Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  344 członków

Sonus Faber Klub
IGNORED

Sonus Faber CLUB


mike27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dynaudio spróbowało tego wyczynu w modelu Dynaudio SPECIAL 25. Wielu się podnieciło, że będą mieli EXTREMĘ za dużo taniej... no cóż...

 

Tu jest ciekawa wypowiedź o Extramach, ekstremalnego audiofila

http://www.highfidelity.pl/@hydepark-1016&lang=

 

Niestety, to nie ta klasa woofera. Dynaudio ma z tym problem.

Extremy są pod względem technicznym genialne i bezkompromisowe. Ogromne pochylenie też nie jest przez przypadek a pomimo tego te monitory są piękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie poniżej pochodzi ze zbiorów kolegi Azusa - miłośnika hornów które sam produkuje i kolumienek z odgrodami.

 

995602_707529049257653_2082907074_n.jpg

 

Te Extremy to wersja SE - napędzane końcówkami Marka Levinsona.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF Extrema w ciekawym towarzystwie:

 

1.SF Extrema i monobloki Electrocompanieta AW 220 i pre 4.8

http://www.avx.hu/forum/uploads/monthly_05_2011/post-23528-061902600%201304693725.jpg

 

2.SF Extrema i monobloki Audio Research VT200M i pre Ref.1 lub Ref.2

http://www.avx.hu/forum/uploads/monthly_04_2011/post-9296-058951700%201301819391.gif

 

Za zgodą i uprzejmością kolegi Azus'a - Pozdrawiamy

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczny, emocjonalny opis doświadczeń człowieka, który lubi podstawkowe Sonusy. Co może być najniebezpieczniejszego na świecie dla audiofila? Z opisu wynika, że ŻONA;-)

http://www.stevehuffphoto.com/sonus-faber-guarneri-evolution-review/

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno, kapitalna szczera opowieść fascynata Sonus Faber Guarneri i jego bieg z przeszkodami do mety. Jestem zaskoczony ilością wpadek które zaliczył okoliczny dealer

i wymianą spalonego tweetera. Aż trudno zrozumieć że takie sytuacje mają miejsce a jednak trzeba na wszystko patrzeć skrupulatnie i oglądać trzy albo i cztery razy.

Jestem ciekaw Guarneri Evolution i tego ze grają po ciepłej i pełnej mocy stronie wybrzmiewania jest tylko plusem dla dla tego modelu. Po przeczytaniu tej recenzji bedę

miał w planie posłuchanie tych kolumienek. Dzięki za linka.Stawiam i Pozdrawiam.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno, kapitalna szczera opowieść fascynata Sonus Faber Guarneri i jego bieg z przeszkodami do mety. Jestem zaskoczony ilością wpadek które zaliczył okoliczny dealer

i wymianą spalonego tweetera. Aż trudno zrozumieć że takie sytuacje mają miejsce a jednak trzeba na wszystko patrzeć skrupulatnie i oglądać trzy albo i cztery razy.

Jestem ciekaw Guarneri Evolution i tego ze grają po ciepłej i pełnej mocy stronie wybrzmiewania jest tylko plusem dla dla tego modelu. Po przeczytaniu tej recenzji bedę

miał w planie posłuchanie tych kolumienek. Dzięki za linka.Stawiam i Pozdrawiam.

 

Gościu trochę przesadził. Evolution mają mało wspólnego z Homage, To inne granie. Widać problemy życiowe spowodowały problemy z pamięcią. Homage to granie typowe dla lat 90. Dziś już raczej nie do ,,sprzedania". Poza tym są Minima Vintage, które są takim żywym reliktem dla miłośników dawnych lat. Mini Homage;-)

Evolution słuchałem kilka razy. To potęzny dźwięk jak na takie monitory. Pewnie, że to nie Extrema ale i tak jest moc. Ale potrzebują dobrego wzmacniacza, który nie jest suchy na średnicy. Mi się podobały z Devialetem 110 i 240. Natomiast z Gryphonem Diablo to była mega porażka.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno, z tego co poczytałem o przygodzie z SF Guarneri to ewolucja brzmienia tej kolumny i aktualny dżwięk miłośnikowi Sonusów bardzo odpowiada.To że słucha róznego

rodzaju muzyki pomogło w tym że dopiero właśnie Evolution dały to czego Hommage miały w ograniczonym zakresie - bardziej uniwersalne granie nie tylko dla miłośników

wokali,klasyki ,jazzu ale i rocka. Wiadomo z założenia ze Guarneri nie jest kolumną wybitną dla tzw.łojenia ale czasami mamy ochotę posłuchać rozrywki czy popu

a wtedy Hommage nie będą idealne tak jak okazują się Evolution. Co prawda nie mają tyle muzycznego wdzięku i klarowności w średnicy ale fajna jest świadomość że SF wypuścił produkt który po trosze spełnia wymogi i potrzeby melomanów lubiących różne gatunki muzyczne.Nie wiem jak Ty ale Evolution są na mojej liście odsłuchów.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już słuchałem Evolution trzy razy. Więc już mam jakieś doświadczenie. Dla mnie Homage to kolumna piękna wizualnie ale dźwiękowo to inna epoka w Audio. Ma za dużo ograniczeń abym nazwał ją kolumną do słuchania tego co lubię. Czyli oprócz klasyki, opery i jazzu na przykład muzyki filmowej. Jej średnica jest wyjątkowa. Natomiast reszta pasma już nie.

Evolution to kolumny dużo bardziej wielofunkcyjne. Nie ma się co dziwić, bo i gabaryty większe.

Te kolumny kosztują jednak nawet z rabatami około 45 tyś PLN a w tym przedziale cenowym konkurencja jest bardzo duża.

