Jaro.

Też uważam że w dłuższej perspektywie nord stream 2 jest dla nas błogosławieństwem za który w przyszłości będziemy całować ręce Niemcom i Rosjanom.

A ha, ze wzgl. na problemy niektórych ze zrozumieniem słowa pisanego to oczywiście był żart.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach napisać coś nieoczywistego bo zaraz napatoczy się jakiś niekumaty i zacznie to oceniać z perspektywy TVP Info, czyli przedszkola dla dzieci opóźnionych.

Znajdź sobie misiek inne zajęcie, np. umyj wiaderko i łopatkę, jutro też trzeba się pobawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, Jaro_747 napisał:

TVP Info, czyli przedszkola dla dzieci opóźnionych.

Znajdź sobie misiek inne zajęcie, np. umyj wiaderko i łopatkę, jutro też trzeba się pobawić.

Myślisz że odpowiem ci w tym samym tonie , aby detexy, bezlitosne, bobcaty, papagenusy doniosły na mnie do Moderacji.Chyba jesteś niepoważny.

Nawet w tym wątku większość moich wypowiedzi nie zawierających ataków personalnych zniknęła , sam to widziałeś bo to była rozmowa z tobą.

Ciekawe dlaczego?

 

Edytowane przez misiek54321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, skynyrd napisał:

Nie znam się na prawdziwym Jazzie.

Coś takiego nie istnieje,co to znaczy prawdziwy Jazz?

Czystość gatunku?

Segregacja ?

Jakie zastosować kryteria ?

Pomyśleć,że kiedyś nikt nie zawracał sobie dupy takim podejściem do tego gatunku muzyki

Minął jednak czas i przyszła pora na Szuflandię i na klasyfikatorów

Wielka Dupa !!!!

A gdzie przyjemność słuchania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Anglicy cieszą się z sukcesów braci amerykańskich. 🙂

Dekadencja i pycha w końcu doprowadziły do upadku Imperium Amerykańskiego

Stany Zjednoczone są w odwrocie na wszystkich frontach, a ich niekompetentni politycy nie są w stanie odwrócić upadku

https://www.telegraph.co.uk/news/2021/08/18/witnessing-collapse-american-empire/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, frank1 napisał:

Coś takiego nie istnieje,co to znaczy prawdziwy Jazz?

Czystość gatunku?

Segregacja ?

Jakie zastosować kryteria ?

Można o tym pogadać, bo to ciekawy temat, ale raczej nie w tym wątku. Kryteria oczywiście istnieją, a i czystość gatunku będzie do zdefiniowania. Ale generalnie masz rację - można tę całą nomenklaturę olać i wszystko nazwać jazzem, czego się w danym momencie słucha.

Najkrócej jak potrafię - jazz jest muzyką zawierającą elementy swingu i improwizacji. Zwrot ten można rozwinąć do rozmiaru pracy naukowej, w której, jak wspomniałeś, zawarta treść i wiedza do niczego nie będą potrzebne słuchaczowi w tzw. odbiorze muzyki i przyjemnościach z tego wynikających.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Rozmowa ze mną??? Nie zauważyłem.

Widocznie to był monolog czyli rozmowa ze sobą ale na forum. Jakieś wnioski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Chicago napisał:

No nie, nie byłem przekonany, a nawet wiedziałem wcześniej niż wszyscy tutaj obecni, że bidon wygra

Oczywiście, oczywiście. Ja też znam wygrywające nr w lotto, ale nie gram, bo mi sama wiedza o tym wystarcza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2021 o 22:42, Bezlitosna Niusia napisał:

"Trick z wodą" to już w "Chinatown" przerabiali...

"- Boli cię?

- Tylko kiedy oddycham"...

🤪👻

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"- Boli cię?
- Tylko kiedy oddycham"...

1.thumb.jpg.b0436a73d6078a0cfcdd5e5e3d5a7850.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, JuG napisał:

Anglicy cieszą się z sukcesów braci amerykańskich.

Mają ogromny kompleks Ameryki więc jak tylko mogą, to się cieszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adalbert95 napisał:

Oczywiście, oczywiście. Ja też znam wygrywające nr w lotto, ale nie gram, bo mi sama wiedza o tym wystarcza...

