Skocz do zawartości
IGNORED

Jak usłyszeć drugi plan?


naczesany
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak wypije kilka szklaneczek Chivas Regal to słyszę drugi, trzeci, a nawet  czwarty plan. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, paul klacska napisał:

Nie długo, a dokładnie w sierpniu to się skończy. ????

Oj tam oj tam, od czego jest matka. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Bo mam bazę 30cm i odległość 40cm. Ale gdybym miał laptop szeroki na 2,5m potrafiący nieco głośniej zagrać, to sanie przejechałyby przez środek pokoju, pies zaszczekałby u sąsiada, a Ty i tak byś myślał, że za scenę odpowiedzialne są kable.

Co wy uwzieliscie się na ten drętwy kawałek? Do tego zrealizowany bardzo przeciętnie. 

1 godzinę temu, paul klacska napisał:

Nie długo, a dokładnie w sierpniu to się skończy. ????

A co będzie w sierpniu? Jakiś kolejny podatek od ridej? Mówcie jak coś wiecie to kupię parę palet. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, rafal735r napisał:

Co wy uwzieliscie się na ten drętwy kawałek?

Tylko jeden forumowy "specjalista" się uwziął.

I nijak nie idzie mu tego wybić z głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sznup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2021 o 15:07, przemak napisał:

Problem w tym, że lokalizacja nie jest jednoznaczna i każdy może to słyszeć w innym miejscu i każdy będzie miał rację.

Zgadza się , mamy różne systemy audio i pomieszczenia .

Ale słuchając podłączonych dwóch różnych odtwarzaczy cd do tego samego wzmacniacza i kolumn ,

jakże inaczej mamy podane efekty specjalne z płyty Watersa .

Często można  poczytać  że odtwarzacz cd wnosi niewielkie zmiany , albo wręcz żadnych , uuuaaa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, KALIBER napisał:

Często można  poczytać  że odtwarzacz cd wnosi niewielkie zmiany , albo wręcz żadnych , uuuaaa .

Zapewniam, że tak jest. Oczywiście tylko w kiepskich systemach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Sznup napisał:

Oczywiście tylko w kiepskich systemach. 

O kiepskich systemach nie ma co pisać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KALIBER napisał:

Zgadza się , mamy różne systemy audio i pomieszczenia .

Ale słuchając podłączonych dwóch różnych odtwarzaczy cd do tego samego wzmacniacza i kolumn ,

jakże inaczej mamy podane efekty specjalne z płyty Watersa .

Często można  poczytać  że odtwarzacz cd wnosi niewielkie zmiany , albo wręcz żadnych , uuuaaa .

Waters cały czas zaskakuje w każdej konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sznup napisał:

Ano, to z tego, że wg twojej teori powinien również odtworzyć sanki skoro są tak samo realizowane jak szczekanie psa.

Ale to Twój pomysł, że nie odtwarza.

4 godziny temu, rafal735r napisał:

Co wy uwzieliscie się na ten drętwy kawałek? Do tego zrealizowany bardzo przeciętnie. 

Bo doskonale pokazuje, że nie trzeba wydać milion dolców, aby sprzęt był w stanie wytworzyć źródła pozorne. Dla kolegi zbyt trudne żeby się z rzeczywistością pogodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2021 o 09:50, szymon1977 napisał:

Doświadczenie wykonane na najgorszym stereo jakie miałem pod ręką, czyli YT, laptop i wbudowane głośniczki pokazało, że pomimo skrajnie niskiej jakości nagrania i sprzętu, a dzięki symetrycznej akustyce, system był w stanie wykreować scenę dalece wykraczającą poza bazę, a psa szczekanie nie dochodziło z wnętrza komputera, a o wiele dalej, gdzieś obok stolika.

to jest oczywiste , dal osoby która wie , jak "robi sie scene" w muyce rockowej

żaden z tych parametrów sie nei zmienił, wiec jeśli ściany temu nei przeszkodziły, to  "scena" sie nie zmienia

W dniu 12.02.2021 o 09:56, Sznup napisał:

A mieści Ci się w głowie, że po zmianie kabli system może tworzyć np szerszą scenę stereo?

nie

 

W dniu 12.02.2021 o 15:21, naczesany napisał:

Jest też utwór Floydów z bijącymi zegarami.

jest też film Prometeusz, na którym komunikat przez radio do bohatera filmu słyszysz zza głowy

na 2 głośnikach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, stereofoniczny napisał:

Jeśli tak, to czy jest potrzebny lepszy sprzęt, żeby usłyszeć ten drugi plan, czy wyłącznie akustyka, akustyka, akustyka

w "scenie" nei ma żadnej magii

pamiętaj że bez względu na to jak drogi i wypasiony masz sprzęt, do głośnika kablem dociera prąd, a nie muzyka

magie sceny tworzy mózg człowieka, o ile pokój mu na to pozwoli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, billy idol napisał:

magie sceny tworzy mózg człowieka

To już wiem dlaczego macie z Szymonem taki duży z tym problem ?

