Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj calkiem przypadkiem dane mi bylo znow posluchac SF EA 1 - no coz powiedziec na ich temat hmm gra to oblednie skrzypce na takiej muzyce to poprostu nie mozna przestac sluchac gdybym mial troche wolnych srodkow byly by juz moje a tak pozostaje mi tylkjo oblizac sie smakiem i wrocic do rzeczywistosci!

 

Kurna chata jak mialem kasiore to nie moglem ich upolowac (nie jest to proste zadanie) a jak nie to sobie stoja i sie smieja mowiac ,,Robert wez nas ze soba,, jak ja tego nie lubie.

 

Pozdrawiam szczesliwych posiadaczy SF robix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Przypadek !

Kilka dni temu słuchałem SF Guarnieri ale nie chcę się rozpisywać o ich klasie dźwięku ale o niespotykanej wersji wykończeniowej .To był przypadek że się na takiej sesji znalazłem .Ale do rzeczy pierwszy raz widziałem Guarnieri matowe to znaczy były wykończone jak np.Electa Amator I ,bez wysokiego połysku na matowo .Właściciel twierdzi że powstało kilka takich modeli oznaczonych symbolem MK II ,dziwne ale nigdzie nie natrafiłem na taką informację .I jeszcze dziwniejsze z gospodarz twierdzi że to są pożegnalne modele Farnco Serblina z firmą Sonus Faber.

Co wy na to?

Ps.Prezentowały się bajecznie jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Widziałem trzy różne egzemplarze Guarneri i oczywiście wszystkie były glossy. Na informacje o matowych mk.II nie natknąłem się nigdzie, a jednocześnie mój dobry znajomy z Rzymu mówił, że Sonus technologicznie schrzanił lakierowanie pewnej partii Guarneri i po jakimś czasie pod lakierem robiły się "bąble", a lakier odchodził. Była akcja serwisowa, która polegała na zwrocie kolumn do producenta, lakiernicy od nowa zajmowali się skrzynkami i w perfekcyjnym stanie wracały do właściciela. Bezkosztowo. Może było więc tak, że lakier matowy ktoś połozyl we własnym zakresie, po tym kiedy oryginalny glossy zszedł sobie z drewna.

Może jest też tak jak mówi twój znajomy. Na przykład pod sam koniec produkcji Electy Amator, zamieniono niskotonowca na inny głosnik. Nie jest to żadna urban legends, tylko najprawdziwsza informacja - bezposrednio od Sonusa. A oto i zdjęcie:

post-1076-100003396 1224192936_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Te elekty na zdjeciu kiedys sprzedawal moj koles i po mojej interwencji wycofal je z aukcji poniewaz mialy zamontowane nieoryginalne midwofery przez jakiegos ,,amatora kwasnych jablek,, poza granicami naszego kraju.

 

Do konca SF EA 1 szly na Scanach i Dyniach i to wlasnie przez wycofanie sie Dynaydio ze sprzedazy glosnikow dla indywidualnych odbiorcow Sonus popadl w niezla kalabanie stosujac juz inne glosniki wysokotonowe na czym zakonczyl sie moim zdanie ,,czar,, tych kolumn.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

witam szanownych klubowiczów mam mozliwosc zakupienia modelu z 1 edycji SF CONCERTINO w cenie oklo 2tys nigdy nie słuchałem ww modelu jak i rowniez SF w ogóle czy ktos mogł by opisac dokladnie ich brzmienie na styl recenzji bede wiedział czego sie spodziewac

dziekuje pozdrawiam ps im wiecej info tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Wszyscy zajęci odsłuchem...:)

Zgłaszam akces do klubu - jako posiadacz SF Electa AMATOR.

Kiedy czytałem klubowe wpisy jakieś pół roku temu - byłem dużym sceptykiem... Ale postanowiłem sprawdzić na własnej skórze,a właściwie bardziej zmysłami.

Miłość od pierwszego wejrzenia i odsłuchu... tak to trzeba nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych miłośników Sonus Fabera miał okazję porównywać modele Guarneri Hommage i Guarneri Memento. Jestem bardzo ciekaw opinii.

 

Na zagranicznych forach lansowane są dwie tezy.

 

Pierwsza głosi, że nowszy model jest zdecydowanie lepszy od poprzednika pod względem rozciągnięcia basu i ogólnj dynamiki.

 

Drugi głos twierdzi, że cała magia modelu Hommage zniknęła.

 

Trzeba tu dodać, że tezę drugą stawiają właściciele poprzedniej wersji głośnika.

