Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

To ja podziele sie moim usprawnieniem, ktore mozna osiagnac za ok 700zl i wmoim odczuciu absolutnie warto. Zmienilem zwykle kolce w guarnerich na ceraball universal i autentycznie bylem zaskoczony poprawa,zwlaszcza w kategorii stabilnosci sceny i dlugosci wybrzmien dzwiekow. Udalo mi sie kupic ceraballe w rozsadnej cenie i majac wiecej kompletow postanowilem sprobowac pod kolumnami i prawdopodobnie juz tam zostana. Sa to jedyne z wynalazkow , ktore slysze jako poprawe w stosunku do dyi stoneblokow i uzywam ich pod moimi zrodlami. Wzmacniacze nie reaguja tak oczywista poprawa jak zrodla. To tyle i milego sluchania. Sprzet sie grzeje i za 15 min odpalam vinylek Katie Melua, ktory przyszedl wczoraj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

 

Nigdy nie słuchałem monitorów,a nie ukrywam że kombinowania w moich 20 metrach z głośnikami podłogowymi trochę mnie zmęczyło.

Ogólnie chodzi mi o nadmiar basu............... nie zawsze ALE.........

Do sedna ,co sądzicie o takim wyborze ?

 

SONUS FABER ELECTA AMATOR 2

 

Wzmacniacz to zacny Emitter .źródło Meridian 508.20 i jakieś tam kabelki Nordost,Mit,

 

Za każdą radę będę wdzięczny

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sedna ,co sądzicie o takim wyborze ?

SONUS FABER ELECTA AMATOR 2

 

To tak, jakbyś pytał, co sądzimy o zakupie Jaguara z lat 50-tych...

Ja sądzę, że masz doskonały gust! :)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie chodzi mi o nadmiar basu............... nie zawsze ALE.........

 

Z Twojego zestawu z Sonus Faberami Electa Amator 2 możesz mieć nadmiar basu ale wszystko zależy od aplikacji

akustycznej pomieszczenia. Możesz spróbować jeszcze z Minima Vintage która nie ma basu w takiej obfitości lub

nadmiarze co SF Electa Amator 2 ale zdecydowanie będziesz miał lepszy środek i górę - monitor na miarę dobrego

studia nagrań w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego zestawu z Sonus Faberami Electa Amator 2 możesz mieć nadmiar basu ale wszystko zależy od aplikacji

akustycznej pomieszczenia. Możesz spróbować jeszcze z Minima Vintage która nie ma basu w takiej obfitości lub

nadmiarze co SF Electa Amator 2 ale zdecydowanie będziesz miał lepszy środek i górę - monitor na miarę dobrego

studia nagrań w USA.

Jakieś tam panele akustyczne posiadam ,z Infinity R90 było prawie OK,z Dali Skyline bas jest monstrualny i czasami przestrzelony ,ale cała reszta z Skyline to już bajka:)

 

Są to kolumny do większego pomieszczenia i dlatego szukam monitorów.

 

A właśnie jak Electa Amator 2 radzi sobie z przestrzennością i budowaniem sceny ?

 

Magnepan Dali Skyline budują podobną scenę jak twoje Magnepany 3.6 zawdzięczając to 80 cm wstędze ,ty powinieneś wiedzieć o co mi chodzi?

 

Oczywiście jak słuchałeś Amator 2

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podziele sie moim usprawnieniem, ktore mozna osiagnac za ok 700zl i wmoim odczuciu absolutnie warto. Zmienilem zwykle kolce w guarnerich na ceraball universal i autentycznie bylem zaskoczony poprawa,zwlaszcza w kategorii stabilnosci sceny i dlugosci wybrzmien dzwiekow. Udalo mi sie kupic ceraballe w rozsadnej cenie i majac wiecej kompletow postanowilem sprobowac pod kolumnami i prawdopodobnie juz tam zostana. Sa to jedyne z wynalazkow , ktore slysze jako poprawe w stosunku do dyi stoneblokow i uzywam ich pod moimi zrodlami. Wzmacniacze nie reaguja tak oczywista poprawa jak zrodla. To tyle i milego sluchania. Sprzet sie grzeje i za 15 min odpalam vinylek Katie Melua, ktory przyszedl wczoraj :)

