Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z szanownych użytkowników SF Extrema ( lub inne modele) użytkował je z lampami ?

Jeśli tak - jakie były efekty ?

Czy macie jakieś konkretne propozycje w zestawieniu SF z lampą, czy jest to z góry chybiony pomysł ?

Proszę również o podanie danych technicznych tego głośnika (w tym skutecznosci i impedancji).

Z góry dziękuję !

Pozdrawiam.

Jacek

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk, 20 Mar 2007, 20:23

witam,

SFEA i SFEx są wręcz stworzone do lamp - szczególnie dobrych - bo posiadają cudowne głośniki Esotar, jedyne w swoim rodzaju. Same z siebie te głośniki mają znakomitą przestrzeń, górę jak i bas, a lampa tylko uwypukla te cechy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !

No to trzeba koniecznie spróbować !

Pozdrawiam.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Wczoraj przed godziną 0.00, czyli prawie dwie godziny temu miałem niekłamaną przyjemność usłyszeć system złożony z : SF Extrema (z membraną bierą z tyłu), CD Wadia (nie znam modelu) ale po znaczącym upgrade.

No i mój "czarny koń" - Metaxas Solitaire MkII ( z niebieskimi kondziami). Końcówka mocy sterowana z CD !

Do tego łączówka z Audioquesta, głośnikowe VDH Revelation. Pokój około 35 m. Kolumny ok. 1,5 od tylnej ściany, baza ok. 2,5-3m i 1,5 m od słuchacza.

Jedno słowo - REWELACJA !

Ideału nie ma !

Ale usłyszałem kilka instrumentów "na żywo" !

 

Pozdrawiam !

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi tu nie przypominaj o Extremach !!!

 

Raz je słyszałem. Z dzielonym wzmakiem Perreaux (nie wiem jaki model) i dzielonym cedekiem Burmestera (nie pamiętam jaki model, ale obejrzę zdjęcia w sieci i sobie przypomnę). Nie da się zapomnieć tego dzwięku. Za cholerę nie da się zapomnieć. Mówię Wam.

I jedynie resztki zdrowego rozsądku powstrzymują mnie przed zamieszczeniem ogłoszenia o sprzedaży Elect, które są genialne i rozpoczęciem poszukiwań Extrem, które są w co trudno uwierzyć jeszcze bardziej genialne. Wzbudzają extremalne żądze. Ale to spore pieniądze. Jak zwykle. Żądze- pieniądze.

Przychylam się do zdania audiofila123. Warto spróbować z lampą. Z tranzystorami Electy jakoś nie chciały zagrać. Innym się podobało. Mnie niekoniecznie. Nie było "tego czegoś'. Metafizyki brakowało. Może po prostu nie lubię technicznego grania. Bo Electy potrafią być zimne. Lodowate potrafią być. Uwaga!!! To nie jest stereotypowy Sonus.

 

ps.1 Naprawdę dały radę w 35m2?

ps.2 Były lepsze od Infinity;) ?

ps.3 Nie przypominaj mi o Extremach !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kyuss3, 22 Mar 2007, 02:25

witam,

myślę że na luziku Extremy sobie radzą na 35m jeśli Electy z monoblokami Ancient Audio Silver-Grand nie miały z taką powierzchnią żadnego problemu - mało powiedziane, bo prawie przesunęły ściany :-). Natomiast Extremy zapewne potrzebują większych pieców niż Electy - ale wciąż zalecałbym lampy, bo wtedy pokażą w pełni swoje możliwości

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem - było SUPER !

 

Przedtem słuchałem Minima Amator z Unisonem Research (drugi model z góry, ale ze starszej linii ). I też było to grubo ponad 30 m ! Było pięknie, ciepło, detalicznie, przejrzyście , a także stwierdziłem... że "coś" na basie gra ....

Nie dla mnie...