Poczekajmy na to co Sonus zaproponuje w ramach odnawiania legendy;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie poniżej pochodzi ze zbiorów kolegi Azusa - miłośnika hornów które sam produkuje i kolumienek z odgrodami.

 

995602_707529049257653_2082907074_n.jpg

 

Te Extremy to wersja SE - napędzane końcówkami Marka Levinsona.

 

W rewanżu wklejam moje zdjęcie systemu z Extremami. Sam system i otoczenie nie są moje... Darku wybacz!

Gra extremalnie! Niejeden audiomaniak, który wydał i kilka razy więcej, chciałby taki dźwięk mieć w domu!

 

Co ciekawe - rozstawienie ( nieco ponad 2 m) i dogięcie kolumn - podobne jak wyżej. Aczkolwiek, powierzchnia to ponad 40 m (z tym, że słucha się na powiedzmy 2/3 pokoju.

Przy okazji - mam pytanko do posiadaczy/słuchaczy. W jakiej powierzchni macie/słuchaliście Extrem?

post-7648-0-96634800-1389295725_thumb.jpg

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W rewanżu wklejam moje zdjęcie systemu z Extremami. Sam system i otoczenie nie są moje... Darku wybacz!

Gra extremalnie! Niejeden audiomaniak, który wydał i kilka razy więcej, chciałby taki dźwięk mieć w domu!

Systemik gra bo pomagają donice z kwiatami [ dobry patent ] '))))

Dogięcie czy na prosto nie ma większego znaczenia. Pomieszczenie 25 minimum aż do 60 m2 a nawet i więcej przy dobrym piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ja trochę na niższym poziomie zaawansowania mam pytanie :

 

czy widział ktoś z was zwrotnicę modelu Concertino Home ? produkowali to ok 1994 roku (przynajmniej z tego roku jest moja parka).

A jesli nawet to co chcesz przez to powiedzieć ? SF Concertino jak na swoje gabaryty grają wybornie i po części przychylam się do stwierdzenia Martina Collomsa [ red. UK]

że brzmią jak MINI EXTREMY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na zestawy extremy to wszyscy dają im tyle prądu (końcówki mocy), że szczęka opada. Czy te podstawki potrzebują faktycznie tyle mocy? Moje kolumny opierają się na dwóch revelatorach 18cm, 1x13 i wyoski i wiem, że potrzebują prądu, ale podstawki? Kiedyś się na nie napalałem, ale jakoś nie mogłem ich nigdy dostać.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wadliwe jak tyle potrzebuja produ- producenci robia sobie jaja z konsumetow zeby zagraly na 100%

 

pradu*

 

Wadliwe to nie są ale potrzebują trochę ' steam'u ' - tzw. pary, więc co gorzej 'sklecone i jazgoczące' piecyki się wykładają jak muchy na parapecie.

 

Tak patrze na zestawy extremy to wszyscy dają im tyle prądu (końcówki mocy), że szczęka opada. Czy te podstawki potrzebują faktycznie tyle mocy? Moje kolumny opierają się na dwóch revelatorach 18cm, 1x13 i wyoski i wiem, że potrzebują prądu, ale podstawki? Kiedyś się na nie napalałem, ale jakoś nie mogłem ich nigdy dostać.

 

Wiem ze ktoś ma ze Szczecina do sprzedania w b.dobrym stanie - masz kolejną szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na zestawy extremy to wszyscy dają im tyle prądu (końcówki mocy), że szczęka opada. Czy te podstawki potrzebują faktycznie tyle mocy? Moje kolumny opierają się na dwóch revelatorach 18cm, 1x13 i wyoski i wiem, że potrzebują prądu, ale podstawki? Kiedyś się na nie napalałem, ale jakoś nie mogłem ich nigdy dostać.

 

Wiesz. Ta "podstawka" waży jednak 40 kg. Chyba niełatwo znaleźć inny, tak ciężki, pasywny monitor. W każdym razie - nie znam drugiego tak niewielkiego "potwora".

Posłuchaj ich np. z Antileonem, to dopiero będziesz miał opad szczeny:) Owszem, z Metaxasem Solitaire też było super, ale z prawie 90 kg końcówką Gryphona jest tak dobrze, że już chyba lepiej być nie może.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, wierzę, że gra świetnie, ale że tyle mocy potrzebuje? Ja do moich Xavianów szykuje monobloki passa i mam nadzieję, że starczą.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Wiesz. Ta "podstawka" waży jednak 40 kg. Chyba niełatwo znaleźć inny, tak ciężki, pasywny monitor. W każdym razie - nie znam drugiego tak niewielkiego "potwora".

Posłuchaj ich np. z Antileonem, to dopiero będziesz miał opad szczeny:) Owszem, z Metaxasem Solitaire też było super, ale z prawie 90 kg końcówką Gryphona jest tak dobrze, że już chyba lepiej być nie może.

 

Nie bardzo wiem co ma waga monitorów do stopnia trudności ich napędzenia, no ale już różne dziwy były na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co ma waga monitorów do stopnia trudności ich napędzenia, no ale już różne dziwy były na tym forum.

 

Pewno (między innymi) ma.

Mam przekonanie, że wszystko w Extremie jest ekstremalne! Najsolidniejsze i najbardziej wytrzymałe. Zarówno głośniki jak i obudowa.

Jak podłączysz 5-10 kg kolumienki do Antileona, to przy podobnej, 88 db skuteczności jaką ma SF i mocniejszym rozkręceniu końvcówki skrzynki będą... podskakiwały:) O ile wcześniej membrany nie wylecą lub cewka się nie uwędzi...

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.