 

W jak duzym pomieszczeniu słuchasz Guarnieri ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wkrótce okaże się chyba pierwsza recenzja nowej serii Sonusa...http://www.highfidelity.pl/

TEST: Sonus faber OLYMPICA I – kolumny głośnikowe

Kolumny te mają w założeniu podobno zastapić model Cremona Auditor M jaki posiadam... więc jestem bardzo zainteresowany co zaoferują...a może już ktoś słuchał jakiejś kolumny z tej serii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach porad dla posiadaczy Sonus Faber polecam zainteresować się nakładkami firmy HRS.

 

Damping Plates mk.II. Ja z Cremona Auditor M korzystam z modelu DPII-09545, którego wielkość dobrze pasuje do górnej ścianki kolumn, na którą to powierzchnię nalezy położyć tą nakładkę. Zyski polegający na odpowiednim tłumieniu niepożądanych wibracji.

 

Oto co pisze na ten temat producent i co zamieszcza na swojej stronie dystrybutor HIFI CLUB

 

,,Damping Plates mk.II to najnowszy produkt oferujący technologię tłumiącą wibracje.

W znaczący sposób redukuje negatywny wpływ drgań przenoszonych przez powietrze. Damping Plates powinny być umieszczane bezpośrednio na górnej części obudowy urządzeń audio lub zestawow głośnikowych. Do niej przylega bowiem, wykonane z firmowego elastomeru, podłoże nakładek HRS.

Im większy procent powierzchni górnej ścianki obudowy jest zasłonięty nakładką tym większa jest poprawa jakości dźwięku.

Nakładki są produkowane w kilku rozmiarach, aby umożliwić uzyskanie optymalnego efektu w posiadanym systemie audio/video. Widoczne na zewnątrz elementy nakładek to anodyzowane na czarno aluminium lotnicze."

 

Jakie są efekty działania z Auditor M?

- poprawa całościowa dźwięku dzięki możliwości usłyszenia najdrobniejszych dźwięków, wybrzmień, szarpnięć strun, itd...

- wybitny wokal...super naturalny... głos jest niezwykle wyraźny, można zrozumieć każde szeptane słowo, piosenki zyskują dzięki temu nowe życie...

- poprawa w zakresie niskich tonów, lepsza kontrola i różnicowanie brzmienia

 

Czy są jakieś wady?

- U mnie uległa mniejszeniu super przestrzenność kolumn, dźwięki które przedtem latały po pokoju tak jakby znalazły się na kotwicy... jednak trudno uznać to za wadę bo całościowy odbiór jest po prostu teraz zdecydowanie bardziej realistyczny...

 

Cena jednej nakładki to 680 PLN... trzeba mieć dwie... a to już prawie 1400 PLN... czy warto? Moim zdaniem zdecydowanie, bowiem korzyści jakie przynoszą można porównać do wymiany interkonektu za 11 000 PLN do takiego z pułapu ponad 20 000 PLN...

 

Na koniec warto zauważyć, iż kolumny z takimi nakładkami nie tracą swojego uroczego wyglądu, akcesorium to jest wykonane w bardzo dokładny sposób z wysokiej klasy składników.

 

U mnie zostają i przyczyniają się do coraz większej radości z posiadania kolumn Sonus Faber...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno,

idąc tym rokiem rozumowania - lo wymianie kondow w zwrotnicy miałbyś różnice a'la IC za 50kzl:)

 

Tak///zapewne///tylko że jak to zrobię to potem nikt mi nie da nawet 5000 PLN za moje kolumny... jakoś mało jest chętnych na grzebane hi fi a na grzebany high end? Chyba zero;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak moreno ale to kwestia wyboru czy skupiamy się na brzmieniu czy na tym żeby odsprzedać,czyli do końca z kolumn zadowolony nie jesteś skoro planujesz ze w przyszłości je wymienisz na inne.Rozumiem Twój pkt widzenia też nie grzebalnym w kolumnach ale świadczy o tym ze nie są to kolumny docelowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak moreno ale to kwestia wyboru czy skupiamy się na brzmieniu czy na tym żeby odsprzedać,czyli do końca z kolumn zadowolony nie jesteś skoro planujesz ze w przyszłości je wymienisz na inne.Rozumiem Twój pkt widzenia też nie grzebalnym w kolumnach ale świadczy o tym ze nie są to kolumny docelowe