Teraz dźwięk miał ostrzejsze krawędzie. Nie był ani zimny, ani ciepły - a TYLKO neutralny ! A pewien kontrabasista wychodził może z siedem razy na scenę i ... o mało nie dostałem smyczkiem ! Trzeba uważać w pierwszym rzędzie ! Co za przeżycie !

Mówią, że Mataxas Solitaire MK II - mimo dość skromnego wyglądu ( w porównianiu do amerykańskich końcówek mocy), należy do najszybszych oraz najbardziej dynamicznych i neutralnych wzmacniaczy !

Mają rację... Co za spójność dźwięku ! Przynajmniej w tym zestawieniu - był kapitalny ! Wielka, wielka KLASA ! (Jest poszukiwany! ). A Extremy to niełatwe kolumny !

 

Pytanie nr 1 - tak zagrały w 35 metrach - choć odsłuch "zamykał" się w połowie salonu.

 

Pytanie nr 2 - może nie tyle odpowiem na pytanie nr 2, co spełnię marzenia (podpuchę) już zapewne niecierpliwie tupiącego diabelskimi nóżkami Łałra ! Kyuss - Ty też ?

Otóż - mimo zachwytów - SF Extrema potrafią przyłożyć. Oprócz wielu innych zalet, są także bardzo muzykalne (choć "zimniejsze" od mniejszych), ale : nie mają 12 cali na basie i kilku wstęg na średnicy i górze !

Mimo NAPRAWDĘ ZNAKOMITEGO dźwięku - oczywiste jest, że nie są w stanie przeskoczyć praw fizyki ...

Ale - jak można je porównywać z kupionymi na niemieckich wystawkach Infinity ?

 

Pytanie nr 3 - nie przypominam...

 

Pozdrawiam.

Jacek

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czarne Sonusy poszly na niemieckim eBay za 2.310 euro ale kyuss nie dal informacji ani linka do tych pieknych glosniczkow tylko zdjecia!!! http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130091797652&ssPageName=ADME:B:EF:DE:2

Jesli kogos interesuja extremy w idealnym stanie a ma za duzo $$$ to zawiadamiam ze sa do kupienia tu :http://www.highendpalace.com/HEP%20Speakers.htm

Jesli chcecie znac cene prosze sie dowiadywac telefonicznie , na email dostaniecie tylko numer telefonu :-))) prubowalem to wiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndyC, 4 Kwi 2007, 11:03

niestety Sonusy produkowane w XXI wieku mają się nijak do tych z zeszłego stulecia. Albo SFEA czy Extremy albo szukać pośród innych firm - na przykład ostatnio jestem pod wrażeniem polskich Harpii. Zresztą za chwilę jadę na odsłuch Amstaffów i może wieczorem uda mi się na gorąco przekazać wrażenia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy Twojej opini na temat Amstaff'ów. Czy te niepozornie wyglądające przetworniki mogą rzeczywiście tworzyć tak dobrą konstrukcję jak twierdzą recenzenci Audio-Video? Lampowa amplifikacja wydaje się nie być optymalnym partnerem dla grających "gęstym dźwiękiem" Harpii. Czy wziąłeś na odsłuch swój wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponieważ nie mam upoważnienia od producenta Harpii powiem tylko krótko - z Integrą AA Amstaffy zagrały bardzo dobrze, studyjne Atlasy jeszcze lepiej, ale bez konkurencji były Mercury. Harpie to kolumny o liniowej charakterystyce i dziwię się, że ludzie ładują pieniądze - często niemałe - w kolumnopodobne produkty. Reszta jest milczeniem i polecam własne odsłuchy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że żyję w wolnym kraju i każdy może mieć własne zdanie bez upoważnienia :-)) Koledzy z forum na pewno Cię upoważniają.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tych zachwytów nad Harpią. Słuchałem ich wielokrotnie i zawsze grały mocno przeciętnie. Jakość wykonania skandaliczna !!!!!!!!!!!!!!!!

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.