Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Emil ma rację. Tylko wg mnie cały myk w Małej Cremonie polega na tym ze pomimo zastosowania taniej kopółki i tanich elementów w zwrotnicy kolumny grają w bardzo wyrafinowany sposób

 

Emil ma całkowitą rację. Sonus stosuje bardzo dobre elementy ale dopiero w swoich topowych konstrukcjach. Mała cremona gra w wyrafinowany sposób dopóki nie postawi się obok nich droższego modelu na droższych przetwornikach i lepszych elementach zwrotnicy a prawda jest taka że w dzisiejszych czasach koszt materiałowy kolumn większości producentów jest niewielkim procentem wartości końcowej produktu. W dzisiejszych czasach motorem napędowym firm jest odpowiedni marketing.

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Magnepan wykazał się klasą, to powiem, że niedawno słuchałem stareńkich Magnepanów 1,5 QR i na wszelkich wystawach nowsze 20-stki nigdy tak dobrze nie zagrały. Wielki szacunek dla nowojorczyków. Kolega posiadacz tych Magnepanów QR zadbał o dobry prąd i zaaplikował końcówki o mocy 280 W... wzorzec.

 

Przyznam że nie słuchałem MG 1.5QR ale kiedy zaczynałem zabawę z Magnepanami to dostałem do odsłuchania

2 pary paneli : 0.6 QR i 1.6 QR i powiem wam że jakoś nie mogłem przekonać się do brzmienia 1.6QR bo 0.6QR

grały na moje ucho przyjemniej z dużą ilością basu i srodka. Pózniej kiedy byłem posiadaczem 0.6 QR sprawa

wyjasniła się z czasem że obok MG 20 to 0.6 były najlepiej/ najwyżej oceniane za brzmienie przez użytkowników.

 

MG 20 to historia do której należy odpowiednio przygotować się pod względem : wielkości pomieszczenia - min.35 m2

i dobrego pieca który w 4 ohmach będzie oddawał minimum 600 W mocy na kanał i miał tzw.drive i motorykę.

Najlepiej jednak dzięki pasywnej zwrotnicy przypisanej do MG 20 zastosować podpięcie do sekcji basowej

dobrego wzmacniacza o mocy min 2 x 400 w/4 i do sekcji średnich i wysokich tonów jakieś 2 x 200-300W/4 a

będzie absolutna nirvana. Najlepsze rezultaty daje podłączenie 4 monobloków tego samego producenta np.PASS Lab,

lub Electrocompaniet. Ale nie koniecznie warto bawić się w taką ale porządaną ekwilibrystykę ....wystarczy dobra

integra jak chociażby ASR Emitter II o mocy 2 x 280 W8 = 2 x 550 W/4 i MG 20 będą 'śpiewać' wyśmienicie jak

przystało na te przepięknie brzmiace panele - sprawdzone !!!

Przepraszam za długiego offa o MG w wątku SF ale jestem zbanowany przez Szymona w wątku o elektrostatach

i magnetostatach. Ale co by nie było moi drodzy - jeśli nie chcecie mieć kłopotów technicznych to tylko MG .

Martiny Logany lubią się popsuć !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne i naiwne podejście:)

Wiesz ile kosztuje wysokotonowy z auditor m? Jakieś 20euro.

Cewka na woofer kosztuje niewiele mniej, ale tylko dlatego, że woofer jest 4-omowy.

Gdyby koszty nie miały znaczenia to od razu do auditor m wrzuciliby scana na wysokie, cewkę powietrzną na woofer i porządne kondensatory w filtrze tweetera. Tylko tak się składa, że tej klasy głosniki i elementy zwrotnicy zostały zastosowane dopiero w Guarneri Evolution. Przypadek? Nie, zwykła kalkulacja kosztów.

