Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy katował ;) ktoś SF Venere 2.5 i z jakim skutkiem ? Pozmieniał mi się wystrój w pokoju i są naciski na kolumny w białym kolorze .Nie wiem też jak pokój 17 m poradził by sobie z tymi kolumienkami ,choć bass z przodu to lepsze rozwiązanie i można by je trochę dosunąć do tylnej ściany.

 

17m2 i podłogówki? Blisko ściany? Białe? Po co przepłacać... takie kup, zaoszczędzisz na nich i z telefonu pograsz;-)

 

parrot-zikmu-by-starck-glosniki-bezprzewodowe-biale-b-iext6266148.jpg

Dziwięk będzie może i lepszy niż z Sonusów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak byscie sie odniesli do `Liuto Tower`.Rzekomo(testy) calkiem niezle radzi juz sobie z nimi w miare tania i `nie super` mocna elektronika.Slyszal ktos te glosniki?

 

kolego ja posiadam Liuto i powiem tak , są to bardzo zacne kolumny , dżwięk bardzo otwarty , basik niski , wokal oderwany od tła a wysokie tony aksamitne o bardzo wysokiej rozdzielczości. Gorąco polecam bo naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kolego ja posiadam Liuto i powiem tak , są to bardzo zacne kolumny , dżwięk bardzo otwarty , basik niski , wokal oderwany od tła a wysokie tony aksamitne o bardzo wysokiej rozdzielczości. Gorąco polecam bo naprawdę warto.

 

 

 

kolego ja posiadam Liuto i powiem tak , są to bardzo zacne kolumny , dżwięk bardzo otwarty , basik niski , wokal oderwany od tła a wysokie tony aksamitne o bardzo wysokiej rozdzielczości. Gorąco polecam bo naprawdę warto.

 

Kolego Robo dzieki bardzo za odpowiedz.Krotko zwiezle i na temat.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam bo naprawdę warto.

Kolego pozwolę sobie zadać Ci kilka pytań odnośnie tych kolumn.

W jakim metrażu grają one u Ciebie.

Czy bliskość ścian, ma negatywny (bardzo słyszalny) wpływ na ich poprawne granie. ?

Czym je napędzasz.? Będę wdzięczny, za udzielenie informacji.Pozdrawiam.:)

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pozwolę sobie zadać Ci kilka pytań odnośnie tych kolumn.

W jakim metrażu grają one u Ciebie.

Czy bliskość ścian, ma negatywny (bardzo słyszalny) wpływ na ich poprawne granie. ?

Czym je napędzasz.? Będę wdzięczny, za udzielenie informacji.Pozdrawiam.:)

więc tak :

18m pokój odległość od ściany tylnej to 35 cm , szerokość między kolumnami to 240cm a gra to na ;

procesor dżwięku Primare SPA 21 jako PRE, końcówka Primare 33.2 , DVD Primare 30 SACD.

okablowanie sieć Gigawatt LC-3 mk2 , listwa PF2 mk2

Reszta sieciówek to Gigawatt LC-2 mk2.

Interkonekty Chord Indigo Plus, cyfrowy Chord Indigo Plus.

Głośnikowy Chord Signature

jeśli chodzi o granie tych kolumn to są napewno muzykalne i wiem że napewno mam za małe pomieszczenie ale w przyszłości będę zmieniać na sale odsłuchową z kinem więc napewno otrzymam więcej rozmachu i przestrzeni w dżwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz kabelki albedo...co do primare....to mam mieszane uczucia....kiedyś słuchałem sonusów z wzmakiem 32.....no i średnio (jak dla mnie)....krell lub mak i po sprawie

ale może z procesorem kina i dvd sprawdza się w stereo :)

Edytowane przez mztv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz kabelki albedo...co do primare....to mam mieszane uczucia....kiedyś słuchałem sonusów z wzmakiem 32.....no i średnio (jak dla mnie)....krell lub mak i po sprawie

ale może z procesorem kina i dvd sprawdza się w stereo :)

 

Zdecydowanie KRELL!!! 5000 PLN = 400xi i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz kabelki albedo...co do primare....to mam mieszane uczucia....kiedyś słuchałem sonusów z wzmakiem 32.....no i średnio (jak dla mnie)....krell lub mak i po sprawie

ale może z procesorem kina i dvd sprawdza się w stereo :)

 

Kolego zapomniałeś że posiadam końcówkę 33.2 a procesor służy jako PRE. Ale to szczegół , jeśli chodzi o DVD 30 to do testów używany był w HiFidelity jako najlepsze źrudło formatu SACD , ale to też szczegół bo przecież to nie CD .

Chętnie bym się dowiedział jaki ty posiadasz sprzęt to może też miał bym szansę " co nieco skrytykować i pouczyć co moim zdaniem powinieneś był zmienić " taka porada jest napewno Bezcenna .pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zapomniałeś że posiadam końcówkę 33.2 a procesor służy jako PRE. Ale to szczegół , jeśli chodzi o DVD 30 to do testów używany był w HiFidelity jako najlepsze źrudło formatu SACD , ale to też szczegół bo przecież to nie CD .

Chętnie bym się dowiedział jaki ty posiadasz sprzęt to może też miał bym szansę " co nieco skrytykować i pouczyć co moim zdaniem powinieneś był zmienić " taka porada jest napewno Bezcenna .pozdrawiam ;)

a słuchałeś jakiegoś krella z sonusami?

Koledze chodzi o to aby uzyskać synergię a primare gra raczej po chłodnej stronie

Od razu zaznaczam,że nie słuchałem Twojego systemu :)

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a słuchałeś jakiegoś krella z sonusami?

