Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a wzmacniacze lampowe ? np CAIN ?

Co to jest Cain?

Lepiej nie kombinuj z jakimiś wynalazkami, chyba że masz sporo kasy i możesz ją tracić na ciągłych odsprzedażach...

 

i oczywiście im mocniejszy wzmak tym lepiej...osobiście uważam, że 50W nie rozbujasz odpowiednio kolumienek (mówię tu o auditor m)

 

Jako użytkownik Auditor M (są one 4 omowe) mogę zapewnić, że rozbujanie tych kolumn (w znaczeniu uzyskanie nad nimi kontroli) wymaga moim zdaniem (z wzmacniacza tranzystorowego) minimum 200W. Niestety sama moc to nie wszystko. Potrzeba także wzmacniacza o naturalnym brzmieniu. Te kolumny mają w sobie świetną średnicę i dobry, naturalny bas (jak na 15cm przetwornik) schodzący bez podbarwień czy przekłamań całkiem nisko. Wszelkie wzmaki grające ciepło nie sa tu potrzebne, chyba, że chcemy mieć przekłamany słodki dźwięk.

 

Proponuję posłuchać jak na tych kolumnach brzmią skrzypce. A potem zrobić porównanie ze skrzypcami grającymi koło nas na żywo.

Słuchałem Auditor M z kilkoma wzmacniaczami zintegrowanymi kosztującymi od 20 do 50 tyś PLN i wrażenia były często nijakie. Dlatego też te kolumny są trudne w aplikacji i wiele osób nie ma pojęcia jaki kryje się w nich potencjał. Jeśli jednak się trafi w 10 to nagrodą jest porządny naturalny dźwięk, który miłośnikowi monitorów wystarcza na wiele lat.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chciałem zaznaczyć ze rozważam zmianę naima supernita na inny wzmacniacz . Kolumny to podłogowe cremony 1 .

80 w z naima rozkręca je bez problemu .

A zycie mnie nauczyło ze pieniądze nie grają większość firm ktora robi klocki audio zwłaszcza tych znanych płacimy za nazwę i za ego . Przewinęło sie u mnie naprawdę duzo klocków wadia classe b&w itd kabli

Ja juz sie z tego wyleczyłem szukam swojego dźwięku..

Cremony kupiłem przypadkiem od znajomego ale zawsze chciałem miec kolumny made in poland( moze to jakiś patryjotyzm ? Chęć pokazania ze Polak potrafii ) interesowały mnie studio 16 herz ale niestety nie dane mi posłuchać . Niezmienia to faktu ze cremony to dobry dźwięk i piękny wygląd a kupiłem je za mniejsze pieniądze niz planowałem wydać na kolumny ale nie zdziwiło by mnie gdyby polskie kolumny zagrały lepiej oczywiście lepiej dla mnie

Dzieki za wpisy i rady .

Pozdrawiam

P

Edytowane przez punk

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie czy bym coś znalazł po miedzy lampą a naimem . W naim ie brakuje mi przestrzeni i ciepła ale reszt ok w lampie jest to ale nie ma reszty. Naim jest dla mnie faworytem w porównaniu do np Krella 300 ze mam daca a moim źródłem jest iMac .

Pozatym mieszkam na zadupiu nie w uk i posłuchania sprzętow mam bardzo ograniczone .pozd

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chciałem zaznaczyć ze rozważam zmianę naima supernita na inny wzmacniacz . Kolumny to podłogowe cremony 1 .

80 w z naima rozkręca je bez problemu .

A zycie mnie nauczyło ze pieniądze nie grają większość firm ktora robi klocki audio zwłaszcza tych znanych płacimy za nazwę i za ego . Przewinęło sie u mnie naprawdę duzo klocków wadia classe b&w itd kabli

Ja juz sie z tego wyleczyłem szukam swojego dźwięku..