 

Nie należy porównywać ze sobą Guarneri Evolution i Auditorów... To inna koncepcja dźwięku i inne wymiary wooferow jak i samych kolumn. Evolution to ptęga dźwięku jakiej sie zwykle nie spotyka z monitorów. Kilka razy słuchałem tych kolumn. Są wyjątkowe pod względem basu jak na monitory ale i wielkości sceny dźwiękowej.

Auditor M to kolumna do mniejszych pomieszczeń. Moim zdaniem 18 metrów to optimum... Evolution to min. 20 metrów a najlepiej z 25 metrów...

 

Każda firma robi rożne kolumny za rożna cenę w Sonusów nie byli idiotami i to co lepsze wkładali do Guarneri Memento. Tyle, ze są osoby, którym bardziej podobały sie Auditor M bo ich dźwięk okazywał sie bardziej neutralny...

 

Auditory to trudne kolumny pod względem zestawienia systemu. Tu pieniądze same nie grają. Potrzebują czysto brzmiących wzmakow i muzykalnych kabli. Ja się cieszę ze tak trudno je odpowiednio zestawić...sam na tym skorzystałem bo kupiłem je od człowieka który nie umiał wykorzystać ich potencjału i stwierdził, ze to nie jego bajka...nawet nie były dobrze wygrzane...

 

Gdyby budowa kolumn polegała tylko na wstawianiu super elementów do obudowy to każdy by sobie sam robił kolumny i potem je sprzedawał z mega zyskiem. Kiedyś Serblin powiedział ze spalił w swoim kominku dziesiątki rożnych drewnianych modeli obudów do prototypow nim znalazł dobry kształt takich modeli jak Electa czy Minima...tak samo dużo czasu kosztowało go eksperymentowanie ze zwrotnicami...

 

Skoro upgrade zwrotnicy jest takim super sposobem na mega kolumnę to czemu jak ktoś sprzedaje takie dzieło są czeste problemy ze zbytem a większość ludzi zastrzega ze chce kupic kolumny niemodyfikowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indigo,

wymieniłem w kilku monitorach cewki z rdzeniowych na powietrzne o podobnym DCR i zawsze było lepiej. Zmiany to przede wszystkim większa czystość (szczegółowość) brzmienia, lepsza scena, szybszy i głębszy bas. Do tego zupełnie inna niższe wysokie - bardziej naturalna.

Stosowanie w kolumnie 2 drożnej cewek rdzeniowych to tylko oszczędność i nic więcej.

 

Nie wiem co zostało zrobione w owych ATC, moje doświadczenia są tylko pozytywne. Jeżeli to jeden z niższych modeli ATC to pchanie topowych części zwrotnic moim zdaniem nie ma sensu - tweeter jest zbyt niskiej jakości.

 

Emil, ciekawe jest to co napisałeś o kiepskich komponentach zwrotnicy w SF Cremona Auditor i chciałbym zapytać

czy robiłeś już modyfikacje w konkretnych modelach Sonus Faber ? Jesli tak to napisz coś więcej na forum.

 

Co do kiepskich komponentów w kolumnach SF opisanych przez Emila i Indygo jest coś na rzeczy bo znam historię zmodyfikowanych monitorów SF Minima przez znajomego z UK. Tę historię opisywałem kilka lat temu na forum AS

ale niewiele osób [ Elberoth zwłaszcza ] dała temu wiarę ale zdarzenie jest prawdziwe .Ów znajomy rozkręcił Minimy

i wymienił zwykły drut telefoniczny !!! użyty w tych monitorach SF na okablowanie van den hulla The Wind mk.2 które

jak wiadomo grają dość mocnym i chyba odrobinę przewalonym basem.Dlaczego wybrał ten model ? Bo w tamtych czasach początku lat 90 Van den Hull był obok Siltecha jedyną znaną firmą kablarską o europejskich korzeniach za

rozsądną cenę. Gerald był związany z branżą kablarską więc znał doskonale charakterystykę The Wind i wiedział że

ograniczone pasmo zejścia w dole Minimy a wynoszące zaledwie 70 Hz poprawi się i to zdecydowanie.Pogrzebał coś

jeszcze przy przetwornikach lub samej zwrotnicy ale nie wiem dokładnie co.

