Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Ciężar dżwięku i jego kremowość oczywiście nie była taka sama jak ze Stradivarii czy Guarneri ale ten mankament można było rozwiązać lepszymi kablami głośnikowymi

np.Transparent Audio Ref.XL oraz interkonektami TA Ref.XL lub topowymi Cardasami. Nie zauważyłem problemu tzw.clippingu na moich nagraniach które definiują system.

A co miałeś do nich podpięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monobloki Jadis'a.

 

Natomiast scena i przestrzeń nieosiągalna przez pozostałe Sonusy vs Accordo .

 

Jeśli chodzi o przestrzeń to MEGA przestrzeń maja Guarneri Evolution. Generalnie Evolution grają niewyobrażalnie wielkim dźwiękiem jak na monitory. 18 cm woofer daję ogromną skalę dźwięku. Accordo w zakresie przestrzeni był dla mnie ok ale nawet nie zbliżał się do efektów oferowanych przez Evolution. Pytanie tylko czy pragniemy mieć takie efekty? Na pewno jest to bardzo spektakularne i może spowodować u wielu osób chęć zakupu tych głośników.

Niestety średnica nie miała tego co lubię, dźwięk nie miał muzykalności Cremony. Możliwe, że Gryphon Diablo nie był odpowiednim wzmakiem dla Evolution. Kiedyś słuchałem Auditor M własnie z Diablo i po tej prezentacji byłem rozczarowany Auditorami! Niemal skreśliłem je ze swojej listy udanych monitorów. Napaliłem się na Dynaudio S25 i bym popełnił duży błąd. Czasami los pomaga człowiekowi i trochę przypadkowo wszedłem w posiadanie Auditorów i nie żałuję tego kroku ani przez chwilkę. Tak więc prawdopodobnie Gryphon Diablo to fatalny sprzęt dla Sonusów.

Ciekaw jestem dźwieku Olympica I bo jeśli udało im się stworzyć dobrą średnicę a zachować przestrzeń w sytulu Evolution i dużą scenę dźwiękową to może to być ciekawy monitor co nie zmienia faktu że jestem totalnie szczęsliwy z Auditor M:-)

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno, jesteś drugą osobą która podkreśla brak synergii Sonus Faber ze wzmacniaczem Gryphona.Jeszcze kilka miesięcy temu byłem nawet atakowany opisując

nieudolności muzyczne tego wzmacniacza.Wielu użytkowników Extrem swego czasu miało Gryphony które moim zdaniem nie były najszczęśliwszym kompanem dla tych monitorów.Na szczęście czas płynie do przodu,zdobywamy coraz więcej doświadczeń a i firm produkujących doskonałe wzmacniacze jest coraz więcej niż 20 lat temu.

 

Nie miałem możliwości odsłuchu Guarneri Evolution ale szkoła Guarneri bardzo mi się podoba i zawsze podobała a wybrzmiewanie niskich częstotliwosci było

wręcz spektakularne z tak małego średnio/basowego głośnika i dla mnie na 5.

Również jestem bardzo ciekaw brzmienia srednicy w nowych SF Olimpica. Jeśli nadaży mi się możliwość posłuchania czegoś z nowej serii SF lub któregoś z moich

bliskich znajomych dam Tobie znać i opiszę w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Guarneri Evolution z Devialetem 110 i 240. Wreszcie te kolumny zagrały. Z Grphonem Diablo to była porazka...

 

110 stworzyła bardzo rzetelną prezentację z Evolution. Szokujące jak urządzenie za 20 tyś PLN może wysterować takie monitory...

 

Jednak dopiero podłączenie 240 spowodowało, że chciało się słuchać i słuchać. Szczególnie jak ktoś lubi muzykę rockową, rzw. wykop... kontrola basu obłedna i trudno ueirzyć, że to kolumna podstawkowa. Idealne wysterowanie SF.

 

Co do samego dźwieku Evolution to ma w sobie wielką moc, barwę (ale taką naturalną, bez podgrzania), przestrzenność i super dynamikę. Na tych kolumnach można robić odsłuchy symfoniki czy soundtracka z Gladiatora. Ale pod warunkiem takiego wysterowania jakie zaoferowała 240. Homage to delikatność i wyrafinowanie ale kolumna mało uniwersalna. Evolution to kolumna potrafiąca odtworzyć tak Vivaldiego jak i zespół perkusyjny.