6 godzin temu, szymon1977 napisał:

Dla kolegi zbyt trudne żeby się z rzeczywistością pogodzić.

Po prostu przegrywam nierówną walkę z twoim intelektem. 

5 godzin temu, billy idol napisał:

jest też film Prometeusz, na którym komunikat przez radio do bohatera filmu słyszysz zza głowy

Są również baby z wąsami ale czy to jest normalne? Według kononu żeńskiej urody wąsy nie są naturalnym atrybutem kobiety. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, KALIBER napisał:

Zgadza się , mamy różne systemy audio i pomieszczenia .

Ale słuchając podłączonych dwóch różnych odtwarzaczy cd do tego samego wzmacniacza i kolumn ,

jakże inaczej mamy podane efekty specjalne z płyty Watersa .

Często można  poczytać  że odtwarzacz cd wnosi niewielkie zmiany , albo wręcz żadnych , uuuaaa .

 

11 godzin temu, Yankes napisał:

Waters cały czas zaskakuje w każdej konfiguracji.

 

Taka płyta .

Tyle że  triki które są zamieszczone na płycie

taki np Arcam cd - 82 odtwarza inaczej od Yaqina .

 

Arcam przy odtwarzaniu fragmentu z saniami .

Słychać sanie nadjeżdżające zza lewej kolumny i jadą przed miejscem odsłuchu do kolumny prawej ,

i oddalają się za kolumnę .

 

Yaqin .

 

Słychać sanie daleko za kolumną lewą jadące po elipsie , słyszymy je nadjeżdżajace od strony

lewego ramienia .

Przejeżdżają w miejscu odsłuchu oddalając się daleko za prawe ramię po elipsie

daleko za prawą kolumną .

Taką mamy różnicę  przy tych dwóch żródłach cd .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xajas napisał:

Czyli nie ma problemow ?

Jest problem jeden: mój 10-cio letni laptop, który wbrew audiofilskim legendom o systemach za milion dolców, kablach o wykraczających poza ludzką wiedzę właściwościach, uszach zdolnych usłyszeć różnicę pomiędzy flac a hi-res, na swoich wbudowanych głośniczka grając z YT bez problemu utworzył źródło pozorne daleko poza bazą. A problem choć tylko jeden, to jak widać dla audiofila nie do przełknięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ciężko jest dyskutować na temat sceny stereofonicznej ponieważ ze swojego doświadczenia wiem, że znakomita większość ludzi nie miała możliwości odsłuchu systemu z bardzo dobrą sceną przez co ich wyobrażenie o "scenie" jest po prostu przekłamane. Swojego czasu jeździłem po kraju za sprzętem i miałem możliwość odsłuchu kilku drogich systemów takich do 200 tys. pln. Niestety w większości przypadków pomimo zacnego sprzętu i zachwytów właściciela nad tym jak cudowna jest scena i realizm wychodziłem z odsłuchu głupi. Dlaczego?....ponieważ tam była imitacja sceny a nie prawdziwa scena. Co było przyczyną?... tak na prawdę wszystko. Akustyka nie taka sprzęt w przypadkowym pomieszczeniu, brak symetri, źle rozstawiony bo inaczej pokoj nie pozwalał, elektronika dobra ale okablowanie z marketu. Długo by opisywac każdy przypadek, ale ważne jest na prawdę wszystko. 

Widzę że jest spór o kable więc może opiszę taki przypadek. 

Pokój przygotowany akustycznie, sprzętu wlasciciel miał tyle że mógłby wyposażyć mały salon audio. Pierwsza myśl to Handlarz. Jednak nie, gdy zapytałem dlaczego ma taką kolekcję powiedział że po prostu lubi porównywać ze sobą sprzęty. OK nie oceniam można i tak się bawić ?

