Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  343 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za dużo, niestety ...Cena jak u P. Jasika na stronie minus naście procent rabatu w zaprzyjaźnionym salonie (dla stałego klienta). To chyba ostatnia para SF GP Home, jaka była w Nieporęcie , teraz już tylko DOMUS, która to seria IMHO wygląda gorzej a kosztuje więcej, nawet uwzględniając różnice konstrukcyjne. (Jak gra, niestety nie wiem ). Ta informacja pomogła mi podjąć decyzję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiałbym się tak bardzo Domusów, bo wyglądają na porządnie wykonane, natomiast rzeczywiście SF odpłynął do reszty w rejony cenowe Hi-Endu, tylko jedna para monitorków pozostała poniżej 10000 zł.

 

Co do Grand Piano Home, to zakładając spore podobieństwo do Concerto Home oczekiwałbym pewnych problemów w wysterowaniu. Nie jakichś tam dużych, w końcu nie schodzą poniżej 4 ohm i mają wysoką efektywność, ale mam wrażenie że kolumny z serii Home po prostu "lubią" solidne wzmacniacze i z tego też powodu bywały oskarżane o gorsze brzmienie niż poprzednie modele SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest ciekawostka - z budżetowym Atolem. I było naprawdę ciekawie. Tyle ,że słuchałem kolumn już dobrze wygrzanych. Zresztą, wczoraj wpadł do mnie kolega z "Companion" Patryci Barber i troszkę żeśmy zaszaleli z decybelami, bas był jak malina, chyba więc marudziłem trochę na wyrost. Tak czy siak , Rotel czeka wymiana w lepszych czasach na coś z większym potencjałem.

Co do urody DOMUS, to rzecz gustu. Oczywiście, jak każde SF są śliczne, tyle że HOME są jeszcze ciut ładniejsze....zwłaszcza te moje. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się melduję w klubie SF :).

Trochę po czasie bo kolumienki grają już u mnie dobre 7 czy 8 lat... Z roku na rok lepiej a jeśli wierzyć F. Serblinowi, to zmiana własności akustycznych drewna z czasem, pozwoli im naprawdę wspaniale zabrzmieć dopiero pod koniec XXI wieku... szkoda że już tego nie usłyszę! :)

Ci posiadacze nowej seri na MDF już nie będą mieć takich problemów - może to i lepiej...

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie legendy będą wtedy krążyć. Największym szpanem będzie zamontowanie najnowszych diamentowych przetworników w starej orzechowej, pieczołowicie odrestaurowanej skrzynce po SF, przy której nowiutkie obudowy z UHDMDF-u wzmacnianego hybrydowym włóknem szklano-kevlarowo-węglowym to będą cienkie bolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Panowie prosze o szybka odpowiedz ,przymierzam sie do kupienia Sonus Faber Amanti z roku 1999 , cena 10000.00$ niby lekko uzywane od goscia ktoremu chyba mozna zaufac,jestem niestety z Canady .Co o tym myslicie czy to w miare dobra cena , jak to sie ma do cen europejskich? POMOCY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mike27 , tez mysle ze cena nie jest zla a kolumny sa zadbane tylko ze wciaz jest to 10000$ :-((( Kupa $$$ no ale ten typ tak ma i chyba o wiele taniej to juz nie znajde...mam tylko nadzieje ze jesli je kupie to bedzie to moja ostatnia para glosnikow i one mnie przezyja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Najwyższy Domus(bo chyba o ten Ci chodzi), był recenzowany parę miesięcy temu w "Audio"(rzetelny, obszerny tekst, dużo info na temat konstrukcji, dość obszerny opis brzmienia). Jedno jest pewne: przy zaawansowanych głośnikach nowe Sonusy oszczędzają na obudowie - zamiast boków z litego drewna mają teraz okleinowany MDF. Cena też jest sporo wyższa. Recenzję mniejszych Domusów znajdziesz tu:

 

http://highfidelity.pl/artykuly/0602/sonus.html

 

W pierwszym lub drugim numerze polskiego HF Choice też jest tłumaczenie recenzji mniejszego modelu.

 

Grand Piano Home też był kiedyś recenzowany w „Audio” – bodaj jako część zestawu 5.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>dzarro

 

dzięki, ale to recenzja Concerto Domus...a ja szujam info o Grand Piano Domus. Nie mają ich w tej chwili w HoFi Clubie i nie wiem czy jest sens naciskać na sprowadzenie.

 

Najpierw chciałbym zebrać jakieś informacje.

 

Słuchałem dzisiaj Grand Piano Home (to poprzedniczki Domusów) i powiem jedno - nie podobało mi się.

Owszem, średnica kulturalna i miękka - to jest OK, ale bas jak z tekturowych pudełek po butach - to też da się przeżyć. Niestety najwięcej niedostatków jest w górze. Słabiutko, bez wyrazu, słabe wybrzmienia, suchość...

 

Chwilę po tym słuchałem Danish Physics Point Zero 2 - spodziewałem się po zastosowanych tam Scanspeakach tekturowego brzmienia i się zawiodłem (pozytywnie). To bardzo dobrze grające głośniki. Są ciepłe i szczegółowe. Nawet musze powiedzieć że mi się podobały - jednak nadal mam niedosyt bo nie jest to kolumna full-range i to słychać. Tak samo jak w przypadku Sonusów. Przekaz średniego i niskiego zakresu nie jest taki jak bym tego chciał, nie dość soczysty i nie dość klarowny.

 

Powyższe jest powodem mojego zainteresowania serią Sonus Faber Grand Piano Domus - to już 3-drożny full-renge.

 

pozdrawiam,

peperoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.