Moreno jest zadowolony z brzmienia SF Auditor M i drobne tweeki mają tylko pomóc w ulepszeniu i tak dobrego dżwięku

SF. Wiadomo , że w/w głośnik nie musi wcale być kolumną na całe audiofilskie życie i pozyskanie Stradivarii lub Extrem będzie tylko kwestią czasu czego ja i pozostałe grono klubu SF życzymy.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak moreno ale to kwestia wyboru czy skupiamy się na brzmieniu czy na tym żeby odsprzedać,czyli do końca z kolumn zadowolony nie jesteś skoro planujesz ze w przyszłości je wymienisz na inne.Rozumiem Twój pkt widzenia też nie grzebalnym w kolumnach ale świadczy o tym ze nie są to kolumny docelowe

Na razie są to kolumny docelowe. Aby było lepiej musiałbym wydać walizkę kasy..a są i inne przyjemności życiowe...na przykład wyjazd z Kobietą do Paryża:-)...

Ja kolumny mam zwykle po 10 lat albo i więcej...ale trudno przewidzieć co się w życiu dzieje...czasami siła wyższa zmusza do sprzedania sprzętów i w takich sytuacjach modyfikowane kolumny z tego przedziału cenowego tracą bardzo wiele.

 

Moreno jest zadowolony z brzmienia SF Auditor M i drobne tweeki mają tylko pomóc w ulepszeniu i tak dobrego dżwięku

SF. Wiadomo , że w/w głośnik nie musi wcale być kolumną na całe audiofilskie życie i pozyskanie Stradivarii lub Extrem będzie tylko kwestią czasu czego ja i pozostałe grono klubu SF życzymy.

 

Oj jestem zadowolony...ale nakładki HRS to kolejny powód do zadowolenia. Jeśli kiedyś zmienię Auditor M to tylko na kolumnę grającą dużo lepiej i dużo piękniejszą ze stajni SF...i to może być tylko monitor... jednak patrząc na nowe modele SF to nie widzę na razie niczego interesującego... Extremy czy Stradivarii są za duże do mojego pokoju... Guarneri Memento i Evolution słuchałem i mam mieszane opinie. Memento nie są o tyle lepsze od Auditor M aby warto było za nie płacić 20 tyś PLN... natomiast Evolution mają wielką potęgę brzmienia która wymaga dużego pomieszczenia, choć może 17 m2 by dało rady? Natomiast w połączeniu z Gryphonem Diablo były prblemy z pieknem dźwieku... była moc, dynamika ale gdzieś zaginęła cudowna średnica Sonusa... Natomiast jakość wykonania jest wybitna... dla niej warto posiadać te monitory... i szukać optymalnej konfiguracji. Więc może kiedyś Evolution z drugiej ręki... za 10 lat?:-)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak///zapewne///tylko że jak to zrobię to potem nikt mi nie da nawet 5000 PLN za moje kolumny... jakoś mało jest chętnych na grzebane hi fi a na grzebany high end? Chyba zero;-)

 

moreno,

z tym hi-endem w przypadku audiotor m to nie przesadzajmy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno,

z tym hi-endem w przypadku audiotor m to nie przesadzajmy:)

Emil, jak sam zauważyłeś Moreno kocha monitory, podobnie jak ja.Trudno jest znależć kolumnę podłogową do 20 kzł [nowe] które klasą brzmienia dorównają Auditorom M we wszystkich aspektach brzmienia a zwłaszcza jakością tonów

średnich. Kilka tygodni temu miałem okazję słuchać 3 kolumienek SF Stradivari,Guarneri Hommage i Accordo w tym

samym pomieszczeniu i powiem Ci że trudny orzech do zgryzienia jesli idzie o jakość brzmienia.

