Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witajcie. Jakiej mocy wzmacniacz potrzebny jest do napedzenia SF Cremona M?

 

80W z hybrydy Unisona i jest bezproblemowo,wysoka skuteczność robi swoje,ciekawe jednak na ile schodzą poniżej nominalnych 4ohm.Zadzwoń do RCM-u,pewnie podłączali mu już ze setkę różnych kolumn.

Nie przewiduję jednak problemów,u znajomego Bonasus napędza monitory 87dB które mimo deklarowanych 8ohm potrafią zejść dużo poniżej tej wartości.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Chciałem dołączyć do klubu najpiękniejszych kolumn.

Zakupiłem najlepsze kolumny seryjne jakie w życiu słyszałem (a słucham wielu) czyli electa amator 1. Gra to z unionem sr1.

Problem w tym że robi mi się lampa SE 18 wat i kapitalne monitory na etonie i founteku a całość gra bajecznie. Będzie problem co zostawić . Żonie tak się podoba nowy nabytek że powiedziała dosłownie "jak sprzedaż sonusy to skręcę ci kark".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

GUARNERI MEMENTO-prosze kolegow o doradzenie mi w zbudowaniu toru odsluchowego do tych kolumn,a dokladnie jaki polecacie mi wzm lampowy i jakie zrodlo najlepiej wspolpracuje z tymi kolumnami,kieruje te pytanie do posiadaczy, jak i osob ktore mialy mozliwosc dluzej posluchac tych kolumn.Licze na wasze doswiadczenie i mozna oczywiscie zaczac od tych komponentow tanszych, ale ktore sobie dadza rady z tymi kolumnami ,az do topowych,mam zamiar kupic uzywane.Prosze nie doradzac mi innych kolumn bo juz wybralem i odsluchalem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z elektroniką Jadisa grają zjawiskowo,natomiast odradzam stanowczo wszelkie McIntoshe,przerabiałem i było słabo :).

Posłuchałbym także z mocnymi tranzystorami,bo Guarneri lubią dostać po d...

Źródło na koniec :).

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z elektroniką Jadisa grają zjawiskowo,natomiast odradzam stanowczo wszelkie McIntoshe,przerabiałem i było słabo :).

Posłuchałbym także z mocnymi tranzystorami,bo Guarneri lubią dostać po d...

Źródło na koniec :).

CZy wszystkie wzm ze stajni Jadisa sobie porada ?te stare i nowsze?a jezeli tak to czy sa w nich takie rodzynki ze cenowo i jakosciowo sa jak perly?Mam na mysli takie okazy Jadisa ktore warto poszukac, bo nie ustepuja nowym a cenowo sa przystepne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dołączyć do klubu najpiękniejszych kolumn.

Zakupiłem najlepsze kolumny seryjne jakie w życiu słyszałem (a słucham wielu) czyli electa amator 1. Gra to z unionem sr1.

Problem w tym że robi mi się lampa SE 18 wat i kapitalne monitory na etonie i founteku a całość gra bajecznie. Będzie problem co zostawić . Żonie tak się podoba nowy nabytek że powiedziała dosłownie "jak sprzedaż sonusy to skręcę ci kark".

Pozdrawiam.

 

 

Gdybyś jednak chciał zaryzykować skręcenie karku to zapraszam na PW. Szukam EA I jak dotąd bez skutku... :(

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje porównywać moje sonusy bezpośrednio z konstrukcją na etonie i wstędze founteka (montowane w modelu allegria http://www.immediasound.com/Sonics-Allegria.html ) która mi się robi na wypasionej lampie SE 6c33c a pisze wypasionej bo wszystkie wzmaki lampowe które miałem (manley , jadis , amplifon ) tak nie grały.

