Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Był ktoś na prezentacji SF Aida na Audio Show 2013? Ja tam nie zajrzałem bo tych kolumn nie cierpię z powodu ich aparycji...ale one powstały dla konkretnego klienta z CHRL, który jest od nich po prostu niższy i lubi to co duże i potężne...

 

Do tego Aidy połączono ze sprzętem firmy BAT...i dodano CD z Primare! Nie dziwię się, że większość opinii jest negatywnych na maksa...

 

Kolejny dystrybutor, który niszczy dobrą markę, fatalną niby promocją...Trzeba było postawić je z boku aby sobie wyglądały, a podłączyć Stradivari zestawić z porządnym sprzętem potrafiącym je dobrze wysterować i pokazać co to znaczy naturalna średnica...

 

Tyle dobrych kolumn w ofercie (Stradivari, Cremony, Minima Vintage) które można ładnie zaprezentować w intymnej atmosferze...

 

Jedyny plus to że Sonusy z drugiej ręki mają u nas dobrą cenę, bo nie mają takiej renomy jak 12 lat temu...

 

Oj brakuje prezentacji Pana Jasika ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sporo opinii krzywdzi Sf Aida bo ich po prostu nigdy nie będzie stać na nie (taka polska cecha). Nie wszedłeś do pokoju Sf, a wydajesz opinie w ciemno, że z BAT-em to zły wybór, wystarczy posłuchać opinii ludzi, którzy byli tam i byli zachwyceni Aidami, to bardziej miarodajne, niż opinia kogoś kto wcale tam nie był. Twoje podsumowanie jest też bez sensu bo obecny dystrybutor zrobił więcej dla marki Sf niż pan Jasik i audioklon razem wzięci, a doradzanie, że lepiej było podłączyć cremony zachowaj dla siebie, idiota pokazuje produkty, które nie są dostępne w ofercie, bo nie są już produkowane ale skąd możesz o tym wiedzieć lubisz tylko pohejtować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sporo opinii krzywdzi Sf Aida bo ich po prostu nigdy nie będzie stać na nie (taka polska cecha). Nie wszedłeś do pokoju Sf, a wydajesz opinie w ciemno, że z BAT-em to zły wybór, wystarczy posłuchać opinii ludzi, którzy byli tam i byli zachwyceni Aidami, to bardziej miarodajne, niż opinia kogoś kto wcale tam nie był. Twoje podsumowanie jest też bez sensu bo obecny dystrybutor zrobił więcej dla marki Sf niż pan Jasik i audioklon razem wzięci, a doradzanie, że lepiej było podłączyć cremony zachowaj dla siebie, idiota pokazuje produkty, które nie są dostępne w ofercie, bo nie są już produkowane ale skąd możesz o tym wiedzieć lubisz tylko pohejtować.

 

Po pierwsze to jest klub kulturalnych osób. Więc panuj nad tym co i jak piszesz...

 

Chętnie dowiem się co takiego dobrego zrobił Voice dla SF? Konkretnie?

 

Chętnie poczytamy opnie osób zachwyconych tym jak grały Aidy...niech piszą. Tylko niech piszą osoby, które na tym forum są od przynajmniej roku a nie od dwóch dni tak jak Ty...

 

A Cremony sa nadal na stronie Sonus Faber więc jest to nadal produkt tej firmy...

http://www.sonusfaber.com/it/prodotti/cremona-auditor-m

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sporo opinii krzywdzi Sf Aida bo ich po prostu nigdy nie będzie stać na nie (taka polska cecha). Nie wszedłeś do pokoju Sf, a wydajesz opinie w ciemno, że z BAT-em to zły wybór, wystarczy posłuchać opinii ludzi, którzy byli tam i byli zachwyceni Aidami, to bardziej miarodajne, niż opinia kogoś kto wcale tam nie był. Twoje podsumowanie jest też bez sensu bo obecny dystrybutor zrobił więcej dla marki Sf niż pan Jasik i audioklon razem wzięci, a doradzanie, że lepiej było podłączyć cremony zachowaj dla siebie, idiota pokazuje produkty, które nie są dostępne w ofercie, bo nie są już produkowane ale skąd możesz o tym wiedzieć lubisz tylko pohejtować.

Siedziałem dość długo w pokoju z Aidą. Byłem w sumie 3 razy. I nadal uważam, że to dramat. Nie jeżdże do Chicago, nie słyszałem BATa w dobrym zestawieniu. Kiedyś zamarzył mi się preamp lampowy, miałem okazję odsłuchac jakiegoś referencyjnego BATa. I powiem krótko: zrobił mi z dźwiękiem wszystko to, czego nienawidzę. A najgorszy był bas. Nie stać mnie na Aidy, ale i tak im kibicuję. Może za rok.... Na Soulution też mnie nie stać a 4 lata temu łeb mi urwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupic cremony .

Mam do was 2 pytania .

1 jak jest szansa dostania głośników jak by te uległy spaleniu itd

B&w ma swoje glosniki na 25 lat a pózniej moze je specjalnie wyprodukować .

2 czy ktos słuchał cremon na z naimem ?

Pozdawiam

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam także zamiar kupna kolumn Sonus Faber tylko nie mam pojęcia jaki model napewno podłogówki,

posiadam zestaw Primare wzmacniacz ,cd i końcówkę mocy a okablowanie CHORD głośniki i interkonekty a napięcie GIGAWATT.

Może ktoś z was ma podobny sprzęt i mógłby się podzielić wrażeniami odsłuchowymi .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupic cremony .

Mam do was 2 pytania .

1 jak jest szansa dostania głośników jak by te uległy spaleniu itd

B&w ma swoje glosniki na 25 lat a pózniej moze je specjalnie wyprodukować .