OK, Stradivarii są bezapelacyjnie najlepsze ale ich rozmiar i cena powalają .Accordo zachwycają rozmachem i samym

dżwiękiem i człowiek non stop zadaje sobie pytanie jak to możliwe aby z tak małego monitorka był tak zachwycający swoim

rozmiarem dzwięk. Kiedy wróciłem do domu i odpaliłem na tych samych utworach moje Minima Vintage i Extremy

po prostu byłem ponownie pod wrażeniem dżwięków z tych kolumienek i gdybym z tych 5 pozycji miał wybrać tę jedną

to naprawdę miałbym nie lada problem - które ?...........wniosek jest taki że wszystkie SF na pewnym poziomie grają

wspaniale i często nie do osiagnięcia przez inne brandy w podobnym pułapie cenowym a nawet i wyżej.Coś w nich jest

że grają wybitnie i śmiało można powiedzieć że hiendowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno,

z tym hi-endem w przypadku audiotor m to nie przesadzajmy:)

 

A gdzie ja napisałem że to hi-end? No gdzie? A tak szczerze to mam w d... pojęcie hi-end... dla mnie jedyne wazne słowo w tej zabawie to PRZYJEMNOŚĆ...

 

A przyjemności jest dużo co potwierdzają i inni...

http://audio.com.pl/testy/sonus-faber-auditor-m:1

a dla znających języki polecam lekturę

http://www.absolutesounds.com/pdf/main/press/SF%20Auditor%20M%20HF_Iss53forweb_1.pdf

http://www.stylusaudio.se/wp-content/uploads/2011/02/SonusFaberAuditorM-HiFiChoiceCollection.pdf

http://www.whathifi.com/review/sonus-faber-cremona-auditor-m

http://www.lydogbilde.no/test/sonus-faber-cremona-auditor-m

http://www.audio.de/testbericht/kompaktlautsprecher-sonus-faber-cremona-auditor-m-331236.html

 

Emil, jak sam zauważyłeś Moreno kocha monitory, podobnie jak ja.Trudno jest znależć kolumnę podłogową do 20 kzł [nowe] które klasą brzmienia dorównają Auditorom M we wszystkich aspektach brzmienia a zwłaszcza jakością tonów

średnich. Kilka tygodni temu miałem okazję słuchać 3 kolumienek SF Stradivari,Guarneri Hommage i Accordo w tym

samym pomieszczeniu i powiem Ci że trudny orzech do zgryzienia jesli idzie o jakość brzmienia.

OK, Stradivarii są bezapelacyjnie najlepsze ale ich rozmiar i cena powalają .Accordo zachwycają rozmachem i samym

dżwiękiem i człowiek non stop zadaje sobie pytanie jak to możliwe aby z tak małego monitorka był tak zachwycający swoim

rozmiarem dzwięk. Kiedy wróciłem do domu i odpaliłem na tych samych utworach moje Minima Vintage i Extremy

po prostu byłem ponownie pod wrażeniem dżwięków z tych kolumienek i gdybym z tych 5 pozycji miał wybrać tę jedną

to naprawdę miałbym nie lada problem - które ?...........wniosek jest taki że wszystkie SF na pewnym poziomie grają

wspaniale i często nie do osiagnięcia przez inne brandy w podobnym pułapie cenowym a nawet i wyżej.Coś w nich jest

że grają wybitnie i śmiało można powiedzieć że hiendowo.

 

Proszę napisz coś więcej o swoich wrazeniach. Z czym to grało? Accordo Franco Serblin? Jaki wzmacniacz i cały tor? Ja słuchałem u dystrybutora i byłem zawiedziony. Jadis za ogromne pieniądze a nie chciało to grać... Accordo miały problemy z basem na jednym dość trudnym nagraniu, przy którym moje Auditor M dają sobie radę bez problemu. Chciałem kupić Accordo niemal w ciemno ale odsłuch mnie zatrzymał przed podjęciem decyzji. Ale cały czas się zastanawiałem czy to może nie Jadis dał plamę lub uszkodzony egzemplarz...

 

Stradivari są uznawane za najlepsze kolumny SF w historii, najlepsze pod wzgledem muzykalnosci i średnicy + dobrego basu, który w Cremonach podłogowych lub Amati jest podobno problematyczny...Co o tym napiszesz? Jakie miałeś wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno,

oczywiście, że przyjemność w tej zabawie jest najważniejsza. Jednakże spora część kolegów z forum szczególnie się ekscytuje i napina czy to hajend czy "przedsionek hi-end'u", a może tylko "dobre hi-fi". Bez znaczenia. Bzdurne gadanie i leczenie kompleksów.

