Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam pytanie.?

Jaka jest realna wartość (za ile warto kupić Cremona, nie Cremona M ).

Rzadko można je spotkać ,ale się pokazują, właśnie w różnych cenach ?

Czasami te ceny mają bardzo dużą rozbieżność, dlatego moje pytanie .

Będę wdzięczny za wskazówki, pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebay uk ktos sprzedane cremona za 1800 http://m.ebay.co.uk/itm/281308917677?nav=SEARCH

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.co.uk/itm/SONUS-FABER-CREMONA-Prima-Serie-not-M-DIFFUSORI-Speakers-/151286315291?pt=Casse_e_diffusori&hash=item23395df91b

Mi chodzi o Cremona, nie Auditor, ani M.

Na ebay uk ktos sprzedane cremona

 

Są różne ceny, dużo odbiegające od siebie, dlatego pytam?

Ceny, na Ebay, Aledrogo znam, ale nie wiem ile warto dać

za ten model, bo do najnowszych nie należy. :)

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiza, pytanie czy dźwięk z tych kolumn Ci podejdzie. Chyba, że kupisz te kolumny jako inwestycję.

Dźwiękowo mi odpowiadają, bo ich słuchałem, drugiego pytania nie rozumiem, o co Ci chodzi.

Chyba się nie dowiem ile te paczki są warte ?, ile można za nie dać żeby nie przepłacić??

Aukcyjne teraźniejsze ceny znam !!! Pozdrawiam.:)

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo mi odpowiadają, bo ich słuchałem, drugiego pytania nie rozumiem, o co Ci chodzi.

Chyba się nie dowiem ile te paczki są warte ?, ile można za nie dać żeby nie przepłacić??

Aukcyjne teraźniejsze ceny znam !!! Pozdrawiam.:)

 

Skoro znasz ceny aukcyjne to czego jeszcze chcesz? Targuj się to się przekonasz ile są one warte...poniżej pewnej sumy już nikt Ci nie zejdzie. Cremony bez M to z tego co widziałem minimalnie jakieś 13 tyś PLN a Cremony M to minimalnie jakieś 18 tyś PLN. Wszystko poniżej tych cen to super okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cremony bez M to z tego co widziałem minimalnie jakieś 13 tyś PLN

Teraz już nic nie chcę, o to mi chodziło.

Skoro znasz ceny aukcyjne to czego jeszcze chcesz?

Pytałem ponieważ niekiedy ceny aukcyjne przekraczają 15 tyś.PLN, dlatego chciałem się upewnić.

Pozdrawiam. :)

Edytowane przez kiza

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sluchales, to OK.

Słuchałeś te Cremona (nie M ), i co ?, nie podobało się ?,

skoro się pytasz czy mi się podobają.

Twój żart jest warty wypróbowania, ale podejrzewam

że nikt się na to nie nabierze.!! Pozdrawiam. -:)+

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze bym nic nie kupił w ciemno, ale to przyszłość, oby ?

Pozdrawiam. :)+

 

???? Cremona Auditor M to owszem w ciemno - przynajmniej są emocje. Z podłogówkami już nie będzie tak łatwo, chociaż i tak podłogowy SF będzie lepszy od wielu innych marek. TT to zabawki do kina domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podłogówkami już nie będzie tak łatwo,

Dlaczego uważasz że nie będzie tak łatwo (np. Cremona), której słuchałem, i zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Możesz rozszerzyć trochę Swoje doświadczenia(myśl). Bardzo jestem ciekawy Twojej opinii bo masz doświadczenie z S.F. Wielkie dzięki, pozdrawiam.-:)+

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

OK. Masz wysokie wymagania, ja mniejsze. Obaj mamy prawo napisac swoje zdanie. Producent przewidzial je do systemow stereo jak i systemow kin domowych. Pisanie, ze nadaja sie tylko do KD nie jest prawda - z calym szacunkiem.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz że nie będzie tak łatwo (np. Cremona), której słuchałem, i zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Możesz rozszerzyć trochę Swoje doświadczenia(myśl). Bardzo jestem ciekawy Twojej opinii bo masz doświadczenie z S.F. Wielkie dzięki, pozdrawiam.-:)+

 

Cremona jest dość nieżle zszyta tonalnie z całym pasmem i przy dobrym okablowaniu może pokazać dobre strony

szkoły Franco Serblina. Jedno jest pewne to to , że Cremona jest dobrą inwestycją bez ryzyka i zawsze szybko od sprzedawalna bez strat. Natomiast brzmieniowo Cremona Audiotor M przewyższa swoją większą siostrę jakością

dżwięku i przy reprodukcji wokali, muzyki klasycznej małych składów oraz muzyki instrumentalnej będzie lepsza.

Warto pamietać, ze w ostatnich latach projektów Franco, właśnie Cremona Auditor M i Minima Vintage to ulubione

monitory włoskiego mistrza.

