Skocz do zawartości
IGNORED

Jak usłyszeć drugi plan?


naczesany
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, popej napisał:

Głowy ludzkie nie są identyczne, więc technika nie jest doskonała i naturalność może być zaburzona. Ale efekty przestrzenne są mocne. Nie zmienia faktu, że nadal subiektywne.

Efekty przestrzenne są bardzo mocne i IMO nienaturalne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co roztrząsać temat o nieistotne kwestie. Sprawa jest prosta. Jeżeli mamy nagranie z dobrze rozrysowaną sceną stereo a nie mamy efektu 3d to zasadniczo możliwe są dwie przyczyny braku tego efektu. Albo sprzet nie potrafi tego odpowiednio odtworzyć albo akustyka jest do bani. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sznup napisał:

QSound rozpatrywać możemy chyba raczej jako zbiór sztuczek realizatorskich

Stereo właściwie też jest sztuczką realizatorską oszukującą słuch. QSound dodaje do tego manipulacje na charakterystyka częstotliwościowych czy fazowych sygnałów, zależnie od pozycjonowania. Na co faktycznie słuch ludzki się nabiera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, popej napisał:

Stereo właściwie też jest sztuczką realizatorską oszukującą słuch.

Tak ale jest w miarę naturalną sztuczką w odróżnieniu od QS. W QS słyszymy za oknem szczekającego psa i sanie nie przejeżdżają nam przez środek pokoju, co przyznasz naturalne nie jest. Za to mamy stabilną scenę stereo z poszczególnymi planami z rozmieszczonymi na niej w przestrzeni źródłami dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Sznup napisał:

Jeżeli mamy nagranie z dobrze rozrysowaną sceną stereo a nie mamy efektu 3d to zasadniczo możliwe są dwie przyczyny braku tego efektu. Albo sprzet nie potrafi tego odpowiednio odtworzyć albo akustyka jest do bani. 

Jest taki kawałek (Roger Waters czy Pink Floyd), na którym pies szczeka gdzieś po lewej daleko wgłąb. Ile w tym zasługa sprzętu, a ile nagrania?

Zrobiłem kiedyś doświadczenie: wziąłem laptop, budżetowy Dell sprzed 10 lat, nie podpinałem żadnego stereo by muzyka grała z wbudowanych głośniczków. Włączyłem google Chrome i puściłem z YT ten kawałek.

Ale o jedno muszę przyznać zadbałem, o akustykę. Nie żeby pomiary i ustrojstwa - po prostu postawiłem laptop na środku pustego stołu,  zapewniając akustycznie idealną symetrię. I co? Pies zaszczekał obok stolika.

Moim zdaniem, jeśli chcemy usłyszeć scenę, to prawidłowa kolejność:

1. Akustyka.

2. Akustyka.

3. Akustyka.

...

100. Reszta.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, szymon1977 napisał:

Jest taki kawałek (Roger Waters czy Pink Floyd), na którym pies szczeka gdzieś po lewej daleko wgłąb. Ile w tym zasługa sprzętu, a ile nagrania?

Zrobiłem kiedyś doświadczenie: wziąłem laptop, budżetowy Dell sprzed 10 lat, nie podpinałem żadnego stereo by muzyka grała z wbudowanych głośniczków. Włączyłem google Chrome i puściłem z YT ten kawałek.

Ale o jedno muszę przyznać zadbałem, o akustykę. Nie żeby pomiary i ustrojstwa - po prostu postawiłem laptop na środku pustego stołu,  zapewniając akustycznie idealną symetrię. I co? Pies zaszczekał obok stolika.

Moim zdaniem, jeśli chcemy usłyszeć scenę, to prawidłowa kolejność:

1. Akustyka.

2. Akustyka.

3. Akustyka.

...

100. Reszta.

 

A jak nie to pies bedzie szczekal pod stolem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szymon1977 napisał:

Włączyłem google Chrome i puściłem z YT ten kawałek.

