Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwonilem kilka dni temu. Cena akceptowalna, ale sprzedajacy nie jest w stanie powiedziec ile lat maja kolumny, nie zna ich historii, nie wie czy nie byly naprawiane. Nie zaryzykuje calkiem sporej sumy pieniedzy na cos, czego jakosci nie jestem pewien. Na razie zachwycam sie moimi response 1sc. Ale te sonusy kusza jak jasna cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofil123, 1 Lis 2006, 17:17

 

Kilka tygodni temu na hifi.pl w ogloszeniach pojawil sie zestaw EA II (standy w cenie, kolumny kupione w Polsce 4 lata temu) wraz ze wzmakiem audionet sam v2 i calosc zostala sprzedana za 10000. Kilka godzin po pojawieniu sie ogloszenia sprzet znalazl kupca. Spoznilem sie z telefonem podobno 10 minut. Myslalem, ze szlag mnie trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefan,

 

o Amati zapomnij - to już nie to . Natomiast Extremy, na których odsłuch poluję od dawna, miały też Esotar na górze. To są jedyne Sonusy, które mogą zagrać lepiej od SEI ale ewentualnie na basie - wymagają jednak mocnego napędu. Nie wiem na czym polega fenomen SEI i chyba Extrema - może na Esotarach, a może na zwrotnicy, a moze na jednym i drugim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cena nie zawsze gra. Słyszałem Amati, słyszałem Guarnieri i mam podejrzenia, że nie ma już miejsca na wybitne konstrukcje tylko na produkty które mają się dobrze sprzedać. Kiedy Serblin konstruował EAI i Extremy nie miał nad sobą rady nadzorczej z wynikami sprzedaży. Teraz liczy się ładne opakowanie i reklama. Dzwięk ma być poprawny a nie nastawiony na gusta "zboczonych audiofili" których jest mniejszość. Nawiasem mówiąc SEI kosztowały 10 lat temu około 13 tys. - to były drogie kolumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumię ale 70 tys to nie przelewki. Przynajmniej jeden model w ofercie powinien być wybitny. Moje minima amator są świetne i pamiętam concerto grand piano niby droższe ale dźwięk bez porównania . Różnica w cenie nie była jednak ogromna. Czyżby np. Cremona Auditor nie była lepsza od MA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bezpośrednio, ale Cremony zagrały fatalnie. MA mają swoje wady ale potrafią zagrać otwartym dzwiękiem - mają charakter w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Natomiast Cremony to kluchy. Tak z ciekawości przeczytaj to http://www.highfidelity.pl/artykuly/0502/sonus.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio miałem okazję posłuchać Guarnieri. Jakoś mam mieszane uczucia względem tych kolumn. Kilka tygodni temu słuchałem też Cremany Auditor. I muszę przyznać że Cremony są nijakie, bezpłciowe, brak w nich - hmmm ... nazwałbym to "duszy". Guarnieri to wyczynowce, zanim spodziewałem się dźwięku ze znanych mi płyt to już on był. Nie chce się tu rozpisywać w szczególy które są lepsze a które gorsze, to powinien każdy sam ocenić.

Ale jest w tym trochę prawdy co mówi audiofil123 ... jakoś nie można zrozumieć czemu producent zaprzestał produkcji takich doskonałości jak Extremy czy też Elektry. No ale jak się ma na karku księgowego i kasa zaczyna się robić ważniejsza od dźwięku - to tak właśnie mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jodel przyczyna jest prosta?S.F nie robi Extrem,Guarnierii czy Elektra Amtor bo Dynaudio pozazdrośćiło sukcesow S.F. i zaprzestało sprzedawać potrzebnych przetworników do i ch produkcji .Jak pies ogrodnika sam nie może i komuś nie da.Electra Amator 2 na Scean Speak to prawdziwa "Amatorka"Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.