Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe ze "amerykanski styl" krytykuja przewaznie osoby, ktore gowno wiedza o Ameryce,

ciekawe rowniez, ze posluguja sie przy tym amerykanizmami. Amerykanie sa bardziej taktowni i uprzejmi jak my Polacy. Nie lubia chamstwa, nietolerancji i cwaniactwa. Ja czesto wyrazam sie ostro i moze wchodze "z butami tam gdzie mnie nikt nie chce", ale ta ceche nabylem w stolicy kraju nad Wisla. Ale poniewaz jestem teraz w pieknym i tolerancyjnym kraju robie to co mi gwarantuje pierwsza poprawka do konstytucji Stanow Zjednoczonych.

 

Przyrownanie Guarneri do tanich kolumienek szokuje i odbiera nawet rozsadnym osobom rozum, jak widze :-o

Co, swietosc SF zostala przeze mnie skalana? "Akustyczne wlasciwosci drewna" i geniusz tworzenia "instrumentow muzycznych". Kto tu przekracza granice smiesznosci? Skad wiecie jak sie zgrywaja tanie kolumienki ze swietna elektronika jak wierzycie tak bardzo w te klasy cenowe? Sonus ma troche przykladow kolumn (oraz tragiczny subwoofer Gravis), ktore sa brzmieniowo ponizej ich konkurentow w tej cenie. Sa tez bardziej udane jak E. Amator 2.

Sa za to powyzej jesli chodzi o stolarke i wykonczenie. I co ? Nie mozna powiedziec otwarcie? Kowalski sie pochlasta z rozpaczy ? Osobnik o amerykanskim niku mike27 chyba nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj chłoptasiu a la Max Kolonko. Już nawet nie jesteś żałosny. Po prostu ośmieszasz sie i tyle. Chcesz udowodnić całemu swiatu, że jesteś najmądrzejszy a Ameryka to toaki wspaniały kraj i cudowni ludzie , że wszystko jest "the best". AE 101 wg ciebie graja tak jak SF Guarnieri. Ok. Równie dobrze możesz stwierdzić, że tak samo jeżdzi sie SEICENTO co Mercedesem CLS. Każdy może mieć swoje zdanie. Ale czasami silenie sie na oryginalność jest śmieszne i przeważnie dotyczy ludzi z kompleksami.

W USA tak jak w Polsce są normalni i porządni ludzie, więc nie generalizuj. W uSA jest masa "dziadostwa" i nie jest to taka wspaniała kraina mlekiem i miodem płynąca. Nawet tak prymitywni ( oczywiście z amerykańskiego punktu widzenia) ludzie mieszkający w Azji Wschodniej po katakliżmie spowodowanym tsunami potrafili sie zjednoczyć i wzajemnie sobie pomagać. Nowy Orlean - chaos, gwałty, przestępstwa, kradzieże - bez komentarza.

Sonus Faber - bardzo dobra marka choć uważam, że ich brzmienie nie jest już takie wyrafinowane jak pred 10 laty. Electa Amator 2 swietny głośnik ale nie tak wybitny jak EA I-to tak na marginesie.

Aha to, że podłączasz SF Guarnieri do cienkiej lampki świadczy tylko o tym na jakim jesteś poziomie audiofilskiej świadomości.

No i te tyły na kino domowe - po prostu jesteśmy na kompletnie odległych biegunach.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glupis mike27

pierniczysz kocopaly, to nie ja podlaczylem Guarneri do Unisona 845 tylko HiFi Club.

Ja sluchalem tez Guarneri na Gryphonie Antileonie i dopiero rozwijaly skrzydla, na pathosie TT graly bardzo dobrze ale nie na jakies 85% mozliwosci. Mozliwosci te jednak nie sa az tak wielkie jak cena sugeruje. Jest sporo kolumn ktore sa lepsze i duzo tansze.

Jak twierdzisz ze EA I sa lepsze od EA II to znaczy zes kretyn co powtarza brednie. FAKT. Nie tylko w tym momencie zreszta... A Max Kolonko przy tobie to geniusz wiec nie plugaw jego imienia. Madrzejszy od tego sie nie staniesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano

miałem juz z tobą nie dyskutować - prostaku ( jeśli twoim idolem jest Kolonko to jestes tępy i prosty jak pół metra sznurka). Nie słuchałeś EA I i EA II- to pewne. Ja miałem obie kolumny 2 miesiące w domu więc wiem i żeaden pseudodebil-audiofil mnie nie przekona.

Pomimo, że nie tryskasz amerykańską erudycją to życze ci byś miał troszke więcej z rycerza niż tylko zakuty łeb.

The End

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że do tego wątku zaglądają znawcy SF, więc mam do nich pytanie : czy SF Grand Piano Home to bardzo wymagające kolumny, jeżeli chodzi o wzmacniacz? Aktualnie korzystam z końcowki Rotela 971 MKII i być może niebawem będzie on zasilał Grand Piano, przynajmniej przez jakiś czas. Da im jakoś radę? Co polecacie docelowo do tych głośników? (24m2)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>skali

 

Wydaje mi się, że umiarkowanie. Concerto Home wykorzystujące takie same przetworniki i mające podobną charakterystykę impedancji doceniały zastosowanie porządnego napędu. Unikałbym wzmacniaczy o ciemnym i ocieplonym brzmieniu. Ten Rotel to chyba przyzwoita maszyna, ale lepiej sprawdzić, czy nie będzie problemów z basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

czy ktoś odsłuchiwał nowe concertino , domus ?

jeszcze można dostać wersje home i zastanawiam sie które wybrać : home czy domus?

home słuchałem wiec wiem jak graja .podobają mi sie.

domus to juz nowocześniejsze przetworniki i ciekawa obudowa. ale czy lepsza?

muzyka smooth jazz, wzmak copland csa8-tranzystor, pokój 18m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wybrać posłuchać, póki co tylko oglądałem, wyglądają rewelacyjnie. Objętość obudowy mniejsza niż Concertino Home ale konstrukcja musi być pancerna - jedna sztuka waży 12 kg podczas gdy znacznie większe i też bardzo solidnie wykonane Concerto Home ważyły po 9 kg każda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano> "Sonus ma troche przykladow kolumn (oraz tragiczny subwoofer Gravis), ktore sa brzmieniowo ponizej ich konkurentow w tej cenie."