Również robiłem podobne doświadczenie, tylko że puściłem kawałek z przeglądarki Opera. Pies szczekał operowym głosem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szymon1977 napisał:

I co? Pies zaszczekał obok stolika.

A niby gdzie miał zaszczekać? Nie wiesz o czym piszesz. Idź do jakiegoś salonu audio z dobrą akustyką, niech włączą Ci ten kawałek na najbardziej wypasionym sprzęcie jaki mają a potem na jakimś tanim budżetowym. Wtedy będziesz wiedział o co chodzi. Tylko posłuchaj najpierw tego wypasionego zestawu ze 2-3 godziny żeby Twój mózg mógł się "nauczyć" nowej dla Ciebie prezentacji dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przykłady.

Monteverdi Claudio il sesto libro de madrigali (1614)

Concerto Italiano Rinaldo Alessandrino

Arcana 3 464854 010665

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
poprawka

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Sznup napisał:

Nie wiesz o czym piszesz. Idź do jakiegoś salonu audio z dobrą akustyką, niech włączą Ci ten kawałek na najbardziej wypasionym sprzęcie jaki mają...

Jak widać koledzy, to nie bardzo Wy wiecie o co chodzi. Otóż nawet na moim lowend-owym zestawie, gdzie za akustykę odpowiada dywan i kanapa, ale też symetryczne ustawienie w pokoju i zapewnienie przestrzeni kolumnom, pies szczeka u sąsiada.

Doświadczenie wykonane na najgorszym stereo jakie miałem pod ręką, czyli YT, laptop i wbudowane głośniczki pokazało, że pomimo skrajnie niskiej jakości nagrania i sprzętu, a dzięki symetrycznej akustyce, system był w stanie wykreować scenę dalece wykraczającą poza bazę, a psa szczekanie nie dochodziło z wnętrza komputera, a o wiele dalej, gdzieś obok stolika.

Wniosek jest oczywisty: jeśli chcesz poprawić scenę to nie wzmacmiacz, nie kolumny, nie kable a AKUSTYKA, AKUSTYKA I JESZCZE RAZ AKUSTYKA.

PS.

Kolumny to nawet u mnie znikają, a kable mam zwykłe z marketu. Rzecz nie do przyjęcia, jak się ma głowę bzdurami wypełnioną, a na zdrowy rozsądek miejsca nie pozostało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymon1977 wszędzie wstawiasz te skwaszone mordki. Co to ma oznaczać? Że się z tym nie zgadzasz czy, że nie rozumiesz? 

Pies szczekał obok stolika, bo jest nagrany w prawym kanale, ot cała tajemnica. "Sztuką" jest to, żeby słuchając tego nagrania usłyszeć psa gdzieś bardzo daleko w tyle, już poza ścianami pokoju (niemalże na sąsiedniej ulicy) po prawej stronie. Nawet słuchając tylko na laptopie zwykłego nagrania stereo, siedząc gdzieś w rogu pokoju przy biurku słyszysz poszczególne instrumenty z prawej, z lewej, bądź po środku laptopa ale to tylko jeden wymiar. W dobrym systemie wrażenie jest takie, że potrafisz wskazać precyzyjnie (trójwymiarowo) miejsce w pokoju z którego dobywa się dźwięk konkretnego instrumentu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Wniosek jest oczywisty: jeśli chcesz poprawić scenę to nie wzmacmiacz, nie kolumny, nie kable a AKUSTYKA, AKUSTYKA I JESZCZE RAZ AKUSTYKA.

Oczywiście akustyka jest ważna, to podstawa w złej akustyce każdy system się wyłoży. Im lepsza akustyka tym łatwiej uzyskać efekt 3d. Musisz jednak zrozumieć, że to co słyszysz u siebie to tylko początek możliwości jakie można uzyskać z dobrego systemu stereo. 

7 minut temu, szymon1977 napisał:

Kolumny to nawet u mnie znikają, a kable mam zwykłe z marketu. Rzecz nie do przyjęcia, jak się ma głowę bzdurami wypełnioną, a na zdrowy rozsądek miejsca nie pozostało.