Ja natomiast gram od czasu do czasu i co ciekawe i zabawne, wygrywam. Jakoś tak się składa, że mam szczęście, a moje proroctwa spełniają się co najmniej w 80%. Poza tym, trzeba być albo hipokrytą z zatwardzeniem, albo typową ciemną masą społeczną, żeby nie widzieć lub nie wiedzieć o co w tym wszystkim chodzi. Albo można też być zaawansowanym ideologicznie i mieć parcie na globalizm, socjalizm, komunizm i czego tam sobie tylko zażyczysz Adalbert95. W zasadzie można spokojnie powiedzieć, że wszystko co lewe, jest nieprzyjazne człowiekowi, aczkolwiek zdarzają się wyjątki. Nawet czas idzie w prawo, chociaż zdaję sobie sprawę, że jak się zegarka nie nakręci, to po prostu wskazówki się nie poruszają - stoją w miejscu. I taki czas zastoju czeka ludzkość, przynajmniej na początku lewackiej ofensywy. Co niektórzy już chyba nie mogą się doczekać transparentów 'nie nam żyje chińska republika ludowo-demokratyczna'.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Naprawdę myśleliście, że prezydenci, premierzy i inni prezesi to jakiś inny gatunek ?! 

Oczywiście. Przecież to reptilianie i COVIDowi spiskowcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale popatrz na tego gościa wyżej wklejonego przez @Chicago . Czyż to nie gadzina... niby ukryta za powierzchownością miłego staruszka...

Nie dajcie się tam  w tej Ameryce zbajerować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Chicago napisał:

Jakoś tak się składa, że mam szczęście, a moje proroctwa spełniają się co najmniej w 80%.

Ja też tylko sprawdzam te numery w lotto i wprawiam się w dobry nastrój, że znów mogłem wygrać.

Mam prośbę: pisuj choć trochę bardziej prawdopodobnie, marnych opowiadaczy bajek z mchu i paproci tu na pęczki. Potężna konkurencja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre! Znalazł się znafca. Możesz brylować na polskim podwórku - amerykańskie sobie odpuść, bo się ośmieszasz. Przynajmniej w moich oczach wydajesz się być śmiesznym cieławiekiem. Ale to jest zaleta internetu, że każdy może być znafcą tematu. Poza tym, zastanawia mnie fakt merdania ogonem polskich  lewaków na fakt upadku USA? O co chodzu w tym wszystkim? Naprawdę masz aż tak wielkie parcie na ten syf wywołany przez bidona i przyjaciół?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Chicago napisał:

amerykańskie sobie odpuść

Nawet nie aspiruję. Mitomania, przeświadczenie o własnej wielkości i nieomylności, mimo, że to w Ameryce cechy powszechne i do tego nie tylko przynajmniej częściowo akceptowane, ale i pochwalane - patrz trampek i liczne stadko jego zwolenników, to tu w Polsce i Europie (za wyjątkiem naturalnie pisiarzy i orbanowców) zdecydowanie nie jest powód do dumy. Pocieszne jest też, jak duża część świeżych amerykańskich imigrantów usiłuje być bardziej amerykańska, jak potomkowie pielgrzymów z Mayflower. I te bajdurzenia o lewakach jako przyczynie wszelkiego zła jako sposób na pocieszanie się po jakże dojmującej klęsce waszego pomarańczowego idola. Tylko, że to nie jest tylko pocieszne, a robi się wprost żenujące...

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie błędna diagnoza . Polska tak jak i europejska prawica jest proputinowska . To Putin im imponuje i jest wzorcem .Jedni robią to  z powodu nienawiści do UE inni jak w przypadku Francji czy Włoch ale i Orbana są przez Putina finansowani .Pojęcie lewicy czy lewactwa w Europie i USA są zupełnie inaczej kwalifikowane . Nikt przy zdrowych zmysłach w Polsce nie cieszy się z kłopotów USA.Ja uważam ,że USA jest potrzebne Polsce i światu wobec wyzwań ze strony Chin i Rosji . I mam nadzieję ,że Ameryka będzie nadal przewodzić tzw. wolnemu światu. Przy całym krytycyzmie dla tego państwa . Świat bez USA byłby gorszy , niestabilny np. w przypadku hegemonii  Chin , Indii czy Rosji . A doniesienia o schyłku czy upadku USA uważam za przesadzone czy przedwczesne . Przynajmniej za naszego życia .

 

do Chicago

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.