Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt z was nie pisze na temat orginalnych wzmacniaczy wypuszczonych przez firme Sonus Faber,czy one byly slabe do ich kolumn?czy ten ich wzm nalezycie i bez problemow napedzi tak trudne kolumny jak np. Guarneri Memento?

http://www.hiendnews.gr/wp-content/uploads/2013/07/musica.jpg

 

http://sumikoaudio.net/sonus/prod_musica_classic.htm

 

widze tu jednak brak aprobaty dla napedzenia Estrem i Guarneri!!!

http://www.listeninn.com/product/407001-11412/Integrated-Amplifier/Sold-Integrated-Amplifiers/Sonus-Faber-Musica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nikt z was nie pisze na temat orginalnych wzmacniaczy wypuszczonych przez firme Sonus Faber

To był uboczny produkt firmy Sonus Faber i prawdopodobnie pierwsze ambicje Franco Serblina.Jednak mała moc 2 x 50W całkowicie uniemożliwiała współpracę z

kolumnami SF i produkcja tego wzmacniacza pomimo ciekawego dżwięku szybko została zawieszona ku uciesze wszystkich fanów Sonus Faber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ma ktoś wiedzę ,jaka jest różnica między Amati Homage a Cremoną M.

Zastanawiam się czy lepsze są stare Amati,czy nowe Cremony M będą gały lepszym dźwiękiem,z racji użytych nowszych głośników.

Jeżeli,miał ktoś styczność z tymi kolumnami proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim różnią się ceną , Amati są dwukrotnie droższe od Cremony i pomimo pięknego wyglądu i wykończenia te podłogówki nie grają - mają problem w basie

i dudnią co przy głośniejszym słuchaniu staje się mocno irytujące. Nie pamiętam czy ta przypadłość doskwiera tylko w modelu Homage więc należy dokładnie przesłuchać je w

swoim systemie. Cremony są bardziej uniwersalne i jak dobrze pamiętam nie mają kłopotu z prawidłowym wybrzmiewaniem basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim różnią się ceną , Amati są dwukrotnie droższe od Cremony i pomimo pięknego wyglądu i wykończenia te podłogówki nie grają - mają problem w basie

i dudnią co przy głośniejszym słuchaniu staje się mocno irytujące. Nie pamiętam czy ta przypadłość doskwiera tylko w modelu Homage więc należy dokładnie przesłuchać je w

swoim systemie. Cremony są bardziej uniwersalne i jak dobrze pamiętam nie mają kłopotu z prawidłowym wybrzmiewaniem basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan dziękuję za odpowiedź. Sonusy bardzo sobie chwalę za dźwięk,niestety miałem możliwość odsłuchu tylko tańszych modeli.Chcę to połączyć z Audio Research vs115.

Kiedyś pisałeś ,że jest to udane połączenie i mnie się też tak wydaje.Jak to w życiu bywa znalazłem Amati Home w cenie Cremon i tak sobie myślałem że lepiej kupić model wyżej.

Sprawa się komplikuje bo muszę zaryzykować,dlatego jeżeli jeszcze ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć opinii Magnepana proszę bardzo o wpis.A.Kisiel w swojej recenzji bardzo je chwalił właśnie za bas i spójność brzmienia ,dlatego też o nich myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan dziękuję za odpowiedź. Sonusy bardzo sobie chwalę za dźwięk,niestety miałem możliwość odsłuchu tylko tańszych modeli.Chcę to połączyć z Audio Research vs115.

Kiedyś pisałeś ,że jest to udane połączenie i mnie się też tak wydaje.Jak to w życiu bywa znalazłem Amati Home w cenie Cremon i tak sobie myślałem że lepiej kupić model wyżej.

Sprawa się komplikuje bo muszę zaryzykować,dlatego jeżeli jeszcze ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć opinii Magnepana proszę bardzo o wpis.A.Kisiel w swojej recenzji bardzo je chwalił właśnie za bas i spójność brzmienia ,dlatego też o nich myślałem.

Mariaż Sonus Fabera z Audio Research to najlepsze co może być.Natomiast co do jakości grania Amati to musisz sam ocenić i nie kupować w ciemno.Możliwe jest to

że przypadłość o której piszę nie będzie Tobie doskwierać - akustyka pomieszczenia ma również duże znaczenie in plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rzadko zdarzają się okazje i ludzie sprzedający Amati w cenie Cremony:-)...

 

Może i lepiej się stało, jak ktoś był niepowaznym sprzedawcą? A poza tym Cremony M moga się okazać lepszymi kolumnami u Ciebie... wydają się pewniejsze dźwiekowo bo łatwiej z nich uzyskać dobry dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie okazje nie zdarzają się w realu......

Moreno czy miałeś możliwość porównania SF Amati vs SF Cremona [M] ?