A mieści Ci się w głowie, że po zmianie kabli system może tworzyć np szerszą scenę stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Sznup napisał:

wszędzie wstawiasz te skwaszone mordki. Co to ma oznaczać?

Że pyskowanie tylko dlatego, bo nie zrozumiałeś tego co cytujesz, jest po prostu żenujące.

39 minut temu, Sznup napisał:

Pies szczekał obok stolika, bo jest nagrany w prawym kanale, ot cała tajemnica

Jeśli by to była cała tajemnica, to pies nie zaszczekałby bardziej w bok i dalej niż głośniczek komputera.

39 minut temu, Sznup napisał:

Sztuką" jest to, żeby słuchając tego nagrania usłyszeć psa gdzieś bardzo daleko w tyle, już poza ścianami pokoju (niemalże na sąsiedniej ulicy) po prawej stronie.

Umknęło, więc powtórzę:

40 minut temu, szymon1977 napisał:

nawet na moim lowend-owym zestawie, gdzie za akustykę odpowiada dywan i kanapa, ale też symetryczne ustawienie w pokoju i zapewnienie przestrzeni kolumnom, pies szczeka u sąsiada.

A doświadczenie pokazało, że po zapewnieniu symetrycznej akustyki ta "sztuka", w jakimś tam stopniu udała się nawet budżetowemu laptopowi i wbudowanym głośniczkom. Pies zaszczekał baaardzo daleko w bok i w głąb poza bazą, a spodziewałem się braku efektu 3D lub gdzieś z wnętrza laptopa.

33 minuty temu, Sznup napisał:

Oczywiście akustyka jest ważna, to podstawa w złej akustyce każdy system się wyłoży.

No właśnie!  Choćby wydać milion dolców na system, a drugi milion dolców na kable, to jak się nie zadba o akustykę spektakularnych efektów 3D nie będzie. Jednak się rozumiemy, więc w czym rzecz?

33 minuty temu, Sznup napisał:

...to co słyszysz u siebie to tylko początek możliwości jakie można uzyskać z dobrego systemu stereo. 

A czy ja pisałem, że 

1 godzinę temu, Sznup napisał:

na najbardziej wypasionym sprzęcie jaki mają

nie będzie lepiej niż

1 godzinę temu, Sznup napisał:

na jakimś tanim budżetowym

!!!???

33 minuty temu, Sznup napisał:

A mieści Ci się w głowie, że po zmianie kabli...

To nie temat o kablach, a że nie jestem specjalistą, to swoją subiektywną opinię zachowam dla siebie.

-----

Ps.

Co to za kawłek z tym psem, bo nie pamiętam? Jakiś czas temu zmieniłem kolumny, chętnie bym posłuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, szymon1977 napisał:

Jednak się rozumiemy, więc w czym rzecz?

Nie. Nie rozumiemy się. Czy jak wstawisz laptopa do super akustycznie pomieszczenia to usłyszysz psa u sąsiadów? Nie.

Akustyka to oczywiście podstawa, jakiś efekt uzyskasz nawet ze zwykłego stereo. Pytanie było o scenę 3D czyli rysowanie planów i precyzyjną lokalizację pozornych źródeł dźwięku. W tym przypadku oprócz dobrej akustyki niezbędny jest również dobry sprzęt a dokładnie cały system. Uwierz Szymonie słyszałem wiele zestawów budżetowych i nawet parę w super akustyce, one grają po prostu płasko i co najwyżej plamami dźwięku. Jedyne różnice jakie można było usłyszeć to takie, że grały bardziej lub mniej szeroko. Za to w mojej ułomnej akustyce im lepszy sprzęt wstawiam tym gra lepszą sceną i większą precyzją.

Poza tym przykład z psem nie jest reprezentatywny dla nagrań stereo, takich tytułów nagranych w QS jest bodajże kilkaset. Rozpatrywać należy je raczej jako ciekawostkę i sztuczki realizatorskie. Na zwykłym dobrze zrealizowanym nagraniu stereofonicznym nie usłyszymy psa ale precyzyjnie określimy w przestrzeni lokalizację danego instrumentu, wykreowana zostanie podzielona na plany scena stereo.