Koledze chodzi o to aby uzyskać synergię a primare gra raczej po chłodnej stronie

Od razu zaznaczam,że nie słuchałem Twojego systemu :)

 

A no właśnie to jest bardzo irytujące jak większość forumowiczów teoretycznie pouczają innych którzy są zadowoleni ze swoich systemów . Ale świata się nie zmieni ;)

Jeśli chodzi o Krella to próbowałem 300 i dla mnie trochę gra za bardzo energetycznie , analityczne i zalatywało ostrością podobnie do T + A .ale to kwestia gustu ,zresztą wizualnie moim zdaniem Primare bije je na głowę a to też jest dla mnie ważne .Ja jestem bardzo zadowolony i to jest dla mnie najważniejsze . Miłych odsłuchów .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen

 

i widzisz kolego ty zrozumiałeś a większość nie rozumie, i to jest duży problem forum stereo.Nie dziwie się że większość forumowiczów czy audiofili tylko czytają a nie piszą, ponieważ uważają tak samo jak ja , że nie ma sensu dyskutować bo skończy się na kłótnią.

Pozdrawiam wszystkich czytających ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i widzisz kolego ty zrozumiałeś a większość nie rozumie, i to jest duży problem forum stereo.Nie dziwie się że większość forumowiczów czy audiofili tylko czytają a nie piszą, ponieważ uważają tak samo jak ja , że nie ma sensu dyskutować bo skończy się na kłótnią.

Pozdrawiam wszystkich czytających ;)

 

A ja jakoś nie mogę zrozumieć tego że panuje jakiś stereotyp że wzmacniacze Primare grają "po chłodnej stronie" - dosyć długo miałem I21 i przez weekend I30 i żaden z nich tak nie grał.

 

Co do Twojego zestawu oczywiście się nie wypowiadam ale jak widać gotową receptę na super dźwięk można na forum otrzymać w 15 sekund nawet o nią nie prosząc -)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakoś nie mogę zrozumieć tego że panuje jakiś stereotyp że wzmacniacze Primare grają "po chłodnej stronie" - dosyć długo miałem I21 i przez weekend I30 i żaden z nich tak nie grał.

 

Co do Twojego zestawu oczywiście się nie wypowiadam ale jak widać gotową receptę na super dźwięk można na forum otrzymać w 15 sekund nawet o nią nie prosząc -)

 

Hehe dokładnie tak jak piszesz kolego, a jak się na forum zapytasz co sodzą np o ........ to zero odp , dopiero zaczyna się cała zabawa jak napiszesz co posiadasz i jakie wrażenia są z odsłuchu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow ! robi wrażenie ciekawe ile para będzie kosztować ;) szacuje na jakieś 80.000 zł

Juz podano cene ....... o wlasnie bedzie taka jak te kropki!!!co to znaczy?tylko tyle ze bedzie tylko 30sztuk wykonanych, akurat na rowne 30-lecie firmy sonus faber,kupujacy musi przyjechac na negocjacje do firmy i cena ustalana bedzie w" cztery- oczy" z kazdym z osobna,wykonanie i srodki ktore zainwestowano w te kolumny nie pokryja ceny, jaka by nie byla!!! tak powiedzial przedstawiciel firmy,czyli tylko dla wybranych milionerow,zostana dostarczone osobiscie przez firme i podlaczone u kupujacego w jego domu,ceny nigdy sie nie dowiemy,chyba nikomu nie bedzie zalezalo na pochwaleniu sie jakim byl debilem tyle ...za nie dajac!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Juz podano cene ....... o wlasnie bedzie taka jak te kropki!!!co to znaczy?tylko tyle ze bedzie tylko 30sztuk wykonanych, akurat na rowne 30-lecie firmy sonus faber,kupujacy musi przyjechac na negocjacje do firmy i cena ustalana bedzie w" cztery- oczy" z kazdym z osobna,wykonanie i srodki ktore zainwestowano w te kolumny nie pokryja ceny, jaka by nie byla!!! tak powiedzial przedstawiciel firmy,czyli tylko dla wybranych milionerow,zostana dostarczone osobiscie przez firme i podlaczone u kupujacego w jego domu,ceny nigdy sie nie dowiemy,chyba nikomu nie bedzie zalezalo na pochwaleniu sie jakim byl debilem tyle ...za nie dajac!!!

Stara i mało odkrywcza strategia marketingowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydka kolumna, co to za kształt?. Tylko potwierdza się tendencję że SF odlatuje coraz bardziej w kosmos. Co do ceny to obecnie nie grają one roli bo w Chinach i w Dubaju wszystko się sprzeda w ilości po 15 par. Tam ludzie kochają takie limitowane edycje wszystkiego co można kupić. Od zapalniczek po samochody. Jakaś kolumna też może być. Ważne że mam numerek i jest ich tylko 30!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalna strategia sprzedaży, SF mógłby zbić kokosy na tej kolumnie nawet przy ograniczeniach produkcyjnych

Extremy do np.1000 lub 2000 par. Przyczyna tak małej serii [ 30 szt. ] może leży w tym że nowa Extrema nie gra tak dobrze jak stara , stąd negocjacje i rozmowy w 4 oczy gdzie łatwiej jest wyperswadować przyszłemu nabywcy że jest wybrańcem.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu , projektant SF Extrema Livio Cucuzza oświadczył że cały nakład 30 par został sprzedany.

 

All the 30 pairs are already sold.

 

Nasz forumowy kolega też dokonał wpisu na stronie projektanta

Magazyn What HI FI Sound and Vision obiecał przetestować kolumny w krótkim czasie

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.