 

Podłogówki SF mnie nie interesują bowiem w moim pomieszczeniu byłoby za dużo szczęścia. Wolę koherencję brzmienia jaką można uzyskać z modeli podstawkowych. Cremona Auditor M na 17 m2 jest w stanie zapewnić mi wszelkie atrakcje jakie lubię: piękną, natiralną barwę, wyborną średnicę oraz nie podbity bas, który gdy trzeba poajwia się w zupełnie zaskakującej ilości. Dla mnie Auditor M to spełnienie marzeń melomana, kogoś kto muzykę kocha bardziej niż sam sprzęt:-)

Słuchałem Guarneri Homage, Memento, Evolution. Wszystkie mają swoje wielkie plusy jak i pewne minusy. Jednak cieszę się, że posiadam właśnie Cremony Auditor M. Ich kompaktowe rozmiary, jakość i sposób wykończenia a nade wszystko wyrównany dźwięk zapewniają mi codzienną radość słuchania. Są to jednak kolumny które wymagają dobrego złożenia systemu, odpłacają się za podłączenie do nich sprzętów neutralnych i wzmacniacza o dużej mocy lub wyjątkowej lampy.

Relacja jakości dźwięku (muzykalność, barwa, wybrzmienia) do ceny zakupu z rynku wtórnego jest wybitna.

Jedna uwaga...te kolumny nie robią wrażenia podczas 10 minutowego demo...je trzeba mieć u siebie przez kilka dni aby w pełni docenić co potrafią.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji porównywać Xaviana XN 360 z Cremonami, ale dużo osób twierdzi, że xavian gra lepiej od sonusa. Warto posłuchać obie konstrukcje, gdyż użyte są podobne przetworniki. Obecnie posiadam XN360 i w porównaniu do wszystkiego co miąłem to jest mega skok do przodu.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Cremony (nie M) za 15 kzł to kolumna warta udania się na odsłuch?

Tak, to jest dobra cena.Życzymy ciekawych wrażeń i opisów na forum AS.

 

Moreno, wiem że jesteś fanem monitorów podobnie jak ja pomimo że pomieszczenie odsłuchowe nie ogranicza mnie wielkością.

Nie miałem możliwości słuchania na dłużej Cremony i stąd zapytanie.Pozdrawiam

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kivlov

Skoro nie miałeś okazji porównywać to nie pisz głupot. Wiele osób twierdzi że widziało kosmitów...

To jest klub Sonus Faber wiec skupmy się na pisaniu o kolumnach tej marki na podstawie konkretnych testów i porównań.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kivlov, a jakie kolumienki posiadałeś do tej pory ?

Też słyszałem że Xawiany XN 360 grają dobrze ale nigdy nie miałem okazji ich posłuchać a tym bardziej porównywać z kolumnami Sonus Faber.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest dobra cena.Życzymy ciekawych wrażeń i opisów na forum AS.

 

Moreno, wiem że jesteś fanem monitorów podobnie jak ja pomimo że pomieszczenie odsłuchowe nie ogranicza mnie wielkością.

Nie miałem możliwości słuchania na dłużej Cremony i stąd zapytanie.Pozdrawiam

Tak, to jest dobra cena.Życzymy ciekawych wrażeń i opisów na forum AS.

 

Moreno, wiem że jesteś fanem monitorów podobnie jak ja pomimo że pomieszczenie odsłuchowe nie ogranicza mnie wielkością.

Nie miałem możliwości słuchania na dłużej Cremony i stąd zapytanie.Pozdrawiam

 

Słuchałem kilka dni temu przez 30 minut nowych SF Olympica III. Mają je w Audio Forte w Warszawie. Brzmiało to w porządku ale cena koło 50 tyś PLN. Wykonanie jest w porządku, jednak moim zdaniem nie mają tego piękna wizualnego typowego dla serii Cremona czy Homage...

Czytałem entuzjastyczną opinię niemieckiego recenzenta o nowych monitorach Olympica I. Niestety nie zapowiada się aby trafiły na odsłuchy do Warszawy bo rynek na tak drogie monitory jest mikry. Może ktoś jednak wie czy fizycznie gdzieś one się znajdują i mozna ich posłuchac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno skąd ta wrogość?

Napisałem, że warto przed wydaniem takiej kwoty porównać podobną konstrukcję. Dlaczego twierdzisz, że Sonus musi być lepszy od Xaviana? jezeli także nie słysząłem obu konstrukcji to nie pisz, że ja pisze głupoty, bo to co piszesz tez jest głupotą.