41 minut temu, szymon1977 napisał:

To nie temat o kablach, a że nie jestem specjalistą, to swoją subiektywną opinię zachowam dla siebie.

Całe szczęście. Gra cały system, kable przy wysokiej jakości sprzęcie w tym samym pomieszczeniu wnoszą istotne zmiany w kreowaniu przestrzeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Co to za kawłek z tym psem, bo nie pamiętam

Sam tego sąsiada wspomniałeś.

Waters takie wstawki lubił.

Może trafię że na płycie Amused To Death, ale który ?

Też tytułu nie pamiętam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xetras napisał:

Waters takie wstawki lubił.

Owszem lubił. Kawałek nr1.

A sanki przejeżdżają na początku 8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, xetras napisał:

Sam tego sąsiada wspomniałeś.

O! Zapytam sąsiada, bo to u niego pies szczeka.

-----

24 minuty temu, Sznup napisał:

Czy jak wstawisz laptopa do super akustycznie pomieszczenia to usłyszysz psa u sąsiadów?

Gdyby mój laptop miał 1,5szerokości, to kto wie...

30 minut temu, Sznup napisał:

Poza tym przykład z psem nie jest reprezentatywny dla nagrań stereo...

Wprost przeciwnie, bo w obu przypadkach za poprawność efektu odpowiadają głównie różnice czasowe pomiędzy dźwiękami dochodzącymi do lewego i prawego ucha. Test z laptopem pokazał, jak małe znaczenia ma sama jakość tych dźwięków.

40 minut temu, Sznup napisał:

Uwierz Szymonie słyszałem wiele zestawów budżetowych i nawet parę w super akustyce, one grają po prostu płasko i co najwyżej plamami dźwięku.

Nie twierdzę, że lepszy sprzęt w tej samej akustyce nie zagra lepiej, ale sprzętem ograniczeń akustyki nie przeskoczysz. To jak nalać E98 do Astry 1.4 i oczekiwać, że będzie zapier...lać jak Golf 2.0. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, szymon1977 napisał:

Test z laptopem pokazał, jak małe znaczenia ma sama jakość tych dźwięków.

Test z laptopem wykazał jedynie, że dźwięk szczekającego psa dobywa się z prawego kanału.

23 minuty temu, szymon1977 napisał:

Wprost przeciwnie

Nagrań w QS masz tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile masz nagrań stereofonicznych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Sznup napisał:

Test z laptopem wykazał jedynie, że dźwięk szczekającego psa dobywa się z prawego kanału.

 

Czytaj to, co komentujesz. Powtórzę:

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

...po zapewnieniu symetrycznej akustyki ta "sztuka", w jakimś tam stopniu udała się nawet budżetowemu laptopowi i wbudowanym głośniczkom. Pies zaszczekał baaardzo daleko w bok i w głąb poza bazą, a spodziewałem się braku efektu 3D lub gdzieś z wnętrza laptopa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Czytaj to, co komentujesz. Powtórzę:

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

...po zapewnieniu symetrycznej akustyki ta "sztuka", w jakimś tam stopniu udała się nawet budżetowemu laptopowi i wbudowanym głośniczkom. Pies zaszczekał baaardzo daleko w bok i w głąb poza bazą, a spodziewałem się braku efektu 3D lub gdzieś z wnętrza laptopa.

 

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z określenia:

11 godzin temu, szymon1977 napisał:

Pies zaszczekał obok stolika.

zrobiło się:

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Pies zaszczekał baaardzo daleko w bok i w głąb poza bazą, a spodziewałem się braku efektu 3D lub gdzieś z wnętrza laptopa.

Szymon skup się! Jak to w końcu było?

Jak zwykle nie wiesz o czym się pisze w temacie ale musisz się wypowiadać. Żenujące i irytujące. Jak zwykle z normalnego tematu zrobiła się gównoburza na tle twoich urojeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Sznup napisał:

Szymon skup się! Jak to w końcu było?