Cremony kupiłem przypadkiem od znajomego ale zawsze chciałem miec kolumny made in poland( moze to jakiś patryjotyzm ? Chęć pokazania ze Polak potrafii ) interesowały mnie studio 16 herz ale niestety nie dane mi posłuchać . Niezmienia to faktu ze cremony to dobry dźwięk i piękny wygląd a kupiłem je za mniejsze pieniądze niz planowałem wydać na kolumny ale nie zdziwiło by mnie gdyby polskie kolumny zagrały lepiej oczywiście lepiej dla mnie

Dzieki za wpisy i rady .

Pozdrawiam

P

 

Dziwnie piszesz...niby się wyleczyłeś ale nadal szukasz, niby wszystko ok a chcesz tanio i dobrze zmienić na coś innego, masz sprzęt jaki masz bo tanio można było go kupić...a chciałeś tak na prawdę inne kolumny...niż masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zycie mnie nauczyło ze pieniądze nie grają większość firm ktora robi klocki audio zwłaszcza tych znanych płacimy za nazwę i za ego"

może należy dopisać do tych firm naima i sonusa.......za dużo marketingu kolega się naczytał przed zakupem w ciemno...niestety...tak uważam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ciemno to moze ty kupywales ja kupilem to po okazyjnych cenach

 

kupujac te macki brał bym w cimno musicie zrozumiec ze w irlandii jest tylko jeden sklep z hi fi i wyboru nie mam bylem u kumpla posluchalm z naimen sonusow i ok wzielem sala historia

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i oczywiście im mocniejszy wzmak tym lepiej...osobiście uważam, że 50W nie rozbujasz odpowiednio kolumienek (mówię tu o auditor m)

Jesli mowa o klasie A to bym sie spierał...Jesli natomiast klasa AB to faktycznie nie ma tematu, te 200watt krella400 to wcale nie tak duzo w aspekcie wydajności pradowej

 

Oddawana moc na kolumne to inna sprawa i napewno chcąc nagłosnić 40 metrów szukałbym wattt:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 200watt krella400 to wcale nie tak duzo w aspekcie wydajności pradowej

 

Krell 400xi z kolumnami 4 omowymi daje 350W na kanał. Auditor M to kolumny 4 omowe.

 

Cremony w swojej pierwszej wersji to kolumny o spadku nawet do poziomu 2,8 omów co powoduje, że potrzebują mocnego wzmaka.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie dogadamy sie... ja o jednym ty o drugim :))

 

A dlaczego nie ? Sonus Faber Auditor M przy pomocy Krella 400 xi spokojnie napędzi i zapełni dżwiekiem nawet 40m

pokój odsłuchowy ? Nie , a sprawdzałeś ? No widzisz bo 2 x 350W/4 to już jest coś z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie, ten krell to jest dobry do 40m i duzych kolumn które potrzebują kopa, gra daleko za kolumnami wiec duza kolumna da odpowiednią skale i bedzie ok. Chcesz cos z górnej półki to moze wells audio, napewno nie 4xi

 

Jeszcze mało wiesz o Sonus Faber skoro piszesz takie teksty. Duże kolumny podłogowe Sonusa często jest łatwiej napędzić niż monitory pokroju Auditor M nie mówiąc już o SF Extrema. Błędem wielu ludzi jest podłączanie do małych monitorów jakichś słabowitych wzmaków. 400xi do doskonały partner dla wielu monitorów Dynaudio jak i Sonus Faber. I dokładnie z nimi potrafi zagrać bardzo muzykalnie i wyrafinowanie. Trzeba tylko zastosować odpowiedni tor, z bardzo porządnym CD o konstrukcji zbalansowanej oraz to wszystko połączyć wysokimi modelami kabli takich firm jak MIT lub Transparent Audio. Wtedy dopiero można sie przekonać jakie są umiejętności małych monitorów o naturalnym brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kable służą w rzeczywistosci do kerekcji, przykro mi ale dla mnie to przecietna integra nic nie poradze, natomiast auditorM sa naprawde dobre.