 

Jak dynki contour 1.1 (bardzo dobre monitory) poległy już po pierwszych dźwiękach w porównaniu z ww konstrukcją tak amator 1 się całkiem broniły i ciężko po 2 godzinnym słuchaniu było mi stwierdzić która konstrukcja gra lepiej. Przy bardzo dynamicznych kawałkach słychać było że wzmacniacz nie jest w stanie odpowiednio napędzić sonusów - nieco siadała dynamika a w przypadku kolumn na etonie i founteku gdzie impedancja jest niemal idealnie liniowa 18 watowy wzmacniacz grał jak mocna końcówka mocy.

 

Fenomen amator 1 to niesamowita muzykalność i spójność dźwięku jakiej nigdy nie miałem w domu z piękną dźwięczną górą z kopułki dynaudio tyle że w kolumnach dynaudio już takiej góry nie ma.

Wstęga etona grała zdecydowanie lepiej niż estotec 260 w contour 1.1 (bezpośrednie porównanie) a co za tym idzie lepiej niż nowy głośnik w Focus 140 to w przypadku konfrontacji z esotarem 330 w aplikacji sonusa już jest ciężko stwierdzić który głośnik gra lepiej. Wstęga nie ma takich wybrzmień ale nadgania ogromną przestrzenią.

Kolumny i wzmak powinny już być gotowe za miesiąc - fotki w sąsiedztwie sonusów zamieszczę zaraz po przytarganiu i ustawieniu wszystkiego w pokoju.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje porównywać moje sonusy bezpośrednio z konstrukcją na etonie i wstędze founteka (montowane w modelu allegria http://www.immediasound.com/Sonics-Allegria.html ) która mi się robi na wypasionej lampie SE 6c33c a pisze wypasionej bo wszystkie wzmaki lampowe które miałem (manley , jadis , amplifon ) tak nie grały.

 

Pozdrawiam

 

Co to za wypasiona lampa na diabełkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Jeśli ktoś z Kolegów ma na sprzedaż kolumny Sonus Faber, lub zna kogoś kto ma takowe to proszę o kontakt...interesuje mnie odbiór osobisty...szukam Electy Amator, Guarneri lub inncych podstawek, ewentualie nie zadużych podłogówek...pokój to 17 m2...elektronika Krell...za sugestie które SF byłyby idealne będę wdzięczny...Czy ktoś ma lub słyszał Minima Vintage? Jak to gra i jaki tam jest tweeter? Pacuła pisze że to Esostar T330 ale coś mi wyglada na takowy? W których głośnikach SF stosowała/stosuje kopułki Dynaudio?

 

Dzięki z góry za info i pozdrawienia dla miłośników SF...

 

propozycje sprzedaży proszę na: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym Ci sprzedał moje Concertino, ale za Chiny Ludowe nie wiem, które z obecnie produkowanych przez SF kolumn mogą je zastąpić. Bo kolumn innej firmy po prostu nie chcę! :)

Słychać opinie, że współczesna produkcja to już nie to... Nie chodzi mi o ogólną jakość dźwięku bo ta na pewno jest wciąż wysoka ale o monitory grające "firmowym dźwiękiem" SF.

W tym klubie nie muszę tłumaczyć, co oznacza "firmowy dźwięk" SF...

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Guarneri Memento-chcialbym dopasowac wzm do tych kolumn,lampowce uzywane Jadisa(DA88s) sa za drogie!dlatego potrzebuje czystego wzm trazystorowego, ktory by napendzil te trudne kolumny,czy ktos posiada te kolumny i moze doradzic z jakim wzm trazystorowym (czystym)dobrze by sie spasowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,czy sonus faber electa amator 1,mają asymetrzycznie rozmieszczone otwory bas reflex tzn jak patrzymy od tyłu to oba są po tej samej stronie w obu kolumnach>?

Tak, sa asymetrycznie rozmieszczone, co mozna zobaczyc np. tu:

http://www.canuckaudiomart.com/view_images.php?cat=Speakers&catnick=speakers&cfid=98405&image_id=676758

A ja znowu bede monotematyczny i poprosze o odpowidz na moje pytanie: Ktore z Elect sa bardziej godne polecenia I czy II? I dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.