 

Kiedy zmodyfikowane Minimy w lepszy drut vdh The Wind mk.2 wygrzały się a efekt dzwiękowy przeszedł wszelkie oczekiwania Geralda zaczęły się porównania z SF Electa1 i Extrema a w rezultacie zostały przedstawione samemu zięciowi Franco Serblina w drugiej połowie lat 90. Miałem okazję posłuchać tych zmodyfikowanych monitorów Minima u Geralda

i byłem pod ogromnym wrażeniem brzmienia oraz lepszego zejścia w basie w stosunku do oryginalnej wersji.

Pamiętam że były napędzane dość mocnym tranzystorem ARC D400 mk.2 [ 2 x 200 W/8 ] a za zródło posłużył dzielony Meridian.

To ciekawe doświadczenie zostawiło w mojej pamięci wspaniały obraz możliwości modyfikacji w rękach świadomego

miłośnika dobrego dzwięku który z monitorków Minima FM2 uczynił przedmiot pożądania dla wielu

fanów Sonus Faber.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

dobra panowie dzis mam kolo siebie vintage i minime amator ktora moze poza dzwiecznoscia gory przeskakuje takimi aspektami jak powietrze miedzy dzwiekami, holografia, szybkosc narastania i gaszenia dolu, vintaze jest troche rowniej tonalnie zestrojana ale minima amator gra poprostu lepiej, i co wy na to, sluchalem z lyngdorfem 2175 i cd tri06, i jestem w szoku jak ten wzglednie tani system gra...

Edytowane przez konik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, kilkuletnie, jest to moje w sumie drugie i pierwsze podejscie z klasa D, innego wzmacniacza nie sluchalem i wyrabia diabel co chce, myslalem ze bedzie nieciekawie, cyfrowo bo to nawet nie najwyzszy model, a tu nic z tych rzeczy, powiem wiecej minimy lepiej z tym graja niz z makiem6300 a do takiego dm10 z ktorym ponoc sonus gra to nie mam nawet jak tego porownac, tylko musi cd grac ciemno i zero srebra i to poprostu gra. Polecam posluchac vintage i amator z klasa D

 

a i jeszcze jedno tutaj nie potrzeba zadnych puszek na kablach, nie trzeba korygowac barwy bo system nie ma zachwianej rownowago tonalnej, mity tylko ograniczyly dynamike w skali makro, zwykla miedz lity drut cos firmowego i bajeczka:)

 

poprawka nie mity...a transparenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak graja bardzo holograficznie, tylko ze sa trudniejsze w doborze reszty, bardziej czule na przejaskrawienia w systemie. Zaraz wywalaja jak na tacy zaburzenia rownowagi i same tego nie koryguja, zaczynaja wtedy grać skrajami czyli dolem i gora, mozna to lekko skorygowac kablem ale to zawsze jakis kompromis.

 

Jestem bardzo wymagajacy co do srednicy a mam je ustawione szeroko na 3.0m, po 1cm odchylone od osi i wokal jest dokladnie pomiedzy, nie maja problemu z planem horyzontalnym. Nic nie zostaje na kolumnie z dolem cofnietym za linie kolumn o jakim moge pomarzyc w moim systemie.u siebie mam srednice jakiej dlugo szukalem a tutaj jest conajmniej dobrze pod wzgledem plastyki barw a to juz naprawde cos bo gra tranzystor. Najlepsze ze w ciemno bym obstawil ze gra lampa, mocna lampa lub mocna klasaA.