Siadam muzyka gra, po jakimś czasie wstaje i oglądam sprzęt bo dźwięk nieadekwatny do sprzetu i scena płaska i sztuczna mimo że dźwięki oderwane umiejscowione między i poza kolumnami. Co widzę cały set kabli Melodika Purple Rain.

Na prawdę ciężko było w to uwierzyć, ale dla testu wypiąłem moje dwa kable z systemu dokładnie to IC i zasilajacy od wzmaka bo takie miałem, leżały w szafie kupione kiedys w elektroniku. Podłączyłem i pomijając już dużą degradację samego dźwięku to scena padła na pysk. O wielo planowosci, 3d, powietrzu, tej wolnej przestrzeni która sprawia wrażenie jakby można było wstać z kanały i przejść się po tej scenie można bylo zapomnieć. Lokalizacja i wszystko inne bardzo okrojone w porównaniu z tym co pokazuje system gdy na codzień gra na kablach Nordost Heimdall i Furutech. 

Dlatego mysle że każdy po części ma rację bo to wszystko to są naczynia powiązane i nie same kable to robią, nie sam sprzęt to robi ani nie sama akustyka wykreuje nam prawdziwą scenę. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, CEzAR21 napisał:

Co było przyczyną?... tak na prawdę wszystko.

A dlaczego na moim "systemie z Biedronki i kablach z OBI" sanie jadą gdzieś z daleka, przejeżdżają pezez środek pokoju i gdzieś daleko odjeżdżają, a pies szczeka obok stolika odtworzony z YT na laptopie i jego wbudowanych głośniczkach?

16 minut temu, CEzAR21 napisał:

Na prawdę ciężko było w to uwierzyć...

W pewne rzeczy można albo uwierzyć, albo zrozumieć, że są bzdurą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KALIBER napisał:

Taką mamy różnicę  przy tych dwóch żródłach cd .

Gdybyś zmienił jeszcze np kable głośnikowe sposób generowania sceny mógł by być pewnie jeszcze inny. Takie rzeczy niektórym się po prostu w głowach nie mieszczą. 

12 minut temu, szymon1977 napisał:

A problem choć tylko jeden, to jak widać dla audiofila nie do przełknięcia.

Szymon, masz rację we wszystkim co kiedykolwiek napisałeś a także we wszystkim co kiedykolwiek napiszesz. Czy to cię satysfakcjonuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, CEzAR21 napisał:

Dlatego mysle że każdy po części ma rację bo to wszystko to są naczynia powiązane i nie same kable to robią, nie sam sprzęt to robi ani nie sama akustyka wykreuje nam prawdziwą scenę. 

Niby tak, ale jak się ma hifi a nie ma sceny, to nie wymienia się kabli a ogarnia akustykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, CEzAR21 napisał:

Dlatego mysle że każdy po części ma rację bo to wszystko to są naczynia powiązane i nie same kable to robią, nie sam sprzęt to robi ani nie sama akustyka wykreuje nam prawdziwą scenę. 

Przecież pisałem. Sprzęt (cały system), odpowiednie nagranie, akustyka. Bez dobrej akustyki i nagrania ani rusz, to podstawa ale później za jakość i sposób kreowania sceny odpowiada sprzęt.

15 minut temu, szymon1977 napisał:

Niby tak, ale jak się ma hifi a nie ma sceny, to nie wymienia się kabli a ogarnia akustykę.

Jak się slucha takiej muzyki jak ty to nie ma sensu niczego wymieniać, wystarczy zwykłe hifi albo dziesiecioletni laptop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Sznup napisał:

Gdybyś zmienił jeszcze np kable głośnikowe sposób generowania sceny mógł by być pewnie jeszcze inny.

Był czas zabawy z różnym okablowaniem  gdzieś przez dekadę ,

od tanich po sety za kilka tysięcy .

Temat kabli zakończyłem  kilka lat temu .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, szymon1977 napisał:

Niby tak, ale jak się ma hifi a nie ma sceny, to nie wymienia się kabli a ogarnia akustykę.

 

Wynika z tego co piszesz, że to Twój stolik jest twórcą poszukiwanej przez większość tutaj elementem niezbędnego ustroju akustycznego

Przeczytawszy to co zamieszczasz na forum i jak zdobywasz audio perełki, trafił Ci się wyjątkowy egzemplarz z wystawki...