 

Cały czas lubię dźwięk swoich Auditor M ale gdybym miał salon odsłuchowy o powierzchni 30 metrów i dużo wolnej gotówki to zestaw Devialet 240 i Evolution byłby jednym z pierwszych do przetestowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno, bardzo ciekawy i zaskakujący opis dobrej gry nowszych Guarneri.Czy możesz podac ceny Evolution i Devialet 240 ? Ciekawe czy Devialet zagrał by równie dobrze

z nową serią SF Olimpico ? Kilka lat temu na wystawach w USA i Japonii Devialet był łaczony z wysokimi modelami Sonusa - własnie Guarneri i Amati.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Devialet nie umywa się do nowych modeli. Był techniczny i bez polotu. Teraz jest naturalność, drive ale i body i wybrzmienia jak w dobrych końcówkach za dużą kasę...240 koło 50 tyś...Evolution podobnie...a może taniej jak się poszuka oferty:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Od niedawna posiadam sonusy "minima amator". Jaki tranzystorowy wzmacniacz dobrze by je obsłużył? Słucham głównie jazzu i bluesa z lat 50tych i 60-tych. Cena wzmacniacza, może być używany: 4-5 tysięcy.

SF Minima Amator to pierwszy próg 'entry level' całej linii monitorów Sonusa i prawdopodobnie każdy fan tej marki posiadał kiedyś te monitorki które mają względnie dobrą skuteczność db. Zarówno tranzystor taki jak Densen DM 10 lub dzielony czy Electrocompaniet ECI 4,5 [ dobrzy partnerzy ] dadzą Ci frajdę z grania.Również pomyśl o wzmacniaczach lampowych ale tutaj powinno być co najmniej 2 x 30W/8 mocy.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF Minima Amator to pierwszy próg 'entry level' całej linii monitorów Sonusa i prawdopodobnie każdy fan tej marki posiadał kiedyś te monitorki które mają względnie dobrą skuteczność db. Zarówno tranzystor taki jak Densen DM 10 lub dzielony czy Electrocompaniet ECI 4,5 [ dobrzy partnerzy ] dadzą Ci frajdę z grania.Również pomyśl o wzmacniaczach lampowych ale tutaj powinno być co najmniej 2 x 30W/8 mocy.

 

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój upór co do tranzystora bierze się z mojej kompletnej ignorancji co do elektroniki, elektryczności, itp. W tej chwili gram zresztą na lampie, niezłej i mocnej - na ukraińskim Omak Jewel One. Kiedyś miałem też lampowiec z Delta Studio. Ale chcę mieć wzmacniacz, który włączę i święty spokój. Wymiana lamp, bias itd - w moim przypadku wiąże się zawsze z szukaniem pomocy, co na przykład w wypadku Omaka jest dość kłopotliwe. Nie potrafię nawet naprawić gniazdka elektrycznego, czy podłączyć lampę do sufitu. Dlatego chcę sprzedać Omaka i kupić tranzystor. I myślałem nawet o Electrocompaniet i Densenie. A także o tym nowym Xindaku pa-m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój upór co do tranzystora bierze się z mojej kompletnej ignorancji co do elektroniki, elektryczności, itp. W tej chwili gram zresztą na lampie, niezłej i mocnej - na ukraińskim Omak Jewel One. Kiedyś miałem też lampowiec z Delta Studio. Ale chcę mieć wzmacniacz, który włączę i święty spokój. Wymiana lamp, bias itd - w moim przypadku wiąże się zawsze z szukaniem pomocy, co na przykład w wypadku Omaka jest dość kłopotliwe. Nie potrafię nawet naprawić gniazdka elektrycznego, czy podłączyć lampę do sufitu. Dlatego chcę sprzedać Omaka i kupić tranzystor. I myślałem nawet o Electrocompaniet i Densenie. A także o tym nowym Xindaku pa-m.

 

Mam podobnie do Ciebie i dlatego preferuję wzmaki tranzystorowe. Skoro masz do 5 tś PLN to jeśli pojawi się taka okazja to spróbuj podłączyć integrę Krella. To urządzenie ma tyle mocy i tak dobrze potrafi wysterować Sonusy jak rzadko co w tym przedziale cenowym. Miałem u siebie integrę Electro model 5... mi nie podpasowała...