 

Dzisiaj sobie darowalem audiofilskie jeki, gra raczej rodowicz stare plyty jedne z pierwszych bez kosmicznych samplerow, nagrywane w tradycyjny sposob, podobnie Rynkowski i sa tutaj dwie mozliwosci. Albo bol glowy albo krecenie nia i jest to drugie. Jak Maryla z kompanami ryknie w przesterze czy Rynkowski z tym swoim ochrypnietym glosem... chce sie poprostu sluchać:)

Edytowane przez konik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak graja bardzo holograficznie, tylko ze sa trudniejsze w doborze reszty, bardziej czule na przejaskrawienia w systemie. Zaraz wywalaja jak na tacy zaburzenia rownowagi i same tego nie koryguja, zaczynaja wtedy grać skrajami czyli dolem i gora, mozna to lekko skorygowac kablem ale to zawsze jakis kompromis.

 

Żadne takie zabawy z kablami TYLKO porządny ustrój antywibracyjny jakim jest stojak do sprzętu, plus kolce pod sprzęt i męki z dołem i górą znikną jak ręką odjął. Słowo "porządny" ma tu niebagatelne znaczenie a wręcz extraordynaryjne, COŚ wiem na ten temat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klubowicze.

mam okazje zamienic swoje atc na sonusy concerto,czego moge sie spodziewac? szukam generalnie czegos latwiejszego do napedzenia,mile widziana gesta srednica i muzykalnosc,czego nie szukam to swietlistej gory i tak zwanej suchosci.... czy te kolumny maja ww cechy? grac to bedzie jak w stopce z caspianem m2

Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś problem, czy może łupnęło w krzyżu?

 

A myslisz że jest jakiś problem ? Martwi mnie że w tak fajnym wątku rozmawiamy ostatnio głównie o popierdułkach

wielkości herbatników które bardziej powinny być podpięte do laptopa niż do systemu - Minima Amator czy Concerto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A myslisz że jest jakiś problem ? Martwi mnie że w tak fajnym wątku rozmawiamy ostatnio głównie o popierdułkach

wielkości herbatników które bardziej powinny być podpięte do laptopa niż do systemu - Minima Amator czy Concerto.

Edytowane przez tomek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie klienta: jeśli nie wiecie, KTO inspirował Serblina i KTO robi dziś Extremy nie gorsze od oryginału to zapraszam do linków poniżej.

Kupa śmiechu. :)

 

http://allegro.pl/my_page.php?uid=35959671

 

http://allegro.pl/sonus-faber-extrema-replika-i4941548647.html

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie klienta: jeśli nie wiecie, KTO inspirował Serblina i KTO robi dziś Extremy nie gorsze od oryginału to zapraszam do linków poniżej.

Kupa śmiechu. :)

 

http://allegro.pl/my_page.php?uid=35959671

 

http://allegro.pl/sonus-faber-extrema-replika-i4941548647.html

 

Niezły jajcarz.......a ten tekst podoba mi się najbardziej

 

Jeśli znajdzie ktoś zestaw głośnikowy w przedziale do 40.000 zł który zagra lepiej od moich to chętnie ich posłucham a najlepiej przyjechać do mnie na

 

Chyba chciał napisać że jeśli jakiś zestaw do 40 kzł zagra lepiej to swój zestaw oddaję GRATIS - ale widocznie przemyślał że STRACI ZA DUŻO i splajtuje.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te aukcje to nieuczciwość - bowiem dotyczą replik ( czyli wiernego modwzorowania) kolumn Sonus faber. A te paskudztwa które gość proponuje nie mają się nijak do repliki Sonusów - te aukcje wprowadzają w błąd i są niezgodne z regulaminem allegro

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - taki talent mamy w Polsce a nie ma swojego klubu na AS jeszcze? :)

Czytaliście? Pierwszą kolumnę "zbudował w wieku 15 lat" - zapewne w przerwie pomiędzy budową superkomputera kwantowego i lądownika księżycowego! :)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Macie może Panowie pomysl, gdzie kupić lub czym ewentualnie zastapić struny/maskownice w Guarneri Homage? Te gumki zupelnie sparcialy. Dzwoniłem do Voice i czekam na odpowiedź.

Gdyby jednak ich nie mieli...

 

Uuu to słabo,naprawdę sparciały?w kolumnach za taką kasę? Nie powinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.