Może to jakaś część legendarnego Okrągłego Stołu króla Artura i stąd jego audiomagiczne właściwości ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zbi_Rek napisał:

 

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Niby tak, ale jak się ma hifi a nie ma sceny, to nie wymienia się kabli a ogarnia akustykę.

 

Wynika z tego co piszesz, że to Twój stolik jest twórcą poszukiwanej przez większość tutaj elementem niezbędnego ustroju akustycznego

Przeczytawszy to co zamieszczasz na forum i jak zdobywasz audio perełki, trafił Ci się wyjątkowy egzemplarz z wystawki...

Może to jakaś część legendarnego Okrągłego Stołu króla Artura i stąd jego audiomagiczne właściwości ?

 

a co w tym jest magicznego ? @szymon1977 jak najbardziej słusznie zauważył co należy zrobić w przypadku braku sceny ?

w stoliku i laptopie też nie ma nic fenomenalnego - zupełnie odmienne warunki pracy - kubatura i wymiary pokoju - dla laptopa, jego głośniczków i mocy vs. system hifi z kolumnami ustawionymi róg/ściany i wzmakiem odkręconym na 94+ dB.... chociaż to ciagle ten sam pokój....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ten biedny Watersowski pies nie zaszczekal sie na amen, a Szymon z jego Notebookiem mogl na chwile odetchnac, postanowilem powrocic do mojej pierwotnej wypowiedzi i z wrocic uwage na kilka aspektow, ktore dotychczas byly ignorowane, nie dyskutowane, a moim zdaniem odgrywaja kluczowa role.







Poprawne odwzorowanie sceny, to nie wzmacniacz, kable i inne duperele.
To:
1. poprawne pomieszczenie (brak wczesnych odbic rozmywajacych fale bezosrednie)
2. symetria pomieszczenia i ustawienia, bedaca podstawa symetrycznej, zrownowazonej reprodukcji obydwu kanalow)
3. koherentne zestawy glosnikowe (poprawnie zgrane fazowo).
4. miejsce siedzenia.


Zaczne od ciekawego spostrzezenia.
Czesto czytam tutaj wypowiedzi forumowiczow, ktorzy dumnie opisuja ekstremalna rozpietosc/wielkosc/szerokosc sceny, traktujac to jako dowod poprawnej, dobrej reprodukcji.
Czyli im szerzej tym lepiej!

U mnie tego typu relacje budza pewne podejrzenie, ze cos tam nie pasuje.
Dlaczego?
Podam prowokacyjny przyklad
Odwracam polaryzacje jednego glosnika (czyli podstawowy, kardynalny blad w setupie) i juz szerokosc sceny rozpina sie „od ucha do ucha“

Do czego zmierzam?

Moim zdaniem w wiekszosci wypadkow, poprawna reprodukcja prowadzi do WASKIEJ, sfokusowanej a nie SZEROKIEJ sceny. Instrumenty zachowuja swoje naturalne rozmiary.
Gitara akustyczna nie przyjmuje rozmiarow kontrabasu, fortepian nie ma 4m wielkosci i nie rozpina sie przez cala scene jak organy, a perkusista nie musi miec rak dlugosci 2m by siegnac od lewego talerza do prawego werbla.

Moim ulubionym nagraniem do testowania tego efektu jest „Keith don‘t go“ Nilsa Lofgrena.

Pszemak zaraz mnie zrowna z blotem za ten przyklad
(Zartuje )

Dlaczego ten przyklad?

Bo po nim rozpoznaje, czy jego gitara przypadkiem nie przyjmuje gigantycznych rozmiarow i czy pozostaje „w poblizu“ glosu Nilsa.

Teraz przejde powoli do tego, co (moim zdaniem) moze prowadzic do takiego nienaturalnego powiekszenia/rozszerzenia sceny i dlaczego uzylem tego przykladu.

Powyzej pisalem o 2. Symetrii pomieszczenia/ustawienia i o 1. Odbiciach
Wyobrazmy sobie, ze glosniki stoja w pomieszczeniu asymetrycznie blizej jednej bocznej sciany/kata albo blizej jakies odbijajacej powierzchni (szyby?). Moze to doprowadzic do nastepujacego efektu:
- basy slyszymy glosniej po jednej stronie (np. po lewej)
- srednice slyszymy po srodku
- wysokie tony slyszymy glosniej po przeciwnej stronie (po prawej)

I co teraz?
W uproszczeniu/przerysowaniu
Keith dalej spiewa ze srodka, ale pociagajac za dolna basowa strune slyszymy ja z lewej strony a pociagajac za gorna wysokotonowa, slyszymy ja z prawej strony.
W ten sposob jego gitara przyjmuje zupelnie nienaturalne rozmiary, albo brzmi, jak by gralo kilku gitarzystow obok siebie.