Tak jak, jak napisałem. Wyobraź sobie laptop a zrozumiesz (przynajmniej będziesz mieć szansę) że jedno z drugim się zgadza. Bo w przypadku głośniczków odległych od siebie jakieś 30cm, obok stolika to już baaardzo daleko w bok i w głąb poza bazą.

No bo chyba nie oczekujesz, że budżetowy laptop na swoich głośniczka eozstawuonych objakieś 30cm wytworzy źródło pozorne u sąsiada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tym razem jego teorie nie sa bzdurne
Do sczczekania psa u sasiada nie wystarcza tylko prawy kanal. Potrzebujesz tez lewy. I to dziala na Laptopie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, szymon1977 napisał:

Jest taki kawałek (Roger Waters czy Pink Floyd), na którym pies szczeka gdzieś po lewej daleko wgłąb. Ile w tym zasługa sprzętu, a ile nagrania?

Właśnie o takie wrażenia mi chodzi. Jest też utwór Floydów z bijącymi zegarami. Ja tych wrażeń doświadczam na dobrych realizacjach CD jak MFSL. Nie wiem jak to wypada z streaming'iem bo nie słuchałem i pewnie nie będę bo to nie moja bajka. Na pewno w przeważającej mierze odgrywa akustyka. W moim przypadku dużą rolę odegrały też dodatki jak wtyki zasilające, kondensatory w kolumnach i CD czy bezpieczniki Synergistic Orange. Wszystko to spotęgowało wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, naczesany napisał:

Na pewno w przeważającej mierze odgrywa akustyka. W moim przypadku dużą rolę odegrały też dodatki jak wtyki zasilające, kondensatory w kolumnach i CD czy bezpieczniki Synergistic Orange. Wszystko to spotęgowało wrażenia.

Czyli wszystko prawidłowo. Co raz lepszy sprzęt wytwarzajacy dźwięk w poprawnej akustyce. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, szymon1977 napisał:

Nie twierdzę, że lepszy sprzęt w tej samej akustyce nie zagra lepiej

Czyli dopuszczasz jednak ze może istnieć coś takiego jak lepszy sprzęt? Przecież mierzą się prawie tak samo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety każdy element jest ważny.  Wzmacniacz, odtwarzacz, kolumny, akustyka, realizacja na płycie. 

Jeden element jest do bani i tracisz wszystko. Jak ogniwo łańcucha.

Jednak najwiekszy udział procentowo moim osobistym i tylko osobistym zadaniem mają kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze coś polecę - płytka Polish Jazz nr 50, czyli p. Czesław Bartkowski "Drums Dream". Dostałem na Walentynki i właśnie słucham - doskonale słychać plany i bryły instrumentów, dynamika i czystość nagrania jest świetna. A to nie są bardzo audiofilskie nagrania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomas20 napisał:

Niestety każdy element jest ważny.  Wzmacniacz, odtwarzacz, kolumny, akustyka, realizacja na płycie. 

Jeden element jest do bani i tracisz wszystko. Jak ogniwo łańcucha.

Jednak najwiekszy udział procentowo...

Niby racja, a jednak zbyt duże uproszczenie. Powiedzieć "wszystko ma wpływ" to tak, jak nic nie powiedzieć. Moje doświadczenie z laptopem pokazuje, że jeśli ktoś szuka sceny, to raczej nie w sprzęcie, a realizacji nagrania i akustyce.

-----

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Czyli dopuszczasz jednak ze może istnieć coś takiego jak lepszy sprzęt?

A czy ja pisałem, że lepszy sprzęt nie zagra lepiej? Nie, to Twój głupi pomysł, więc Ty wychodzisz na głupka.

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Przecież mierzą się prawie tak samo ?

Dla laika prawie, a profesjonalista wie jak zmierzona różnica ma się do właściwości ludzkiego zmysłu słuchu. Ja jestem laikiem, a Ty robisz OT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.