 

To że Auditory są ok to wiadomo już od wielu lat...

 

przykro że nie potrafisz usłyszeć jak dobrym dźwiękiem dysponuje wybitny wzmacniacz zintegrowany jakim jest Krell 400xi. Ale nie ma się co dziwić jeśli nie potrafisz zrozumieć, że MIT i Transparent potrafi wyprodukować jedne z najbardziej muzykalnych kabli na świecie. Kogo obchodzi jak to robią ważne iż obie firmy potrafią zaoferować coś czego nie ma konkurencja. Wybitną przyjemność ze słuchania muzyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ciebie wybitnu dla mnie przecietny

 

Nie tylko dla mnie jest to świetny sprzęt w swojej obecnej cenie. Wystarczy spojrzeć na ceny 400xi z drugiej ręki na rynku amerykańskim. Nadal trzyma dobrą cenę odsprzedaży pomimo tego że te wzmaki mają już trochę lat na karku. Poza tym 400xi sprzedają się szybko czego nie można powiedzieć o wielu wzmakach o prawie 10 letnim rodowodzie. Rynek wtórny w USA najlepiej pokazuje co jest czym. Nigdzie nie ma takiej konkurencji i takiej podaży sprzętu audio jak w tym kraju. Nowy wzmacniacz Krella s300i okazał się nieudanym wzmakiem i pełno jest ofert jest sprzedaży w atrakcyjnej cenie a zainteresowanie jest nimi małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Trafiłem na ciekawy album:

 

TAS_BOOK_1_cover.png.356x500_q90.png

 

Jest tam rozdział o Sonus Faber.

Czytając ten tekst dowiedziałem się, że podstawki do Guarneri Homage miały pierwotnie inaczej wyglądać. Pomysł ze strunami i ukrytym za nimi centralnym filarem nie był autorstwa Serblina. On sam preferował prostą, kanciastą formę owych podstawek co nie za bardzo pasowało do wyglądu samych monitorów.

Jest też wiele innych ciekawostek na temat SF i samego Serblina. Wszystko co ciekawe pochodzi od Roberta Harley, który dobrze znał Serblina i był współtwórcą finalnego wyglądu podstawek Guarneri Homage...

 

51913.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno.

SAM is ready, tylko nie popsuj swoich sonusów;)

Ja się nie boję...w razie czego woofery się wymieni:-) życie jest za krótkie na nudne HIFI...jak to kiedyś ktoś powiedział...

W weekend będzie okazja potestować. Wczoraj nocką odpaliłem dwa utwory i SAM trzepie wooferem niemiłosiernie na jednym z nich. Ilość pompowanego przez bass refleks powietrza zwiększa się o jakieś 100%. Gruby gumowy kołnierz cały drga przy mocniejszych impulsach basowych.

Dla mnie liczy się to że Devialet wywiązał się ze swojej obietnicy i to dość szybko od momentu uzyskania poziomu 100 głosów przez Auditor M. Widać że przyłożyli się do zrobienia SAM dla wielu ciekawych kolumn monitorowych. Jednocześnie z Auditor M wypuścili na przykład SAM dla potężnych i uznanych TADów C1.

 

Czyż te kolumny nie są piękne? Bardzo gustowne zdjęcie IMO.

 

https://fbcdn-photos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-0/10649865_762623670445479_3930368464830384302_n.jpg?oh=5f366ae4964ddf46b0d72cdb751a17d4&oe=54788691&__gda__=1415262761_a3efe7bdddfc918465b93a285335fe75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ktoś wyżej pisał że np. cremony potrzebują więcej watów. Może ja nieprecyzyjnie się wyraziłem bo to ze w ogóle grać będą to oczywiste ale czy taki wzmacniacz nie będzie ograniczał ich potencjału ani one potencjału wzmacniacza?

 

To trudno ocenić na odległość;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.