 

Napisałeś, że hi-end w zacytowanym fragmencie:)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno,

oczywiście, że przyjemność w tej zabawie jest najważniejsza. Jednakże spora część kolegów z forum szczególnie się ekscytuje i napina czy to hajend czy "przedsionek hi-end'u", a może tylko "dobre hi-fi". Bez znaczenia. Bzdurne gadanie i leczenie kompleksów.

 

Napisałeś, że hi-end w zacytowanym fragmencie:)

 

Pozdrawiam!

 

Chodziło o przenośnię z grzebanym hi-endem... za który w Polskich realiach uznaję kolumny koło i powyzej 10 tyś PLN... to było tylko w znaczneniu sprzedażowym... niestety takie są realia w Polsce... coś co kosztuje koło i powyżej 10 tyś pln jest tak postrzegane przez większość kupujących... uważających że za taka kase mają już hi-end:-)

 

A co do kolegów, skoro mają radochę z napinania:-).... mnie takie okreslenia bawią bardziej niż denerwują...

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś widział piękniejsze zaciski do kabli w kolumnie?

W Minimie Vintage są identyczne.

 

Stradivari są uznawane za najlepsze kolumny SF w historii, najlepsze pod wzgledem muzykalnosci i średnicy + dobrego basu, który w Cremonach podłogowych lub Amati jest podobno problematyczny...Co o tym napiszesz? Jakie miałeś wrażenia?

Stradivarii to kolumna obok której nie można przejść obojętnie - kiedy gra.Dżwięk jest tak wciągający że po prostu

słuchasz jak zahipnotyzowany. Wszystkie zakresy pasma są wzorowe ale kiedy porównywałem ten sam materiał

na Extremach to wysokotonowy Essotar brzmi po mistrzowsku. Jest mniej środka niż w Stradivarii a bas jest mniej

rozciągnięty co jest zrozumiałe z uwagi na wielkość obydwu kolumn.

Reasumując : Stradivari to wręcz idealnie dżwiękowo 'zszyta ' kolumna, gdzie pełen zakres pasma nie ma śladu

nawet w skali mikro słabych stron a oleistość dżwieku zapiera dech. Co ciekawe że na twarzach słuchaczy prawie

zawsze pojawia się uśmiech podczas odsłuchów tych kolumn.

Szkoda że nie miałem możliwości porównania Stradivari vs Extrema , ale na mój gust to Extrema jest ' niekorowanym'

nr.2 ze wszystkich kolumienek jakie wyprodukował Franco Serblin.

Amatti to kolumna która ma duże problemy z basem [ dudnienie] i nawet nowsze - ponoć poprawione z innym okablowaniem w środku - też mają ten sam problem, podobnie zresztą jak Elipsa którą bardzo chciałem mieć, ale

na moje szczęście nie wyszło........

Accordo grają wspaniale tworząc ogromną scenę dżwięku ale chwilami są trochę ' za jasne ' i moim zdaniem nie mają

dobrze dociążonego środka pasma który bardzo lubię w SF. Może odpowiedni dobór wzmacniacza i okablowania pomógłby rozwiązac ten drobny [ jak dla mnie ] niuans.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem piekniejsze :) Choć trzeba przyznać że sonusowskie są śliczne

 

To są piękniejsze? Masywniejsze, techniczne... niemieckie! To super solidny produkt ale nie piękniejszy. To taki Mercedes czy BMW... a Sonusowe to takie Ferrari...

 

W Minimie Vintage są identyczne.

 

Accordo grają wspaniale tworząc ogromną scenę dżwięku ale chwilami są trochę ' za jasne ' i moim zdaniem nie mają

dobrze dociążonego środka pasma który bardzo lubię w SF. Może odpowiedni dobór wzmacniacza i okablowania pomógłby rozwiązac ten drobny [ jak dla mnie ] niuans.