2 czy ktos słuchał cremon na z naimem ?

Pozdawiam

 

a czemu mają ulec zniszczeniu? miałem jedne kolumny 14 lat, grałem na nich całkiem głosno i nic sie nie stało...najlepiej skontaktuj się z sonusem bezpośrednio i spytaj ich o co chcesz...samemu trudno zgadywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w konfiguracji ze wzmakiem mcintosha jak najbardziej tak...

a tak na marginesie czemu się dziwisz......moja opinia opiera się na bezpośrednim porównaniu....przez kilka dni włączałem na zmianę ww cedeki i stąd moja opinia...może lekko subiektywna ale zawsze poparta odłuchem.

Edytowane przez mztv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w konfiguracji ze wzmakiem mcintosha jak najbardziej tak...

a tak na marginesie czemu się dziwisz......moja opinia opiera się na bezpośrednim porównaniu....przez kilka dni włączałem na zmianę ww cedeki i stąd moja opinia...może lekko subiektywna ale zawsze poparta odłuchem.

 

Nawet mocno subiektywna - jak to opinia :-)

Taka właśnie ma być i masz do niej prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o przyjęcie do kluby :)

Od 2 tyg stoją bo jeszcze nie grają cremony bez m czekam na resztę do nich

Pozdrawiam

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam proszę o przyjęcie do kluby :)

Od 2 tyg stoją bo jeszcze nie grają cremony bez m czekam na resztę do nich

Pozdrawiam

 

I jak doczekałeś się już reszty do Cremony? Z czym ma grać?

 

A przy okazji WESOŁYCH ŚWIĄT i wielu miłych chwil z Sonusami w 2014 roku dla wszystkich obecnych posiadaczy tych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film, który zapowiada nową kolumnę Sonusa? Legenda, która powraca do życia... Ciekawe którą kolumnę reaktywują w nowej wersji.

Moreno, tą legendą jest EXTREMA - prawdopodobnie. Audiofilski świat czeka na coś w tym rodzaju gdyż 1000 par nie było w stanie zaspokoić potrzeb rynku.

Ten pięknie grający i największy w historii monitor po dziś dzień jest w stanie znokautować słuchacza w pozytywnym sensie a szukanie szczęki podczas odsłuchów

jest rzeczą tak n a t u r a l n ą że nie omija nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś trudno mi uwierzyć, że się odważą na tak wyjątkowy monitor skoro mają w ofercie bardzo drogi i ekskluzywny Guarneri Evolution. Ale jeśli faktycznie zrobili by nową wersję Extremy to będzie to duże wydarzenie. Dziś jest idealny czas na stworzenie monitora totalnego w limitowanej ilości egzemplarzy. Rynek azjatycki pochłonie to bez problemu. Wypada więc tylko czekać i cieszyć się, że SF zamierza powrócić do tego co dobre i sprawdzone.

 

Ja każdego dnia cieszę się z posiadania pary Sonusów, muzykalność i piękna barwa to synonimy wielu produktów tej marki.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Extrema będzię tym głosnikiem to gwarantuję Ci że pierwsze 500 par będzie sprzedane w ciągu tygodnia a może i szybciej.

Mój kolega i podobnie jak my fan Sonusów na wieść że ma pojawić się Minima Vintage z uśmiechem powiedział : he,he to będzie coś w rodzaju przypudrowanej pani po 40 z wiekszym biustem [ mid/woofer ] udającej nastolatkę - nic nie okaże się lepsze od oryginalnej MINIMY. Kiedy usłyszał

M Vintage był mocno zdziwiony i nie mógł uwierzyć że grają tak wspaniale i powiedział : wiesz......myliłem się. Nie on jeden i nie on pierwszy . Zobaczymy.

 

Zapomniałem napisać że aktualnie głównym menadżerem produktu Sonus Faber jest zagorzały miłośnik brandu i niezły audiofill z Mediolanu z którym miałem okazje

jakiś czas temu [ kiedy jeszcze żył Franco S.] kilka razy porozmawiać o sprzętach. Kto wie może to jego pomysł - gdyby tak było to rewelacja. Spróbuję skontaktować się

z nim, może dowiem się czegoś więcej.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ one „spekatkularne”!

Wizualnie są naprawdę OK i jak mi się wydaje Extrema to największy monitor jaki kiedykolwiek został skonstruowany.Na foto mamy podstawy z drewna zamiast 6 kątne pilary

z metalu o wadze 40 - 50 kg każdy stand. Dzwiękowo to już totalna EXTREMA i NIRVANA której sam ELberoth nawet nie doświadczył a raczej mógłby tylko pozazdrościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esotar T 330 D [ świetnie że podałeś model ] jest ciekawym głośnikiem wysokotonowym gdyż w nieodpowiednim towarzystwie [ wzmacniacz,okablowanie ] potrafi grać

męcząco. Odpowiednio zaaplikowany ma wybitne właściwosci zgrania się z mid/wooferem i prezentowania góry w najlepszy z możliwych sposobów - gładko i czytelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był w owym czasie jeden z nielicznych tweeterów zdolny do niskiego podziału i prawdopodobnie m.in stąd jego legenda. Połączenie klasycznego tweetera z wooferem 8 cali to spory wyczyn.

 

Dynaudio spróbowało tego wyczynu w modelu Dynaudio SPECIAL 25. Wielu się podnieciło, że będą mieli EXTREMĘ za dużo taniej... no cóż...

 

Tu jest ciekawa wypowiedź o Extramach, ekstremalnego audiofila

http://www.highfidelity.pl/@hydepark-1016&lang=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.