Tak więc moi drodzy 99% monitorów Sonus Faber można kupować w ciemno i bez obaw że nas zawiodą.

Gdybyś pokazał mi SF podłogowe do wyboru i monitory , natychmiast zdecydował bym się własnie na monitory.

Dlaczego ? Monitory SF to taki CONCORDE przy Boeingach podłogowych róznych firm i Sonus Faber.

 

1150246_480395635416446_3132771309136681031_n.jpg

 

PS. Muszę sprostować. Tylko jedna podłogówka SF jest genialna IMHO - Stradivari - miód dla uszu,oczu i serca.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cremona Audiotor M przewyższa swoją większą siostrę jakością

dżwięku i przy reprodukcji wokali, muzyki klasycznej małych składów oraz muzyki instrumentalnej będzie lepsza

Dzięki za wykład, już czaję o co Ci chodzi, tylko ja słucham dużych składów ("o mnie"),

i myślę że Cremona, to dobry kierunek, obym się nie mylił ?? Dzięki, pozdrawiam. :)

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wykład, już czaję o co Ci chodzi, tylko ja słucham dużych składów ("o mnie"),

i myślę że Cremona, to dobry kierunek, obym się nie mylił ?? Dzięki, pozdrawiam. :)

 

No tak duży skład - heavy metal , rock , spokojnie znajdziesz coś do 5 tys zł B &W lub Monitor Audio. W końcu o efekt

chodzi bardziej niż o muzykę, no i zaoszczędzisz 10 kzł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Kiza, z malych monitorow nie uswiadczysz pier....icia i dmuchniecia jak z rasowych kolumn podlogowych. Cremon nie sluchalem. Sluchalem innych SF podstawkowych i niestety one nie zagraja wszystkiego. Aczkolwiek graja pieknie wokale i raczej spokojniejsza muzyke.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- heavy metal , rock

Innych klimatów też słucham, (o mnie). Wielkie dzięki, ale z Twojej porady nie skorzystam.Te firmy które wymieniłeś to nie moje granie!! Pozdrawiam.:)

Kiza, z malych monitorow nie uswiadczysz pier....icia i dmuchniecia

Kangie, wiem dlatego mam podłogówki, tylko powoli przychodzi czas na zmiany, no chyba że coś nie wypali.

Widzę że na tym forum trudno ....., jednak zaufam swojemu słuchowi. Pozdrawiam. :)

B &W lub Monitor Audio

Te firmy+Yamaha, to niezbyt udane połączenie, bynajmniej dla mnie !! Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te firmy+Yamaha, to niezbyt udane połączenie, bynajmniej dla mnie !! Pozdrawiam.

 

+

0

 

 

Kiza , z Yamahą to nawet tonsil dobrze zagra a co dopiero B&W czy Monitor A. Ta pierwsza firma ma dobre pierdnięcie

jak to mówi Kangie . Mówię to w dobrych intencjach gdyż nie ma sensu wydawać pieniędzy jeśli lubisz ostre granie -

sprawdziłem Twój profil . SF to dla smakoszy dżwieku a nie nap........nki.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Kiza, B&W i Yamaha to dobre polaczenie. No, ale mozemy miec rozne gusta brzmieniowe.

Jesli chodzi o mnie, to moglbym kiedys miec dwa zestawy: jeden na mocnych podlogowkach, drugi na monitorach SF. Wiecej do szczescia nie potrzeba.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF to dla smakoszy dżwieku a nie nap........nki.

Jak zauważyłeś, słucham też innych klimatów, i z wiekiem gust się trochę zmienia.Metalu coraz mniej.

Na poziomie 5-8 tys.zł. to grają teraz moje SonusOlivy, a ja chciałbym pomimo dużych wyrzeczeń,

pójść trochę dalej, zwłaszcza że obcowałem z tymi Cremona, i jednak zostanę przy swoim.

 

P.S. Przeczytaj post nr.1105, i 1110, w tym klubie, nie wszyscy muszą mieć takie same zdanie.

Pozdrawiam :)

 

Kangie, czyli wnioskuję że twoje S.F. do Rocka, Metalu, nie bardzo...., raczej B&W ? :)

 

Przecież pisałeś że Cremona, nie słuchałeś ?

 

-:)

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poziomie 5-8 tys.zł. to grają teraz moje SonusOlivy, a ja chciałbym pomimo dużych wyrzeczeń,

pójść trochę dalej, zwłaszcza że obcowałem z tymi Cremona, i jednak zostanę przy swoim.

 

Wystarczy, że zmienisz zwrotnicę w swoim zestawie i już odkryjesz kolumny na nowo. Tyle, że musiałaby być zrobiona na podstawie pomiarów a nie "złotego ucha" Pana Andrzeja...

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.