 

Minima ma faktycznie te same... bardzo mi się w nich to podoba... cała kolumna to takie malutkie cacuszko... prawie je kupiłem w Audio Forte ale Auditor M pojawił się dosłownie tego samego dnia na hifi.pl za mniejsze pieniądze i trzeba było brać okazję roku:-)... W Audio Forte słuchałem Minimy z Baltlabem i taniutkim CD na tanich kablach i był to piekniejszy dźwiek niż u innego dystrybutora tego samego dnia w systemie za 80 tyś PLN... pomine milczeniem co to za system...

 

Porszę napisz z czym grały Accordo i jeszcze więcej opinii o ich dźwieku?

 

Accordo grają wspaniale tworząc ogromną scenę dżwięku ale chwilami są trochę ' za jasne ' i moim zdaniem nie mają

dobrze dociążonego środka pasma który bardzo lubię w SF. Może odpowiedni dobór wzmacniacza i okablowania pomógłby rozwiązac ten drobny [ jak dla mnie ] niuans.

 

Mam podobne opinie do Twoich. Chyba słyszymy podobnie i lubimy podobny rodzaj brzmienia i stąd nasze umiłowanie monitorów i barwy... Zgadzam się że było za jasno (i to na lampowych Jadis!) i zgadzam się z środkiem pasma... może Serblin na starość inaczej słyszał (normalne w jego wieku) i zrobił kolumny z ostrzejszą górą... mi zabrakło magii... którą spodziewałem się znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan, czy porownan dokonywales na tym samym torze czy za kazdym razem staly inne klocki? Drobna uwaga: Amati.

Tak,Stradivari,Guarneri,Accordo słuchalismy w tym samym torze. Minima Vintage i Extrema na innym.

 

Moreno, wychodzi na to że Accordo słuchalismy w tym samym miejscu z systemem Jadis. Myślę że F.Serblin chciał

zrobić monitor o innym brzmieniu niż wszystkie podobne do siebie [ bardziej lub mniej ] w brzmieniu monitory SF.

Accordo zachwyciły mnie atmosferą i dużą ilością powietrza oraz sceną która była najlepsza z całej 3. Nawet Stradivari

nie osiagnęły tak dużej sceny i przestrzeni jak własnie Accordo.

Jeszcze na chwilę wrócę do brzmienia Minimy Vintage która moim zdaniem ma bardzo nisko osadzony ciężar środka grania co objawia się dużą mięsistością wybrzmiewania średnich tonów.

Bas schodzi do 50 Hz jak dobrze pamietam +/- 2db i generalnie środek pasma jest świetnie spasowany z wysokimi tonami tworząc jedną harmonijną całość bez wyostrzeń i szorstkości.Wysokie tony brzmią tak jakby głośnik wysokotonowy był z jedwabnej kopułki bo brzmi niesamowicie smooth.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,Stradivari,Guarneri,Accordo słuchalismy w tym samym torze. Minima Vintage i Extrema na innym.

 

 

Co to był za tor? Czy pamiętasz?

 

Tak ja też odczułem że Accordo mają inne rys brzmienia niż Sonusy. To miał być chyba taki nowocześniejszy dźwięk... bardziej ala XXI wiek... chciałbym ich kiedys posłuchać z innym sprzętem niż Jadis. Moim zdaniem te sprzęty nie grają ze sobą.

 

Ciekaw jestem co za dźwięk oferują te nowe monitory Sonus faber

OLYMPICA I

 

Jest już recenzja PACUŁY!

 

Pisze Pan Pacuła

 

,,Nowe Sonusy mają akcent tonalny postawiony wyżej niż, wspomniane, Minimy Vintage, a także Guarneri Evolution. Ważne więc, aby nie żyłować ich ze wzmacniaczem, który ponad organiczność ceni sobie analizę. Wyższa średnica może wówczas zagrać trochę zbyt ofensywnie."

 

Jeśli jest wyżej niż w Evolution to zdecydowanie dźwięk nie dla mnie...

 

Natomiast P. Pacuła się zachwyca i daje nagrodę...

 

Co sądzicie o ich wyglądzie i recenzji? Ktoś może je widział na żywo? Ja spróbuję je gdzieś zobaczyć... może w Audio Forte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.