 

A jakie jest wasze zganie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie ze nawet gdyby nowe byly lepsze to i tak po nocach snia mi sie te stare:

 

Jeszcze jedno gdyby tak dzis w moje 40 urodziny ktos postawil paczke z nimi pod drzwiami mojego domu i nacisnal dzwonek a na paczce napisal wszystkiego..... to chyba bym wyskoczyl z kapci :) nic nie poradze zawsze mi sie podobaly i chyba tak juz zostanie.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minuetto nieznacznie lepsze ale to tez rzecz gustu i elektroniki a Minima Amator jednak lepsza od pozostalych zdecydowanie a tym co w niej lepsze to wysokie tony poprostu nie da sie oszukac ze siedzi tam ,,dynia,, na gorze:)

 

Pocieszeniem jest ze wszystkie wymienione graja przyjemnie i muzykalnie a roznice miedzy nimi sa wlasnie w przejrzystosci i wyrafinowaniu im drozej tym lepiej i to slychac bylo w starych modelach SF (sprawiedliwe to bylo -placisz masz lepiej)

 

Elekta Amator 1 to jednak jeden z najlepszych monitorow jakie powstaly a Guarneri sa po to by o nich marzyc i snic bo nieszczesliwi ci co nie maja juz o czym marzyc:)

 

Znalem kolege ktory w dziedzinie motocrosu a wlasciwie jego motocykli osiagnal wszystko bo kupil wtedy KTM 520 ktorym scigali sie najlepsi i zapytal: ,,to co ja sobie teraz kupie jak juz nic lepszego nie ma?,, Fest mial chlop problemy co?:) - z zycia wziete.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Minima Amator jednak lepsza od

>pozostalych zdecydowanie a tym co w niej lepsze to wysokie tony poprostu nie da sie oszukac ze

>siedzi tam ,,dynia,, na gorze:)

 

no właśnie bardzo mnie ciekawi ta poprawa na wysokich bo generalnie po B&W i Rotelu mam wręcz wstręt do "wysokich" wysokich Concerto graja w tym pasmie dośc ciemno ale dzieki temu mogę słuchać wszytskich płyt bez dyskomfortu i tu się obawiam czy przesiadka na rodzielczość EA z "dyną" nie była by no cóż na gorsze pod tym względem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dziwnie spokojny o efekt koncowy porownania obydwu monitorow :)

 

Esotek Dynaudio to nie w kij dmuchal glosnik i to bylo natychmiast slychac po przesiadce z Minuetto.

 

Dodam ze kolumny te z Cyrusem graly przepieknie a B&W w kwestji wysokich to z nimi nawet nie powinny byc wspominane -mezalians.

 

Na koniec tak dla formalnosci powiem ze to byl najwiekszy blad i glupota ze je sprzedalem ! ale gonienie kroliczka wzielo gore i......

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecie napiesalem ze mialem i Minuetto, Minime Amator i jeszcze kilka w domu do porownan SF wiec zdanie jest moje a nie zaslyszane czy przeczytane na forach .

 

SF MA gra dzwiekiem pieknym otwartym ale nigdy meczacym ma mocny bas jak zwykle w tak malych monitorach jest na ,,sterydach,, czyli podpompowany tak by robil wrazenie na sluchaczu i uzupelnial pasmo akustyczne (mnie to pasilo).

 

Wymagaja mocnego pieca inaczej zagraja plasko bez dynamiki z wrzaskiem nie wysterowanych kolumn.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie powiedziałbym , że amerykanie :). Jedyną wartą uwagi firmą amerykańską jest mcintosh ... Wszystkie thiele , lewisony itd to kupa ... Najlepszy sprzęt (jeśli mówimy np o wzmakach) robi kudelski i koniec kropka . a kolumny najlepsze robi się na zamówienie ;) i nie są to jakieś pierdziawy typu SF itp tylko zestawy aktywne . Pozdrawiam wszystkich "audioholi" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeepekk1

A Ty czemu nie masz takich najlepszych, czyli robionych na zamówienie kolumn, tylko jakieś B&W 801.

Chyba, że to wersja robiona specjalnie dla Ciebie.Ja tych B@W to nie chcę nawet za darmo, nigdy nie leżało mi brzmienie kolumn B&W a słyszałem i 801 w kilku konfiguracjach.Wolę Sonusy, oczywiście te z najstarszych serii.Nowe to już przeważnie komercja, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

dzięki za odpowiedź.w okresie oczekiwania kupiłem w/w za 2.6tys z przesyłką z Rzymu.Było oryginalne pudło instrukcja, zatyczki do terminali. generalnie wszystko.dzisiaj dotarły:))

po paru godzinach słuchania: rewelacja jak dla mnie.

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam starszego brata CONCERTO ale tą pierwszą edycję w 86r kosztowały 6800zł na pierwszy rzut uchem nie robią wielkiego wrażenia (nie są efekciarskie) myślisz sobie że niewarte tej ceny ale kiedyś kolega właściciel s.f. powiedział że ich trzeba sie nauczyć słuchać -teraz go rozumiem , i powiem Ci że to był pierwszy raz kiedy odczułem że nieprędko je zmienię bo nie mają wyraźnych wad !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.