Prędzej miałem Wilson Benesch Curve i nie jedna osoba powie, że właśnie te kolumny grają lepiej od Cremon.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno, nie słuchałem żadnych kolumn z nowej linii Sonusa i jakoś nie bardzo mi się chce z powodu braku zaufania do nowych wdrożeń i eksperymentów nowego

właściciela firmy - poczekam jeszcze i w wolnej chwili może czegoś posłucham.Na razie moje Sonusy Extremy dają mi sporo radości w graniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno skąd ta wrogość?

Napisałem, że warto przed wydaniem takiej kwoty porównać podobną konstrukcję. Dlaczego twierdzisz, że Sonus musi być lepszy od Xaviana? jezeli także nie słysząłem obu konstrukcji to nie pisz, że ja pisze głupoty, bo to co piszesz tez jest głupotą.

Prędzej miałem Wilson Benesch Curve i nie jedna osoba powie, że właśnie te kolumny grają lepiej od Cremon.

 

Nie wrogość, tylko brak zgody na pisanie byle czego i powoływanie się na nie wiadomo kogo...

 

A poza tym NAUCZ się czytać ze zrozumieniem.

 

Nigdzie nie napisałem, że Cremona jest lepsza od Xavianów. NIGDZIE! Poczytaj sobie dokładnie mój wpis a potem odgryzaj się. Nie słuchałem Xavianów, nie interesuje mnie ta marka i nie wypowiadam się o jej produktach.

 

Natomiast powtórzę, że interesujące są konkretne opinie KONKRETNYCH osób osłuchanych z produktami Sonus Faber.

 

Jesli juz pragniesz coś pisać w klubie Sonus Faber to o tym co dobrze znasz. Klub miłośników Xavianów i Wilson Benesch też istnieje na tym forum.

 

Moreno, nie słuchałem żadnych kolumn z nowej linii Sonusa i jakoś nie bardzo mi się chce z powodu braku zaufania do nowych wdrożeń i eksperymentów nowego

właściciela firmy - poczekam jeszcze i w wolnej chwili może czegoś posłucham.Na razie moje Sonusy Extremy dają mi sporo radości w graniu.

 

Extremy? To już chyba zostaną z Tobą do końca Twoich dni:-) Czegoś takiego już nikt nie przebije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Extremy? To już chyba zostaną z Tobą do końca Twoich dni:-) Czegoś takiego już nikt nie przebije.

Możliwe że tak będzie, chociaż mój dobry znajomy zachęca mnie do posłuchania Kawero które są gdzieś na południu PL [ ponoć rewelacja ] a mnie chodzą po głowie

Magico Mini lub V2 których słuchałem dość dokładnie. Zachwyciły mnie jeszcze monitorki Accordo Franco Serblina swoją sceną i przestrzenią tak ze byłem zachipnotyzowany

przez pierwsze 10 min i opad szczęki zaliczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

M Zachwyciły mnie jeszcze monitorki Accordo Franco Serblina swoją sceną i przestrzenią tak ze byłem zachipnotyzowany

przez pierwsze 10 min i opad szczęki zaliczony.

 

Bardzo chciałem kupić te kolumny.Posłuchałem ich z ARC ref 150+ARC ref 8 i też mi szczęka opadła ....ze zdziwienia.Maluchy nie mają wypełnienia, dzwięk kompresja,przetworniki wpadają momentalnie w clliping.Powtarzam to są moje przeżycia, z takim set-up,ale mi wystarczyło i poszukałem szczęścia gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałem kupić te kolumny.Posłuchałem ich z ARC ref 150+ARC ref 8 i też mi szczęka opadła ....ze zdziwienia.Maluchy nie mają wypełnienia, dzwięk kompresja,przetworniki wpadają momentalnie w clliping.Powtarzam to są moje przeżycia, z takim set-up,ale mi wystarczyło i poszukałem szczęścia gdzie indziej.

 

Ja słuchałem Accordo z topowymi sprzetami od Jadis. W moim przypadku również stwierdziłem znawisko wpadania w clipping na pewnych nagraniach. To mnie mocno zdziwiło bo nie było to granie z wyokim natężeniem dźwięku. Sądziłem, że to może złe dopasowanie sprzetu do kolumn albo jakaś wada fabryczna. Okazuje się, że jednak nie tylko ja miałem taką sytuację. Przed odsłuchem wydawało mi się, że Accordo będą TYMI kolumnami...sam odsłuch mnie jednak trochę rozczarował a clipping zaniepokoił.

Obecnie cieszę się, że mam Auditor M, dla których te same nagrania, które powodowały clipping u Accordo to bułka z masłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężar dżwięku i jego kremowość oczywiście nie była taka sama jak ze Stradivarii czy Guarneri ale ten mankament można było rozwiązać lepszymi kablami głośnikowymi

np.Transparent Audio Ref.XL oraz interkonektami TA Ref.XL lub topowymi Cardasami. Nie zauważyłem problemu tzw.clippingu na moich nagraniach które definiują system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.