Masz na myśli ten subwoofer który dostał nagrodę EISA kilka lat temu ? ... wyglada na to, że w Europie są zupełnie inne kryteria oceny niż za oceanem ... a może to tylko Twoja odoosobniona opinia ? ... rozumiem, ze miałeś okazję go posłuchać w "poprawnych" warunkach i ustawieniach ? ... czy tez czytałeś jakieś opinie świadczące o jego "tragiczności" ?

Tak z ciekawości ... jakie Twoim zdaniem suby są lepsze brzmieniowo w tej kategorii cenowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vonda

nie wiem nic o nagrodach EISA tego suba, ale mialem go kilka dni w domu gdyz szukalem suba do moich kolumn stawiajacych bardzo wysoka poprzeczke subwooferom ;) Byl to jeden z gorszych subow jakie testowalem, gumowany bas bez swobody i naturalnego wypelnienia jakie maja uczciwe suby (revel, paradigm, krell, velodyne, klipsch, sony sa-wx900). Najwyrazniej wzmacniacz wbudowany i jego wydajnosc to byl zart w takiej konstrukcji z membrana bierna... Zupelnie nie nadazal za moim midbasem (zbudowanym na trzech na strone 6.5 calowych PHL 1230 zasilanych 550W/ch tranzystorem po zwrotnicy aktywnej). Z tego co pamietam to w sklepie chcieli za niego 6000zl czy wiecej :))) Przykadowo subwoofer Sony SA-WX900 w cenie $600 poprostu jest nieporwnywalnie lepszy, a jest to kategoria cenowa duzo nizsza. Natomiast w tej kategorii cenowej aktualnie jest zbyt wiele lepszych subow aby je wyliczac (wiekszosc z nich sluchalem osobiscie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleje, wkleje ale zanim to zrobie zachęcam do zajrzenia tutaj.... nie wiem, może tan adres jest Wam znany - to taka ciekawa stronka kolegów z północy... musze przyznać że to co w pierwszym momencie zwraca uwage to nie sam sprzęt (choć czasami to kompletna stratosera audio) ale jakość zamieszczanych zdjęć... Obejrzyjcie wycieczke do fabryki SF, a potem podeśle coś jeszcze....

 

http://www.euphonia-audioforum.se/forums/index.php?showtopic=715

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem właśnie w trakcie wymiany sprzętu (najpierw idą kolumny) i mam pytanie do wielbicieli Sonusów. Od momentu posłuchania Concertino (99rok) czuje do nich jakiś sentyment. Czy ktoś słuchał SF Concerto Domus (podłogowe) lub SF Cremona Auditor (monitory)? Jak pisałem, słuchałem wcześniej klasycznych Concertino, jeżeli ktoś słuchał głośników które mnie interesują to jakie są głowne różnice w brzmieniu Concertino i w/w modeli? Czy dźwięk które odtwarzają jest to klasyczny ciepły SF czy może nowe produkty odeszły trochę od tej chrakterystyki brzmienia. Zależy mi na ciepłym brzmieniu ale nie ciemnym, z b. dobrą przestrzenią. Concertino były dobre ale trochę za ciemne jak dla mnie (może to kwestia doboru elektroniki).

Zanim wybiorę się na odsłuchy zbieram informacje, bo do Warszawy mam trochę kilometrów i wszystkiego posłuchać nie dam rady w ciągu jednego dnia.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jakoś nie mogłem doczkać się, żeby ktoś odświeżył wątek , a niecierpliwię się , aby się pochwalić że kupiłem kilka dni temu Grand Piano Home i składam aplikację do klubu...

Nie mogłem oprzeć się urodzie i brzmieniu tych kolumn, nadwrężyłem domowy budżet i mam swoje slicznoty. Zresztą, idzie zima, a z Grand Piano jakoś cieplej w pokoju...Z obowiązku dodam, że oczywiście sonicznie kolumny uznałem przed zakupem za świetne. Chciałem jednak przy okazji zapytać o jedną sprawę , a mianowicie o bas.Przed zakupem słuchalem kilka razy tych kolumn i nawet na budżetowym sprzęcie kolumny grały obficie dołem, co zresztą mi odpowiadało, bo przyjemnie ocieplało brzmienie, . No a u mnie w domu jakoś tego basu jest mało , chociaż w tych samych warunkach (24m2) moje poprzednie Tannoye trzęsły kanapą. Poza tym wszystko o.k. , świetna rozdzielczość, kapitalna przestrzeń, itp. Czy sądzicie, że to sprawa wygrzania?( kolumny praktycznie nowe). Jak długo "wygrzewają" się kolumny serii Home ? A może mój Rotel nie daje im rady ( końcowka RB 971 )? Na razie wzmacniacz musi zostać, bo po zakupie sonusów brak budżetu, ale chętnie dowiem się, na co mam zbierać.

Pozdrawiam miłosnikow Sonusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.