 

Natomiast sygnał do Krella należy poprowadzić tylko XLR. Ale teraz jest pełno DACów z XLR, trzeba jednak poszukać takiego o prawdziwej budowie zbalansowanej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimy amator i krell? Minimy mają mało wypełnioną średnice stad przykładowo z densenem to gra dopiero na transparentach czy innych dociązających kablach. Krell to dobry piecyk nawet bardzo ale zle zestawiony gra fatalnie

 

Jesli sie uparłes nad tranzystorem to posłuchaj kolegi Magnepana, dobrze ci radzi. Mysle ze jestes uprzedzony do lampy bo nie słyszałes tych kolumn na 300b, Powodzenia:)

Edytowane przez konik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimy amator i krell? Minimy mają mało wypełnioną średnice stad przykładowo z densenem to gra dopiero na transparentach czy innych dociązających kablach.

Muszę się z Tobą zgodzić że Transparent Audio jest wymarzonym partnerem do kolumienek Sonusa. Z Densenem i Electrocompanietem napędzałem SF Concertino i

Minimy[te pierwsze oryginalne ] podpięte Transparent Audio plus, póżniej był model Super a następnie model Ultra z bardzo dobrym rezultatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo daców teraz posiada wbudowany przedwzmacniacz więc może warto zwrócić uwagę na zakup końcówki mocy. Ja po porównaniu końcówki z integrami nigdy nie wrócę do integry. Skok do przodu jest ogromny.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo daców teraz posiada wbudowany przedwzmacniacz więc może warto zwrócić uwagę na zakup końcówki mocy. Ja po porównaniu końcówki z integrami nigdy nie wrócę do integry. Skok do przodu jest ogromny.

A które z daców do 5 tysięcy mają przyzwoity przedwzmacniacz? Myślałem o którymś z Audio-gd, ale n ie wiem jak z ich przedzwmacniaczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF Minima Amator to pierwszy próg 'entry level' całej linii monitorów Sonusa i prawdopodobnie każdy fan tej marki posiadał kiedyś te monitorki które mają względnie dobrą skuteczność db. Zarówno tranzystor taki jak Densen DM 10 lub dzielony czy Electrocompaniet ECI 4,5 [ dobrzy partnerzy ] dadzą Ci frajdę z grania.Również pomyśl o wzmacniaczach lampowych ale tutaj powinno być co najmniej 2 x 30W/8 mocy.

lampe bierz pod minimy amator:) obecnie słucham z 8 watową lampą tak sa łatwe do napedzenia te sonusy,

...no właśnie jak to z tą minimą jest?

Pewien jegomość polecił mi mi SF Minima Vintage do mojej piętnastowatowej "trzysetki" Lebena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no właśnie jak to z tą minimą jest?

Pewien jegomość polecił mi mi SF Minima Vintage do mojej piętnastowatowej "trzysetki" Lebena.

 

Gdy minima amator dołączyły do mojej lampy - omak jewel one, która ma moc, to potencjometr musiałem podkręcić. Minimy potrzebują wyraźnie więcej prądu niż ich poprzedniki - monitory castle pembroke. W tej chwili mam słabe źródło, jedynie squeezebox touch na zasilaczu Tomanek, ale generalnie obawiałbym się podłączenia słabej lampy do minima amator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodbob mocny piecyk juz masz, i podoba sie tobie takie zestawienie?

 

nie o moc tutaj idzie, zrozumiesz jak posłuchasz naprawde dobrej lampy lub tranzystora w klasieA

 

http://sklep.fusic.pl/accuphase-a-35-autoryzowany-dealer-7-lat-gw.html

2x30 watt a pomiata wiekszością kolumn i barwa o jakiej wiekszość lampowców moze tylko pomarzyć:)

 

rozumiem ze takiego hegla h200 bys podłaczył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodbob mocny piecyk juz masz, i podoba sie tobie takie zestawienie?

 

nie o moc tutaj idzie, zrozumiesz jak posłuchasz naprawde dobrej lampy lub tranzystora w klasieA

 

http://sklep.fusic.pl/accuphase-a-35-autoryzowany-dealer-7-lat-gw.html

2x30 watt a pomiata wiekszością kolumn i barwa o jakiej wiekszość lampowców moze tylko pomarzyć:)

 

rozumiem ze takiego hegla h200 bys podłaczył?

 

jakby w rozliczeniu przyjmowali jakieś organy wewnętrzne, to może i podłączyłbym tego Accuphase, a tak bida...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no właśnie jak to z tą minimą jest?

Pewien jegomość polecił mi mi SF Minima Vintage do mojej piętnastowatowej "trzysetki" Lebena.

I jak to zagrało z Lebenem ?

SF Minima Vintage to monitory dla wyrafinowanego melomana poszukującego tej ostatniej nuty w brzmieniu kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.