Przyczyn takiej niezrownowazonej reprodukcji moze byc wiele.
Jedna juz wspomnialem -> asymetria ustawienia / rozne odbicia.
Inne powody to
- asymetria pasma czestotliwosci lewego i prawego zestawu (wcale nie taka rzadka)
- problemy fazowe zestawow glosnikowych
- wczesne odbicia
- itd.

Powyzej wspominalem o REPRODUKCJI. Ale do tego jeszcze jeden aspekt: ODBIORU!
Czyli nasze uszy. Te tez nie sa 100% symetryczne i szczegolnie z wiekiem zmieniaja czulosc na poszczegolne czestotliwosci i to asymetrycznie

Long speach short

Aby sie przekonac i sprawdzic poprawnosc symetrycznej, zrownowazonej reprodukcji obydwu kanalow, mozna przeprowadzic latwy test. Polega on na sekwencyjnym odtwarzaniu poszczegolnych sygnalow wzorcowych o roznych czestotliwosciach i obserwowaniu, czy wszystkie sa lokalizowane dokladnie w tym samym miejscu (oczywiscie dokladnie posrodku miedzy zestawami glosnikowymi)

Ja uzywam do tych celow waskopasmowo ograniczne Pink Noise (1/3 oktawy) z czestotliwosciami od 20, 25, 32, 40,.... az do 20.000Hz.
Oczywiscie te dolne 20, 25.... nie sposob zlokalizowac, a tych 20kHz tez juz nie slysze, ale od ok. 100Hz do 12,5kHz jest to wszystko „slyszalne“ i do zlokalizowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzedzam, uzycie Sinusa jako sygnalu wzorcowego nie dziala. Musicie poszukac w sieci albo plikow albo generatora takich PN

Zycze dobrej zabawy i malych roznic L / R

Pies moze znowu sczekac, a kablarze przetykac interkonekty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, will66 napisał:

a co w tym jest magicznego ? @szymon1977 jak najbardziej słusznie zauważył co należy zrobić w przypadku braku sceny ?

w stoliku i laptopie też nie ma nic fenomenalnego - zupełnie odmienne warunki pracy - kubatura i wymiary pokoju - dla laptopa, jego głośniczków i mocy vs. system hifi z kolumnami ustawionymi róg/ściany i wzmakiem odkręconym na 94+ dB.... chociaż to ciagle ten sam pokój....

 

oj nie masz zupełnie racji, magia to magia i nie ma z nią żartów

poza tym, on tak holograficznie słyszy psa Baskerville'ów i subsoniczny ślizg płozy sań z tego powodu, że laptopowe pierdziawki skutecznie obcinają pasmo przenoszenia i w tą pustkę wpełzły w/w dźwięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzystwo wysmiewajace Szymona z jego laptopem zapomina jeden drobiazg. Siedzac blisko laptopa (zachowujesz optymalny trojkat), daleko od scian (brak odbic), bez niskich tonow z komputerowych glosniczkow (bez modow/dudnienia), de facto odsluchujesz muzyki w akustycznie perfekcyjnym pomieszczeniu (bez „deprawujacego“ wplywu akustyki pomieszczenia).

Nie nadarmo, jednym z sposobow rozwiazywania problemow z odsluchami w akustycznie zlym pomieszczeniu jest siadanie blizej zestawow glosnikowych (przy rownoczesnym pomniejszeniu bazy). W ten sposob poprawiasz relacje dzwieku bezposredniego do (falszjacego) odbitego.

Sceptykom Notebooka polecam sie nad tym zastanowic, ktore czestotliwosci sa odpowiedzialne za lokalizacje, czy sa one w zakresie glosnikow notebooka, i na jakiej zasadzie te czestoliwosci sa lokalizowane (lokalizacja fazowa i poziomowa)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeroka scena, plany 3D, detale i rozmiary instrumentów, wokal wzrost 1.70 - wszystko wchodzi gładko, ale pies? To się w pale nie mieści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.